logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 437 328
452 online
31 071 VIPy
Reklama

TWOJE ŹRÓDŁO OMEGA-3 ORGANICZNE BIAŁKO KONOPNE HEMP PROTEIN THIS IS BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Bolą Cię stawy? Dowiedz się jak naturalnie leczyć RZS

  Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która atakuje stawy, kości organy i więcej. Leki na reumatoidalne zapalenie stawów nie są niestety stuprocentowo skuteczne ani specjalnie efektywnie. Na szczęście można wspomagać się także naturalnie!

  Stany zapalne związane z RZS skutkują tym, że system odpornościowy myli stawy z wrogim najeźdźcą. Atakując stawy RZS przyczynia się do zniszczenia tkanek, chrząstek i kości, a w konsekwencji do utraty mobilności.

  U około 15-25% pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów choroba atakuje nie tylko stawy. Ta forma RZS może objawiać się zapaleniem osierdzia, zapaleniem opłucnej, zapaleniem naczyń krwionośnych, chorobami oczu i infekcjami nerek. W najgorszych przypadkach może prowadzić do śmierci.

  Standardowe leczenie RZS obejmuje użycie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, które mają zmniejszać symptomy choroby. Lekoterapia ma uderzać w procesy zapalne i możliwie najbardziej je cofnąć. W niektórych przypadkach używane się także leki steroidowe i leki wykorzystywane przy chemioterapii, jak metotreksat. Niestety nawet w przypadku terapii duża liczba chorych cierpi na obniżoną aktywność nerek.

  W jaki sposób leczyć RZS naturalnie?

  Probiotyki dla chorych będą niezwykle wskazane, bo CRP poleci w dół

  Świetnie obrazuje to wykonane w Chinach badanie, w którym próbki kału, śliny oraz wydzielin z jamy ustnej u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Wykryto badaniu, że u tych osób mikroflora znacząco różni się od tej u osób zdrowych. Dodatkowo pacjenci z RZS mają zmniejszoną zdolność metabolizowania żelaza, siarki, cynku i argininy.

  W innym badaniu udowodniono, że probiotyki mogą znacząco wspomóc zdrowe osób z RZS. Po sześciotygodniowej kuracji chore osoby mogły więcej przejść oraz aktywniej brać udział w codziennych czynnościach. Do tego zmniejszył się poziom bólu oraz zwiększyła się ich sprawność. Co jednak najważniejsze, przyjmowanie probiotyków zmniejszyło u chorych stężenie białka C-reaktywnego (CRP), które podwyższone świadczy o toczącym się w organizmie stanie zapalnym.

  Olejki zmniejszą ból

  W koreańskim badaniu 40 osób cierpiących na RZS podawano pacjentom mieszankę olejków z lawendy, majeranku, eukaliptusa, rozmarynu i mięty pieprzowej w proporcjach 2:1:2:1:1. Były one zmieszane z olejami nośnikowymi. Migdałowym (45%), morelowym (45%) i jojoba (10%).

  Okazało się, że olejki pomogły zmniejszyć poziom bólu oraz objawy depresji!

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 Z LANOLINY (cholekalcyferol) TiB, bierz ją w protokole z WITAMINĄ K2 G&G


  Niedobór witaminy D podwyższa ryzyko RZS

  Niedobór witaminy D związany jest bezpośrednio z RZS. Polskie badanie 97 pacjentów z tą chorobą wykazało, że 76,3% z nich ma niedobór tej witaminy. Badacze połączyli także niedobór tej witaminy z wyższą aktywnością choroby i niższą jakością życia.

  Oczywiście należy pamiętać o przyjmowaniu witaminy D3 zawsze w pakiecie z K2!

  Dieta, dieta, dieta

  Badacze zajmujący się RZS sugerują, a właściwie uważają, że jej źródłem jest reakcja na antygeny w produktach spożywczych, a choroba zaczyna się w układzie trawiennym.

  Badania dietetyczne zdają się wspierać to założenie. Wykazano, że usunięcie z diety mięsa, nabiału (głownie chodzi o prozapalną kazeinę) oraz zbóż (gluten) poprawia stan zdrowia osób cierpiących na RZS.

  EPA i DHA, czyli kwasy tłuszczowe Omega 3

  Niemieccy badacze wykazali, że olej z wątroby dorsza, czyli źródło omegi-3, jest efektywnym wsparciem terapii RZS.

  Po 3 miesiącach suplementacji wykazano u pacjentów 52,4% mniejszą poranną sztywność mięśni, 42,7% redukcję w bolesności stawów, 40% mniejszy obrzęk stawów oraz 67,5% redukcji bólu. 68% badanych uznało olej z wątroby dorsza za efektywny.

  Hasło dnia: granat wspiera gnat

  Owoc granatu nie tylko leczy arterie krwionośne, ale jest idealny dla stawów

  W 12-tygodniowym badaniu pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów pili 10 mililitrów soku z granatu każdego dnia. Wykazano, że sok zredukował wrażliwość stawów o 62% i aktywność choroby o 17%.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ POLECANĄ PRZEZ NAS 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO, idealna do PIERWSZEJ SZKLANKI 


  Kurkuma lepsza niż leki, hasło Sayera Ji niech będzie Twoim hasłem:)

  Udowodniono, że kurkumina (aktywna substancja zawarta w kurkumie) może dorównywać standardowym lekom na RZS. W Indiach zbadano chorych dzieląc ich na trzy grupy: jedna z nich otrzymywała dziennie 500 mg kurkuminy, druga 50 mg leku diklofenak, a trzecia oba.

  Grupa przyjmująca wyłącznie kurkuminę miała najwyższe odnotowane działanie jeśli chodzi o zmniejszenie aktywności choroby, bolesności oraz obrzęku stawów. Wyniki były także znacząco lepsze niż w grupie przyjmującej farmaceutyk.

  Stanie na głowie, żartuję, ćwiczenia

  Wykazano, że praktyki takie jak Tai Chi i joga redukują ból i sztywność mięśni u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

  uściski:)

  Źródła:
  greenmedinfo.com/blog/10-natural-ways-relieve-rheumatoid-arthritis
  greenmedinfo.com/article/these-results-establish-specific-alterations-gut-and-oral-microbiomes-individu
  greenmedinfo.com/article/40-arthritic-patients-divided-2-groups-one-was-treated-essential-oil-blend-whi
  greenmedinfo.com/article/vitamin-d-deficiency-highly-prevalent-ra-patients-and-associated-higher-diseas
  greenmedinfo.com/article/cod-liver-oil-safe-and-efficacious-treatment-rheumatoid-arthritis

  (Visited 5 767 times, 7 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Magdalena 3 grudnia 2018 o 14:49

   Wiesz ile lat na ten wpis czekałam? ?Ale coś wyluskalam z innych Twoich wcześniejszych wpisów i już od 2 lat jestem w remisji bez żadnych ‚lekow’ ? Wszystko natura – jedzenie i suplementy ?

  2. Ania 3 grudnia 2018 o 17:39

   Witam, do której szklanki mogę dodać kolagen?

   1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2018 o 19:06

    do 4 dodaję i trochę (ok 2 gramy) MSM TiB

  3. Agnieszka 3 grudnia 2018 o 19:57

   Cześć, ponieważ po MSM mam bóle głowy i po chlorku magnezu jest mi niedobrze czy mogę na dłuższą metę stosować do jednej ze szklanek siarczan magnezu??. nie przeszkadza mi jego smak i to że lekko przeczyszcza-nawet mi pasuje bo mam częste zatwardzenia

   1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2018 o 21:29

    możesz, ale stosuj chlorek w postaci oliwy magnezowej i smaruj nadgarstki, łydki ..

  4. Ulka 3 grudnia 2018 o 20:35

   Pepsi, ten MSM jest dodatkowy? czy przeniesiony z drugiej szklanki?

   1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2018 o 21:28

    ten sam z drugiej, albo pijesz po kolei to na jedno wyjdzie

  5. Arko22 3 grudnia 2018 o 21:55

   I zero wspominek o DMSO, słabo szanowna Pani 😉

  6. Agnieszka 4 grudnia 2018 o 08:07

   Dzięki Peps ,dzięki

  7. Karolina 4 grudnia 2018 o 16:02

   Czesc Pepsi, jak stosowac olejki, masujac stawy?

  8. Baśka 5 grudnia 2018 o 13:47

   przepraszam kobietki gdzie wy o tych szklankach wyczytałyście?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *