logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 444 952
481 online
32 900 VIPy
Reklama

 

100% organiczny
sproszkowany
OWOC ACEROLI
This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Co może zrobić dla Twojego serca witamina C? Więcej niż spacer!

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Twój organizm nie magazynuje jej, ani (w porównaniu do większości ssaków) nie potrafi jej sam wytworzyć. Oznacza to, że musisz przyjmować ją z zewnątrz.

Witamina C ma wiele funkcji w ciele, włączając w to fakt, że stanowi kofaktor w reakcjach enzymatycznych: bierze udział chociażby w produkcji kolagenu, karnityny (która pomaga ciału zamienić tłuszcz w energię) i katecholaminy (hormonu produkowanego przez nadnercza)

Witamina C niezbędna jest do gojenia się ran, odbudowy i wzrostu kości i zębów i wchłaniania żelaza przez ciało.

Jest też bardzo silnym antyoksydantem dzięki czemu może zatrzymać uszkodzenia DNA wywołane przez wolne rodniki.

Wolne rodniki wywołują i sprzyjają także zawałą serca i innym chorobom serca. Jak dowodzą dotychczasowe badania, witamina C dzięki działaniu przeciwutlniającemu może odgrywać ogromną rolę w ochronie serca.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie o przedłużonym działaniu z dodatkiem dzikiej róży, bioflawonoidów z cytrusów i kwercetyny


Witamina C lepsza niż spacer?

W badaniu zaprezentowanym na 14 międzynarodowej konferencji American Physiological Society dotyczącej endoteliny – białka, które odpowiada za zwężenie małych naczyń krwionośnych, wzięto pod lupę wyniki 35 otyłych lub posiadających nadwagę dorosłych.

U tych badanych, którzy przyjmowali dzienną dawkę 500 mg syntetycznej witaminy C, wykazano zmniejszenie zwężenia żył większe niż u tych, którzy codziennie pokonywali 10 000 – 15 000 kroków. Zmniejszyła się u nich bardziej także aktywność endoteliny, która utrzymuje się na wysokim poziomie u osób otyłych i z nadwagą.

Witamina C pomaga rozluźnić naczynia krwionośne

Witamina C jest obiecująca jeśli chodzi o terapię chorób serca nie tylko ze względu na wpływ na endotelinę. Odgrywa ona też ogromną rolę w procesie rozszerzania naczyń krwionośnych.

Zdolność naczyń krwionośnych do rozszerzania się jest ograniczona chociażby u osób z miażdżycą. Uszkodzenie mięśnia sercowego spowodowane atakiem serca i uszkodzenie mózgu, do którego przyczynia się zawał połączone są z niezdolnością naczyń krwionośnych do umożliwienia przepływu krwi na zagrożonym obszarze.

Wiele randomizowanych badań, badań z podwójną ślepą i badań z grupą kontrolną lub placebo wykazało, że leczenie z zastosowaniem witaminy C skutkuje trwałym efektem w leczeniu tego typu przypadłości.

Dr Andrew Saul uważa, że gdyby każdy przyjmował chociaż 500 mg witaminy C dziennie, można by uchronić nawet 216 000 żyć rocznie!

To witamina C jest powodem dla którego warzywa są tak zdrowe dla Twojego ciała!

Większość z Was wie, że jednym z kluczy do drzwi zwanych zdrowiem serca jest świeża organiczna żywność. Badacze podkreślają, że ludzie, którzy jedzą dużo owoców i warzyw mają zmniejszone ryzyko wystąpienia chorób serca przede wszystkim (ale nie tylko) ze względu na zawartą w nich witaminę C!

Duńskie badanie, w które zaangażowano ponad 100 000 osób wykazało, że osoby o najwyższym wskaźniku spożycia roślinnej żywności mają o 15% niższe szanse na atak serca i 20% mniejsze szanse na przedwczesną śmierć!

Witamina C obniża ciśnienie krwi

Osoby będące na diecie bogatej w przeciwutleniacze, takie jak witamina C, mają niższe ryzyko posiadania wysokiego ciśnienia krwi.

Badanie opublikowane w magazynie Hypertension wykazało „silne powiązanie pomiędzy wysokim skoncentrowaniem witaminy C we krwi, spożyciem dużej ilości owoców i warzyw a niższym ciśnieniem krwi”.

Kolejny powód żeby włączyć witaminę C do stałej suplementacji?

Źródła: 1

uściski:)

(Visited 3 353 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Asia 4 lipca 2018 o 09:52

  off topic 🙂 kobietki, pomóżcie mi jakoś ogarnąc mój oddech… od dłuższego już czasu oddycham bardzo płytko, przez co dokucza mi senność, brak energii, problemy z koncentracją. Mój oddech to właściwie tylko takie minimum, które utrzymuje mnie przy życiu. Zdarza sie też, że po wydechu zatrzymuję się i dopiero po chwili biorę wdech, a przecież utrzymywanie dłużej pustych płuc jest niezdrowe. Oddech jest pełny tylko kiedy medytuję, za to kiedy sie na nim nie skupiam staje się na powrót niewłaściwy, a przecież nie mogę go kontrolować cały czas… wyczytałam, że chińska medycyna twierdzi, że osoby które płytko oddychają sa po jakichś przeżyciach, to osoby które mają problem z samooceną, które tym płytkim oddychaniem nie dają sobie pełnych praw, nie czują że są ważne itp. Może coś w tym jest, bo sporo potkało mnie w zyciu niekoniecznie dobrych rzeczy.

  1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 13:19

   bierzesz magnez?

   1. Asia 5 lipca 2018 o 01:03

    nie suplementuję, bo jem dużo kaszy gryczanej, bananów, piję czyste kakao, sporo gorzkiej czekolady, orzechy, ziarna słonecznika, piję wodę z magnezem

    1. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 11:19

     ja bym zbadała poziom

  2. Ponton 4 lipca 2018 o 22:57

   Sprawdź u fizjoterapeuty czy masz prawidłową ruchomośc klatki piersiowej.

 2. Aneta D Falkiewicz 4 lipca 2018 o 16:49

  no z czym najlepiej sie wchłania ta wit C, skoro sama przez siebie się nie wchłania? co moze blokować wchłanianie jej?

  1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 20:03

   synergia z C: selen, sód, wapń, kobalt, mangan (brak manganu w organizmie = tylko ok. 20%-owa wchłanialność wit C), witamina A, E, B6, B5, B10

   antagonizm z C: wapń (co dziwniejsze jest i w synergii i w antagonizmie), B12, miedź

 3. janusz 4 lipca 2018 o 20:58

  Witam. Skoro przyjmowanie dużych dawek witaminy C (kiszona kapusta, cytryna, czarna porzeczka, papryka) ma wpływ na niską wartość PH moczu, to czy w połączeniu z dietą alkalizującą nie zafałszowuje to informacji o równowadze kwasowo-zasadowej organizmu? Pytam, bo PH mojego moczu to 5,5-6.0 a stężenie kwasu moczowego we krwi 268 mmol/l (norma 208-428 mmol/l). Może to poziom poziom zakwaszenia krwi daje bardziej miarodajny obraz stanu gospodarki kwas./zasad. organizmu niz PH moczu? Proszę o opinię.

  1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 21:33

   w takim przypadku, gdy je się dużo pokarmów zakwaszających mocz, jak żurawina, rzeczywiście poziom pH moczu nie będzie jednoznaczny z zakwaszeniem ciała. Twój kwas moczowy jest na dobrym poziomie, jednak jest jeszcze kwestia przyswajalności składników odżywczych przy odpowiednim pH moczu w ciągu dnia.

   1. janusz 4 lipca 2018 o 21:55

    A jak tą przyswajalność sprawdzić?

    1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 22:02

     Zakres przyswajania witamin i minerałów w odniesieniu do aktualnego pH moczu:

     Jod –  minimum 6,4 – maximum 6,6, lub inne źródła podają 6,8 pH

     Molibden, Srebro –   minimum 6,3 – maximum 6,7 pH

     Miedź, Cynk –     minimum 6,2 – maximum 6,9 pH

     German, Selen –  minimum 6,1 – maximum 6,8 pH

     Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo –  minimum 6,0 – maximum 7,0 pH

     Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad – minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

     Witaminy A, B, E, F, K –  minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

     Sód, Magnez, Krzem, Fosfor – minimum 5,6 – maximum 7,4 pH

     Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor minimum 5,4 – maximum 7,6 pH

     1. janusz 4 lipca 2018 o 22:48

      Aaa …. Rozumiem. Czyli, aby ta przyswajalność była najlepsza PH moczu powinno wynosić 6,5.-7.0. Dziękuję za info !!!

 4. Smile 4 lipca 2018 o 21:17

  Hej,moj mąż dwa lata temu miał mieć artroskopie,bardzo go bolało kolano,ale bardziej boi się lekarzy i szpitala wiec nie poszedł na zabieg i bol sam ucichł,nic się nie działo.Wczoraj mąż klękał w pracy i mu coś strzeliło,zrobiła mu się kula koło kolana,nie przeszkadza ale boli jak dotyka.Nie chce isc do lekarza,czy mogę spróbować jakiś innych metod aby się to wchłonęło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *