Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
101 online
30 215 VIPy

Cud dla jelit. Wegański probiotyk Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii to tropikalny gatunek wyjątkowych, niepatogennych, przejściowych drożdży, które – jak udowodniono – potrafią przetrwać bez warunków chłodniczych. Francuski naukowiec, Boulard (stąd nazwa S. boulardii), wyizolował je z owoców liczi i mangostanu w 1923 roku. Na pomysł wpadł obserwując natywnych mieszkańców południowo-wschodniej Azji żujących skórki liczi i mangostanu w celu odparcia cholery. Saccharomyces boulardii to probiotyk, który może wspomóc układ pokarmowy i zapobiec jego chorobom. Znany jest ze zwalczania bakterii, pasożytów i infekcji grzybiczych, jednak nie są to jego jedyne właściwości. W ostatnich 30 latach zdobył popularność jako środek przepisywany w prewencji i leczeniu biegunek o podłożu bakteryjnym. Są dowody wskazujące, że może być pomocny u pacjentów z zespołem jelita drażliwego i nieswoistym zapaleniem jelit.

Jakie są zdrowotne właściwości Saccharomyces boulardii?

Saccharomyces boulardii to doskonały probiotyk bezpieczny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Jego właściwości kompleksowo obejmują cały organizm, a szczególnie skupiają się na jelitach. Od tych, jak wiemy, zależy natomiast zdrowie całego ciała od stanu cery po gospodarkę hormonalną. Te probiotyki nie muszą być przechowywane w lodówce aby zachować aktywność, dlatego są wyjątkowo poręczne i szczególnie przydatne w trakcie podróży. Na ich temat można właściwie pisać peany, ale te i tak nie oddałyby nawet cząstki tego co potrafią. I dlatego skupimy się na tym co naprawdę się liczy: ich doskonałych właściwościach.

Saccharomyces boulardii wspomaga układ pokarmowy

S. boulardii leczy i zapobiega biegunkom

To bezpieczny i skuteczny sposób zwalczania biegunek, także u dzieci i noworodków. Ustalono, że redukuje ilość i częstotliwość biegunek u dzieci będąc jednocześnie dobrze tolerowanym probiotykiem. Działa także na dorosłych, nie tylko zmniejszając biegunki, ale także towarzyszący im ból i dyskomfort. Do tego skraca pobyt w szpitalu u pacjentów z ostrą biegunką zakaźną. Co więcej, wiele badań wykazuje, że S. boulardii to środek skuteczny w zmniejszaniu ryzyka biegunki związanej z antybiotykami zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Poleca się go także w przypadku podróży, szczególnie tych do egzotycznych krajów, gdzie może istnieć potencjalnie wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób pokarmowych.

Pomaga osobom z zespołem jelita drażliwego

Badania wykazały między innymi, że przyjmowanie S. boulardii poprawiło profil cytokin, histologię i jakość życia pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Niektórzy lekarze zalecają łączenie go z mesalazyną, stosowaną jako niesteroidowy lek przeciwzapalny, głównie w leczeniu wrzodziejącego zapalenie jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna. Potwierdzono jednak, że te wegańskie probiotyki działają świetnie nawet solo!

Może złagodzić wywołane lekami uszkodzenia żołądka

S. boulardii to świetny środek osłonowy. W jednym z badań w tym zakresie wykazano, że znacząco zmniejszył liczbę wrzodów żołądka i powierzchni owrzodzenia błony śluzowej żołądka u szczurów leczonych ibuprofenem.

Działa łagodząco na nieswoiste zapalenie jelit

Ten probiotyk to doskonałe wsparcie leczenia pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit. Wynika to z faktu, że S. boulardii ogranicza infiltrację komórek Th1 do zapalonego jelita grubego i hamuje wytwarzanie cytokin prozapalnych. Środek hamuje również zapalenie jelita grubego i wytwarzanie cytokin prozapalnych. Badania sugerują też, że zmniejsza stan zapalny i kolonizację jelit przez drożdżaki candida, co wykazano w badaniu na myszach z zapaleniem jelita grubego.

Jest efektywnym środkiem w leczeniu choroby Crohn’a

Jako dodatek do terapii podstawowej probiotyk poprawia przepuszczalność jelitową u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, mimo że nie wykazano w badaniach pełnej normalizacji. Środek zmniejsza też częstotliwość wypróżnień u pacjentów.


Saccharomyces boulardii zwalcza choroby bakteryjne, pasożyty i infekcje

Wykazano, że ten niezwykły probiotyk redukuje ilość bakterii E. coli u dzieci. Może też leczyć infekcję drobnoustrojami B. hominis u dzieci tak efektywnie jak stosowany w tym celu lek, metronidazol. W połączeniu z matronizadolem probiotyk wykazał pozytywne działanie w leczeniu lambliozy, czyli choroby pasożytniczej wywołanej przez zarażenie giardią jelitową. Badania na myszach wykazały natomiast, że S. boulardii zwiększa żywotność, chroni przed uszkodzeniem wątroby i przemieszczaniem się bakterii w przypadku duru brzusznego. Profilaktyczna suplementacja S. boulardii jest tak samo skuteczna jak przeciwgrzybiczy antybiotyk, nystatyna, w zmniejszaniu kolonizacji grzybów i inwazyjnej infekcji grzybiczej. Jest też skuteczniejsza w zmniejszaniu częstości występowania klinicznej sepsy i liczby ataków sepsy oraz ma korzystny wpływ na nietolerancję pokarmowe u niemowląt o bardzo niskiej masie urodzeniowej.

Podnosi odporność

S. boulardii wzmacnia odpowiedź immunologiczną w ostrym dziecięcym zapaleniu żołądka i jelit. Spożywanie tego probiotyku, zarówno u dorosłych jak i dzieci, pozwala zachować integralność mikroflory bakteryjnej jelit.

Może pomóc zapobiec chorobom układu sercowo-naczyniowego

Codzienna suplementacja tym probiotykiem zmniejsza biomarkery i ma potencjalnie terapeutyczne działanie w leczeniu i zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Niesie szczególne korzyści dla cukrzyków i osób otyłych

Dzięki swojej zdolności dramatycznego zmieniania mikroflory jelit, oczywiście na lepsze, probiotyk pozwala zredukować masę ciała i masę tłuszczową oraz zmniejsza stłuszczenie wątroby i stany zapalne u osób otyłych i chorych na cukrzycę typu 2.

Wspomaga zdrowie wątroby

S. boulardii wspomaga funkcjonowanie wątroby i spowalnia rozwój jej zwłóknienia. Dodatkowo efektywnie zapobiega uszkodzeniu tego organu wynikającemu z salmonellozy.

Może pomóc pacjentom z HIV

Leczenie z użyciem S. boulardii zmniejsza parametry translokacji drobnoustrojów (LBP) i stanu zapalnego u pacjentów zakażonych HIV-1 z długotrwałą supresją wirusologiczną.

Środki ostrożności

Przy spożywaniu tego typu probiotyków szczególną ostrożność powinny zachować osoby hospitalizowane, bardzo osłabione, z cewnikami i wlewami. Probiotyk zawiera fruktozę, dlatego osoby z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinny go przyjmować. Jeżeli biegunka leczona tym probiotykiem jest silna i nie ustępuje przez dwa dni, należy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia jej podłoża. Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296087/ webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-332/saccharomyces-boulardii powerofprobiotics.com/Saccharomyces-boulardii.html

(Visited 5 256 times, 5 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Joanna 6 lipca 2019 o 20:59

  Jaki szczep sacharycious buldaris zawiera produkt w Pani sklepie ? Czy to ogólnie ma znaczenie?

 2. Jola 31 lipca 2019 o 09:08

  Czy SACCHAROMYCES BOULARDII będzie dobrym wyborem przy trądziku młodzieńczym i azs?

  1. Jarmush 31 lipca 2019 o 09:26

   jest to generalnie dobry wybór, ale dedykowany jest IBS, SIBO, niemowlakom z biegunką leczonych w warunkach hospitalizacyjnych, etc

 3. Beata 7 sierpnia 2019 o 18:06

  Pepsi czy ten probiotyk może przyjmować osoba po naświetlaniach , po których ma biegunki?

  1. Jarmush 7 sierpnia 2019 o 22:24

   wiem na pewno, bo widziałam poważne badanie, że podaje się go nawet niemowlakom z biegunką w warunkach hospitalizacyjnych, myślę, że można spróbować również w takiej sytuacji, jednak nie jestem lekarzem

 4. Beata 8 sierpnia 2019 o 00:43

  Dziękuję. Jak nie jesteś jak jesteś. ?

 5. Rose 6 września 2019 o 20:19

  Czy ten probiotyk można wykorzystać do odbudowy flory po antybiotykach? I czy może być stosowany w ciąży?

  1. Jarmush 7 września 2019 o 08:53

   Wiem (jest chyba nawet w artykule link do badania), że podaje się go w szpitalach niemowlakom z biegunką, ale czy można go brać w ciąży decyduje lekarz prowadzący, bo na opakowaniu nie ma takiej adnotacji. Myślę, że razem z jogurtami kozimi i kapustą kiszoną, tworzy pełnię zapotrzebowania.

 6. momo 20 września 2019 o 11:07

  nie mogę teraz tego znalezc. Gdzieś pisałaś przez jaki czas można go brać intensywnie przy problemach zołądkowych. Możesz przypomnieć?

 7. jarzab1922 3 lutego 2020 o 16:57

  Przy zapaleniu żołądka i helicobacter oraz sibo będzie ok ten boulardii? Jak długo mogę to stosować?

  1. Jarmush 3 lutego 2020 o 17:16

   Najpierw skończ opakowanie, zobaczysz, czy lepiej się czujesz.

 8. Kasia 1 marca 2020 o 18:47

  Pepsi czy przy tym rodzaju bakterii należy się również suplementować innym szczepem?

  1. Przemko :-) 1 marca 2020 o 22:14

   To wszystko zależy jaki chcesz osiągnąć cel. Jeżeli Twoim celem jest jeden z powyżej wypisanych, to nie musisz. Saccharomyces Ci pomogą i już. Jeśli natomiast masz jeszcze inne cele, bo np. masz dysbiozę jelit, to wtedy należałoby przyjmować bakterie probiotyczne.

   PS.: Saccharomyces boulardii są probiotykiem ale nie są bakteriami tylko drożdżakami.

 9. Ankaa 10 lipca 2020 o 21:03

  Witaj Pepsi czy można ten probiotyk brać profilaktycznie? Jako wspomaganie pracy jelit? Czy należy go używać tylko jako środek terapeutyczny? I czy kobiety karmiące mogą go przyjmowac?

  1. Jarmush 11 lipca 2020 o 06:42

   można profilaktycznie, ale odradzałabym branie ciągłe, kuracja 1 opakowaniem i przerwa. Natomiast wkrótce będziemy mieli probiotykli bio dla dzieci i dorosłych do brania constans

   1. Justyna 10 marca 2021 o 07:55

    Pepsi napisałaś na fejsie, ze juz jest twój nowy probiotyki. Gdzie on jest bo nigdzie go nie widzę a znowu będę robić większe zakupy u ciebie i chciałabym wszystko co trzeba zakupić za jednym razem.

 10. Gośka 5 listopada 2020 o 14:14

  Pepsi, jaki jest podgatunek drozdzakow wTwoim S.Boulardi?

  1. Jarmush 5 listopada 2020 o 18:07

   Zobacz opis w sklepie, nie są moje, też renomowana firma G&G

   1. Gośka 6 listopada 2020 o 06:22

    w sklepie nic nie ma napisane na ten temat.

    1. Jarmush 6 listopada 2020 o 09:56

     jest napisane, że to właśnie Saccharomyces Boulardiito to wyjątkowe, niepatogenne, przejściowe drożdże, które jak udowodniono przetrwają bez warunków chłodniczych. S. Boulardii nie rozmnażają się (kolonizują) w jelicie. Trzy dni trwa osiągnięcie maksymalnego stanu ustalonego. Aktywność S. Boulardii jest wywierana, gdy przechodzą przez przewód pokarmowy.

     Nasz suplement Saccharomyces Boulardii dostarcza 20 miliardów żywych organizmów na 1g. To odpowiada 8 miliardom żywych organizmów na każdą spożytą kapsułkę. Połączyliśmy drożdże S. Boulardii z L-glutaminą, aby stworzyć zbilansowany suplement probiotyczny.

     Składniki aktywne w porcji (1 kapsułka)

     Saccharomyces Boulardii (8 miliardów) 400mg [**]
     L-glutamina 150mg [**]

     1. Gośka 6 listopada 2020 o 10:55

      Dziękuję, to wszystko przeczytałam w artykule ale dalej nie wiem jaki to jest podgatunek.

     2. Jarmush 6 listopada 2020 o 19:42

      nie ma podgatunku, to wszystko

 11. Bergelanka 8 marca 2021 o 17:29

  Pepsi, pewnie jestem niezbyt uważna i nie doczytałam, jak przyjmować ten produkt tzn.s.boulardi? Interesuje mnie on w kontekście podejrzenia SIBO (nie robiłam badań ale wiele wskazuje, że to mam)

  1. Przemko :-) 8 marca 2021 o 20:41

   Normalnie 1 kapsułka do obiadu.
   Jeżeli bierzesz antybiotyk, to ten probiotyk bierz w jak największym oddaleniu czasowym od antybiotyku. Czyli np. antybiotyk rano i w południe, a boulardi późnym wieczorem.
   Przy SIBO ja brałbym więcej. Przynajmniej ze dwie kapsułki dziennie. Generalnie obserwacja samego siebie, swojego organizmu. W trakcie kuracji warto zapisywać objawy, samopoczucie I porównywać swój stan obecny do notatek aby orientować się czy idziemy ku lepszemu. Żeby nie przeoczyć, że wprowadzenie jakiegoś specyfiku spowodowało np. zmianę naszych odczuć, zdrowia.

  2. Pepsi Eliot 9 marca 2021 o 09:18

   To doskonałe probiotyki dedykowane SIBO, IBS, częstym rozwolnieniom, nawet niewmowlętom z biegunkami podaje się je podczas hospitalizacji. Normalnie bierzesz 1 kapsułkę tuż przed śniadaniem. Wręcz z pierwszym kęsem.

 12. Sara 2 13 września 2021 o 07:25

  Czy przy zaparciach (sibo) również jest polecany

  1. Pepsi Eliot 14 września 2021 o 06:12

   odradzam, przy zaparciach 4 szklaneczki działają cuda

   1. Sara 2 14 września 2021 o 19:36

    Mnie po nich boli żołądek
    Czy babka plesznik mogłaby być przy zaparciach i bardzo dużej ilości gazów?

    1. Pepsi Eliot 14 września 2021 o 20:23

     musiałabyś bardzo dużo pić, bo babka wręcz zatyka prześwit jelita. 4 szklanki polecam na zaparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum