logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 147 861
466 online
32 333 VIPy
Reklama

ZDROWIE NATURALNIE
REISHI This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Co zrobić kiedy zajadanie stresu prowadzi do tycia?

Stres zbiera podatek od zdrowia fizycznego i psychicznego. Może prowadzić do migren, problemów trawiennych, chronicznego poczucia niepokoju i wielu innych, niekoniecznie przyjemnych objawów. Spośród wszystkich sposobów tego świata na uporanie się ze stresem, wiele osób wciąż wybiera zajadanie go. Okazuje się, że jest to bardziej niezdrowe niż myśleliśmy!

Badanie opublikowane w magazynie naukowym Cell Metabolism wykazało, że objadanie się w trakcie stresu może prowadzić do większego przyrostu masy ciała, niż w przypadku jedzenia w okolicznościach pozbawionych stresu.

Zespół badaczy zastanawiał się jaka może być przyczyna zwiększonego przyrostu masy ciała. Po głębszym śledztwie zwrócili uwagę na to, że molekuł zwany NPY napędza jedzenie stresowe, a gdy jego produkcja zostaje wyłączona, przyrost masy ciała zmniejsza się. Nie możemy co prawda powstrzymać produkcji NPY, ale możemy być w stanie ograniczyć jego produkcję poprzez zmniejszenie stresu i unikanie przetworzonej żywności.

Okazuje się bowiem, że produkcja NPY może wiązać się z poziomem cukru we krwi. Im wyższy poziom insuliny tym wyższy poziom NPY, który skłania do jedzenia w stresie i przyrostu wagi.

Jak temu przeciwdziałać?

Ogranicz stres

Ponoć brzmi to prosto tylko w teorii. W praktyce jednak, chociaż nie możesz ograniczyć stresorów z zewnątrz, na które nie zawsze masz wpływ, możesz zmniejszyć ogólną ilość stresu w swoim życiu. Zadbaj o to żeby spędzać czas na zewnątrz i się wyciszać. Wypróbuj proste praktyki oddechowe i sposoby na medytację w 5 minut. Zastanów się jakie źródła stresu możesz ograniczyć lub wyeliminować. Do tego włącz adaptogen, który pomoże Ci skutecznie zarządzać stresorami, na przykład Ashwagandhę. Ashwagandha, co wykazano w badaniach, działa tak silnie anty-lękowo i przeciwdepresyjne jak wiele wiodących markowych leków. Wykazano, że wspiera regenerację i odbudowę komórek nerwowych i synaps. To sugeruje, że Ashwagandha może pomóc odwrócić stany zwyrodnienia mózgu i układu nerwowego. W największym badaniu z udziałem ludzi wykazano, że podawanie ashwagandhy zmniejszało poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, do 26%.

Reklama

Tu znajdziesz super adaptogenASHWAGANDHA 100% organic This is BIO®, wieczorem naturalnie uspokaja i pozbawia lęków


Możesz spróbować także grzybów reishi, które pomagają chronić układ nerwowy, a ich przyjmowanie zmniejsza znacząco symptomy obniżenia nastroju, poprawiając samopoczucie i działając kojąco na układ nerwowy.

Pość z przerwami

Dla przypomnienia: post przerywany, to sposób odżywiania, w którym dzielisz dzień na dwa okna. Jedno z nich, maksymalnie 8-godzinne, to okno kiedy jesz. W drugim, minimum 16-godzinnym oknie pościsz: możesz pić tylko wodę i napoje pozbawione kalorii (poza sztucznymi napojami typu zero). Post przerywany to nie tylko doskonały sposób na zdrowie i efektywne odchudzanie: to dieta życia!

Wykazano w badaniach, że post przerywany niesie istotne korzyści zdrowotne dla osób cierpiących na insulinooporność i jest niezwykle efektownym środkiem zmniejszania poziomu cukru we krwi. Ma on także tę właściwość, że kiedy jesz w określonych godzinach, nawet jeśli popłyniesz z zajadaniem stresu, Twój organizm będzie miał czas na regenerację.

Oczyszczaj się na bieżąco

Twój organizm będzie współpracował z Tobą tym lepiej, im lepiej go oczyścisz. W tym celu stosuj codziennie terapią 4 szklanek, która oczyszcza wątrobę, usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki, przy okazji dotleniając ciało. Ciało, które jest dotlenione już ma przewagę nad innymi ciałami, którym nagminnie brakuje tlenu. Taka kuracja obok oczyszczania ciała jednocześnie jest formą codziennego nawodnienia, odżywia i ma silne właściwości przeciwzapalne.

Jej działanie wspomoże regenerację organizmu i wesprze metabolizm oraz pomoże uregulować gospodarkę hormonalną i poziom cukru we krwi.

uściski:)

Źródła: sciencedaily.com/releases/2019/04/190425143610.htm

(Visited 2 358 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Joanna 30 kwietnia 2019 o 22:11

    Czy podane na opakowaniu 3g Ashwagandhy This is Bio to zalecana dawka dzienna?

    1. Pepsi Eliot 30 kwietnia 2019 o 22:56

      łyżeczka płaska jest ok, tak, bierzesz raz dziennie, wieczorem,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *