logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
75 631 781
272 online
30 308 VIPy
Reklama

 

SPROSZKOWANY
100% ORGANICZNY
KORZEŃ BURAKA This is BIO

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Co to jest Maca i w jaki sposób?

  Czyli jak Tosha Nichole znalazła dla siebie ratunek, a pewien Norweg odbył w końcu upragniony coitus

  Gdy Tosha Nichole, cierpiąca na zespół policystycznych jajników (PCOS) przez osiem miesięcy nie miała miesiączki, za to pojawił jej się zarost na twarzy zrobiła dosłownie wszystko, żeby poprawić swoją sytuację zdrowotną i co tu dużo mówić słabą psychicznie.

  Brała zioła, lekarstwa w tabletkach i nic nie było w stanie wyregulować jej rozchwianego systemu hormonalnego.

  W końcu doradzono jej peruwiańską Macę (wymawiaj maka).

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WYJĄTKOWY REGULATOR HORMONÓW MACA 100% ORGANIC THIS IS BIO


  Zaczęła przyjmować, dodając 4 do 5 łyżeczek od herbaty sproszkowanej macy do miksu banana z wodą.

  Tosha z powrotem zaczęła miesiączkować, ustąpiła depresja i czując się zdecydowanie lepiej zaczęła namawiać inne kobiety do tego prostego i naturalnego sposobu bilansowania hormonów.

  Miesza też apetyczną i przyjemnie pachnącą macę z bananem i wodą kokosową, albo mlekiem migdałowym. Maca nie tylko uregulowała jej menstruacje, ale również dodała Toshe energii i radości życia.

  Czy Tosha nie przesadza?

  Co to w ogóle jest Maca?

  Maca jest warzywem korzeniowym uprawianym w peruwiańskich górach, tak napakowanym składnikami odżywczymi, że może skupić się na uzdrawianiu konkretnych słabości ciała.

  Maca potrafi uzdrawiać coś od czego wszystko zależy, bowiem uzdrawia spadki energii, w tym szwankujące libido. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

  Nie podnosząc testosteronu potrafi sprawić, nie że nie wiadomo kiedy, nie że być może, nie że odnoszę wrażenie, ale po prostu zaraz. Komuś nie chciało się uprawiać coitus nigdy, po macy ma na to ochotę już.

  Tekst z rodziny Adamsów: – będę rodzić; teraz :)doskonale pasuje do możliwości macy. To jest afrodyzjak, ale ową energię można przekuć na świetne samopoczucie po prostu.

  Surowy proszek maca zawiera ponad 50 różnych fitochemicznych substancji, które przyczyniają się do przywrócenia równowagi hormonalnej niezbędnej dla osób z PCOS.

  Kobieta z PCOS nie jest w stanie prawidłowo wchłonąć minerałów niezbędnych, aby miesiączkować. Wykazano badaniami, że maca wyrównuje te nieprawidłowości, a należy zapoznać się z faktem, że zespół policystycznych jajników jest najczęstszą przyczyną niepłodności kobiet.

  W dzisiejszym świecie powszechnego zanieczyszczenia środowiska, BPA w plastikach, które na co dzień używamy trudno jest utrzymać hormony w równowadze. Nawet najbardziej dbający o zdrowie ze zdziwieniem obserwują chaos w osobistym systemie endokrynologicznym.

  Ludzie w związku z tym podejmują ryzykowne decyzje faszerowania się hormonami. Tymczasem natura ma dla nas kilka okazów, które potrafią równoważyć burzę hormonalną.

  Być może najsilniejszym z tych pokarmów jest właśnie maca

  Maca do równoważenia żeńskich hormonów
  Badania

  Duża ilość badań pokazuje, że maca może ustabilizować i wzmocnić żeńskie hormony.

  Na przykład badanie, z podwójnie ślepą próbą, oraz placebo, a są to najpoważniejsze wymogi, aby badania uznać za poważne, a więc badania opublikowane w International Journal of Biomedical Sciences wykazały, że organiczna maca stymuluje produkcję estrogenów, tłumi hormon folikulotropowy i zmniejsza nasilenie objawów menopauzy (szczególnie uderzeń gorąca i nocnych potów) u kobiet po menopauzie.

