logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
91 580 333
278 online
32 003 VIPy
Reklama

thisisbio, pepsieliot, chlorella

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Co leczy migrenę lepiej niż środki z apteki? Imbir!

imbir, pepsi eliot, this is bio, migrena

Lecznicze właściwości imbiru są dobrze udokumentowane i powszechnie znane.

Trochę matrixowo wybiegam w przyszłość, ale  w zimowe popołudnie nie ma nic lepszego niż delikatna, rozgrzewająca herbata z korzennymi przyprawami i imbirem. Miłość w płynie!

Niedawno udowodniono naukowo, chociaż od dawna wiedziano o tym w systemach samouzdrawiania, bądź jak kto woli, medycyny naturalnej.

Imbir jest doskonałym lekiem na migrenę!

Mówi się, że 324 miliony ludzi na całym świecie cierpi na migrenę. Ten nawracający charakterystyczny, intensywny ból głowy jest powodowany przez nadmierną dylatację naczyń krwionośnych w głowie.

Standardowym podejściem alopatów jest polecanie na tę przypadłość leków bez recepty, które najczęściej są kombinacją środków przeciwbólowych (jak ibuprofen), aspiryny i kofeiny. Nie stroni się także w medycynie konwencjonalnej od środków na receptę, najczęściej tryptanów. Ich działanie opiera się o proces zwężania naczyń krwionośnych, a także blokowanie szlaków bólu w mózgu.

Sumatryptan jest uważany za złoty standard tych leków, ponieważ ma najdłuższy przebieg i jest najlepiej zbadany. U wielu pacjentów jego spożycie prowadzi do niemal natychmiastowej ulgi, ale ból głowy pojawia się ponownie u prawie 40% osób w ciągu 24 godzin po zażyciu leku. Do skutków ubocznych tryptanów należą nudności, zawroty głowy, senność i osłabienie mięśni. Ale leki te mogą również powodować poważne efekty uboczne, takie jak skurcze tętnicy wieńcowej, ataki serca, udar mózgu, nieprawidłowe uderzenia serca i drgawki.

Istnieją oczywiście naturalne sposoby leczenia migreny, które połączone ze zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą przynoszą trwałe efekty. Istnieje wiele przypadków osób, które po przejściu na dietę roślinną, a przede wszystkim surową, na zawsze pożegnały się z bólami głowy i związanymi z nimi gwałtownymi spadkami samopoczucia.

Najnowsze badania udowadniają, że istnieje jeszcze jeden środek, który działa równie skutecznie co farmaceutyki i jest w 100% naturalny. Imbir proszę państwa!

TU KUPISZ WITAMINĘ C1000+ This is Bio o przedłużonym działaniu z dodatkiem rutyny, naturalnych, cytrusowych bioflawonoidów oraz owocami aceroli i dzikiej róży

Sproszkowany imbir wykazuje skuteczność taką samą jak środki z apteki, ale jest pozbawiony skutków ubocznych!

 

Historycznie, imbir był używany jako lek na problemy z układem pokarmowym. Imbir był (i jest) powszechnie uznawany za doskonały środek wiatropędny i substancję rozluźniającą i łagodzącą pracę jelit.

Wiele badań z podwójną ślepą wykazało działanie imbiru w schorzeniach układu pokarmowego, szczególnie tych związanych z biegunką i wymiotami.

Imbiru używa się od stuleci także jako środka na stany zapalne i bólowe. Niektóre badania, chociaż nie te kliniczne, wykazały pozytywny wpływ imbiru na artretyzm, bóle krzyża, bolesne miesiączki, a także bóle mięśni i stawów.

Imbir zawiera aktywne substancje lotne i eteryczne

Wykazano również bardzo interesujące właściwości przeciwzapalne imbiru. Wcześniejsze badania nad leczeniem migreny także poskutkowały obiecującym dla imbiru wynikiem, jednak zazwyczaj podawano w nich produkt będący kombinacją składników, który jedynie zawierał imbir.

Najnowsze badania skupiły się jednak na tym cudownym korzeniu

W badaniu przeprowadzonym w Iranie, zespół neurologów porównał imbir i leki na migrenę przepisywane na receptę na grupie 100 kobiet i mężczyzn cierpiących na migrenę od średnio 17 lat. Pacjenci byli losowo przydzielani do grup: pierwszej, która przyjmowała środek z imbiru (250 mg w kapsułce) i drugiej, która przyjmowała medykament (50 mg sumatryptanu). Do końca eksperymentu nie tylko badani, ale także naukowcy (poza koordynatorami), nie wiedzieli kto w jakiej jest grupie. Pacjenci zostali poinstruowani aby przyjąć kapsułki jak tylko rozboli ich głowa.

Podczas każdego bólu głowy na przestrzeni miesiąca, uczestnicy odnotowywali czas jego rozpoczęcia, intensywność bólu głowy przed przyjęciem leku i stopień uczucia ulgi po 30, 60, 90 i 120 minutach, a także po 24 godzinach od jego zażycia.

Wyniki pokazały, że imbir był tak samo efektywny jak leki na receptę i dawał 90% ulgi już po 2 godzinach od przyjęcia tabletki.

Dodatkowo, podczas gdy po przyjęciu imbiru „skutki uboczne” raczej się nie zdarzały (4%), po sumatryptanie 20% pacjentów skarżyło się na zawroty głowy, senność i zgagę.

kurkuma, rakowi piersi, suplementy

 Przy okazji:

Herbatka z kurkumą (+ odrobina pieprzu czarnego) oraz imbirem (+ sok z cytryny po lekkim ostudzeniu) leczy ciało ze stanów zapalnych

kurkuma, this is bio, pepsi eliot

TU KUPISZ sprawdzoną KURKUMĘ 100% ORGANIC This is BIO

Sumując:

Dawka imbiru wykorzystana w badaniu była bardzo niska – wynosiła tylko 250mg suszonego korzenia imbiru. Wyższe dawki prawdopodobnie są w stanie dać znacznie lepszy wyniki. W większości badań nad wszelakimi właściwościami imbiru dawkuje się go po 1g dziennie.

Podobnie zadziałać może świeży imbir Ekwiwalentem dawki suszonej rośliny byłoby ok. 10g świeżego korzenia.

Imbir jest zdrowotnym fenomenem. Jest łatwo dostępnym, naturalnym lekarstwem. Zaopatrz się w niego nie tylko na niepogodę, ale też na migrenę i gorsze samopoczucie!

Źródło: 1

uściski:)

(Visited 10 203 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Baku 7 września 2017 o 09:42

  Ja przeszedłem no na taką prawie 100% raw miesiąc temu ( mówię prawie bo zdarzyło mi się 2 razy zjeść ziemniaki gotowane 🙂 czy być w wege knajpie raz ). Żadnego bólu głowy! Na początku jedynie miałem, ale to raczej takie oczyszczanie.

  1. Pepsi Eliot 7 września 2017 o 09:47

   na początku to norma, to niesamowity detox ciała

 2. SoSimply 7 września 2017 o 10:26

  Słyszałam że imbir pomaga, jednak są jednak przypadki, że lekko łagodzi objawy. Z tego co gdzieś czytałam ma również właściwości wspomagające odchudzanie.

 3. Oaza 7 września 2017 o 11:12

  Na przewlekłe migreny świetnie działa oczyszczenie jelit, wątroby, ogólnie całego organizmu i tak jak piszesz Pepsi zdrowe odżywianie. Mi osobiście pomogło 🙂

  1. grzegorzadam 9 września 2017 o 10:52

   Na przewlekłe migreny świetnie działa oczyszczenie jelit,”

   to jest podstawa do wszystkich działań prozdrowotnych, i nawodnienie.

 4. Andzia 7 września 2017 o 11:37

  Miałam taki napad migrenowy w pracy, łącznie z wymiotami. Myślałam, że zejdę;( i koleżanka dała mi do wypicia gorącą wodę z imbirem, cytryną i miodem. I… przeszło prawie natychmiast! Teraz już wiem dlaczego;))))

 5. Danuta 7 września 2017 o 11:50

  Droga Pepsi, wiem, że to nie najlepsze miejsce na taki temat, ale pomóż. Wszystko co napisałaś o lęku przeczytałam wiele razy. Walczę z nim, odstawiłam leki, zmieniłam styl życia. Nie poddaję się „wchodzę” w niego, poszerzam strefę komfortu i mimo walącego serca idę naprzód. Ale z jedna sprawą sobie nie radzę. Boleję nad tym, ale źle się czuję w obecności moich rodziców, szczególnie mamy, choć kocham ją strasznie. Mój ojciec jest alkoholikiem(niepijącym od dwóch lat). Wychowałam się w piekle, ale nie wracam do tego, ułożyłam życie na nowo. Ale u nich czas się zatrzymał – ciągle walczą, kłócą się, jak tam wchodzę od razu jestem zdenerwowana. Mama jest starszą schorowaną osobą, potrzebuje mojego wsparcia, pomocy u lekarza. A ja trzęsę się jak galareta i nie jestem w stanie tyle z siebie dać, ile powinnam. Pomóż proszę rozwikłać ten galimatias. To ja go tworzę?

  1. Pepsi Eliot 7 września 2017 o 12:40

   Dawaj z siebie najwięcej ile możesz dać na dany moment. To może z boku wydawać się bardzo mało, ale dla Ciebie to będzie wzrost. Staraj się nie stawać po żadnej stronie, uprzejmie uśmiechaj się, i oddechy, których nikt nie widzi. Zobaczysz, że będzie lepiej. Oni mają do przerobienia takie doświadczenie. Śpią. A Ty się budzisz, więc przerabiaj swoje, ale już świadomie. Nie wiesz kim Twoi rodzice byli w innych wcieleniach, może było całkiem odwrotnie. Nawet jeśli nie przemawia to do Ciebie, co napisałam o inkarnacjach, i tak metoda nie wchodzenia w cudzy konflikt, gdy nikt no to nie prosi (gdy strony proszą o mediatora, oznacza, że są już gotowe do zmiany) Nie wtrącaj się, na ile tylko masz świadomości. Ty masz się uczyć teraz. Doświadczaj świadomie, bądź uważna. Możesz zmienić tylko siebie, i to całkowicie wystarczy, żeby wszystko wokół zmieniło się na lepsze. Od nikogo nie oczekuj zmiany.

   1. danuta69 7 września 2017 o 13:58

    Dziękuję Pepsi. W inkarnowanie dusz wierzę, bo tylko to tłumaczy wszystko sensownie dla mnie. Staram się dawać z siebie ile mogę, choć wiem, że dla innych to strasznie mało. Ja chyba też jestem trochę ważna przecież. Szkoda, że akurat lęk dotyczy mamy, ale idę dalej i wierzę, że będzie lepiej. Nie wiem, czy masz świadomość, jak bardzo pomagasz.

 6. Joanna 7 września 2017 o 12:44

  Emanuela może Ty będziesz wiedzieć albo Pepsi, albo może Grzegorz przeczyta komentarz. Grzegorz dał mi przepis na rozwtór na haluksy pisał, żeby kupić 10 procentowy amoniak, niestety w aptece takiego nie mieli i powiedzieli, żeby kupić amoniak w sklepie(taki spożywczy) i przyjść i oni obliczą jak to wszystko wymieszać. Jeśli chodzi o haluksy to właśnie chodzi o taki amoniak spożywczy czy może inny?

  1. Emanuela Urtica 7 września 2017 o 13:12

   Myślę, że spożywczy. Ale najlepiej szukać informacji u źródła. @grzegorzadam ??? 🙂

  2. Niki 7 września 2017 o 22:17

   Joanna, tego rodzaju szukaj w sklepach z odczynnikami chemicznym, tj. amoniak roztwór wodny 10% czda

   1. Joanna 8 września 2017 o 12:23

    czyli taki spożywczy kompletnie się nie nada?

    1. grzegorzadam 9 września 2017 o 10:57

     Spożywczy też może być, ale czysty i czda do takich rzeczy lepsze.
     To jest kwestia czystości substancji, do roztworów naskórnych każdy z wymienionych dobry,
     pewnych rzeczy w naszych korporacyjnych sklepikach zwanych aptekami nie szukajcie, szkoda czasu. 😉

    2. grzegorzadam 9 września 2017 o 10:58

     Przeważnie używam czystości CZ, czyli czysty.

    3. Niki 9 września 2017 o 14:18

     Kwaśny węglan amonu – spożywczy, ma inne stężenie, tu ma być użyty zewnętrznie w celowanej kuracji, nie wiem czy spożywczy zadziała tak samo i w tak szybkim czasie, testuj, a wynik będzie zapewne zależny od stanu palucha, stopnia dysfunkcji, wielkości narośli, więc stanu zapalnego i reakcji bólowych. Może to dłużej potrwać, a tu jak wnioskuję miejsce narażone jest na działanie jodyny, która wysusza i „wypala” nieco skórę, podrażnia w dłuższym czasie stosowania, zatem im krócej trwa kuracja, im sprawniej się tego pozbędziemy tym lepiej…

     Sprawdzam w sklepach z odczynnikami, jest, więc tam szukaj amoniaku 10% tzw. wody amoniakalnej

 7. vademecumpacjenta 7 września 2017 o 12:48

  Warto zaznaczyć, że imbir jest dosyć ostrą przyprawą, więc trzymajmy się zalecanych dawek i nie spożywajmy za dużo na raz, bo gardło może rozboleć (spotkałem się kiedyś z „poradą”, żeby wsypać do szklanki herbaty czubatą łyżeczkę…)

 8. Niki 7 września 2017 o 13:58

  Mając migrenę warto sprawdzić również czy nie ma braków wita B6 i B12, uzupełnienie ich może pomóc pozbyć się problemu

  1. grzegorzadam 9 września 2017 o 10:54

   B3 i EDTA (wersenian) kapitalnie oczyszcza naczynia i złogi, w bólach też pomagają wszelkich.
   Tauryna nie do pogardzenia.

 9. Doris 9 września 2017 o 12:39

  A jak zacząć wychodzić z mega migren, chronicznych (leczonych tryptanami) i polekowych bóli z odbicia (duża ilość i często solpadeiny, która pomagałą, ale trzeba było coraz częściej tu kodeina przecież).Nic juz nie działą,tryptany coraz mniej pomagają, choć dawka większa, solpadeinę trzeba wziąć natychmiast po przebudzeniu i tak 4 razy dziennie.Makabra. A trzeba pracować itd. Jak to w cholere odstawić, czym się wspomóc?HELP
  (dietajest bo jest tez hashimoto i stan przedcukrzycowy i IO)

  1. Pepsi Eliot 9 września 2017 o 16:19

   dieta w 85% surowa roślinna, niskotłuszczowa max 10% , wysoko potasowa, nisko sodowa, na początku lewatywy z kawy,bo będzie potężny detox, migreny
   miną.do tego:

   Podstawowa suplementacja, lub trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy).
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy.

   Bierz póki 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB , każda będzie świet=nym wyborem

   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

  2. grzegorzadam 16 października 2017 o 17:23

   Ile wypijasz dziennie czystej wody z dodatkiem soli?
   Zrób badanie biorezonansem na pasożyty i wirusy.

 10. Doris 10 września 2017 o 06:44

  Dzięki, teraz tylko to ogarnąć….

 11. Doris 10 września 2017 o 07:04

  Tylko czy ja chlorelle i Lugola mogę przy Hashimoto?

  1. Pepsi Eliot 10 września 2017 o 13:25

   chlorella This is BIO ma znikomą ilość jodu, natomiast płyn Lugola zawsze przez skórę

 12. grzegorzadam 14 stycznia 2018 o 09:57

  Ponad 70 lat badań pokazuje, że witamina B2 pomaga kontrolować migrenę:
  dlaczego pacjenci nadal pozostają w nieświadomości?

  http://www4.dr-rath-foundation.org/Newsletter/articles/over-70-years-of-studies-show-vitamin-b2-helps-control-migraine.html

 13. Malgorzata 16 grudnia 2018 o 21:21

  Przy migrenie Ile tego imbiru i jak przyjmować czy do wody go dodawać? Czy gdy nie ma migreny to też pić imbir?Bardzo proszę o odp

  1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2018 o 07:51

   imbir to przyprawa, płaska łyżeczka, albo zmielony kawałek o szerokości kciuka ok 1,5-2 cm

 14. viktia 5 czerwca 2019 o 16:19

  Pepsi, czy w jedzeniu sproszkowanego imbiru są jakieś ograniczenia?

  1. Pepsi Eliot 5 czerwca 2019 o 19:53

   w sumie sprawdzę to dla Ciebie i siebie, bo mnie też ciągnie do imbiru, lada moment będzie This is BIO, etykietka się projektuje 🙂

 15. viktia 7 czerwca 2019 o 23:17

  Oki, czekam na odpowiedź 🙂

 16. Sylwek 23 czerwca 2019 o 18:47

  Czy imbir ma zapobiegać migrenie, profilaktycznie warto pić codziennie rozdrobniony w wodzie czy wypić dopiero jak jest migrena? Czy sproszkowany w przyprawie jest tak samo skuteczny jak świeży? 😉
  Bardzo ciekawy artykuł, pozdrawiam 😉

  1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2019 o 20:13

   Imbir w każdej postaci, nawet podobno w proszku lepszy

  2. Niki 23 czerwca 2019 o 21:38

   Sylwek, zasada jest taka, że leczy, uśmierza, wygasza ten bólowy stan zapalny w zarodku, jeśli tylko jest odpowiednio wcześniej podany, nie wtedy gdy już alarm w głowie nie daje żyć. Z kolei imbir zadziała jeszcze skuteczniej w połączeniu z goździkami, kardamonem, gałką muszkatołową (opcjonalnie wraz z kurkumą i cynamonem – są przeciwbólowe i też przeciwzapalne). Ten przepis został zawarty w powieści irańskiej takiej magicznej pełnej zmysłowej energii zapachów. Każdy składnik sproszkowany w ilości 1 łyżeczki należy połączyć i zalać szklanką ciepłej wody (wiadomo jakie działanie ma ciepło), w ciągu dnia zanim całe spektrum objawów się zacznie należy połknąć 1 łyżkę tej mikstury i popić ciepłą wodą, powtarzać w razie potrzeby. Przeciw migrenie stosuje się również liście maruny, do dłuższego stosowania.

 17. Sylwek 24 czerwca 2019 o 11:58

  Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, już dziś wypróbowałam „na zapas”, bo od tych zmian pogody ciągle boli głowa. Mam nadzieję, że wygasi to ból.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Sylwek

 18. viktia 24 czerwca 2019 o 18:29

  Pepsi, to jak z tym imbirem, są jakieś ograniczenia? Miałaś sprawdzić.

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2019 o 22:22

   jeździłam cały dzień na motorze 🙂

 19. viktia 5 sierpnia 2019 o 19:19

  Pepsi, to jak z tym imbirem, miałaś sprawdzić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *