Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 415 074
62 online
35 538 VIPy

Chudniesz na zimno? 5 ukrytych racji dlaczego nie możesz schudnąć

Sens tego całego idiotyzmu zwanego grą siedzi w Tobie. Od Ciebie zależy pierwszy krok zrobiony ze skrzyżowania, wejście na własną drogę do chudości, oops, zrozumienia:)

Afirmacje, powtarzanie jak katarynka, że jesteś chuda i piękna, gdy w lustrze widzisz przylaną grubaskę nigdy nie działają. Generalnie chyba oduczę Cię tych afirmacji.

Gdy widzisz w lustrze kurze łapy, bo jesteś po prostu stara, na nic gadanie, że kochasz te wżery, bo one Ci coś tam, coś tam przypominają. No właśnie, przypominają, pięty kondora i policzki buldoga. I to wszystko w temacie zmiany podświadomości.

Ależeco infirmacje?

Afirmacje nie działają bo dotyczą chęci zmian odbicia w lustrze bez zmian tego, co się odbija. Działają za to infirmacje (oficjalnie nie ma takiego słowa), gdy zmieniasz kierunek myślenia.

Wchodzisz w siebie, bo tam są wszystkie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. I wpływasz na podświadomość nie poprzez wciskanie ciemnoty, ale intrygujesz ją do znalezienia jakichś powiązań pomiędzy Tobą bez kasy, a tą laską, która jest niby Tobą i opływa w luksusy.

Chudnij zawsze na zimno, bezemocjonalnie. Potrafisz tak?

Do schudnięcia nie ma potrzeby, a nawet niewskazane są jakiekolwiek emocje. Całkowicie wystarczy zdrowy rozsądek, aby pojąć, że schudnąć w pewnych przypadkach bezwględnie trzeba.

Jak chudnąć to tylko na zimno? W sensie, że bez emocji, a nie, że koniecznie na raw food, chociaż to też jest jedna z metod.

Od jak dawna próbujesz schudnąć? Testowałaś preparaty, diety, przepisy? I zero?

Jeśli mimo samodyscypliny, dobrej diety, biegania, wypacania się na paczce nie chudniesz, rzuć gałką na to. co z pewnością Cię blokuje.

1. Wątroba

Zanieczyszczenie wątroby jest problemem oczywiście nie tylko gdy chcesz się odchudzić. Otłuszczona wątroba zamiast przetwarzać tłuszcz, magazynuje go. Z pozoru niewinne wałki w pasie mogą oznaczać zaburzenia w metabolizowaniu białek, węglowodanów i tłuszczy, prowadzące do rozregulowania gospodarki hormonalnej, a przez to tycia, cellulitu i otyłości brzusznej. A wiesz co to jest otyłość brzuszna? Rzecz wybitnie niezdrowa i to powinno wystarczyć.

Wiele czynników obciąża wątrobę, między innymi cukierki, robienie flaszek, medykamenty i nadużywanie kawusi.

Negatywne działanie stresorów można ograniczyć zaczynając dzień od 4 szklanek na bazie wody z cytryną, co alkalizuje ciało, dotlenia, odkwasza, i odtruwa. Post przerywany działa cuda, dzięki autofagii. Wpisz w szukałkę.

Gdy ciało ma braki hormonu D, czyli tak zwanej witaminy D3, wątroba gorzej pracuje i nie ma energii na zajęcie się prawidłową gospodarką tłuszczu, najczęściej wtedy tyjesz bez umiaru.

Czyli 4 szklanki i witamina D3 w protokole z K2.

2. Żółć i pęcherzyk żółciowy

Nie sposób mówić o wątrobie pomijając kwestię woreczka żółciowego.

Przyczyną magazynowania tłuszczu przez wątrobę może być zbyt mała ilość żółci, lub jej zbyt duża gęstość. Przez co ciało nie może przetwarzać tłuszczy.

Brakującym ogniwem długotrwałego powodzenia w stosowaniu wysokotłuszczowych diet (jak chociażby paleo czy dieta ketogeniczna) może być właśnie nieodpowiednie stężenie żółci lub jej niedobór. Bowiem nawet Twoja uwielbiana dieta Paleo nie zadziała, gdy zabraknie Ci żółci.

Wątroba w swojej nieograniczonej intuicji codziennie przetwarza i przechowuje około 1400 ml żółci, a później transportuje ją do woreczka żółciowego, gdzie usuwa z awatara nadmiar chemikaliów, hormonów, farmaceutyków i ciężkich metali, a także innych toksyn, które muszą być z niego wyeliminowane.

Bez odpowiedniej ilości żółci, ciało nie może wchłonąć witaminy A (zwalczającej infekcje), witaminy E (będącej witaminą płodności), witamin K (k jak kości i wapń) i D (witamina-hormon, która wpływa pozytywnie na układ immunologiczny i zwalcza raka piersi i okrężnicy, a nawet wyciągnie z niedoczynności).

Żółć jest też najlepszym filtrem wątroby

Ilość żółci wytworzona przez organizm jest wprost proporcjonalna do ilości toksyn, jakie może wyeliminować

Być może miałaś operację pęcherzyka żółciowego i myślisz, ale zaraz, dochtore mówiło, że mogę całkiem nieźle funkcjonować bez woreczka żółciowego. Otóż owszem, możesz, ale raczej nie w zdrowiu.

Jeśli wątroba nie może oczyścić tłuszczy, nie może też oczyścić ciała z odpadków przemiany materii, co może skutkować częstymi napadami trzęsiawek, migren, depresji, cyst (napadnięto ją cystą), tycia, etc..

Mimo wszystko, bez względu na to, czy masz pęcherzyk żółciowy czy nie, istnieje kilka składników odżywczych, które mogą podkręcić zarówno ilość jak i jakość produkowanej żółci.

Są to:

 • cholina, czyli witamina B4 (jajka, kiełki pszenicy, suche nasiona roślin strączkowych, orzechy, kapusta pastewna),
 • tauryna (orzechy),
 • lecytyna (buraki).
 • tu dobry suplement Cholina i Inozytol

3. Zatrzymana woda

Wiele osób dźwiga dodatkowy bagaż utworzony z yyy… 4,5 do 7 kg wody zatrzymanej w organizmie, co przyczynia się do powstawania cellulitu, uczucia wzdęcia i obrzękniętego ciała.

Sporo, bo około 15-25% ludzi, jest znacznie bardziej wrażliwych na działanie zwykłej soli (a jednak). Zatrzymanie płynów może być spowodowane właśnie przez nadmiar sodu, wyrzut adrenaliny, nieuregulowany poziom insuliny we krwi a także niedobór serotoniny.

Można zminimalizować nadmiar zatrzymanej w organizmie wody jedząc to, co natura zaprojektowała specjalnie dla Ciebie, czyli świeże warzywa i owoce bogate w potas (niezwykle istotny dla zbalansowania ilości sodu w ciele), zastępując sól ziołami, glonami, sokiem z cytryny, czy sezamem.

A jeśli kochasz Bołotowa zdecydujesz się używać soli, postaw na dobrej jakości sól morską, a nie tani jak uliczny piasek, chlorek sodu, czyli sól parzygnata.

Warto też za wszelką cenę unikać potraw instant, gotowych bulionów i solonych przekąsek. Restauracyje też lubią przysolić. Po sushi strasznie suszi:)

4. Mało D3 i za mało Omega 3 w stosunku do nadmiaru Omega 6

Europejska dieta standardowo dostarcza kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 w proporcji 20:1. Ale to nie są dobre proporcje, idealnie byłoby 1:1, ale do przyjęcia jest 3:1 na korzyść prozapalnej Omega 6.

Do tego obecnie mnóstwo ludzi czerpie kwasy tłuszczowe omega-6 z rafinowanych, bywa genetycznie modyfikowanych, zjełczałych, tanich olei, nierzadko podgrzewanych do zbyt wysokich temperatur, czyli olei transów.

Tak czy siak, zwiększenie racji omega-3 rozwiązuje tylko połowę problemu.

Olej kokosowy i sprzężony kwas linolowy (CLA) skradły nagłówki magazynów dotyczących zdrowego odżywiania, prawdziwym diamentem, wspominanym rzadko w kontekście gubienia nadmiaru kilogramów, jest kwas y-linoleinowy (GLA), który jest przecież kwasem Omega-6.

O GLA mówi się, że łagodzi objawy PMS, wstrzymuje proces namnażania się komórek rakowych, reguluje funkcje mózgu i przewodnictwo nerwów, reguluje wydzielanie insuliny w przypadku cukrzycy, ale przede wszystkim przyśpiesza przemianę materii i wspomaga proces oczyszczania organizmu. Naturalnymi źródłami GLA są między innymi olej z czarnej porzeczki i olej z nasion ogórecznika.

Uważka

Jeśli masz braki metabolitu D w ciele proces Twojego chudnięcia może przebiegać bardzo opornie, o ile wcale nie przebiega.

Dlatego badanie 25(OH)D i doprowadzenie do ładnego poziomu w drugiej połowie normy, a w wielu przypadkach chorobowych nawet powyżej normy, oczywiście zachowując protokół przyjmowania witaminy D z K2. Przy większym dawkowaniu D3 należy koniecznie zabezpieczyć poziom magnezu i witaminy A, bezpieczny Betacaroten, ale po prawdzie ludzie z niedoczynnością tarczycy mają problem z tworzeniem witaminy A z prowitaminy Betakarotenu.

A więc samo doprowadzenie do odpowiedniego poziomu to już zwykle jest 2 kilo w plecy, a wprowadzenie codziennych 4 szklanek kolejne 2 kilo na minusie. A przecież jeszcze nie zaczęłaś się odchudzać.

5. Pasożyty

Bardzo istotna przyczyna problemów z gubieniem kilogramów, to pasożyty, które sabotują nie tylko proces odchudzania, ale też są przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem takich jak alergie, migreny, depresja, wysypka, zaparcia, ale to pestka, bo chodzi też o nowotwory złośliwe.

Jeśli czujesz się uzależniona od cukru, senna, ciągle przestraszona i zaniepokojona, słabo trawisz, rozważ tę opcję. Intruzów można pozbyć się stosując gotowe mieszanki ziołowe, też codzienne 4 szklanki. W razie nieustępowania objawów należałoby poszukać dedykowanych protokołów dla poszczególnych pasożytów.

Dieta ma oczywiście bardzo istotny wpływ na przepędzenie pasożytów z układu pokarmowego już przez samą eliminację cukierków, cukru z cukierniczki, bułeczek kajzerek, w zamian wprowadzając żywność probiotyczną i nieprzyjemną dla pasożytów, jak kiszonki, pestki dyni, czy jagody, które są naturalnym antyoksydantem.

Konklużyn

 1. Zrób domowy test na zakwaszenie żołądka i wyjdź do odchudzania od dobrego zakwaszenia żołądka.
 2. Dodatkowo codziennie oczyszczaj wątrobę rytuałem 4 szklanek, a nade wszystko zielonkami z czwartej szklanki. Ocet jabłkowy w trzeciej też działa cuda.
 3. Zadbaj o odpowiednią ilość żółci.
 4. Uważaj na sól parzygnata. Taka sól nie ma prawie nic wspólnego z szarą solą morską, himalajską, czy zdrowym kwiatem soli.
 5. Nie jedz w kółko macieju prozapalnej Omegi-6. Zadbaj o Omega-3.
 6. Zbadaj 25(OH)D i trzymaj poziom 70-80.
 7. Wejdź na post przerywany, a jak chudnięcie nie idzie spektakularnie wejdź na wybitnie skuteczny program Jem i chudnę.
 8. Jeśli ciało jeszcze ma jakieś wolty zacznij od 10 dniowego detoksu hormonalnego.

I pójdzie

owocek

Źródła:

 • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko
 • greenmedinfo.com/blog/5-strangest-reasons-you-re-not-losing-weight-and-what-do

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej NIGDY nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 4 367 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Fenix Felix 28 kwietnia 2020 o 15:59

  Pepsi! ja kocham Twoje specyficzne wymawianie, nazwane seplenieniem! Jest cudowne i nadaje ten Twój niepowtarzalny wajb, niosący radość i konstrukcję
  Amore amore amore

  1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2020 o 17:31

   Oh ajlowjU Fenix Felix

 2. avatar Iwona 28 kwietnia 2020 o 18:18

  Czesc Pepsiuniu

  1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2020 o 20:49

   Hejcia Iwoniu

 3. avatar Paulina87 7 maja 2020 o 07:45

  Pepsi myślę o afirmacjach – kiedyś sto lat temu za górami i lasami jak odkryłam że coś takiego jest – nie przekonywało mnie to – tzn nie każda do mnie trafiała – właśnie było to dla mnie ściemnianie sobie samej – jesteś Amanada szczupła – a w lustrze opona z pasa się nie mieści, jesteś bogata – a masz pusty portfel. etc etc i nie praktykowałam ich, ale jest tu pewne ALE – były afirmacje które zadziałały ale to były te które nie zakłamywały mi odbicia w lustrze , ale ja po prostu wierzyłam w nie – tzn nie miałam tego w świecie fizycznym ale wiedziałam że jest gdzieś dla mnie…
  podam przykład – nie mówiłam sobie, że jestem chuda jak byłam gruba – nie tykałam tej afirmacji, ale np nie miałam wtedy facia, ale ja czułam że miłość jest w świecie i ,że ja już gdzieś ten związek mam itd i afirmowałam sobie miłość która jest – i którą czułam tak prawdę mówiąc,
  no ale dobra – afirmacja nie zadziała jeśli nie wierzysz w to co mówisz – a nie wierzysz w to co mówisz bo Twoja podświadomość się chichra z Ciebie – to jak dotrzeć do niej ? Jak właśnie jej powiedzieć o nowych zasadach gry? o nowej opinii o mnie ?

  historia z czasów gdy miałam może 10 lat, szłam sobie do szkoły wiejską drogą i myslalam , wtedy nie podobałam się sobie bo byłam mała, chuda i miałam alabastrową skórę przy ciemnych włosach itd, dla jednych może śnieżka dla innych zombie heheh i sobie szłam , szłam i przyszła do mnie myśl, że nie lubie tej białej skóry no nie lowciam jej – ale przecież na świecie na pewno są ludzie którzy mają taką skórę i siebie kochają, są lubiani i się podobają ludziom innym – więc to może ja muszę inaczej zacząć myśleć o sobie – myśleć ze sie sobie podobam – to i swiat inaczej na mnie spojrzy? i tak próbowałam robić, że jest blada .. pamiętam ten dzień i tą myśl w tej małej głowie 🙂

 4. avatar paucia85 26 maja 2020 o 06:18

  Kochana Pepsi, od 13 maja stosuje post przerywany ale do dziś nie schudłam nic, czy to możliwe ze robię coś źle? Przy okazji mam hashimoto i jestem 6mkesiecy po porodzie. Leków nie stosuje, suplementy tylko dla matek karmiących. Już tracę nadzieje ze schudnę 🙁

  1. avatar Jarmush 26 maja 2020 o 08:07

   Droga Paucio, trzeba przejść na nasze suplementy. Tutaj moje opracowanie połączenia programu Jem i chudnę z przerywanym postem i Hashimoto:
   Ten artykuł warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/

   Tutaj jest z kolei program Jem i chudnę z przerywanyum postem , w którym uwzględniam 4 szklanki, dobrze byłoby połączyć to z suplementacją stricte na Hashimoto, ale tak naprawdę to się ze sobą zazębia:
   https://www.pepsieliot.com/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-rewolucyjnej-diecie-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem/

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 

   Po śniadaniu:
   Bierz 2-3 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 2 lub 3 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   dopóki nie zbadasz poziomu selenu, raczej trzeba będzie brać 2 kapsułki, czyli 200 mcg

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   1-2 kapsułki https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31 , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem, albo wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę
   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix  https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   To jest ten sam szejk, który idzie do programu „Jem i chudnę”

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z piepr. czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem
   <3

 5. avatar joa_hi 20 kwietnia 2021 o 13:40

  Pepsi, taka rzecz: torbiel Bakera w mojej giczole 🙁 od 5 lat jestem w Twoim blogu, biegam, suple z TiB, a tu taka drama, bo giczoła w złym stanie 🙁 masz jakąś wiedzę, czy to odwracalne sposobami naturalnymi? czy artroskopia? i kule zamiast butów biegaczych?

   1. avatar joas_hi 20 kwietnia 2021 o 20:09

    dziękuję :*

 6. avatar aurba 20 kwietnia 2021 o 18:30

  Czy program jem I chudnę można stosować przy karmieniu piersią?

  1. avatar Pepsi Eliot 20 kwietnia 2021 o 20:19

   Można, ale w Bikini jest tyle kofeiny co w filiżance kawy, więc w razie czego trzeba to skonsultować z lekarzem.

 7. avatar a.banasiak 20 kwietnia 2021 o 21:26

  Pepsi, mam torbiele w woreczku żółciowym 🙁
  Nie są duże i nie powiększają się od dwóch lat.
  Nie chcę pozbyć się woreczka. Jak to cholerstwo zlikwidować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum