logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 268 855
477 online
32 640 VIPy
Reklama

 

TWOJA ORGANICZNA
ZIELONA HERBATA MATCHA
This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Co oznaczają komórki macierzyste dla Twojego zdrowia? Czy można zwiększyć ich ilość?

Badania nad komórkami macierzystymi, mimo że naukowcy posiedli już wysoką sztukę poznawania ich metabolizmu, są skomplikowane o tyle, że trudno znaleźć je w tkance ciała. Istnieje jednak kilka znanych metod dostępu do komórek macierzystych, dzięki którym można było dojść do przełomowego odkrycia na temat zwiększania ich ilości!

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to typ komórek mających potencjał by rozwinąć się w różne typy komórek w ciele. Dzięki temu ten rodzaj komórek może służyć jako system naprawczy i teoretycznie bez ograniczeń uzupełniać inne komórki tak długo, jak długo żyjesz.

Kiedy komórki macierzyste się dzielą, każda „komórka-córka” ma potencjał by stać się kolejną komórką macierzystą lub innym typem komórki ze szczególnie określoną funkcją (komórka mózgowa, czerwona krwinka etc.). W teorii najwięcej komórek macierzystych wytwarza się w okresie młodości pozwalając później na zachowanie zdrowia całego organizmu.

Czy można zwiększyć poziom komórek macierzystych samodzielnie?

Znasz zasady diety  FMD (fasting mimic diet)?

Ostatnie głośne badania udowodniły wzrost aktywności komórek macierzystych u myszy, które pościły przez 24 godziny. Wcześniejsze badania na ludziach udowodniły podobną zależność.

Na Uniwersytecie Południowej Kalifornii zbadano działanie diety FMD (fasting mimic diet) na pacjentach z nowotworem stosujących chemioterapię.

FMD to dieta polegająca na okresowej głodówce (5 dni na miesiąc) pozwalającej na spożycie maksymalnie 800-1100 kcal dziennie. Po trzech miesiącach ustabilizowała się waga badanych i ciśnienie krwi, zmniejszyły się stany zapalne i niektóre markery nowotworowe. Jednocześnie wzrósł poziom ich komórek macierzystych.

Postna dieta pozwoliła na regenerację ciała i pozbycie się uszkodzonych i starych komórek i zastąpienie ich nowymi, pochodzącymi z komórek macierzystych. Badacze okrzyknęli to metodą na okiełznanie komórek macierzystych.

Czy każdy może wykorzystać tę metodę?

Odpowiedź brzmi tak. Jednak jest coś lepszego niż całodobowe głodówki i kilkudniowa restrykcyjna dieta! To post przerywany, dieta życia, która przy codziennym odżywieniu ciała zapewnia organizmowi czas i warunki do całkowitej regeneracji i poprawy stanu zdrowia.

Dla przypomnienia: post przerywany to sposób odżywiania, w którym dzielisz dzień na dwa okna. Jedno z nich, maksymalnie 8-godzinne, to okno kiedy jesz. W drugim, minimum 16-godzinnym oknie pościsz: możesz pić tylko wodę i napoje pozbawione kalorii (poza sztucznymi napojami typu zero). Tutaj przeczytasz dlaczego post przerywany to znacznie więcej niż dieta.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ Super antyoksydant JAGODA ACAI 100 % organic This is BIO dodatek do zielonych szejków, ORAC 102 700 (sic!) świetny dodatek do 4 szklanki w KURACJI 4 SZKLANEK


Czy istnieją inne sposoby aktywacji komórek macierzystych?

Istnieją badania potwierdzające, że polifenole i przeciwutleniacza znajdujące się w owocach jagodowych, zielonej herbacie, granatach, czy nawet spirulinie, zwiększają krążenie komórek macierzystych pochodzących z szpiku kostnego!

W przypadku niektórych nowotworów istotny wpływ na komórki macierzyste ma także witamina C. Badanie Instytutu Centrum Medycznego dla Dzieci w UT Southwestern (CRI) wykazało, że komórki macierzyste potrzebują niezwykle wysokiego poziomu witaminy C, która reguluje ich funkcję i hamuje rozwój białaczki.

Dr Sean Morrison, dyrektor CRI powiedział:

„Od pewnego czasu zauważyliśmy, że osoby z niższym poziomem witaminy C mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka, ale nie rozumiemy jeszcze w pełni, dlaczego. Nasze badania dostarczają na razie częściowe wyjaśnienie, przynajmniej dla układu krwiotwórczego.”

Znasz już sposoby na podniesienie aktywności komórek macierzystych? To do dzieła!

Źródła: 1, 2

uściski:)

(Visited 4 136 times, 2 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Oska 7 sierpnia 2018 o 16:25

  A co sądzisz o pobieraniu krwi pępowinowej i przechowywaniu w bankach?

 2. Eliza 7 sierpnia 2018 o 19:14

  Czesc wszystkim, pytanko pepsi, moze Ty mi podpowiesz co to i czemu to… Czasem czuje silne nieustajace pulsowanie po lewej stronie brzucha, w sumie to kilka cm na prawo od najnizszego zebra, nie wiem do konca kiedy to sie pojawia ale ostatni raz pojawilo sie jak wypilam ocet jablkowy z woda na czczo. Czy masz moze pojecie czy to zoladek, trzustka a moze sledziona? I czy moze to byc dobry objaw(pare miesiecy temu zaczelam przyjmowac witaminy, mace, ocet, blonnik i wiele podobnych)?

  1. Pepsi Eliot 7 sierpnia 2018 o 19:58

   co znaczy nieustające

 3. Eliza 7 sierpnia 2018 o 22:22

  tzn ze nie sa to jakies dwa uklucia tylko przez kilkanascie minut pulsuje jakbym miala tam drugie serce

 4. Piotr 8 sierpnia 2018 o 03:37

  Nowość!

  Komórki tłuszczowe przekształcone w komórki macierzyste mogą naprawić uszkodzone tkanki.

  https://www.facebook.com/ScienceNaturePage/videos/1312020908930164/

 5. Ania 8 sierpnia 2018 o 06:44

  Pepsi, zakochałam się w 4 szklankach choć przy drugiej, nigdy nie jestem pewna czy jej nie oddam, dlatego dla pewności pije w kiblu?chciałabym trochę podkręcić spalanie czy do 4 mogę dodać szejka ? Pije je o 5.30 , sniadanie zaczynam o 9? ?

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2018 o 12:38

   pewnie że dodaj, będzie świetnie

 6. Anngreen 8 sierpnia 2018 o 19:50

  Mam zbędną oponkę, może zacznę telepatycznie nakazywać , by te komórki przekształciły się w macierzyste … by zaczęły naprawiać , co sobie przez życie całe systematycznie i niepostrzeżenie ukatrupiałam , wyjdzie mi to , Pepsi ? jak sądzisz?

 7. Anngreen 8 sierpnia 2018 o 19:52

  No i oczywiście , zaleję je litrami witaminy C , by wzmóc moc !!!

 8. Gabi 12 września 2018 o 12:02

  Pepsi, apropo komórek macierzystych. Jestem w ciąży (pierwsza i nieostatnia) i zastanawiam się nad pobraniem podczas porodu krwi pępowinowej i zdeponowaniu jej w banku komórek macierzystych. Co Ty, Pepsi o tym myślisz? Warto, nie warto?

  1. Pepsi Eliot 12 września 2018 o 17:31

   po co?

   1. Gabi 12 września 2018 o 19:39

    W razie „w”. Gdyby dziecko miało chorobę genetyczną albo gdyby np doszło do niedotlenienia podczas porodu – porażenie mózgowe albo dla dziadków gdyby jakiś alzhaimer się przyplątał.
    Uważasz, że nie ma sensu?

    1. Pepsi Eliot 12 września 2018 o 22:34

     skoro nie ma na to sposobu, nie powinno się o tym myśleć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *