logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
106 101 032
148 online
32 999 VIPy
Reklama

 

IDEALNA DLA
TWOJEGO PĘCHERZA
SPROSZKOWANA
ŻURAWINA
CRANBERRY This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Co najlepiej jeść, gdy masz niedoczynność tarczycy, a nawet nowo odkrytą osobowość borderline?

majeranek

Każdego dnia zalewa mnie fala chwytliwych tytułów nad rozczarowującymi treściami artykułów. Nic dziwnego, że niekiedy wolę skupić się na dobrym arcie o majeranku, z badaniami z majerankiem w roli głównej.

Dyżurnym tematem z nagłówków jest obok sztucznych xenoestrogenów (ftalany) w plastiku, zaburzenie osobowości borderline.

Ustalmy jedno, że plastikowe, nierecyklingowane pojemniki są złe dla środowiska, w tym butelki na wodę również. Jednak woda jaką dostarcza kran w kuchni nie jest wodą dobrą, jest tragikofarsą kołtuńską. Weźmy się lepiej za zaburzoną osobowość, czyli rozpoznanie, które mówi, że niby wszystko jak najbardziej siur, ale jednak jesteś nie ten teges.

Do worka z borderline wrzuca się wszelkich niewygodnych towarzysko, którzy dodatkowo nie najlepiej o sobie myślą, i o dziwo sporo przesiadują w pustce.

Żeby się tylko nie okazało, że wahadła pozamiatały nam z lekka budzących się nieświadomie, może nawet malutkich ekstrasensów z okresami intensywnego smutku, zwanego dysforią (przeciwieństwem euforii), byleby ich tylko nie nazwać zbyt popularnie, ludźmi w depresji.

Przy okazji info, co zrobić, aby otrzymać diagnozę z pogranicza osobowości rozczarowującej borderline? Z listy 8 pozycji kwalifikującyc do takiej diagnozy należy rozpoznać u siebie conajmniej 5.

1. Osoba taka za wszelką cenę próbuje uniknąć porzucenia

2. Bywa w intensywnych i burzliwych związkach, z tendencją do nieprawdziwego odbioru drugiej osoby, jako diabelsko złej, lub anielsko dobrej. I rzecz może oscylować przeciwnie.

3. Ma niestabilne poczucie siebie samej, co może doprowadzić do radykalnych zmian w głównych aspektach tożsamości, takich jak światopogląd, własna kariera, religia lub orientacja seksualna.

4. Autodestrukcja, częste myśli samobójcze lub samo-krzywdzące zachowania, takie jak cięcie.

5. Kompulsywne zachowania na co najmniej dwóch innych płaszczyznach, przykładowo alkoholizm, czy objadanie się

6. Dzikie wahania nastroju z ekstremami lęku, drażliwości, lub wspomnianej już dysforii

7. Uporczywe odczuwanie pustki

8. Łatwo wyzwalający się intensywny gniew lub wściekłość, którymi dana osoba wydaje się być podminowana.

A może należałoby odstąpić od kwalifikowania ludzi w ten sposób? Czy taka diagnoza nie daje im poczucia wadliwości? To jednak co innego, niż powiedzenie pacjentowi, Twoja tarczyca spowolniła.

Reklama

Tu znajdziesz SELEN TiB® przyczyniający się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy (cokolwiek to znaczy), pomaga miećz drowe włosy i paznokcie, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i tarczycy, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Oraz CYNK TiB® pomocny dla dużej ilości funkcji ciała, rozrodczość, równowaga kwasowo-zasadowa, metabolizm węglowodanów, poziom testosteronu wzrok.  Cynk pomaga w prawidłowej syntezie białka i DNA, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, kwasów tłuszczowych i witaminy A. Cynk to także zdrowe kości, włosy, paznokcie i skóra. Wreszcie je mamy, jedynym dodatkiem oprócz kapsułki z celulozy jest mączka ryżowa i żadnych innych wypełniaczy, no i jest w szkle! Jaramy się tak samo jak naszym magnezem i folianami TiB®🙂


Co jeść, aby naturalnie pomagać tarczycy w wychodzeniu z niedoczynności?

Najczęstszym niedoborem żywieniowym dla tarczycy jest niewystarczająca ilość jodu. Uwaga, gdy rzecz dotyczy Hasimoto, należy postępować ostrożnie z jodem, opcja dostarczania go sobie w postaci plamy o średnicy około 2-3 cm płynu Lugola z apteki, przez delikatną skórę brzucha, czy nadgarstka, wydaje się być bezpieczna.

Niski poziom tego minerału zachęca nas do zwiększenia ilości soli jodowanej w diecie. Niestety, jod ma krótki okres trwałości, a do tego sól kuchenna jest mocno przetwarzana, absolutnie nie zawiera już ponad 90 minerałów, jak szara sól morska i jest po prostu chlorkiem sodu NaCl, mogącym zaburzyć równowagę sodowo potasową w organizmie.

Najlepiej jest jeść żywność, która naturalnie zawiera jod i inne składniki odżywcze, pomagające w prawidłowym wchłanianiu jodu. Selen jest nierozerwalnie z tym związany.

Wodorosty (algi, dulse, nori, kelp)
Żurawina (Conajmniej 12 powodów żeby pokochać cytrynę dla ubogich, ups, żurawinę:)
Fasola Navy (ta mała)
Ekologiczne  jajca
Kryształy różowej soli himalajskiej, lub szarej morskiej
Czarna melasa
Ocet jabłkowy

4 szklanki™ jak zwykle się kłaniają.

Korzystne tłuszcze:

Awokado
Olej kokosowy
Olej z wątroby dorsza

W dodatku do tych zaleceń, należy rozważyć przyjmowanie pokarmów oczyszczających układ trawienny, czyli fermentowane warzywa.

Oraz unikać promieniowania i ftalanów, wiadomo, że przetworzonych pokarmów, cukiernic, patelni i dużo dużo biegać należy.

Goitrogeny z krzyżowych mogłyby szkodzić, gdyby się je jadło kilogramami, a parowanie jeszcze zmniejsza ich ilości.

owocek

(Visited 5 398 times, 3 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Julia 4 stycznia 2020 o 18:42

  Zależy to od podejścia terapeutycznego, samego terapeuty, czy też wyznawanej przez niego filozofii, ale jak najbardziej jest taka tendencja, żeby nie mówić osobom korzystającym z terapii, na co chorują. Przede wszystkim po to, żeby nie stygmatyzować Klienta w zaburzeniu. Już nawet (od dość dawna z resztą) nie mówi się „pacjent”, tylko właśnie „klient”, żeby nie odczuwał tego jak to nazwałaś „poczucia wadliwości”.

 2. Klaudia 5 stycznia 2020 o 02:04

  Pepsi jak być dobrym człowiekiem i skończyć z kłamstwami? Kłamie w rzeczach typu, ze na przykład coś danego dnia robiłam, a nie robiłam (gdy z lenistwa z kims mi się nie chciało spotkać), w przypadku poznawania kolesi na temat swojej przeszlosci (tzn. nigdy nie byłam w związku i jak o to pytają to kłamie ze tak byłam i wymyślam). Poza tym mam wrazenie, czuje to, ze jestem jakas zła. Nie chce taka być. Otaczają mnie osoby które są mega życzliwe, kochane i po prostu promienieją gdziekolwiek się pojawia swoja dobrocią, chciałabym również innym dawać dobro tak jak inni mi, wychodzić do nich z przyjaźnią, częściej się uśmiechać, być pozytywnie nastawiona…

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 07:43

   Kłamstwo, które ma na celu manipulację, wyrządzenie szkody drugiemu człowiekowi, oszustwo, powstaje z premedytacją, można zakwalifikować, jakby ktoś chciał do uczynków po drugiej stronie dobra. Jednak taki koloryzowanie teraźniejszości to nie są uczynki złe, nie można tgo porównać. Niekiedy lepiej jest podkoloryzować rzeczywistość, podświadomość też zacznie w to wierzyć, gdy powtórzysz rzecz wiele razy, bowiem ta gra nie działa w ten sposób, że spotykasz chodzącyc sprawiedliwych. Facet chce być pierwszy dla nastolatki, ale nie rzuca się z takim samym zapałem na 30 letnią dziewicę. Ludzie mają nasranych do głowy masę stereotypów, atawizmów, programów i nie mają pojęcia dlaczego postepują tak a nie inaczej, gdy tymczasem działają jak automaty i masę zachowań można przewidzieć na kilometr. Dlatego koloryzujesz. Do siebie zmyślającej, to niekiedy jest technika uczenia podświadomości, która nie odróżnia fantazji od faktów, a więc do siebie takiej, dołóż dziewczynę, która nie krzywdzi ludzi, ale nie potępiaj tamtej, dokładaj codziennie nową siebie, jak najlepszą na dany dzień potrafisz, ale akceptuj też i kohcaj siebie z wczoraj, i nie porównuj się do nikogo. Tyt idziesz swoimi schodami, jesteś w swojej szkole, i zalogowałaś się tutaj w swojej sprawie, czyli ewolucji świadomości.

   1. Kwzrsk 6 stycznia 2020 o 21:19

    Pepsi dlaczego uważasz, że 30 letnia dziewica to już nie świety Graal dla faceta? Pytam z ciekawosci, bardzo mnie zaintrygowalas ta informacja. Zawsze myslalam, ze kazdy facet, niezaleznie od wieku kobiety, chce miec kobiete dziewice 😉

    1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2020 o 22:24

     Żartujesz? 🙂

     1. Kwzrsk 6 stycznia 2020 o 22:35

      poważnie Pepsi pytam. Dlaczego dla faceta kobieta 30 letnia dziewica byłaby fe a nie trofeum? :p

     2. Pepsi Eliot 6 stycznia 2020 o 22:36

      Nie chce mi się o tym gadać, to jest tak banalne do rozkminienia

     3. Cesli 11 stycznia 2020 o 09:05

      Kwzrsk
      🙂
      Dziewictwo = świeżość, nieśmiałość, młodość
      30 kobieta = świadomość ciała i emocji , doświadczenie, harmonia (ha ha 😉 ), chodzący seks, który w żaden sposób się nie narzuca i nie wybucha mijając cię na ulicy, chociaż jest poczucie, ze taka kobieta jest wulkanem energii i jest rozbuchana.
      A 30 lat blokady seksualnej to lekko podgnita energia.
      Tak ja to widzę.

 3. Sara 5 stycznia 2020 o 09:40

  Kochana Pepsi, przrywam milczenie, gdyż ostatnio starałam się udać, że problemu nie ma, a on się zbierał i wybuchł. Chodzi o to, że ja próbuję podnosić swoje wibracje, działać, kreować, myśleć pozywynie, wizualizować intencje itp. A mój mąż jak przychodzi wieczór zaczyna narzekać, marudzić, jęczeć, martwić się i czarnowidzieć. Mówi że się nudzi i przytłacza go ta pora roku i pogoda, ale nic z tym nie robi, bo mu się nie chce i jest do wszystkiego i ludzi negatywnie nastawiony. Staram się mu z miłością pomóc, rozumieć go i wspierać i myśleć też pozytywnie za niego, ale jego nastrój przechodzi na mnie później, bo ma tak posępną minę i stwarza tak napiętą atmosferę, że i mi odbiera to dobrą energię. Jak pomóc jemu, sobie, nam?

 4. krystyna 5 stycznia 2020 o 23:52

  kochana dziekuje ze jestes chlone Twoje wiadomosci jak swieze buleczki

 5. Kwzrsk 6 stycznia 2020 o 22:38

  no właśnie nie mogę rozkminić :> wszędzie się mówi, ze każdy facet chce dziewice i ja rozpakować. Jakie to ma znaczenie ile owa dziewica ma lat?

  1. Keyt 11 stycznia 2020 o 00:16

   30stka to już nie jest ta jakość i ten powab co niewinna nastolatka, to jak ekscytacja nowym ciuchem ze sklepu, taka moja świeża zdobycz. Obejrzyj film Kochanek, obraz ekscytacji niewinnością, czy Była sobie dziewczyna. Brzmi jak brzmi, ale na pewnym etapie machasz na takie rzeczy ręką, że facetów (wszystkich? kurczaki, tylu ich chodzi) obchodzi to czy tamto, że jest tak i owak, a dlaczego nie spotkać faceta, dla którego doświadczenie w tym temacie będzie jednak cenne, może młodszy?
   Wszystkiego dobrego Kochana 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *