Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 852 046
online
42 354 VIPy

Co to jest podświadomość, czyli dlaczego syra pomyśli wcześniej niż sagan?

Co to jest podświadomość, czyli dlaczego syra pomyśli wcześniej niż sagan?

Późnowieczorne joł joł,

Wczoraj napomknęłam o wychodzeniu z nałogów, złych nawyków, żarcia, darcia i innych natręctw za pomocą NLP, czyli neurolingwistycznego programowania umysłu.Ale dzisiaj też jeszcze do tego nie dojdę, gdyż:Żeby sensownie wyłuszczyć te tematy, potrzebne jest dobre zrozumienie, co to jest podświadomość i o tym dzisiaj nawinę makaron.

Podświadomość

Podświadomość to przechowalnia wszystkiego co zrobił nasz umysł poza naszą świadomością.

Podświadomy umysł przechowuje wszystkie nasze poprzednie doświadczenia życiowe, przekonania, wspomnienia, umiejętności, wszystkie sytuacje jakie przeżyliśmy i wszystkie obrazy, które kiedykolwiek zobaczyliśmy.Najlepszym sposobem, aby zrozumieć podświadomy umysł jest rzucenie gałką na osobę, która dopiero uczy się prowadzić samochód.Na początku nie będzie w stanie prowadzić rozmowy z kimś podczas jazdy, tak będzie zaangażowana i skupiona na czynności kierowania autem.Dlatego, że do prowadzenia używa tylko swojego świadomego umysłu. Nie włączyła jeszcze autopilota w postaci podświadomości.Po paru tygodniach, prowadzenie auta stanie się naturalnym nawykiem, niejako automatyczne i nie będzie potrzeby myślenia o tym. Taka osoba spokojnie będzie mogła nawijać przez telefon podczas jazdy.Dzieje się tak, ponieważ nawyk jazdy zostaje przeniesiony do podświadomości, a w tym czasie świadomy umysł stanie się wolny. To pozwoli mu na żartowanie z przyjaciółmi podczas jazdy. Niektórzy jak Hugh Grant nawet kopulują, czego sam obecnie odradza.Podświadomość jest odpowiedzialna za automatyczne wyzwalanie uczuć i emocji, które wystąpiły w obliczu nowej sytuacji. Gdy podczas prezentacji odczuwaliśmy tremę i niepokój, to w rzeczywistości te uczucia zostały uruchomione i kontrolowane przez podświadomość.Świadomy umysł jest logiczny, oparty na obliczeniach i działaniach, które wykonujemy, gdy jesteśmy świadomi.Podświadomość kontroluje również inne funkcje w organizmie, takie jak oddychanie i bicie sercaInnym dobrym przykładem, aby lepiej zrozumieć podświadomość jest właśnie proces oddychania.Zanim to napisałam mój oddech był kontrolowany przez podświadomość. A teraz zaczęłam kontrolować swój oddech, oddychając świadomie przeponowo przez minutę. Przez chwilę oddychałam bardzo świadomie, ale zaraz podświadomość wzięła panowanie nad oddechem.Informacje o jeździe samochodem są przechowywane w podświadomości. Każdy kierowca wielokrotnie zetknął się z sytuacją, że gitara jakby wyprzedziła świadomość i nacisnęła sama z siebie na hamulec.

Jednak to nie syra, a właśnie podświadomość

Nasz umysł to komputer, a informacje o jeździe autem to oprogramowanie, które może być uruchamiane automatycznie, jeśli zajdzie taka potrzeba.To samo dotyczy wielu innych działań i emocji. Jeśli ktoś Cię zdenerwuje zostanie samoczynnie uruchomiony wcześniej zainstalowany program gniewu, którego możemy później bardzo żałować.Jednak odpowiednio programując podświadomość w nowe projekty, możesz rozwiązać wiele problemów związanych z twoją osobowością. W tym z nałogami. Wystarczy upewnić się, że autopilot jest w stanie uruchomić system, który nie zrujnuje Twojego życia i nie spowoduje żadnych problemów.

Podświadomość uczy się przez powtarzanie, a nie logikę

To dlatego można przekonać kogoś, aby w coś uwierzył, wielokrotnie powtarzając mu swój argument. Znowu i znowu, w kółko Macieju, bez pomocy logiki. Rzecz powtarzana setki razy w końcu zostanie uznana podświadomie za prawdę.Aby jak najlepiej wykorzystać moc swojej podświadomości, trzeba najpierw wiedzieć, jak działa podświadomość. Podświadomość jest regulowana wieloma normami.Poznanie tych zasad pozwala na jak najlepsze wykorzystanie podświadomości przy jak najmniejszym wysiłku Najlepiej się dzieje, gdy świadomy i podświadomy umysł tworzą zgrany zespół i są używane razem. Umysł świadomy może obsługiwać kilka zadań a następnie przekazuje je podświadomości, podczas gdy podświadomość może wysyłać w tym czasie komentarze i wiadomości o zadaniu w postaci emocji.

Emocje to są właśnie wiadomości wysyłane przez podświadomość

Gdy nauczysz się jak najlepiej wykorzystywać współpracę umysłu świadomego i podświadomości, zdecydowanie poprawią się Twoje umiejętności życiowe i będziesz miał dużo lepszą kontrolę nad swoimi emocjami.O wiele szybciej uporasz się z nałogami. Zakończę posta świńskim zdaniem, że podświadomość jest znacznie bardziej wydajna niż umysł świadomy, ale o potędze podświadomości napiszę wkrótce.Przyjemnie jest chyba uświadomić sobie, że mamy ogromny wpływ na to kim jesteśmy i co możemy.A możemy wszystko.

Auwiderzeń do jutra Ślicznym, peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie  hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to: Ktos Ci powiedział, że potęga podświadomosci to przegięcie? Czy kiedykolwiek bałeś się medycyny germańskiej, poznaj sekret prawdziwej energii życiowej Czy e-biznes jest lepszy niż zapomoga filantropa Twoje myśli zmieniają rzeczywistość Jak szybko rzucić złe nałogi, czyli co ma darcie faj do twojego instynktu?

(Visited 6 203 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Ola 30 października 2014 o 22:19

  Pepsi post wspa nia ły. Świetnie, że tak o psyche zahaczyłaś ostatnio, takie to ważne cholerstwo, tak potrafi w życiu namieszać…oj potrafi.
  Przypomniało mi się, jak swego czasu zaczytywałam się w Pawlikowskiej (czytałaś?) sporo w jej książkach było o fałszywych kodach podświadomości, z którymi trzeba się rozprawić i ułożyć na nowo, już poprawnie. I to właśnie mnie przerosło, trochę odpuściłam temat nie do końca zamknąwszy go najpierw. Niby człowiek teorie zna, wie co i jak, a jednak efektywna praca nad podświadomością to jest kurde czarna magia dla mnie. Ale dobrze, że o tym wspominasz i, że jeszcze o tej cwanej podświadomości będziesz pisać może ją w końcu rozpracuje 😉

  pozdrowionka

  1. avatar pepsieliot 31 października 2014 o 08:27

   thx Laseczki 😀

 2. avatar azba 30 października 2014 o 23:23

  Proste, logiczne wytłumaczenie, zaczynam bardziej kumać o co kaman z moim ciałem i głową, zwłaszcza to co jest z nimi nie tak. Dzięki Pepsi, ze jesteś!

 3. avatar siymia 31 października 2014 o 06:14

  Buongiorno 🙂

  1. Wytłumacz mi, co to syra 😛
  2. Dziś ostatni dzień października, premiera e-booka o piniondzach? 😉
  3. Czy będzie można kupić po promo wszystkie 3 Pepsowe e-booki naraz?
  4. Nie pamiętam.

  🙂

  1. avatar siymia 31 października 2014 o 06:18

   Dodam jeszcze jeno, bo tak mi wpadło, że podświadomość ujawnia swoją zajebistą moc przy okazji nauki szybkiego szytania. Kiedyś się uczyłam i na początku nie było ciekawie, ale z czasem… efekt miażdży.
   Albo przy okazji mojego zainteresowania mową ciała. Tak wiele rzeczy widzimy, o których nie mamy teoretycznie żadnego pojęcia, jednak coś „przeczuwamy” (np gdy ktoś nas okłamie) lub nazywamy to intuicją – a to po prostu nasza podświadomość wyczaiła małą mikroekspresję na twarzy lub na ciele rozmówcy.
   😉

   1. avatar pepsieliot 31 października 2014 o 07:29

    noooo mam prawie gotowy taki post, jak poznać, ze ktoś Cię okłamuje,

   2. avatar irek 31 października 2014 o 15:57

    Podświadomość nic nie wyczaiła, jest miejscem w którym lokują się programy, stare i nowe, pozytywne i negatywne. Jeśli mamy przeczucie lub zostało coś wyczajone 🙂 to mówimy o intuicji, która pochodzi z naszej wewnętrznej Świadomości, z poza umysłu. Ta Świadomość to nie to samo co nasza codzienna świadomość- bardzo logiczna umiejscowiona w umyśle, schowana za ścianą iluzji.

    1. avatar siymia 31 października 2014 o 18:10

     Mam na myśli, że nasze oczy zauważyły w zachowaniu kogoś coś podejrzanego, jednak nasza świadomość jest zbyt wolna, żeby wiedzieć, że to akurat stąd wie, że wie. Choć intuicja to słowo używane raczej w innych rzeczach, normalnie nazwana jest „przeczuciem” 🙂

     1. avatar irek 31 października 2014 o 19:53

      Jak zamkniesz oczy lub będziesz w całkowitej ciemności, też poczujesz ,,przeczucie,, ale to nadejdzie z innej sfery niż połączenie oczy – umysł – świadomość. Tobie raczej chodzi o zauważenie czegoś podejrzanego poprzez logiczne rozpoznanie – gestów ciała, mimiki twarzy itp. Ale o tym obiecała napisać Pepsi.

  2. avatar pepsieliot 31 października 2014 o 07:28

   Siymia hej,
   1. syra ofkors to gitara 😀
   2. parę dni opóźnienia sorki, ale na świetne rzeczy można poczekać parę dni dosłownie 😀
   3. Łi
   4. <3

   1. avatar renotorii 31 października 2014 o 08:31

    Pepsinko, ależ podgrzewasz atmosferkę z tym milion-bookiem… Wszyscy tacy spragnieni, stoją w dołkach, kopią z niecierpliwością kopytkami, a tu jeszcze dni parę… 🙂

   2. avatar siymia 31 października 2014 o 12:55

    Jupiiii 😀

  3. avatar Panna Migotka 31 października 2014 o 08:09

   Syra to inaczej gira w gwarze poznańskiej.Czyli noga. Jako była pyra poznańska potwierdzam.

   1. avatar siymia 31 października 2014 o 12:58

    Senk ju 🙂

 4. avatar fisa 9 listopada 2014 o 11:53

  Ten przyklad z jazda autem idealnie mi pokazal co to podswiadomosc:) dzieki za wyjasnienie Pepsi:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum