Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 821 502
153 online
42 347 VIPy

Chlorella Vulgaris czy Chlorella Pyrenoidosa? Miałbym wybrać wulgarną?

Podchwytliwy tytuł, wkrótce przekonasz się dlaczego? Czyli są fakty, prawdy i jest też mitologia poznawcza.

Chlorella ma cały ogrom zalet odżywczych o czym zapewne dobrze wiesz, przypomnę tylko dla porządku, że oprócz tego chelatuje z metali ciężkich (rtęć, rtęć, rtęć), oczyszcza ciało, poprawia stan skóry, wspomaga trawienie, podobno wyostrza umysł i wiele, wiele innych.

Jest rodzajem glonów słodkowodnych i obecnie można wyróżnić 24 gatunki. Wśród nich najbardziej znane to oczywiście CHLORELLA VULGARIS, sorokiniana, fusca, marina, miniata, mirabilis, owalna, pomarszczona, salina i trebouxioides.

Zacznijmy od chlorelli pyrenoidosy, której jak zauważyłaś nie ma wśród tych najpopularniejszych, chociaż to o niczym nie świadczy, ale bez nerwów czytaj dalej:

A więc w roku 1992 grupa naukowców zbadała sporo glonów, które wcześniej były nazywane Chlorella pyrenoidosa.

Owi naukowcy odkryli, że glony te są bardzo różne w zależności od współczesnych kryteriów, a zatem należy je podzielić na nowe gatunki.

Owe kryteria to między innymi ultrastruktury ścian komórkowych, ultrastruktury pyrenoidosy, serologiczne reakcje krzyżowe, skład chemiczny ścian komórkowych, a także inne cechy fizjologiczne, biochemiczne, morfologiczne i biologii molekularnej.

Jako ciekawostkę dodam, że Chlorella vulgaris pierwotnie została również sklasyfikowana w grupie Chlorelli pyrenoidosa. Ożesz.

Większość glonów należących do tej starej grupy (przestarzałej, czyli nieaktualnej) pyrenoidosa obecnie są tochlorella fuscaisorokiniana.

Inne zupełnie wypadły z grupy ze względu na większe różnice w stosunku do rodzaju „chlorelli” (1)

Ale Ty chcesz jednak kupić chlorellę pyrenoidosa, bo słyszałaś, że jest lepsza od vulgaris. Muszę Cię rozczarować: Tak naprawdę NIE można kupić obecnie chlorelli pirenoidosa!

Ponieważ ten rodzaj chlorelli oficjalnie nie istnieje już od 1992 roku!

Dlatego zupełnie nie jest jasne, co jest zawarte w produktach, które na opakowaniach przekonują, że dokładnie taki rodzaj chlorelli jest w środku.

Może być tak, że znajdziesz tam zupełnie nieskuteczne gatunki „chlorelli”, które właśnie już od 1992 roku nie należą do gatunku „chlorella”. Ich struktura komórkowa może zatem różnić się znacznie od bardzo skutecznej Chlorella vulgaris.

Może też być tak, że znajdziesz w tych opakowaniach Chlorellę vulgaris, ale sama się zastanów, czy to jest w porządku?

Chociaż niekoniecznie oznacza to zawsze chęć „podkręcenia” swojego produktu, bo pyrenoidosa dla laika brzmi lepiej niż pospolita vulgarus.

Po prostu nie brakuje nieścisłości w necie i można też przeczytać wyssane z palca wieści. W którymś kościele dzwoniło. Najczęściej jednak taka nazwa oznacza ignorancję.

Oczywiście można też założyć, że niektórzy producenci chcą się wyróżnić na tle. I co z tego, że słynny dr Mercola ma w swojej ofercie suplementów TYLKO vulgaris, skoro oni mają coś znacznie fajniejszego.

Można też liczyć na niewiedzę klientów, i nazwę, która bardziej przemawia do wyobraźni.

Polecam WYSOKIEJ  jakości Chlorellę This is BIO  (może być też w proszku) z bardzo małą ilością feoforbidu (uwaga, ten alergen jest w KAŻDEJ chlorelli bez względu na to, co o tym myśli, lub czego nie wie sprzedawca)


Tak czy siak nie zaleca się kupowania chlorelli pyrenoidosy ponieważ obecnie yyy… nie istnieje, więc kupujesz kota w worku.

Jeszcze inni producenci wyrafinowanie tłumaczą, że chcą trzymać się tradycji, a ich rozumowanie przebiega tymi torami, że roślinna chlorella należy do klasy Trebouxiophyceae. Co ilustruje, że mamy do czynienia z różnymi hodowlami, więc można używać także starej nazwy Chlorella pyrenoidosa.

Jednak prawda jest taka, że aby nazywać swoją chlorellę jakoś unikatowo, ale nie korzystać z nazw przestarzałych, czyli obecnie niefunkcjonujących należy użyć określenia z kolekcji kultur glonów z Uniwersytetu w Getyndze (EPSAG).

I wtedy trzeba by nazwać swoją chlorellę przykładowo (SAG-DB) Chlorella 211-8l.

Konklużyn

Chlorella pyrenoidosa jest przestarzałym terminem. Bądź ostrożna, gdy producent nadal używa tego terminu. Niemniej jednak nie oznacza to, że produkty pyrenoidosa są zasadniczo złe, wręcz przeciwnie, przecież Chlorella vulgaris również była zaliczana do Chlorella pyrenoidosa.

Należy za to zwracać szczególną uwagę, czy chlorella jest organiczna, z jakiego miejsca kuli ziemskiej pochodzi.

Jeszcze do wybuchu Fukushimy hawajska chlorella uważana była za najbardziej godną polecenia. Z tego powodu polecamy Chlorellę This is BIO z chińskiej dziewiczej, zalesionej wyspy Hajnan, na Morzu Południowochińskim. Wyspy o specjalnym statusie ekonomicznym. Odseparowanej, gdzie produkuje się tylko pokarmy organiczne najwyższej klasy.

Jednak w słynnym 4 Greens This is BIO (idealny do 4 szklanek), zmieszane są algi (chlorella i spirulina) z Hajnanu z trawami (jęczmienna i pszeniczna) uznanymi za najczystsze na świecie.

Pochodzą z Nowej Zelandii, dlatego właśnie one zostały użyte, pomimo, że również należą do najdroższych surowców.

Alergen w chlorelli?

Szalenie istotnym elementem wyróżniającym chlorellę jest zawartość feoforbidu, czyli alergenu, który posiada KAŻDA chlorella, bez względu na to, czy sprzedawca o tym wie, czy w ogóle o rzeczy nie wspomina.

A ścianki wyrozbijane?

Natomiast wszystkie chlorelle w sprzedaży mają w większości ROZBITE ŚCIANY KOMÓRKOWE, bo nie miałoby sensu, gdyby nie miały. Oczywiście to forma marketingu, chociaż nie ma się czym chwalić, że stół stoi.

Źródła:

 1. onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.0022-3646.1992.00550.x
 2. sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0021967300925597
 3. palmbeachstate.edu/programs/biotechnology/Documents/Paper3.pdf
 4. link.springer.com/article/10.1007/BF00407711#page-1
 5. link.springer.com/article/10.1007/s00394-017-1525-9

(Visited 12 413 times, 5 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. […] Polecam WYSOKIEJ  jakości Chlorellę This is BIO  (może być też w proszku) z bardzo małą ilością feoforbidu (uwaga, ten alergen jest w KAŻDEJ chlorelli bez względu na to, co o tym myśli, lub czego nie wie sprzedawca) […]

 2. Pepsi Eliot 15 lutego 2022 o 12:30

  […] Polecam WYSOKIEJ  jakości Chlorellę This is BIO  (może być też w proszku) z bardzo małą ilością feoforbidu (uwaga, ten alergen jest w KAŻDEJ chlorelli bez względu na to, co o tym myśli, lub czego nie wie sprzedawca) […]

 3. avatar Ewa Mierwald 4 listopada 2022 o 21:10

  Co to znaczy,żeby uważać na Wit C przy stosowaniu chlorelli? Można ją pić w soku z pomarańcza?

  1. avatar Pepsi Eliot 5 listopada 2022 o 06:29

   można można, a tutaj masz wpis wyjaśniający, chodzi o duuuże chelatacje https://www.pepsieliot.com/dlaczego-nie-nalezy-przyjmowac-duzych-dawek-chlorelli-tuz-obok-witaminy-c/, pozdrawiam

 4. avatar klaudia 14 czerwca 2023 o 12:30

  Chlorella This is bio jest produkowana w chinach 🙁

  1. avatar Pepsi Eliot 14 czerwca 2023 o 14:07

   Oczywiście i jesteśmy z tego dumni (jemy ją od wielu lat codziennie, oczywiście ma wszelkie certyfikaty unijne zielonego liścia), jest to nasz świadomy wybór bo na wyspie Hajnan https://www.pepsieliot.com/jaka-chlorella-jest-najlepsza-wlasciwosci-i-zastosowanie/, idealnie czysta (wielokrotnie badana wyrywkowo) z dokładnie określoną ilością feoforbidu zawartego w KAŻDEJ chlorelli. Przed Fukushima mieliśmy Hawajską, ale teraz już nie polecamy. Natomiast w 4 Greens This is BIO,mamy chlorellę i spiruliny z Hajnanau, ale już obie trawy włożyliśmy nowozelandzkie, bo one są najbardziej polecane na świecie. Ale nie namawiam, będzie więcej dla nas i wiernych od lat klientów 😀 <3

 5. avatar Anna O 4 lipca 2023 o 18:57

  Na jak długo regularnego opakowania wystarcza 205g tego opakowania?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 lipca 2023 o 18:59

   Mówisz o tabletkach? 3 gramy dziennie, czyli 6 tabletek – bierz przed śniadaniem lub lanczem na około 20 minut przed) , a jeśli proszek, to płaska łyżeczka, czyli też 3 gramy. Teraz podziel sobie ilość tabletek, lub gramaturę proszku, przez 3 gramy i będziesz miała ilość dni <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

 

cera, włosy, odporność?

 

DOBRY Cynk TiB

jesień z zimą za pasem, daję cynk, że cynk:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum