Co powinnaś wiedzieć o korelacji pomiędzy chorobą Alzheimera a estrogenem? - Pepsi Eliot
logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
70 630 724
291 online
29 484 VIPy
Reklama

ORGANICZNY
GRZYB REISHI This is BIO
Z OFICJALNEJ LISTY
CHIŃSKICH LEKÓW

 

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Co powinnaś wiedzieć o korelacji pomiędzy chorobą Alzheimera a estrogenem?

  Nie ma wątpliwości, że zapobiegać Alzheimerowi i demencji trzeba bardziej niż kiedykolwiek, bo i czynników sprzyjających chorobie i samych chorych jest coraz więcej. Także potrzeba większej części puzzli do rozwiązania układanki jaką jest demencja i choroby neurodegeneracyjne.

  Ostatnio pojawił się jeden z takich puzzli wskazujących na nić połączenia pomiędzy chorobą Alzheimera i kobiecymi hormonami płciowymi

  Według najnowszych badań mniej szans na zachorowanie na demencję mają kobiety, które wcześnie zaczęły miesiączkować, mają więcej niż jedno dziecko i wcześniej przeszły przez menopauzę (chociaż o kwestii menopauzy warto poczytać tutaj: 5 sposobów na menopauzę… (yyy co to jest menopauza?).

  W zasadzie rozpoczęcie się u kobiet okresu przekwitania w wieku 45 lat i wcześniej zwiększa ryzyko zachorowania na choroby neurodegeneracyjne aż o 28%!

  Od dawna wiadomo, że kobiety są bardziej podatne na zachorowanie na chorobę Alzheimera (w wieku 65 lat jest to stosunek 1 kobiety na 6 do 1 mężczyzny na 11). Przez dług czas uważano, że wynika to z faktu, że kobiety żyją dłużej. Teraz jednak naukowcy znaleźli inną odpowiedź jaką jest estrogen i progesteron. Nie same hormony oczywiście, ale nagłe zmiany w ich poziomie na różnych etapach życia.

  Jak lepiej uregulować gospodarkę hormonalną?

  1. Maca

  Poznaj 10 dowodów, że Maca to genialny sekret kobiecości inkaskich księżniczek. Ta niepozorna bulwa z Peru, choć sama nie posiada hormonów, potrafi je doskonale regulować. Nie tylko sprawia, że cykl miesięczny działa „jak w zegarku”, ale także podnosi libido, działa odżywczo i znacząco zwiększa poziom energii życiowej.

  Już po 3 tygodniach suplementacji można zaobserwować poprawę stanu skóry i włosów, mniej uciążliwy PMS, brak bóli menstruacyjnych i łagodnie przebiegającą miesiączkę. To także świetne remedium na dolegliwości związane z przekwitaniem.

  Reklama

  TWÓJ WYJĄTKOWY REGULATOR HORMONÓW MACA 100% ORGANIC THIS IS BIO


  2. B kompleks

  Witaminy z grupy B są niezbędne dla dobrego zdrowia. Niestety wiele kobiet nie przyjmuje ich w wystarczającej dawce. Niedobory witamin z grupy B powodują obniżenie energii i zmęczenie. Witaminy te są zresztą niezbędne dla wielu funkcji metabolicznych. B6 na przykład wspomaga produkcję progesteronu, aby przeciwdziałać nadmiarowi estrogenu (najważniejszej przyczyny zaburzeń hormonalnych).

  B6 wspomaga rozwój ciałka żółtego, w którym powstaje cały progesteron, a także współdziała z enzymami wątrobowymi usuwając nadmiar estrogenu z organizmu i wzmacniając system odpornościowy.

  3. Magnez

  Magnez wpływa na zdrowie przysadki, a bez niego produkujesz mniej FSH (hormonu stymulującego pęcherzyki), LH (hormonu luteinizującego) i TSH (hormonu tarczycy), czyli hormonów, które wskazują innym gruczołom w systemie hormonalnym jak optymalnie działać.

  Niski poziom tych hormonów może objawiać się nieregularnym cyklem miesięcznym i dysfunkcjami tarczycy. Magnez jest zaangażowany w ponad 300 reakcji katalitycznych w ciele.

  4. Substancje wspomagające detoks wątroby i metabolizm estrogenu

  Twoja wątroba odgrywa istotną rolę w zachowaniu równowagi hormonalnej i utrzymywaniu symptomów na dystans. Aby wykonać całą pracę związaną z odtruwaniem, wątroba potrzebuje w pełni zaopatrzonej podaży wielu mikroelementów i przeciwutleniaczy.

  Wątrobę odżywiają przeciwutleniacze jak witamina C, kwas alfa-liponowy, kurkuma i inne substancje, które pomagają temu organowi pozostać odżywionym aby mógł on skutecznie pozbywać się nadmiaru estrogenu.

  Jeśli Twoje ciało nie potrafi efektywnie przetwarzać toksyn takich jak nadmiar hormonów, zwiększa się prawdopodobieństwo problemów hormonalnych, problemów z płodnością, libido i menstruacją.

  Doskonałą metodą regularnego oczyszczanie wątroby jest codzienna kuracja 4 szklanek.

  5. Probiotyki

  Zdrowy mikrobiom jest nie zbędny dla zachowania odpowiedniej kondycji organizmu, także w kwestiach hormonalnych. Istnieje wspólnota bakterii jelitowych i specyficznych genów bakterii, zwana estrobolomem, która produkuje enzym wspomagający metabolizm estrogenu. Naukowcy podejrzewają, że estrobolom wspomaga połączenie między hormonami a jelitami i został przez nich powiązany z pewnymi rodzajami raka piersi.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 2 856 times, 4 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. dharmozjad 24 lipca 2018 o 19:40

   Mam takie pytanko – córka (17 lat) ma koszmarny problem z trądzikiem na policzkach. Byliśmy u świetnego dermatologa, który powtórzył to, co i ja mówiłem (dieta, dieta, dieta…) ale dał też antybiotyk. Pomogło bardzo, ale dosłownie na dwa, trzy tygodnie. Córka ograniczyła gluten i nabiał (mięsa nie je), no ale właśnie – ograniczyła, nie wyzerowała. Problem wrócił i znowu twarz wygląda fatalnie. Jakieś pomysły? Maca? Coś jeszcze?
   Z góry bardzo dziękuję!
   Namaste <3

   1. Pepsi Eliot 24 lipca 2018 o 20:03

    dieta dieta dieta, kuracja 4 szklanek, ale na początku nie będzie dobrze, gdy ciao będzie się oczyszczało, jak nie brała alg niech zacznie od 1/4 łyżeczki 4 greensa

  2. Olivka 24 lipca 2018 o 22:48

   Pepsi co myslisz o Mirenie,jesli sie juz ja ma- pomogla na miesniaki. Czy jak wyjmie ja to cialo nie bedzie wariowac znaczy hormony ?

   1. Pepsi Eliot 25 lipca 2018 o 10:47

    nie znam się na tych wkładkach

    1. Olivka 25 lipca 2018 o 11:16

     Szkoda 😞 dziekuje za odp i pozdrawiam

  3. basia 25 lipca 2018 o 07:15

   Hej Pepsi. Co polecasz na podniesienie ciśnienia. 40 lat, wege.Po kawie lata mi serce.

   1. Pepsi Eliot 25 lipca 2018 o 10:37

    Maca This is BIO, bieganie

    1. basia 25 lipca 2018 o 11:44

     Dziękuję

  Dodaj komentarz