Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
212 990 406
66 online
34 143 VIPy

Czy Hilde Larsen zaszkodziła sobie lecząc RZS naturalnie?

Kilka dni temu zmarła Hilde Larsen w wieku 56 lat, bardzo lubiana przez wybitnie  kontrowersyjnego naturopatę zielarza Morse, jako jedna z wyznawczyń, i propagatorek jego metod leczenia. Przebywała, jak donoszą internety, w częstym detoksie sokami owocowymi, na długich głodówkach, od 10 lat weganka i surowa frutarianka. Surowa w sensie jedzenia raw food, czyli witarianka.

Kolejna osoba, obok neurologa dr Ewy Hankiewicz, i nieporównywalnie bardziej słynnego Steve Jobsa, która radośnie wspiera i uzasadnia wręcz awersję ogromnej części świata, w tym medycyny alopatycznej do weganizmu. Pomijając już szajbnięty frutarianizm.

Kadra medyczna z założenia odżegnując się od roli zdrowej diety w procesie leczenia, oraz profilaktyki jest skłonna zgodzić się na diety wysoko tłuszczowe i niskowęglowodanowe, ale z pewnością nie odwrotnie. Nie mówiąc o tym, że dieta o której tutaj się mówi, jest absolutnym przeciwieństwem najmodniejszej z diet: keto, która przebiła też popularną paleo.

To, czy zawsze uśmiechnięta Hilde Larsen przegięła, czy też już sam surowy weganizm, a przede wszystkim wielodniowe posty sokowe, czy bardzo kontrowersyjne suche detoksy, absolutnie pozbawiły ją sił życiowych jest oczywiście tematem forów. W tym nawet bardzo tendencyjnego filmiku, którego szczególnie nie polecam. Sama wkrótce przerwałam oglądanie, tak grubymi nićmi jest szyty, karmiąc nienawiść do inności. Podobnie podsyca się niechęć do odnoszących sukces finansowy, szkoda, że omijając korporacje. Weganizm czy nawet wegetarianizm jest niewygodny moralnie, oraz smakowo. To wystarczy, żeby pojebów znienawidzić. Ma to, na co zasłużyła!

Ten wpis nie powstał w celu obrony jakiejkolwiek diety. Zasada jest tylko jedna, DIETA MA BYĆ DLA CIEBIE DOBRA.

10 lat temu Hilde Larsen nie uśmiechała się wcale z powodu nieustającego i ogromnego bólu. Leki nie poprawiały sytuacji, czuła się strasznie, cierpiąca, opuszczona i niezrozumiana, sama ze swoim bólem. Witarianizm niskotłuszczowy, raw frutarianizm, pozwolił jej wrócić do życia. Nauczyła się uśmiechać, co uwieczniono na wszystkich zdjęciach:) Dlatego w kontekście jej śmierci warto byłoby napomknąć w jakim stanie rzuciła się w ręce natury. Stan wejścia jest bardzo istotny. Zawsze w życiu.

Czyli w jakim stanie były jej nerki, zanim rozpoczęła nowy styl życia, czy były nawroty choroby? O tym się nie mówi. Czy przegięła? Może. Lecz, czy wszystkiemu winne winogrono?

Niektórzy mówią, że to przez te suche posty. Z drugiej strony zapewne dobrze wiedziała, czym jest nawadnianie dla stawów. Nie sądzę, żeby światły człowiek na dłużej zrezygnował z porannych 4 szklanek i zielonych szejków/wody/soków.  W rzeczy samej nie wiemy, co spowodowało wczesne wylogowanie się Hilde Larsen.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która atakuje stawy, kości, organy i więcej. Leki na reumatoidalne zapalenie stawów nie są niestety wysoko skuteczne ani specjalnie efektywne. Bardzo upraszczając rzecz, stany zapalne związane z RZS skutkują tym, że system odpornościowy myli stawy z wrogim najeźdźcą. Atakując stawy RZS przyczynia się do zniszczenia tkanek, chrząstek i kości, co bardzo boli, a w konsekwencji prowadzi do utraty mobilności.

U około 15-25% pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów choroba atakuje nie tylko stawy. Ta forma RZS może objawiać się zapaleniem osierdzia, zapaleniem opłucnej, zapaleniem naczyń krwionośnych, chorobami oczu i infekcjami nerek. W najgorszych przypadkach może prowadzić do śmierci. Skoro Hilde Larsen skierowała się ku metodom dr Morse oczyszczania limfy, można założyć, że był już problem z nerkami,

Standardowe leczenie RZS, którym objęto również Hilde, to stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, które mają zmniejszać symptomy choroby. Lekoterapia ma uderzać w procesy zapalne i możliwie najbardziej je cofnąć. W niektórych przypadkach używane są także leki steroidowe i leki wykorzystywane przy chemioterapii, jak metotreksat. Niestety nawet w przypadku mocnych terapii duża liczba chorych cierpi na obniżoną aktywność nerek.

Najprostszy sposób, by stwierdzić, czy działa system filtracji ciała.


Moja Hipoteza

A czy może być tak, że podarowała sobie 10 lat życia?

Dlaczego nikt się nie przejmuje konserwatywnymi metodami leczenia, które nie działają?

Może jej nerki już się nie nadawały do regeneracji?  

Zwracam uwagę, że w terapii Gersona na wstępie ostrzegają mało optymistycznie, że gdy nerki są wyłączone w 70 procentach, nie ma nawet po co zaczynać terapii.


Probiotyki dla chorych będą bardzo wskazane, bo CRP poleci w dół

Świetnie obrazuje to wykonane w Chinach badanie na próbkach kału, śliny oraz wydzielin z jamy ustnej u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Wykryto, że u tych osób mikroflora znacząco różni się od tej u osób zdrowych.

Dodatkowo pacjenci z RZS mają zmniejszoną zdolność metabolizowania żelaza, siarki, cynku i argininy.

W innym badaniu udowodniono, że probiotyki mogą znacząco wspomóc zdrowe osób z RZS.

Po sześciotygodniowej kuracji chore osoby mogły więcej przejść oraz aktywniej brać udział w codziennych czynnościach. Do tego zmniejszył się poziom bólu oraz zwiększyła się ich sprawność. Co jednak najważniejsze, przyjmowanie probiotyków zmniejszyło u chorych stężenie białka C-reaktywnego (CRP), które podwyższone świadczy o toczącym się w organizmie stanie zapalnym.

Olejki zmniejszą ból

W koreańskim badaniu 40 osób cierpiących na RZS podawano pacjentom mieszankę olejków z lawendy, majeranku, eukaliptusa, rozmarynu i mięty pieprzowej w proporcjach 2:1:2:1:1.

Były one zmieszane z olejami nośnikowymi. Migdałowym (45%), morelowym (45%) i jojoba (10%). Okazało się, że olejki pomogły zmniejszyć poziom bólu oraz objawy depresji!

Niedobór witaminy D podwyższa ryzyko RZS

Niedobór witaminy D związany jest bezpośrednio z RZS. Polskie badanie 97 pacjentów z tą chorobą wykazało, że 76,3% z nich ma niedobór tej witaminy. Badacze połączyli także niedobór tej witaminy z wyższą aktywnością choroby i niższą jakością życia. Oczywiście należy pamiętać o przyjmowaniu witaminy D3 zawsze w pakiecie z K2!

Dieta, dieta, dieta

Badacze zajmujący się RZS sugerują, a właściwie uważają, że jej źródłem jest reakcja na antygeny w produktach spożywczych, a choroba zaczyna się w układzie trawiennym. Badania dietetyczne zdają się wspierać to założenie. Wykazano, że USUNIĘCIE Z DIETY MIĘSA, nabiału (głownie chodzi o prozapalną kazeinę) oraz zbóż (gluten) poprawia stan zdrowia osób cierpiących na RZS.

EPA i DHA, czyli kwasy tłuszczowe Omega 3

Niemieccy badacze wykazali, że rybi olej, czyli źródło omegi-3, jest efektywnym wsparciem terapii RZS.

Po 3 miesiącach suplementacji wykazano u pacjentów:

 • 52,4% mniejszą poranną sztywność mięśni,
 • 42,7% redukcję w bolesności stawów,
 • 40% mniejszy obrzęk stawów
 • oraz 67,5% redukcji bólu.

68% badanych uznało olej z wątroby dorsza za efektywny.

Hasło dnia:

Granat wspiera gnat

Owoc granatu nie tylko leczy arterie krwionośne, ale jest idealny dla stawów.

W 12-tygodniowym badaniu pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów pili 100 mililitrów soku z granatu każdego dnia.

Wykazano, że sok zredukował wrażliwość stawów o 62% i aktywność choroby o 17%.

Kurkuma lepsza?

Udowodniono, że kurkumina (aktywna substancja zawarta w kurkumie) może dorównywać standardowym lekom na RZS.

W Indiach zbadano chorych dzieląc ich na trzy grupy: jedna z nich otrzymywała dziennie 500 mg kurkuminy, druga 50 mg leku diklofenak, a trzecia oba.

Grupa przyjmująca wyłącznie kurkuminę miała najwyższe odnotowane działanie jeśli chodzi o zmniejszenie aktywności choroby, bolesności oraz obrzęku stawów.

Wyniki były także znacząco lepsze niż w grupie przyjmującej farmaceutyk.

Stanie na głowie, żartuję, ćwiczenia

Wykazano, że praktyki takie jak Tai Chi i joga redukują ból i sztywność mięśni u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

w didaskaliach

Osobiście nigdy nie zdecydowałam się na weganizm, nazywam siebie roślinożercą. Nie jem mięsa, ale suplementuję Omegę 3 z oleju rybiego, witaminę B12 jako wytwór bakterii pochodzenia zwierzęcego, oraz robię kuracje kolagenem morskim, zamiennie z izolatem serwatki CFM, który jako jedyne białko pochodzenia zwierzęcego nie zakwasza ciała. Jednak realnie jestem prawie, że na diecie surowej, i jem bardzo dużo owoców. Nikogo nie namawiam do postów, ani do frutarianizmu, ani weganizmu, wręcz przeciwnie, zachęcam do obfitego jedzenia, tyle, że skróconym oknie godzinowym każdego dnia. Oraz oczywiście do codziennego, delikatnego detoksu 4 szklanek.

owocek

Źródła:

 • greenmedinfo.com/blog/10-natural-ways-relieve-rheumatoid-arthritis
 • greenmedinfo.com/article/these-results-establish-specific-alterations-gut-and-oral-microbiomes-individu
 • greenmedinfo.com/article/40-arthritic-patients-divided-2-groups-one-was-treated-essential-oil-blend-whi
 • greenmedinfo.com/article/vitamin-d-deficiency-highly-prevalent-ra-patients-and-associated-higher-diseas
 • greenmedinfo.com/article/cod-liver-oil-safe-and-efficacious-treatment-rheumatoid-arthritis

(Visited 14 768 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Magdalena 3 grudnia 2018 o 13:49

  Wiesz ile lat na ten wpis czekałam? ?Ale coś wyluskalam z innych Twoich wcześniejszych wpisów i już od 2 lat jestem w remisji bez żadnych 'lekow’ ? Wszystko natura – jedzenie i suplementy ?

  1. avatar teresa 30 marca 2020 o 14:39

   podziel sie tym co bierzesz ja mam rzs

 2. avatar Ania 3 grudnia 2018 o 16:39

  Witam, do której szklanki mogę dodać kolagen?

  1. avatar Jarmush 3 grudnia 2018 o 18:06

   do 4 dodaję i trochę (ok 2 gramy) MSM TiB

 3. avatar Agnieszka 3 grudnia 2018 o 18:57

  Cześć, ponieważ po MSM mam bóle głowy i po chlorku magnezu jest mi niedobrze czy mogę na dłuższą metę stosować do jednej ze szklanek siarczan magnezu??. nie przeszkadza mi jego smak i to że lekko przeczyszcza-nawet mi pasuje bo mam częste zatwardzenia

  1. avatar Jarmush 3 grudnia 2018 o 20:29

   możesz, ale stosuj chlorek w postaci oliwy magnezowej i smaruj nadgarstki, łydki ..

 4. avatar Ulka 3 grudnia 2018 o 19:35

  Pepsi, ten MSM jest dodatkowy? czy przeniesiony z drugiej szklanki?

  1. avatar Jarmush 3 grudnia 2018 o 20:28

   ten sam z drugiej, albo pijesz po kolei to na jedno wyjdzie

 5. avatar Arko22 3 grudnia 2018 o 20:55

  I zero wspominek o DMSO, słabo szanowna Pani 😉

 6. avatar Agnieszka 4 grudnia 2018 o 07:07

  Dzięki Peps ,dzięki

 7. avatar Karolina 4 grudnia 2018 o 15:02

  Czesc Pepsi, jak stosowac olejki, masujac stawy?

 8. avatar Baśka 5 grudnia 2018 o 12:47

  przepraszam kobietki gdzie wy o tych szklankach wyczytałyście?

 9. avatar krakusek 16 marca 2019 o 11:43

  1. avatar Jarmush 16 marca 2019 o 11:49

   Hej Krakusek, otrzymasz odpowiedź na mejla , pozdrawiam

 10. avatar Agnieszka 26 marca 2019 o 11:22

  Czy bóle stawów takie reumatyczne mogą występować z innego powodu niż typowa choroba reumatoidalne zapalenie stawów?
  Mnie czasem bolą, raz boli przedramię, raz łydka, raz w jednej ręce, raz w drugiej. Nie jest to ból długotrwały, trwa kilka minut i przechodzi. Czasem 2,3 razy dziennie. potem kilka dni przerwy.
  Co to może być?

  1. avatar Jarmush 26 marca 2019 o 14:13

   nerwobóle np

  2. avatar Kaska 7 kwietnia 2019 o 11:45

   Borelioza

   1. avatar Agnieszka 7 kwietnia 2019 o 17:58

    Z tego co wiem nigdy nie miałam kleszcza. Chyba że jako małe dziecko. Ale moja mama też twierdzi że nie miałam.

    1. avatar Kaśka 8 kwietnia 2019 o 19:08

     wiesz… większość chorych nie zanotowało kleszcza. Borelioze przenoszą też komary, meszki i inne żyjątka. Zrón Western Blota, najwyżej wykluczysz, choć to i tak nie 100% badanie. Ale taki elispot juz jest drogi.

 11. avatar Agnieszka 26 marca 2019 o 15:34

  Nerwobóle? jestem sporo ostatnio zestresowana, ale kojarzą mi się raczej z kłóciem. Np przy wdechu i częściej w okolicy serca/piersi. Nigdy nie kończyn. Bo to raczej taki rwący ból, jak przy reumatyzmie.

  1. avatar Jarmush 26 marca 2019 o 17:27

   zbadaj się, np ASO, aby wykluczyć problemy reumatologiczne, zatrute ciało też tak będzie reagowało, Czy masz może wynik badania 25(OH)D? A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

 12. avatar Agnieszka 26 marca 2019 o 18:39

  Jutro idę do lekarza, poproszę o te badania. Poziomu Wit d nie znam, nie badalam, suplementuje 2000j. PH moczu rano 6.5. Test sody wyszedł źle, jakiś czas temu ale działam. Zakwaszam żołądek octem jabłkowy, dużo pije. Miałam helicobacter ale dałam radę. Od dwóch tygodni stosuje post przerywany 18-10 rano, na razie nie podołam inaczej. Biorę też Green&Fruits oraz pije kurkume z olejem kokosowym i sokiem z cytryny. Co do resztek w kale czasem się zdarzają. Najczęściej ziarna. Reszta raczej nie.

  1. avatar Jarmush 26 marca 2019 o 19:22

   kurkuma z olejem tylko w oknie jedzeniowym, a na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3

 13. avatar zaan 28 listopada 2019 o 19:16

  Choruję na ŁZS, mój poziom witaminy D3 przed 3 miesiącami był 25 ng/ml. Zażywam dziennie 4000 j.m. witwminy D3 i obecnie mam 34 ng/ml. Czy mam zostać przy takim dawkowaniu czy mogę dzienną dawkę zwiększyć?
  Wiem że nie reklamujecie nikogo ale chciałem w Krakowie zrobić biorezonans, czy możecie mi podesłać na e-maila sprawdzony gabinet biorezonansu? Bardzo proszę i dziękuję za informację.

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 22:05

   Bierz 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3934-witamina-d3k2-60kaps-tib–5905344040796.html + 2 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html badanie za 2 miesiące (witamina D idzie powoli do góry) , na 5 dni przed odstaw tę suplemntację

   Nie znam dobrego biorezonansu

 14. avatar Janzab 29 listopada 2019 o 11:52

  Bardzo dziękuję za informacje.

 15. avatar Aukkk 10 stycznia 2020 o 09:54

  Dzien dobry, wyrazy uznania dla prowadzacych tego bloga, swietna robota!
  Zwracam sie z uprzejma prosba o podanie od czego zaczac terapie suplementami.
  przy zapaleniu stawow, niedoczynnosci tarczycy. Tarczyce mam opanowana natomiast zapalenie stawow rozwija sie (ostrogi, nerwiak mortona, zapalenia achillesa bolesnosc stawow miesni itd). Jestem na diecie bezpszenicznej, bezmlecznej, bezcukrowej z wyeliminowanymi alergenami (pszenica, jajka, drozdze), ustalone w drodze badania biorezenonsem i badania alergenow z krwi i biorezonansu. Obecnie przyjmuje D3 z K2, wit C, krzem z borem, magnez, B complex oraz ziola antyzapalnie. Chcialabym zaczac od 4 szklanek ale co mam zrobic z Four greens? Tam jest trawa pszeniczna, ja mam pszenice odstawiona.. Jak mialyby wygladac cztery szklanki w moim przypadku oraz jakie suplementy moglabym jeszcze przyjac? Za wszelkie sugestie i pomoc bardzo dziekuje. Pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2020 o 11:18

   W 4 greens niE ma glutenu, on jest tylko w ziarnach, nie w trawach

 16. avatar Aukkk 12 lutego 2020 o 09:20

  Dziekuje, 4 greens kupione i caly zestaw do czterech szklanek, stosuje od trzech tygodni. Czy moge dodawac kelp do czwartej szklanki, oraz jakie suplementy moglabym dodac jeszcze zwlaszcza dzialajace w kierunku stawow i jak je polaczyc ze szklankami? Od trzech lat trwa moja kontuzja mam problemy z chodzeniem (rozciegna, ostrogi, sciegno achillesa, tkliwosc itd). Reumatolog przepisuje swoje ja tego nie moge i nie chce brac. Aktualnie jestem w trakcie kuracji ziolami w celu pozbycia sie glisdy. Wszystko strzela w moim kregoslupie w stawach duzych i malych. Czy to brak kolagenu i ubytki w chrzastce? Bede bardzo wdzieczna za pomoc i wszelkie wskazowki. Pozdrawiam serdecznie.

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2020 o 10:29

   do 4 szklanki Kelp This is BIO (niestety niesmaczny, pomaga wkropienie więcej cytryny), KOlagen TiB (2 łyżeczki) i MSM TiB (koniec łyżeczki ok 2 gramy). Raz dziennie porcja białka Shape Shake TiB, możesz zmiksować z melkiem migdałowym i mrożonymi owocami, czy bananem, jeśli masz nadwagę to na wodzie i tylko z kwaśnymi ewecami, np mrożonymi malinami. Zrób jeszcze kurację Greens & Fruits TiB i Osteocar TiB, Trzymaj wysoki poziom 25*OH)D, czyli na początku nawet po 8 kapsułe D3 i 2 K2 TiB, a potem zejdź do 2 D3 i 1 K2 TiB, mardzo ważny jest magnez czyli druga szklanka. Możesz jeszcze dołożyć 2 kapsułki dziennie cytrynianu wapnia G&G, jeśli Twoja dieta nie jest bogata wapń. Odstaw alergeny, zrób może 3 miesięczne wyzwanie i odstaw psiankowate. https://www.pepsieliot.com/czy-zdrowe-pomidory-i-jagody-niszcza-twoje-stawy-zrob-3-miesieczne-wyzwanie/

 17. avatar Aukkk 12 lutego 2020 o 11:28

  Bardzo dziekuje Droga Pepsi, jeszcze tylko chcialabym dopytac, czy Greens &Fruits bedzie dla mnie ok? Mam zapalenie tarczycy, wprawdzie ostatni endo stwierdzil ze nie Hashi ale jednak zapalenie tarczycy jest i suplementuje euthyro od 15 lat, tymczasem w opisie greensa czytam ze niewskazany przy Hashi. Rowniez, ja suplementuje jod przez skore i teraz zglupialam mam to robic czy nie? Wielkie podziekowania dla Ciebie Droga Pepsi i wszystkich wspoltworzacych tego bloga. Serdecznie pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2020 o 12:11

   chodzi o to, że ma wyciąg z owsa, a to jest glutenopodobny pokarm, jeśli jesteś na restrykcyjnej diecie bezglutenowej nalezy podjąć decyzję świadomie

 18. avatar bandzik1 17 lutego 2020 o 10:01

  Dziekuje bardzo za odpowiedz. Od ponad 2 tygodni bardzo drga mi dolna powieka. Zgodnie z tym co pisze w internecie zwiekszylam podaz magnezu, biore aspargin z potasem, staram sie relaksowac wysypiac itd ale to nie przechodzi. To dragnie rozpoczelo mi mniej wiecej wtedy odkad jestem na 4 szklankach. W zwiazku z tym zaczelam sie zastanawiac czy przypadkiem to drganie nie jest spowodowane suplementami z 4 szkalnek? Co poradzilabys Droga Pepsi? Serdecznie pozdrawiam..

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2020 o 10:46

   w drugiej jest magnez, ile go bierzesz?

  2. avatar A_nna 12 maja 2020 o 20:00

   mi drgała powieka po 4 greens, więc odstawiłam, ale nadal jestem fanką pepsi 🙂

   1. avatar Jarmush 13 maja 2020 o 05:52

    a cóż ma to wspólnego ze mną, 4 Greens wielu osobom uratował wręcz życie? Masz problem z elektrolitami, a nie ze mną 🙂 <3

 19. avatar bandzik1 17 lutego 2020 o 14:16

  3,5 grama jablczanu, zgodnie z przepisem, do drugiej szklanki daje. Oprocz tego od jakiegos tygodnia biore jeszcze 2x razy asparginian dziennie tam jest magnez i potas. Czy zwiekszyc dawke magnezu, co robic z ta dragajaca powieka? Czy jest ewentualnosc jakiejs reakcji na kurkume czy tez 4 greens czy jakikolwiek inny skladnik z 4 szklanek? Serdecznie pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2020 o 17:00

   Nie, to nie objawy alergii, nigdy nie słyszałam. To może mieć związek ze stratami wapnia, przy magnezie, weź do drugiej szklanki 2 cytryniany wapnia G&G, jaki masz sód i potas? no i magenz, chociaż jego wyniki w surowicy krwi nie powiedzą całej prawdy

 20. avatar Czy to rzs 16 marca 2020 o 06:56

  Witam, dzięki że jesteście. ♥️♥️♥️ czy to może być początek rzs? – po urodzeniu dziecka (juz ma 8 miesięcy) bolą mnie nieziemsko mięśnie ud ale tylko tuz nad kolanem, a może to kość lub staw? Jak kucnę to nie mogę wstać, muszę się podeprzeć rękami. Poza tym bolą mnie nogi w nocy od kolan w dol, a jak wstanę to przez chwilę nie mogę ich wyprostować, przez chwilę chodzę na ugiętych -straszny ból, no i palce dłoni bolą, prawie nie mogę zacisnąć pięści, całą dłoń czuję – dot obu rąk i nóg. Bede wdzięczna za odpowiedź i wskazanie działań.

  1. avatar Jarmush 16 marca 2020 o 09:48

   trzeba zrobić badania,. CRP, OB, może być, ale badania najpierw, jaka B12, kwas foliowy, homocysteina, krew, mocz, sód, potas, TSH, przede wszystkim 25(OH)D, na już bym brała 8 kapsułek D3 TiB i 2 kapsułki K2 TiB, aby jak najszybciej doprowadzić poziom metabolitu D do górnej kreski, do tego sok z marchwi, 4 greens This is BIO, Greens & Fruits TiB, magnez, oraz 1 Omega 3 TiB, na 5 dni przed badaniem odstaw suple. Nie jestem lekarzem.

 21. avatar Aneta 7 czerwca 2020 o 22:08

  Witam. Mam 41 lat, od 2 lat walczę z zapaleniem nerwu kulszowego, bóle w dolnej części kręgosłupa, dodam, że mój tata ma rzs. Czy u mnie też może nyć rzs, jakie badania wykonać? Biorąc pod uwagę obecną sytuację. Pomocy

  1. avatar Jarmush 8 czerwca 2020 o 06:54

   Kluczowe badania dla profilu reumatycznego z krwi z żyły łokciowej, to:
   pełna morfologia
   OB szczególnie bardzo wysoki wynik – osiągający wartość trzycyfrową – pojawia się u osób chorujących na zesztywniające zapalenie kręgosłupa lub reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
   CRP to też wskazuje na stan zapalny, ale szybciej reaguje niż OB
   RF – czyli zbadaj czynnik reumatoidalny
   razem z nim bada się Anty-CCP.
   Odczyn Waalera-Rosego tego odczynu nie powinno być u zdrowego człowieka
   Kwas moczowy
   i wiadomo że trzeba zbadać ASO

   No i 25(OH)D ale to zawsze trzeba badać 🙂

 22. avatar Magdalena77 30 czerwca 2020 o 12:15

  Witam. W tym roku skończę 43 lata. Od roku pobolewają mnie stawy. Palce rąk, nadgarstki, dzisiaj kolano. czasem jest obrzęk i opuchlizna.
  Wyniki ostatnie były takie:
  Przeciwciała przeciwjądrowe miano: 1:80, typ świecenia homogenny
  aCCP

  1. avatar Jarmush 30 czerwca 2020 o 12:39

   Do tego trzeba się zabrać, jak do każdej choroby autoimmunologicznej, tu masz takie wprowadzenie https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/13613/prosty-tuzin-do-wyzdrowienia-z-rzs-czy-innej-choroby-autoimmunologicznej.html

   1. avatar Milena 9 czerwca 2021 o 04:10

    Ten artykuł chyba już nie jest dostępny na waszej stronie

    1. avatar Pepsi Eliot 9 czerwca 2021 o 08:10
 23. avatar Magda 20 lutego 2022 o 12:32

  Jak zawsze punkt 👌

 24. avatar Kita 21 lutego 2022 o 08:08

  Hej Pepsi, czy wysoka temperatura niszczy właściwości kurkumy? – kasze/ryże gotuję doprawione kurkumą i cynamonem z dodatkiem pieprzu.

  1. avatar Pepsi Eliot 21 lutego 2022 o 09:14

   myślę, że na pewno coś skorzystasz, przecież carry uważa się za bardzo zdrową potrawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam WYSOKIEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum