logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 544 841
418 online
32 901 VIPy
Reklama

TWÓJ ZIELONY DETOX
4 GREENS This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Błonnik, mięśniaki, psiankowate, stawy, czyli kontra jedzeniu tylko dla krowy?

Prawd jak się okazuje jest wiele, tak jak słońc.

Wpis z serii, ciało człowieka jedzącego dużo błonnika i psiankowatych w matrixie. No dobra, nie ma takiej serii.

Czyżby okazało się, że witariańskie, w tym Nisona Pawła (słynny witariański guru), mój i mojej równolatki, stulatki Szarloty Gerson (córki twórcy terapii leczenia raka dietą raw food, sokami i lewatywami z kawy), organizmy były jakieś dziwne, inne, żeby powiedzieć wybrakowane, bo nieeskimoskie?

Irlandzki chirurg Denis Burkitta spopularyzował „hipotezę błonnika.” Wydedukował i rzucił lwom tezę, że błonnik jest wymagany, aby być zdrowym, a brak błonnika jest winowajcą przewlekłych chorób.

I chociaż mówiono, że hipoteza posiada pewne dziury i tak w szybkim tempie została przyjęta, a eksperci promujący odżywcze diety na bazie roślinnej zaczęli oczerniać pokarmy zwierzęce. Złośliwi z kolei wbijali szpilę, że to (czyli dodawanie do diety błonnika) jest znacznie łatwiejsze, niż po prostu nakazać wyeliminowanie cukru rafinowanego, mąki and piwa.

ELIKSIR MŁODOŚCI, ZIELONY DETOX 4 GREENS 100% ORGANIC This is BIO

No nie wiem, nie wiem, czy takie łatwe jest wyperswadowanie ludziom w matrixie jedzenia zwierząt. Tym bardziej, że wszelkie pokarmy o niskich wibracjach, wszelkie używki, to wszystko powinno samo odpaść od człowieka. Wszystko musi iść własnym tokiem doświadczania. Jakikolwiek przymus jest blokiem dla przebudzenia ze snu, czyli oświecenia.

Co łatwiej pożegnać, paćkę kolesław?

Na ten moment wielu, o wiele chętniej zrezygnuje nawet z ostatniego bastionu błonnika, jakim jest paćka kolesław (szatkowana biała kapusta, popularna w westernowych knajpach), niż z wielkiego kotleta. Oczywiście psiankowate frytki nie tak łatwo byłoby usunąć z menu, ale o tym za moment.

Wracając do błonnika

Podobno duże i mega drogie (miliony dolarów) badania, nie potrafiły udowodnić rzekomych zalet błonnika, czyli nie wykazały żadnej zależności między jedzeniem błonnika, a chorobami serca, rakiem okrężnicy, piersi i przyrostom masy ciała.

Czytam o tych dużych badaniach za miliony dolarów, tylko wciąż nie wiem, gdzie się odbyły i kiedy?

Czy może w domach milionów ludzi cierpiących na zatwardzenia, nawet o tym nie wiedzących, gdyż z wypróżnieniami (co drugi, ba nawet co trzeci dzień) akceptowanymi przez dochtore? Może odbyły się takie badania w klinikach stuletniej Szarloty Gerson? A może u mnie w domu?

Nic mi nadal nie wiadomo

tylko tego nie robić i będzie git?

i tego? Poza tym wszystko spoczko?

Yyy … chroniczne zaparcia zapewne nie mają żadnego negatywnego wpływu na inne choroby w tym raka jelita grubego (Ziuta kpi). I te chroniczne zaparcia powstają jedynie w wyniku opróżniania cukiernic i picia piwa? No i ewentualnie z powodu kajzerek?

Owszem, nie twierdzę, że karpatka z browarem, oraz lizak spowodują łatwe wypróżnienie (bez kolczastych, brązowo czerwonych kolb kukurydzy, w zamian miękkich, zielonych od chlorofilu kup), ale.

Autorzy, którzy buntują się przeciwko pewnej dyskryminacji mięsa są oburzeni, że ktoś jeszcze śmie zalecać 25-30 gramów błonnika dziennie, bo to wymagałoby szamania aż 60 dkg węglowodanów dziennie, czyli horror!

Bo przecież więcej błonnika oznaczałoby więcej węglowodanów w diecie i w związku z tym mniej istotnych tłuszczów i białek. I że nie tylko jest to na przekór anatomii i fizjologii człowieka, ale właśnie nadmiar węglowodanów w diecie pogarsza kontrolę glikemii, podnosi ciśnienie krwi, insuliny i trójglicerydów, czyli czynników ryzyka zespołu metabolicznego.

Pepsi robi zeza

Ok, ale o jakich to węglach goście nawijają? Robię teraz zeza

Uczeni nawijają uczenie:

Według podręczników medycznych, błonnik jest jedzeniem dla przeżuwaczy o szerokich zębach i wykorzystujących swój odpowiedni system trawienny.

Badanie pojedynczych tubylców również przeczy tej idei, że błonnik jest wymagany jako strażnik przed chorobami przewlekłymi. Indianie z Wielkich Równin, Eskimosi, plemiona Masajów, oraz Samburu w Afryce spożywają mniej, a właściwie prawie zero błonnika w diecie, a nie mają dolegliwości trawiennych i nowoczesnych chorób.

Podobno nadmiar błonnika (nawet rozpuszczalnego) tworzy masyw fermentacji i ogromne ilości gazów, kwasów i alkoholu, zabija florę bakteryjną normalnie nawilżającą i zapobiegają zaparciom.

Gdy jelito grube staje się coraz mniejszym nosicielem dobrych bakterii, ciało staje się zależne od nienaturalnych środków do produkcji wypróżnienia, czyli suplementów błonnika.

masajski raj?

Ponownie muszę się wtrącić, bo kto jest zmuszony do brania suplementów z błonnikiem?

Czy witarianin, czy też każdy zwykły zjadacz z tego co teraz widzę zdrowej i zróżnicowanej diety, nie mówiąc już o atkinsonowcach (bo oni w ofercie podstawowej muszą dokupić za 6 stówek błonnika co kwartał)?

Ale

Taki dodawany błonnik zawiera szkodliwe dla jelit wtórne metabolity (lektyny roślinne, saponiny) powiązane z zapaleniem ogólnoustrojowym, rakiem i auto odpornością. Włókno również wiąże i hamuje wchłanianie minerałów, w tym wapnia, żelaza, cynku i miedzi. Niewystarczające wchłanianie minerałów może skutkować osteoporozą, nadciśnieniem, zapaleniem stawów i próchnicą.

od tego się zaczęło

No to wracam do naszego Nisona Pawła, słynnego rawfoodystę

Paweł doznając nieprzyjemnej choroby w postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (wypróżniając się krwią), nigdy wcześniej nie skontaktował się z błonnikiem. Jadł fast food, a jedyne węglowodany jakich używał to biała mąka, cukier w cukierniczce i oczywiście pieczone w głębokim tłuszczu psiankowate, czyli frytki. Następnie siedząc na sedesie myślał, że to już koniec. Faktycznie uratowały go soki owocowe bez błonnika.

Gdyż

Oczywiście, że błonnik zmusza jelita do pracy, powoduje ruch w jelitach, wymusza ich perystaltykę, która zamarła i na takie obolałe kiszki nie możemy dostarczyć błonnika. To jest jasne. Z tym nikt nie polemizuje.

Obolałe, chore, krwawiące jelita nie mogą przyjąć błonnika, bo to je dobije. Potrzebny był natychmiastowy balsam odżywczy, czyli soki owocowe. Nie warzywne, bo warzywne przede wszystkim oczyszczają organizm, ale właśnie odżywiające owocowe.

a tak jest teraz:)

Po pewnym czasie, gdy jelito się zagoiło Nison przeszedł na 100% witarianizm wegański i tak trzyma ponad 20 lat. Po prawdzie, ostatnio wprowadził jednak kefir kozi. Je też sporo innych probiotyków w postaci kiszonej kapusty i ogórków.

Jak ma się przypadek Pawła do tych badań za miliony, które niczego, dosłownie niczego nie wykryły?

A blisko stuletnia Szarlota, która nigdy nie wykupiła sobie nawet ubezpieczenia, bo nie zamierzała na wysoko węglowodanówce zachorować?

Oczywiście nie przeczę, że błonnik może szkodzić, szczególnie ten nietrawiony przez nasz organizm, ale wcześniej musisz sobie kichy zepsuć czymś innym.

dzień jak codzień, nuuuda:)

Najpierw trzeba wyleczyć zastany stan, aby móc zacząć cieszyć się owocami i warzywami w dużych ilościach. Niektórzy nigdy do tego nie dojdą.

Natomiast cokolwiek nie powiedzieć, dysbakterioza z pewnością jest bardzo niepożądanym elementem życia naszego jelita i napędzać może okropne choroby. W związku z dysbakteriozą jedzenie sfermentowanych surowych pokarmów roślinnych jest bardzo wskazane.

K2, this is bio, pepsi eliot

WITAMINA K2 TiB (mk7 z natto, z najbardziej renomowanego na świcie laboratorium Gnosis) Twoja ochrona tkanki miękkiej przed zwapnieniami i nie zawiera soi

Co więcej, wegetarianie jak najbardziej powinni skusić się na sfermentowane produkty (nie zawierające błonnika, jak jogurt kozi) z kwasem masłowym, biotyną, witaminą K2 i witaminą B12.

Mięśniaki i błonnik

Przypadłość mięśniaków, dotyka ona aż 77% dorosłych kobiet (sic!).

A więc mięśniaki i jedzenie pokarmów bogatych w błonnik to odwrotnie proporcjonalna zależność

Mięśniaki są to małe, niekiedy większe, w bardzo wysokim procencie nienowotworowe narośla na macicy. Często powodują silny ból menstruacyjny, nadmierne krwawienie, bywa, że bezpłodność.

Zabieg chirurgiczny usunięcia macicy zwany histerektomią jest gwarantowanym sposobem, aby pozbyć się mięśniaków. Jednak z wiadomych powodów nie każdy się na to zdecyduje, chociaż dochtore będzie nalegało. Szczególnie, gdy sądzi, że owe narządy już Ci się nie przydadzą. Dobrą reakcją, jest grzecznie zripostować dochtore, że jego jądra wydają się być mało przydatne. Podobno to działa.

Chociaż przyczyna powstawania mięśniaków nie jest ostatecznie znana, to jednak według Medline Plus, a napisał o tym nowojorski tajms, ich wzrost jest połączony z estrogenem. Leki mogą blokować lub tylko hamować estrogen w celu leczenia mięśniaków. Hormon w lekach uwalniający gonadotropiny może kurczyć mięśniaki o 30 do 90 %, co spowoduje, że jajniki produkujące estrogeny, zatrzymają swoją działalność. Mięśniaki często kurczą się, gdy kobiety przechodzą menopauzę, gdyż spada u tych kobiet produkcja estrogenów.

Jakby co, to doktor Witamina radzi to na mięśniaki: jak leczyć mięśniaki według Saula.

Okazało się, że można obejść się bez leku z hormonem, a nawet nie ma po co czekać z wytęsknieniem na menopauzę, ale należy zacząć spożywać więcej błonnika w diecie, co przekłada się na mniejszą ilość estrogenów.

O tym pisał dr. Campbell w swoim China Study, chińskim badaniu, o tym mówi z kolei (jako anty przykład) wielu” wrogów” witarianizmu, w tym przesławny dr. Pawlak weganin, czy wegetarianin, w razie czego proszę mnie poprawić, bo nie chce mi się go googlać setny raz.

ta witarianka rzeczywiście nie jest zbyt doświadczona życiem

56. Carol Alt już bardziej

75 Mimi Kirk spoczko

na koniec stuletni (zero-estrogenowy) Pepsiak mega doświadczony błonnikiem & soldami in Paris

Witariankom wcześniej kończy się estrogen, witariankom mogą zmniejszać się mięśniaki, witarianki przez niższy poziom estrogenu mogą być o wiele mniej zakwaszone.

Ale te witarianki są głupie. Takie stare malutkie.

Tymczasem najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zwalczać mięśniaki za pomocą diety jest spożywanie prowiantu bogatego w błonnik. Dążyć należy do co najmniej 20 do 30 gramów błonnika dziennie.

Proszę mnie nie przypalać żelazkiem, gdyż tak twierdzą autorzy „Czego lekarze Ci nie powiedzą o pre-menopauzie”. Jabłka, pełnoziarniste, płatki owsiane, orzechy i nasiona są dobrym źródłem błonnika.

Bowiem dieta bogata w błonnik znacznie pomaga obniżyć poziom krążących estrogenów, a to z kolei zmniejsza mięśniaki

Pokarmy, których należy bezwzględnie unikać to kawa, produkty mleczne i mięso. Mięso szczególnie nieekologiczne, bo dostarczysz sobie nowe hormony i pestycydy.

Źródła: 12345 , oraz „Czego lekarze mogą Ci nie powiedzieć o premenopauzie” John R. Lee, Jesse Hanley i Virginia Hopkins

Do tego psiankowate

No dobra, to był błonnik, a teraz jeszcze zostają kontrowersyjne psiankowate.

Na blogu witariańskim, podkreślam witariańskim, czyli że jem jedzenie surowe, nie podgrzewam, często ktoś zagaduje: a że medycyna chińska nie pozwala zimnego, a że wychładzam ciało, a że ciepło to lekarstwo. No i padają też pytania o psiankowate.

A więc medycyna chińska nie zaleca psiankowatych, chyba, że jako lekarstwo.

No to proszę pisać też petycje do pani stuletniej Szarloty Gerson, bo tam kartofelki jak najbardziej w zupie Hipokratesa.

Wiemy, że warzywa są częścią zdrowej diety, to wiemy.

Ale co z warzywami psiankowatymi?

Badania koncentrują się na grupie substancji zawartych w psiankowatych o nazwie alkaloidy, które mogą mieć jakiś wpływ na funkcjonowanie mięśni i nerwów, oraz przewodu pokarmowego u ludzi i zwierząt.

Jednocześnie alkaloidy mogą też grozić prawidłowemu funkcjonowaniu stawów. Czyli musisz mieć również to na uwadze. Niestety do psiankowatych zalicza się ponad 2800 gatunków roślin, a to niezbyt apetyczne określenie bardziej kojarzące się z gulaszem z nietoperza i ropuchy wiąże się z tym, że rośliny jagodowe rosną w cieniu nocy, więc są dziwaczne. Jednak pomidory i papryka, oraz inne, potrzebują słońca, więc brak logiki w nazwie.

Warzywa psiankowate należą do rodziny psiankowatych roślin, a są wśród nich pomidory, ziemniaki, bakłażany i papryka wszelkiego rodzaju, z wyjątkiem czarnego pieprzu. Tomatillos, tamarios, Pepinos, ziele angielskie, papryka cayenne i sos Tabasco są również klasyfikowane jako żywność psiankowata.

Rośliny te wytwarzają alkaloidy głównie po to, aby chronić je przed owadami. Niektóre psiankowate są bardziej trujące jak mandragora, czy belladonna (wilcza jagoda), a inne mniej, a wszystkie zawierają solaninę, czyli tytoń.

Liście wszystkich psiankowatych zawierają pewien poziom nikotyny, więc szczególnie nie należy ich spożywać.

Nazwa tej trucizny: solanina odnosi się do ziemniaków, tomatyna do pomidorów,  alfa-solanina do bakłażanów lub solanadina, którą znajdziemy w papryczkach chilli i capsicums.

A wiadomo, że ludzie wrażliwi będą źle współgrać z nikotyną.

Wprawdzie nie ma mocnych dowodów w badaniach wykazujących wpływ alkaloidów na układ nerwowy i stawy, ale wydaje się, że pewne segmenty populacji, gdy eliminują z diety psiankowate zaczynają się lepiej czuć.

Jednym z głównych problemów przypisywanych psiankowatym jest zapalenie stawów. W rzeczywistości, statystycznie (ale kto to sprawdził)  jeden na trzech ludzi z artretyzmem źle reaguje na psiankowate.

Przy okazji wpis w temacie tu: Czy zdrowe pomidory i jagody niszczą Twoje stawy? Zrób 3-miesięczne wyzwanie

Niektórzy badacze uważają nawet, że zapalenie stawów jest często błędnie diagnozowane u wielu osób, które w rzeczywistości mogą doświadczać jedynie skutków spożycia psiankowatych.

Wydaje się, że alkaloidy mają wpływ na metabolizm wapnia. Choć jeszcze nie wiadomo właściwie, w jaki sposób żywność psiankowata może usuwać wapń z kości i składać go w tkance miękkiej stawów, to jednak naukowcy zalecają, aby wszystkie osoby z zapaleniem kości i stawów, reumatoidalnym zapaleniem stawów lub podobnych problemów, takich jak dna moczanowa, a więc żeby takie osoby żywność psiankowatą wyeliminowały z diety.

I co my tu mamy?

Mamy studia z 1980 roku w Arthritis Research Foundation, która wzięła na tapetę psiankowate w kontekście stawów i ostatecznie ogłoszono, że psiankowate w przypadku zapalenia stawów powinny być używane oszczędnie.

Z drugiej strony, Uniwersytet Washington ogłosił: Nasilenie zapalenia stawów w połączeniu ze spożywaniem roślin psiankowatych, czyli jagód noc – cień, nigdy nie zostało udowodnione.

Według Ronenn Roubenoff, lekarza dietetyka na Tufts University School of Medicine, „ziemniaki, pomidory i bakłażany często są obwiniane za spowodowanie artretycznych flar, jednak badania wykazały, że może mieć to miejsce tylko u 1 do 2 % chorych.

Wolty

Po pierwsze jak masz jakieś wolty, to psiankowatych nie jedz. Jak jesteś witarianką to automatycznie ziemniaki i bakłażany odpadają (przy czym sok z surowego ziemniaka ma działanie yyy … antyzapalne.), jednak nie musisz trzymać 100% na surowo, więc masz wybór. Bataty zwane słodkimi ziemniakami, to nie psiankowate, i do tego można je jeść na surowo.

Yyy … i przypatrzmy się pomidorom i papryce.

A gdzież to mamy te błękitne strefy, czy azaliż w Chinach?

Ktoś najadł się pomidorów z błonnikiem i tańczy w Ventimiglia? 

Czy raczej w Monton, Monte Carlo, Sardynii, Kalifornii, Andorze?

No to powiedzmy tym stuletnim „ciemniakom”, żeby zaprzestali jedzenia pomidorów (addio pomidory) i papryki do każdego posiłku, żeby przerzucili się na dietę eskimoską, no i oczywiście, żeby obok psiankowatych zaprzestali jedzenia błonnika w takich ilościach, bo Masaj żyje całe 50 lat, a Eskimos aż 70. Przy czym oboje git, spoks i całkiem zdrowo, bez cienia choroby przewlekłej.

owocek:)

 

(Visited 10 900 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Magda 13 lipca 2017 o 14:44

  Pepsi pytanie troche z innej bajki. Czy mozna dodawac do surowych posilkow serwatke bialkowa kupiona u Ciebie? Posypywac surowizne, laczyc lub poprostu zjadac proszek? Chodzi o to, ze moge serwatke przyjmowac w oknie 11.00-15.00 i nie mam jak zrobic wtedy szejka. Czy moze poprostu ja wymieszac z woda i taka pic? Co o tym myślisz? Podpowiedz prosze…..

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2017 o 14:47

   możesz, ale jak dodasz do bananów to będzie budować, odżywiać, ale nie spektakularnie odchudzać

 2. Martitka 13 lipca 2017 o 15:03

  Nie wiem czy to nie będzie głupie pytanie :p walczę z zapaleniem stawów, odstawiłam psiankowate, ale mam Greens&Fruits, w których jest wyciąg z pomidora – czy ten suplement jest w takim razie dla mnie bezpieczny czy skoro testuję działanie psiankowatych to Greens&Fruits również powinnam odstawić?

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2017 o 15:40

   odstawić, i ashwagandhę

  2. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 15:41

   walczę z zapaleniem stawów, ”

   Sprawdź najpierw czy nie masz infekcji grzybiczej w stawach (mykotoksyny).

 3. Piwonia 13 lipca 2017 o 20:43

  Jak to jest z beta-karotenem i retinolem w suplementach jak bardzo różni się on od naturalnego? Wszędzie straszą, że powodują raka zwłaszcza u palaczy? Betakaroten w kremach również powoduje raka?

  1. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 15:30

   Wszędzie straszą, że powodują raka zwłaszcza u palaczy? ”

   Lata ta bzdura w necie od lat.

   1. Piwonia 15 lipca 2017 o 07:13

    Grzegorzu bardzo dziękuję za odpowiedź!! 🙂 Czyli moja koleżanka (pali) może spokojnie suplementować się syntetycznym beta-karotenem(ekwiwalent retinolu) i rak szybciej się u niej nie rozwinie? A ja czasami „łykając” nie zrobie sobie nim krzywdy? Wiesz może dlaczego ktoś wypuścił plotkę o szkodiwości sztucznego beta-karotenu? Jest pomocny przy szkodliwościach palenia(ekwiwalent retinolu)?

    1. grzegorzadam 15 lipca 2017 o 16:02

     ”Wiesz może dlaczego ktoś wypuścił plotkę o szkodiwości sztucznego beta-karotenu?”
     Dlaczego puszczają ploty o szkodliwości witamin, jodu? 😉
     Beta-karoten nie jest witaminą, może nią się stać po zmetabolizowaniu przy obowiązkowym
     udziale tłuszczu i żółci.
     Zdrowa ”goła” marchewka schrupana nie dostarczy witaminy A.. 😉
     Wit A działa w synergii z wit.D, jest tu trochę zależności.
     Szwedzi jedzą dużo A a kości im się łamią, bo nie ma D (mało słońca).
     ”Czyli moja koleżanka (pali) może spokojnie suplementować się syntetycznym beta-karotenem(ekwiwalent retinolu) i rak szybciej się u niej nie rozwinie? ”
     Nie wiem jaki jest związek palenia z beta-karotenem..?
     Jest on na pewno bezpieczniejszy od retinolu, który można jednak przedawkować, choć
     dane są przesadzone. W Szwajcarii podawano przez całą ciążę kobietom po 30.000 IU wit.A dziennie
     i bejbiki urodziły się zdrowe całkiem. 😉

     1. Piwonia 15 lipca 2017 o 23:50

      Grzegorzu bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam cieplutko!! 🙂

 4. Lucia 13 lipca 2017 o 20:50

  Pepsi, mnie się zda, że wymieniałaś kiedyś pieprz czarny z psiankowatymi. Dlatego odstawiłam i jego, choć bardzo lubię. Ale z tego artykułu wynika, że pieprz jest ok. Jest ok?

  I jeszcze jedno, czy możesz nadusić swego informatyka, by wrócił „back to top”. 🙂

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2017 o 22:09

   No właśnie dzisiaj to sobie uświadomiłam,
   dostał już to zadanie,ale nie wyrabia, ale 15 nadejdzie kolejny informatyk

 5. old 13 lipca 2017 o 21:45

  Ale pomidory po obróbce termicznej [przecier pomidorowy] saponin już nie zawierają.
  Potwierdzasz to, Pepsi?

  1. Piwonia 15 lipca 2017 o 07:17

   lukrecja zawiera saponiny (przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne, pierwotniakobójcze, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego) wiec nie rozumiem dlaczego one są szkodliwe? dzieki temu pomagają na helicobacter pylori

 6. Lucia 15 lipca 2017 o 11:18

  Pepsi, proszę napisz co z tym pieprzem. Mogę go pieprznąć do kurkumy, czy jednak nie? Pytanie drugie, z innej beczki: czy na akceptację można/trzeba zwyczajnie poczekać? Bo jeśli się czegoś nie akceptuję, to nie zmieni się to w ciągu kilku chwil. Jeśli chcę coś zaakceptować, ale w chwili obecnej ciągle tego nie akceptuję, to czy mogę/powinnam zwyczajnie pobyć sobie w tej nieakceptacji i spokojnie poczekać na akceptację? I pytanie trzecie, z jeszcze innej beki: czy prawidłowo oddychając przeponą wszyscy będziemy mieli kałduny jak jakiś budda? 😉

  1. Pepsi Eliot 15 lipca 2017 o 11:44

   każde NIE oddala Cię od przebudzenia, oświecenia, radości istnienia, dotarcia do siebie. Nie mówię, żebyś to lubiła, żebyś afirmowała, żeby to Cię cieszyło, ale żebyś powiedziała życiu TAK. Tylko poprzez pogodzenie się, nigdy poprzez walkę. Nie ma innego wyjścia, a więc decyzja należy do Ciebie. Od rana wszystkim i wszystkiemu mów TAK, zobacz co się stanie.

 7. Lucia 15 lipca 2017 o 12:48

  Nawet ochocie na pół bochna chleba z miodem, mam od rana powiedzieć tak?

 8. Anita 8 sierpnia 2017 o 09:49

  Witam – to pytanie zakręcone trochę bardziej – mam Hashimoto (chociaż pciała antyTPO w normie od ponad roku, ognisk zapalnych w tarczycy brak, ale jej wielkość to ciut ponad 4ml), mam założoną spiralę od prawie 5 lat – miała zatrzymać wzrost mięśniaków – tych mam więcej i coraz większe (badanie robione tydzień temu), macica wielkości 59 mm, największy mięśniak 35mm… lekarz proponuje wycięcie macicy za rok, dwa – zależy, jak mięśniaki szybko będą rosły. W piersiach też liczne torbiele, ale niezłośliwe. Samopoczucie różnie – od kiedy suplementuję się, biorę Euthyrox ( zmieniłam dawkę z 50 mg na 25 3 tygodnie temu, bo serce mi kołatało i po zmniejszeniu dawki czuje się lepiej). Ostatnio często mam wrażenie, że jest mi niedobrze, że zwymiotuję… a nawet 3 tygodnie temu zemdlałam, bo zrobiło mi się niedobrze, gdy oglądałam film ( o tsunami i rodzinie uratowanej – znany zapewne wielu – widok ran matki, wymioty krwią – ku memu zaskoczeniu odjechałam….a oglądam różne programy o operacjach i jest ok). Wczoraj wrażenie puchnięcia na twarzy i szyi po wyjściu na chwile do ogródka i pieleniu – miałam czerwone policzki i szyję, delikatną pokrzywkę – przeszło, gdy na szybko łyknęłam Claritine i wapno rozpuszczalne – to już zupełnie mnie zaskoczyło. Z nowych rzeczy od 4 dni pije kefir z grzybka tybetańskiego). Moje ‚Hashi” to głównie uczucie ucisku wokół szyi, przez gluten bolą mnie stawy prawej ręki i jestem opuchnięta – dlatego gluten odstawiony.
  Szczerze, to poszukuje kogoś, kto mógłby mnie wreszcie zdiagnozować, co tak naprawdę mi dolega.

  Co dalej czynić? Czy zacząć doustnie branie jodu na torbiele i mięśniaki plus witaminy, które są konieczne przy suplementacji jodem (źródło Zięba)? Skąd te objawy – wrażenie, że zemdleję, ucisk w szyi??? Ja za moment skończę dopiero 40 lat, jestem aktywna sportowo bardzo, potrafię przebiec 21 km, a czuję się jak stara kobieta, która musi uważać na siebie i nie może zostać sama, bo co jak zemdleje? Parametry po omdleniu były ok – karetka przyjechała, saturacja piękna, tętno 69, ciśnienie 110/75, cukier 102 (23.00 była, 2h po jedzeniu). Przecież tak żyć się nie da! Bardzo proszę o podpowiedź co i jak dalej.

  1. Mad Elena 12 września 2017 o 18:13

   Ten Claritine miałam kiedyś przepisany, ale źle o nim myślę, bo powodował u mnie puchnięcie gardła, węzłów chłonnych, twarzy- coś okropnego. Nie wiem, co na to Pepsi . Dodam, że po latach poradziłam sobie tak, że zamiast specyfików typu Claritine, wypijam szybko szklankę wody z odrobiną octu jabłkowego albo sok z cytrusa jakiegoś .

 9. Andzia 29 grudnia 2017 o 18:18

  Pepsi moja córka ma rozwaloną trzeszczkę w dużym palcu stopy. Dokucza jej to zwłaszcza, że jet bardzo aktywna. Niestety sposobu na to lekarze nie mają;(. Może Ty coś wiesz? Może pomogą okłady z roztworu soli? Ma dopiero 15 lat..

  1. Pepsi Eliot 29 grudnia 2017 o 19:43

   spróbuj okłady z soli, moczenie stóp w roztworze boraksu, moczenie w roztworze soli Epsom TiB

   1. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 20:18

    tak, dodałbym dobry kolagen, krzem i DMSO jako nośnik -wnikacz przy smarowaniu.
    I żywokost- jak sama nazwa wskazuje 😉

   2. Andzia 29 grudnia 2017 o 20:21

    Dziękuję<3

   3. wini 15 lipca 2019 o 13:50

    Hej

    kupiłam kolagen TiB I acai berry
    czy kolagen mogę pic z łyzeczka wit c ( jesu jak to pachnie 🙁 )
    boli mnie łokiec od lutego nad lokciem i ponizej
    dziwny bol
    czy to stan zapalni z niczego?

    1. Pepsi Eliot 15 lipca 2019 o 18:18

     oczywiście dodaj jeszcze trochę MSM

 10. Jakub 29 grudnia 2017 o 19:56

  Toksyny zawarte w psiankach podobne świetnie usuwa kiszenie/ fermentacja. Bakterie neutralizują alkaloidy, lektyny, solaninę, kwas fitowy a pewnie i nikotynę. Ja sam mimo nieszczelnego jelita jem ziemniaki, ale fermentowane, tak do dwóch dni idealnie. Trawienie takich bulw przebiega bez problemów, co innego z niefermentowanymi. Więc coś jest na rzeczy.

  W ogóle fermentacja rządzi. Bo to działa też w przypadku zbóż, jaglanka zakwaszona kwasem mlekowym po dwóch dniach zmienia się w kefiropodobną, lekkostrawną zupę. To samo z kaszą gryczaną.

  Pozostaje jedynie problem błonnika nierozpuszczalnego, którego struktury nie zmienią zbytnio bakterie, dlatego tak czy siak najlepszym pokarmem dla człowieka musi być owoc, ale zawsze jest to pewien kompromis. Bo witarianizm wymaga odpowiedniego gospodarowania czasu, by mieć kiedy spożyć( normalnie, w spokoju, te owocki), no i ilościowo tego potrzeba naprawdę sporo by zaspokoić potrzeby kaloryczne. Przepływ pieniążków też musi być na tiptop. Póki co skrobia, czyli kompromis. A kompromisy nigdy nie są dobre, aaale… Jest jak jest 🙂

  Pozdrawiam, aloha 😀

 11. Beata 30 grudnia 2017 o 11:42

  „Czytam o tych dużych badaniach za miliony dolarów, tylko wciąż nie wiem, gdzie się odbyły i kiedy?” – a w imie czego i za czyj szmal mialyby sie odbywac takowe badania, bo chyba nikt nie wierzy, ze w imie uzdrawiania / utrzymywania przy zdrowiu ludzkosci?
  Dochtore i farmaceuty poszlyby z torbami. Caly system by sie rypnal ( hurraaa!) gdybysmy dzialali dla swego dobra, a nie dawali sie duraczyc i dzialac destruktywnie…
  przewspanialego wskoku, wszystkim!!!

  1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2017 o 13:59

   jak wypuszczają nowy lek muszą być badania, ale i tak wyniki są zawsze takie jakie mają być, bo tak działa matrix i agenda medyczno-farmaceutyczna w matrixie

 12. Sarah 14 października 2018 o 21:25

  Ro jesc te psiankowate (nie mam na mysli frytów z maka) przy problemach z tarczyca i hashimoto czy nie? owocow nie moge, bo cukrzyca, miesa i nabialu sie brzydze i nie zjem, ale jeszcze psianki obciąc? A kapustka, brukselka, baklazanik…

  1. Pepsi Eliot 14 października 2018 o 23:11

   może nie jesteś nadwrażliwa, nie panikuj

  2. grzegorzadam 16 października 2018 o 14:48

   bo cukrzyca”

   jaka? Co z tym robisz?

   1. Sarah 16 października 2018 o 18:20

    2 typ,rodzinnie…nigdy nie mialam nadwagi ani sie zle nie odzywialam. max waga w zyciu 50 kg. wegetarianizm od urodzenia, potem weganizm ale z racji chorobsk raczej warzywny niz owocowy.w zasadzie owocow zaadnych mi nie wolno. duzo chodze/biegam, od ok 2 lat mniej wiecej 35-40 km tygodniowo bywa ze wiecej…obcielam tez korzeniowe,ziemniaczki kochane, buraki,dynie, marchewske, groszki,fasolki… duzo kiszonek jem od zawsze. ogolnie jestem zaprzeczeniem tego jakie efekty powinna przynosic dieta i styl zycia. tyle,ze masa stresow (denerwuje sie wszytskim,zle spie) i wiecznie wysoki kortyzol. Nie, nie jestem panikarą,ale zycie ładnie dało mi po dupie nie raz. CO zabawne moj ojciec tylko miecho, chlebek, faje, piwko dobiega 60tki a wyglada a 40 ,zero zmarch, zdrowy, zero sportu, do sklepu 500m jedzie autem i jeszcze sie wysmiewa ze mnie,ze to niejedzenie miesa mnie doprowadzilo do stanu ‚zdrowia’… No i oczywiście nie chce słuchać o karmie,niskiej energii,wibracji i nie jedzeniu zwłok… hehe, jednak prawda uwiera ;P

    1. grzegorzadam 18 października 2018 o 12:18

     2 typ,rodzinnie”

     co familia ma z tym wspólnego?

    2. grzegorzadam 19 października 2018 o 06:49

     cukrzyca typu 2 nie jest chorobą, a skutkiem diety, odwodnienia z brakiem magnezu.

     Regulując to + surowa dieta wszystko wraca do normy.

     1. Pepsi Eliot 19 października 2018 o 09:41

      właśnie tak

 13. Sarah 19 października 2018 o 12:01

  dzieki, zachorowałam jak miałam 9 lat, wiec nie byłam wtedy szczególnie skupiona na wodzie czy suplach i świadoma odżywiania i poza tym,ze spędzałam codziennie dłuugie godziny w kuchni siedząc sama nad kotletem, którego nie chciałam jeść , potem juz tylko manto od taty i spać… teraz mam na to wpływ, jem sporo surowo i głwonie warzywa,kiszonki, a cukier rano 99, po posiłku a i 220-240 a czasem brak skali… nie chce łykac tej metrofminy i znowu się kłoć (tak,tak mnie leczyli lekarze geniusze) no i tęsknie za owocami! coż, dzieki za odpowiedz, trzymam sie dalej w takim razie tej drogi. namaste

  1. grzegorzadam 20 października 2018 o 18:29

   cukier rano 99, po posiłku a i 220-240 a czasem brak skali… nie chce łykac tej metrofminy ”

   Zadziałaj systemowo:
   https://docplayer.pl/6996092-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-cukrzycy.html

   przeczytaj ten podręcznik+ wiele b. dobrych art. na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *