logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 723 078
194 online
30 830 VIPy
Reklama
chlorella, this is bio, pepsi eliot 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Chemikalia w plastiku szkodliwe dla mężczyzn!

  ftalany, pepsi eliot, this is bio

  Według najnowszych badań Uniwersytetu Adelaide w Południowo-Australijskim Ośrodku Zdrowia i Badań Medycznych (SAHMRI)

  chemikalia znajdujące się w plastiku są połączone z chorobami serca, cukrzycą typu 2 i wysokim ciśnieniem krwi u mężczyzn. Szczegółowe wyniki badań zostały opublikowane w Enviromental Research

  Badacze w niezależnych obserwacjach szukali zależności między najczęstszymi chronicznymi chorobami mężczyzn, a skoncentrowaniem szkodliwych chemikaliów w produktach dedykowanych mężczyznom, bądź częściej używanych przez mężczyzn.

  Okazało się, że winne są chemikalia zwane ftalanami

  Ftalany są grupą chemikaliów szeroko użytkowanych w powszechnych dobrach konsumenckich takich jak opakowania na gotowe jedzenie, opakowania kosmetyków, zabawki, medykamenty, a nawet sprzęt medyczny.

  Naukowcy zbadali ponad 1500 australijskich mężczyzn – ftalany wykryto w moczu 99,6% mężczyzn w wieku od 35 roku życia w górę.

  Odkryliśmy, że rozpowszechnienie wielu chorób serca, cukrzycy typu 2 i wysokie ciśnienie krwi występują u mężczyzn z wyższym stężeniem ftalanów we krwi. 

  Mówi jeden z autorów badania – profesor Zumin Shi z Uniwersytetu Medycznego Adelaide i członek Centrum Zdrowia Mężczyzn.

  Nadal nie rozumiemy dokładnego powodu, dla którego schorzenia te połączone są z tego rodzaju chemikaliami. Wiemy jednak, że wypływają one na układ krwionośny człowieka, który reguluje hormony odpowiedzialne za rozwój, metabolizm oraz popęd i funkcje seksualne. W odniesieniu do przewlekłych chorób, wyższy poziom ftalanów równa się wyższemu poziomowi biomarkerów zapalnych w ciele.

  Wiek i zachodnia dieta są bezpośrednio połączone z wyższą koncentracją ftalanów. Wcześniejsze badania pokazały, że mężczyźni jedzący mniej świeżych warzyw i owoców i więcej przetworzonej, pakowanej żywności i pijących przetworzone, gazowane napoje, miało znacznie większy poziom ftalanów we krwi.

   

  Dla odniesienia, kiedy skupiliśmy się na czynnikach socjalno-ekonomicznych i związanych ze stylem życia, jak palenie papierosów i picie alkoholu, połączenia między poziomem ftalanów i jednostkami chorobowymi pozostały nienaruszone.

  Profesor Ahi mówi też, że chociaż badania skupiły się na mężczyznach, wiele z ich odkryć będzie kluczowymi, także dla zdrowia kobiet.

   ftalany, pepsi eliot, this is bio
  Źródło: 1
  uściski:)
  (Visited 3 469 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Marz 25 lipca 2017 o 10:51

   No tak.., a w szkle z Chin ołów czy cus. I bądź tu eco :/Ale skoro do mleka w proszku dodawali melamine by.. było bielsze, to już nic nie dziwi. To jak podstepny labirynt odnaleźć sie w tym.

   1. grzegorzadam 25 lipca 2017 o 23:39

    nie wiemy do końca co gdziekolwiek dodają, nie znamy synergii pozornie nieszkodliwych
    składników, które w połączeniu działają inaczej.
    Nie ma obowiązku podawania pełnych składów!
    Nawet aspartam w ”lekach” jest pomijany..

  2. Fila 26 lipca 2017 o 22:03

   Z tymi ftalanami warto dodać związane są też perfumy, ciężko jest dojść które marki ich nie używają jako utrwalaczy. Może ktoś robił dochodzenie?

   1. Emanuela Urtica 26 lipca 2017 o 23:23

    Jak poszukasz stron z produktami, które są wegańskie i cruelty free, tam są też często info o tym. 🙂

  3. czikabum 21 marca 2018 o 11:00

   „Jak podaje The Times, z najnowszych badań wynika, że aż 80 proc. brytyjskich nastolatków miało we krwi i moczu zanieczyszczenia plastikiem, który niszczy system hormonalny.”. Koszmar !!! ale jak sie przed tym bronic ? 🙁
   myslalam, ze kupowanie warzyw od rolnikow pomoze, ze te nie beda pakowane w plastik, myte chemikaliami, ale podobno te warzywa nie musza spelniac wymagan, jakie musza spelniac te na polkach supermarketow… I badz tu madra ! Nic tylko wlasna dzialke kupic i uprawiac !

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *