Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 349 624
110 online
42 198 VIPy

Chlorella zmniejsza objawy depresji i ułatwia wygraną nawet w grach losowych

Jeśli wydaje Ci się, że w grze planszowej „Chińczyk”, czy też karcianej „Wojna” nie masz żadnego wpływu na wygraną, bowiem rzecz dzieje się losowo, mylisz się, gdyż nie ma żadnych przypadków. Możesz notorycznie wyrzucać szóstki, możesz naginać teraźniejszość w stronę, która Ci leży. Dziwne, dziwne, przecież wszyscy znają prawa Murphy’ego, czyli często humorystyczne powiedzenia, sprowadzające się do tezy, że rzeczy pójdą tak źle, jak to tylko możliwe. Po prostu nie umiesz jeszcze grać, może nawet nie wiesz, że Twój awatar jest w grze. To nic takiego. Wszystko wokół ma mega sens, owszem kwantowy, ale jednak sens. Jaki sens miałaby ta gra, pomijając samą zajebistość życia, gdybyśmy nie mieli szans na przebudzenie, na dotarcie do siebie samych? Na przykład, gdy odchodzi małe dziecko, albo jest choroba. Nie byłoby wtedy szansy w tym jednym życiu, gdzie tak fajnie zagęściła się materia, jak mało gdzie we Wszechświecie, gdzie ludzie lubią orgazmy przez kontakt z penisem i nie tylko, gdzie są frytki, gdzie jest tyle pokus, to jara, Ziemia jest dziwna. A Ty tutaj wciąż wracasz i wracasz, jak nałogowiec. Dlatego reinkarnacja jest taka logiczna.

Raz być elfem w grze, jest nielogiczne.

Tylko danie wielokrotnej szansy na przebudzenie, na zrozumienie, że Twojej świadomości nie ma w grze, ale, że to ona jest graczem jest sensowne. Tego nie tak łatwo skumać. Jest możliwy regres kilka kroków do tyłu, ale nie ma cofania się, nie będziesz już kamieniem, ani źdźbłem trawy, ani nawet drzewem. Jest tylko ewolucja w nieskończoność, ale dopiero przebudzenie tutaj pokazuje Ci Twoją moc. Nie wygrywasz raz za razem w „Chińczyka”, czy „Wojnę” tylko dlatego, że każdemu marzeniu towarzyszy cień, a każdej możliwości obawa i sprzeciw. Nie wygrywasz za każdym razem, bo się boisz. Bywasz też bardzo smutna. Objawy depresji często są traktowane lekami mogącymi mieć długotrwałe i fatalne skutki uboczne. Przede wszystkim tracisz własną moc, bo tak działa stłumienie na chama emocji, waląc ją w łeb psychotropem, czy flaszką. Ale to nic nowego, powiedzcie mi coś czego nie wiem. No więc są nowe badania i okazuje się, że świetna w oczyszczaniu ciała z metali ciężkich i innych toksyn chlorella znacznie zmniejsza objawy depresji.

Depresja?

Nie powinno się, ma się rozumieć, upraszczać, że spokój psychiczny, to synonim ciała pełnego niacyny, kwasu foliowego i chlorelli, a depresja to jedynie niedożywienie. Depresja to uczucie wszechogarniającej pustki wewnętrznej, można ją zresztą określać na wiele sposobów, ale zawsze dotyczy aspektu duchowego, umysłowego i cielesnego. Żeby mi tylko ktoś nie dał z liścia na płasko w pysk, ale powiem, że depresja jest dobrym stanem wyjściowym, gdyż rana to miejsce, przez które wnika do Ciebie Światło. Kumasz to? Że życie boli i dzięki temu zaczynasz widzieć, chyba, że niczego nie udaje Ci się zrozumieć. No to będą inne razy. Nastroje naszych awatarów na poziomie cielesnym i psychicznym często są powiązane z równowagą hormonów i neuroprzekaźników komórek nerwowych i mózgowych.

Badania na University of Western Australia w Perth dowiodły, że chlorella może znacząco zmniejszyć objawy depresji

Naukowcy przebadali 92 pacjentów z ciężkimi zaburzeniami depresyjnymi, takimi które dotykają miliony ludzi na całym świecie. Podzielili pacjentów na dwie grupy. 42 pacjentów otrzymywało 1, 8 g Chlorelli vulgaris dziennie. Pozostałych 50 pacjentów brało standardowe dawki leków. W badaniu wykorzystano skalę HADS do pomiaru stanów lękowych i depresyjnych, oraz skalę II Depresji Becka (BDI-II). Obie skale stosowane są w warunkach klinicznych w celu określenia zakresu objawów depresyjnych i adekwatnej diagnozy. Po 6 tygodniach leczenia zarówno tego standardowego farmaceutycznego, jak i chlorellą, naukowcy odkryli, że u pacjentów, którzy brali w chlorellę znacząco obniżyły się wyniki w obu testach depresyjnych. BDI-II spadło o ponad cztery punkty, a wyniki HADS spadły o 3,71 pkt. Aby dać pewne odniesienia, to skala HADS składa się z 21 punktów, a wszystko co znajduje się od poziomu 8 wzwyż uważane jest za symptom lęku, lub depresji.

Oprócz zmniejszenia całkowitej punktacji, naukowcy dostrzegli także znaczne zmniejszenie niektórych wyników składowych. Na przykład objawy fizyczne i poznawcze uległy znacznej poprawie w grupie pacjentów biorących chlorellę, a także depresja i lęki stały się ewidentnie niższe w tej grupie. Jak wiemy, chlorella to mikro algi o wysokiej zawartości białka zawierającego wszystkie najważniejsze esencjonalne aminokwasy. Zawiera również białka stymulujące hormon wzrostu i neuroprzekaźników w mózgu, co okazało się najbardziej istotne dla efektów badania. Na częste pytanie, co robić, gdy lęki, smutki, humorki i gubione parasolki, a nie można biegać, bo kolanka? Odpowiadam, wejdź na 3 gramy chlorelli dziennie. Możesz też dodawać jej trochę więcej do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek. Atansią, jeśli nie brałaś wcześniej alg zaczynaj od bardzo małej dawki, i bardzo powoli zwiększaj dozy. Referencje: Panahi Y, Badeli R, Karami GR, Badeli Z, Sahebkar A. A randomized controlled trial of  6-week Chlorella vulgaris supplementation in patients with major depressive disorder. Complement Ther Med. 2015 Aug;23(4):598-602. doi: 10.1016/j.ctim.2015.06.010. Hawkins RL, Nakamura M. Expression of human growth hormone by the eukaryotic alga, Chlorella. Curr Microbiol. 1999 Jun;38(6):335-41.

owocek

 

(Visited 6 917 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar iza6elka 14 lipca 2018 o 19:46

  Niacyna-B3 też w duzych dawkach 🙂 znam przypadek wyleczony.

  1. avatar Jarmush 14 lipca 2018 o 19:48

   To jest akurat o chlorelli, a Twój komentarz będzie bardziej pasował pod tym wpisem: https://www.pepsieliot.com/dlaczego-szpitale-psychiatryczne-milcza-na-temat-niacyny-czyli-witaminy-b3-2/

   1. avatar iza6elka 15 lipca 2018 o 20:42

    Czy chlorella wspomaga wychwyt zwrotny serotoniny?

    1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 20:47

     widzę że lecisz już na SSRI, to nie są dobre rzeczy

     1. avatar Dudek 15 lipca 2018 o 21:22

      Oj nie są dobre, a jeśli pomagają to tylko na chwilę.
      Choroba wraca. W Stanach od dawna na depresję stosują dziurawiec, można kupić w kapsułkach.
      Jedyny minus, to ograniczenie przebywania na słońcu, ale przy prochach też trzeba uważać .

 2. avatar Dudek 14 lipca 2018 o 22:23

  To jest akurat o chlorelli, a Twój komentarz będzie bardziej pasował pod tym wpisem: https://www.pepsieliot.com/dlaczego-szpitale-psychiatryczne-milcza-na-temat-niacyny-czyli-witaminy-b3-2/

  Pepsi! Gdybym nie wiedział, że Ty wiesz, pewnie poszedłbym do psychiatry. ” Panie doktorze, ktoś mnie śledzi, czyta moje myśli ” ….Od ponad 2 tygodni gadam i gadam do Ciebie, czując że mnie słyszysz, ba nawet kilka moich tekstów wykorzystałaś w komciach ale nie będę się upominał o honorarium. Niech Ci będzie. Przepraszać jednak nie mam zamiaru, każdy ma prawo wątpić, tym bardziej moje małe ego, wkurwione, bo zamknąłem je w szafie. Zresztą, co ja Ci będę tłumaczył, kiedy wszystko i tak słyszałaś
  Szkoda tylko, że nie mogę Cię teraz dotknąć.
  Przydałby mi się taki potężny kop energii, trochę mnie pierdolone ego wyssało. Ale spoko, dam radę
  Jutro pewnie wpadnę na dłużej, temacik psychol akurat dla mnie.☯️?

  1. avatar janK 15 lipca 2018 o 11:32

   Czy kiedykolwiek skonfrontowałe(a)ś swoją zabawę w psychola z realem? Czy masz takie doświadczenia? I czy wówczas, wyobraź sobie (gdybyś doświadczeń nie miał(a)), nie polecisz po jakieś znieczulenie do nadpsychola? Albo po chemię na raka?

   1. avatar Dudek 15 lipca 2018 o 21:08

    jankuK. Wszystkie moje doświadczenia, to nic innego jak konfrontacja z realem. Czytając książki,
    nawet te „mądre”, niczego nie doświadczasz.
    Raka nie mam więc trudno mi powiedzieć, nie lubię teoretyzować. U „nadpsycholi” nieraz szukałem pomocy, zmieniały się tylko diagnozy i prochy, za każdym razem były „nowej generacji”. Dziś wiem, że wyleczony pacjent, to stracony pacjent, jesteś tylko jednostką chorobową, wartą tyle, ile zapłaci
    n.f.z. Nie wiedziałbym tego bez konfrontacji z rzeczywistością. Pozdrawiam.

 3. avatar lady Sfinks 15 lipca 2018 o 07:13

  Pepsi to chyba jakimś dziwnym trafem słyszy nas wszystkich, co tu wpadamy 😉
  Ja też nie raz trafiałam tu na tekst, albo jakiś fragment, który ściśle i na bieżąco odpowiadał na jakieś moje najaktualniejsze, wewnętrzne rozkminy.
  I nie raz widziałam w komentarzach, że wielu tu czytających dokładnie takie ma refleksje.
  Ot, magia lasu 😉
  Albo też udatna ilustracja tego, że nie ma przypadków oraz wszyscy ze wszystkimi i ze wszystkim tworzymy jedną, nierozerwalną, spójną Mozaikę 🙂

 4. avatar Buk 15 lipca 2018 o 07:30

  A fryzurę też robi i znajduje odpowiednią kobietę 😛

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 09:15

   ma się rozumieć, że tak

 5. avatar Sylwia 15 lipca 2018 o 10:52

  Pepsi, 1. ile wsypać chlorku magnezu do kąpieli i jak często się w nim kąpać?, 2. mam nawrót depresji z lękami chcę wprowadzić nikotynamid – flash będzie mniejszy?. Co tydzień zamierzam zwiększać dawkę o 50 mg – do jakiej dojść?

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 14:11

   przy nikotynamidzie nie ma flesza wcale. pół szklanki do kąpieli ok 120 ml, Nikotynamid tak nie działa jak niacyna. Zwiększa się go zwykle gdy chce się wybić przerost drożdżaków Candida

 6. avatar Spiralnie 15 lipca 2018 o 12:35

  Piękny art Peps! ?
  Buźka ???

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 14:06

   <3

 7. avatar Sylwia 15 lipca 2018 o 14:21

  Peps, czy w takim razie mogę brać kupiony u Ciebie nikotynamid na moje lęki i depresję w dawce większej. Jak sobie to rozłożyć w dawkach dziennych?

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 15:28

   on nie ma takiego działania jak niacyna, jednak od całego cyklu metylacji zależy też dobre samopoczucie, czyli brałabym cąły B complex. Ważne badania: B12, kwas foliowy, homocysteina, 25(OH)D, masz coś z tego? Bierzesz D3 z K2 TiB? Dla psyche bardzo ważna jest też Omega 3.

 8. avatar Sylwia 15 lipca 2018 o 15:35

  Wszystko te suple biorę. Badania ostatnie były ok, ale powtórzę jutro i się Odezwę. Czy zatem uważasz, że lepiej brać niacynę – flash brrr….? Przechodziłam to, nie było przyjemnie.

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 15:47

   nie bierz jak tak reagujesz, przecież to też Cię stresuje

 9. avatar Cuba 15 lipca 2018 o 15:48

  Witaj Pepsi, mam jedno pytanko. Czy podczas stosowania glinki typu bentonit( na candidę, oczyszczenie, ZSJ) mogę dalej stosować inne minerały typu chrom, selen itp. , witaminy? Czy ona jakoś zaburza ich wchłanianie? I co ważne, jeśli mam zaparcia( najczęściej niepełne wypróżnienia) to glinka jest wskazana? Z góry dzięki za odp. Love

 10. avatar Jul 15 lipca 2018 o 16:20

  Droga Pepsi , mam chroniczne problemy z ropnyni zatokami.Nawracają tak od 5 lat. Jak ruszyć ze skrzyżowania i co zrobić aby to wyleczyć?

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 19:12

   Najlepiej byłoby zacząć od tych badań: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, tym bardziej, że możesz mieć niedoczynność tarczycy

   Zalecania suplementacja

   Przed śniadaniem:

   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:

   1 cynk https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
   czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Po śniadaniu:

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (lada moment pojawi się w sklepie, już leci), ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   Popołudniu:

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć ,zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit.

   Oprócz tego inhalacje z glutationu. Płukanie nosa i gardła wodą z solą morską.

   1. avatar Jul 16 lipca 2018 o 09:25

    Dziękuję kochana ?

 11. avatar KasiaK 15 lipca 2018 o 19:55

  Ile, oprócz 4 Greens, mogę brać chlorelli? Na opakowaniu nie pisze ilości, jedynie proporcje składników. Chciałabym brać przed obiadem jeszcze dodatkowo.

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 20:49

   to pokarm, możesz dołożyć 2-3 gramy, ale np. do dużych chelatacji z metali ciężkich bierze się duuuużo więcej.

   1. avatar KasiaK 15 lipca 2018 o 20:54

    Ok, dziękuję 🙂

 12. avatar Lipton 16 lipca 2018 o 09:33

  Staram się odkwasić swój organizm i zastanawiam się nad dołączeniem chlorelli. Ale chyba mam problem z aktualną metodą odkwaszania na bazie wody z sodą. Od dwóch tygodni odkwaszam organizm. Na starcie moje pH wynosiło 6 rano, 6,8 w południe i ok. 6,5 wieczorem. Zacząłem pić codziennie rano na czczo szklankę wody z niepełną płaską łyżeczką sody oczyszczonej (wcześniej ugaszonej wrzątkiem), oraz łyżeczką octu jabłkowego. Dodatkowo suplementuję się D3 + K2, Omega 3 i 6, wit. C i MSM TiB.

  Po dwóch tygodniach moje pH rano wynosi 6-6,5 natomiast w południe ok. 9, po południu 8,5, a wieczorem spada do ok. 6-6,5. I tak jest dzień w dzień. Co ciekawe, razem ze mną swój organizm odkwasza druga osoba, która na starcie miała pH poniżej 6 rano i w południe, a po dwóch tygodniach ma podobną sytuację do mnie. Różnimy się sposobem i godzinami jedzenia oraz suplementowania (choć bazujemy w dużej mierze na tych samych suplementach), ale ostatecznie mamy tak wysokie pH w ciągu dnia. Dlaczego tak się dzieje i czy jest to normalne? Sprawdzamy pH na trzech różnych paskach.

  Odstawiłem sodę na 3 dni i wciąż mam pH ok. 8,5 w południe, ale po południu zaczęło spadać do ok. 7, a wieczorem już 6,5.

  1. avatar Tako 17 lipca 2018 o 20:45

   Lipton, ph 9 to duzo. Mnie przy ph 8,5 nerki zaczynaja bolec i juz wiem, ze ph jest za wysokie. Od razu zapodaje sobie wit. C (kwas) i ph moczu w godzine spada. Jak zapodam plaska lyzeczke wit. C, to spada duzo za duzo, bo np. do 6,2. Wiec ostrozna jestem czasami z wit. C. Z soda tez jestem ostrozna, bo jak rano mam 6,5, to jej nie biore. Ale potem w poludnie nie wiadomo dlaczego nam np. 5,8 wiec robie herbate zielona z np. 1/4 lyzeczki sody (na pusty zaladek staram sie to pic) i wowczas wzrasta wlasciwie, ale jak zapodam cala lyzeczke sody, to znowu ph powyzej 8, czyli za wysoko. Badam to ph i badam, bo chcialabym, zeby suplementy sie wchlanialy. 🙂 Moze kiedys ta rownowaga kwasowo-zasadowa dojdzie do ladu. 🙂

   1. avatar Lipton 18 lipca 2018 o 08:11

    Tako dziękuję za odpowiedź. Ja generalnie przy pH powyżej 8,5 nie czuję negatywnych dolegliwości, choć raz przez chwilę zaczęła boleć mnie głowa. Wiadomo jednak, że takie pH jest zdecydowanie za wysokie i chcę tego uniknąć. Wspomniałaś, że po zażyciu płaskiej łyżeczki wit. C spada Ci pH zbyt mocno, dałaś mi tym do myślenia. Bo faktycznie sam biorę płaską łyżeczkę wit. C (kwas) z MSM wieczorem, stąd u mnie nagły spadek pH do 6-6,5. Zacznę działać wg Twoich wskazówek, czyli będę na bieżąco regulował pH aby trzymać się blisko 7,5, bo te skoki mnie również irytują 🙂

    1. avatar Tako 18 lipca 2018 o 16:47

     Dzieki Lipton. 🙂 Bede trzymac kciuki. Wieczorem spadek ph jest chyba raczej naturalny. W internecie jest taka tabela, jak ph moczu w ciagu calego dnia sie zachowuje. Mnie zastanowilo to, ze napisales, iz przy ph 9 nic Ciebie nie boli, a ja przy odczuwam jakies bole plecow przy ph 8,5, wiec to chyba nerki. Podpytam sie Grzegorza i Pepsi, czy to moze swiadczyc o tym, ze mam klopot z nerkami? Mam juz swoje lata, wiec pewne klopoty rzecz jasna maja prawo byc. 😉 Aczkolwiek moze mozna je jakos cofnac. 🙂 Jesli chcesz, to napisz potem, jak szybko u Ciebie spada ph po witaminie C. 🙂

     1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 16:50

      doradzam Żurawiny This is BIO https://thisisbio.pl/zurawina/3614-cranberry-100-organic-150g-this-is-bio–5905344040529.html niż zjadać łyżeczkami kwas askorbinowy

 13. avatar henryk900 16 lipca 2018 o 11:56

  tak pięknej pupy jeszcze nie widziałem ,a czyja to?

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2018 o 12:32

   matrixowa, czyli z programu komputerowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum