Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 909
63 online
42 339 VIPy

Co najlepiej jeść przy niedoczynności tarczycy, a nawet nowo odkrytej osobowości borderline?

Każdego dnia zalewa nas fala chwytliwych tytułów nad rozczarowującymi treściami artykułów.

Nic dziwnego, że niekiedy wolisz skupić się na dobrym artykule o majeranku. Gdyby nie wirus, nowy ład, wielki reset, bitcoin, Elon Musk i paszporty, dyżurnym tematem z nagłówków zapewne byłoby zaburzenie osobowości borderline, tuż obok ksenoestrogenów w plastiku (ftalany).

Ustalmy jedno, że plastikowe, nierecyklingowane pojemniki są złe dla środowiska, w tym butelki na wodę również. Jednak woda jaką dostarcza kran w kuchni nie jest wodą dobrą, jest tragikofarsą kołtuńską.

Weźmy się lepiej za zaburzoną osobowość, czyli rozpoznanie, które mówi, że niby wszystko jak najbardziej git, tyle jednak, że jesteś nie ten teges. Do worka z borderline wrzuca się wszelkich niewygodnych towarzysko, którzy dodatkowo nie najlepiej o sobie myślą, i o dziwo sporo przesiadują w pustce.

Żeby się tylko nie okazało, że wahadła pozamiatały nam z lekka budzących się nieświadomie, może nawet malutkich ekstrasensów z okresami intensywnego smutku, zwanego dysforią (przeciwieństwem euforii), byleby ich tylko nie nazwać zbyt popularnie, ludźmi w depresji.

Przy okazji info, co zrobić, aby otrzymać diagnozę z pogranicza osobowości rozczarowującej borderline?

Z listy 8 pozycji kwalifikujących do takiej diagnozy należy rozpoznać u siebie co najmniej 5

 1. Osoba taka za wszelką cenę próbuje uniknąć porzucenia
 2. Bywa w intensywnych i burzliwych związkach, z tendencją do nieprawdziwie krańcowego odbioru drugiej osoby, jako diabelsko złej, lub anielsko dobrej. I rzecz może diametralnie oscylować.
 3. Ma niestabilne poczucie siebie samej, co może doprowadzić do radykalnych zmian w głównych aspektach tożsamości. Takich jak światopogląd, własna kariera, religia, a nawet orientacja seksualna.
 4. Autodestrukcja, częste myśli samobójcze, lub samokrzywdzące zachowania, takie jak cięcie.
 5. Kompulsywne zachowania na co najmniej dwóch innych płaszczyznach, przykładowo alkoholizm i objadanie się, czy klasyczna bulimia.
 6. Dzikie wahania nastroju z ekstremami lęku, drażliwości, lub wspomnianej już dysforii.
 7. Uporczywe odczuwanie pustki.
 8. Łatwo wyzwalający się intensywny gniew, a nawet wściekłość.

Czy taka diagnoza nie daje ludziom poczucia wadliwości? To jednak co innego, niż powiedzenie pacjentowi, Twoja tarczyca spowolniła.

Co jeść, aby naturalnie pomagać tarczycy w wychodzeniu z niedoczynności?

Najczęstszym niedoborem żywieniowym dla tarczycy jest niewystarczająca ilość jodu.

Uwaga

Gdy rzecz dotyczy Hasimoto, należy postępować ostrożnie z jodem, opcja dostarczania go sobie w postaci plamy o średnicy około 2-3 cm płynu Lugola z apteki, przez delikatną skórę brzucha, czy nadgarstka, wydaje się być bezpieczna. Niski poziom tego minerału zachęca nas do zwiększenia ilości soli jodowanej w diecie.

Niestety, jod ma krótki okres trwałości, a do tego sól kuchenna jest mocno przetwarzana, absolutnie nie zawiera już ponad 90 minerałów, jak szara sól morska i jest po prostu chlorkiem sodu NaCl, mogącym zaburzyć równowagę sodowo potasową w organizmie.

Najlepiej jeść żywność, która naturalnie zawiera jod i inne składniki odżywcze, pomagające w prawidłowym wchłanianiu jodu.

Korzystne tłuszcze:

 • Awokado
 • Olej kokosowy
 • Olej z wątroby dorsza
 • W dodatku do tych zaleceń, należy rozważyć przyjmowanie pokarmów oczyszczających układ trawienny, czyli fermentowane warzywa.

Czego powinno się unikać?

 • Wszystkich odmian prosa (kasza jaglana?!)
 • Wysoko przetworzonych produktów spożywczych wiadomo, cukiernic, patelni, teflonów
 • Unikać promieniowania i ftalanów
 • Niefermentowanej soi, takiej jak sos sojowy i mleko sojowe, ponieważ mogą zakłócać produkcję hormonów tarczycy
 • Kawy (dobrze się składa bo wkrótce pojawi się BEZKOFEINOWA, organiczna i bardzo smaczna kawcia This is BIO) i alkoholu
 • Goitrogeny z krzyżowych mogłyby szkodzić, gdyby się je jadło kilogramami, a parowanie jeszcze zmniejsza ich ilości.

owocek

(Visited 6 553 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Julia 4 stycznia 2020 o 17:42

  Zależy to od podejścia terapeutycznego, samego terapeuty, czy też wyznawanej przez niego filozofii, ale jak najbardziej jest taka tendencja, żeby nie mówić osobom korzystającym z terapii, na co chorują. Przede wszystkim po to, żeby nie stygmatyzować Klienta w zaburzeniu. Już nawet (od dość dawna z resztą) nie mówi się „pacjent”, tylko właśnie „klient”, żeby nie odczuwał tego jak to nazwałaś „poczucia wadliwości”.

 2. avatar Klaudia 5 stycznia 2020 o 01:04

  Pepsi jak być dobrym człowiekiem i skończyć z kłamstwami? Kłamie w rzeczach typu, ze na przykład coś danego dnia robiłam, a nie robiłam (gdy z lenistwa z kims mi się nie chciało spotkać), w przypadku poznawania kolesi na temat swojej przeszlosci (tzn. nigdy nie byłam w związku i jak o to pytają to kłamie ze tak byłam i wymyślam). Poza tym mam wrazenie, czuje to, ze jestem jakas zła. Nie chce taka być. Otaczają mnie osoby które są mega życzliwe, kochane i po prostu promienieją gdziekolwiek się pojawia swoja dobrocią, chciałabym również innym dawać dobro tak jak inni mi, wychodzić do nich z przyjaźnią, częściej się uśmiechać, być pozytywnie nastawiona…

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 06:43

   Kłamstwo, które ma na celu manipulację, wyrządzenie szkody drugiemu człowiekowi, oszustwo, powstaje z premedytacją, można zakwalifikować, jakby ktoś chciał do uczynków po drugiej stronie dobra. Jednak taki koloryzowanie teraźniejszości to nie są uczynki złe, nie można tgo porównać. Niekiedy lepiej jest podkoloryzować rzeczywistość, podświadomość też zacznie w to wierzyć, gdy powtórzysz rzecz wiele razy, bowiem ta gra nie działa w ten sposób, że spotykasz chodzącyc sprawiedliwych. Facet chce być pierwszy dla nastolatki, ale nie rzuca się z takim samym zapałem na 30 letnią dziewicę. Ludzie mają nasranych do głowy masę stereotypów, atawizmów, programów i nie mają pojęcia dlaczego postepują tak a nie inaczej, gdy tymczasem działają jak automaty i masę zachowań można przewidzieć na kilometr. Dlatego koloryzujesz. Do siebie zmyślającej, to niekiedy jest technika uczenia podświadomości, która nie odróżnia fantazji od faktów, a więc do siebie takiej, dołóż dziewczynę, która nie krzywdzi ludzi, ale nie potępiaj tamtej, dokładaj codziennie nową siebie, jak najlepszą na dany dzień potrafisz, ale akceptuj też i kohcaj siebie z wczoraj, i nie porównuj się do nikogo. Tyt idziesz swoimi schodami, jesteś w swojej szkole, i zalogowałaś się tutaj w swojej sprawie, czyli ewolucji świadomości.

   1. avatar Kwzrsk 6 stycznia 2020 o 20:19

    Pepsi dlaczego uważasz, że 30 letnia dziewica to już nie świety Graal dla faceta? Pytam z ciekawosci, bardzo mnie zaintrygowalas ta informacja. Zawsze myslalam, ze kazdy facet, niezaleznie od wieku kobiety, chce miec kobiete dziewice 😉

    1. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 21:24

     Żartujesz? 🙂

     1. avatar Kwzrsk 6 stycznia 2020 o 21:35

      poważnie Pepsi pytam. Dlaczego dla faceta kobieta 30 letnia dziewica byłaby fe a nie trofeum? :p

     2. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 21:36

      Nie chce mi się o tym gadać, to jest tak banalne do rozkminienia

     3. avatar Cesli 11 stycznia 2020 o 08:05

      Kwzrsk
      🙂
      Dziewictwo = świeżość, nieśmiałość, młodość
      30 kobieta = świadomość ciała i emocji , doświadczenie, harmonia (ha ha 😉 ), chodzący seks, który w żaden sposób się nie narzuca i nie wybucha mijając cię na ulicy, chociaż jest poczucie, ze taka kobieta jest wulkanem energii i jest rozbuchana.
      A 30 lat blokady seksualnej to lekko podgnita energia.
      Tak ja to widzę.

 3. avatar Sara 5 stycznia 2020 o 08:40

  Kochana Pepsi, przrywam milczenie, gdyż ostatnio starałam się udać, że problemu nie ma, a on się zbierał i wybuchł. Chodzi o to, że ja próbuję podnosić swoje wibracje, działać, kreować, myśleć pozywynie, wizualizować intencje itp. A mój mąż jak przychodzi wieczór zaczyna narzekać, marudzić, jęczeć, martwić się i czarnowidzieć. Mówi że się nudzi i przytłacza go ta pora roku i pogoda, ale nic z tym nie robi, bo mu się nie chce i jest do wszystkiego i ludzi negatywnie nastawiony. Staram się mu z miłością pomóc, rozumieć go i wspierać i myśleć też pozytywnie za niego, ale jego nastrój przechodzi na mnie później, bo ma tak posępną minę i stwarza tak napiętą atmosferę, że i mi odbiera to dobrą energię. Jak pomóc jemu, sobie, nam?

 4. avatar krystyna 5 stycznia 2020 o 22:52

  kochana dziekuje ze jestes chlone Twoje wiadomosci jak swieze buleczki

 5. avatar Kwzrsk 6 stycznia 2020 o 21:38

  no właśnie nie mogę rozkminić :> wszędzie się mówi, ze każdy facet chce dziewice i ja rozpakować. Jakie to ma znaczenie ile owa dziewica ma lat?

  1. avatar Keyt 10 stycznia 2020 o 23:16

   30stka to już nie jest ta jakość i ten powab co niewinna nastolatka, to jak ekscytacja nowym ciuchem ze sklepu, taka moja świeża zdobycz. Obejrzyj film Kochanek, obraz ekscytacji niewinnością, czy Była sobie dziewczyna. Brzmi jak brzmi, ale na pewnym etapie machasz na takie rzeczy ręką, że facetów (wszystkich? kurczaki, tylu ich chodzi) obchodzi to czy tamto, że jest tak i owak, a dlaczego nie spotkać faceta, dla którego doświadczenie w tym temacie będzie jednak cenne, może młodszy?
   Wszystkiego dobrego Kochana 🙂

 6. avatar Kryszna 7 czerwca 2021 o 20:18

  Pepsi, Pepsi, Kochana Pepsi. Przepraszam z góry, że komć nie na temat, ale sprawa pilna. Moje 1,5 letnie dziecię ma stwierdzoną próchnicę. Słodyczy nie jada, zęby czyściliśmy pasta bez fluoru. Poradź coś proszę co zdobi, dentyści krzyczą FLUOR, ja się buntuje, ale jednak o zęby chcemy zawalczyć. Dodam, że Mały ma alergie na nabiał i prawdopodobnie cytrusy..

  1. avatar Pepsi Eliot 8 czerwca 2021 o 06:16

   1,5 roku i nie je produktów mlecznych, jak rozumiem. Jakie jest podstawowe źródło wapnia w jego diecie? Te zęby mają dziury, czy mają białe plamki, czy są po prostu czarne?

   1. avatar Kryszna 8 czerwca 2021 o 10:13

    On jest jeszcze karmiony piersią. Ma bardzo ograniczona dietę, wielu rzeczy nie chce jeść. Zazwyczaj jada zupy, ziemniaki, makarony, kasze i banany.. z innymi produktami bardzo ciężko. To są górne jedynki, z przodu są matowe, z tylu żółtawe, zaczynaja się kruszyć. Aktualnie nie suplementuje Małego niczym.

    1. avatar Kryszna 9 czerwca 2021 o 11:48

     Pepsi HELP D:

     1. avatar Pepsi Eliot 9 czerwca 2021 o 18:36

      jakby były czarne, brakowałoby A, jakby były z białymi plamkami wapnia. Nie podajesz mu D3? Probiotyków?

 7. avatar Kryszna 11 czerwca 2021 o 08:45

  Na ten moment nie podaje, ani D3, ani probiotyków. Doradź co kupić. Miał na początku białe plamy na zębach, szkliwo było matowe. Teraz od środka żeby są żółte 🙁

  1. avatar Pepsi Eliot 11 czerwca 2021 o 14:15

   Niedorozwój szkliwa u dzieci
   prawie w 96% to patologia ciąży, DIETA, ew choroby w ciąży
   hipoplazja szkliwa
   Niedorozwój szkliwa u dziecka niekoniecznie jest niezależną chorobą, ale może być objawem chorób somatycznych związanych z przewodem pokarmowym, tarczycą lub nerkami.  To trzeba zbadać!
   Dziecko może źle wchłaniać i mieć niedobory soli mineralnych zwłaszcza wapnia, fosforu, Magnezu, białek, witamin A, D3, K2). Dentyści dodadzą jeszcze, że braki yyy … fluoru.
   Najważniejszym powikłaniem niedorozwoju szkliwa jest to, że niedorozwój jest dość szybko zastępowany próchnicą zębów. To z tym faktem wiąże się z tak ogromna ilość próchnicy zębów wśród małych dzieci.
   Uszkodzenie zębów mlecznych (w tym uszkodzenie szkliwa, białe plamki, rowki, brak), a także zaniedbana forma próchnicy zębów, może uszkodzić podstawy stałych zębów, w najlepszym razie będzie to niedorozwój szkliwa, w najgorszym, nastąpi całkowite zabicie szczątkowego stałego zęba.
   Nie wiem, czy takiemu dziecku robi się protezy szkliwa.
   Ludowy sposób na wzmocnienie szkliwa
   Jednym z najbardziej dostępnych ludowych środków wzmacniania szkliwa jest surowe, organiczne mleko. Może być stosowany też przez tych, którzy nie lubią pić mleka. Aby wzmocnić szkliwo, na waciku nanieś mleko. Zastosuj tę metodę codziennie, za każdym razem przez 10 minut trzymać to mleko. Jednak dziecko jest uczulone na mleko,,więc ten sposób odpada.

   Olejek z drzewa herbacianego jest dobrym lekarstwem ludowym na szkliwo. Kilka kropli tej substancji należy dodać do szklanki wody i dokładnie przepłukać usta po głównych posiłkach, po czym co najmniej przez 10 minut po należy powstrzymać się od podjadania lub picia.
   Ssanie bio oleju kokosowego, to działanie antybakteryjne

   Słyszałam o aloesie i lukrecji, ale nie wiem jak dokładnie stosować. Na pewno antybakteryjnie działają goździki.

   Unikać kwasu fitynowego, może uszkodzić szkliwo
   czyli fasoli, pszenicy, orzechów ze skórkami, bobu, kukurydzy, ryżu, żyta

   Trzymać wysoki poziom metabolitu D

   1. avatar Kryszna 12 czerwca 2021 o 13:04

    Dzięki wielkie za odpowiedz, z tym przewodem pokarmowym to pokrywa się w sumie.. muszę zrobić badania.

    Co myślisz o tym, żeby podawać mu:
    -LIPOSOMAL VITAMIN D3+K2 (jaka dawka?),
    -KIDS PROBIOTIC,
    -Baobab bio do kaszki.

    Coś jeszcze?

 8. avatar Kryszna 14 czerwca 2021 o 08:59

  Dzięki wielkie za odpowiedz, z tym przewodem pokarmowym to pokrywa się w sumie.. muszę zrobić badania.

  Co myślisz o tym, żeby podawać mu:
  -LIPOSOMAL VITAMIN D3+K2 (jaka dawka?),
  -KIDS PROBIOTIC,
  -Baobab bio do kaszki.

  Coś jeszcze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Spirulina, chlorella i obie trawy pszeniczna i jęczmienna po równo i w jednym opakowaniu SUPER pokarmu

4 Greens This is BIO

Dodaj łyżeczkę do zielonego szejka, albo do 4 szklanki Ciało wielbi chlorofil i inne zalety

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum