logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
66 770 029
157 online
28 664 VIPy
Reklama

TWOJE OCZYSZCZANIE CIAŁA Z KADMU SPIRULINA This is BIO

JAK JESZ TAKI POKARM, PRZEJEDZ  GO TABLETKĄ SPIRULINY

    

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Co może zrobić dla Ciebie kelp? Czy istnieje lepsze źródło jodu?

  Kelp na straży zdrowia świata?

  W pierwszych słowach mojego listu donoszę Drodzy Rodzice, że na koloniach jest bardzo fajnie, tyle że wszystkie dzieci wciąż mają środki płatnicze,  z tym, że  mnie się skończyły, a nie zdążyłam jeszcze kupić Wam prezentów, więc wiecie …

  Ożesz, zdaje się, że pomyliłam listy, to ten ma być tutaj. Tak, byłam w błędzie co do kelpu. Na zdrowy chłopski rozum sądziłam, że skoro przy problemach z tarczycą, w tym z nadczynnością, mamy unikać jodu organicznego, a jak najbardziej kontaktować się z jodem pierwiastkowym, nie sprawdziwszy definicji jodu organicznego, uznałam, że kelp będzie podchodził właśnie pod organiczny. Nie pierwszy raz zawiódł mnie chłopski rozum, i tym razem się nie popisał.

  Okazuje się, że różnica między jodem organicznym i nieorganicznym jest myląca dla wielu osób. Gdy słyszysz słowo „organiczny”, automatycznie myślisz o certyfikowanej żywności organicznej, ale nieorganiczny jod nie jest mniej czysty lub bardziej niezdrowy niż organiczny jod, a wręcz odwrotnie. W przeciwieństwie do organicznych owoców i warzyw, jod organiczny jest radioaktywny, bardzo szkodliwy i niebezpieczny dla ludzi, może bowiem prowadzić do uszkodzenia tarczycy.

  Po prostu kłania się szkoła podstawowa i chemia organiczna, czyli związków z węglem, w tym właśnie halogenów, jak jod, oraz chemia nieorganiczna, gdzie tworzą się niezbędne dla nas jodki.

  Tośmy sobie wyjaśnili.

  Kelp:

  Kelp jest jedną z odmian wodorostów, która rośnie u wybrzeży wielu wód rozsianych na całym świecie, od Japonii po Irlandię i Stany Zjednoczone. Zielone, niekiedy czarne, brązowe i czerwone algi, raz gigantyczne raz całkiem małe, tworzą wyściółkę oceanicznej podłogi i obklejając linię brzegową.

  Zgodnie ze stroną Organic Facts:

  Gigantyczny kelp, będący jedną z największych roślin na świecie, wzrasta do niebotycznych rozmiarów przypominając drzewo, którego korzenie znajdują się w morzu. W porównaniu do glonów, które rosną dziko i szkodzą obszarowi, który zajmują, kelp działa na życie wodne w sposób niezwykle witalny. Stanowi on bazę wielu łańcuchów pokarmowych, a często staje się domem dla morskich stworzeń.

  Jeśli zaś chodzi o ludzi, wodorosty mają przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie, które stanowi prozdrowotny pokarm już od czasów antyku.

  Nazywa się kelp także morskim warzywem, ponieważ alga ta wyglądem przypomina sałatę, tyle że wyhodowaną w oceanicznym ogrodzie.

  Jest ona dosyć popularna u wybrzeży Japonii i to ją uważa się za źródło długowieczności w tym regionie.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ sproszkowany 100% ORGANIC JARMUŻ This is BIO, najwięcej przeciwutleniaczy niż w jakimkolwiek warzywie!


  Kelp kontra Jarmuż

  Porównanie kelpu do tego ciemnozielonego, liściastego jarmużu jest o tyle interesujące, że obie rośliny mają nieco inny profil odżywczy. Jarmuż na przykład ma więcej przeciwutleniaczy niż jakiekolwiek inne warzywo.

  Jarmuż jest doskonałym źródłem witamin A, C, K i B6, wapnia, potasu, miedzi i manganu. Będąc bardziej szczegółowym, zawiera on 684% dziennego spożycia witaminy K, 206% witaminy A i 134% witaminy C.

  Zawiera on także sulforafan, który chroni przeciwko nowotworom oraz indolo-3-karbinol, który bierze udział w procesie regeneracji komórek.

  Kelp z kolei, znany także jako brązowy glon, zawiera wysoką dawkę jodu, potasu, magnezu, wapnia i żelaza, a także witaminy, przeciwutleniacze, aminokwasy, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i inne substancje odżywcze. Jest to połączenie tak korzystne dla zdrowia, że nie da się go zignorować.

  Kelp a Jarmuż, i inne sprawy

  Komercyjne uprawy kelpu są prawdopodobnie największym zagrożeniem dla jego przetrwania. Sto lat temu przemysł ów osiągnął szczyt, kiedy zebrano około 400 000 ton niewysuszonego kelpu na nawóz i do produkcji potażu na proch strzelniczy w trakcie I wojny światowej. Następnie przemysł zaczął wydobywać z wodorostów alginę, wykorzystywaną w przemyśle spożywczym, znaną jako E 400.

  W latach ’30 przemysł spożywczy, farmaceutyczny i naukowy zaczęły wytwarzać alginę, stabilizującą, żelującą, zagęszczającą, zawiesistą substancję. Znalazła ona zastosowanie między innymi jako emulsyfikator sosów do sałatek i składnik pomagający mieszać pigmenty w kolorowych kosmetykach i farbach.”

  Ocean Approved, kompania z Maine w Nowej Anglii mająca monopol na sprzedaż tamtejszego kelpu, sprzedaje go szpitalom i szkołom (na przykład uniwersytetom Iowa i Teksas). Hodowana, czasem sztucznie wykształcana, czerwona odmiana występuje na wybrzeżu Irlandii, rośnie ona szybciej niż „na dziko”.

  Jest potwornie droga, za to upieczona smakuje ponoć jak bekon, a do tego zawiera nawet więcej białka niż jarmuż!

  Kelp. Czy istnieje lepsze źródło jodu?

  Wiele pokarmów zawiera jod, żaden z nich nie zbliża się jednak nawet odrobinę do kelpu. Jedna łyżeczka algi zawiera powalające 500% dziennego zapotrzebowania na tę substancję.

  Nie przebijają tego przegrzebki ze swoimi 90% ani dorsz z 88% w porcjach po 115g ani kubek jogurtu, który zapewnia 47% dziennego zapotrzebowania. Które to zapotrzebowanie jest prawdopodobnie 30 razy zaniżone.

  Odnosząc się do fundacji George’a Mateljana, fundacji non-profit dzielącą się naukowo udowodnioną wiedzą o żywieniu „jod jest kluczowym składnikiem hormonów wytwarzanych w tarczycy. Są one niezbędne dla ludzkiego zdrowia, pomagają kontrolować produkcję i utylizację energii w praktycznie każdej komórce w ciele.”

  Jod pomaga także regulować działanie tarczycy zapewniając zdrowe włosy, skórę i paznokcie, a także wpływa na formację hormonów tarczycy, czyli tyroksyny i trijodotyroniny. Do tego jest on niezbędny dla powstawania struktury szkieletu i regulacji energii ciała i metabolizmu procesów zachodzących w mózgu, regulowanych przez przysadkę. Chodzi o proces mielogenezy odbywający się w centralnym układzie nerwowym noworodków, który zależny jest od hormonów tarczycy. Odpowiedni poziom jodu w ciele matki podczas ciąży i okresu karmienia piersią jest konieczny dla optymalnego rozwoju komórek mózgowych dziecka.

  Istotnym jest zrozumienie, że regulacja poziomu jodu w ciele jest właściwie niezbędna. Specjaliści zazwyczaj zalecają spożycie koło 150 mikrogramów jodu dziennie. Nadmiar lub niedomiar jodu może prowadzić do niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

  Uniwersalność i smak umami czynią kelp delikatesem!

  Kelp, jako pokarm, miłośnicy hedonistyczno-kulinarnych przyjemności określają jako esencję smaku umami. Nori, najpopularniejszy produkt z glonów, jest suszone i służy do wytwarzania rolek sushi. Inne opcje to chociażby głęboko zielone wakame, kombu i spirulina.

  Kelp nie jest nowością. Ludzie konsumują go od pokoleń na obu wybrzeżach. Zresztą, według naukowców, istnieje „autostrada kelpu” migrującego z Japonii, przez Syberię do Alaski.

  Raport z 2010 roku sugeruje, że południowo-wschodnia Azja odpowiada za ponad 99% produkcji glonów na całym świecie. Dla porównania w Kaliforni w USA hoduje się 100 000 – 170 000 ton mokrego kelpu.

  Można kupić glony na całym świecie, świeże, suszone i mrożone.

  Cenne właściwości Kelpu

  Ponad wiek temu japoński chemik odkrył, że czerwony kelp zawiera kwas glutaminowy, w ciele występujący jako glutaminian, centralny dla układu nerwowego i większość aspektów poznania, pamięci, uczenia się i normalnego funkcjonowania mózgu.

  Kelp może indukować apoptozę nowotworów piersi, szyjki macicy i jajników poprzez obniżanie poziomu estradiolu hormonów płciowych.

  Kelep zawiera kwas alginowy, który chroni przed bakteriami, a w ciele może zredukować promieniowanie i zapobiec absorpcji metali ciężkich.

  Kwas alginowy w kombu chociażby jest znany z pozytywnego wpływu na diabetyków, a także ze zdolności zwiększania krzepliwości krwi. Zapobiega przy tym ubytkom w zębach, wspiera zdrowie układu pokarmowego, chroni przed przeziębieniami, polepsza trawienie, wspiera wzrok i zdrowie serca.

  „Alginian sodu pochodzący z wodorostów zmniejsza radioaktywne wchłanianie strontu w jelitach o 50 do 80 procent umożliwiając wchłanianie wapnia przez ścianę jelita podczas wiązania większości strontu, który jest wydalany z organizmu.”

  Jakim cudem potrafi to zwykła alga?

  Kelp oprócz jodu, jest doskonałym źródłem magnezu, potasu, wapnia, boru, rozpuszczalnego błonnika i żelaza, a także witamin A, C, E i B12.

  Żelazo, co jest ogólnie wiadome, wspiera ciało w zachowaniu „zdrowej krwi” i chroni przed anemią. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki. Obie te substancje razem wspierają zdrowy wzrost kości i optymalizację funkcjonowania mięśni.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ JOD (nieorganiczny! czyli taki jaki powinnaś spożywać) w postaci  BIO KELP z rodzinnego laboratorium G&G (50 lat na rynku angielskim)


  Suplementy i produkty bogate w Kelp

  Szczególnie w tych obszarach, gdzie kelp nie jest ogólnodostępny, przyjmuje się jego suplementy aby przeciwdziałać i leczyć problemy z tarczycą i inne skutki niedoborów jodu.

  Cytując Daily Mail:

  „Niedobór można wyleczyć 150 mcg jodu dziennie. Długotrwałe stosowanie dużych ilości jodu (6 mg lub więcej dziennie) może hamować aktywność tarczycy. Bezpieczna górna granica jodu wynosi 1000 mcg na dzień.”

  Kelp jest odżywczym pokarmem i może zapewnić podaż substancji odżywczych takich jak jod i nie tylko. Istnieją również wzbogacone w składniki odżywcze przetwory kelpu, które mają wpłynąć na strukturę i skład wielu potraw. Inne produkty są coraz bardziej popularne: produkty do pielęgnacji skóry, mydła, kremy do opalania, pasty do zębów i wiele innych.

  A co jeśli woda, w której rośnie kelp jest zanieczyszczona?

  Niektóre czynniki mogą wpłynąć na stabilność kolonii kelpu. Mogą to być nadmierne zbiory, huragany i sztormy, połowy ryb oraz zanieczyszczenia atmosferyczne.

  Podczas gdy niektórzy naukowcy uważają, że wodorosty są trwałe, niekorzystne warunki mogą stanowić poważne zagrożenie. Istnieje obawa, że podczas gdy wodorosty absorbują minerały z wody morskiej, mogą one również absorbować toksyny i skoncentrowane zanieczyszczenia. Według National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA):

  „Może dojść do zmniejszenia się wzrostu kelpu w zanieczyszczonych wodach i segmentach. Badania pod mikroskopem sugerują, że kelp jest niezwykle wrażliwy na ścieki, odpady przemysłowe i inne przyczyny złej jakości wody i zbiorników.”

  Jednakże Barton Seaver, dyrektor harvardzkiego programu Zdrowia i Zrównoważonego Żywienia, mówi, że kelp działa równoważąco i odbudowująco, ze względu na szybkie wychwytywanie dwutlenku węgla, co zmniejsza zakwaszenie oceanów.

  Według Organic Facts:

  „Wodorosty mogą filtrować nadmiar azotu i fosforu z wody. NOAA ufundowało projekt, który ma na celu udowodnienie, że wodorosty hodowlane mogą stworzyć „ochronną aureolę” wokół zanieczyszczonych siedlisk morskich. Nie tylko czyni się zło środowisku, ale także odkrywa się sposoby produkcji żywności, które pomagają odbudowywać i leczyć środowisko.”

  Kelp chroni sam siebie za pomocą jodu.

  Jednak tak czy siak jedz kelp BIO.

  Jod działa nie tylko na ludzi. Kelp działa bowiem na kelp sam w sobie.

  „Kiedy wodorosty podczas odpływu są narażone na czynniki zewnętrzne jak działanie światła i ozonu, uwalniają jodki – pojedyncze, ujemnie naładowane jony – które pokrywają wodorosty i chronią je przed zagrożeniami chemicznymi, takimi jak naturalnie powstające nadtlenek wodoru i wolne rodniki. Jodki również tworzą jod w atmosferze.

  Ta odpowiedź może być najprostszym chemicznie mechanizmem i pierwszym nieorganicznym (nie opartym na węglu!) kiedykolwiek znalezionym przeciwutleniaczem. Ochrona wykracza poza wodorosty. (…) Glony mogą przyczynić się do zmniejszenia akumulacji ozonu i utrzymania integralności atmosfery.”

  Jedną z nowatorskich innowacji w hodowli kelpu w Long Island Sound jest to, że hoduje się kelp z małży, ponieważ wodorosty chronią skorupiaki przed szkodliwymi zakwitami alg, podczas gdy algi jednocześnie żyją w atmosferze azotu, który pozbawia wodę tlenu.

  Źródła: 1

  owocek

  (Visited 4 231 times, 1 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Migotka 22 kwietnia 2018 o 11:53

   Endokrynolog zaleciła mi podawanie jodu mojemu synowi (4 lata prawie) ponieważ wyszło mu za duże ft3 i tsh. Czy można kelp podawać takim dzieciom?

   1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2018 o 12:04

    nie widzę przeciwskazań, tylko wysyp z kapsułki i dawaj połowę. Kup wodorosty nori, i rób mu takie rolki domowe, z tym co lubi, pomidory, awokado, możesz dodać ryż, albo zmielonego kalafiora, quinoa, czy jakieś kasze, dzieci uwielbiają takie rolki, nie musi to być odrazu wizyta w restauracji sushi i jedzenie surowych ryb (zakazane dla dzieci! i kobiet w ciąży)

  2. Górnik 22 kwietnia 2018 o 15:13

   Ja trochę w innym temacie.Czy można stosować MACĘ przy osłabionych nerkach tzn czy to nie jest p/wskazaniem.Pozdrawiam.

   1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2018 o 17:07

    wysokie ciśnienie jest przeciwwskazaniem, o nerkach nic nie wiem, ale bywa,że są to naczynia połączone

  3. Agnieszka 22 kwietnia 2018 o 20:10

   Czy w przypadku choroby Hashimoto mozna przyjmowac Kelp?

   1. Pepsi Eliot 23 kwietnia 2018 o 07:56

    trzeba sprawdzić jak się czujesz, jod przez skórę jest zwykle bardzo bezpieczny

  4. Margo 22 kwietnia 2018 o 20:19

   Przy Hashimoto nadal lepiej płyn Lugola przez skórę czy jednak można Kelp?

   1. Pepsi Eliot 23 kwietnia 2018 o 07:56

    trzeba sprawdzić jak się czujesz, jod przez skórę jest zwykle bardzo bezpieczny

  5. zofija 22 kwietnia 2018 o 21:28

   Peeeepsi, co z Grzegorzemadamem???? Nie sądzisz, że należy nam się jakieś wyjaśnienie? Po tylu latach? My go <3 … chlip chlip… Grzegorzuadamieeeeeee!!!!

   1. Kama 25 kwietnia 2018 o 07:22

    A co się stało z nim?

  6. Okoń 23 kwietnia 2018 o 06:32

   A co z płynem lugola, na skórę , dawać ?

  7. Agnieszka 24 kwietnia 2018 o 10:23

   Na jaka cześć ciała stosować płyn Lugola najlepiej? I od ilu kropli bezpiecznie zaczynać?

   1. Emanuela Urtica 24 kwietnia 2018 o 10:50

    Pod pępek albo na przedramię, gdzieś gdzie skóra jest delikatna. Plamę rób mniej więcej na 2×2 cm.

  8. Łucja 29 kwietnia 2018 o 11:29

   Dzień dobry,
   Czy posiada Pani jakiś certyfikat odnośnie miejsca pochodzenia kelpu ze strony thisisbio oraz informacje na temat zanieczyszczeń w nim?

   1. Pepsi Eliot 29 kwietnia 2018 o 13:04

    Chętnie napiszę do producenta (firma G&G, rodzinne laboratorium od blisko 50 lat nieprzerwanie na rynku angielskim) w tej sprawie, ale zanieczyszczeń metalami ciężkimi i innych nie może mieć, ponieważ nie mógłby być organic. Jest to tak „czysta” firma, że uzyskali taki rzadki i trudny do uzyskania certyfikat, który nazywa się „clean room” (czysty pokój), który gwarantuje, że jak produkt (materiał) jest organiczny, to od nich wychodzi zawsze organiczny, to jest z automatu.

  9. Ksenua 7 maja 2018 o 21:07

   Kiedy będzie dostępny w TIB?

   1. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 08:14

    czekamy, zamówiony, opłacony

  10. Marta 31 maja 2018 o 19:58

   Czy kelp można stosować jako „wspomagacz”po usunięciu tarczycy -nowotwór ?

   1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 21:42

    moim zdaniem można, ale tylko organic, np Kelp G&G

  11. Monika 17 czerwca 2018 o 21:37

   Czy ten kelp ktory tu reklamujesz moznazamowic do uk? i czy to jest ten nieorganiczny?

   1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2018 o 21:41

    To jest właściwy,jest to BIO kelp G&G, można zamówić do UK. Bio i w tym sensie organiczny, ale jest to jod pierwiastkowy.

  12. Monika 17 czerwca 2018 o 21:59

   Dziekuje 🙂 Czytam Twoje artykuly od pewnego czasu – przeszlam na weganizm 90%surowy i niedawno odstawilam leki – najpierw mialam suplementowac jod plynem lugola ale wkoncu ktos mi powiedzial ze kelp jest lepszy i generalnie juz sama nie wiem co mam robic – plyn lugola juz mam – ale znow wyczylalam u Ciebie zeby go stosowac przez skore.. Ps. Czy moge brac też chlorelle ktora u siebie polecasz i co byc doradzala kelp czy lugol? Bede wdzieczna za odpowiedz.

   1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2018 o 13:53

    Kelp musi być BIO, jak masz , łykaj. Mamy Bio KELP G&G, a wkrótce będziemy mieli Kelp This is BIO. Płynem robisz sobie plamę na skórze, ciało bierze ile chce. Chlorellę This is BIO bierzesz jako codzienne oczyszczanie ciała z toksyn i dostarczasz też witamina z grupy B i żelaza przede wszystkim. Ale jak nie brałaś nigdy alg to zacznij od 1/2 tabletki i sukcesywnie/powolutku zwiększaj do dziennej porcji 3 gram (6 tabletek)

  Dodaj komentarz

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama

 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

  ebook
  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner
 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze