Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
208 564 775
143 online
33 032 VIPy

Co skóra na twarzy mówi o stanie osobistej gospodarki hormonalnej?

No i stan twojej gospodarki hormonalnej bywa zdradzony skórą twarzy.

Jakby co, niech cię twarz nie zdradza

W chińskiej medycynie istnieje coś takiego jak mapa twarzy, w której do każdego obszaru rysopisu przypisany jest inny organ.

Gdybyś znała kogoś z zaawansowanym syfilisem, czy długoletniego narkomana, rozpoznałabyś ich po nosach w nowym kształcie, deformacją jak kichawa boksera po wielokrotnym nastawianiu.

Nosy alkoholików mogą przypominać narządy oddechowe ludzi z trądzikiem różowatym, gąbczaste, rozrośnięte, purpurowe.

Twarze ludzi bardzo chorych bywają zmizerowane, z podkrążonymi oczami, z zapadniętymi policzkami, albo opuchnięte z powodu leków i zatrzymanej wody. Za takie rysopisy często odpowiadają nieoczyszczone, i same ŹLE PRACUJĄCE, NIEWYDOLNE NERKI.

Są oczywiście, chociaż rzadko zmyłki, kobiety o pięknych, wyszczuplonych twarzach po nieprzespanej nocy, dopiero po odespaniu nabierające pontonów pod oczy. Fenomen mojej bliskiej znajomej, im bardziej niewyspana i odwodniona, tym piękniejsza.

Jednak najczęściej stan zdrowia, intelektualnych mocy, tembr głosu (tak, chrypę zobaczysz jeszcze wcześniej, niż usłyszysz), widać już na pierwszy rzut gałki.

w didaskaliach

Chrypka? Zbadaj TSH i USG tarczycy.

Mam też swoją teorię przewrotności:

Jeśli złość zawsze wiąże się z nierównym, częstym oddechem, to uspokajając oddech możesz powstrzymać napad tej emocji.

Podobnie z twarzą, gdy uważnie i świadomie nie przybierzesz cierpiętniczego wyrazu twarzy (nie zawsze się uda, ale można spróbować), ciało zacznie się stymulować do samoleczenia z powodu tej niespójności.

Przypomnij sobie minę, którą robisz, gdy opowiadasz, że cię łamie w kościach.

No, a gdy ciało już rozpoczęło wypowiedź, może poświęć kilka minut i poobserwuj dziś swoją twarz w lustrze. Jaki kolor ma skóra, jaki ton, gdzie znajdują się podrażnienia, gdzie wysypka, a gdzie zmarszczki?

Czy to tylko mimiczne, bo się dużo śmiejesz i długo grawitujesz? Albo robisz biegajżesz na słońcu łapiąc D, dobrze, ale też przesuszając skórę, za czym nie przepadasz? Czy może widzisz pionowe bruzdy między brwiami za wcześnie jak na metryczkę. Moja rada, zbadaj TSH.

Twoje hormony biologicznie służą do PRZEKAZYWANIA INFORMACJI między poszczególnymi organami. Zaburzone wpływają na twój nastrój i wygląd, a przede wszystkim na zdrowie, ponieważ wpływają na rozregulowanie procesów, za które odpowiadają.

Spoglądając w lustro możesz odkryć pierwsze symptomy zaburzeń hormonalnych i dostrzec znaki subtelnie wysyłane przez twój organizm. 10 dniowy surowy detoks hormonalny odpowiednim jedzeniem, oraz zrozumienie swoich potrzeb intelektualnych, może stać się przysłowiowym ruszeniem ze skrzyżowania. Następnie bez higienicznych 4 szklanek raczej się nie obejdzie.

Kolor twarzy

Pierwszą rzeczą na jaką zwrócisz uwagę badając swoją twarz będzie cera. Rzecz tak oczywista, że niemal niedostrzegalna na co dzień.

Skóra jest BLADA I MATOWA albo poszarzała? Może to oznaczać niedobory substancji odżywczych, a więc możesz po prostu nie mieć surowców lub warunków fizycznych potrzebnych do produkcji hormonów. Zbadaj to i możliwie najszybciej uzupełnij niedobory.

ZACZERWIENIONA, RUMIANA twarz może być natomiast objawem problemów z wątrobą. Wątroba odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie hormonów, jeśli więc nie działa prawidłowo, proces ten jest zaburzony.

Przy okazji zwróć także uwagę na przestrzeń pomiędzy brwiami, która na mapie twarzy powiązana jest z wątrobą. Jeśli w tym obszarze pojawiają się linie, podrażnienia lub wypryski, to również także znak, że należy zadbać o wątrobę. Oczyść swoją wątrobę i wesprzyj ją dietą. Codzienne 4 szklanki są dedykowane tej sytuacji.

Podkrążone oczy

Silnie podkrążone oczy oznaczają problemy w pracy nerek.

Obszar ten w medycynie chińskiej powiązany jest bezpośrednio ze stresem oraz snem. Cienie pod oczami sygnalizują drobne zaburzenia gospodarki hormonalnej.

w didaskaliach

Niektóre osoby jednak są zdrowe, a taka ich uroda, więc nie wpadaj w panikę. Generalnie odradzam kiedykolwiek wpadanie w panikę.

Nawadniaj się dobrze, unikaj kofeiny, wysypiaj się i, na ile możesz, oraz łatwizna:) WYELIMINUJ STRES

Rozszerzone pory wokół nosa

Nos to, w ajurwedzie oraz chińskiej medycynie, odzwierciedlenie ZDROWIA SERCA.

Rozszerzone pory w tym obszarze twarzy mogą oznaczać wysokie spożycie sodu, co wpływa na ciśnienie krwi. Również na niedobór Omegi-3 oraz przeciwutleniaczy w diecie. Zarówno kortyzol jak i insulina są powiązane z meridianem serca.

Zbadaj elektrolity, sód i potas, tutaj musi panować równowaga. I jedz więcej kwasów tłuszczowych Omega-3 i przeciwutleniaczy. Dieta niskosodowa i wysoko potasowa będzie wskazana.

Wysypka lub rumień

Jeśli masz wysypkę lub rumień na policzkach, może oznaczać to przypadłości związane z ŻOŁĄDKIEM I PŁUCAMI.

Problemy z policzkami mają często palacze.

TRAWIENIE również nie pozostaje bez oddziaływania na równowagę hormonalną, ponieważ bezpośrednio wpływa na metabolizm i wykorzystanie hormonów przez organizm.

Rozważ rzucenie alergenów, kazeina, czy gluten, oraz wiadomo, że fajek!

Wysypka i podrażnienia na policzkach, brodzie, szyi i w dekolcie są oznaką zaburzeń równowagi hormonalnej.

Bolesne cysty na przykład powodowane są przez wysoki poziom androgenów i często występują w stanach takich jak zespół policystycznych jajników.

Wysoki poziom androgenów jest wynikiem stresu, diety bogatej w cukier, zmęczonych nadnerczy, ogólnej nierównowagi hormonalnej, oraz insulinooporności.

 • zadbaj o dietę, uzupełnij niedobory odżywcze
 • jeśli jest potrzeba schudnij,
 • codziennie 4 szklanki (do 4 szklanki organiczna Maca)
 • wskocz na post przerywany
 • i w dobry probiotyk
 • antyoksydanty

owocek

Źródła:

 • mindbodygreen.com/0-26209/what-your-skin-can-tell-you-about-your-hormone-health.html

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.

(Visited 921 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar lolla 27 czerwca 2021 o 10:41

  Pepsi, kochana, a przebarwienia? To moja zmora od lat…

  1. avatar Pepsi Eliot 27 czerwca 2021 o 15:08

   po słońcu wychodzą? 4 szklanki robisz? Dużo surowych antyoksydantów? jagódki? aloes? próby wątrobowe? <3

   1. avatar Alisson81 27 czerwca 2021 o 18:21

    Moje zeszly jak odstawilam gluten… a meczylam sie z nimi kilka lat. Wyniki w normie a plamy na calej buzi. Polecam!

 2. avatar Julita 27 czerwca 2021 o 10:51

  A ja mam taki problem. Opuchlizna pod lewym okiem. Śpię na lewej stronie. Czy to może by od tego? Czy powinnam zbadać coś?

  1. avatar Pepsi Eliot 27 czerwca 2021 o 15:07

   TSH,m kreatyninę, kwas moczowy, mocznik, sód i potas, oraz mocz i pH moczu zawsze warto zbadać. A tak, opuchlizna pod jednym okiem może też pojawić się od tego przygniecenia jednego oka. <3

   1. avatar Julita 29 czerwca 2021 o 20:56

    Dziękuję

 3. avatar petitkaa 27 czerwca 2021 o 17:00

  Witaj Pepsi :* ja mam właśnie od lat problem z workami pod oczami i zawsze wiązałam to z nerkami, ale nadnercza tez mam zmęczone (choć nad tym pracuje) i problem z wysypiskiem się.. jak jeszcze można wspomóc likwidować worki? W dzień wesela przyjaciółki obudziłam się z takimi worami.. 🙁

  1. avatar Pepsi Eliot 27 czerwca 2021 o 18:18

   jaki poziom TSH?

 4. avatar Morelka 4 lipca 2021 o 10:11

  Pepsi hej 🙂
  u mnie zawalona jest strefa t, wypryski na brodzie i koło ust i w rogu czoła (zawsze w tej samej części) ale to chyba jakaś alergia albo podrażnienie…które się powtarza…na chyba już wszystko.
  Problem z owłosieniem…nie może męskim ale tez nie kobiecym…rośnie tam gdzie nie trzeba i mam wrażenie ze coraz więcej. Jestem chronicznie zmęczona, apatyczna, mam często ciśnienie w okolicach 90/60, problemy z jelitami, często odczuwam bóle mięśni i kości ale chwilowe….Badania miałam przeprowadzone różne i wszystko w normie, endokrynolog powiedział ze taka moja uroda, drugi zatruł mnie tabletkami, które tylko zaszkodziły a na problem nie pomogły.

  pije mace, wodę z cytryna..ale może to stres. Tylko jak w dzisiejszych czasach go zniwelować? ??‍♀️
  Pepsi, masz jakaś złotą radę dla mnie? albo chociaż srebrną?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 lipca 2021 o 16:48

   A jakie to TSH jest? Jaka 25(OH)D? Jak wypada test na zmęczenie nadnerczy? Jakie pH moczu? Ile macy bierze This is BIO bierzesz?
   <3

  2. avatar Przemko :-) 4 lipca 2021 o 19:49

   Morelko 🙂 Stres na pewno jest przyczyną. Ale na pewno nie jedyną. Ale też nie ma sensu obsesyjnie szukać wszystkich przyczyn. Oczywiście warto zidentyfikować te indywidualne, czyli dotyczące szczególnie Ciebie. I nimi się zająć. Oraz poznać uniwersalne metody, które będą działać korzystnie na pozostałe przyczyny bez zbędnego skupiania się na każdej z osobna. Tak jak jest z macą. Czy za każdym razem pijąc ją ktokolwiek czyta sobie całą listę na co ona pomaga? Wiemy, że pomaga więc stosujemy. A często możemy nie mieć pojęcia, że jako adaptogen pomogła na jeszcze kilka naszych problemów. Często zresztą nie do końca uświadomionych. A pijąc ją nie mieliśmy intencji pozbycia się akurat tych.
   Dlaczego o tym piszę. Bo to jest analogia do tego stresu właśnie. Sytuacje stresowe spotykają każdego. Nie jesteśmy w stanie ich zniwelować. Bo co zrobisz? Denerwującego szefa, małżonka, teściową, sąsiada pozmykasz w szafie? Przeprowadzisz się do środka lasu? I zimą jak zasypie Cię na 2 tygodnie to przyjmiesz to bezstresowo? Nie niweluj stresu. Gdy sobie rozmawiasz z koleżanką i podchodzi Twoja teściowa z jakąś uwagą, to jak rozwija się sytuacja? Ty jesteś cała fioletowa ze złości, a koleżanka miło się uśmiecha. Więc skąd wziął się stres? Od teściowej, od koleżanki czy powstał w Tobie? Trenuj odporność na stres, na sytuacje stresowe, to jak Ty osobiście na niego reagujesz. Czytaj bloga, słuchaj Pepsi na FB. Medytuj, módl się, biegaj, oddychaj, wizualizuj, afirmuj, ćwicz jogę itp.. Jest sporo ścieżek. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie metodę. Dodatkowo wzmocnij ciało, bo zapewne masz niedobory przy objawach jakie opisujesz.
   Nie zrozumiały jest również fragment, w którym piszesz, że wszystkie badania miałaś w normie. To na kija dałaś się zatruć tabletkami?
   I jeszcze jeden temat do zastanowienia się dla Ciebie. Jeśli lekarz mówi, że wszystko jest w porządku, a Ty czujesz się słabo i źle to komu wierzysz? Lekarzowi, który widzi Cię przez 5 minut raz w roku czy swojemu ciału, w którym przebywasz non stop?
   Normy laboratoryjne są w wielu przypadkach mylące. Dlatego Pepsi poprosiła Cię o kilka wyników gdyż je czasami można zinterpretować inaczej niż to wynika z widełek zakresów.
   Na blogu jest szukałka. W prawym górnym rogu. Możesz jej zadać poszukiwanie nurtujących Cię odpowiedzi. Wpisz w nią jakieś hasła, np. typu lista badań, zmęczenie, stres, 4 szklanki itd., a pojawią się artykuły, w których dane tematy są poruszane. Jeśli lekarze nie są w stanie pomóc Tobie, to oznacza, że Ty jesteś w stanie pomóc sobie. Ja nie bagatelizuję opinii lekarzy ale staram się je sprawdzać. Już nie wierzę ślepo, że lekarz, który sekundę po moim wyjściu od niego nie pamięta ani mojego nazwiska ani twarzy, wie cokolwiek sensownego o moim właśnie organizmie. Poza tym co przeczytał ogólnie w książce o ogółu europejczyków rasy białej. Sam poszukuję, sam jestem w drodze samouzdrawiania i nie żałuję swojej decyzji sprzed lat aby tak robić.
   Dasz radę. Będzie dobrze, bo jest dobrze i dziękuj za to. Z miłością 🙂

  3. avatar Przemko :-) 4 lipca 2021 o 20:24

   No żesz ty Morelko mówisz i masz. Niestety nie umiem tego wkleić. Ale właśnie wracam z Facebooka od Pepsi i wczoraj napisała posta o odporności psychicznej. Przeczytaj sobie, proszę. W sam raz jak znalazł odpowiedź na Twoje pytanie. Odnośniki do mediów społecznościowych Pepsi znajdziesz na dole strony. Wystarczy kliknąć i Cię przerzuci, a następnie znaleźć wczorajszy wpis Pepsi. FB to nie moja bajka więc skoro i ja przed chwilą znalazłem, to i Tobie się uda. Nawet nie wiedziałem, że na FB Pepsi też wstawia takie fajne i pomocne wpisy. Myślałem, że tylko linkuje arty z bloga i nagrywa filmiki. A tu masz taki pomocny wpis. Już wczoraj do Ciebie napisała! Razem z Rockym tylko czekali na Ciebie aż skorzystasz 😉 Wszechświat już Ci sprzyja Morelko. Nie pomyliłem się pół godziny temu, bo to zawsze działa 🙂

   1. avatar Pepsi Eliot 5 lipca 2021 o 04:49

    Przemko kocham

    1. avatar Mruno 15 lipca 2021 o 17:20

     Pepsi a wg mnie powinnaś (sorki za słowo, nic nie musisz

    1. avatar Przemko :-) 5 lipca 2021 o 18:29

     O, faktycznie. Udało się. Będę częściej zaglądał na fejsa. Chociaż obsługa bloga o wiele prostsza wg mnie.
     Jeśli chodzi o filmiki z biegania i jakieś ewentualne zmiany. To zauważyłem, że te z FB można oglądać przy zgaszonym ekranie telefonu. To jest bardzo przydatne dla tych, którzy słuchają Cię jednocześnie biegając. A np. na YouTube tak się nie da. Musi być ekran włączony i wtedy jakiekolwiek przypadkowe dotknięcie od razu przerywa transmisję albo przeskakuje do innej strony. Także ten FB Watch ma sporą zaletę. Poza tymi problemami z powiadomieniami czy zaproszeniami.
     Ja zakochany po uszy 🙂 Codziennie czytam. I ciągle wracam do starszych wpisów. Zacznę robić notatki żeby systematyzować tą wiedzę. Tak jak kiedyś notowałem tipy od GA albo Niki

     1. avatar Pepsi Eliot 5 lipca 2021 o 20:40

      Ja bym chciała siedzieć tylko tutaj, ale Google taka tnie, że ludzie nie widzą to raz, a dwa, ze ludzie nie rozumieją, że na FB wszystko znika w dół i jest nie do ogarnięcia, nie do odpowiedzenia, nie do odnalezienia etc. Ale cóż, idę tam, gdzie ludzie chcą 🙂

     2. avatar Mruno 15 lipca 2021 o 17:09

      Przemko to chyba pierwszy raz się z Tobą nie zgodzę, ja na fb watch muszę oglądać pasywnie a na YT mogę wygasić ekran i telefon lata w nerce. Nie wiem co to za czarna magia

     3. avatar Przemko :-) 24 lipca 2021 o 17:07

      Acha Mruno. A to może dlatego, że ja oglądam i słucham przez przeglądarkę. Nie używam aplikacji od YT ani FB. I dlatego mam inne doświadczenia. Muszę sprawdzić. Dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

 

Twój Shake Shake TiB 

Rzeźbienie i ubijanie ciała!

Ta piękna blond sierść od czego proszę Pani?

A jelita?

A pozostała tkanka łączna?:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum