Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 388 405
66 online
42 282 VIPy

Co mam łykać, żeby moje plemniki były liczne, zwinne, ruchliwe, przez co płodne?

Co mam łykać, żeby moje plemniki były liczne, zwinne, ruchliwe, przez co płodne?

Joł Plemnikom i ich Władcom,

W odpowiedzi na liścik: Mam do Ciebie prośbę Pepsi… jakiś chociaż mały artykulik o niepłodności męskiej? Mój przyszły mąż ma problem z produkcją prawidłowych plemników, jest ich bardzo mało, a te które są, nie są w pełni wykształcone (po biopsji wiadomo, że w pewnym momencie spermatogeneza się zatrzymuje). Przebadane hormony – ok, genetycznie – ok. Diagnoza – nie wiadomo co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Działa to też w drugą stronę – nie wiadomo co może ten stan poprawić. Nie spychaj jąder na margines – ich prawidłowa praca jest przecież niezwykle istotna 😉 Pozdrawiam, Eve Yyy … co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? To bardzo proste, współczesność.

Z pomocą może nadejść naturopatyczne leczenie niepłodności męskiej koncentrujące się na poprawie ilości spermy, jakości plemników i ogólnego męskiego reprodukcyjnego zdrowia. Mówi się, tak twierdzą niektórzy naukowcy, że od 1930 roku, ilości produkowanych plemników są niższe prawie o 50 %. Chociaż niektórzy kwestionują te wyniki, to jest ogólnie przyjęte, że liczba plemników drastycznie spada. Przyczyny są oczywiście jak zwykle takie same, zatrute środowisko (patrz xenoestrogensy !), trujący styl życia i trująca dieta mogą zakłócać, i robią to, produkcję męskiego nasienia. Skoro to takie proste, zapewne poprawa diety i stylu życia jest w stanie poprawić skuteczność plemników. Post pisany na podstawie opracowania dr. med. III Stanley J. Swierzewski

Niepłodność męska i sposób odżywiania

Znaczenia zdrowej diety nigdy nie może być przecenione. Aby prawidłowo funkcjonował nasz układ rozrodczy, wymaga on odpowiednich witamin i minerałów. Niedobory żywieniowe wpływają na czynności hormonalne, hamując produkcję plemników, ale również przyczyniają się do produkcji nieprawidłowych plemników.

Co należy jeść?

To samo, co zawsze, czyli świeże warzywa, owoce, ryby, drób, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Nawadniać się codziennie należy dużą ilością czystej i dobrej wody, różnicując ją co do składu mineralnego. Osoba ważąca 70 kilogramów powinna wypijać 2,5 litra wody, w porcjach podzielonych, małymi łykami. Osoba ćwicząca jeszcze więcej. Wskaźnikiem dobrego nawodnienia jest sikanie przezroczystym moczem około 10 razy dziennie. Żywność przetworzona, rafinowana, jak biała mąka, czy cukier, fast foody, flaszki, kofeina i darcie, całkowicie zabronione. Unikaj tłuszczów trans i uwodornionych olejów, używaj raw oleju kokosowego, extra vergine oliwy z oliwek, awokado, albo bio masła, gdy jesz takie rzeczy. Nasiona dyni są naturalnie bogate w cynk i niezbędne kwasy tłuszczowe, a te elementy żywienia są z kolei niezbędne do zdrowego funkcjonowania męskiego układu płciowego. Skub więc zamiast popcornu w kinie, nasiona dyni.

Niepłodność męska i suplementy

Następujące elementy uzupełniające dietę mogą zwiększyć liczbę plemników i / lub ich ruchliwość. Na spodziewaną poprawę należy liczyć dopiero po 3-4 miesięcy braniach supli. Arginina – bierz 4 g na dobę. Jest potrzebna do produkcji spermy. Jednak, jeśli liczba plemników jest mniejsza niż 10 mln na ml, arginina prawdopodobnie nie da żadnych korzyści. Koenzym Q10 – bierz 10 mg na dobę. Zwiększa liczbę i ruchliwość plemników. Olej lniany – 1 łyżka dziennie i/ lub białko lub olej  z konopi,  doskonałe źródło odpowiednich kwasów tłuszczowych L-karnityna – bierz 3-4 g dziennie. Wymagana dla normalnego funkcjonowania plemników. Wysokiej jakości produkt minerałowo- witaminowy. Grees& Fruits TiB, będzie dobrym wyborem. Preparat ten ma bardzo bogaty skład, dlatego będzie można zrezygnować z niektórych niżej wymienionych składników odżywczych. Selen – bierz 200 mcg dziennie. Poprawia ruchliwość plemników. Witamina B-12 – bierz 1000 mcg dziennie. Niedobór B-12 zmniejsza ruchliwość plemników i liczbę plemników. Nawet, jeżeli nie istnieje niedobór B-12, podawanie tej witaminy może pomóc mężczyznom z ilością plemników mniejszą niż 20 milionów na mililitr, lub ze stopą ruchliwości mniejszą niż 50% Witamina C 500 mg – bierz 2 razy dziennie. Jest przeciwutleniaczem. Możesz brać 1 raz dziennie 1000 mg. Witamina E (naturalna) – bierz 400 IU 2 razy dziennie. Jest antyoksydantem, poprawia zdolność plemników do impregnacji. Cynk – bierz 30 mg 2 razy na dobę. Wymagany dla zdrowego męskiego układu rozrodczego i produkcji spermy.

Niepłodność męska i medycyna

Ziołowe środki zazwyczaj nie mają skutków ubocznych, albo bardzo znikome, przy stosowaniu odpowiednio i w zaproponowanych niżej dawkach. Czasami zdarza się, że zioło pomimo przepisanej dawki powoduje rozstrój żołądka, lub ból głowy. Ten efekt może odzwierciedlać czystość preparatu, lub dodanych składników, takich jak syntetyczne środki wiążące lub wypełniacze. Z tego powodu zaleca się tylko produkty o wysokiej jakości. Jak w przypadku wszystkich leków, wcale więcej nie prowadzi do lepiej, dlatego przedawkowanie może prowadzić do poważnej choroby, a nawet śmierci. Następujące zioła mogą być stosowane w leczeniu niepłodności męskiej: Żeń-szeń ( Panax ginseng ) -Stosuj go jak męski tonik (środek, który poprawia ogólny stan zdrowia) i wykorzystaj go do zwiększenia poziomu testosteronu i liczby plemników. Żeń-szeń syberyjski ( Eleutherococcus senticosus ) może być również używany. Astragalus ( Astragalus membranaceus ) -Zwiększa ruchliwość plemników. Sarsaparilla ( Smilax spp. ) – Działa zarówno na kobiety, jak i mężczyzn Saw Palmetto ( Serenoa repens ) To ziele jest używane dla ogólnego zdrowia reprodukcyjnego mężczyzn. Co ciekawsze w przypadku kobiet zza wysokim poziomem testosteronu, na przykład przy zespole policystycznych jajników, działa obniżając testosteron.

Inne ważne zalecenia

Unikaj alkoholu. Alkohol wiąże się ze wzrostem liczby wadliwych plemników. Rozważ akupunkturę. Rzuć fajki. Istnieje związek między paleniem, a małą liczbą plemników, słabą ich ruchliwością i nieprawidłowymi plemnikami. Jeżeli do L-karnityny dodasz ALC (czyli acetylokarnitynę), to właśnie te dwie substancje są zaangażowane w metabolizm komórek w tempie, które jest proporcjonalne do ilości zdrowych plemników. Po podaniu doustnym liczba plemników, koncentracja i ruchliwość większa się po około dwóch miesiącach. Około 30 % par korzystających z tych suplementów doświadcza ciąży. Wprawdzie są to suplementy dostępne bez recepty ( można też dostać gotowy suplement obejmujący oba, Proxeed ), jednak tak, czy siak, powinno się skonsultować się z lekarzem.

Mam nadzieję Eve, że już niedługo dziecko pojawi się w kołysce, co jest najlepszą oznaką płodności rodziców.

♣ czego wszystkim starającym się serdecznie życzę pepsi

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, w tym wymienione powyżej,  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 17 772 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Nod 15 czerwca 2015 o 17:24

  hm.. chyba przetestuje, zapisuje sie na badania 🙂

 2. avatar Aga 15 czerwca 2015 o 19:17

  Unikać pracy na stacji benzynowej to też upośledza męską płodność.

  1. avatar Opinia 10 lipca 2019 o 09:32

   Ogromnym błędem jest trzymanie przez facetów na kolanach yy….? włączonego laptopa. On nieźle podgrzewa jąderka, a w skutku? Jak wyżej … . Tak powiedział doktor moim znajomym, którzy starają się o potomstwo.

 3. avatar Mateusz Żłobiński 15 czerwca 2015 o 20:04

  Super opracowanie 🙂 chociaż już 2 dzieci leży w łóżeczkach

 4. avatar Bastoni di fashion 16 czerwca 2015 o 11:24

  a plodnosc kobieca…..nie jesc nabialu(sery,mleko,yogurty,maslo,lody i.t.d.) przez 6 miesiecy….Jest to sprawdzone i mòwi o tym Dottor Piero Mozzi.. Italia

 5. avatar Kasiowynick 16 czerwca 2015 o 19:35

  Pepsi,
  napisz plis podobny artykuł dla kobiet 😀

  1. avatar pepsieliot 17 czerwca 2015 o 06:08

   Dobrze, ale troszkę musisz poczekać, kissyyy

 6. avatar Kill Bill 18 czerwca 2015 o 15:19

  Masowa hodowla samic powoduje, że estrogenów w środowisku jest coraz wiecej. Ale to jest bardzo opłacalne. Tylko one daja mleko i jajka. Ciekawe jak ma się poziom teścia do płodności. Na to ma akurat bardzo duży wpływ cholesterol. Chyba nic innego nie podnosi tak poziomu teścia.

  1. avatar pepsieliot 18 czerwca 2015 o 17:45

   ajgorsze są wszechobecne xenoestrogeny, a nawet popularne fitoestrogeny,m które faceci jedzą, a teścia podnosi tribulus terestis, ale można miec dużo tescia, a nie być płodnym

   1. avatar Kill Bill 18 czerwca 2015 o 18:07

    Cóż, może to nie na temat wpisu, ale to jest ta różnica miedzy produktami zwierzecymi, a roslinami. Gdyby strączki zawierały cholesterol, byłyby porównywalne do produktów odzwierzęcych na płaszczyźnie anabolizmu. Komórki Leidiga (mam nadzieję, że nie pomyliłem pisowni) w jądrach produkują testosteron i pod wpływem bodźców np. treningu siłowego stają się bardzo wrażliwe na cholesterol, chłoną go w dużych ilościach.
    Owszem, jakies minerały cynk, selen mają wpływ na anabolizm, jednak to cholesterol jest tym, co czyni róznicę.
    Sam ćwiczę i też jem bardzo roślinnie, mam nawet dziennik na wegańskim forum, ale przyznam dobrym jajkiem nie pogardzę 🙂

 7. avatar Kikiruku 20 czerwca 2016 o 10:53

  Czy dawka koenzymu q10 jest prawidłowa – 10mg? Wszelkie dostępne suple mają przeważnie wyższą zawartość 😉

  1. avatar pepsieliot 20 czerwca 2016 o 16:23

   Za mała, ilość Q10 jaką zapisuje mój znajomy ginekolog naturopata na problemy z niepłodnością i produkcją plemników i pracujący ze swoimi pacjentami na produktach z naszego sklpeu http://thisisbio.pl/antyoksydanty/50-co-q10-60mg.html, zaleca aż 6 kapsułek dziennie, czyli 360 mg.Do tego selenu 200 mg, Kwas foliowy, Omega 3 TiB, Kwas askorbinowy TiB, Vitamin naturalną E http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/136-vitamin-e-60kaps-nutrione–8436035238194.html, do tego cynk (mamy Olimpa) do tego D3=K2 TiB , aby wejść w drugą połowę wartości referencyjnych, do tego L-karnityna i Arginina, obie Fit maxa (wszystko na stanie http://www.thisisbio.pl)

 8. avatar Aneta 4 października 2016 o 15:05

  U mojego Męża stwierdzono kryptozoospermie i hipospermie.czy stosowanie tych suplem pomoże ??

  1. avatar pepsieliot 4 października 2016 o 16:16

   Maca This is Bio, selen, cynk, D3+K2 TiB, Omega 3 TiB, l-karnityna, arginina, seks rzadziej, jak już to tantryczny z oszczędzaniem/bez wytrysków, natomiast w dni płodne wytrysk po dłuższej przerwie. Nie jestem lekarzem

 9. avatar japoneczka01 6 maja 2018 o 08:02

  Często panowie mają kłopoty z płodnością jeśli noszą zbyt obcisłą bieliznę, np. bokserki. Moszna nie „lubi” być przegrzewana i nie pracuje poprawnie (mało żywotnych plemników). Ogromnym błędem jest trzymanie przez facetów na kolanach yy….? włączonego laptopa. On nieźle podgrzewa jąderka, a w skutku? Jak wyżej. Tak powiedział doktor moim znajomym, którzy starają się o potomstwo.

 10. avatar Iza 26 lipca 2019 o 17:05

  Mąż ma słabe nasienie. Ilość prawidłowych poniżej normy. Ma taką pracę, że dużo rozmawia przez telefon. I nosi go w kieszeni. Pracy nie zmieni niestety. Czy są jakieś skuteczne sposoby/urzadzenia neutralizujace działania fal z telefonu.

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2019 o 19:28

   podawaaj mu Maca This is BIO, ona aktywuje plemniki, mooże też argininę, l-karnitynę, wszystko mamy w naszym sklepie, A co do neutralizacji promieniowania, to można coóś takiego kupić, jakieś etui.

   1. avatar Iza 27 lipca 2019 o 08:44

    A jeśli ma też nadciśnienie, to może w/w suplementy brać?

    1. avatar Jarmush 27 lipca 2019 o 09:38

     Podaję suplementację zarówno dla przyszłych mam i tatów, która pomaga w problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników.

     Kwas foliowy http://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html

     Selen 200 mcg G&G http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html. Dopóki nie ma badania poziomu selenu 1/2 kapsułki dziennie.

     Kelp G&G bo przy selenie musi być jod https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=6

     Koenzym Q 10 400 mg  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2175-coq10-100mg-60kaps-gg-5060040820445.html

     Kwas askorbinowy, czyli witamina C TiB (najpierw kalibracja, jest przepis na blogu, a potem codzienna supermentacja witaminą C   http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib–254475917398.html) może być witamina C +1000 TiB http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     Naturalna witamina E, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

     L-karnityna +ALA G&G http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2171-alpha-lipoic-acid-acetyl-l-carnitine-50kaps-gg-5060040821084.html

     Cynk G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg-5060040827116.html?search_query=cynk&results=31

     Arginina 5 do 6 g dziennie https://thisisbio.pl/aminokwasy/3271-l-arginine-90kaps-nutrione–8435483505643.html

     Witamina D w protokole z K2. Przede wszystkim należy zrobić badania 25(OH)D, a póki co przyjmować po śniadaniu 2 tabletki do ssania D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html z 1 kapsułką Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

     Uwaga, na 5 dni przed badaniem przerwać przyjmowanie witaminy D, aby wynik nie był przekłamany.

     Większość tych suplementów działa normująco na ciśnienie krwi, a za Argininę w kontekście chorób układu krążenia, naukowiec, który to odkrył otrzymał Nobla.
     Nie jestem lekarzem.

     1. avatar Iza 27 lipca 2019 o 12:15

      Dziękuję za odpowiedź <3 Część z tych rzeczy już ma, resztę domowilam z ważnego sklepu 😉 Mam nadzieję, że w końcu się uda..

 11. avatar Aneta 30 sierpnia 2019 o 09:57

  Pepsi My to wszystko stosujemy była poprawa śle na chwile szukamy dalej sami został zrobiony wynik Ana 1 dodatni został rozszerzony Ana4 1:320 świecenie ziarniste w rozszerzeniu bardzo podwyższony DFS 70 co o tym myslisz ?o czym to świadczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum