logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
89 555 757
196 online
31 811 VIPy
Reklama

ZDROWIE UKŁADU POKARMOWEGO
PSYLLIUM HUSK This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Cud dla jelit. Wegański probiotyk Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii to tropikalny gatunek wyjątkowych, niepatogennych, przejściowych drożdży, które – jak udowodniono – potrafią przetrwać bez warunków chłodniczych. Francuski naukowiec, Boulard (stąd nazwa S. boulardii), wyizolował je z owoców liczi i mangostanu w 1923 roku. Na pomysł wpadł obserwując natywnych mieszkańców południowo-wschodniej Azji żujących skórki liczi i mangostanu w celu odparcia cholery.

Czym dokładnie jest Saccharomyces boulardii?

Saccharomyces boulardii to probiotyk, który może wspomóc układ pokarmowy i zapobiec jego chorobom. Znany jest ze zwalczania bakterii, pasożytów i infekcji grzybiczych, jednak nie są to jego jedyne właściwości.

W ostatnich 30 latach zdobył popularność jako środek przepisywany w prewencji i leczeniu biegunek o podłożu bakteryjnym. Są dowody wskazujące, że może być pomocny u pacjentów z zespołem jelita drażliwego i nieswoistym zapaleniem jelit.

Jakie są zdrowotne właściwości Saccharomyces boulardii?

Saccharomyces boulardii to doskonały probiotyk bezpieczny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Jego właściwości kompleksowo obejmują cały organizm, a szczególnie skupiają się na jelitach. Od tych, jak wiemy, zależy natomiast zdrowie całego ciała od stanu cery po gospodarkę hormonalną. Te probiotyki nie muszą być przechowywane w lodówce aby zachować aktywność, dlatego są wyjątkowo poręczne i szczególnie przydatne w trakcie podróży. Na ich temat można właściwie pisać peany, ale te i tak nie oddałyby nawet cząstki tego co potrafią. I dlatego skupimy się na tym co naprawdę się liczy: ich doskonałych właściwościach.

Saccharomyces boulardii wspomaga układ pokarmowy

S. boulardii leczy i zapobiega biegunkom

To bezpieczny i skuteczny sposób zwalczania biegunek, także u dzieci i noworodków. Ustalono, że redukuje ilość i częstotliwość biegunek u dzieci będąc jednocześnie dobrze tolerowanym probiotykiem.

Działa także na dorosłych, nie tylko zmniejszając biegunki, ale także towarzyszący im ból i dyskomfort. Do tego skraca pobyt w szpitalu u pacjentów z ostrą biegunką zakaźną.

Co więcej, wiele badań wykazuje, że S. boulardii to środek skuteczny w zmniejszaniu ryzyka biegunki związanej z antybiotykami zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Poleca się go także w przypadku podróży, szczególnie tych do egzotycznych krajów, gdzie może istnieć potencjalnie wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób pokarmowych.

Pomaga osobom z zespołem jelita drażliwego

Badania wykazały między innymi, że przyjmowanie S. boulardii poprawiło profil cytokin, histologię i jakość życia pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Niektórzy lekarze zalecają łączenie go z mesalazyną, stosowaną jako niesteroidowy lek przeciwzapalny, głównie w leczeniu wrzodziejącego zapalenie jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna. Potwierdzono jednak, że te wegańskie probiotyki działają świetnie nawet solo!

Może złagodzić wywołane lekami uszkodzenia żołądka

S. boulardii to świetny środek osłonowy. W jednym z badań w tym zakresie wykazano, że znacząco zmniejszył liczbę wrzodów żołądka i powierzchni owrzodzenia błony śluzowej żołądka u szczurów leczonych ibuprofenem.

Działa łagodząco na nieswoiste zapalenie jelit

Ten probiotyk to doskonałe wsparcie leczenia pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit. Wynika to z faktu, że S. boulardii ogranicza infiltrację komórek Th1 do zapalonego jelita grubego i hamuje wytwarzanie cytokin prozapalnych. Środek hamuje również zapalenie jelita grubego i wytwarzanie cytokin prozapalnych. Badania sugerują też, że zmniejsza stan zapalny i kolonizację jelit przez drożdżaki candida, co wykazano w badaniu na myszach z zapaleniem jelita grubego.

Jest efektywnym środkiem w leczeniu choroby Crohn’a

Jako dodatek do terapii podstawowej probiotyk poprawia przepuszczalność jelitową u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, mimo że nie wykazano w badaniach pełnej normalizacji. Środek zmniejsza też częstotliwość wypróżnień u pacjentów.

Reklama

Tu znajdziesz wyjątkowe, niepatogenne, przejściowe drożdże, czyli Saccharomyces Boulardii G&G które zawierają aż 20 miliardów żywych organizmów na 1 gram!


Saccharomyces boulardii zwalcza choroby bakteryjne, pasożyty i infekcje

Wykazano, że ten niezwykły probiotyk redukuje ilość bakterii E. coli u dzieci. Może też leczyć infekcję drobnoustrojami B. hominis u dzieci tak efektywnie jak stosowany w tym celu lek, metronidazol.

W połączeniu z matronizadolem probiotyk wykazał pozytywne działanie w leczeniu lambliozy, czyli choroby pasożytniczej wywołanej przez zarażenie giardią jelitową.

Badania na myszach wykazały natomiast, że S. boulardii zwiększa żywotność, chroni przed uszkodzeniem wątroby i przemieszczaniem się bakterii w przypadku duru brzusznego.

Profilaktyczna suplementacja S. boulardii jest tak samo skuteczna jak przeciwgrzybiczy antybiotyk, nystatyna, w zmniejszaniu kolonizacji grzybów i inwazyjnej infekcji grzybiczej. Jest też skuteczniejsza w zmniejszaniu częstości występowania klinicznej sepsy i liczby ataków sepsy oraz ma korzystny wpływ na nietolerancję pokarmowe u niemowląt o bardzo niskiej masie urodzeniowej.

Podnosi odporność

S. boulardii wzmacnia odpowiedź immunologiczną w ostrym dziecięcym zapaleniu żołądka i jelit.

Spożywanie tego probiotyku, zarówno u dorosłych jak i dzieci, pozwala zachować integralność mikroflory bakteryjnej jelit.

Może pomóc zapobiec chorobom układu sercowo-naczyniowego

Codzienna suplementacja tym probiotykiem zmniejsza biomarkery i ma potencjalnie terapeutyczne działanie w leczeniu i zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Niesie szczególne korzyści dla cukrzyków i osób otyłych

Dzięki swojej zdolności dramatycznego zmieniania mikroflory jelit, oczywiście na lepsze, probiotyk pozwala zredukować masę ciała i masę tłuszczową oraz zmniejsza stłuszczenie wątroby i stany zapalne u osób otyłych i chorych na cukrzycę typu 2.

Wspomaga zdrowie wątroby

S. boulardii wspomaga funkcjonowanie wątroby i spowalnia rozwój jej zwłóknienia. Dodatkowo efektywnie zapobiega uszkodzeniu tego organu wynikającemu z salmonellozy.

Może pomóc pacjentom z HIV

Leczenie z użyciem S. boulardii zmniejsza parametry translokacji drobnoustrojów (LBP) i stanu zapalnego u pacjentów zakażonych HIV-1 z długotrwałą supresją wirusologiczną.

Środki ostrożności

Przy spożywaniu tego typu probiotyków szczególną ostrożność powinny zachować osoby hospitalizowane, bardzo osłabione, z cewnikami i wlewami.

Probiotyk zawiera fruktozę, dlatego osoby z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinny go przyjmować.

Jeżeli biegunka leczona tym probiotykiem jest silna i nie ustępuje przez dwa dni, należy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia jej podłoża.

Źródła:

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296087/

webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-332/saccharomyces-boulardii

powerofprobiotics.com/Saccharomyces-boulardii.html

(Visited 2 815 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Joanna 6 lipca 2019 o 22:59

    Jaki szczep sacharycious buldaris zawiera produkt w Pani sklepie ? Czy to ogólnie ma znaczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *