logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 140 856
267 online
32 332 VIPy
Reklama

ZDROWIE UKŁADU POKARMOWEGO
PSYLLIUM HUSK This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Cud dla jelit. Wegański probiotyk Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii to tropikalny gatunek wyjątkowych, niepatogennych, przejściowych drożdży, które – jak udowodniono – potrafią przetrwać bez warunków chłodniczych. Francuski naukowiec, Boulard (stąd nazwa S. boulardii), wyizolował je z owoców liczi i mangostanu w 1923 roku. Na pomysł wpadł obserwując natywnych mieszkańców południowo-wschodniej Azji żujących skórki liczi i mangostanu w celu odparcia cholery.

Czym dokładnie jest Saccharomyces boulardii?

Saccharomyces boulardii to probiotyk, który może wspomóc układ pokarmowy i zapobiec jego chorobom. Znany jest ze zwalczania bakterii, pasożytów i infekcji grzybiczych, jednak nie są to jego jedyne właściwości.

W ostatnich 30 latach zdobył popularność jako środek przepisywany w prewencji i leczeniu biegunek o podłożu bakteryjnym. Są dowody wskazujące, że może być pomocny u pacjentów z zespołem jelita drażliwego i nieswoistym zapaleniem jelit.

Jakie są zdrowotne właściwości Saccharomyces boulardii?

Saccharomyces boulardii to doskonały probiotyk bezpieczny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Jego właściwości kompleksowo obejmują cały organizm, a szczególnie skupiają się na jelitach. Od tych, jak wiemy, zależy natomiast zdrowie całego ciała od stanu cery po gospodarkę hormonalną. Te probiotyki nie muszą być przechowywane w lodówce aby zachować aktywność, dlatego są wyjątkowo poręczne i szczególnie przydatne w trakcie podróży. Na ich temat można właściwie pisać peany, ale te i tak nie oddałyby nawet cząstki tego co potrafią. I dlatego skupimy się na tym co naprawdę się liczy: ich doskonałych właściwościach.

Saccharomyces boulardii wspomaga układ pokarmowy

S. boulardii leczy i zapobiega biegunkom

To bezpieczny i skuteczny sposób zwalczania biegunek, także u dzieci i noworodków. Ustalono, że redukuje ilość i częstotliwość biegunek u dzieci będąc jednocześnie dobrze tolerowanym probiotykiem.

Działa także na dorosłych, nie tylko zmniejszając biegunki, ale także towarzyszący im ból i dyskomfort. Do tego skraca pobyt w szpitalu u pacjentów z ostrą biegunką zakaźną.

Co więcej, wiele badań wykazuje, że S. boulardii to środek skuteczny w zmniejszaniu ryzyka biegunki związanej z antybiotykami zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Poleca się go także w przypadku podróży, szczególnie tych do egzotycznych krajów, gdzie może istnieć potencjalnie wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób pokarmowych.

Pomaga osobom z zespołem jelita drażliwego

Badania wykazały między innymi, że przyjmowanie S. boulardii poprawiło profil cytokin, histologię i jakość życia pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Niektórzy lekarze zalecają łączenie go z mesalazyną, stosowaną jako niesteroidowy lek przeciwzapalny, głównie w leczeniu wrzodziejącego zapalenie jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna. Potwierdzono jednak, że te wegańskie probiotyki działają świetnie nawet solo!

Może złagodzić wywołane lekami uszkodzenia żołądka

S. boulardii to świetny środek osłonowy. W jednym z badań w tym zakresie wykazano, że znacząco zmniejszył liczbę wrzodów żołądka i powierzchni owrzodzenia błony śluzowej żołądka u szczurów leczonych ibuprofenem.

Działa łagodząco na nieswoiste zapalenie jelit

Ten probiotyk to doskonałe wsparcie leczenia pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit. Wynika to z faktu, że S. boulardii ogranicza infiltrację komórek Th1 do zapalonego jelita grubego i hamuje wytwarzanie cytokin prozapalnych. Środek hamuje również zapalenie jelita grubego i wytwarzanie cytokin prozapalnych. Badania sugerują też, że zmniejsza stan zapalny i kolonizację jelit przez drożdżaki candida, co wykazano w badaniu na myszach z zapaleniem jelita grubego.

Jest efektywnym środkiem w leczeniu choroby Crohn’a

Jako dodatek do terapii podstawowej probiotyk poprawia przepuszczalność jelitową u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, mimo że nie wykazano w badaniach pełnej normalizacji. Środek zmniejsza też częstotliwość wypróżnień u pacjentów.

Reklama

Tu znajdziesz wyjątkowe, niepatogenne, przejściowe drożdże, czyli Saccharomyces Boulardii G&G które zawierają aż 20 miliardów żywych organizmów na 1 gram!


Saccharomyces boulardii zwalcza choroby bakteryjne, pasożyty i infekcje

Wykazano, że ten niezwykły probiotyk redukuje ilość bakterii E. coli u dzieci. Może też leczyć infekcję drobnoustrojami B. hominis u dzieci tak efektywnie jak stosowany w tym celu lek, metronidazol.

W połączeniu z matronizadolem probiotyk wykazał pozytywne działanie w leczeniu lambliozy, czyli choroby pasożytniczej wywołanej przez zarażenie giardią jelitową.

Badania na myszach wykazały natomiast, że S. boulardii zwiększa żywotność, chroni przed uszkodzeniem wątroby i przemieszczaniem się bakterii w przypadku duru brzusznego.

Profilaktyczna suplementacja S. boulardii jest tak samo skuteczna jak przeciwgrzybiczy antybiotyk, nystatyna, w zmniejszaniu kolonizacji grzybów i inwazyjnej infekcji grzybiczej. Jest też skuteczniejsza w zmniejszaniu częstości występowania klinicznej sepsy i liczby ataków sepsy oraz ma korzystny wpływ na nietolerancję pokarmowe u niemowląt o bardzo niskiej masie urodzeniowej.

Podnosi odporność

S. boulardii wzmacnia odpowiedź immunologiczną w ostrym dziecięcym zapaleniu żołądka i jelit.

Spożywanie tego probiotyku, zarówno u dorosłych jak i dzieci, pozwala zachować integralność mikroflory bakteryjnej jelit.

Może pomóc zapobiec chorobom układu sercowo-naczyniowego

Codzienna suplementacja tym probiotykiem zmniejsza biomarkery i ma potencjalnie terapeutyczne działanie w leczeniu i zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Niesie szczególne korzyści dla cukrzyków i osób otyłych

Dzięki swojej zdolności dramatycznego zmieniania mikroflory jelit, oczywiście na lepsze, probiotyk pozwala zredukować masę ciała i masę tłuszczową oraz zmniejsza stłuszczenie wątroby i stany zapalne u osób otyłych i chorych na cukrzycę typu 2.

Wspomaga zdrowie wątroby

S. boulardii wspomaga funkcjonowanie wątroby i spowalnia rozwój jej zwłóknienia. Dodatkowo efektywnie zapobiega uszkodzeniu tego organu wynikającemu z salmonellozy.

Może pomóc pacjentom z HIV

Leczenie z użyciem S. boulardii zmniejsza parametry translokacji drobnoustrojów (LBP) i stanu zapalnego u pacjentów zakażonych HIV-1 z długotrwałą supresją wirusologiczną.

Środki ostrożności

Przy spożywaniu tego typu probiotyków szczególną ostrożność powinny zachować osoby hospitalizowane, bardzo osłabione, z cewnikami i wlewami.

Probiotyk zawiera fruktozę, dlatego osoby z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinny go przyjmować.

Jeżeli biegunka leczona tym probiotykiem jest silna i nie ustępuje przez dwa dni, należy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia jej podłoża.

Źródła:

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296087/

webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-332/saccharomyces-boulardii

powerofprobiotics.com/Saccharomyces-boulardii.html

(Visited 3 398 times, 2 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Joanna 6 lipca 2019 o 22:59

  Jaki szczep sacharycious buldaris zawiera produkt w Pani sklepie ? Czy to ogólnie ma znaczenie?

 2. Jola 31 lipca 2019 o 11:08

  Czy SACCHAROMYCES BOULARDII będzie dobrym wyborem przy trądziku młodzieńczym i azs?

  1. Pepsi Eliot 31 lipca 2019 o 11:26

   jest to generalnie dobry wybór, ale dedykowany jest IBS, SIBO, niemowlakom z biegunką leczonych w warunkach hospitalizacyjnych, etc

 3. Beata 7 sierpnia 2019 o 20:06

  Pepsi czy ten probiotyk może przyjmować osoba po naświetlaniach , po których ma biegunki?

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 00:24

   wiem na pewno, bo widziałam poważne badanie, że podaje się go nawet niemowlakom z biegunką w warunkach hospitalizacyjnych, myślę, że można spróbować również w takiej sytuacji, jednak nie jestem lekarzem

 4. Beata 8 sierpnia 2019 o 02:43

  Dziękuję. Jak nie jesteś jak jesteś. 💚

 5. Rose 6 września 2019 o 22:19

  Czy ten probiotyk można wykorzystać do odbudowy flory po antybiotykach? I czy może być stosowany w ciąży?

  1. Pepsi Eliot 7 września 2019 o 10:53

   Wiem (jest chyba nawet w artykule link do badania), że podaje się go w szpitalach niemowlakom z biegunką, ale czy można go brać w ciąży decyduje lekarz prowadzący, bo na opakowaniu nie ma takiej adnotacji. Myślę, że razem z jogurtami kozimi i kapustą kiszoną, tworzy pełnię zapotrzebowania.

 6. momo 20 września 2019 o 13:07

  nie mogę teraz tego znalezc. Gdzieś pisałaś przez jaki czas można go brać intensywnie przy problemach zołądkowych. Możesz przypomnieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *