logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 366 899
298 online
32 896 VIPy
Reklama

TWOJE OCZYSZCZANIE
CIAŁA Z KADMU
SPIRULINA This is BIO

JAK JESZ TAKI POKARM,
PRZEJEDZ  GO
TABLETKĄ SPIRULINY

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Co może zrobić dla Ciebie kelp? Czy istnieje lepsze źródło jodu?

Kelp na straży zdrowia świata?

W pierwszych słowach mojego listu donoszę Drodzy Rodzice, że na koloniach jest bardzo fajnie, tyle że wszystkie dzieci wciąż mają środki płatnicze,  z tym, że  mnie się skończyły, a nie zdążyłam jeszcze kupić Wam prezentów, więc wiecie …

Ożesz, zdaje się, że pomyliłam listy, to ten ma być tutaj. Tak, byłam w błędzie co do kelpu. Na zdrowy chłopski rozum sądziłam, że skoro przy problemach z tarczycą, w tym z nadczynnością, mamy unikać jodu organicznego, a jak najbardziej kontaktować się z jodem pierwiastkowym, nie sprawdziwszy definicji jodu organicznego, uznałam, że kelp będzie podchodził właśnie pod organiczny. Nie pierwszy raz zawiódł mnie chłopski rozum, i tym razem się nie popisał.

Okazuje się, że różnica między jodem organicznym i nieorganicznym jest myląca dla wielu osób. Gdy słyszysz słowo „organiczny”, automatycznie myślisz o certyfikowanej żywności organicznej, ale nieorganiczny jod nie jest mniej czysty lub bardziej niezdrowy niż organiczny jod, a wręcz odwrotnie. W przeciwieństwie do organicznych owoców i warzyw, jod organiczny jest radioaktywny, bardzo szkodliwy i niebezpieczny dla ludzi, może bowiem prowadzić do uszkodzenia tarczycy.

Po prostu kłania się szkoła podstawowa i chemia organiczna, czyli związków z węglem, w tym właśnie halogenów, jak jod, oraz chemia nieorganiczna, gdzie tworzą się niezbędne dla nas jodki.

Tośmy sobie wyjaśnili.

Kelp:

Kelp jest jedną z odmian wodorostów, która rośnie u wybrzeży wielu wód rozsianych na całym świecie, od Japonii po Irlandię i Stany Zjednoczone. Zielone, niekiedy czarne, brązowe i czerwone algi, raz gigantyczne raz całkiem małe, tworzą wyściółkę oceanicznej podłogi i obklejając linię brzegową.

Zgodnie ze stroną Organic Facts:

Gigantyczny kelp, będący jedną z największych roślin na świecie, wzrasta do niebotycznych rozmiarów przypominając drzewo, którego korzenie znajdują się w morzu. W porównaniu do glonów, które rosną dziko i szkodzą obszarowi, który zajmują, kelp działa na życie wodne w sposób niezwykle witalny. Stanowi on bazę wielu łańcuchów pokarmowych, a często staje się domem dla morskich stworzeń.

Jeśli zaś chodzi o ludzi, wodorosty mają przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie, które stanowi prozdrowotny pokarm już od czasów antyku.

Nazywa się kelp także morskim warzywem, ponieważ alga ta wyglądem przypomina sałatę, tyle że wyhodowaną w oceanicznym ogrodzie.

Jest ona dosyć popularna u wybrzeży Japonii i to ją uważa się za źródło długowieczności w tym regionie.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ sproszkowany 100% ORGANIC JARMUŻ This is BIO, najwięcej przeciwutleniaczy niż w jakimkolwiek warzywie!


Kelp kontra Jarmuż

Porównanie kelpu do tego ciemnozielonego, liściastego jarmużu jest o tyle interesujące, że obie rośliny mają nieco inny profil odżywczy. Jarmuż na przykład ma więcej przeciwutleniaczy niż jakiekolwiek inne warzywo.

Jarmuż jest doskonałym źródłem witamin A, C, K i B6, wapnia, potasu, miedzi i manganu. Będąc bardziej szczegółowym, zawiera on 684% dziennego spożycia witaminy K, 206% witaminy A i 134% witaminy C.

Zawiera on także sulforafan, który chroni przeciwko nowotworom oraz indolo-3-karbinol, który bierze udział w procesie regeneracji komórek.

Kelp z kolei, znany także jako brązowy glon, zawiera wysoką dawkę jodu, potasu, magnezu, wapnia i żelaza, a także witaminy, przeciwutleniacze, aminokwasy, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i inne substancje odżywcze. Jest to połączenie tak korzystne dla zdrowia, że nie da się go zignorować.

Kelp a Jarmuż, i inne sprawy

Komercyjne uprawy kelpu są prawdopodobnie największym zagrożeniem dla jego przetrwania. Sto lat temu przemysł ów osiągnął szczyt, kiedy zebrano około 400 000 ton niewysuszonego kelpu na nawóz i do produkcji potażu na proch strzelniczy w trakcie I wojny światowej. Następnie przemysł zaczął wydobywać z wodorostów alginę, wykorzystywaną w przemyśle spożywczym, znaną jako E 400.

W latach ’30 przemysł spożywczy, farmaceutyczny i naukowy zaczęły wytwarzać alginę, stabilizującą, żelującą, zagęszczającą, zawiesistą substancję. Znalazła ona zastosowanie między innymi jako emulsyfikator sosów do sałatek i składnik pomagający mieszać pigmenty w kolorowych kosmetykach i farbach.”

Ocean Approved, kompania z Maine w Nowej Anglii mająca monopol na sprzedaż tamtejszego kelpu, sprzedaje go szpitalom i szkołom (na przykład uniwersytetom Iowa i Teksas). Hodowana, czasem sztucznie wykształcana, czerwona odmiana występuje na wybrzeżu Irlandii, rośnie ona szybciej niż „na dziko”.

Jest potwornie droga, za to upieczona smakuje ponoć jak bekon, a do tego zawiera nawet więcej białka niż jarmuż!

Kelp. Czy istnieje lepsze źródło jodu?

Wiele pokarmów zawiera jod, żaden z nich nie zbliża się jednak nawet odrobinę do kelpu. Jedna łyżeczka algi zawiera powalające 500% dziennego zapotrzebowania na tę substancję.

Nie przebijają tego przegrzebki ze swoimi 90% ani dorsz z 88% w porcjach po 115g ani kubek jogurtu, który zapewnia 47% dziennego zapotrzebowania. Które to zapotrzebowanie jest prawdopodobnie 30 razy zaniżone.

Odnosząc się do fundacji George’a Mateljana, fundacji non-profit dzielącą się naukowo udowodnioną wiedzą o żywieniu „jod jest kluczowym składnikiem hormonów wytwarzanych w tarczycy. Są one niezbędne dla ludzkiego zdrowia, pomagają kontrolować produkcję i utylizację energii w praktycznie każdej komórce w ciele.”

Jod pomaga także regulować działanie tarczycy zapewniając zdrowe włosy, skórę i paznokcie, a także wpływa na formację hormonów tarczycy, czyli tyroksyny i trijodotyroniny. Do tego jest on niezbędny dla powstawania struktury szkieletu i regulacji energii ciała i metabolizmu procesów zachodzących w mózgu, regulowanych przez przysadkę. Chodzi o proces mielogenezy odbywający się w centralnym układzie nerwowym noworodków, który zależny jest od hormonów tarczycy. Odpowiedni poziom jodu w ciele matki podczas ciąży i okresu karmienia piersią jest konieczny dla optymalnego rozwoju komórek mózgowych dziecka.

Istotnym jest zrozumienie, że regulacja poziomu jodu w ciele jest właściwie niezbędna. Specjaliści zazwyczaj zalecają spożycie koło 150 mikrogramów jodu dziennie. Nadmiar lub niedomiar jodu może prowadzić do niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

Uniwersalność i smak umami czynią kelp delikatesem!

Kelp, jako pokarm, miłośnicy hedonistyczno-kulinarnych przyjemności określają jako esencję smaku umami. Nori, najpopularniejszy produkt z glonów, jest suszone i służy do wytwarzania rolek sushi. Inne opcje to chociażby głęboko zielone wakame, kombu i spirulina.

Kelp nie jest nowością. Ludzie konsumują go od pokoleń na obu wybrzeżach. Zresztą, według naukowców, istnieje „autostrada kelpu” migrującego z Japonii, przez Syberię do Alaski.

Raport z 2010 roku sugeruje, że południowo-wschodnia Azja odpowiada za ponad 99% produkcji glonów na całym świecie. Dla porównania w Kaliforni w USA hoduje się 100 000 – 170 000 ton mokrego kelpu.

Można kupić glony na całym świecie, świeże, suszone i mrożone.

Cenne właściwości Kelpu

Ponad wiek temu japoński chemik odkrył, że czerwony kelp zawiera kwas glutaminowy, w ciele występujący jako glutaminian, centralny dla układu nerwowego i większość aspektów poznania, pamięci, uczenia się i normalnego funkcjonowania mózgu.

Kelp może indukować apoptozę nowotworów piersi, szyjki macicy i jajników poprzez obniżanie poziomu estradiolu hormonów płciowych.

Kelep zawiera kwas alginowy, który chroni przed bakteriami, a w ciele może zredukować promieniowanie i zapobiec absorpcji metali ciężkich.

Kwas alginowy w kombu chociażby jest znany z pozytywnego wpływu na diabetyków, a także ze zdolności zwiększania krzepliwości krwi. Zapobiega przy tym ubytkom w zębach, wspiera zdrowie układu pokarmowego, chroni przed przeziębieniami, polepsza trawienie, wspiera wzrok i zdrowie serca.

„Alginian sodu pochodzący z wodorostów zmniejsza radioaktywne wchłanianie strontu w jelitach o 50 do 80 procent umożliwiając wchłanianie wapnia przez ścianę jelita podczas wiązania większości strontu, który jest wydalany z organizmu.”

Jakim cudem potrafi to zwykła alga?

Kelp oprócz jodu, jest doskonałym źródłem magnezu, potasu, wapnia, boru, rozpuszczalnego błonnika i żelaza, a także witamin A, C, E i B12.

Żelazo, co jest ogólnie wiadome, wspiera ciało w zachowaniu „zdrowej krwi” i chroni przed anemią. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki. Obie te substancje razem wspierają zdrowy wzrost kości i optymalizację funkcjonowania mięśni.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ JOD (nieorganiczny! czyli taki jaki powinnaś spożywać) w postaci  BIO KELP z rodzinnego laboratorium G&G (50 lat na rynku angielskim)


Suplementy i produkty bogate w Kelp

Szczególnie w tych obszarach, gdzie kelp nie jest ogólnodostępny, przyjmuje się jego suplementy aby przeciwdziałać i leczyć problemy z tarczycą i inne skutki niedoborów jodu.

Cytując Daily Mail:

„Niedobór można wyleczyć 150 mcg jodu dziennie. Długotrwałe stosowanie dużych ilości jodu (6 mg lub więcej dziennie) może hamować aktywność tarczycy. Bezpieczna górna granica jodu wynosi 1000 mcg na dzień.”

Kelp jest odżywczym pokarmem i może zapewnić podaż substancji odżywczych takich jak jod i nie tylko. Istnieją również wzbogacone w składniki odżywcze przetwory kelpu, które mają wpłynąć na strukturę i skład wielu potraw. Inne produkty są coraz bardziej popularne: produkty do pielęgnacji skóry, mydła, kremy do opalania, pasty do zębów i wiele innych.

A co jeśli woda, w której rośnie kelp jest zanieczyszczona?

Niektóre czynniki mogą wpłynąć na stabilność kolonii kelpu. Mogą to być nadmierne zbiory, huragany i sztormy, połowy ryb oraz zanieczyszczenia atmosferyczne.

Podczas gdy niektórzy naukowcy uważają, że wodorosty są trwałe, niekorzystne warunki mogą stanowić poważne zagrożenie. Istnieje obawa, że podczas gdy wodorosty absorbują minerały z wody morskiej, mogą one również absorbować toksyny i skoncentrowane zanieczyszczenia. Według National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA):

„Może dojść do zmniejszenia się wzrostu kelpu w zanieczyszczonych wodach i segmentach. Badania pod mikroskopem sugerują, że kelp jest niezwykle wrażliwy na ścieki, odpady przemysłowe i inne przyczyny złej jakości wody i zbiorników.”

Jednakże Barton Seaver, dyrektor harvardzkiego programu Zdrowia i Zrównoważonego Żywienia, mówi, że kelp działa równoważąco i odbudowująco, ze względu na szybkie wychwytywanie dwutlenku węgla, co zmniejsza zakwaszenie oceanów.

Według Organic Facts:

„Wodorosty mogą filtrować nadmiar azotu i fosforu z wody. NOAA ufundowało projekt, który ma na celu udowodnienie, że wodorosty hodowlane mogą stworzyć „ochronną aureolę” wokół zanieczyszczonych siedlisk morskich. Nie tylko czyni się zło środowisku, ale także odkrywa się sposoby produkcji żywności, które pomagają odbudowywać i leczyć środowisko.”

Kelp chroni sam siebie za pomocą jodu.

Jednak tak czy siak jedz kelp BIO.

Jod działa nie tylko na ludzi. Kelp działa bowiem na kelp sam w sobie.

„Kiedy wodorosty podczas odpływu są narażone na czynniki zewnętrzne jak działanie światła i ozonu, uwalniają jodki – pojedyncze, ujemnie naładowane jony – które pokrywają wodorosty i chronią je przed zagrożeniami chemicznymi, takimi jak naturalnie powstające nadtlenek wodoru i wolne rodniki. Jodki również tworzą jod w atmosferze.

Ta odpowiedź może być najprostszym chemicznie mechanizmem i pierwszym nieorganicznym (nie opartym na węglu!) kiedykolwiek znalezionym przeciwutleniaczem. Ochrona wykracza poza wodorosty. (…) Glony mogą przyczynić się do zmniejszenia akumulacji ozonu i utrzymania integralności atmosfery.”

Jedną z nowatorskich innowacji w hodowli kelpu w Long Island Sound jest to, że hoduje się kelp z małży, ponieważ wodorosty chronią skorupiaki przed szkodliwymi zakwitami alg, podczas gdy algi jednocześnie żyją w atmosferze azotu, który pozbawia wodę tlenu.

Źródła: 1

owocek

(Visited 10 901 times, 8 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Migotka 22 kwietnia 2018 o 11:53

  Endokrynolog zaleciła mi podawanie jodu mojemu synowi (4 lata prawie) ponieważ wyszło mu za duże ft3 i tsh. Czy można kelp podawać takim dzieciom?

  1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2018 o 12:04

   nie widzę przeciwskazań, tylko wysyp z kapsułki i dawaj połowę. Kup wodorosty nori, i rób mu takie rolki domowe, z tym co lubi, pomidory, awokado, możesz dodać ryż, albo zmielonego kalafiora, quinoa, czy jakieś kasze, dzieci uwielbiają takie rolki, nie musi to być odrazu wizyta w restauracji sushi i jedzenie surowych ryb (zakazane dla dzieci! i kobiet w ciąży)

   1. papilio 17 października 2018 o 13:32

    Pepsi. Czy dla moich córek w ciąży (aplikują płun lugola przez skórę nadgarstka) dokupić Twój kelp , jeśli tak, to czy dawkować jak piszesz, czy inaczej .Pozdroweinia.

    1. Pepsi Eliot 17 października 2018 o 14:34

     jeśli kelp to pół łyżeczki do zielonego szejka, ale bardziej radziłabym chlorellę This is BIO 3 gramy i spirulinę 5 gramów This is BIO,w 2 porcjach podzielonych dokładnie na pół, przed jedzeniem, ale nie przed kolacją. A jod jak dotąd przez skórę. Jesli nie brały wcześniej alg niech zaczną od 1/2 tabletki chlorelli i powolutku zwiększać dawkę. pzdr serd

     1. papilio 20 października 2018 o 20:05

      Dzięki Pepsi. Jak zwykle jesteś niezawodna. Powiem córkom co mają kupić. Pozdrawiam.

 2. Górnik 22 kwietnia 2018 o 15:13

  Ja trochę w innym temacie.Czy można stosować MACĘ przy osłabionych nerkach tzn czy to nie jest p/wskazaniem.Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2018 o 17:07

   wysokie ciśnienie jest przeciwwskazaniem, o nerkach nic nie wiem, ale bywa,że są to naczynia połączone

 3. Agnieszka 22 kwietnia 2018 o 20:10

  Czy w przypadku choroby Hashimoto mozna przyjmowac Kelp?

  1. Pepsi Eliot 23 kwietnia 2018 o 07:56

   trzeba sprawdzić jak się czujesz, jod przez skórę jest zwykle bardzo bezpieczny

 4. Margo 22 kwietnia 2018 o 20:19

  Przy Hashimoto nadal lepiej płyn Lugola przez skórę czy jednak można Kelp?

  1. Pepsi Eliot 23 kwietnia 2018 o 07:56

   trzeba sprawdzić jak się czujesz, jod przez skórę jest zwykle bardzo bezpieczny

 5. zofija 22 kwietnia 2018 o 21:28

  Peeeepsi, co z Grzegorzemadamem???? Nie sądzisz, że należy nam się jakieś wyjaśnienie? Po tylu latach? My go <3 … chlip chlip… Grzegorzuadamieeeeeee!!!!

  1. Kama 25 kwietnia 2018 o 07:22

   A co się stało z nim?

 6. Okoń 23 kwietnia 2018 o 06:32

  A co z płynem lugola, na skórę , dawać ?

 7. Agnieszka 24 kwietnia 2018 o 10:23

  Na jaka cześć ciała stosować płyn Lugola najlepiej? I od ilu kropli bezpiecznie zaczynać?

  1. Emanuela Urtica 24 kwietnia 2018 o 10:50

   Pod pępek albo na przedramię, gdzieś gdzie skóra jest delikatna. Plamę rób mniej więcej na 2×2 cm.

 8. Łucja 29 kwietnia 2018 o 11:29

  Dzień dobry,
  Czy posiada Pani jakiś certyfikat odnośnie miejsca pochodzenia kelpu ze strony thisisbio oraz informacje na temat zanieczyszczeń w nim?

  1. Pepsi Eliot 29 kwietnia 2018 o 13:04

   Chętnie napiszę do producenta (firma G&G, rodzinne laboratorium od blisko 50 lat nieprzerwanie na rynku angielskim) w tej sprawie, ale zanieczyszczeń metalami ciężkimi i innych nie może mieć, ponieważ nie mógłby być organic. Jest to tak „czysta” firma, że uzyskali taki rzadki i trudny do uzyskania certyfikat, który nazywa się „clean room” (czysty pokój), który gwarantuje, że jak produkt (materiał) jest organiczny, to od nich wychodzi zawsze organiczny, to jest z automatu.

 9. Ksenua 7 maja 2018 o 21:07

  Kiedy będzie dostępny w TIB?

  1. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 08:14

   czekamy, zamówiony, opłacony

 10. Marta 31 maja 2018 o 19:58

  Czy kelp można stosować jako „wspomagacz”po usunięciu tarczycy -nowotwór ?

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 21:42

   moim zdaniem można, ale tylko organic, np Kelp G&G

 11. Monika 17 czerwca 2018 o 21:37

  Czy ten kelp ktory tu reklamujesz moznazamowic do uk? i czy to jest ten nieorganiczny?

  1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2018 o 21:41

   To jest właściwy,jest to BIO kelp G&G, można zamówić do UK. Bio i w tym sensie organiczny, ale jest to jod pierwiastkowy.

 12. Monika 17 czerwca 2018 o 21:59

  Dziekuje 🙂 Czytam Twoje artykuly od pewnego czasu – przeszlam na weganizm 90%surowy i niedawno odstawilam leki – najpierw mialam suplementowac jod plynem lugola ale wkoncu ktos mi powiedzial ze kelp jest lepszy i generalnie juz sama nie wiem co mam robic – plyn lugola juz mam – ale znow wyczylalam u Ciebie zeby go stosowac przez skore.. Ps. Czy moge brac też chlorelle ktora u siebie polecasz i co byc doradzala kelp czy lugol? Bede wdzieczna za odpowiedz.

  1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2018 o 13:53

   Kelp musi być BIO, jak masz , łykaj. Mamy Bio KELP G&G, a wkrótce będziemy mieli Kelp This is BIO. Płynem robisz sobie plamę na skórze, ciało bierze ile chce. Chlorellę This is BIO bierzesz jako codzienne oczyszczanie ciała z toksyn i dostarczasz też witamina z grupy B i żelaza przede wszystkim. Ale jak nie brałaś nigdy alg to zacznij od 1/2 tabletki i sukcesywnie/powolutku zwiększaj do dziennej porcji 3 gram (6 tabletek)

   1. Ania 26 czerwca 2018 o 15:53

    Zamówiłam KELP G&G, zamierzam brać przy niedoczynności tarczycy. Płynu lugola przez skórę nie mogę brać ponieważ parzy mi skórę. Zeszłam już z hormonu 75 na 50 i pomału wchodzę na 25. Obecnie oczyszczam się metodą dr.Huldy Clark . Przy oczyszczaniu nie biorę żadnych supli(tak mi doradzono) ale po oczyszczaniu chcę wprowadzić silniejszą suplementację(chcę do wit D,K2,wit C, b-complex,cynk,selen,E400,magnez,ashwaghanda,wit B8 oraz omega3, dorzucić kelp, chlorelle, spiruline, msm-większość supli mam od Ciebie). Czy mogłabyś mi doradzić kiedy brać kelp,chlorelle i spirulinę oraz msm(to w jakiej ilości dziennie).
    B complex i cynk biorę rano.
    Wit D, K2, Omega3,E400, ok 15.
    Selen,wit b8 o godz 17
    Ashwaghanda , mg, wit c wieczorem.

    1. Pepsi Eliot 26 czerwca 2018 o 21:55

     Tu masz ogólną rozpiskę,wstaw sobie w nią to co masz:

     ZWYKŁA NIEDOCZYNNOŚĆ:

     Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)

     Zero cukru z cukiernicy

     Zero kazeiny

     Zero glutenu

     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

     Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

     Długo śpij

     Całkowicie odstaw kofeinę

     Bierz 50mg cynku dziennie, jest też niezbędny przy bielactwie!

     2 tabletki, lub 1 gdy nie badałaś poziomu miedzi i cynku. ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Bierz 200* mcg selenu dziennie, 
     czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
     Selenu nie łącz z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około godziny 17.

     Bierz witaminę C

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

     Bierz D3 w protokole z K2
     Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
     Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
     Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

     Oczyść wątrobę
     https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
     tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Bierz magnez
     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
     magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

     Schudnij

     Zbadaj poziom kortyzolu

 13. ann 12 lipca 2018 o 15:53

  Witajcie jestem tu nowa, zainteresował mnie bardzo twój blog Pepsi
  Jestem świeżo po wynikach mianowicie:
  tsh- 7.016
  ft3- 6.07
  ft4- 14.07
  anty TG- 45.03
  anty TPO- 3.02
  robilam usg mowią ze zapalenie..

  Wczoraj pierwsza wizyta u endo i..wyrok letrox

  Bardzo mnie przeraza to zobowiazanie sie dogrobne..

  Samopoczucie mam tragiczne ledwo żyje, wypadaja włosy, kołacze serce, spie i dalej jestem niewyspana, do tego nerwowa i
  dosłownie trace pamiec z dnia na dzien. Załamka..

  1. Pepsi Eliot 12 lipca 2018 o 16:04

   Trzeba z tego wyjść, zapalenie tarczycy, Hashimoto? Było USG? są guzki? Jaki poziom CRP?
   te badania przydałoby się zrobić jeszcze https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Na jakiej jesteś diecie? Gluten wywalony?

 14. ann 13 lipca 2018 o 08:12

  tak, glutenu juz nie ma, z usg: tarczyca wlk prawidłowej, niejednorodna z obecnością drobnych słabo ograniczonych obszarów hipoechogennych, liczniejszych w przednich cz płatów- najpr. zmiany w przebiegu zapalenia autoimmunolo.tarczycy. Ponadto w cz. tylnej płata prawego owalny guzek hipoechogenny wlk 8.5x5mm, widoczny w.chłonny przycieśniowy wlk 8x3mm.
  Crp nie miałam robionego
  hematokryt- 44.9
  hemoglobina- 15.3
  leukocyty- 5.76
  erytrocyty- 4.85
  mcv- 92.6
  mch- 31.5
  mchc- 34.1
  rdw-cv- 11.9
  mpv- 10.7
  pdw-13

  1. z 13 lipca 2018 o 10:59

   czyli zdiagnozowano hashimoto?

 15. ann 13 lipca 2018 o 12:31

  jak zapytalam endo czy to hashimoto to powiedzial ze „wrzuca sie to do jednego wora”
  może zmienic lekarza zanim zdecyduje sie na polkniecie tej cholernej pierwszej tabletki tego letroxu ?

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2018 o 13:52

   no ale wejdź na kurację suplami.

 16. ann 13 lipca 2018 o 19:16

  jestem całkowitym świeżakiem w tej chorobie, w tych zagadnieniach i nazwach..jeszcze do tego ta otępiałość..Żeby coś pojąc ze zrozumieniem i zapamietac musze kilka razy to tołkować 🙁 Czy mogła byś Pepsi mi napisac od łykania czego mam zaczać? Jak z tym wszystkim ruszyć..? Czy tarczyce suplami można pobudzic tak aby jako tako dała rade funkcjonować? Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi <3

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2018 o 08:44

   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

 17. ann 14 lipca 2018 o 13:31

  dziękuje kochana! dałaś mi nadzieje jakiekolwiek..
  tylko jak zamówie wszytskie potzrebne rzeczy zaczynam kuracje !
  Pozdrawiam ciepło.

 18. OlaS 18 lipca 2018 o 17:23

  Pepsi kochana mama bierze wasze suplementy wedlug rozpiski, ale okazalo sie ze jest uczulenie na plyn lugola wiec musze zamowic u was kelp w kapsulkach; kiedy bedzie dostepny? i o jakiej porze dnia go brac? dziekuje

  1. Pepsi Eliot 18 lipca 2018 o 17:31

   mamy Kelp świetny w formie sproszkowanego pokarmu organicznego, co jest najlepszą opcją https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio–5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

 19. Asia 9 sierpnia 2018 o 16:52

  Witam, jestem w trakcie starań o zajście w ciążę i poszukuje dobrego źródła jodu a nie chce brać aptecznych suplementów. Czy kelp będzie dla mnie dobry? Nie mam problemów z tarczyca tsh, ft4, ft3 w normie. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2018 o 18:19

   bardzo dobra opcja

 20. nie wiem kim jestem 20 sierpnia 2018 o 22:10

  Kochany PepOshku,
  jaka dawka kelpu będzie dla mnie odpowiednią? Jestem w 13 tyg. ciąży, 7 lat temu stwierdzono u mnie niedoczynność, brałam euthyrox50, przestałam 2 lata temu i od tamtej pory czuję się dobrze. W marcu poszłam na … (po tym jak dokuczały mi hemoroidy i pojawiła się grzybica pochwy), później byłam na wita, od początku ciąży (o której dowiedziałam się oficjalnie tydzień temu, okropnie się tego bałam i wypierałam myśl, że mogę znowu w niej być, ale chyba pominę ten temat, to coś z czym muszę się zmierzyć) wróciłam do wegan, a w ostatnim miesiącu jadałam nawet śmietankowe lody, biały chleb czy masło. Nie mam badań, ale czuję, że nadwyrężyłam nerki, coś się dzieje z moją gospodarką hormonalną (na usg pokazał się mięśniak i właściwie jeszcze w czerwcu miałam krwawienia okresowe, które i wczoraj mi się pojawiły). Z obawy o siebie i malucha zaczęłam szukać i wiem już, że winny jest podwyższony estrogen, słaby progresteron, czyli osłabione nadnercza. Został mi polecony przez znajomego kelp (bo lekarze widzą ratunek jedynie w duphaston lub luteinie), słyszałam jeszcze o okładach z oleju rycynowego. Rzucam znowu gluten, nie patrzę już na nabiał, cukier i soję, przytulę mocniej świeże liście, owoce, warzywa, zaleję się litrami soków i przytulę znowu nasiona oraz orzeszki.

  1. Pepsi Eliot 21 sierpnia 2018 o 00:08

   bierz płaską łyżeczkę Kelpu This is BIO, albo kapsułkę G&G.

   1. nie wiem kim jestem 21 sierpnia 2018 o 09:01

    Wybieram G&G, idę zakupić…

   2. nie wiem kim jestem 21 sierpnia 2018 o 09:02

    Myślisz, że przydałoby się coś jeszcze?

 21. Aga1982 22 sierpnia 2018 o 16:14

  Witaj Pepsi jestem tu nowa. Dziś dojechał Kelp G&G i zastanawiam się czy mam brać z nim magnez. Jeśli tak to który polecasz?
  Nie badałam tarczycy, nie mam żadnych objawów.
  Mam problem z endometrioza.

  1. Pepsi Eliot 22 sierpnia 2018 o 20:15

   Patrz na przepis 4 szklanki ( w ogóle radziłabym Ci wejść na tę poranną higienę) https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, i w ten sposób rozkładaj suple, Kelp idzie do 4 szklanki. Co do endometriozy to ma ona silny związek z chorobami autoimmunologicnzymi, trzeba uszczelnić jelita, dieta eliminacyjna, bez glutenu, i nabiału, trzeba poprawić pracę nadnerczy, zupka solankowa. etc/ https://www.pepsieliot.com/endometrioza-rewolucyjne-ale-wybitnie-skuteczne-podejscie-do-tej-choroby/

 22. Aga1982 23 sierpnia 2018 o 08:05

  Czy kelp wsypać do tej 4 szklanki, razem z chlorella, spirulina czy mam dodawać tylko kelp?
  Pytam bo dopiero się uczę muszę mieć wszystko czarno na białym Pepsi.
  Jeszcze nie mam magnezu tzn. Że mam poczekać z przyjmowaniem Kelpu?

  1. Pepsi Eliot 23 sierpnia 2018 o 09:51

   wszystko walę do 4, te zielonki się świetnie komponują,
   nie musisz czekać, bo kelp to warzywo morskie, też ma magnez, i wszystkie zielonki mają magnez

 23. Aga1982 25 sierpnia 2018 o 09:40

  Ok mam już Twój jablczan( mąż zadziałał). Jeszcze chciałam dopytać o Kelp czy biorąc go bez badań na tarczyce nie zrobię sobie krzywdy? Mam skłonności do torbieli i dlatego bardzo się tym tematem interesuje. Nie mam objawów tarzycy.
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 25 sierpnia 2018 o 14:13

   a nigdy, nie jesz sushi, zupy miso?

 24. Ka 12 września 2018 o 21:36

  Czyli kelp może być pomocny w odbudowie i wzamcnianiu szkliwa ?

  1. Pepsi Eliot 12 września 2018 o 22:26

   jak masz braki jodu to ogólnie będzie lepiej, natomiast raczej odbudowa szkliwa nie jest możliwa, natomiast jak masz kamień bierz D3+K2 tiB, jaki masz poziom 25(OH)D? no i bierz magnez TiB.

 25. princesqa 5 marca 2019 o 13:54

  Nie wiem, czy było już takie pytanie, więc zadaję. Czy dziecku, które ma 5 lat można aplikować płyn Lugola przez skórę jako alternatywę dla Nori i Kelpu? Mała bierze 2 tabletki chlorelli TIB ale to chyba za mało.

  1. Pepsi Eliot 5 marca 2019 o 17:16

   nie aplikuj jodu, pokarm, 5 latka może brać 1,5 grama chlorelli This is BIO i 2 gramy Spiruliny This is BIO.

 26. Berbla 10 marca 2019 o 22:17

  Pepsi, a czy warto kupować kombu i dodawać do potraw jako wywar z niego? Dużo jest produktów z Chin, czy są one bezpieczne? Słyszałam, że jest alternatywą dla wywaru z mięsa. Ceny są bardzo różne i nie wiem, jak one się mają do jakości. A może w ogóle odpuścić?

  1. Pepsi Eliot 10 marca 2019 o 22:23

   jest wiele doskonałych produktów z Chin, z czym spotykam się na targach BIO w Norymberdze (właśnie byłam w lutym), Chińczycy w związku z ogromną nagonką mają wszystkie certyfikaty nie tylko unijne i amerykańskie, ale dla każdego większego kraju w Unii, nikt nie dysponował na tragach takimi zatwierdzeniami. Jednak ludzie którzy sprowadzają towar z Chin są zachłanni, chcą jak najmniej zapłacić i Chiny taki towar też mają, i to wszystko miesza się w ofercie. Trzeba patrzyć po prostu na sprawdzoną firmę. Jeśli produkt jest wybitnie tani, a przyleciał legalnie z Chin, został oclony po doliczeniu kosztu transportu do ceny towaru, bo tak to wygląda, na lotnisku, czy w porcie dodatkowo opłacony za kontrolę sanitarną, po czym owatowany, to wyobraź sobie ile za niego zapłacono, i czy w ogóle?

   1. Berbla 10 marca 2019 o 23:02

    Dzięki, wywar z warzywek też jest ok 😊

 27. Chmurka 18 marca 2019 o 08:52

  Pepsi, smarowanie się jodem mi nie wychodzi, tzn. ten jod mi się zawsze o coś wytrze, dlatego chciałam spróbować brać kelp – czyli jedna pigułka rano, bo wieczorem selen – zgadza się?

  1. Pepsi Eliot 18 marca 2019 o 09:29

   albo pół łyżeczki Kelp This is BIO do czwartej szklanki codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek.

 28. Chmurka 18 marca 2019 o 09:43

  A kiedy będzie kelp this is bio?

  1. Pepsi Eliot 18 marca 2019 o 09:43

   może nawet dzisiaj, już jest

 29. Chmurka 18 marca 2019 o 09:45

  dzięki 🙂

 30. mateuszozon 2 kwietnia 2019 o 14:46

  Pepsi, ile dziennie zalecasz suplementować tabletek kelpu TIB aby odnieść jak najlepsze korzyści?

  1. Pepsi Eliot 2 kwietnia 2019 o 19:25

   kelpu w proszku This is BIO pól płaskiej łyżeczki, a kaspułki G&G , 1 dziennie

 31. mateuszozon 2 kwietnia 2019 o 21:40

  Jak to?! Przecież 1 kapsułka waży 500 mg zaś płaska łyżeczka kelpu w proszku 6 razy wiecej! Przecież to 2 zupełnie różne dawki.

  1. Pepsi Eliot 2 kwietnia 2019 o 23:37

   jedno jest suplementem diety z dokładnie określoną ilością jodu, drugie jest pokarmem, tak jakbyś zjadł sushi
   to jest tak jakbyś wziął witaminę C w tabletce z dokładnie określoną ilości kwasu, albo zjadł 3 pomarańcze.

 32. Marzena 3 kwietnia 2019 o 11:17

  Post z cyklu „Pepsi pomóż i nie podejrzewałam,że mnie to dotknie”
  Wczoraj ginex obwieścił,że przy lewym jajniku mam ok.7 cm brzydką zmianę,i że szybko usuwamy jajnik i jajowód.4 lata temu miałam operację usunięcia mięśniaków,poźniej tworzyły się torbiele-na szczęście tylko przebijane.Nie bardzo mam ochotę cokolwiek sobie usuwać.Chcę zintensyfikować naturalne metody.Okłady olejkiem rycynowym będą ok?Rozważam odstawienie Macy.Podpowiedz coś proszę,jak działać?
  Marzena,lat 42,nieródka

  1. Pepsi Eliot 3 kwietnia 2019 o 12:06

   ale co to za zmiana, torbiel? czy podejrzewa coś innego

 33. Marzena 3 kwietnia 2019 o 12:37

  Nie powiedział nic konkretniew opisie usg też jest określone jako „zmiana”

 34. Ewelina 30 czerwca 2019 o 15:00

  Czesc,
  A czy mogę brać Kelp jak przyjmujs VITA GREENS & FRUITS – 600g [Scitec] ? Jakie dawki?
  Może z Twoja pomocą uda mi się schudnąć (gdzieś wyczytałam że uregulowanie hormonów tarczycy pomoże na moje grube ramiona i takie karczycho mocne, męskie)

  1. Pepsi Eliot 30 czerwca 2019 o 18:38

   Program jem i chudnę z przerywanym postem jest git, możesz dodawać kelp This is BIO w ilości połowy łyżeczki

   1. Ewelina 30 czerwca 2019 o 19:51

    Na jem i chudne jestem i jestem z tego zadowolona, ale ramiona się nie zmniejszają… ogólnie z ciala mnie ubyło ale ramiona pozostaly:-( to pół łyżeczki. A mogę dodać te pół łyżeczki do tego proszku vita Green &fruits? I jak się objawia nadmiar jodu? Jak mam nad tym czuwać?
    I ostatnio poszła mi trochę przemiana materii. ( nie jestem w łazience tak często jakbym chciała) poradzisz Kochana coś na to?

    1. Pepsi Eliot 30 czerwca 2019 o 20:07

     możesz, a skąd masz mieć nadmiar, jak prawie wszyscy mają niedobory?

 35. Wiola 16 stycznia 2020 o 23:36

  Czyli kelp jest organiczną (toksyczną) forma jodu czy nieorganiczną? Bo nieorganiczny jest płyn Lugola.

  1. Pepsi Eliot 17 stycznia 2020 o 07:28

   nie nie, to nie o to chodzi, wpisz w szukałkę na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *