logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
75 552 861
152 online
30 299 VIPy
Reklama

TU SIĘ ODBYWA
ODCHUDZANIE ŻONY ZA POMOCĄ
SUPER SPALACZA TŁUSZCZU
BIKINI BURN TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Co powinnaś zrobić, gdy Twoja pozycja w pracy jest zagrożona?

  Czy wahadło destrukcji do którego jesteś podpięta może mieć na uwadze Twój dobrobyt?

  I taki komć:

  Podpowiedz proszę co zrobić w sytuacji, gdy w mojej sprzedażowej korporacji coraz bardziej nakręca się spirala mniejszych wyników niż oczekiwano? Atmosfera jest bardzo, bardzo napięta, a na moją głowę leci kupa obowiązków i oczekiwań, że z ręką na sercu przyznaję się, że nie daję rady im sprostać.

  Staram się bardzo, teraz mam siedzieć po godzinach jak przodownicy w moim dziale i być pod mailem o każdej porze. Moja szefowa też zwariowała i nawet odzywa się „jak nie ona”, a ja czuję, że nawet jak rok się skończy to potem lepiej nie będzie.

  Tacy byli zadowoleni ze mnie, podwyżka miała być, a ja czuję, że nawet nie ja złożę wypowiedzenie, ale oni znajdą teraz sami byle pretekst z ostatnich dni.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ PODSTAWOWY PAKIET IDEALNY DO OCZYSZCZAJĄCEJ KURACJI 4 SZKLANEK


  Jest to idealny przykład na to, że cele wahadeł destrukcji są zupełnie inne od celów ich popleczników, tych wciągniętych już do bandy, bo na początku huśtawy ukazują głównie profity. Celem korporacyjnego wahadła nie jest Twój dobrobyt, tylko posiłkowanie się Twoimi emocjami. Im więcej strachu, uczucia niepewności i niezadowolenia z dnia codziennego, tym lepiej. Mach, mach, mach, beznamiętnie, bez uczuć, mach.

  Trzeba być cały czas świadomym tego co się wokół Ciebie dzieje, ponieważ Twój wpływ na Twoją własną rzeczywistość jest ogromny. To Ty ją tworzysz swoimi myślami. Zalogowałaś się kiedyś do swojego awatara w jakimś celu. I to jest najpiękniejsze w tej całej grze, że wszystko co Ci się przydarza jest po coś, powinno służyć ewolucji Twojej świadomości.

  Co powinnaś zrobić, gdy Twoja pozycja w pracy jest zagrożona?

  No dobra, rzucam tutaj górnolotne slogany, a to Ty idziesz do pracy rano i widzisz irytację, niezadowolenie z wyników finansowych, ludzie pokazują drugą twarz, tę prawdziwszą, napiętą, tę zależną od sukcesu, kariery. Maski luzaków poszły do lasu. Jednego dnia byłaś ceniona, następnego dnia chcą Cię wylać. A teraz ja Ci wmawiam, że to sobie wymyśliłaś? Nie.

  Przyszłaś do tej korporacji uczyć się grać właśnie w takich okolicznościach. To ma być Twój stopień do wzrastania. Zobacz w tej sytuacji coś pozytywnego. Czego się uczysz?

  a ja czuję, że nawet jak rok się skończy to potem lepiej nie będzie 

  Dla Ciebie z pewnością nie, bo tak myślisz i czujesz, dla innych pracowników niewiadomo. Może przestań rozmyślać, czy będzie lepiej, czy nie, tylko podejmij zamiar znalezienia innej pracy, a zanim to nastąpi wykonuj jak najlepiej tę pracę, którą teraz wykonujesz. Oddaj się w najem.

  Że co, masz zostać najemnikiem?

  To jest teraz najlepsze wyjście, zobaczyć siebie na luzie, spokojną, oddaną w najem. Najemnicy walczyli po obu stronach barykady, beznamiętnie. Walka jest oczywiście wykluczona, walka w założeniu jest błędem, to wahadła destrukcji wciągają nas w walkę, ale Ty po prostu zostań uczniem takiego przypadku dziejów, poczuj się jak w kinie, i jednocześnie wykonuj swój najem jak najlepiej.

  To pozwoli przestać Ci się bać, Twoja entropia zacznie się obniżać, będziesz miała coraz więcej danych od wszechświata.

  Nie pal mostów za sobą, nie zwalniaj się sama, a z pewnością nie w sytuacji, gdy nie masz jeszcze nowej pracy. Teraz obserwuj i ucz się. To jest świetne pole do nauki gry. Możesz być naprawdę całkiem dobra w te klocki, tylko wejdź w to wyzerowana (naprzemienne prysznice, śpiewanie pod prysznicem głośne, pogłębione oddechy na stojąco w przyrodzie, pozwalające na przepływy strumieni energetycznych z Ziemi w Kosmos i odwrotnie, codzienne i proste oczyszczanie wątroby 4 szklankami, etc), ucz się.

  Nie czuj się winna zaistniałej sytuacji, bo wina to nic innego tylko kolejny lęk, tym razem przed karą. Zresztą generalnie nie obwiniaj się.

  Czym się różni samokrytyka od niezadowolenia z rzeczywistości wokół Ciebie?

  Gdy krytykujesz siebie (lub wywyższasz się, bez znaczenia, bo to też autokrytyka, czyli porównywanie się z innymi, tyle, że ze znakiem przeciwnym) wówczas wchodzisz w konflikt ze swoją duszą.

  Konflikt ego z duszą to odcięcie się od własnego celu i własnej drogi do jego osiągnięcia. Własny cel jest całkiem prosto osiągnąć, pod warunkiem, że powstanie zamiar zewnętrzny, czyli zgodność duszy i umysłu, czyli ego. A tu taki zonk już na wstępie.

  Z kolei, gdy krytykujesz otaczającą Cię rzeczywistość wchodzisz w konflikt z wahadłami. Tymczasem jeszcze nikt nie wygrał z wahadłem, wahadła się umiejętnie omija, lub wykorzystuje w dobrym tego słowa znaczeniu.

  Im bardziej zaakceptujesz to co się dzieje, przestanie to być dla Ciebie straszne, tym więcej skorzystasz z tej lekcji. Przede wszystkim za niedługo zmieni się obraz rzeczywistości wokół Ciebie, bo to Ty go tworzysz w swojej głowie. Jest tak, jak myślisz, że jest.

  Rzeczywistość jest wirtualna, a świadomość nieśmiertelna i to byłoby tyle.

  z miłością

  (Visited 3 678 times, 4 visits today)
  44 - kim jest? Trudniej jest ocenić, niż to kim ona nie jest. Z pewnością nie jest już PepsOsho, ani też żadną inną koniunkcją. Po prostu, jakbyś chciała, jest sobie nawadnianiem Twojego późnowiosennego ogrodu.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Xyz 18 października 2018 o 19:14

   Czy mogłabyś napisać coś o odzyskiwaniu/budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości? Jak to jest, że ci co mają wygórowane mniemanie o własnej osobie najczęściej są na fali sukcesów i wcale nie dopadają ich żadne wahadła?

   1. Pepsi Eliot 19 października 2018 o 10:02

    napiszę, ale niekoniecznie widzisz to co jest

  2. Minion 19 października 2018 o 08:47

   A podczas spaceru z psem mogę się uziemiać, czy mam być sama? Bo pies ruchliwy🤓

   1. Pepsi Eliot 19 października 2018 o 09:28

    spacer z psem jest doskonałą opcją pod wieloma względami

  3. Nhami 19 października 2018 o 09:59

   Pepsi kiedyś pisałaś o numerologi liczby 1, ze jest w niej cos specjalnego, czy mozesz rozwinąć ten temat? 🙂

   1. Pepsi Eliot 19 października 2018 o 11:16

    Już w niej nie widzę nic specjalnego poza tym, że nasza rzeczywistość jest zapisana za pomocą zer i jedynek.

  4. Mirinda 19 października 2018 o 10:41

   Wiem że kiedy zastosuję się do wszystkiego, o czym piszesz, „rozwalę system” 🙂 I że praktycznie jeżeli chodzi o przekonania, to już same się zweryfikują i zmienią. Możesz jednak coś więcej na temat przekonań właśnie…? Niektóre tak mocno trzymają za dupę…

   1. Pepsi Eliot 19 października 2018 o 10:49

    przekonań trzeba się pozbyć, to nie jest takie trudne, tylko trzeba być czujnym. Faktycznie słuchanie tego co mówią inni, nieblokowanie się na nowe rozwiązania, bycie sceptycznym w stosunku do swoich pewniaków, to jest proces pozbywania się programów nałożonych na ego.

    1. Mirinda 19 października 2018 o 11:19

     <3

   2. Keyt 19 października 2018 o 13:09

    Jesteśmy zbiorem cudzych przekonań, rozpoczęcie świadomego życia to właśnie zakumanie takiego stanu rzeczy. Zwą to różnie, wejściem w dorosłość, przebudzeniem, jak komu pasuje. Od tego rozpoczyna się proces przesiewu tego, co nasze, od tego co nam zaprogramowano. Miarą tego „naszego” jest wewnętrzny spokój, zgodność duszy z ego. I zaczynasz żyć napraaaaaaawde i to jest zajebiste. Jak Ty chcesz, doświadczasz po swojemu, a że wszystko jest i tak po coś, to zero strachu i gitarra.

    Dobrego dnia :))))))

    1. Mirinda 19 października 2018 o 18:21

     Dzięki Keyt <3 Dokładnie prowadzi mnie w rejony którymi mocno interesowałam się 15 lat temu, i zdawałoby się są krokami "wstecz", to cholerne ego przynajmniej tak twierdzi i wierzga . A jednak ciągnie i jak pociągnie to mi fajnie na wszystkich poziomach :D, no widać mam tędy przejść 😀

  5. Marrakesz 19 października 2018 o 23:23

   Ciężko tak zaakceptować rzeczywistość jak chce się czemuś podołać i trzeba dużo pracować. Po tak męczącej pracy człowiek nie jest pewny siebie i daleko mu do akceptacji takiej sytuacji. A olsć pracę się nie da,

   1. Pepsi Eliot 20 października 2018 o 08:50

    nie umiesz jeszcze grać w tę grę, nie ma mowy o olewaniu

  6. Mirianka 22 października 2018 o 11:56

   Pepsi <3 Jaram się z półuśmiechem Giocondy 😀 Bardzo dziękuję Ci, że odpisałaś 🙂 Dokładnie – pracy nie olewać, robić swoje na ile się tylko da. Jednakże złożyłam wypowiedzenie i poczułam że to było TO. Takiego spokoju wewnątrz siebie dawno nie czułam. Wiem, że znajdzie się zaraz inna droga a może i chwilę odpocznę po X latach ciągłej pracy? 🙂 Ja po prostu WIEM, że będzie dobrze. Zresztą – cały czas tak jest tak naprawdę. Mam 3 miesiące wypowiedzenia podczas których będę dalej w spierać swoją szefową i pomagać w przekazywaniu obowiązków i dokończenia tematów. Ta praca bardzo dużo mi dała i wiele nauczyła, jestem wdzięczna za tak wspaniałe doświadczenie. Z miłością<3 🙂

   1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 16:00

    <3

  Dodaj komentarz