  Wyniki te doprowadziły naukowców do wniosku, że maca powinna być oferowana jako „atrakcyjną niehormonalną alternatywę” dla hormonalnej terapii zastępczej HTZ.

  Inne badanie metodą podwójnie ślepej próby i kontrolowanego placebo opublikowane w Menopause w listopadzie 2008 roku ujawniło, że maca „zmniejsza objawy psychologiczne, w tym lęki i depresje, oraz łagodzi zaburzenia seksualne u kobiet po menopauzie, zarówno na płaszczyźnie estrogennej, jak i androgennej.”

  Innymi słowy maca poprawia nastrój i libido, ale bez negatywnego wpływu na hormony płciowe kobiety.

  Maca do równoważenia hormonów męskich
  Badania

  Badania również ujawniają, że maca może zrównoważyć i zwiększyć ilość męskich hormonów, choć większość z tych badań ogranicz się do kwestii zdrowia seksualnego.

  Na przykład, badanie opisywane w Andrologia w październiku 2006 roku wykazały, że wyciągi z Macy (tym razem badanie dotyczyło czarnej) mogą zwiększyć liczbę plemników na poziomie najądrzy już po jednym dniu stosowania.

  Maca zwiększa też wzrost liczby plemników w nasieniowodów już po trzech dniach leczenia.

  Naukowcy zaobserwowali wzrost dziennej produkcji plemników po tygodniu leczenia, choć testosteron w jądrach pozostał nienaruszony.

  Podsumowując, maca wpływa na liczbę plemników już w pierwszym dniu po rozpoczęciu leczenia

  Badanie opublikowane w Journal of Andrologii Azji w grudniu 2001 również ujawniło, że Maca może zwiększyć produkcję spermy i plemników u dorosłych mężczyzn.

  W szczególności, leczenie macą spowodowało zwiększenie objętości nasienia, liczby plemników podczas ejakulacji, oraz liczbę i ruchliwość plemników.

  Jednocześnie naukowcy zauważyli, że w surowicy krwi, poziomy hormonów nie zostały zmienione i nie było korelacji, pomiędzy ilością macy, a większym wzrostem ilości plemników.

  Maca i depresja

  Według badań opublikowanych w czasopismach dotyczących zagadnień medycyny komplementarnej i alternatywnej spożywanie macy jest w stanie zmniejszyć uczucie beznadziejności związanego z depresją.

  Naukowcy uważają, że to ze względu na stężenia fitoestrogenów, pomagających osiąganie równowagi hormonalnej zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

  Ponadto maca jest związana z polepszoną funkcją pracy mózgu i pamięci, a także okazała się naturalnym aktywatorem. To sprawia, że maca jest szczególnie doskonałym wyborem dla osób z letargiem spowodowanym depresją.

  Maca dosłownie zmusza do większej aktywności!

  Korzyści zdrowotne z jedzenia sproszkowanego korzenia Macy:

  To, że poprawia libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet już sobie wyjaśniliśmy.

  Szczególnie kobiety z problemami psychicznymi, zażywające leki przeciwdepresyjne doznają poważnych spadków libido. Na szczęście jest Maca. O tym mówi badanie opublikowane w 2008 w OUN Neuroscience & Therapeutics.

  O leczeniu zaburzeń erekcji, o plemnikach, ich obfitości, ruchliwości, a co za tym idzie wzmożonej płodności, też już mówiliśmy, w związku ze spożywaniem Macy ze względu na jej wysoki poziom glukozynolanów.

  Maca daje nam energetycznego kopa, ale zwiększa też wytrzymałość.

  Wytrzymałość i Maca

  Jeżeli masz jakieś wątpliwości przeleć się do Peru i zobacz niebiańskie miasto Matchu Picchu, to od razu pojmiesz o czym się tu mówi.

  Jest to genialne pożywienie dla ludzi czynu. Maca zapewnia niezwykłą, naturalną energię, dlatego korzeń macy powinien być jedzony przez wszystkich komu energia jest potrzebna, jak powietrze.

  W tym oczywiście sportowcom

  Maca zastępuje steroidy anaboliczne, bowiem wysoka zawartość białka, obok odpowiedniej ilości węglowodanów, które dają energię, aby budować i naprawiać/regenerować tkankę białkiem.

  W macy jest sporo jodu.

  Chociaż warzywa morskie zawierają więcej jodu, to jednak maca też może stanowić dobrą alternatywę, a na pewno o wiele lepszą niż inne rośliny lądowe, ubogie w jod. Chociażby w powodu wyjałowionej ziemi.

  Maca zawiera szereg steroli roślinnych, takich jak sitosterol, campestrol, ergosterolu, brasykasterolu i ergostadienol. Sterole roślinne w macy, są to naturalnie występujące cząsteczki, które ściśle przypominają cholesterol i mogą obniżyć poziom „złego” cholesterolu LDL przez zakłócanie wchłaniania cholesterolu w jelicie cienkim.

  Niby nikomu już nie zależy na obniżaniu poziomu całkowitego cholesterolu, ale myślę, że nigdy nie zaszkodzi mieć mniej tego złego.

  Maca jest też delikatnym, naturalnym środkiem przeczyszczającym, bowiem zawiera 9% błonnika.

  Maca oprócz jodu, błonnika, i sporej puli aminokwasów, jest też dobrym źródłem minerałów śladowych, takich jak żelazo, potas, magnez i wapń.

  Zawiera też  kilka ważnych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy, kwas palmitynowy i kwas oleinowy, bardzo przydatnych do funkcjonowania mózgu.

  Maca rządzi

  Uwaga: 

  Oczywiście w przypadku skłonności do wysokiego ciśnienia, należy się z macą obchodzić ostrożnie. Z Viagrą też.

  Sporo z tych informacji wzięłam od przedstawianego już wielokrotnie niezależnego pisarza, znawcy medycyny alternatywnej i zdrowego odżywiania Michael’a Ravensthorpe

  owocek

  (Visited 81 418 times, 7 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Rafał 10 lipca 2018 o 20:13

   Droga Pepsi odnośnie tarczycy to wyczytałem gdzieś że „GLS blokują wychwyt jodu przez tarczycę, przez co osoby z niedoczynnością tarczycy powinny unikać tzw. zielonych soków i Maci w dużych ilościach.” – czyli jak to w końcu jest z tą Macą i tarczycą?

   1. Pepsi Eliot 10 lipca 2018 o 20:38

    unikać zielonych soków i macy, a jeść kiełbasę.

    1. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 06:01

     z Biedronki i Tesco 😀

  2. japoneczka01 8 sierpnia 2018 o 19:59

   Do tych co mają problem z rozpuszczaniem macy – szybko rozpuszcza się w lekko ciepłej wodzie i nie zbija się w twarde grudy. W zimnej natomiast porażka.

   1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2018 o 20:25

    wrzucam do blendera z 4 szklanką i pięknie się miesza 🙂

  3. japoneczka01 10 sierpnia 2018 o 12:17

   Staram się niczego surowego blenderem nie mieszać, bo mój ma śmigło metalowe, a dla niektórych składników kontakt z metalem, to blokada ich działania, np. wit. C. Drewnianą łyżką mieszam składniki.

   1. Pepsi Eliot 10 sierpnia 2018 o 14:18

    ja tam w ogóle nie myślę o takich rzeczach, dobra stał i spoko

   2. grzegorzadam 10 sierpnia 2018 o 20:24

    cebulę też kroisz drewnianym nożem?
    Nie nakręcajmy się.

  4. japoneczka01 11 sierpnia 2018 o 13:39

   Kroję nożem ceramicznym 😉

   1. grzegorzadam 13 sierpnia 2018 o 07:11

    to fajnie, ale wyciąganie wniosków, ze nóż z blendera unicestwia witaminy
    jest nadinterpretacją.
    Rozbicie ścian komórkowych bywa bardzo korzystne, enzymy zostają.
    To jest dalej surowe odżywcze jedzenie.

  5. R1ON 20 sierpnia 2018 o 18:51

   czy połączenie maca + spirulina + gorąca woda z cytryną ( ewentualnie wit. C sproszkowana ) to dobre połączenie ? Wyczytałem gdzieś , że maca podnosi ciśnienie a spirulina z kolei obniża ( czy to prawda czy tylko wiadomości śmieci ?) Z góry dziękuję za odpowiedź.

   1. Pepsi Eliot 20 sierpnia 2018 o 19:56

    nigdy nie gorąca woda, 41 stopni jest maks

  6. R1ON 20 sierpnia 2018 o 20:25

   no fakt niedokładnie napisałem – bardziej chodziło mi o samą kombinację maca+spirulina+cytryna ( i powiedzmy letnia woda 🙂 – rozumiem, że jest ok

  7. beti 22 sierpnia 2018 o 18:34

   mam pytanie dotyczące spożywania Maci ..jestem po leczeniu nowotworu piersi ,musze przyjmowac na stałe Tamoxifen lek ktory hamuje estrogeny. Czy moge przyjmować Macę

   1. Pepsi Eliot 22 sierpnia 2018 o 20:10

    Maca nie zawiera estrogenów, ani żadnych hormonów, ona naturalnie pomaga wyrównać hormony, dlatego nadaje się i dla kobiet i dla mężczyzn, ale nie wiem czy może być brana z tym lekiem.

    1. grzegorzadam 23 sierpnia 2018 o 18:52

     ”Toksyczny tamoxifen (tamoxyfen)

     Być może moglibyśmy wybaczyć firmie Zeneca powiązania z rakotwórczymi chemikaliami, odkąd wynalazła i opatentowała najpopularniejszy lek przeciw nowotworowi piersi Tamoxifen, wytwarzany pod nazwą Nolvadex. A może jednak nie. Ten wysoce zyskowny lek daje jej rocznie pół miliarda dolarów dochodu.

     16 maja 2000 roku, New York Times doniósł, że Narodowy Instytut Zdrowia i Środowiska dopisał 14 nowych substancji do listy znanych kancerogenów. Jedną z nich był Tamoxifen! To oficjalne stanowisko potwierdziło tylko to, co było już od dawna wiadome. W maju 1995 roku, założony przez Proposition 65 komitet ekspertów z Kalifornii poinformował społeczeństwo, że stosowanie Tamoxifenu może powodować nowotwór śluzówki macicy.

     Zeneca Pharmaceuticals nie skomentowała tego odkrycia. Wiadomo jest, że Tamoxifen wywołuje nowotwór macicy, nowotwór wątroby, nowotwór żołądka, nowotwór okrężnicy i odbytu. Już po 2-3 latach stosowania, Tamoxifen powiększa zapadalność na raka macicy od 2 do 3 razy. W przypadku nowotworu macicy stosowana jest histerektomia, czyli jej usunięcie. Substancja ta zwiększa poza tym ryzyko udaru, zakrzepów krwi, uszkodzenia oka, nasila także objawy menopauzy i depresji. Jednak najbardziej szokujący jest fakt, że Tamoxifen zwiększa ryzyko nowotworu piersi! Magazyn Science opublikował wyniki badań Centrum Medycznego Uniwersytetu Duke z roku 1999, które wykazały, że po okresie 2-5 lat stosowania, Tamoxifen wywołuje w rzeczywistości raka piersi!

     Tak, więc Zeneca, inicjator Miesiąca Świadomości Raka Piersi i producent rakotwórczych wyrobów petrochemicznych, oraz rakotwórczych odpadów, okazuje się być wytwórcą leku przeciwko rakowi piersi, który wywołuje, co najmniej cztery różne typy nowotworu u kobiet.
     Coś tu śmierdzi!”
     z; prawda2

   2. grzegorzadam 23 sierpnia 2018 o 18:40

    musze przyjmowac na stałe Tamoxifen lek ktory hamuje estrogeny. ”

    Kto Cię tak oszukał, to jedna z najgorszych onkogennych trucizn !!!

  8. beti 22 sierpnia 2018 o 20:37

   Bardzo dziękuję… chociaż nadal nie mam odpowiedzi. Lekarz zapytany o Mace powiedział ze nie wie nic na ten temat a jakieś ziołowe leki związane z menopauza dostepne w aptece bez recepty mogę brać…hm …i jak tu sobie nie zaszkodzić..
   pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 22 sierpnia 2018 o 20:37

    nie żartuj, boisz się pokarmu, a chcesz brać leki?

  9. Ania 23 października 2018 o 10:48

   Cześć, czy można łączyć macę z różeńcem?

  10. Monika 27 października 2018 o 20:48

   Cześć, mam stwierdzony zespół pcos. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania macy wraz z tabletkami antykoncepcyjnymi (Yiznell z Etynyloestradiolem i Drospirenonem)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

   1. grzegorzadam 28 października 2018 o 16:36

    Yiznell z Etynyloestradiolem i Drospirenonem)”

    jakie są skutki tej aplikacji?

    1. Monika 28 października 2018 o 17:19

     Nie odczuwam wielu skutków ubocznych, ogólnie czuję się dobrze i są to chyba najlepiej dobrane tabletki, jakie miałam. Nie rozwiązują natomiast problemu z owłosieniem na brodzie. Na stronie sklepu z macą z USA doczytałam się, że nie ma przeciwwskazań do stosowania macy z tabletkami jednoskładnikowymi, tylko z progesteronem. Zaczęłam się więc zastanawiać nad tą opcją…

     1. grzegorzadam 30 października 2018 o 23:36

      Nie odczuwam wielu skutków ubocznych, ogólnie czuję się dobrze i są to chyba najlepiej dobrane tabletki,”

      Pytałem raczej o efekty lecznicze.

      1. monika 31 października 2018 o 09:36

       Tabletki antykoncepcyjne nie leczą. Czy wiecie coś może na temat stosowania tabletek jednoskładnikowych i macy?

      2. grzegorzadam 31 października 2018 o 11:20

       Łysienie plackowate

       Łysienie plackowate to choroba skórna o nieustalonej dotąd patogenezie (według medycyny akademickiej). Cechuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia, w obrębie których skóra nie jest zapalnie zmieniona. Z uwagi na częste występowanie długotrwałego i rozległego wyłysienia, choroba może doprowadzać do poważnych zaburzeń psychologicznych, spowodowanych brakiem akceptacji swojego wyglądu. Choroba może pojawić się w każdym momencie życia, najczęściej jednak następuje to w dzieciństwie lub w młodym wieku. Postęp choroby może doprowadzić do całkowitej utraty owłosienia skóry głowy, brwi, rzęs, włosów łonowych i pozostałego owłosienia.

       Prawdopodobnie na obraz chorobowy składa się wiele czynników o wspólnym podłożu, głównie autoimmunologicznym oraz być może genetycznym oraz naczyniowym, a także zaburzenia układu nerwowego.

       O autoimmunologicznym podłożu choroby świadczą często współwystępujące inne choroby autoimmunologiczne: toczeń, RZS, bielactwo, cukrzyca typu 1, choroba Hashimoto, co jednoznacznie wskazuje, iż choroba jest wynikiem boreliozy (autoagresja wywołana obecnością w organizmie bakterii borrelia) lub jest wręcz objawem boreliozy (najczęściej wcześniej niewykrytej). Warto więc zainteresować się boreliozą jako możliwą przyczyną łysienia plackowatego. U kobiet przy łysieniu na podłożu boreliozy charakterystyczna jest utrata włosów na skroniach, ponad uszami.

      3. grzegorzadam 31 października 2018 o 11:25

       nie leczą, choć lekarze uważają inaczej, stąd pytanie.

       ”Leczenie” trądziku, endometriozy i innych jest popularne.

  Nawigacja komentarzy

  Dodaj komentarz