Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 363 373
59 online
42 277 VIPy

Cierpisz na powracające migreny? Sprawdź co na to akupunktura!

Migreny i bóle głowy są statystycznie najczęstszymi z doświadczanych przez ludzi stanów bólowych

Aby wybrać odpowiedni sposób leczenia warto jest potrafić rozpoznać jaki rodzaj bólu Ci dolega, o ile oczywiście nie jest on wynikiem urazu. Ból głowy, ból najczęściej umiarkowany bądź średnio umiarkowany, powoduje uczucie uciskania i dyskomfortu. Zazwyczaj obejmuje czoło, tył głowy i tylną część szyi, jednak nie ma co do tego zasady. Ból głowy może być krótkotrwały lub przewlekły, zazwyczaj jednak nie trwa więcej niż jeden dzień, chyba że związany jest bezpośrednio z niedoborami lub określoną jednostką chorobową. Migrena jest nawracająca, a często znacznie bardziej zintensyfikowana. Mogą akompaniować jej mdłości, napięcie w gałkach ocznych i mroczki przed oczami, światłowstręt, wrażliwość na dźwięki i wymioty.

Dla wyleczenia bólu głowy i migreny niezbędne jest oddziaływanie na źródło problemu, jeśli jednak potrzebujesz rozwiązania instant, skorzystaj ze zdobyczy akupunktury!

1. Czoło

Punkty zlokalizowane na twarzy i czole są punktami yang, pełnymi energii, która pochodzi z głowy i twarzy i rozprzestrzenia się na całe ciało. Region ten obejmuje trzecie oko, które znajduje się między brwiami, w miejscu gdzie mostek nosa napotyka czoło. Uciskaj ten punkt przez minutę aby poprawić koncentrację, złagodzić zmęczenie oczu i bóle głowy, ale także bóle wrzodowe.

2. Skronie

Uciskanie okolic skroni, a szczególnie punktu znajdującego się o szerokość palca od ucha, w kierunku czubka głowy, może pomóc w bólach głowy i migrenach, szczególnie kiedy odczuwasz napięcie i przeszywający ból.

3. Twarz

W rejonie twarzy znajdziesz punkty zlokalizowane na każdym z nozdrzy. Naciskaj na nie aby otworzyć zatoki i zmniejszyć bóle głowy.

4. Szyja

Z tyłu głowy, pomiędzy uchem a kręgosłupem znajduje się punkt, którego uciskanie pomaga usunąć przekrwienie błony śluzowej nosa, złagodzić ból w oczach, uszach i gardle oraz złagodzić bóle głowy i migreny.

5. Dłonie

Istnieje także punkt ucisku na rękach, pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Uciskanie go łagodzi bóle pleców, bóle w płacie skroniowym i bóle zębów, a także zmniejsza ucisk w okolicach dłoni i szyi.

6. Stopy

Stopy, a konkretnie punkt pomiędzy drugim i dużym palcem u nogi przy uciskaniu zmniejsza zmęczenie oczu i łagodzi bóle głowy. Źródła: 1

uściski:)

(Visited 3 178 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Beata 7 lutego 2018 o 09:09

  Dzięki EMA :)))
  Wykorzystam palcową akupunkturę przy bólach głowy.
  W grudniu dzieliłam się swoim doświadczeniem z rocznego (tylko) wprowadzania w życie Waszych porad. Mnie zdecydowanie pomogła zmiana diety i sposobu funkcjonowania/życia. Biorę też suplementy polecane przy art. – wybrane. Sama nie wierzyłam, że tej paskudnej migreny można się pozbyć. W trakcie bólu wyłączało mnie kompletnie z funkcjonowania, a po torsjach miałam wybroczyny pod oczami. Masakra.
  Teraz sporadycznie pobolewa mnie głowa, ale to już pikuś 🙂

  Uściski

  1. avatar Emanuela Urtica 7 lutego 2018 o 09:49

   <3

 2. avatar grzegorzadam 8 lutego 2018 o 13:21

  Migreny- magnez- odwodnienie.

 3. avatar aneta murakowska 17 lutego 2018 o 08:31

  Nie nie nie 🙂 akupunktura to zabiegi igłą, a tu jest o akupresurze 🙂 Na głowie nie tylko punkty Yang, a ten między brwiami to Yin Tang na przebiegu meridianu Yin 🙂 i kilka innych wartych uścislenia smaczków. I tak tak akupunktura świetnie działa na migreny. Wasza akupunkturzystka:)

 4. avatar aneta murakowska 17 lutego 2018 o 08:37

  Grzegorz Adam- odwodnienie owszem pasuje. Ale też zastój Qi Wątroby albo wznoszące się Yang Wątroby albo nadmiary na kanale Pęcherzyka Żółciowego albo niedobory w obiegu Nerek… przy każdym syndromie występuje zespół objawów więc ważna jest diagnostyka różnicowa czyli podstawa mojej pracy i każdego speca od medycyny chińskiej. Miłości mojej 🙂

  1. avatar grzegorzadam 19 lutego 2018 o 17:30

   Nie neguję chińskich cudowności, ale jak jest niedobór magnezu- równego tlenowi to i jakakolwiek energia
   będzie zablokowana.
   Energia potrzebuje nośnika i impulsów elektrycznych, a więc dodatkowo sól i jod.
   Nic bez tego się nie ”zadzieje” 😉

  2. avatar grzegorzadam 19 lutego 2018 o 17:30

   A nerki i trzustka nie chodzą bez wodorowęglanów, kółeczko się zamyka.

 5. avatar orl 20 marca 2018 o 19:09

  Klawiterapia – dr. Kołodziejczyk, prof. F. Barbasiewicz. To można wykonać samemu w domu, przy pomocy patyczków do szaszłyków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum