Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 372 859
186 online
35 528 VIPy

Chcesz idealnie odtruć ciało? Zobacz co jeszcze możesz zrobić, oprócz 4 szklanek

Prosty człowiek, nawykły do równin i względnych płaszczyzn krajobrazu, w spotkaniu z górami musi przeorganizować swoje pojęcie orientacji przestrzennej oswajając uwypuklenia rzeźby terenu. Jako tako radzi sobie prosty człowiek z Tatrami płynnie przechodząc w zachwyt nad poszarpanymi szczytami a nawet, ba, dolinami zawieszonymi wyżej niż przeciętna krakowska górka. Nie wspomnę o warsiawskiej. Ale czego może doznać człowiek prosty, gdy staje przed ekstatycznym i estetycznym geograficznym absolutem, kiedy to majestatyczne i wysokie górskie krawędzie, których szczyty częstokroć gdzieś hen w przestrzeni oceanu błękitu, nie tylko malowniczo rysując widnokrąg schodzą nagle w dół, ale one jeszcze schodzą bez dystansu wprost do chmur. Ten jakże wzniosły topograficznie wstęp odnosi się metaforą do Twojego ciała, być może permanentnie niedotlenionego, albo odkwaszonego z lekka, i w końcu bardzo systematycznie oczyszczanego z toksyn, po prostu radośnie odtrutego. Niby rzeźbi się fale głosowe, że detoksykacja to może przesada, jednak odtruwanie dzisiaj powinno być jak mycie zębów, higieną, codziennością. Pożywienie, powietrze, woda, wszystko zostało sztucznie i celowo zatrute w tej grze, do tego dochodzą naturalne toksyny, naturalne pestycydy, dowolna ilość wolnych rodników. I stąd potrzeba nieustającego odtruwania.

Oczywiście kuracja 4 szklanek jest wzorcem codziennego odtruwania ciała, i wszyscy już stosują 4 szklanki lewą nogą do lusterka, ale wraz z innymi okolicznościami stworzysz ze swojego awatara piękno himalajskich szczytów o krystalicznej czystości i urodzie mnicha buddyjskiego. Dobra, poniosło mnie:), po prostu obok 4 szklanek jest jeszcze coś do zrobienia ze sobą. Ale czym?

Probiotykiem

Fascynujące badania dowodzą, że probiotyki są w stanie zutylizować gluten i kazeinę, ale też substancje chemiczne, takie jak pestycydy, czy bisfenol-A. Że kiszone warzywa, na czele z kapustą, kefiry, oraz dobre suplementy z probiotykami są w stanie odtruwać ciała. A nawet zwykłe surowe warzywa i owoce odtruwają Cię, niosąc ze sobą dobre bakterie. To jest pewien rodzaj cudu, że jakieś mikroby, zgoła zarazki ratują nasze awatarzyska.

Fikaniem i potem

Niestety, ludzie okropnie wstydzą się potu. Tymczasem pocenie się jest jednym z najbardziej podstawowych kanałów detoksykacji. Blokowanie pocenia się antyperspirantami, czy nawet dezodorantami, jest jednoczesnym zablokowaniem uwalniania przez ciało neurochemicznych wydzielin. Blokujesz się na regenerujący hormonalny głęboki uplifting.

Powinnaś każdego dnia ćwiczyć ciało i spocić się, absolutnie nie krępując się tego odtruwania, bowiem korzyści obejmują też aktywację układu limfatycznego. Badania są jednoznaczne, pocenie się odtruwa z niebezpiecznych metali ciężkich. Możesz więc upiec dwie, a nawet trzy wegańskie pieczenie na jednym ogniu.

Przestać szamać po zachodzie słońca, a nawet parę godzin przed, czyli odtruwaj awatara postem przerywanym

Gdy wyeliminujesz żywność, która Cię nie odżywia, okazuje się że o wiele łatwiej jest stosować przerywany post. Jeżeli wyeliminujesz żywność nudną odżywczo jak przetworzone produkty zbożowe, oleje, sojowy, arachidowy i inne słabe, a skupisz się na sałacie z winegretem na kokosie, bio kaszy grycznej niepalonej z warzywami, czy quinoa, albo zjadając na posiłek kilogram jabłek, będziesz zaskoczona jak szybko poczujesz, że jesteś dobrze odżywiona. Z łatwością zaczniesz codzienny post jeszcze przed zachodem słońca. Bez pokus, spowodowanych w większości przypadków przewlekle wysokim poziomem insuliny. Codzienny post, codziennie Cię oczyszcza, jednak nie pozwala na utratę składników odżywczych. Do tego przerywany post jest jedną z najlepszych form utrzymania chudości sylwetki.


Przyprawami

Podstawowe przyprawy kulinarne mogą zdziałać cuda w temacie pobudzania ciała do detoksykacji. O czosnku trudno właściwie mówić w tym kontekście, że to jest pożywienie, gdyż czosnek to silne lekarstwo. Ale oprócz czosnku jest jeszcze masa doskonale odtruwających  przypraw, jak kurkuma. Kurkuma idzie do pierwszej szklanki codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek.

Zwykłym jabłkiem

(Nie zwykłym, tylko organicznym, bo wiadomo, że jabłko jest na liście parszywej dwunastki). Właśnie jabłka, obok spiruliny wykazały się największymi właściwościami detoksykującymi radioizotopowo, dla czernobylskich dzieci, po katastrofie reaktora. Pektyna jabłkowa była stosowana w celu zmniejszenia stężenia Cezu-137 u narażonych na promieniowanie dzieci, a w niektórych przypadkach nawet o ponad 60%. Do tego znaczne obniżki odnotowano w bardzo krótkim czasie, 16 dni. Pektyny jabłkowe są nawet w stanie odtruwać z radioizotopu Pluton 239. A spirulina jest mistrzem od Kadmu. Chlorella od rtęci. Gdy nie mieszkasz w Fukushimie, nie musisz jeść pektyn jabłkowych. Jedz po prostu całe jabłka i trochę spiruliny.


Omijając konserwy

Puszki są fatalnie wyłożone specjalnymi wkładkami z BPA, albo BPS. Niekiedy z aluminium. Skup się też na tym, jak blisko drukarki siedzisz i czym oddychasz. Ale przede wszystkim zastanów się co umieszczasz na skórze? Jak zjesz trutkę, to wątroba będzie się starała nie wpuścić jej do krwi. Ale Twoja skóra nie ma takiego Anioła Stróża i zaraz krew będzie zatruta.

Patrząc dentyście w gary

Usuń plomby z amalgamatem rtęciowym, stosując przy tym chelatację, i nie doprowadzaj do tego, aby doktor Mengele złożył Ci propozycję leczenia kanałowego. Ten punkt nie jest znowu taki prosty, ale da się to zrobić.

A rtęć jest prosta?

Zawsze po dentyście, albo rybie, albo owcach morza zjedz truskawki, albo łyknij kilka tabletek chlorelli. Dobry wpis stary, ale jary 4 kroki jak usunąć metale ciężkie za pomocą chlorelli

Nie pijąc kranówy

Wciąż zdumiewa moją wyobraźnię fakt, że ktoś wlewa wodę z kranu do zupy, albo gotuje w takiej makaron. Woda powinna być biologicznie i chemicznie czysta. Najlepiej oczywiście, gdy jest strukturalna, jak w Twoim awatarze. Napij się wody, takiej jaka siedzi w arbuzie. Wypij rano cztery szklanice czystej wody źródlanej z sokiem z organicznej cytryny, z przyprawami, jak kurkuma, magnezem i szarą solą, octem jabłkowym i kwasem askorbinowym, algami i innymi zielonkami.

To jest oczywiście wierzchołek góry lodowej, tylko holendrowaliśmy po ślizgawce detoksu. Gdyż każdy ma swoją historię zatruwania i odtruwania.

owocek

Ref: Susan D Richardson, Michael J Plewa, Elizabeth D Wagner, Rita Schoeny, David M Demarini.Occurrence, genotoxicity, and carcinogenicity of regulated and emerging disinfection by-products in drinking water: a review and roadmap for research. Mutat Res. 2007 Nov-Dec;636(1-3):178-242. Epub 2007 Sep 12. PMID: 17980649

(Visited 5 866 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar slovakapolka.com 7 lutego 2019 o 16:13

  Piękny wstęp i zakończenie. Jakby pisane dla mnie, bo za 2 tygodnie wybieram się w Himalaje, a po drugie dziś byłam zrobić w końcu badania na tarczyce.

  I tutaj proszę was o pomoc! Chce zadbać o siebie sama, codziennie stosuje 4 szklanki, biegam… teraz w Nepalu i w kilku innych krajach Azji chce stawiać na jedzenie, a nie coś na jego kształt. Ale wiadomo, w podróży to nie zawsze takie proste.

  No i tutaj są moje wyniki:

  THS 3 generacja: 7.330
  FT3: 2.93
  FT4: 0.91
  ANTY-TPO – przeciwciała przeciwko peroksydazie: 353.9

  Pepsi nie chce być zależna od leków. Robię to co trzeba, ale jestem gotowa na więcej, byle tylko nie przyjmować hormonów.
  Uprzejmie proszę o radę, co zakupić u was przed wyjazdem, aby wrócić jak nowo narodzona.

  Buziaki dla wszystkich!

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2019 o 17:32

   No ale wiesz, że tam nie za bardzo możesz jeść surowiznę, a są dwie ścieżki, albo mało tłuszczu, bardzo mało 10%, witarainizm, albo wręcz przeciwnie, dieta wysoko tłuszczowa ponad 65% i niskowęglowodanowa max 10% węgli. Na oko masz niedoczynność tarczycy Hashimoto, chyba, że jest inne rozpoznanie.
   Ważnych jest wiele czynników, i z pewnością stres, jeśli umiesz przemieszczać się w przestrzeni bezstresowo będzie lepiej, jeśli te wydarzenia spłyną po Tobie jak po kaczce. Nie wiem na jakim jesteś etapie świadomości, ile masz w sobie lęku.
   Podaję Ci dużą rozpiskę:
   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować 2 D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu. Zwykle wskazane jest jeszcze dobieranie D3 TiB, szczególnie w naszej szerokości geograficznej jesienią i zimą, a nawet wiosną.
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html 
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem
   <3

 2. avatar K. 7 lutego 2019 o 17:34

  Pepsi, kiedy pojawi się nowy wpis z serii ” a imię jej 44″? ?

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2019 o 17:38

   ostatnio widzę, że ludzie mają więcej problemów natury zdrowotnej, awatarowej, to się płynnie zmienia, więc odpowiadam na te zagadnienia, poza tym przygotowuję się do warsztatów a imię jej 44, i to zabiera mi uwagę

  2. avatar slovakapolka.com 7 lutego 2019 o 19:20

   Dziekuje za lekture. Tak, wiem, ale przede mna 4 miesiace w pieknej Azji. Mam zamiar jesc wegetariansko, bez mleka, cukru (niestety czesto w potrawach przemycaja, zwlaszcza w Tajlandii) i maki. Zabieram ze soba suplementy. Z poceniem sie tam nie ma najmniejszego problemu, bo leje sie z czlowieka caly czas. Ale i przez to wydaje mi sie, ze rok wczesniej w Azji namawilam sie brakow magnezu (moze sie myle, ale przy takim poceniu sie, musi ubywac mineralow). Slonca pod dostatkiem, a powietrze miejscami prawie jak na Slasku (ale tylko w takich miejscach jak np. Bangkok, choc podobno i w Kathmandu tak jest, zobaczymy). Ale w wielu miejscach powietrze jest wysmienite, mam nadzieje ze kapiele w morzu moga zastapic suplementacje jodem.

   Oczywiscie zawsze jem tam mase owocow, store sa fenomenalne, no i kokosy!

   Z perspektywy czasu, widze ze zareagowalam inaczej. Po prostu wiem, ze jesli sama wezme sprawy w swoje rece, bedzie inaczej, niz skazalabym sie na przyjmowanie lekow. Tylko, wlasnie…. czy sa przypadki, ze mimo diety leki sa wskazane?

   I dzieki temu otworzyly mi sie oczy, dlaczego wiecznie taka zmeczona, spac mi sie chcialo, itp itd. Nawet bloga przestalam prowadzic z braku laku. Moze to takie swiatelko w tunelu?

   1. avatar Jarmush 7 lutego 2019 o 20:01

    pocenie się to potężne straty elektrolitów

    1. avatar colwaypieknanaturalnie 7 lutego 2019 o 20:15

     Dlatego teraz codziennie koniecznie 1-2 duze kokosy! 🙂

     A props tych butelek plastikowych. Mam strasznie mieszane uczucia. Z jednej strony kupowac i pic, a z drugiej jak sie slyszi i WIDZI te wszystkie zasmiecone plaze na Bali i nie tylko to az serce sciska. Np. na takich Filipinach, na wyspach El Nido zakazano wwozenia plastikowych butelek, slomek.

     1. avatar Jarmush 7 lutego 2019 o 20:25

      trzeba by wyrzucić większość ubrań i wysłać w kosmos

 3. avatar Ewa 7 lutego 2019 o 18:17

  Pepsi ja w zwiaZku z wodą. Piszesz, że dziwi Cię, że ludzie gotują makaron na krańcówce. Rozumiem, że to nie najszczęśliwszy wybór ale jakie jest wyjście???? Jak ulepszyć to co pijemy, na cZym gotujemy?

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2019 o 20:04

   kupuj wodę w butelkach, nawet plastikowych, nie ma bisfenolu w Europie to już jest coś

   1. avatar Tempietto 8 lutego 2019 o 06:31

    Hm.. A w Warszawie mowio, ze kranowka zdrowa.. Prawda to?

    1. avatar Jarmush 8 lutego 2019 o 07:50

     nie

   2. avatar ania 8 lutego 2019 o 07:49

    nie no serio zachęcasz do kupowania takiej ilości wody w butelkach? To pierwsza rzecz jaką przeczytałam na tym blogu od kilku lat z którą się nie zgadzam.. wyobrażasz sobie ilość tych plastikowych śmieci?? Może jeszcze zgłębisz ten temat, może są lepsze sposoby na oczyszczenie wody, a jednocześnie nie produkowanie ogromnej ilości plastiku który będzie zalegał na naszej planecie setki lat? Filtry do wody? Dzbanki filtrujące?

    1. avatar Jarmush 8 lutego 2019 o 09:20

     do niczego nie zachęcam, ani nie odradzam, ale uważam że wodę trzeba pić ze źródła, albo ze studni głębinowej, i żadne filtry tego nie zrobią, decyzję podejmuje każdy sam. Nie upieram się, że to ma być Twoja prawda. Nie stoję po żadnej stronie.

     1. avatar Joanna 8 lutego 2019 o 09:55

      Pepsi czy polecisz jakieś dobre źródło wody w obrębie Krakowa?
      Cudowności.

     2. avatar Jarmush 8 lutego 2019 o 11:57

      Selgros 😀

 4. avatar pbas4 7 lutego 2019 o 19:08

  Czy leczenie kanałowe to takie wielkie zło? Już drugi stomatolog nie przeprowadzi mi leczenia protetycznego bez wcześniejszego kanałowego :/

 5. avatar Gosia 11 lutego 2019 o 16:13

  Co to jest 'gorzkie trawienie’ o ktorym wspominasz w komentarzu wyzej?

  1. avatar Jarmush 11 lutego 2019 o 18:50

   gorzkie pokarmy, piołun, ale kuracja piołunem musi być krótka

 6. avatar HM 11 lutego 2019 o 17:08

  Pbas4. Podobno holistyczni stomatolodzy maja lepsze podejscie. Szulaj w google takiego. W wwie jest jeden ale narazie nie potrzebowalam. W niemvzech podobno multum.

 7. avatar emika 13 lutego 2019 o 19:33

  W jakim odstępie czasu powinno się wypić te 4 szklanki, ciężko tak jedna po drugiej !

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:07

   wypicie litr wody z rana, to mus, zważ się wieczorem przed snem i rano na czczo, zobacz jak bardzo się odwodniłas przez noc

 8. avatar Justa 26 listopada 2020 o 18:59

  Pepsi czy da sie cos zrobic z minimalna dziurka w mleczaku , dziecko ma 5 lat i 4 miesiace!nie ma prochnicy!podaje d wit,chlorelle daje probiotyki! Pzd

  1. avatar Pepsi Eliot 26 listopada 2020 o 19:56

   dziurka w mleczaku to właśnie próchnica,
   ludowy sposób na wzmocnienie szkliwa
   Jednym z najbardziej dostępnych ludowych środków wzmacniania szkliwa jest surowe, organiczne mleko. Może być stosowany też przez tych, którzy nie lubią pić mleka. Aby wzmocnić szkliwo, na waciku nanieś mleko. Zastosuj tę metodę codziennie, za każdym razem przez 10 minut trzymać to mleko.
   Olejek z drzewa herbacianego jest dobrym lekarstwem ludowym na szkliwo. Kilka kropli tej substancji należy dodać do szklanki wody i dokładnie przepłukać usta po głównych posiłkach, po czym co najmniej przez 10 minut po należy powstrzymać się od podjadania lub picia.

   Ssanie bio oleju kokosowego, to działanie antybakteryjne (olej po kilkunastu minutach należy wypluć do toalety, bo wiem z własnego doświadczenia, że potrafi zatkać wszystkie umywalki w domu.

   Słyszałam o aloesie i lukrecji, ale nie wiem jak dokładnie stosować. Na pewno antybakteryjnie działają goździki.

   Unikać kwasu fitynowego, może uszkodzić szkliwo
   czyli fasoli, pszenicy, orzechów ze skórkami, bobu, kukurydzy, ryżu, żyta,

   Dziecko bierze Vitek Kids TiB? Omega3 TiB Kids? D3 z K2?

   1. avatar Justa 27 listopada 2020 o 04:53

    Dziekuje za odp, vitamine D tak,omega i k jeszcze nie.pzd

 9. avatar Agnes 27 grudnia 2021 o 17:21

  Pepsi, czy implanty zębowe tytanowe są ok? Mam usuniętą górną siódemkę i zaplanowany zabieg na koniec stycznia. Nie jestem do tego przekonana.

  1. avatar Pepsi Eliot 28 grudnia 2021 o 04:33

   tytan jest mocny etc, jednak upewnij się, co tam jeszcze mieszają, bo jak nikiel, to wiele osób jest uczulonych. Implanty tak jak leczenie kanałowe trzeba kontrolować co pewien czas i muszą być zrobione przez bardzo odpowiedzialnego i zdolnego dentystę chirurga, bo im lepiej zrobione tym mniejsze prawdopodobieństwo beztlenowców za 10 lat.

   1. avatar Agnes 28 grudnia 2021 o 08:23

    Dziękuję ❤️. Jeszcze przez myśl mi przeszło, że skoro to siódemka to może odpuścić. Czy według Ciebie warto uzupełniać uzębienie implantami bez względu na rodzaj zęba?

    1. avatar Pepsi Eliot 28 grudnia 2021 o 10:01

     siódemkę bym odpuściła, ale trzeba liczyć się z tym, że wtedy szóstka może się trochę przesunąć, ale i tak nie będzie widać, to zależy od szerokości Twojej szczęki <3

     1. avatar Agnes 28 grudnia 2021 o 11:34

      Dziękuję ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum