Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 852 147
online
42 354 VIPy

Ból promieniuje z boku i z tyłu do dolnej części brzucha i pachwiny. Kamica, czyli co robić ze szczawianami?

(z zapisków do mojej prywatnej encyklopedii zdrowia)

Choróbsko jest stare jak świat. Dobrze zachowana mumia sprzed kilku tysięcy lat odkryta na pustyni w Chile miała bardzo duży kamień szczawianowy w nerkach. Osoba ta musiała mocno cierpieć z kamieniem wielkości piłki golfowej.

Szczawiany w ciele (w postaci soli kwasu szczawiowego) są bardzo bolesne. Około 80% kamieni nerkowych powstało z powodu szczawianów i są zdecydowanie najbardziej powszechnym czynnikiem powstawania kamieni nerkowych. Około 20% procent populacji ma genetyczne korelacje zwiększające prawdopodobieństwo produkowania szczawianów, nawet na diecie nisko-szczawianowej.

w didaskaliach

Nawet jeśli kryształy szczawianowe występują najczęściej w nerkach, również mogą pojawić się praktycznie w każdej innej tkance w organizmie. W tym co niepokojące w mózgu, czy mięśniu serca. Szczawiany mogą powodować także choroby tarczycy.

Jeśli masz dużo szczawianów, nie będziesz w stanie wykorzystać istotnych składników odżywczych, takich jak wapń, magnez i cynk, ponieważ staną się depozytem dla szczawianów.

Jeśli masz nadmiar szczawianów, być może trzeba zwiększyć spożycie wapnia, magnezu i cynku.

Ponadto zamiast działać jako przeciwutleniacze,wręcz przeciwnie, szczawiany są pro-oksydantami, więc zachęcają do utleniania tłuszczów, tworząc zjełczały tłuszcz w organizmie.

A wiesz, że co do cholesterolu ogólnie zdania są dzisiaj bardzo podzielone, ale co do utlenionego cholesterolu mówi się jednym głosem, bies.

Wegetarianie, weganie, miejcie się na baczności?

Pewien pan, w sensie ścisłym doktor, poczuł się na tyle słabo, że postanowił odprzysiąc w diecie wszystko co zbliżone do McDonalda. Szczególnie smakowała mu codzienna sałatka ze szpinaku i dużą ilością pekan. I w ciągu dwóch miesięcy miał kamienie nerkowe.

Soja i szpinak?

Ale chociaż będziesz unikać największych przestępców jeśli chodzi o szczawiany. Są to pokarmy sojowe i szpinak, to i tak trudno zmniejszyć do zera poziom szczawianów w diecie, ponieważ znajdziesz je w wielu produktach.

Pietruszka, ziarna, orzechy, warzywa i owoce.

Do tego gotowanie nie zmniejsza ilości szczawianów, są stabilne jak diabli. Jednak mogą się wytrącić do wody, czyli po odlaniu będzie szczawianów mniej w potrawie.

Bardzo skutecznym sposobem, aby pozbyć się szczawianów jest stosowanie cytrynianu wapnia

Uważka

Stosując suplementację wapniem, nigdy nie zapominaj o witaminie K2, którą bierzesz też w związku z D3, ani o magnezie.

Dodatek cytrynianu wapnia wywiera dwutorowe działanie katamaranu w zwalczaniu szczawianów. Część cytrynianu wapnia wiąże się ze szczawianami i powoduje, że wytrącają się w kale, dlatego nie zostaną wchłonięte. Jednak jakaś część szczawianów ucieknie. I tutaj nadchodzi druga linia obrony, cytrynian wapnia bezpośrednio konkuruje ze szczawianem jeśli chodzi o absorpcję ciała.

Aby leczenie było skuteczne, cytrynian wapnia musi być wzięty w tym samym czasie, w którym je się pokarm ze szczawianami.

Jeśli więc masz problemy z kamieniami nerkowymi, autyzmem połączonym ze szczawianami, fibromialgią, lub vulvodynią branie cytrynianu wapnia z każdym posiłkiem może być bardzo skuteczne.

Cytrynian wapnia połączy się ze szczawianem w przewodzie pokarmowym (z pokarmu), wytrąci szczawiany w stolcu, który jak wiadomo zostanie wydalony.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie cytrynianu magnezu

 • Bardzo ważne przy szczawianach jest kontrolowanie przerostu Candida.
 • Probiotyczne bakterie mają enzymy, które rozkładają szczawiany.
 • Aminokwas arginina przyczynia się do zapobiegania osadzania się szczawianów w tkankach.
 • Kwasy tłuszczowe OMEGA 3 i olej z wątroby dorsza są bardzo skuteczne w zapobieganiu procesowi odkładania się szczawianów.

Uważka

Kwasy tłuszczowe Omega-6 będą działały odwrotnie, gdyż przyspieszają osadzanie się szczawianów.

Dodatek, który jest najbardziej przydatny to witamina B6

Istnieje szereg testów medycznych dla statusu szczawianów, które używa się np w Great Plains Laboratory. Tworzy się panele moczu do pomiaru szczawianów, testuje się również poprzez markery drożdży. Okazuje się, że gdy znacznik drożdży jest wysoki, znacznik szczawianów jest również bardzo wysoki. Na podstawie tych doświadczeń, jeśli chodzi o szczawiany poleca się tylko formę B6 jako pirydoksynę.

Wiem, wiemy, że typ B6 nazywany P5P jest chwalony, ale badacze z Great Plains Laboratory, na podstawie dużej ilości testów, polecają właśnie pirydoksynę.

Stosują powyższe środki można w dużej mierze zapobiec kamieniom nerkowym. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ nagromadzone szczawiany mogą wyrządzić wiele szkód w organizmie.

Szczawiany i autyzm

Badaczka Susan Owens, zauważyła, że wiele dzieci z autyzmem często oddaje mocz o małej objętości. Okazało się, że to zjawisko wiąże się ze szczawianami. Dzieci te również często przejawiają objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka i ból brzucha. Mogą również odczuwać ból w drogach moczowych. Okazało się, że dieta nisko szczawianowa przyniosła dzieciom dużą ulgę.

Ponad 1/3 przebadanych dzieci miała tak dużą ilość szczawianów, jak ludzie z chorobą genetyczną (hiperoksaluria). Pytanie dlaczego są tak wysokie? Wydaje się, że głównym powodem wysokich szczawianów u dzieci z autyzmem łączy się z problem przerostu Candida, co jest powszechne w autyzmie.

Arabinosa jest bardzo niska u dzieci bez autyzmu i bardzo wysoka u tych z autyzmem. Jeśli zachodzi bezwzględna konieczność przyjęcia antybiotyku anty grzybiczego, t nystatyna znacznie zmniejsza poziom arabinosy. Ponadto jeśli dziecko przejawiało autystyczne objawy, takie jak nadpobudliwość, brak kontaktu wzrokowego i zachowania agresywne, to sytuacja znacznie się poprawiła.

Ze względu na dramatyczne zmniejszenie objawów, leczenie anty-grzybicze stało się jedną z najczęstszych metod leczenia autyzmu w dzisiejszym świecie.

Szczawiany i pleśń

Niespodziewanym odkryciem jest fakt, że kryształy szczawianów wytwarzane są w bardzo dużych ilościach przez pleśnie i grzyby. Aspergillus to mikroorganizm spotykany na całym świecie, a który powoduje zakażenia u ludzi. Znajduje się także w czarnym nalocie pleśni, który można zobaczyć w niejednej łazience, a który produkuje szczawiany.

W przypadku zakażenia zatok, właśnie pleśnie i grzyby są najczęstszą przyczyną infekcji. Często prześwietlenie zatok pacjenta pozwala znaleźć tam duże kryształy szczawianów, które znikają po kuracji anty-grzybiczej.

Duże kryształy szczawianów odizolowano także w płucach ludzi, chorych na zakażenie płuc aspergillusami. Podobnie, jak martwicowe, czarne zmiany na skórze u osób z bardzo wysokimi poziomami szczawianów.

Zalecana ilość szczawianów dla osób mających kamienie nerkowe jest mniejsza niż 30 mg na dobę. Inni mówią maks 50. Jeden burger sojowy zawiera 20 razy tę dawkę. Orzeszki ziemne i masło orzechowe są bardzo problematyczne dla dzieci, i nie tylko.

No i ten szpinak? A pieprz? A pietruszka?

owocek


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej NIGDY nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 941 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gruba 16 kwietnia 2021 o 17:36

  Ciekawy wpis. Tylko ciężko odróżnić i przykategoryzowac ból do schorzenia. Czy permanentny ból, umiejscowiony tak jakby po prawej na dole pleców, a podczas wypróżniania lub oddawania moczu w trakcie ,,parcia” nasilający się, to też mogą być nerki? Ps Chlorelka dis is bio i Aszwanganda (nie mam pojęcia jak to się wymawia) są cudowne. Mój współlokator pyta czy może tabletkę tej mojej Cholerki 😛 A Asz. dodaję do herbaty owocowej na noc, gorzka i jest spoko. Lubię gorzkie. Pozdrowienia

  1. avatar Pepsi Eliot 16 kwietnia 2021 o 19:32

   Przede wszystkim USG, rownolegle badanie kreatynina, kwas moczowy, mocznik sód i potas, no i oczywiście mocz, oraz mały sprawdzian, zwijasz rękę w kułak i delikatnie trącasz nerkę. <3

   1. avatar Grubka 18 kwietnia 2021 o 22:52

    Dziękuję za odpowiedź. Test pięści nie zadziałał więc chyba to nie nerki, o ile wiem gdzie są nerki …Pepsi dzieki, że jesteś,już myślałam że za dużo czasu czytam bloga, bo jakiś błąd wyskakiwal, ale już działa na szczęście 😀 pozdrowienia

    1. avatar Pepsi Eliot 19 kwietnia 2021 o 05:28

     W sobotę był atak na bloga, 2 dni informatycy pracowali, mam nadzieję że już jest ok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum