Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 811 720
185 online
42 345 VIPy

Cud dla jelit. Wegański probiotyk Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii to tropikalny gatunek wyjątkowych, niepatogennych, przejściowych drożdży, które – jak udowodniono – potrafią przetrwać bez warunków chłodniczych. Francuski naukowiec, Boulard (stąd nazwa S. boulardii), wyizolował je z owoców liczi i mangostanu w 1923 roku. Na pomysł wpadł obserwując natywnych mieszkańców południowo-wschodniej Azji żujących skórki liczi i mangostanu w celu odparcia cholery. Saccharomyces boulardii to probiotyk, który może wspomóc układ pokarmowy i zapobiec jego chorobom. Znany jest ze zwalczania bakterii, pasożytów i infekcji grzybiczych, jednak nie są to jego jedyne właściwości. W ostatnich 30 latach zdobył popularność jako środek przepisywany w prewencji i leczeniu biegunek o podłożu bakteryjnym. Są dowody wskazujące, że może być pomocny u pacjentów z zespołem jelita drażliwego i nieswoistym zapaleniem jelit.

Jakie są zdrowotne właściwości Saccharomyces boulardii?

Saccharomyces boulardii to doskonały probiotyk bezpieczny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Jego właściwości kompleksowo obejmują cały organizm, a szczególnie skupiają się na jelitach. Od tych, jak wiemy, zależy natomiast zdrowie całego ciała od stanu cery po gospodarkę hormonalną. Te probiotyki nie muszą być przechowywane w lodówce aby zachować aktywność, dlatego są wyjątkowo poręczne i szczególnie przydatne w trakcie podróży. Na ich temat można właściwie pisać peany, ale te i tak nie oddałyby nawet cząstki tego co potrafią. I dlatego skupimy się na tym co naprawdę się liczy: ich doskonałych właściwościach.

Saccharomyces boulardii wspomaga układ pokarmowy

S. boulardii leczy i zapobiega biegunkom

To bezpieczny i skuteczny sposób zwalczania biegunek, także u dzieci i noworodków. Ustalono, że redukuje ilość i częstotliwość biegunek u dzieci będąc jednocześnie dobrze tolerowanym probiotykiem. Działa także na dorosłych, nie tylko zmniejszając biegunki, ale także towarzyszący im ból i dyskomfort. Do tego skraca pobyt w szpitalu u pacjentów z ostrą biegunką zakaźną. Co więcej, wiele badań wykazuje, że S. boulardii to środek skuteczny w zmniejszaniu ryzyka biegunki związanej z antybiotykami zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Poleca się go także w przypadku podróży, szczególnie tych do egzotycznych krajów, gdzie może istnieć potencjalnie wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób pokarmowych.

Pomaga osobom z zespołem jelita drażliwego

Badania wykazały między innymi, że przyjmowanie S. boulardii poprawiło profil cytokin, histologię i jakość życia pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Niektórzy lekarze zalecają łączenie go z mesalazyną, stosowaną jako niesteroidowy lek przeciwzapalny, głównie w leczeniu wrzodziejącego zapalenie jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna. Potwierdzono jednak, że te wegańskie probiotyki działają świetnie nawet solo!

Może złagodzić wywołane lekami uszkodzenia żołądka

S. boulardii to świetny środek osłonowy. W jednym z badań w tym zakresie wykazano, że znacząco zmniejszył liczbę wrzodów żołądka i powierzchni owrzodzenia błony śluzowej żołądka u szczurów leczonych ibuprofenem.

Działa łagodząco na nieswoiste zapalenie jelit

Ten probiotyk to doskonałe wsparcie leczenia pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit. Wynika to z faktu, że S. boulardii ogranicza infiltrację komórek Th1 do zapalonego jelita grubego i hamuje wytwarzanie cytokin prozapalnych. Środek hamuje również zapalenie jelita grubego i wytwarzanie cytokin prozapalnych. Badania sugerują też, że zmniejsza stan zapalny i kolonizację jelit przez drożdżaki candida, co wykazano w badaniu na myszach z zapaleniem jelita grubego.

Jest efektywnym środkiem w leczeniu choroby Crohn’a

Jako dodatek do terapii podstawowej probiotyk poprawia przepuszczalność jelitową u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, mimo że nie wykazano w badaniach pełnej normalizacji. Środek zmniejsza też częstotliwość wypróżnień u pacjentów.


Saccharomyces boulardii zwalcza choroby bakteryjne, pasożyty i infekcje

Wykazano, że ten niezwykły probiotyk redukuje ilość bakterii E. coli u dzieci. Może też leczyć infekcję drobnoustrojami B. hominis u dzieci tak efektywnie jak stosowany w tym celu lek, metronidazol. W połączeniu z matronizadolem probiotyk wykazał pozytywne działanie w leczeniu lambliozy, czyli choroby pasożytniczej wywołanej przez zarażenie giardią jelitową. Badania na myszach wykazały natomiast, że S. boulardii zwiększa żywotność, chroni przed uszkodzeniem wątroby i przemieszczaniem się bakterii w przypadku duru brzusznego. Profilaktyczna suplementacja S. boulardii jest tak samo skuteczna jak przeciwgrzybiczy antybiotyk, nystatyna, w zmniejszaniu kolonizacji grzybów i inwazyjnej infekcji grzybiczej. Jest też skuteczniejsza w zmniejszaniu częstości występowania klinicznej sepsy i liczby ataków sepsy oraz ma korzystny wpływ na nietolerancję pokarmowe u niemowląt o bardzo niskiej masie urodzeniowej.

Podnosi odporność

S. boulardii wzmacnia odpowiedź immunologiczną w ostrym dziecięcym zapaleniu żołądka i jelit. Spożywanie tego probiotyku, zarówno u dorosłych jak i dzieci, pozwala zachować integralność mikroflory bakteryjnej jelit.

Może pomóc zapobiec chorobom układu sercowo-naczyniowego

Codzienna suplementacja tym probiotykiem zmniejsza biomarkery i ma potencjalnie terapeutyczne działanie w leczeniu i zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Niesie szczególne korzyści dla cukrzyków i osób otyłych

Dzięki swojej zdolności dramatycznego zmieniania mikroflory jelit, oczywiście na lepsze, probiotyk pozwala zredukować masę ciała i masę tłuszczową oraz zmniejsza stłuszczenie wątroby i stany zapalne u osób otyłych i chorych na cukrzycę typu 2.

Wspomaga zdrowie wątroby

S. boulardii wspomaga funkcjonowanie wątroby i spowalnia rozwój jej zwłóknienia. Dodatkowo efektywnie zapobiega uszkodzeniu tego organu wynikającemu z salmonellozy.

Może pomóc pacjentom z HIV

Leczenie z użyciem S. boulardii zmniejsza parametry translokacji drobnoustrojów (LBP) i stanu zapalnego u pacjentów zakażonych HIV-1 z długotrwałą supresją wirusologiczną.

Środki ostrożności

Przy spożywaniu tego typu probiotyków szczególną ostrożność powinny zachować osoby hospitalizowane, bardzo osłabione, z cewnikami i wlewami. Probiotyk zawiera fruktozę, dlatego osoby z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinny go przyjmować. Jeżeli biegunka leczona tym probiotykiem jest silna i nie ustępuje przez dwa dni, należy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia jej podłoża. Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296087/ webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-332/saccharomyces-boulardii powerofprobiotics.com/Saccharomyces-boulardii.html

(Visited 6 820 times, 4 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Joanna 6 lipca 2019 o 20:59

  Jaki szczep sacharycious buldaris zawiera produkt w Pani sklepie ? Czy to ogólnie ma znaczenie?

 2. avatar Jola 31 lipca 2019 o 09:08

  Czy SACCHAROMYCES BOULARDII będzie dobrym wyborem przy trądziku młodzieńczym i azs?

  1. avatar Jarmush 31 lipca 2019 o 09:26

   jest to generalnie dobry wybór, ale dedykowany jest IBS, SIBO, niemowlakom z biegunką leczonych w warunkach hospitalizacyjnych, etc

 3. avatar Beata 7 sierpnia 2019 o 18:06

  Pepsi czy ten probiotyk może przyjmować osoba po naświetlaniach , po których ma biegunki?

  1. avatar Jarmush 7 sierpnia 2019 o 22:24

   wiem na pewno, bo widziałam poważne badanie, że podaje się go nawet niemowlakom z biegunką w warunkach hospitalizacyjnych, myślę, że można spróbować również w takiej sytuacji, jednak nie jestem lekarzem

 4. avatar Beata 8 sierpnia 2019 o 00:43

  Dziękuję. Jak nie jesteś jak jesteś. ?

 5. avatar Rose 6 września 2019 o 20:19

  Czy ten probiotyk można wykorzystać do odbudowy flory po antybiotykach? I czy może być stosowany w ciąży?

  1. avatar Jarmush 7 września 2019 o 08:53

   Wiem (jest chyba nawet w artykule link do badania), że podaje się go w szpitalach niemowlakom z biegunką, ale czy można go brać w ciąży decyduje lekarz prowadzący, bo na opakowaniu nie ma takiej adnotacji. Myślę, że razem z jogurtami kozimi i kapustą kiszoną, tworzy pełnię zapotrzebowania.

 6. avatar momo 20 września 2019 o 11:07

  nie mogę teraz tego znalezc. Gdzieś pisałaś przez jaki czas można go brać intensywnie przy problemach zołądkowych. Możesz przypomnieć?

 7. avatar jarzab1922 3 lutego 2020 o 16:57

  Przy zapaleniu żołądka i helicobacter oraz sibo będzie ok ten boulardii? Jak długo mogę to stosować?

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2020 o 17:16

   Najpierw skończ opakowanie, zobaczysz, czy lepiej się czujesz.

 8. avatar Kasia 1 marca 2020 o 18:47

  Pepsi czy przy tym rodzaju bakterii należy się również suplementować innym szczepem?

  1. avatar Przemko :-) 1 marca 2020 o 22:14

   To wszystko zależy jaki chcesz osiągnąć cel. Jeżeli Twoim celem jest jeden z powyżej wypisanych, to nie musisz. Saccharomyces Ci pomogą i już. Jeśli natomiast masz jeszcze inne cele, bo np. masz dysbiozę jelit, to wtedy należałoby przyjmować bakterie probiotyczne.

   PS.: Saccharomyces boulardii są probiotykiem ale nie są bakteriami tylko drożdżakami.

 9. avatar Ankaa 10 lipca 2020 o 21:03

  Witaj Pepsi czy można ten probiotyk brać profilaktycznie? Jako wspomaganie pracy jelit? Czy należy go używać tylko jako środek terapeutyczny? I czy kobiety karmiące mogą go przyjmowac?

  1. avatar Jarmush 11 lipca 2020 o 06:42

   można profilaktycznie, ale odradzałabym branie ciągłe, kuracja 1 opakowaniem i przerwa. Natomiast wkrótce będziemy mieli probiotykli bio dla dzieci i dorosłych do brania constans

   1. avatar Justyna 10 marca 2021 o 07:55

    Pepsi napisałaś na fejsie, ze juz jest twój nowy probiotyki. Gdzie on jest bo nigdzie go nie widzę a znowu będę robić większe zakupy u ciebie i chciałabym wszystko co trzeba zakupić za jednym razem.

 10. avatar Gośka 5 listopada 2020 o 14:14

  Pepsi, jaki jest podgatunek drozdzakow wTwoim S.Boulardi?

  1. avatar Jarmush 5 listopada 2020 o 18:07

   Zobacz opis w sklepie, nie są moje, też renomowana firma G&G

   1. avatar Gośka 6 listopada 2020 o 06:22

    w sklepie nic nie ma napisane na ten temat.

    1. avatar Jarmush 6 listopada 2020 o 09:56

     jest napisane, że to właśnie Saccharomyces Boulardiito to wyjątkowe, niepatogenne, przejściowe drożdże, które jak udowodniono przetrwają bez warunków chłodniczych. S. Boulardii nie rozmnażają się (kolonizują) w jelicie. Trzy dni trwa osiągnięcie maksymalnego stanu ustalonego. Aktywność S. Boulardii jest wywierana, gdy przechodzą przez przewód pokarmowy.

     Nasz suplement Saccharomyces Boulardii dostarcza 20 miliardów żywych organizmów na 1g. To odpowiada 8 miliardom żywych organizmów na każdą spożytą kapsułkę. Połączyliśmy drożdże S. Boulardii z L-glutaminą, aby stworzyć zbilansowany suplement probiotyczny.

     Składniki aktywne w porcji (1 kapsułka)

     Saccharomyces Boulardii (8 miliardów) 400mg [**]
     L-glutamina 150mg [**]

     1. avatar Gośka 6 listopada 2020 o 10:55

      Dziękuję, to wszystko przeczytałam w artykule ale dalej nie wiem jaki to jest podgatunek.

     2. avatar Jarmush 6 listopada 2020 o 19:42

      nie ma podgatunku, to wszystko

 11. avatar Bergelanka 8 marca 2021 o 17:29

  Pepsi, pewnie jestem niezbyt uważna i nie doczytałam, jak przyjmować ten produkt tzn.s.boulardi? Interesuje mnie on w kontekście podejrzenia SIBO (nie robiłam badań ale wiele wskazuje, że to mam)

  1. avatar Przemko :-) 8 marca 2021 o 20:41

   Normalnie 1 kapsułka do obiadu.
   Jeżeli bierzesz antybiotyk, to ten probiotyk bierz w jak największym oddaleniu czasowym od antybiotyku. Czyli np. antybiotyk rano i w południe, a boulardi późnym wieczorem.
   Przy SIBO ja brałbym więcej. Przynajmniej ze dwie kapsułki dziennie. Generalnie obserwacja samego siebie, swojego organizmu. W trakcie kuracji warto zapisywać objawy, samopoczucie I porównywać swój stan obecny do notatek aby orientować się czy idziemy ku lepszemu. Żeby nie przeoczyć, że wprowadzenie jakiegoś specyfiku spowodowało np. zmianę naszych odczuć, zdrowia.

  2. avatar Pepsi Eliot 9 marca 2021 o 09:18

   To doskonałe probiotyki dedykowane SIBO, IBS, częstym rozwolnieniom, nawet niewmowlętom z biegunkami podaje się je podczas hospitalizacji. Normalnie bierzesz 1 kapsułkę tuż przed śniadaniem. Wręcz z pierwszym kęsem.

 12. avatar Sara 2 13 września 2021 o 07:25

  Czy przy zaparciach (sibo) również jest polecany

  1. avatar Pepsi Eliot 14 września 2021 o 06:12

   odradzam, przy zaparciach 4 szklaneczki działają cuda

   1. avatar Sara 2 14 września 2021 o 19:36

    Mnie po nich boli żołądek
    Czy babka plesznik mogłaby być przy zaparciach i bardzo dużej ilości gazów?

    1. avatar Pepsi Eliot 14 września 2021 o 20:23

     musiałabyś bardzo dużo pić, bo babka wręcz zatyka prześwit jelita. 4 szklanki polecam na zaparcia.

 13. avatar DamawMasce 9 stycznia 2023 o 17:35

  Kochana Pepsi jakiś czas temu kupiłam u Was ten probiotyk i od jutra planuję włączyć go do „menu”. Czy przy Candidzie i hashi (wyciszone) również można go stosować? 4 szklanki staram się pić codziennie, no chyba, że nie zdążę przed pracą, omega 3, d3 i inne również biorę.

  1. avatar DamawMasce 9 stycznia 2023 o 17:38

   Doczytałam już „Badania sugerują też, że zmniejsza stan zapalny i kolonizację jelit przez drożdżaki candida, co wykazano w badaniu na myszach z zapaleniem jelita grubego.”
   Wybacz za komentarz.

  2. avatar Pepsi Eliot 9 stycznia 2023 o 19:57

   jeśli masz skłonności do rozwolnień, szczególnie tak

 14. avatar Jo 28 grudnia 2023 o 12:27

  Droga Pepsi, dlaczego do dłuższego czasu S. Boulardii jest niedostępne w waszym sklepie? Bardzo dobrze mi robił ten probiotyk…
  Pytanie techniczne: Czy można jednocześnie zażywać S. Boulardii (np. rano), a po południu, wieczorem maślane sodu? Czy lepiej byłoby zrobić dwie oddzielne kuracje?
  Z góry dziękuje za odpowiedź. Bardzo sobie cenie Twoją opinie. <3

  1. avatar Pepsi Eliot 28 grudnia 2023 o 14:20

   Będziemy mieli własny S.Boulardi.
   Co do maślanu SCFA, to jest on produktem beztlenowej fermentacji bakteryjnej niestrawnych węglowodanów w jelicie grubym i jest głównym produktem metabolizmu skupisk Clostridium flory jelitowej. Komórki ssaków nie wytwarzają ZNACZĄCYCH ilości maślanu, jedynymi znaczącymi źródłami są mikroflora i spożycie produktów mlecznych. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6504874/
   Z drugiej strony są badania (na gryzoniach), które mówią, że s boulardii wpływa na wzrost maślanu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4056549/
   Jednak nie znalazłam przeciwskazań, żeby nie łączyć tych kuracji, ale też nie że łączyć.
   Jednak myślę, że możesz spróbować tą swoją metodą, rano i wieczorem i zobaczysz jak się czujesz <3

   1. avatar Jo 29 grudnia 2023 o 18:06

    Bardzo dziękuje za odpowiedź 🙂 Czekam na Wasz produkt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum