logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 650 685
260 online
32 911 VIPy
Reklama

NOWOŚĆ!!

DOSKONAŁA WITAMINA D3 TiB
W SZKLE

WITAMINA D3/pepsieliot.com

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Braki kwasu foliowego, B6 i B12 to marker zawału 40 razy silniejszy niż wysoki cholesterol

fantazy/pepsieliot.com

Dr Kilmer McCully w 1969 roku opublikował pracę naukową właśnie na temat homocysteiny, będąc pierwszym naukowcem na świecie, który zauważył związek wysokiego poziomu homocysteiny z miażdżycą naczyń wieńcowych, i generalnie z takimi zwapnieniami. Owa praca naukowa spowodowała, że natychmiast zwolniono go z pracy pracownika Uniwersytetu Harvarda.

Pytasz się łaj?

To oczywiste, był to okres, gdy przemysł farmaceutyczny w celu leczenia miażdżycy wprowadzał statyny i opracowanie dr Kilmera McCully’ego zupełnie nie pasowało do dalszego ciągu zdarzeń, gdyż przez  następne 10 lat w Stanach nie wolno było robić żadnych badań dotyczących homocysteiny.

Jak najbardziej siur.

Poziom homocysteiny jest znacznie bardziej istotnym wskaźnikiem wystąpienia problemów miażdżycowych, niż cholesterol

Co  z tego,  gdy wciąż nie bada się poziomu homocysteiny, uczepiono się poziomu cholesterolu, co jak wiesz niekoniecznie jest przyczyną miażdżycy (co do utlenionego cholesterolu bym się nie spierała), natomiast wysoki poziom homocysteiny owszem tak. Wysoki poziom homocysteiny może spowodować wystąpienie miażdżycy, ale nie tylko o to chodzi, miejmy na uwadze stany zapalne w ogóle, ogólnoustrojowe, a więc to nie tylko chodzi o stany zapalne tętnic, ale generalnie stany zapalne w ciele.

Reklama

NEWS!!! Tu znajdziesz kwas foliowy nowej generacji, czyli Foliany TiB® będące gwarantem bezpieczeństwa i najwyższej przyswajalności, dostarczający w każdej porcji 400µg folianów w postaci L-metylofolianu wapnia L-5-MTHF, no i w szkle:)


Tyle, że homocysteina to jest aminokwas, który w pewnych małych ilościach jest dla nas konieczny. Oczywiście, nie wszystko jest oczywiste, bowiem ciągle nie ma ostatecznej zgody, co do górnych granic stężenia homocysteiny w osoczu, chociaż tak zwany „normalny” zakres dla zdrowych osób mieści się pomiędzy 5 do 15 μmol/l

W Polsce przyjmuje się, że poziom homocysteiny poniżej <10 μmol/l oznacza populację z prawidłowym stężeniem i nie jest wymagana żadna interwencja. Mamy więc jasność, że są rozbieżności w temacie.

Prawidłowy poziom homocysteiny powinien wynosić 6-8 milimoli/litr, jeżeli jest wyżej, to już wymaga interwencji i odpowiedniej suplementacji. Obniżenie poziomu homocysteiny jest banalnie proste, potrzebujemy 3 witamin: B12, B6 i kwasu foliowego.

Często spotyka się takie określenie, że poziom homocysteiny jest markerem braku jednej z tych 3 witamin. Dopiero po tego typu suplementacji, można doprowadzić do tego, że poziom homocysteiny spadnie.

Cykl metylacji polega, mówiąc trywialnie na ruchu ręki kataryniarza, byle tylko dostarczyć mu niezbędną metioninę, czyli egzogenny (nasz organizm nie może go syntetyzować) aminokwas, który ulega procesowi metylacji do aminokwasu  homocysteiny, która z kolei w procesie remetylacji ponownie przekształcana jest do metioniny, lub przekształca się w cysteinę (inny aminokwas) w procesie siarkowania.

Owa cyrkulacja kataryniarza wygląda mniej więcej tak, jak na moim rysunku:

Jeżeli przyjmiemy za punkt odniesienia, poziom czy stężenie cholesterolu we krwi, jako możliwy wskaźnik wystąpienia choroby miażdżycowej, to darcie faj jest czynnikiem ryzyka sześciokrotnie większym, niż poziom cholesterolu, a podwyższony poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka, oops, 40 razy wyższym niż poziom cholesterolu.

Kontynuując temat cyklu metylacji, w efekcie powstaje arcyważny antyoksydant (enzym) glutation, ale o nim kiedy indziej.

W przemiany te zaangażowanych jest wiele enzymów działających w połączeniu z kofaktorami w postaci witamin z grupy B. Dzięki tym procesom organizm utrzymuje prawidłowy, czyli odpowiednio niski poziom homocysteiny.

Nikogo nie może więc dziwić, że przy zbyt wysokiej homocysteinie, która grozi ogromnie poważnymi kłopotami zdrowotnymi, często ze skutkiem śmiertelnym, jak udary mózgu, czy zawały, natychmiast powinno się aplikować witaminy B12, B6 i oczywiście bezwzględnie kwas foliowy, a właściwie foliany, czyli witaminę B9.

Inne czynniki, które mogą podnieść poziom homocysteiny to oczywiście tradycyjnie:

Nieodpowiednia dieta, fatalny styl życia oparty na kofeinie, alkoholu i fajkach, no i oczywiście niektóre leki na receptę (jak inhibitory pompy protonowej), oraz cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, czy zaburzenie czynności tarczycy mają wpływ na podwyższony poziom homocysteiny.

Jeżeli się suplementujesz, poziom homocysteiny mniej więcej po 2 miesiącach powinien zacząć spadać.

Zdarza się jednak czasem, że pomimo stosowania suplementów, poziom homocysteiny nie będzie się obniżał, co występuje bardzo rzadko, ale wtedy trzeba się zastanowić jak to jest z wchłanialnością? Po pierwsze czy forma witamin jaka została zastosowana w danym suplemencie jest odpowiednia dla Ciebie? Szczególnie, gdy mamy tutaj jeszcze pewien zonk w postaci mutacji genu MTHFR.

Wydaje się, że skoro umiemy pokonać parę prędkości kosmicznych, to pewne zjawiska zachodzące w naszych ciałach będą oczywiste i dobrze rozpoznane. Okazuje się, że tak nie jest, a takim wciąż nie do końca oczywistym dla wszystkich zjawiskiem jest postrzeganie poziomu homocysteiny w osoczu, jako czynnika ryzyka chorób i prognostyka potencjalnych problemów zdrowotnych. W tym chorób układu krążenia i Alzheimera, raków, cukrzycy typu II, depresji, oraz silnych stanów lękowych.

Chociaż trzeba przyznać, że to się zmienia i w coraz większej ilości laboratoriów analitycznych jesteśmy w stanie przynajmniej na własną rękę zrobić badanie homocysteiny, co, do niedawna było utopią. I róbmyż, tak jak przełamaliśmy lody i robimy bez oporów 25(OH)D.

owocek

(Visited 6 591 times, 2 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. anna 11 września 2019 o 03:10

  Witaj Pepsi sory ze ja znowu o czyms innym ale tydzien temu dzwonilam do Was do sklepu i mila Pancia powiedziala mi ze tzreba do niej napisac i ze odpisze j napisalam i czekam tydzien i nie wiem czy to tyle ma trwac bo kolejka czy Pani zapomniala mam tam znowu dzwonic potrzebuje skladniki na 5 dniowe zczyszczenie jelit psylium i mace jak trzeba dzwonic to bede dzwonic jeszcze raz
  dzieki

  1. Pepsi Eliot 11 września 2019 o 10:11

   To wygląda tak, że ona przekazuje to natychmiast mnie, a u mnie jest kolejka prawie 14 dni, potem ja przekazuję jej, a ona dalej, więc stąd masz ten czas oczekwiania, ale mogę Ci też podać tutaj, gdzie jest najszybciej 🙂
   Na oczyszczanie metodą Lasta potrzebujesz tylko Psyllium Husk This is BIO i sól Epsom TiB, oraz czosnek bio z placu, żebyś nie łykała płynu Lugola jako środek bakrteriobójczy, i soda oczyszczona, no i Maca this is BIO, ale wiadomo, że to nie do tej kuracji.

   Broimelaina ta https://thisisbio.pl/trawienie/64-bromelain-90tabl-scitec-728633102785.html
   a innych enzymów nie mamy chwilowo, papaina jest w takim dużym pakiecie jak ten https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2139-vita-greens-fruits-600g-scitec-728633111688.html i tam też jest bromelaina, ale to jest o wiele bogatszy preparat

 2. Natalia 11 września 2019 o 12:52

  Jak sobie poradzić po odstawieniu ipp. Co dzień w ciągu 24 godzin piecze mnie w gardle i męczy zgaga, mam nadzerki, miesiąc zazywalam ipp mocniejsze a później 2 tyg słabsze. Tylko że nawet przy braniu tabletek pieczenie występuje raz mniej raz mocniej. Próbowałam już odstawić ipp ale na dłuższą metę nie mogłam wytrzymać z bólu. I mam wrażenie że znowu są rany w przełyku. Najgorszy właśnie jest ten czas zanim coś zacznie działać bo bez tabletek będzie mnie mocno paliło i zanim dojdzie do normy to wyzera mi gardło

   1. Natalia 11 września 2019 o 14:38

    Co dzień jem rano gotowana marchew od kilku miesięcy

    1. Pepsi Eliot 11 września 2019 o 18:17

     sok surowego bio ziemniaka?

     1. Natalia 11 września 2019 o 18:41

      Tego soku nie próbowałam

 3. anna 11 września 2019 o 14:30

  Witaj dzieki za szybko odp tak mace widzialam w proszku wezme wiecej to wiem ze nie do metody lasta
  ale pozatym denerwuje sie bo jestem jakas nie ogarnieta nie kumam tego wcale zrozumialam ze mam zamowic

  psylium husk this is bio
  sol epsom tib
  czosnek sode mam czyli te 3 skladniki tylko ? i ta broimelaina chyba tez ten enzym ?
  czyli 4 te skladniki ?
  Napisz mi prosze czy dobrze to zrozumialam bo juz bym chciala to zamowic przepraszam ze zajumuje ci czas ale nie umiem tego zebrac do kupy Dziekuje

  macie fajne slodycze pobuszuje dzis na stronie sklepu

  1. Pepsi Eliot 11 września 2019 o 14:33

   Tak Kochana, dobrze skumaałaś 😀 <3

 4. anna 11 września 2019 o 14:43

  WOW nareszcie z Twoja pomoca WIELKIE DZIEKI to teraz zkompletuje sobie paczke
  powiedz mi jeszcze prosze czy ta mace moge dodawac do porannego szejka zaznazcam ze pije z nami syn 25 lat te szejki zeby mu libido sie nie podnioslo czy moze lepiej mu nie dawac a my sami bedziemy proszek z woda rozrabiali i pili nie wiem jak lepiej ?

  1. Pepsi Eliot 11 września 2019 o 17:48

   oczywiście dodawaj, sama dodaaję do 4 szklanki

 5. MM 11 września 2019 o 15:55

  Pepsi mam taka sytuacje z moim 3latkiem (82cm wzrostu 11kg) poza tym, ze bardzo powoli rosnie (mam jutro endokrynologa). Ma niska ferrytyne, pozostałe wyniki krwi w normie. Nie mogę dojść do porządku z jego jelitami. Cierpi na zatwardzenie(mniej lub bardziej nawykowe),Ma alergie(jaja, nabiał, soja,orzechy)pół roku temu zaliczyliśmy wstrząs anafilaktyczny na orzechy laskowe. W wakacje zaczęły mu mocno wypadać włosy.
  Zaczelam mu podawać chlorelle i spiruline, wit.C, skończył mi sie greens&fruits, omega3, inuline, chciałam włączyć glutamine, kolagen, msm(czy moze być dmso?) g&f, mysle o delikatnym dokwaszeniu żołądka(bio octem?), i jakies białko bez białek mleka krowiego, bo shape shake chyba odpada?? Napisz mi prosze konkretnie co i jak podziałać, (oczywiście po konsultacji z lekarzem), bo mnie załamuje stan tego dziecka. Ma opóźnienie rozwojowe, mowa bardzo słabo, rozumienie średnio, nie słucha sie, jest agresywny, drapie, popycha, atakuje inne dzieci, jak cos chce ode mnie najpierw dostaję po twarzy.. jak jest w dobrym humorze i dobrze sie czuje pod kazdym wzgl.), jest najsłodszym maleństwem. Jego starsze rodzeństwo 4,5 i 7lat nie moga sie nadziwić jego zachowaniem.

  1. Piotr 11 września 2019 o 22:22

   Takie numery to skutek zatrucia mózgu i reszty organizmu metalami ciężkimi po szczepieniach czyli klasyczny NOP . Potrzebny kompleksowy detoks … Jelito grube jest bardzo chore , pewnie kandydoza .

  2. Pepsi Eliot 12 września 2019 o 11:37

   nie podawałabym dziecku DSMO,izolat serwatki też nie dla niego, natomiast Hemp protein This is BIO jak najbardziej tak, stosuje się to białko w celu lepszego wzrostu u dzieci.
   Sytuacja, którą opisujesz może się wiązać z tym, że dziecko było uczulone, ale tak nieoczywiście, na Twój pokarm, i było karmione piersią, zwykle łączy się to z przerostem Candida, egzemami. Mialo coś takiego miejsce? Jak długo był na piersi? Dziecku konieczny jest też magnez, kąpiele z dodatkiem soli Epsom , wtedy już nie trzeba podawać siarki. Dziecko należy obserwować w takiej kąpieli i zacząć od moczenia stóp.
   Nadrobi zaległości rozwojowe, gdy zostanie oczyszczony z pasożytów, z metali ciężkich, i wejdzie na dobrą dietę i się dziecko odżywi. Dziecko może pić wodę z dodatkiem bio octu jabłkowego, oczywiście w niewielkich ilościach.
   Dustnie można podawać jabłczan magnezu TiB zgodnie z zaleceniami lekarza.

   UODPORNIENIE

   dziecko 3 lata

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 gramy chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html, albo 1/2 tabletki Greens & Fruits TiB, ubite w moździerzu i podane z czymś smacznym

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1/2 kapsułki (można otwierać) D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   (w razie potrzeby kapsułki i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym)

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację!

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   1. MM 16 września 2019 o 18:26

    Dziekuje za odpowiedz, ukryła sie przede mną, bo dopiero dziś zobaczyłam.

    D3 w zeszłym roku mieliśmy cos koło 360nmol/l po czym po odstawieniu na 2ms na kolejnym badaniu miał juz poziom prawidłowy cos koło 250nmol/l. Niestety nie mieszkam w Polsce i nie jestem w stanie na własna rękę zrobić badań krwi. Podaje wiec dawkę ok 1000iu nieregularnie. Powinnam podawać z k2mk7?

    Synek był karmiony ok 11ms w czasie karmienia zauważyłam ze reaguje na jedzenie, wiec odstawiłam jajka, mleko, a pozniej pieczywo. Pozniej sie te alergie potwierdziły. Miał egzeme na nadgarstkach, która udało mi sie wyleczyć naturalnymi metodami.
    Przybierał bardzo wolno, a po szczepieniach na 3,5 i na 6,5 ms przestał zupełnie przybierać i pozniej bardzo powoli nadrabiał.pojawila sie tez wtedy egzema i reakcja na jedzenie 🙁 Pół roku temu po zakończeniu homeopatycznego odtruwania ze szczepień wrócił na swój centyl wagi.. wzrostem jest niestety od urodzenia dwa centyle niżej niz waga. Urodził sie 47cm. Endoktrynolog chciała nas ostatnio spławić, ale na koniec przyznała mi racje, ze kwalifikuje sie do podania hormonu wzrostu z programu sga(small gestational age). To jednak po 4rz. Mial w tym tyg usg nerek, tez wszystko Ok.
    Czekam na wyniki badań genetycznych, kariotyp i mikromacierz ok, badają jakies zespoły..

    W czasie leczenia homeo i po podniesieniu poziomu witD3 przeszedł mu katar, który trwał bez przerw od urodzenia do 2rz. Niestety nie odetkały sie uszka i nadal ma niedosłuch ze wzgl na glue ear.

    Alergie mu lzeja,ale Zaliczyliśmy wstrząs anafilaktyczny na orzechy laskowe.
    Wiem ze z jego jelitami nie jest jeszcze najlepiej, a widze, ze im lepiej sie wyproznia i ma zdrowsze jelita, tym mózg lepiej pracuje.

    Maluch ogolnie nie choruje, nigdy nie miał antybiotyków, w tamtym sezonie zimowym tylko 2-3razy katar.

    Będę działała tez z pestkami dyni na pasożyty , mam vernicadis z wrotyczem, ale nie odważyłam sie puki co podac dzieciom.

    Jak go jeszcze oczyścić z metali ciężkich?czytalam duzo o protokole chelatacji cutlera, miałam jednak nadzieje, ze homeopatia wystarczy. Mamy duzy postęp w porównaniu do zeszłego roku, jednak jeszcze duzo przed nami.

    Pepsi pisz co jeszcze radzisz 😘😘Wszystko spisuje, zamawiam i stosuje.

    1. MM 16 września 2019 o 18:43

     Spowolnienie rozwoju mamy od początku, ale od urodzenia synek niedosłyszał i praktycznie od urodzenia miał problemy z jelitami itp.
     Pisałam tu kiedys z grzegorzemadamem i sporo rad juz przerobiłam.. zwiałam wtedy ze szpitala jak mu chcieli stomę założyć 😳😅
     Miał 3razy narkozę, tego nie odgrywała homeo, a pewnie tez obciąża :/

     1. Pepsi Eliot 16 września 2019 o 21:08

      czym mu zakwaszasz żołądek, wzmacniasz jelita zupą kolagenową? jeśli je wszystko to wyciąg z kości zwierząt z hodowli organicznej,taki bulion

    2. Pepsi Eliot 16 września 2019 o 21:13

     zwykła chlorella i spirulina This is BIO byle sukcesywnie na metale ciężkie, ale trzeba zacząć od mikro mikro dawki, jakby był uczulony i o taką mikro mikro dawkę zwiększać dzień po dniu, pije świezy sok jabłkowy z jabłek BIO? sok z bio marchwi

     1. MM 16 września 2019 o 21:24

      Żołądka nie zakwaszam, zacznę podawać bio ocet z woda, tylko ile i kiedy? Soki różne pije, koktajle tez, marchew dodaje bio, a jabłka częściej je niz pije sok.

 6. Goro 11 września 2019 o 17:35

  Siema Pepsi to troche glupie pytanie, niemniej jednak je zadam, mianowicie czy herbatka roibos ma jakies kalorie? Czy jak strzele sobie kubek wieczorem to przerwie to moj post?

  1. Pepsi Eliot 11 września 2019 o 17:43

   nie głupie, sama się zastanawiam, zielona na pewno nie ma

 7. Goro 11 września 2019 o 18:31

  No wlasnie ciezka rozkminka, aktualnie nie mam zielone zadnej tylko biala srebrna igle a ona pobudza wiec na wieczor odpada, jak znajde jakies wiarygodne zrodla w necie o tym roiboosie to dam znac. Pozdro 🙂

 8. Krystyna 12 września 2019 o 18:59

  Proszę o opinie suplementów z …-produkty aloesowej -czy warto stosować przy miażdżycy albo astmie?

 9. kasia 21 września 2019 o 12:59

  hmm, a ja ostatnio czytalam, ze nadwyzki kwasu foliowego niestety nie sa wydalane z organizmu i prowadzic moga do powstania komorek rakowych. Kobieta brala kwas foliowy od 5-6 lat i sie okazalo ze ma we krwi az 1600ug, ktore zamiast zmalec po tym jak zaprzestala brac suplementy jeszcze wzrosl, szukala do jakiej zywnosci dodawany jest kwas foliowy, moze jadla cos z jego dodatkiem o czym nie wiedziala. Niestety wiele krajow nakazalo dodawanie kwasu foliowego do zywnosci. Chyba sprawa kwasu foliowego nie jest jednak taka czarno biala.

  1. Pepsi Eliot 21 września 2019 o 16:25

   Kasiu, kto mieczem wojuje od miecza ginie, a czytałaś że wypijając 5 litrów wody demineralizowanej umierasz z powodu utraty minerałów? Tak własnie jest. 6 lat brała jakiś kwas foliowy, nawet nie wiadomo czy foliany, bo tylko foliany można brać i nie zbadała kwasu,. ani mutacji genu mthfr. Historia dość  abstarkcyjna na tymn blogu, czytaj, ciesz się, zachowaj rozsądek <3

 10. Anna 31 października 2019 o 10:00

  Jak oczyscic cialo po braniu statyn przez parenascie lat , skutki uboczne bole miesni , kosci .

  1. Pepsi Eliot 31 października 2019 o 11:01

   dokładnie z jakiego powodu były brane statyny? z krążeniem już wszystko w porządku?

 11. Anna 31 października 2019 o 12:45

  Na cholesterol, mam czeste nadcisnienie

 12. Anna 31 października 2019 o 13:47

  Krążenie się poprawiło ,pomoc uzyskałam od lekarza medycyny niekonwencjonalnej fitoterapeuty za co jestem wdzięczna.
  Jak schudlam to dopiero wyszły ubytki mięśni i więzadeł . Chce usunąć z organizmu cały syf.

 13. Kamila 31 października 2019 o 13:49

  Pepsi
  Mój narzeczony jest totalnie to remontu
  Stresująca praca , lubi piwko , jara fajki , nadwaga , wysokie ciśnienie i teraz jeszcze cholesterol . Spodziewamy się dzidzi za pare miesięcy 😉 Czas najwyższy zmienić życie. Od czego zacząć ..? Proszę o pomoc.

  1. Pepsi Eliot 31 października 2019 o 15:33

   napiszę jak dojadę do domu

  2. Pepsi Eliot 31 października 2019 o 23:19

   Niech Zaczyna dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html niech używa jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką niech bierze albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpi z powodu zatwardzeń, może brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Jeśli nie je nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, niech bierze także kapsułkę cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale jakby się okazało po badaniu (na 5 dni orzed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB) 25(OH)D , że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 2 lub 3 D3TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Jeśli nie zdecyduje się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak bezwzględnie powinien brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D niech odstawi D3 i G&F TiB.

   Jakie ma pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *