Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 349 872
online
42 204 VIPy

Co może zrobić dla Ciebie kelp? Czy istnieje lepsze źródło jodu?

Kelp na straży zdrowia świata?

Zielone, niekiedy czarne, brązowe i czerwone algi. Raz gigantyczne, raz całkiem małe, tworzą wyściółkę oceanicznego podłoża, oblekając też linię brzegową.

podczytując Organic Facts

Gigantyczny kelp, będący jedną z największych roślin na świecie, wzrasta do niebotycznych rozmiarów przypominając drzewo, którego korzenie znajdują się w morzu. W porównaniu do glonów, które rosną dziko i szkodzą obszarowi, który zajmują, kelp działa na życie wodne w sposób niezwykle witalny. Stanowi bazę wielu łańcuchów pokarmowych, a często staje się domem dla morskich stworzeń.

Jeśli zaś chodzi o ludzi, wodorosty mają przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie, które stanowi prozdrowotny pokarm już od czasów antyku.

Nazywa się kelp także morskim warzywem, ponieważ alga ta wyglądem przypomina sałatę, tyle że wyhodowaną w oceanicznym ogrodzie. Jest ona dosyć popularna u wybrzeży Japonii i to ją uważa się za źródło długowieczności w tym regionie. Ale do tego bym się nie przywiązywała za bardzo, gdy pojmie się znaczenie mało przetworzonego jedzenia, i ogromnej akceptacji.

Kelp This is BIO® używa wyłącznie w 100% organicznego, sproszkowanego Kelpu (Ascophyllum nodosum) kanadyjskiego.

Nasz Kelp jest hodowany w KONTROLOWANYCH EKOLOGICZNYCH WARUNKACH.

Produkt jest całkowicie wolny od GMO, pestycydów oraz jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Dzięki temu masz pewność, że spożywasz produkt najwyższej jakości.

Uwaga

Nadczynność tarczycy lub choroba Grave’a.
Osoby cierpiące na tę chorobę CZĘSTO MUSZĄ CAŁKOWICIE UNIKAĆ wodorostów, dopóki stan nie ustąpi, stosując kompletny program równoważenia składników odżywczych.


Kelp kontra jarmuż (kale)

Przy czym zarówno sproszkowany, organiczny kelp jest doskonałym dodatkiem do 4 szklanki, jak i jarmuż. Tyle, że kelpu dodajemy mniej.

Porównanie kelpu do ciemnozielonego jarmużu jest o tyle interesujące, że obie rośliny mają nieco inny profil odżywczy. Jarmuż na przykład ma więcej przeciwutleniaczy niż jakiekolwiek inne warzywo.

 • Jarmuż jest doskonałym źródłem witamin A, C, K i B6, wapnia, potasu, miedzi i manganu. Bardziej szczegóło, zawiera on 684% dziennego spożycia witaminy K, 206% witaminy A i 134% witaminy C.
 • Jarmuż zawiera także sulforafan chroniący przed nowotworami oraz indolo-3-karbinol, który bierze udział w procesie regeneracji komórek.
 • Kelp z kolei, znany także jako brązowy glon, zawiera wysoką dawkę jodu, potasu, magnezu, wapnia i żelaza, a także witaminy, przeciwutleniacze, aminokwasy, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i inne substancje odżywcze.
 • Między innymi w kelpie znajdziesz witaminy A, B1, B2, C, D, E, Zn, Mg, Fe, K, Ca i kwas foliowy.
 • Jest to połączenie tak korzystne dla zdrowia, że nie można go ignorować.

Ustalmy więc, że nie ma wygranego. Kelp łeb w łeb z organicznym jarmużem (kale) w doskonałej synergii czwartej szklanki!

Komercyjne uprawy kelpu są prawdopodobnie największym zagrożeniem dla jego przetrwania. 100 lat temu przemysł ów osiągnął szczyt, kiedy zebrano około 400 tysięcy ton niewysuszonego kelpu na nawóz i do produkcji potażu na proch strzelniczy w trakcie I wojny światowej. Następnie przemysł zaczął wydobywać z wodorostów alginę, wykorzystywaną w przemyśle spożywczym, znaną jako E 400.

W latach 30 przemysł spożywczy, farmaceutyczny i naukowy zaczęły wytwarzać alginę, stabilizującą, żelującą, zagęszczającą, zawiesistą substancję. Znalazła ona zastosowanie między innymi jako emulsyfikator sosów do sałatek i składnik pomagający mieszać pigmenty w kolorowych kosmetykach i farbach.

Hodowana (czasem sztucznie wykształcana) czerwona odmiana występuje na wybrzeżu Irlandii i rośnie szybciej niż „dziko”. Jest potwornie droga, za to upieczona smakuje ponoć jak bekon, a do tego zawiera nawet więcej białka niż jarmuż!

Kelp. Czy istnieje lepsze źródło jodu?

Wiele pokarmów zawiera jod, żaden z nich nie zbliża się jednak nawet odrobinę do kelpu. Jedna łyżeczka algi zawiera powalające 500% dziennego zapotrzebowania na tę substancję. Nie przebijają tego przegrzebki ze swoimi 90% ani dorsz z 88% w porcjach po 115g ani kubek jogurtu, który zapewnia 47% dziennego zapotrzebowania. Które to zapotrzebowanie jest prawdopodobnie 30 razy zaniżone. (1)

Jod jest kluczowym składnikiem hormonów wytwarzanych w tarczycy. Pomaga także regulować działanie tarczycy zapewniając zdrowe włosy, skórę i paznokcie, a także wpływa na formację hormonów tarczycy, czyli tyroksyny i trijodotyroniny. Do tego jest on niezbędny dla powstawania struktury szkieletu i regulacji energii ciała i metabolizmu procesów zachodzących w mózgu, regulowanych przez przysadkę.

Chodzi o proces mielogenezy odbywający się w centralnym układzie nerwowym noworodków, który zależny jest od hormonów tarczycy. Odpowiedni poziom jodu w ciele matki podczas ciąży i okresu karmienia piersią jest konieczny dla optymalnego rozwoju komórek mózgowych dziecka. Istotnym jest zrozumienie, że regulacja poziomu jodu w ciele jest właściwie niezbędna.

Specjaliści zazwyczaj zalecają spożycie koło 150 mikrogramów jodu dziennie. Nadmiar lub niedomiar jodu może prowadzić do niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

Kelp nie jest nowością. Ludzie konsumują go od pokoleń na obu wybrzeżach. Zresztą, według naukowców, istnieje „autostrada kelpu” migrującego z Japonii, przez Syberię do Alaski.

Cenne właściwości Kelpu

Wiadomo, że jod dla naszych tarczyc! Ale co jeszcze?

 • Ponad wiek temu japoński chemik odkrył, że czerwony kelp zawiera kwas glutaminowy, w ciele występujący jako glutaminian, centralny dla układu nerwowego i większość aspektów poznania, pamięci, uczenia się i normalnego funkcjonowania mózgu.
 • Kelp może obniżać poziom estradiolu hormonów płciowych.
 • Kelp zawiera kwas alginowy, który chroni przed bakteriami, a w ciele może zredukować promieniowanie i zapobiec absorpcji metali ciężkich.
 • Kwas alginowy w kombu jest znany z pozytywnego wpływu na diabetyków, a także ze zdolności zwiększania krzepliwości krwi.
 • Kelp oprócz jodu, jest doskonałym źródłem magnezu, potasu, wapnia, boru, rozpuszczalnego błonnika i żelaza, a także witamin (i minerałów) A, B1, B2, C, D, E, Zn, Mg, K, Ca i kwasu foliowego.
 • Żelazo, co jest ogólnie wiadome, wspiera ciało w zachowaniu „zdrowej krwi” i chroni przed anemią. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki. Obie te substancje razem wspierają zdrowy wzrost kości i optymalizację funkcjonowania mięśni.
 • No i piersi! Nie może naszym piersiom zabraknąć jodu.

Suplementy i produkty bogate w Kelp

Szczególnie w tych obszarach, gdzie kelp nie jest ogólnodostępny, przyjmuje się jego suplementy aby przeciwdziałać i leczyć problemy z tarczycą i inne skutki niedoborów jodu.

Cytując Daily Mail: „Niedobór można wyleczyć 150 mcg jodu dziennie. Długotrwałe stosowanie dużych ilości jodu (6 mg lub więcej dziennie) może hamować aktywność tarczycy. Bezpieczna górna granica jodu wynosi 1000 mcg na dzień”.

Kelp jest odżywczym pokarmem i może zapewnić podaż substancji odżywczych takich jak jod i nie tylko. Istnieją również wzbogacone w składniki odżywcze przetwory kelpu, które mają wpłynąć na strukturę i skład wielu potraw. Inne produkty są coraz bardziej popularne: produkty do pielęgnacji skóry, mydła, kremy do opalania, pasty do zębów i wiele innych.

A co jeśli woda, w której rośnie kelp jest zanieczyszczona?

Niektóre czynniki mogą wpłynąć na stabilność kolonii kelpu. Mogą to być nadmierne zbiory, huragany i sztormy, połowy ryb oraz zanieczyszczenia atmosferyczne.

według National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA)

„Może dojść do zmniejszania się wzrostu kelpu w zanieczyszczonych wodach i segmentach. Badania pod mikroskopem sugerują, że kelp jest niezwykle wrażliwy na ścieki, odpady przemysłowe i inne przyczyny złej jakości wody i zbiorników”.

Jednakże Barton Seaver, dyrektor harvardzkiego programu Zdrowia i Zrównoważonego Żywienia, mówi, że kelp działa równoważąc i odbudowując, ze względu na szybkie wychwytywanie dwutlenku węgla, co zmniejsza zakwaszenie oceanów.

według Organic Facts

„Wodorosty mogą filtrować nadmiar azotu i fosforu z wody. NOAA ufundowało projekt, który ma na celu udowodnienie, że wodorosty hodowlane mogą stworzyć „ochronną aureolę” wokół zanieczyszczonych siedlisk morskich. Nie tylko czyni się zło środowisku, ale także odkrywa się sposoby produkcji żywności, które pomagają odbudowywać i leczyć środowisko.

Kelp chroni sam siebie za pomocą jodu

Jednak tak czy siak jedz kelp BIO.

Jod działa nie tylko na ludzi. Kelp działa bowiem na kelp sam w sobie.

„Kiedy wodorosty podczas odpływu są narażone na czynniki zewnętrzne jak działanie światła i ozonu, uwalniają jodki, czyli pojedyncze, ujemnie naładowane jony, które pokrywają wodorosty i chronią je przed zagrożeniami chemicznymi, takimi jak naturalnie powstające nadtlenek wodoru i wolne rodniki. Jodki również tworzą jod w atmosferze.

Ta odpowiedź może być najprostszym chemicznie mechanizmem i pierwszym NIEORGANICZNYM (NIE OPARTYM NA WĘGLU!) kiedykolwiek znalezionym przeciwutleniaczem. Ochrona wykracza poza wodorosty. (…)

Glony mogą przyczynić się do zmniejszenia akumulacji ozonu i utrzymania integralności atmosfery”.

Pepsi Eliot

Źródła:

 • articles.mercola.com/sites/articles/archive/2016/06/20/kelp-seaweed-benefits.aspx
 • „Leczenie dobrą dietą”Katarzyna Lewko
 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3752513/

 

(Visited 16 399 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Migotka 22 kwietnia 2018 o 09:53

  Endokrynolog zaleciła mi podawanie jodu mojemu synowi (4 lata prawie) ponieważ wyszło mu za duże ft3 i tsh. Czy można kelp podawać takim dzieciom?

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2018 o 10:04

   nie widzę przeciwskazań, tylko wysyp z kapsułki i dawaj połowę. Kup wodorosty nori, i rób mu takie rolki domowe, z tym co lubi, pomidory, awokado, możesz dodać ryż, albo zmielonego kalafiora, quinoa, czy jakieś kasze, dzieci uwielbiają takie rolki, nie musi to być odrazu wizyta w restauracji sushi i jedzenie surowych ryb (zakazane dla dzieci! i kobiet w ciąży)

   1. avatar papilio 17 października 2018 o 11:32

    Pepsi. Czy dla moich córek w ciąży (aplikują płun lugola przez skórę nadgarstka) dokupić Twój kelp , jeśli tak, to czy dawkować jak piszesz, czy inaczej .Pozdroweinia.

    1. avatar Jarmush 17 października 2018 o 12:34

     jeśli kelp to pół łyżeczki do zielonego szejka, ale bardziej radziłabym chlorellę This is BIO 3 gramy i spirulinę 5 gramów This is BIO,w 2 porcjach podzielonych dokładnie na pół, przed jedzeniem, ale nie przed kolacją. A jod jak dotąd przez skórę. Jesli nie brały wcześniej alg niech zaczną od 1/2 tabletki chlorelli i powolutku zwiększać dawkę. pzdr serd

     1. avatar papilio 20 października 2018 o 18:05

      Dzięki Pepsi. Jak zwykle jesteś niezawodna. Powiem córkom co mają kupić. Pozdrawiam.

 2. avatar Górnik 22 kwietnia 2018 o 13:13

  Ja trochę w innym temacie.Czy można stosować MACĘ przy osłabionych nerkach tzn czy to nie jest p/wskazaniem.Pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2018 o 15:07

   wysokie ciśnienie jest przeciwwskazaniem, o nerkach nic nie wiem, ale bywa,że są to naczynia połączone

 3. avatar Agnieszka 22 kwietnia 2018 o 18:10

  Czy w przypadku choroby Hashimoto mozna przyjmowac Kelp?

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2018 o 05:56

   trzeba sprawdzić jak się czujesz, jod przez skórę jest zwykle bardzo bezpieczny

 4. avatar Margo 22 kwietnia 2018 o 18:19

  Przy Hashimoto nadal lepiej płyn Lugola przez skórę czy jednak można Kelp?

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2018 o 05:56

   trzeba sprawdzić jak się czujesz, jod przez skórę jest zwykle bardzo bezpieczny

 5. avatar zofija 22 kwietnia 2018 o 19:28

  Peeeepsi, co z Grzegorzemadamem???? Nie sądzisz, że należy nam się jakieś wyjaśnienie? Po tylu latach? My go <3 … chlip chlip… Grzegorzuadamieeeeeee!!!!

  1. avatar Kama 25 kwietnia 2018 o 05:22

   A co się stało z nim?

 6. avatar Okoń 23 kwietnia 2018 o 04:32

  A co z płynem lugola, na skórę , dawać ?

 7. avatar Agnieszka 24 kwietnia 2018 o 08:23

  Na jaka cześć ciała stosować płyn Lugola najlepiej? I od ilu kropli bezpiecznie zaczynać?

  1. avatar Emanuela Urtica 24 kwietnia 2018 o 08:50

   Pod pępek albo na przedramię, gdzieś gdzie skóra jest delikatna. Plamę rób mniej więcej na 2×2 cm.

 8. avatar Łucja 29 kwietnia 2018 o 09:29

  Dzień dobry,
  Czy posiada Pani jakiś certyfikat odnośnie miejsca pochodzenia kelpu ze strony thisisbio oraz informacje na temat zanieczyszczeń w nim?

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2018 o 11:04

   Chętnie napiszę do producenta (firma G&G, rodzinne laboratorium od blisko 50 lat nieprzerwanie na rynku angielskim) w tej sprawie, ale zanieczyszczeń metalami ciężkimi i innych nie może mieć, ponieważ nie mógłby być organic. Jest to tak „czysta” firma, że uzyskali taki rzadki i trudny do uzyskania certyfikat, który nazywa się „clean room” (czysty pokój), który gwarantuje, że jak produkt (materiał) jest organiczny, to od nich wychodzi zawsze organiczny, to jest z automatu.

 9. avatar Ksenua 7 maja 2018 o 19:07

  Kiedy będzie dostępny w TIB?

  1. avatar Jarmush 8 maja 2018 o 06:14

   czekamy, zamówiony, opłacony

 10. avatar Marta 31 maja 2018 o 17:58

  Czy kelp można stosować jako „wspomagacz”po usunięciu tarczycy -nowotwór ?

  1. avatar Jarmush 31 maja 2018 o 19:42

   moim zdaniem można, ale tylko organic, np Kelp G&G

 11. avatar Monika 17 czerwca 2018 o 19:37

  Czy ten kelp ktory tu reklamujesz moznazamowic do uk? i czy to jest ten nieorganiczny?

  1. avatar Jarmush 17 czerwca 2018 o 19:41

   To jest właściwy,jest to BIO kelp G&G, można zamówić do UK. Bio i w tym sensie organiczny, ale jest to jod pierwiastkowy.

 12. avatar Monika 17 czerwca 2018 o 19:59

  Dziekuje 🙂 Czytam Twoje artykuly od pewnego czasu – przeszlam na weganizm 90%surowy i niedawno odstawilam leki – najpierw mialam suplementowac jod plynem lugola ale wkoncu ktos mi powiedzial ze kelp jest lepszy i generalnie juz sama nie wiem co mam robic – plyn lugola juz mam – ale znow wyczylalam u Ciebie zeby go stosowac przez skore.. Ps. Czy moge brac też chlorelle ktora u siebie polecasz i co byc doradzala kelp czy lugol? Bede wdzieczna za odpowiedz.

  1. avatar Jarmush 18 czerwca 2018 o 11:53

   Kelp musi być BIO, jak masz , łykaj. Mamy Bio KELP G&G, a wkrótce będziemy mieli Kelp This is BIO. Płynem robisz sobie plamę na skórze, ciało bierze ile chce. Chlorellę This is BIO bierzesz jako codzienne oczyszczanie ciała z toksyn i dostarczasz też witamina z grupy B i żelaza przede wszystkim. Ale jak nie brałaś nigdy alg to zacznij od 1/2 tabletki i sukcesywnie/powolutku zwiększaj do dziennej porcji 3 gram (6 tabletek)

   1. avatar Ania 26 czerwca 2018 o 13:53

    Zamówiłam KELP G&G, zamierzam brać przy niedoczynności tarczycy. Płynu lugola przez skórę nie mogę brać ponieważ parzy mi skórę. Zeszłam już z hormonu 75 na 50 i pomału wchodzę na 25. Obecnie oczyszczam się metodą dr.Huldy Clark . Przy oczyszczaniu nie biorę żadnych supli(tak mi doradzono) ale po oczyszczaniu chcę wprowadzić silniejszą suplementację(chcę do wit D,K2,wit C, b-complex,cynk,selen,E400,magnez,ashwaghanda,wit B8 oraz omega3, dorzucić kelp, chlorelle, spiruline, msm-większość supli mam od Ciebie). Czy mogłabyś mi doradzić kiedy brać kelp,chlorelle i spirulinę oraz msm(to w jakiej ilości dziennie).
    B complex i cynk biorę rano.
    Wit D, K2, Omega3,E400, ok 15.
    Selen,wit b8 o godz 17
    Ashwaghanda , mg, wit c wieczorem.

    1. avatar Jarmush 26 czerwca 2018 o 19:55

     Tu masz ogólną rozpiskę,wstaw sobie w nią to co masz:

     ZWYKŁA NIEDOCZYNNOŚĆ:

     Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)

     Zero cukru z cukiernicy

     Zero kazeiny

     Zero glutenu

     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

     Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

     Długo śpij

     Całkowicie odstaw kofeinę

     Bierz 50mg cynku dziennie, jest też niezbędny przy bielactwie!

     2 tabletki, lub 1 gdy nie badałaś poziomu miedzi i cynku. ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Bierz 200* mcg selenu dziennie, 
     czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
     Selenu nie łącz z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około godziny 17.

     Bierz witaminę C

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

     Bierz D3 w protokole z K2
     Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
     Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
     Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

     Oczyść wątrobę
     https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
     tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Bierz magnez
     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
     magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ 

     Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B. 

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

     Schudnij

     Zbadaj poziom kortyzolu

 13. avatar ann 12 lipca 2018 o 13:53

  Witajcie jestem tu nowa, zainteresował mnie bardzo twój blog Pepsi
  Jestem świeżo po wynikach mianowicie:
  tsh- 7.016
  ft3- 6.07
  ft4- 14.07
  anty TG- 45.03
  anty TPO- 3.02
  robilam usg mowią ze zapalenie..

  Wczoraj pierwsza wizyta u endo i..wyrok letrox

  Bardzo mnie przeraza to zobowiazanie sie dogrobne..

  Samopoczucie mam tragiczne ledwo żyje, wypadaja włosy, kołacze serce, spie i dalej jestem niewyspana, do tego nerwowa i
  dosłownie trace pamiec z dnia na dzien. Załamka..

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2018 o 14:04

   Trzeba z tego wyjść, zapalenie tarczycy, Hashimoto? Było USG? są guzki? Jaki poziom CRP?
   te badania przydałoby się zrobić jeszcze https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Na jakiej jesteś diecie? Gluten wywalony?

 14. avatar ann 13 lipca 2018 o 06:12

  tak, glutenu juz nie ma, z usg: tarczyca wlk prawidłowej, niejednorodna z obecnością drobnych słabo ograniczonych obszarów hipoechogennych, liczniejszych w przednich cz płatów- najpr. zmiany w przebiegu zapalenia autoimmunolo.tarczycy. Ponadto w cz. tylnej płata prawego owalny guzek hipoechogenny wlk 8.5x5mm, widoczny w.chłonny przycieśniowy wlk 8x3mm.
  Crp nie miałam robionego
  hematokryt- 44.9
  hemoglobina- 15.3
  leukocyty- 5.76
  erytrocyty- 4.85
  mcv- 92.6
  mch- 31.5
  mchc- 34.1
  rdw-cv- 11.9
  mpv- 10.7
  pdw-13

  1. avatar z 13 lipca 2018 o 08:59

   czyli zdiagnozowano hashimoto?

 15. avatar ann 13 lipca 2018 o 10:31

  jak zapytalam endo czy to hashimoto to powiedzial ze „wrzuca sie to do jednego wora”
  może zmienic lekarza zanim zdecyduje sie na polkniecie tej cholernej pierwszej tabletki tego letroxu ?

  1. avatar Jarmush 13 lipca 2018 o 11:52

   no ale wejdź na kurację suplami.

 16. avatar ann 13 lipca 2018 o 17:16

  jestem całkowitym świeżakiem w tej chorobie, w tych zagadnieniach i nazwach..jeszcze do tego ta otępiałość..Żeby coś pojąc ze zrozumieniem i zapamietac musze kilka razy to tołkować 🙁 Czy mogła byś Pepsi mi napisac od łykania czego mam zaczać? Jak z tym wszystkim ruszyć..? Czy tarczyce suplami można pobudzic tak aby jako tako dała rade funkcjonować? Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi <3

  1. avatar Jarmush 14 lipca 2018 o 06:44

   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

 17. avatar ann 14 lipca 2018 o 11:31

  dziękuje kochana! dałaś mi nadzieje jakiekolwiek..
  tylko jak zamówie wszytskie potzrebne rzeczy zaczynam kuracje !
  Pozdrawiam ciepło.

 18. avatar OlaS 18 lipca 2018 o 15:23

  Pepsi kochana mama bierze wasze suplementy wedlug rozpiski, ale okazalo sie ze jest uczulenie na plyn lugola wiec musze zamowic u was kelp w kapsulkach; kiedy bedzie dostepny? i o jakiej porze dnia go brac? dziekuje

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 15:31

   mamy Kelp świetny w formie sproszkowanego pokarmu organicznego, co jest najlepszą opcją https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio–5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

 19. avatar Asia 9 sierpnia 2018 o 14:52

  Witam, jestem w trakcie starań o zajście w ciążę i poszukuje dobrego źródła jodu a nie chce brać aptecznych suplementów. Czy kelp będzie dla mnie dobry? Nie mam problemów z tarczyca tsh, ft4, ft3 w normie. Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 9 sierpnia 2018 o 16:19

   bardzo dobra opcja

 20. avatar nie wiem kim jestem 20 sierpnia 2018 o 20:10

  Kochany PepOshku,
  jaka dawka kelpu będzie dla mnie odpowiednią? Jestem w 13 tyg. ciąży, 7 lat temu stwierdzono u mnie niedoczynność, brałam euthyrox50, przestałam 2 lata temu i od tamtej pory czuję się dobrze. W marcu poszłam na … (po tym jak dokuczały mi hemoroidy i pojawiła się grzybica pochwy), później byłam na wita, od początku ciąży (o której dowiedziałam się oficjalnie tydzień temu, okropnie się tego bałam i wypierałam myśl, że mogę znowu w niej być, ale chyba pominę ten temat, to coś z czym muszę się zmierzyć) wróciłam do wegan, a w ostatnim miesiącu jadałam nawet śmietankowe lody, biały chleb czy masło. Nie mam badań, ale czuję, że nadwyrężyłam nerki, coś się dzieje z moją gospodarką hormonalną (na usg pokazał się mięśniak i właściwie jeszcze w czerwcu miałam krwawienia okresowe, które i wczoraj mi się pojawiły). Z obawy o siebie i malucha zaczęłam szukać i wiem już, że winny jest podwyższony estrogen, słaby progresteron, czyli osłabione nadnercza. Został mi polecony przez znajomego kelp (bo lekarze widzą ratunek jedynie w duphaston lub luteinie), słyszałam jeszcze o okładach z oleju rycynowego. Rzucam znowu gluten, nie patrzę już na nabiał, cukier i soję, przytulę mocniej świeże liście, owoce, warzywa, zaleję się litrami soków i przytulę znowu nasiona oraz orzeszki.

  1. avatar Jarmush 20 sierpnia 2018 o 22:08

   bierz płaską łyżeczkę Kelpu This is BIO, albo kapsułkę G&G.

   1. avatar nie wiem kim jestem 21 sierpnia 2018 o 07:01

    Wybieram G&G, idę zakupić…

   2. avatar nie wiem kim jestem 21 sierpnia 2018 o 07:02

    Myślisz, że przydałoby się coś jeszcze?

 21. avatar Aga1982 22 sierpnia 2018 o 14:14

  Witaj Pepsi jestem tu nowa. Dziś dojechał Kelp G&G i zastanawiam się czy mam brać z nim magnez. Jeśli tak to który polecasz?
  Nie badałam tarczycy, nie mam żadnych objawów.
  Mam problem z endometrioza.

  1. avatar Jarmush 22 sierpnia 2018 o 18:15

   Patrz na przepis 4 szklanki ( w ogóle radziłabym Ci wejść na tę poranną higienę) https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, i w ten sposób rozkładaj suple, Kelp idzie do 4 szklanki. Co do endometriozy to ma ona silny związek z chorobami autoimmunologicnzymi, trzeba uszczelnić jelita, dieta eliminacyjna, bez glutenu, i nabiału, trzeba poprawić pracę nadnerczy, zupka solankowa. etc/ https://www.pepsieliot.com/endometrioza-rewolucyjne-ale-wybitnie-skuteczne-podejscie-do-tej-choroby/

 22. avatar Aga1982 23 sierpnia 2018 o 06:05

  Czy kelp wsypać do tej 4 szklanki, razem z chlorella, spirulina czy mam dodawać tylko kelp?
  Pytam bo dopiero się uczę muszę mieć wszystko czarno na białym Pepsi.
  Jeszcze nie mam magnezu tzn. Że mam poczekać z przyjmowaniem Kelpu?

  1. avatar Jarmush 23 sierpnia 2018 o 07:51

   wszystko walę do 4, te zielonki się świetnie komponują,
   nie musisz czekać, bo kelp to warzywo morskie, też ma magnez, i wszystkie zielonki mają magnez

 23. avatar Aga1982 25 sierpnia 2018 o 07:40

  Ok mam już Twój jablczan( mąż zadziałał). Jeszcze chciałam dopytać o Kelp czy biorąc go bez badań na tarczyce nie zrobię sobie krzywdy? Mam skłonności do torbieli i dlatego bardzo się tym tematem interesuje. Nie mam objawów tarzycy.
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 25 sierpnia 2018 o 12:13

   a nigdy, nie jesz sushi, zupy miso?

 24. avatar Ka 12 września 2018 o 19:36

  Czyli kelp może być pomocny w odbudowie i wzamcnianiu szkliwa ?

  1. avatar Jarmush 12 września 2018 o 20:26

   jak masz braki jodu to ogólnie będzie lepiej, natomiast raczej odbudowa szkliwa nie jest możliwa, natomiast jak masz kamień bierz D3+K2 tiB, jaki masz poziom 25(OH)D? no i bierz magnez TiB.

 25. avatar princesqa 5 marca 2019 o 12:54

  Nie wiem, czy było już takie pytanie, więc zadaję. Czy dziecku, które ma 5 lat można aplikować płyn Lugola przez skórę jako alternatywę dla Nori i Kelpu? Mała bierze 2 tabletki chlorelli TIB ale to chyba za mało.

  1. avatar Jarmush 5 marca 2019 o 16:16

   nie aplikuj jodu, pokarm, 5 latka może brać 1,5 grama chlorelli This is BIO i 2 gramy Spiruliny This is BIO.

 26. avatar Berbla 10 marca 2019 o 21:17

  Pepsi, a czy warto kupować kombu i dodawać do potraw jako wywar z niego? Dużo jest produktów z Chin, czy są one bezpieczne? Słyszałam, że jest alternatywą dla wywaru z mięsa. Ceny są bardzo różne i nie wiem, jak one się mają do jakości. A może w ogóle odpuścić?

  1. avatar Jarmush 10 marca 2019 o 21:23

   jest wiele doskonałych produktów z Chin, z czym spotykam się na targach BIO w Norymberdze (właśnie byłam w lutym), Chińczycy w związku z ogromną nagonką mają wszystkie certyfikaty nie tylko unijne i amerykańskie, ale dla każdego większego kraju w Unii, nikt nie dysponował na tragach takimi zatwierdzeniami. Jednak ludzie którzy sprowadzają towar z Chin są zachłanni, chcą jak najmniej zapłacić i Chiny taki towar też mają, i to wszystko miesza się w ofercie. Trzeba patrzyć po prostu na sprawdzoną firmę. Jeśli produkt jest wybitnie tani, a przyleciał legalnie z Chin, został oclony po doliczeniu kosztu transportu do ceny towaru, bo tak to wygląda, na lotnisku, czy w porcie dodatkowo opłacony za kontrolę sanitarną, po czym owatowany, to wyobraź sobie ile za niego zapłacono, i czy w ogóle?

   1. avatar Berbla 10 marca 2019 o 22:02

    Dzięki, wywar z warzywek też jest ok ?

 27. avatar Chmurka 18 marca 2019 o 07:52

  Pepsi, smarowanie się jodem mi nie wychodzi, tzn. ten jod mi się zawsze o coś wytrze, dlatego chciałam spróbować brać kelp – czyli jedna pigułka rano, bo wieczorem selen – zgadza się?

  1. avatar Jarmush 18 marca 2019 o 08:29

   albo pół łyżeczki Kelp This is BIO do czwartej szklanki codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek.

 28. avatar Chmurka 18 marca 2019 o 08:43

  A kiedy będzie kelp this is bio?

  1. avatar Jarmush 18 marca 2019 o 08:43

   może nawet dzisiaj, już jest

 29. avatar Chmurka 18 marca 2019 o 08:45

  dzięki 🙂

 30. avatar mateuszozon 2 kwietnia 2019 o 12:46

  Pepsi, ile dziennie zalecasz suplementować tabletek kelpu TIB aby odnieść jak najlepsze korzyści?

  1. avatar Jarmush 2 kwietnia 2019 o 17:25

   kelpu w proszku This is BIO pól płaskiej łyżeczki, a kaspułki G&G , 1 dziennie

 31. avatar mateuszozon 2 kwietnia 2019 o 19:40

  Jak to?! Przecież 1 kapsułka waży 500 mg zaś płaska łyżeczka kelpu w proszku 6 razy wiecej! Przecież to 2 zupełnie różne dawki.

  1. avatar Jarmush 2 kwietnia 2019 o 21:37

   jedno jest suplementem diety z dokładnie określoną ilością jodu, drugie jest pokarmem, tak jakbyś zjadł sushi
   to jest tak jakbyś wziął witaminę C w tabletce z dokładnie określoną ilości kwasu, albo zjadł 3 pomarańcze.

 32. avatar Marzena 3 kwietnia 2019 o 09:17

  Post z cyklu „Pepsi pomóż i nie podejrzewałam,że mnie to dotknie”
  Wczoraj ginex obwieścił,że przy lewym jajniku mam ok.7 cm brzydką zmianę,i że szybko usuwamy jajnik i jajowód.4 lata temu miałam operację usunięcia mięśniaków,poźniej tworzyły się torbiele-na szczęście tylko przebijane.Nie bardzo mam ochotę cokolwiek sobie usuwać.Chcę zintensyfikować naturalne metody.Okłady olejkiem rycynowym będą ok?Rozważam odstawienie Macy.Podpowiedz coś proszę,jak działać?
  Marzena,lat 42,nieródka

  1. avatar Jarmush 3 kwietnia 2019 o 10:06

   ale co to za zmiana, torbiel? czy podejrzewa coś innego

 33. avatar Marzena 3 kwietnia 2019 o 10:37

  Nie powiedział nic konkretniew opisie usg też jest określone jako „zmiana”

 34. avatar Ewelina 30 czerwca 2019 o 13:00

  Czesc,
  A czy mogę brać Kelp jak przyjmujs VITA GREENS & FRUITS – 600g [Scitec] ? Jakie dawki?
  Może z Twoja pomocą uda mi się schudnąć (gdzieś wyczytałam że uregulowanie hormonów tarczycy pomoże na moje grube ramiona i takie karczycho mocne, męskie)

  1. avatar Jarmush 30 czerwca 2019 o 16:38

   Program jem i chudnę z przerywanym postem jest git, możesz dodawać kelp This is BIO w ilości połowy łyżeczki

   1. avatar Ewelina 30 czerwca 2019 o 17:51

    Na jem i chudne jestem i jestem z tego zadowolona, ale ramiona się nie zmniejszają… ogólnie z ciala mnie ubyło ale ramiona pozostaly:-( to pół łyżeczki. A mogę dodać te pół łyżeczki do tego proszku vita Green &fruits? I jak się objawia nadmiar jodu? Jak mam nad tym czuwać?
    I ostatnio poszła mi trochę przemiana materii. ( nie jestem w łazience tak często jakbym chciała) poradzisz Kochana coś na to?

    1. avatar Jarmush 30 czerwca 2019 o 18:07

     możesz, a skąd masz mieć nadmiar, jak prawie wszyscy mają niedobory?

 35. avatar Wiola 16 stycznia 2020 o 22:36

  Czyli kelp jest organiczną (toksyczną) forma jodu czy nieorganiczną? Bo nieorganiczny jest płyn Lugola.

  1. avatar Jarmush 17 stycznia 2020 o 06:28

   nie nie, to nie o to chodzi, wpisz w szukałkę na blogu

   1. avatar Wiola 31 stycznia 2020 o 16:22

    Ok, poszukam. Czy jak mam hashi (tylko ja mam z powiekszoną tarczycą), to mogę 150 mg Kelp brać? Nie narobię sobie tym problemów gorszych? Bo lekarz, to wiadomo, że nie bardzo będzie jod polecał…. Zdania są podzielone. Ale może ze dwa razy w tygodniu chociaż brać? Selenem też straszą i już nie wiem kogo szukać. Wiem tylko, że niacyną wyleczyłam się z lęków, więc witaminy potrafia leczyć.

    1. avatar Jarmush 31 stycznia 2020 o 17:46

     Wiolu mamy doskonały 100% Organiczny Kelp szwedzki https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html, jeśli nie kupujesz naszego Kelpu, mamy też w kapsułkach organiczny G&G, to niestety nie podejmuję się doradztwa, pytaj w firmie, gdzie kupujesz suplementy. A gdy wpiszesz w szukałkę selen, albo przeczytasz moją książkę Leczenie dobrą dietą, otrzymasz dane na temat mojego stanowiska w tej kwestii.
     Ciekawe ilu producentów suplementów można dzień w dzień od 8 lat spotkać w jednym miejscu i uzyskać od nich poradę. Pozdrawiam <3

   2. avatar Wiola 31 stycznia 2020 o 16:24

    „słuchać” miało być 😉

 36. avatar Syl56 24 maja 2020 o 11:09

  Córeczka miała tomograf z kontrastem. Niestety, była to konieczność , mimo, że wiem, że promieniowanie i kontrast to ogromne zło…
  Proszę o wskazówki czym mogłabym oczyścić organizm córeczki ? Podaje jej spiruline, chlorelle, Wit c w dużych ilościach, adek, kąpie ja w sodzie oczyszczonej z solą Kłodawska , magnezem …
  Przyszła mi myśl o kelpie ? Jodynie ?
  Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, w jakich ilościach?
  Córka ma 11 lat .
  Proszę o wskazówki.

  1. avatar Alis78 30 maja 2021 o 16:44

   Peps mam pytanko zażywać od 2 tygodni wasze 4 greens od czwartku codziennie rano biegunka i lekki ból jelita po prawej stronie czy to może być związane z witaminami?

   1. avatar Pepsi Eliot 30 maja 2021 o 19:06

    NIe z witaminami, bo to pokarm, tylko możesz być nadwrażliwa na algi. Jadłaś wcześniej algi?

    1. avatar Alis78 31 maja 2021 o 05:38

     Jadłam twoją chlorelle i spirulinę, ale mało regularnie, raczej nic mi się wtedy nie działo. Chyba muszę poszukać przyczyny gdzieś indziej, od dłuższego czasu mam gul w gardle, oczywiście nie zawsze, robiłam gastro usg jamy brzusznej i nic nie wyszło, lekarz sugerował mi zbadanie jelita, może tam gdzieś jest problem.20 lat temu miałam incydent z jelitem drażliwym, wtedy dość szybko przeszło, może jakiś nawrót albo coś innego,boje się, żeby to nie była choroba Leśniewskiego-Crohna ach to zdrowie… wczoraj wzięłam ponownie twoją książkę , przeczytam po raz trzeci, może mnie coś nauczy…pozdrawiam

     1. avatar Pepsi Eliot 31 maja 2021 o 11:10

      sprobuj zrobić kurację S.Bulardi

     2. avatar Alis78 31 maja 2021 o 11:56

      ok dziękuję zrobię, po jednej dziennie tak jak w opisie? i jednym opakowaniem?
      https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

      pozdrawiam

     3. avatar Pepsi Eliot 31 maja 2021 o 12:31

      wystarczy jedno i zobaczymy

 37. avatar Sylwia Mas 24 maja 2020 o 11:18

  Córeczka miała robiony 2 dni temu tomograf głowy z kontrastem. Proszę o wskazówki czym mogłabym oczyścić organizm po tomografii i kontraście? Podaje jej spiruline chlorelle Wit c ADEK, robię kąpiele z soda oczyszczona, solą Kłodawska, magnezem .
  Przyszło mi też na myśl , po przeczytaniu tego artykułu , by podawać kelp i jodynę .
  Córka ma 11 lat. Ile mogłabym podać jej kelpu i jodyny ?
  Macie inne pomysły na oczyszczenie?
  Proszę o pomoc.

  1. avatar Jarmush 24 maja 2020 o 12:28

   Nie podawaj jej teraz ani kelpu ani jodyny, przecież kontrast jodowy dostarczył bardzo dużo i to dożylnie. Nie podawaj jej przypadkowych witamin, nie są dobre. Ile dziecko ma lat? Podam Ci rozpiskę.

  2. avatar Jarmush 24 maja 2020 o 12:31

   Już wiem, że ma 11 lat, a więc tak jak napisałam nie podajesz teraz ani kelpu ani jodu zewnętrznie.

   Dziecko lat 11

   Odporność i oczyszczanie

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 4,0 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html , lub co drugi dzień 1/2 tabletki G&F TiB (teraz czekamy na dostawę)

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   W razie potrzeby kapsułki Vitek i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Uwaga: przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 11 lat można zastosować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypije kieliszek 100 ml, jakby nie zadziałało jeszcze 25 ml, czyli w sumie pół szklanki. Nie jestem lekarzem, wszystko o czym piszę należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

   Jednak przy unormowanych stolcach sól Epsom, czy chlorek magnezu TiB tylko do kąpieki stóp lub do wanny, nie należy zostawiać dziecka samego w wannie.

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C.
   KALIBRACJI NIE ROBIMY częściej niż ran w miesiącu, góra 2 i tylko w przypadku infekcji.

   Na codzień dziecko powinno przyjmować pół porcji /o,5 grama Liposomalu C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   NIE JESTEM LEKARZEM

   1. avatar Sylwia Mas 24 maja 2020 o 15:45

    Witam serdecznie 🙂
    Dziękuję bardzo za radę. Na wstępie przepraszam, że założyłam dwa watki, ale myślałam, że jak się nie zarejestrowałam, to wątek się nie pokaże, a jednak… Można ten jeden wątek usunąć, jeśli to możliwe?
    Spirulinę i chlorellę juz podaję, ale chętnie wypróbuję tą Waszą, jak skończy się mi zapas.
    Witaminy D3 ma na pograniczu normy, dlatego podajemy w dawce 2×2000 wraz z K2AE.
    Omega 3 chętnie włączę.
    W chlorku magnezu zażywamy kąpieli. Rano, wraz z wit c wypijamy cytrynian lub jabłczan magnezu. A może chlorek doustnie jest lepszy?
    Interesują mnie te inhalacje glutationem. Czy one są wskazane przy takim oczyszczaniu z promieniowania i kontrastu? Na jakiej zasadzie to działa? Widziałam produkt u Państwa z płynie, a w przepisie jest proszek…

    Biorezonans ma robiony co ok 2 m-ce ( syn prowadzi gabinet od kilku lat ), pasożytów jak na te chwile brak…
    Zastanawiam się czy nie włączać jej na biorezonansie gotowego programu na „czyszczenie krwi” albo „intensywny detox” ?
    Jeśli chodzi o samo działanie biorezonansu – REWELACJA , dzięki niemu wyszłam z zaawansowanej boreliozy i neuroboreliozy i od prawie 3 lat jestem bezobjawowa wiec jestem przekonana, że bioreozonans działa.

    Słyszałam tez o rewelacyjnym działaniu aronii na sprawy związane z promieniowaniem. Podaje córeczce od 2 dni mielone owoce ( miałam zapas w zamrażarce ). Czy to faktycznie działa?

    Raz jeszcze za wszystko dziękuję i pozdrawiam.

    1. avatar Jarmush 24 maja 2020 o 16:53

     dziecku nie podawaj chlorku doustnie, tylko wtedy gdy mna zatwardzenie, i z godnie z rospiską, którą podaje Sircus w tym art. https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/5431/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa.html, ale nie jestem lekarzem i nie mogę radzić.

     1. avatar Sylwia Mas 25 maja 2020 o 06:34

      Rozumiem. A ten glutation? Jaki do inhalacji?

     2. avatar Sylwia Mas 25 maja 2020 o 06:34

      Rozumiem. A ten glutation? Jaki do inhalacji?

     3. avatar Jarmush 25 maja 2020 o 12:22

      My nie mamy, nasz doskonały liposomal glutationu TiB nie nadaje się do inhalacji,

     4. avatar Sylwia 25 maja 2020 o 13:08

      Ten Wasz do picia mogę jej podawać ? Który polecacie do inhalacji?

 38. avatar Gosik 2 września 2020 o 14:48

  Czesc Pepsi, a mozna kelp kiedy sie bierze 4ta szklanke, greens & fruits i maca, ktora tez ma duzo jodu?

  1. avatar Jarmush 2 września 2020 o 16:43

   maca nie ma dużo jodu, tyle, co bulwy, jak ziemniak, ale gdy masz wątpliwości, bo np masz Hashimoto rzeczywiście zobacz jak się czujesz. Dawkowanie jodu jest być może nawet 30 krotnie zaniżone w porównaniu np z Japonią

   1. avatar Gosik 3 września 2020 o 02:05

    Nie mam Hashimoto, pytam tylko bo chce sobie i rodzinie dostarczyc jodu. W twoich 4 greens w czwartej szklance tez chyba jest sporo jodu juz, prawda? Nastalotkom 13 lat, mozna kelp dawac czasem np 1/4 lyzeczki?

    1. avatar Jarmush 3 września 2020 o 07:28

     nie algi są słodkowodne nie mają więcej jodu nić inne warzywa

    2. avatar Jarmush 3 września 2020 o 13:28

     możesz podawać nastolatkom Kelp, jest też w HyperFood This is BIO obok innych 10 składników, a to jest produkt dla wszystkich <3 o ile dobrze tolerują wodorosty np w sushi

   2. avatar Gosik 3 września 2020 o 02:29

    Mamie tez chcialam kelp kupic, 75 lat, ma wysokie cisnienie, czy sa jakies jeszcze przeciwskazania?

    1. avatar Jarmush 3 września 2020 o 07:27

     może być nadwrażliwa na wodorosty, je sushi?

 39. avatar AGA1988 9 września 2020 o 12:42

  Pepsi, mam pytanie czy suplementacja kelpem jest bezpieczna przy haszimoto czy np. płynem lugola jestem laikiem w tym temacie . Czy kelp jest forma oragniczna , wgl pana …. formy organiczne sa szkodliwe, czy mozna brac zatem w haszimoto kelp ?

  1. avatar Jarmush 9 września 2020 o 15:11

   Tu masz wyjaśnienie tej zagwozdki (od samego początku tekstu – właściwie :)) https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/9325/co-moze-zrobic-dla-ciebie-kelp-czy-istnieje-lepsze-zrodlo-jodu.html

   A co do Hashimoto, tak, są ludzie, którzy z tym schorzeniem autoimmunologicznym nie mogą nawet mieszkać nad morzem, ale znam masę ludzi, którzy bardzo dobrze reagują na kelp This is BIO. Trzeba wziąć odrobinę i sprawdzić, ale jeśli się obawiasz bierz płyn Lugola z apteki (kupuj zawsze płyn na wodzie, nie na alkoholu) przez skórę.

 40. avatar TommY 15 lutego 2021 o 08:49

  Czy zel irish moss zawiera rowniez jod? Stosuje 3x dzennie po kopiatej lyzeczce 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 15 lutego 2021 o 09:00

   Nie mam pojęcia, my polecamy świetny szkocki 100% organiczny Kelp This is BIO https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html

   albo w preparacie złożonym z wielu superpokarmów Hyperfoods This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html

 41. avatar Czarna 21 maja 2022 o 17:22

  Chciałam zamówić kelp ale proszę o przetłumaczenie co znaczy „Zawartość czystego jodu w surowcu w zależności od partii wynosi 650-980mg/kg”. Ile powinnam brak Kelpu żeby nie przedawkować a uzupełnić niedobory.

  1. avatar Pepsi Eliot 21 maja 2022 o 19:11

   płaską łyżeczkę od herbaty (moja rada, nie jest smaczny, polepsza się sprawa, gdy pijesz go z wodą ze sporą ilością cytryny)

 42. avatar Holi 24 września 2022 o 09:59

  Pepsi, krotka pilka. Jod organiczny czy nieorganiczny? I kelp do czego zaliczamy

  1. avatar Pepsi Eliot 24 września 2022 o 20:35
 43. avatar krzysiek.gajda 28 września 2022 o 10:00

  Witam. Pepsi czy można podawać kelp od G&G dziewczynce czteroletniej? Dziękuję i pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 28 września 2022 o 10:52

   a nie zabierasz jej na wegetariańskie sushi? dzieci bardzo lubią, wystarczą wodorosty

 44. avatar Ewa 4 października 2022 o 12:00

  Czy można zażyć kelp zamiast Lugola w czasie ro.ieniowania i w jakiej dawce???

  1. avatar Pepsi Eliot 4 października 2022 o 12:24

   płaska łyżeczka do wody z cytryną, dużo cytryny żeby zniwelować smak kelpu, można dodatkowo zmiksować z jakimiś zielonkami, ja zwykle zalecam dodać do 4 szklanki

 45. avatar Sylwia 16 stycznia 2023 o 19:35

  Pepsi biorę codziennie pół łyżeczki kelpu jestem w ciąży wyniki tarczycy: tsh 0.181 [0.270-4.2] ft3 3.0 [ 2-4.4] ft4 1.57 ( 0.93-1.7) myślisz że mogę brać czy odstawić? Plama na skórze ostatnio utrzymywała się 2 dni, a gdy go nie brałam po nocy znika

  1. avatar Pepsi Eliot 16 stycznia 2023 o 22:16

   ODSTAW, bo jesteś w strefie nadczynności, co lekarz na te wyniki TSH?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TWOJA ODPORNOŚĆ

Greens & Fruits TiB masa dóbr minerałowo witaminowych

oraz wyciągi z ponad 50 owoców, warzyw i ziół

Witamina D3 z K2 w lepiej przyswajalnej formie do ssania

smak wiśniowy:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum