Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 009 864
108 online
39 237 VIPy

Co sądzę o reaktywacji telomerazy?

Spójrzmy prawdzie w oczy. Żyjemy w czasach, w których długość życia wzrosła, ale jakość naszego życia nie koniecznie za tym podąża. Współczesna medycyna może odciąć objawy choroby i zarządzać tym stanem do pewnego stopnia, ale nie spełnia się ta medycyna w pomaganiu nam w ogólnym utrzymaniu zdrowia.

Ludzie sami do tego dochodzą i coraz częściej akceptują i działają po tej linii, że autorsko musimy wspierać nasze zdrowie na drodze doskonałego i świadomego odżywiania. Oczywiście jeśli tylko chcemy naprawdę skorzystać z oferty wydłużonego życia. Być może jest tylko jeden określony sposób, aby polepszyć jakość życia, właśnie przez wsparcie telomerów.

Odrazu napomknę, że nie dotarłam do info, że jest to łatwe do przeprowadzenia, i że czynniki genetyczne nie odgrywają tutaj roli, gdyż odgrywają, ale tak jak w przypadku poważnych chorób prawdopodobnie można te słabe geny w wielkim procencie zignorować pod warunkiem wprowadzenia na poważnie nowego lajfstajla.

Co to są telomery i co robią?

To proste, telomery są strukturami znajdującymi się na końcach naszych chromosomów. Niejako są „właścicielami czasu” regulując podział chromosomów i chroniąc nasze DNA. Gdy jesteśmy młodzi, nasze telomery są dłuższe i chromosomy dzielą się łatwo, co z kolei ułatwia utrzymanie prawidłowego zdrowia i żywiołowości. Kiedy się starzejemy, telomery skracają się, co powoduje zmniejszenie podziałów chromosomowych. Uważa się, że komórki naszego ciała, konsekwentnie i stale zmniejszają ilość podziałów.

Właśnie starzenie się przyspiesza, negatywną spiralą w dół, zmniejszanie się podziałów komórkowych, co prowadzi do chorób zwyrodnieniowych.

Współczesna medycyna może nam pomóc zawiesić na chwilę na haczyku objawy chorób przewlekłych, których możemy doświadczać, ale jakość życia bez wątpienia na tym ucierpi. O czym przekonaliśmy się obserwując swoich bliskich i też w odpowiednim czasie siebie.

Telomery mają również niesamowite działanie w ułatwieniu odnowy i regeneracji komórek macierzystych. Komórki macierzyste służą jako główny mechanizm naprawczy organizmu utrzymując nas żywymi, energicznymi i zdrowymi.

Dlatego badaniami nad komórkami macierzystymi zajmują się usilnie naukowcy na usługach medycyny i nie tylko, a każdy przełom w tej dziedzinie staje się największą światową sensacją. Bowiem te zagadnienia wiążą się ściśle z uzdrawianiem, a przede wszystkim odmładzaniem ciała i wydłużaniem życia.

Kiedy starzejemy się jesteśmy narażeni na więcej stresu oksydacyjnego, zaś odnowa komórek macierzystych i zdolność replikacji zmniejsza się, powodując spadek zdolności organizmu do samodzielnej naprawy tkanki uszkodzonej lub chorej. I tak jak krótsze telomery oznaczają mniej podziałów chromosomów, tak też w konsekwencji krótsze telomery powodują mniej powtórzeń komórek macierzystych.

Niedobory składników odżywczych, dodatkowo stres oksydacyjny prowadzą do kaskadowej, ale tylko w dół możliwości, abyśmy mogli realizować” ulecz samego siebie „. A wszystko przez owe niezwykłe mechanizmy wewnętrzne naszego organizmu.

Badania:

Naukowcy z Dana- Farber Cancer Institute i Harvard Medical School przeprowadzili szeroko zakrojone badania na temat wpływu wspierania telomerów u myszy. Naukowcy zauważyli i to ze zdziwieniem, że myszy powróciły do młodszego etapu w życiu, w którym kiedyś ich organy potrafiły się rewitalizować, rozmiar mózgu wrócił do normy i siwienie futra zatrzymało się i futro powróciło do swojego pierwotnego koloru.

Dodatkowo, kiedy została zwiększona siła telomerów, myszy zachowywały się tak, jakby były znowu młode. W rzeczywistości proces starzenia się jest procesem naturalnym i w przeciwieństwie do choroby nieuniknionym, ale zawsze można wspierać jego spowolnienie i to bez choroby, obciążającej nie tylko nasze ciało, ale naszą psyche.

Jak wspierać telomery?

Wieści o wspieraniu telomerów dochodzą do głosu w wielu częściach świata. Są lekarze, którzy oferują swoim pacjentom zastrzyki zwiększające ilość telomerów w surowicy, ale te zastrzyki mogą być bardzo drogie. Gdyż nawet suplementy do łykania, a istnieje kilka firm, które oferują obecnie takie suplementy, twierdząc, że wspierają telomery zdrowia są raczej dla krezusów.

Jednak chętnym, wcale nie odradzam suplementacji, tylko radzę wcześniej wykonać badania.

Są możliwości wydłużania życia w zdrowiu i witalności jak widać/mejbi, ale nie wszystkich na to stać, to raz, a dwa, że może pomyślmy o codziennej antyoksydacji, czyli zablokowaniu niejako rdzewienia od środka naszych ciał owocami, zieloną herbatą i silnie antyoksydującymi suplementami, jak jagoda acai, oraz resweratrol, a także wspaniałych przypraw, jak cynamon, czy goździki, oraz dostarczmy sobie odpowiednią ilość aktywności fizycznej, no i nawadniajmy się odpowiednio.

Sie potem zobaczy.

owocek

Źródła

„Reaktywacja Telomerazy odwraca rozpad tkanki u myszy z niedoborem telomerazy związanej z wiekiem.” Jaskelioff M, Muller Floryda, Paik JH, Thomas E Jiang S Adams AC, Sahin E, Kost – Alimova M, Protopopow, Candinanos J, Horner JW, Maratos – Flier E, Depinho RA. Natura. 2011 Jan 6.

(Visited 6 295 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar klepsydra 25 marca 2014 o 22:07

  Pepsi,
  tutaj znowu kłania się tarczyca bajkalska, o której wcześniej Ci szeptałam. Właśnie zamawiam bajkalinę, która stosuje się bodajże przez 10 dni, a potem 2 miesiące przerwy. Mam też Vitasource, substancję aktywną pozyskiwaną z tarczycy i rzeczywiście to małe cudo, a na mnie akurat rzadko co działa, więc trop –> Bajkalina.
  „Prze­pro­wa­dzane bada­nia wyka­zały jesz­cze jedną super­w­ła­ści­wość bajka­liny: zdol­ność prze­dłu­że­nia życia komórki o ok. 10%. Fachowcy mówią o „prze­dłu­że­niu aktyw­nego życia filo­bla­stów” i „pozy­tyw­nym wpły­wie na telo­mery będące rodza­jem natu­ral­nych zega­rów komór­ko­wych”. Istotne jest, że proces starze­nia zostaje przez bajka­linę spowol­niony. Kolejną niezwy­kłą cechą tej substan­cji pochła­nia­nie promie­nio­wa­nie z zakresu UVA i UVB, dzięki czemu jest ona natu­ral­nym środ­kiem chro­nią­cym przed szko­dli­wym dzia­ła­niem promieni słonecz­nych. ” Ale tych wieści jest dużo.

  Ps. Dopięłam swego i niańczę dziecko, małą księżniczkę 😉

  1. avatar pepsieliot 26 marca 2014 o 06:33

   Klepsydra gratulacje i ściskam, oraz dzięki za wiadomości :)Kłaniam się Małej Księżniczce

  2. avatar kdzs 10 maja 2014 o 10:03

   Witaj 🙂
   powiedz, gdzie mozna kupić wspomnianą przez Ciebie baikalinę i Vitasource?
   TA-65 to troszkę za wysoka cena, tym bardziej ze nie wiemy nic na 100%
   pozdrawiam

   jakbyś mogła to napisz albo tu albo na maila: kdzs@interia.pl

   dziekuje

  3. avatar Ewcik 7 czerwca 2016 o 21:36

   Hej Klepsydro możesz napisać gdzie kupujesz baikalinę i vitasource? Bardzo proszę, wyslij mi namiary. Moj mail ziib28@wp.pl. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie:) Ewa

 2. avatar kurkur 25 marca 2014 o 22:54

  Hejo peps szybkie pytanie, na pewno już o tym pisałaś, ale nie pamiętam jak to było : [
  Jak się je dużo węgli to nie powinno być dużo tłuszczu bo coś tam (no właśnie, co?), ale nurtuje mnie czy chodzi ogólnie o węgle czy wyłącznie o fruktozę?

  pooooooooooozdro : )

 3. avatar pepsieliot 26 marca 2014 o 06:34

  Kurkur szczególnie o WSZYSTKIE węgle proste

 4. avatar ew 26 marca 2014 o 17:19

  szkoda, że mnie nie stać na takie suplementy, szczepionki itp:<

 5. avatar pepsieliot 26 marca 2014 o 17:59

  Ew głowa do góry, raz na wozie raz pod wozem, a sok z marchwi nawet organicznej nie jest drogi, pozdrowionka

 6. avatar kdzs 10 maja 2014 o 08:20

  czy TA-65 ® to jedyny suplement telomerów dostępny na rynku?

  1. avatar pepsieliot 10 maja 2014 o 10:00

   KDZS o innym nie słyszałam, ale z glutationem jest dużo więcej

   1. avatar kdzs 10 maja 2014 o 10:07

    Karina – miło mi 🙂
    a cóż to takiego ten glutation?
    wiadomo gdzie można go kupić?
    dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

    1. avatar pepsieliot 10 maja 2014 o 10:11

     Karino hej, po prawej stronie w zakładce po prawej na moim blogu – glutation, i masz wpis o nim, a potem zadecydujesz, czy chcesz go kupić,.wystarczy wygooglać. Jest dostępny w połączeniu na przykład z witaminą C i tym podobne. pozdro

 7. avatar Piotr Kotulski 21 stycznia 2015 o 11:31

  Witam serdecznie trafiłem może trochę późno ale jak mówią lepiej późno……

  Jest produkt Finiti który oprócz wielu korzystnych składników posiada TA-65
  cena ok 100 Euro, ale można mieć za darmo. Nie jest to tajemnicą jak, tylko miejsca mało
  Proszę o kontakt to prześlę pełną informacje
  piotr.jeunesse@gmail.com
  604 177 307

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum