Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 821 751
168 online
42 347 VIPy

Co robić, żeby łatwiej zasypiać i spać do rana przy bezsenności?

Aby pomóc sobie w przypadku bezsenności warto wesprzeć szyszynkę

Twoje trzecie oko, miejsce wydzielania melatoniny, hormonu snu.

Natura ma w swojej ofercie też długą listę ziół i roślin, które wspierają zdrowy sen i wyciszają. Jest waleriana, jest rumianek, jest adaptogen ashwagandha, melisa i wiele innych.

Przyczyną Twojej bezsenności może być jednak także zakwaszenie. Bo zakwaszenie może być wszędzie, w całym ciele i podrażniać Twój organizm, wpływając na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Wiele z tych rzeczy związanych z bezsennością pochodzi z głowy, ze strachu, przekonań, i wywierania presji na siebie i ciało.

Mnóstwo osób próbuje wówczas melatoniny, ale miej na uwadze, że może zaburzyć naturalny sen kiedy przestanie się ją przyjmować.

Nigdy nie eksperymentuj z hormonami i steroidami (czyli sterydami)!

One służą tylko w sytuacjach awaryjnych, doraźnie i WYŁĄCZNIE TYMCZASOWO. Istnieją suplementy, które rzekomo wspierają szyszynkę, ale one zawierają melatoninę, dlatego ich również dr Morse nie poleca. Mówi, że nie wie kto opracowuje te formuły, bo to czyste szaleństwo!

Zamiast tego należy oczyszczać ciało, detoksyfikować je i odkwaszać.

Należy poprawiać krążenie krwi i ruszyć limfę.

W przypadku bezsenności nie bez znaczenia pozostaje także oczyszczenie układu pokarmowego, oczyszczenie jelit i całej reszty symultanicznie, inaczej nie można liczyć na trwały efekt.

Ruszenie limfy oznacza bowiem wsparcie nadnerczy. Oczyszczenie tego obszaru ciała jest naprawdę ważne

Bezsenność męczy i wycieńcza. Potrzebujesz trybu życia, który rozluźni ciało. Oczyszczanie jelit, nie zdajesz sobie sprawy jak ważną w bezsenności jest dieta. Dzięki odpowiedniej diecie Twoje ciało, w czasie kiedy powinno być skupione na śnie, może być skupione wyłącznie na śnie, nie na, przykładowo, trawieniu.

Magnez rozluźnia ciało i odkwasza

Przejdź na post przerywany, który pomoże ciału się zrelaksować. Przestań jeść na co najmniej 4 godziny przed snem. Nawadniaj się wieczorem i z samego rana. Jedz dużo owoców i warzyw.

Jeśli masz na to przestrzeń możesz spróbować na jakiś czas przejść na surową dietę roślinną niskotłuszczową. Rozpoczynaj dzień codziennymi i powszednimi oczyszczającymi 4 szklankami. Zobaczysz jak dużo wówczas zmieni się w kwestii Twojego poziomu energii i jak poprawi się Twój sen.

Wiele osób zgłasza poprawę jakości snu jako skutek uboczny takiej diety. Nie ma też nocnych przebudzeń.

Jedz jagody i melony. Nie jedz żywności, która zakwasza Twoje ciało!

Dbaj o oczyszczanie codzienne i powszednie, każdego dnia. Tak naprawdę 4 szklanki są bardzo ważne

Jeżeli chodzi o homeopaty i najróżniejsze roślinne formuły, one na różne osoby będą działały u różnych osób, zależnie od tego w jakim stanie jest ich organizm, ich zdrowie, ich wewnętrzna chemia. W tym przypadku nie ma prostych rozwiązań. Czasem trzeba eksperymentować, zmieniać substancje i dawki.

Najważniejsze w każdym problemie zdrowotnym, tak samo w problemie bezsenności, jest uregulowanie równowagi swojego ciała

Czyli uzupełnienie niedoborów odżywczych, nawadnianie, codzienne oczyszczanie, wyczyszczenie swojej diety z przetworzonej żywności, z zakwaszającej żywności, z używek i tego co Ci nie służy. To jest złoty sposób na bezsenność, nie żadne tabletki.

Czasem bezsenność może być wynikiem problemów z centralnym układem nerwowym. A czasem to może być też problem górnego kręgosłupa. Sprawdź to i dbaj o sen w zdrowej pozycji. Specjalne poduszki do spania odciążające kręgosłup szyjny.

Innymi sposobami na wspomaganie się w przypadku bezsenności są sauna, jeżeli nie występują przeciwwskazania, masaże, drenaż limfatyczny.

No i ruch. Ruszaj tym ciałem! Ruszaj limfą. Chodź na spacery. BIEGAJ. Tańcz. Wykonuj aktywność fizyczną i wysiłek.

Pozbywaj się zakwaszenia komórkowego

Tak naprawdę trudno jest doradzić w kwestii bezsenności, bo to indywidualna sprawa. Czasem lepiej przez krótki czas przyjmować środek farmaceutyczny i pomóc ciału przywrócić równowagę niż cierpieć i pogarszać swój stan.

Bezsenność często bowiem ustaje kiedy ureguluje się inne czynności ciała, pozbędzie niedoborów, odkwasi, rozluźni, zadba o układ nerwowy i szyszynkę. Ale to Twoja praca, ciężka, pełna zagadek.

Trzeba obserwować swoje ciało, obserwować swoją dietę, wkładać w to wysiłek. No i trudno robić to będąc niewyspaną, przemęczoną i rozdrażnioną.

Kiedy się nie wysypiasz, a przez to jesteś zestresowana, Twoje ciało cały czas jest w stanie gotowości, w stanie „uciekaj albo walcz”. To nadwyręża Twój układ nerwowy i Twoje nadnercza.

Co wspiera szyszynkę?

Szyszynka została nazwana przez Kartezjusza głównym siedliskiem duszy. Znajduje się ona niemal w samym środku mózgu, na wysokości tzw. trzeciego oka. Między innymi z tego powodu przez ezoteryków uważana jest za bramę do wyższych poziomów świadomości.

Mimo swojego magicznego położenia szyszynka nie jest chroniona przez barierę krew-mózg, w związku z czym jest ona narażona na działanie wszelkich toksyn.

Żywność bogata w chlorofil

Pokarm taki jak spirulina, chlorella czy młode trawy zawierają wiele dobroczynnych, oczyszczających substancji, nawet w małych dawkach. Dzięki temu odżywiają one szyszynkę przy jednoczesnym oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich, toksyn i odpadów przemiany materii.

Sen w całkowitej ciemności

Tylko w ciemnym otoczeniu szyszynka produkuje melatoninę w takich ilościach, aby zapewnić Ci spokojny sen. Unikaj tuż przed snem podświetlanych urządzeń, takich jak telefony, tablety, monitory komputera, lub telewizora. Oświetlenie z tych urządzeń pobudza wytwarzanie serotoniny, oszukując szyszynkę, że teraz jest czas dla używania umysłu, że to dzień.

Takie światło zaburza cykl budzenie – uśpienie.

Zestaw silnie pozbawiający zwapnień:

D3+K2, omega-3, witamina A (bezpieczny w formie wyizolowanej beta karoten, czyli prowitamina witaminy A) i magnez

MAGNEZ na bezsenność!

Istotne jest też odżywienie ciała oraz układu nerwowego i zapobieganie zwapnieniom, a do tego przydatna może być witamina D3, oczywiście w protokole z K2 (które razem mogą potencjalnie pomóc wyeliminować zwapnienia i uniknąć ich w przyszłości). Ponieważ są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, należy połączyć je z wysokiej jakości kwasami tłuszczowymi Omega-3.

Towarzystwo witaminy A jest przydatne do tłumienia, w połączeniu z witaminą D, stanów zapalnych.

Magnez zaś jest naturalnym rozluźniaczem organizmu!

Ekspozycja na światło słoneczne w dzień

Szyszynka jest aktywowana przez światło i, ogólnie rzecz ujmując, wpływa na kontrolę biorytmu ciała. Działa w harmonii z gruczołem podwzgórza, który odpowiada za odczuwanie pragnienia, głodu i pożądania płciowego oraz za zegar biologiczny i proces starzenia się.

Z tego względu, że aktywuje ją światło, warto jest dbać o swój biologiczny rytm jasno-ciemno, co oznacza przebywanie na zewnątrz w ciągu dnia i zasypianie w ciemności, bez ekspozycji na sztuczne światło oraz niebieskie światło z urządzeń elektronicznych.

owocek


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej NIGDY nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 5 751 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Renata 9 lutego 2022 o 08:05

  Ja mam czasem problem z zaśnięciem. Kładę się o 22:30, a do pierwszej nie mogę zasnąć. Dopiero po tej godzinie mi się udaje. Często towarzyszą temu gazy, pracujący żołądek. Jem np. ostatni posiłek o 16:00. Ale przykładowo było to duże sushi, sporo kimchi, i kawał broszki francuskiej (bułka drożdżowa z stosunkowo niewielką ilością cukru) z miodem i łyżeczką masła. Niestety, później odbiło mi się kilka razy kwasem z zawartością (cierpiałam swego czasu na refluks), gazy cuchnące dokuczały aż do nocy, serce nieco szybciej było.

  Czy taki posiłek mógł wybić mnie ze snu i utrudnić zasypianie? Nadmienię, że np. po zjedzeniu smażonego czy w panierce, nie śpię od 1:00 do 3:00, czyli tak wątrobowo. Nie wiem, czy znać to za przypadek?

  Zazwyczaj jem z rana owoce, Twój szejk z cytryną, potem ryż lub makaron z sosem domowym pomidorowym, dużo surowych warzy, ryby na parze, warzywa zielone na parze. Sushi owszem, ale zwykle bez sosu sojowego i raczej bez kimchi…

  Codziennie 4 szklanki 👌♥

  Love ♥ 😘

  1. avatar Pepsi Eliot 9 lutego 2022 o 14:06

   No to gdy jesz takie rzeczy, spać się nie da 🙂 <3 cukier z masłem o 16!!!!

 2. avatar Ewelina 19 stycznia 2023 o 17:55

  Kochana Pepsi.
  Wyszlam z bezsennosci i antydepresantow na msc, bo w miedzy czasie zaszlam w ciaze i poronilam. Potem wszystko wrocilo.Juz tak na spokojnie i nie szarpiac sie z problemem, udalo sie Tobie pomoc komus zejsc z antydepresantow i wyleczyc bezsennosc…
  Chcialabys mi pomoc?

  1. avatar Pepsi Eliot 19 stycznia 2023 o 21:25

   Każdemu chcę pomóc, no i przede wszystkim kiedyś pomogłam sobie, stąd moje głębokie zainteresowanie tematem <3

 3. avatar Kasia 24 marca 2023 o 10:18

  Droga Pepsi, zaczęłam brać mace. Biorę ją rano. Czy mogę jeszcze brać ashwagandhe wieczorem na lepszy sen? Czy mogę tak łączyć te dwa produkty?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 marca 2023 o 12:26

   wieczorem możesz ashwagandhę, razem się nie łączy adaptogenów <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum