logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
83 185 436
279 online
31 271 VIPy
Reklama100% ORGANICZNA
ASHWAGANDHA This is BIO
TWÓJ ADAPTOGEN

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Cierpisz na powracające migreny? Sprawdź co na to akupunktura!

  Migreny i bóle głowy są statystycznie najczęstszymi z doświadczanych przez ludzi stanów bólowych

  Aby wybrać odpowiedni sposób leczenia warto jest potrafić rozpoznać jaki rodzaj bólu Ci dolega, o ile oczywiście nie jest on wynikiem urazu.

  Ból głowy, ból najczęściej umiarkowany bądź średnio umiarkowany, powoduje uczucie uciskania i dyskomfortu. Zazwyczaj obejmuje czoło, tył głowy i tylną część szyi, jednak nie ma co do tego zasady. Ból głowy może być krótkotrwały lub przewlekły, zazwyczaj jednak nie trwa więcej niż jeden dzień, chyba że związany jest bezpośrednio z niedoborami lub określoną jednostką chorobową.

  Migrena jest nawracająca, a często znacznie bardziej zintensyfikowana. Mogą akompaniować jej mdłości, napięcie w gałkach ocznych i mroczki przed oczami, światłowstręt, wrażliwość na dźwięki i wymioty.

  Dla wyleczenia bólu głowy i migreny niezbędne jest oddziaływanie na źródło problemu, jeśli jednak potrzebujesz rozwiązania instant, skorzystaj ze zdobyczy akupunktury!

  1. Czoło

  Punkty zlokalizowane na twarzy i czole są punktami yang, pełnymi energii, która pochodzi z głowy i twarzy i rozprzestrzenia się na całe ciało.

  Region ten obejmuje trzecie oko, które znajduje się między brwiami, w miejscu gdzie mostek nosa napotyka czoło. Uciskaj ten punkt przez minutę aby poprawić koncentrację, złagodzić zmęczenie oczu i bóle głowy, ale także bóle wrzodowe.

  2. Skronie

  Uciskanie okolic skroni, a szczególnie punktu znajdującego się o szerokość palca od ucha, w kierunku czubka głowy, może pomóc w bólach głowy i migrenach, szczególnie kiedy odczuwasz napięcie i przeszywający ból.

  3. Twarz

  W rejonie twarzy znajdziesz punkty zlokalizowane na każdym z nozdrzy. Naciskaj na nie aby otworzyć zatoki i zmniejszyć bóle głowy.

  4. Szyja

  Z tyłu głowy, pomiędzy uchem a kręgosłupem znajduje się punkt, którego uciskanie pomaga usunąć przekrwienie błony śluzowej nosa, złagodzić ból w oczach, uszach i gardle oraz złagodzić bóle głowy i migreny.

  5. Dłonie

  Istnieje także punkt ucisku na rękach, pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Uciskanie go łagodzi bóle pleców, bóle w płacie skroniowym i bóle zębów, a także zmniejsza ucisk w okolicach dłoni i szyi.

  6. Stopy

  Stopy, a konkretnie punkt pomiędzy drugim i dużym palcem u nogi przy uciskaniu zmniejsza zmęczenie oczu i łagodzi bóle głowy.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 2 406 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Beata 7 lutego 2018 o 10:09

   Dzięki EMA :)))
   Wykorzystam palcową akupunkturę przy bólach głowy.
   W grudniu dzieliłam się swoim doświadczeniem z rocznego (tylko) wprowadzania w życie Waszych porad. Mnie zdecydowanie pomogła zmiana diety i sposobu funkcjonowania/życia. Biorę też suplementy polecane przy art. – wybrane. Sama nie wierzyłam, że tej paskudnej migreny można się pozbyć. W trakcie bólu wyłączało mnie kompletnie z funkcjonowania, a po torsjach miałam wybroczyny pod oczami. Masakra.
   Teraz sporadycznie pobolewa mnie głowa, ale to już pikuś 🙂

   Uściski

   1. Emanuela Urtica 7 lutego 2018 o 10:49

    <3

  2. grzegorzadam 8 lutego 2018 o 14:21

   Migreny- magnez- odwodnienie.

  3. aneta murakowska 17 lutego 2018 o 09:31

   Nie nie nie 🙂 akupunktura to zabiegi igłą, a tu jest o akupresurze 🙂 Na głowie nie tylko punkty Yang, a ten między brwiami to Yin Tang na przebiegu meridianu Yin 🙂 i kilka innych wartych uścislenia smaczków. I tak tak akupunktura świetnie działa na migreny. Wasza akupunkturzystka:)

  4. aneta murakowska 17 lutego 2018 o 09:37

   Grzegorz Adam- odwodnienie owszem pasuje. Ale też zastój Qi Wątroby albo wznoszące się Yang Wątroby albo nadmiary na kanale Pęcherzyka Żółciowego albo niedobory w obiegu Nerek… przy każdym syndromie występuje zespół objawów więc ważna jest diagnostyka różnicowa czyli podstawa mojej pracy i każdego speca od medycyny chińskiej. Miłości mojej 🙂

   1. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 18:30

    Nie neguję chińskich cudowności, ale jak jest niedobór magnezu- równego tlenowi to i jakakolwiek energia
    będzie zablokowana.
    Energia potrzebuje nośnika i impulsów elektrycznych, a więc dodatkowo sól i jod.
    Nic bez tego się nie ”zadzieje” 😉

   2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 18:30

    A nerki i trzustka nie chodzą bez wodorowęglanów, kółeczko się zamyka.

  5. orl 20 marca 2018 o 20:09

   Klawiterapia – dr. Kołodziejczyk, prof. F. Barbasiewicz. To można wykonać samemu w domu, przy pomocy patyczków do szaszłyków 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *