logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
101 502 031
292 online
32 878 VIPy
Reklama

kolagen/ pepsieliot.comKOLAGEN PEPTAN F TiB
Przepis na 2 lewatywy, ratunek dla owrzodzonych, czy przeciekających jelit:

1.
3 łyżki stołowe sody zmieszaj w 800 ml letniej wody w temp pokojowej. Zrób lewatywę i zatrzymaj płyn 15 do 30 minut. Im trudniej zatrzymać, tym stan jelit jest gorszy.

2.
Następnie 3 stołowe łyżki Kolagenu peptan F TiB zmieszaj z 500 ml też letniej wody i zrób lewatywę , tym razem wytrzymaj 10 minut. Wielka poprawa dla jelit.

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Cellulit, czyli lista wszech czasów 10 najlepszych środków na lipodystrofię

cellulit/pepsieliot.com

Cellulit? Pomarańczowa skórka? Sernik na brzuchu?

Wystarczy wzmianka, że widziano go na Twoim selfiaku, żebyś wpadła w lekką depresję i stany lękowe, że to już koniec, że wchodzisz w etap przezroczystości, że już wkrótce mężczyzna będzie widział wzór tapety za Tobą, tak bardzo zaczniesz prześwitywać ścianą. Znikasz.

Jestem w tej dobrej sytuacji, że zalogowałam się do ciała nieforemnego, niezwinnego i z dużą tendencją do gromadzenia tłuszczu na tułowiu, z nikczemną jakością tkanki łącznej, zapewne brakami kolagenu, a kwestia cellulitu, ten twaróg na brzuchu jest mi dobrze znany od piątego roku życia, a więc ten wątek jest mi obojętny. Przybijemy piątaka, gdy spotkasz mnie na plaży w toplesie.

Cellulit, czyli lipodystrofia, są to swobodnie pływające komórki tłuszczowe tuż pod nierówną teraz powierzchnią skóry, wyglądającej coś jak dołeczki w serniku. Stają się szczególnie widoczne, gdy nad mięśniami pojawia się gruba warstwa tłuszczu, która wypycha ku górze te swobodnie pływające zbitki komórek, co daje efekt dołków.

Zmiany hormonalne (dlatego cellulit to domena naszej płci) i zanieczyszczone ciało, zwłaszcza tkanka tłuszczowa, to dwie najczęstsze przyczyny cellulitu i są to naczynia połączone z:

niezdrową dietą

wyskokami dietetycznymi, czyli niby jesz zdrowo, ale nagle zjadasz brytfankę glutenu z cukrem prostym i tłuszczem

odwodnieniem

spowolnionym metabolizmem

brakiem ćwiczeń beztlenowych (przykładowo robisz tylko tlenowe aeroby, pomijając ćwiczenia siłowe)

słabym krążeniem

brakami kolagenu i generalnie zdrowia

grubością i kolorem skóry

cellulit/pepsieliot.com

Najbardziej podatne na cellulit obszary naszych awatarów współgrają z typem sylwetki i są to uda, tył nóg, biodra, pośladki i brzuch.

Kobiety na całym świecie wydają majątek na kremy ujędrniające, rozgrzewające i zabiegi w SPA, jak wałkowanie, szczypanie, tłamszenie, lasery, eksfoliowane peelingi, a nawet liposukcję. I chociaż poprawa jest niewielka, albo krótkotrwała, to dobrze, że to robisz, gdyż łatwiej pojmiesz podczas na leżąco biernej obróbki toczeniem i skrawaniem, że te egzorcyzmy wypędzania cellulitu spod Twojej skóry to nie jest problem.

Problemem może być tylko to, że identyfikujesz się ze swoim ego, przekonaniami, lękiem i wciąż nie rozumiesz swojego ciała, oceniasz go, porównujesz, nigdy ostatecznie nie godząc się na tego przyjaciela, w którym mieszkasz.

To co Pepsi, mam zaakceptować, że nie mam co do gara włożyć, że w tym roku moje dziecko nosiło za ciasne adidasy, a ja jadłam tłuczone ziemniaki, bo tanie, a rata goni ratę? Tanio, tanio, jeszcze taniej, karczma „bida”, gospoda „bankrut”, restauracja „wrzód na dupie”. Mam akceptować tę całą kiłę, że lekarstwa zobojętniające zniszczyły mi trawienie, żarcie za 2 złote w zgrzewkach z plastiku, i że wujek Google nikomu już nie podpowie strony o alternatywnych metodach leczenia, w tym Twojej, bo wdarła się okrutna cenzura, jak w internecie chińskim?  Mam temu tryprowi dać buziaka? Mam się zarazić na „tak”?

To jest pułapka ego, nie chodzi o to, żeby się zgodzić i nic nie robić, ale zaakceptować, by wyzerować emocje, poczucie niesprawiedliwości, i móc ruszyć ze skrzyżowania bez tej dołującej kuli u nogi, że brzuch zrobił się cały w dziurkach, gdy miałaś 5 lat.

Oto top lista 10 najlepszych naturalnych metod na cellulit, czyli lipodystrofię

1. Codzienne odtruwanie

Wszyscy jesteśmy codziennie narażeni na liczne toksyny i chemikalia w żywności, wodzie i wdychanym powietrzu. Ciało ze swoją „inteligencją ciała” umieści te toksyny przede wszystkim jak najdalej od narządów, pierwsze w komórkach tłuszczowych, a cellulit swietnie się d0 tego nadaje, siedzi pod skórą, jest daleko od wątroby, można w niego ładować odpady. Problemem jednak staje się fakt, że toksyny futrują pływający tłuszcz, który pęcznieje i coraz lepiej go widać.

Odtruwanie ciała to bezwględnie najpierwszy krok w pozbywaniu się celluitu, a codzienna kuracja 4 szklanek będzie idealna. Szczególnie ważna w celach detoksu 4 szklanka z zielonkami trawa pszeniczna, jęczmienna, chlorella i spirulina.

cellulit/pepsieliot.com

2. Nawadnianie

Odwodnienie jest z pewnością jedną z głównych przyczyn cellulitu. Dobre nawodnienie ciała wygładza powierzchnię skóry, nie sugeruj się kalafiorem na opuszkach palców, gdy zaśniesz w wannie, a więc gładzi. To kolejny powód, aby rozpoczynać dzień kuracją 4 szklanek, a następnie w ciągu dnia wypijać jeszcze ze 4 szklanki, tak aby oddawać często i przezroczysty mocz.

Cytryny, czy limonki, których sok dodajesz jako bazowy do 4 szklanek, ale też świeży, zielony bio ogórek wkrojony do szklanki z wodą posiada szczególną moc odtruwania.

3. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest doskonałym i szybko działającym środkiem na cellulit. Jest pełen potasu, magnezu i wapnia, a wiadomo, że minerały te przyczyniają się do oczyszczania ciała z toksyn, oraz odpuszczania retencji wody. Generalnie ocet jabłkowy pomaga metabolizować tłuszcz.

Nie pogardź połączeniem niepasteryzowanego (czyli żywego) bio octu jabłkowego, który regularnie wchodzi w skład 3 szklanki kuracji 4 szklanek, z tym w kapsułce, jak składnik skutecznego spalacza tłuszczu Bikini Burn, gdyż działając razem efekt jest wzmocniony.

Oprócz kuracji 4 szklanek stosuj ocet jabłkowy dodatkowo 5 minut przed obiadem i kolacją, 1 do 2 łyżek octu ze szklanką letniej wody.

Do użytku zewnętrznego możesz stosować jednogodzinne okłady z octu jabłkowego z wodą w proporcjach 1:1 wcierając miksturę w cellulit, a następnie nakładaj ciepły ręcznik i zawijaj wszystko folią spożywczą.

4. Pieprz Cayenne

Ponieważ pieprz cayenne też działa podkręcająco na wchłanianie kurkuminy w kurkumie, dlatego do pierwszej szklanki możesz dodawać go zamiast, lub obok czarnego pieprzu do pierwszej szklanki kuracji 4 szklanek.

Papryczki chili nie tylko mają wpływ na wygładzanie cellulitu, ale także napędzają metabolizm, gdyż są silnie termogeniczne i są też jak naturalny antybiotyk.

Ponieważ słabe krążenie to też jedna z przyczyn cellulitu, pieprz cayenne jest dodatkowo dobrym wyborem, gdyż zwiększa przepływ krwi, jednym słowem ożywia.

Dodaj do pierwszej szklanki z kurkumą (i oczywiście sokiem z cytryny) od 1/2 (zacznij od jeszcze mniejszej ilości, gdy nie jesz ostrości) do 1 płaskiej łyżeczki pieprzu cayenne (ile zniesiesz ognia:) i jeszcze raz w ciągu dnia wypij szklankę letniej wody tym razem z imbirem, też z sokiem z cytryny, oraz opcjonalnie z łyżeczką miodu manuka.

cellulit/pepsieliot.com

5. Bor jak boraks?

Wiele młodych kobiet otrzymuje cellulit w darze dojrzewania, gdy hormony i humorki szaleją. Jeśli pojawią się tabletki antykoncepcyjne sprawa cellulitu pojawi się właśnie wtedy, nawet, gdy tkanka łączna tych kobiet ma dobry, młodzieńczy skład. Pojawi się akumulacja tłuszczu, zatrzymywanie wody no i cellulit.

Jednak zrównoważenie hormonów jest absolutnie niezbędne do pozbycia się cellulitu na stałe. Hormony niesymetrycznie powyrastane ponad dobrą homeostazę nie tylko, że spowodują cellulit albo także różnego rodzaju niepożądane „kobiece problemy” ginekologiczne i emocjonalne.

Bor jest najważniejszym i kluczowym składnikiem odżywczym dla równowagi estrogenów i progesteronu u kobiet, oraz testosteronu u mężczyzn.

Oczywiście wiadomo, że druga szklanka z magnezem, jakiś dodatek wapnia, oraz witaminy D3 w protokole z K2 (jak wapń, to wręcz mus!), oraz naturalne witaminy E i C będą tutaj niezbędne.

Przy okazji magnez, wapń, witamina D3 (wiadomo, że z K2) i bor stanowią doskonałą kombinację na dobre trawienie i pozbycie się zgagi 

Aby nasz wapń wchłonął się prawidłowo, zamiast osadzić w tętnicach, piersiach, piętach, czy na zębach, potrzebujesz jeszcze magnezu (druga szklanka w codziennej kuracji 4 szklanek idealnie załatwia sprawę wraz z aplikacją przezskórną oliwy magnezowej) z borem i oczywiście witaminą D3 w protokole z K2.

Według dr Joseph Mercola (obecnie ciętego na potęgę przez dziadka Google podobnie, jak blog pepsieliot, ale cóż, damy radę:) witamina D jest szczególnie istotna, ponieważ pomaga w produkcji peptydów przeciwdrobnoustrojowych. Oznacza to, że wysoki poziom metabolitu D przyczynia się do szybkiego usuwania z ciała wszelkich niepożądanych infekcji bakteryjnych, oraz wirusów.

Z kolei Bor (może być z boraksu, oczywiście, gdy lekarz pozwoli:) jest również niezwykle ważnym czynnikiem likwidującym złe bakterie zamieszkujące jelita, co pozwala łatwiej rozwijać się tym dobrym.

W rzeczywistości, jeśli pojawia się uporczywy cellulit na Twoich udach i masz wyżej wymienioną huśtawkę hormonalną może się okazać, że chronicznie brakuje Ci tego minerału, czyli boru.

Reklama

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B complex plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków, zawiera zarówno fosfor, jak i inozytol, oraz jak najbardziej CYNK i MIEDŹ, oraz BOR, znajdziesz też swoje WITAMINY D3 + K2 TiB (cholekalcyferol + mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


6. O wilku mowa, czyli korzeń Maca

Maca jest fantastyczna w korygowaniu braku równowagi hormonalnej. Używana przez tysiące lat w celu zwiększania energii, wytrzymałości i pomocna w przezwyciężaniu zmęczenia związanego z licznym potomstwem. Wiąże się bowiem ze wzrostem popędu płciowego i to u obu płci, równoważąc hormony płciowe. Dołóż łyżkę macy do 4 szklanki, jeśli tylko dobrze znosisz możliwy skok ciśnienia, coś jak po filiżance kawy.

Maca w połączeniu z borem działa synergicznie, chociaż nie ma takiego przymusu.  Maca jest szczególnie przydatna dla kobiet z PCOS, wąsikami, a także w trakcie menopauzy, no i oczywiście dla tych z cellulitem  i niekontrolowanym zgrubnięciem.

Świetną opcją jest połączenie kuracji 4 szklanek z macą do czwartej szklanki wraz z programem jem i chudnę z przerywanym postem. Cellulit znika w oczach (zakochanego w Tobie faceta, lub dziewczyny:)

7. Kwasy tłuszczowe Omega-3 i witamina D3 w protokole z K2

Omega-3 to niezbędne kwasy tłuszczowe, które wraz z witaminą D są naprawdę niezbędne dla zrównoważenia hormonów i stymulowania metabolizmu tłuszczu. Aktywują również produkcję kolagenu i zmniejszają stany zapalne w organizmie, a wiadomo, że braki kolagenu i stany zapalne przyczyniają się do wzrostu cellulitu.

Jedz pokarm bogaty w Omegę 3, na przykład dodając organiczne Hemp Protein do 4 szklanki codziennej kuracji, bierz Omega 3 w postaci oleju z ryb, a także przyjmuj po śniadaniu witaminy D3+K2.

Reklama

Tu znajdziesz organiczną, sproszkowaną zieloną herbatę MATCHA This is BIO, otrzymasz ogromną porcję antyoksydantów, które odrdzewią Cię od środka, oraz przyjemne rozumienie o co kaman, no i zacznie ZNIKAĆ CELLULIT


8. Zielona herbata

Potężne antyoksydanty (katechiny) w zielonej herbacie, doskonała opcja matcha, odpierają śmiertelne (ale w pewnych ilościach oczywiście niezbędne do życia) wolne rodniki tlenowe i pomagając usunąć toksyny z organizmu. Zielona herbata jest również silnym środkiem termogenicznym, dzięki czemu pomaga spalać tkankę tłuszczową, włącznie z aktywacją cellulitu jako źródło energii. Spróbuj pić w tym celu conajmniej 3-4 filiżanek zielonej herbaty dziennie.

9.  Kolagen

Słaba tkanka łączna i generalnie spadek zdrowia budulca ciała, czyli kości, więzadeł, stawów, mięśni, związane są z brakami kolagenu, co także uznaje się za jedną z głównych przyczyn cellulitu. Braki kolagenu można też zauważyć w postaci zmęczonej, szarawej skóry twarzy, wymęczonych włosów, słabych paznokci i generalnie starszy wygląd to zdradzi.

Kolagen zawiera również doskonałe ilości aminokwasów w postaci glicyny i proliny, istotnych dla prawidłowej gospodarki tłuszczu, regulacji masy ciała, i podkręcania szczytowych funkcji immunologicznych.

Dodaj łyżeczkę kolagenu do 4 szklanki codziennej kuracji 4 szklanek, a szczypta MSM (siarki organicznej) i witamina C, której nie brakuje w 4 szklance podkręcą wchłanianie kolagenu.

cellulit/pepsieliot.com

10. Ćwiczenia beztlenowe (ale nie odrzucaj aerobów)

Oczywiście pomocne przy pozbywaniu się cellulitu mogą być masaże z fusów z kawy zmieszanych z brązowym cukrem, olej kokosowy, wieczorne kąpiele z dodatkiem soli morskiej i soli Epsom (siarczanem magnezu), i inne domowe metody, o których z pewnością usłyszysz.

Jednak jako 10 punkt tej TOP listy wybrałam ćwiczenia beztlenowe, bo wydaje mi się, że stronisz od siłowni, jak adwokat diabła od święconej wody. Owszem podbiegniesz, owszem, jakiś napięty brzuszek się pojawi, ale żeby poprzerzucać trochę ciężarków, to bojno i straszno, bo mógłby pojawić się pogrubiający z chłopska biceps.

Jednakowoż guru odchudzania, słynny osobisty trener  Jillian Michaels obok zawijania folią na okłady cellulitu fusami z kawy i cukru (po nacieraniu) radzi także ćwiczenia beztlenowe. 

Tłuszcz zasadniczo spalasz aktywnością sportową, w tym spalasz go metodą tlenową, poprzez aeroby, bieganie i kolarstwo rządzi, oraz metodą beztlenową, poprzez budowanie mięśni.

Gdy zastosujesz obie techniki, usuniesz cellulit całkowicie.
Biegać już potrafisz, na rowerze też się przemieszczasz z wprawą, ale trening siłowy jest jedynym prawdziwym i skutecznym sposobem na budowanie mięśni.  Inną zaletą treningu siłowego jest fakt, że spala tkankę tłuszczową, i jest to technicznie beztlenowe spalanie.
Na godzinę przed treningiem weź jedną kapsułkę naturalnego spalacza tłuszczu Bikini Burn (w tym tygodniu pojawi się na 100%:), oczywiście, gdy nie jesteś nadwrażliwa na żaden składnik, albo/i zrób 3 pierwsze szklanki kuracji 4 szklanek, dodając do pierwszej  (z cytryną i kurkumą) pół łyżeczki (lub ile możesz wytrzymać) pieprzu cayenne. Podczas treningu popijaj wodę z dzbanka z zieloną herbatą.

owocek

Źródło:
www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/home-remedies-for-cellulite.html

(Visited 5 465 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Kasia 22 lipca 2019 o 14:14

  Podzielę się moim malutkim sukcesem bo zauważyłam zmniejszenie cellulitu ale wiadomo że na efekty na pewno trzeba jeszcze popracować. Otóż co wg mnie miało wpływ… od jakiegoś czasu mega ograniczyłam kawę z kofeina, zamiast tego yerba i matcha, codziennie po przebudzeniu szklanka wody z cytryną, i ogólnie zaczęłam pić (choć jeszcze po nocy mocz jest ciemniejszy wiec jeszcze się nie nawadniam jak trzeba a mam obrzęki pod oczami), suplementuje Shatavari, stosuje krem z progesteronem. Aaaa! I chlorella! Nawet piesz mój wsuwa 😀

  1. Niki 23 lipca 2019 o 19:42

   Bardzo możliwe Kasia, że to krem z progesteronem naturalnym (bo raczej ten stosujesz?) wpłynął tak dobrze na zmniejszenie cellulitu, uwolnił wodę z tkanek. Nadmiar estrogenów właśnie powoduje takie przykre skutki i wiele innych, z kolei progesteron wprowadza organizm w stan równowagi.
   Przy okazji, fitoestrogeny – z roślin, a to nie tylko fuj-soja niejadalna ma ich dużo czy siemię lniane, ale też np. niektóre owoce i warzywa, które wszyscy zjadają nawet często – nie są w stanie zastąpić estrogenu (to ledwie kilka procent działania tego hormonu), one mają za zadanie chronić przed dominacją estrogenu i ksenoestrogenów, a więc zmniejszają estrogen a co za tym idzie negatywne jego skutki. No i nieocenione odżywianie witariańskie.

  2. Niki 23 lipca 2019 o 20:01

   …i najlepiej, aby ten krem z progesteronem nie miał w składzie izoparafiny i poliakrylamidu, bo paskudnych rzeczy producenci potrafią nawrzucać w ładne opakowania, o dziwo swanson w tej kwestii stanął na wysokości zadania, spełnia oczekiwania b.dobrego składu.

   1. lukrecja 26 lipca 2019 o 00:19

    krem z dzikiego pochrzynu … podobno nie dziala bo nie zawiera progesteronu tylko substrat do wytworzenia go w labolatorium,a nie ludzkim ciele. Czy to prawda?

    1. Pepsi Eliot 26 lipca 2019 o 07:22

     Lukrecjo nie wymieniaj marek

    2. Niki 26 lipca 2019 o 10:02

     Ten wyciąg jest już właśnie przerobiony przez laboratorium z czego powstaje progesteron. Sam wyciąg, jaki sprzedaje się w kapsułkach zawiera jedynie diosgeninę – saponinę, jest prekursorem półsyntezy progesteronu. Jednak Wild Yam żywa roślina, był powszechnie stosowany przez Meksykanki jako środek antykoncepcyjny i przy menopauzie, przeciw poronieniom też oraz wielu innym dolegliwościom, chorobom.

    3. Niki 26 lipca 2019 o 10:23

     a czy nie działa podobno… ten właśnie, trudno to stwierdzić bez stosowania na sobie, kremy są różnych marek, droższe i tańsze, nazwy też mają skonstruowane pod człowieka, marketing i te sprawy. nie jest powiedziane, że ekstrakt 7% czy 16% nie zadziała na konkretną osobę, mimo iż firma XY opierając się na badaniach laboratoryjnych zamieści takie zastrzeżenie tym samym zmiatając konkurencję, a tu przyjdzie pani Krysia czy Małgosia i podważy tę bezdyskusyjną tezę, bo wie jak zareagował jej organizm na ekstrakt dzikiego pochrzynu Wild Yam czy niepokalanka i to jest jej doświadczenie. Skoro Meksykanki… 😉

 2. Annachicko 24 lipca 2019 o 10:01

  Przepraszam, że nie na temat ale chciałam zapytać czy wiadomo kiedy będzie Omega 3? Nie wiem czy rozłożyć zamówienie na dwa czy już poczekać ze wszystkim na omegę. Dziękuję i pozdrawiam;-)

   1. Annachicko 24 lipca 2019 o 22:52

    Dziękuję serdecznie 🙂

 3. Luxtc 24 lipca 2019 o 22:49

  Dodamy do tego częste saunowanie z odpowiednim nawadnianiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *