Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 009 437
63 online
39 235 VIPy

Cudowna spirulina i co najmniej 5 rzeczy, których nie wiesz +WYPAS PROMOCJA

Cudowna spirulina jest doskonała nie bez powodu. To szmaragdowe złoto: kopalnia substancji odżywczych i nieocenione źródło pokładów energii witalnej. Jest to prawdopodobnie najbardziej bogaty w składniki odżywcze pokarm na całym świecie. Stanowi doskonałe źródło białka, licznych witamin i minerałów. Dzięki swojemu profilowi odżywczemu wspomaga właściwie całe ciało. Aby dowiedzieć się jak to robi musisz poznać co najmniej 5 faktów o niej.

Cudowna spirulina, królowa superpokarmów

Ok, w porządku, mamy obecnie zatrzęsienie superpokarmów. Każdy znajdzie coś dla siebie: o pożądanych właściwościach, ulubionym smaku i zapachu, a nawet w odpowiednim kolorze. Uczymy się patrzeć na jedzenie pod kątem jego funkcjonalności i wartości dla zdrowia, wracamy do odkrywania korzeni i wiedzy, która nie tak dawno temu była niemal powszednia. Tyle że nagle okazuje się, że superpokarmem może być wszystko! No… Prawie wszystko. Jak się w tym połapać? Wybierając to, co podpowiada Ci intuicja i ciało. To, co służy Ci najlepiej i ma największy wachlarz możliwości jakie oferuje ciału. Ciało jest po to żebyś mogła chodzić, drapać się po głowie, tańczyć, pierdzieć, odkręcać słoiki i przeskakiwać fale. Po to żebyś mogła się rozluźniać, czerpać z ciała przyjemność i radość. Po to żeby zawieszać się na drzewie. I po to żeby wspinać się na wysokie, wysokie góry albo schody w bloku. I żeby rowerem kierować i pisać takie o artykuły. Nie jest dla niczyjej estetycznej przyjemności, jest dla Ciebie i Twoich potrzeb. Jeśli jest pokarm, który wspomaga je całościowo, to jest to właśnie cudowna spirulina. Wydaje się być niepozorna i może nie jest najpyszniejsza, chociaż dzieci wprost uwielbiają ją chrupać, ale to pożywienie idealne dla Twojego ciała.

Czym cechuje się cudowna spirulina?

Trochę już wiemy o tej aldze. Opatrzyła nam się przez ostatnie lata, zajmując miejsce w aptekach, będąc dodatkiem do modnych koktajli, „zdrowych” batoników, kosmetyków, a nawet żywności dla zwierząt. Chociaż spowszedniała, wciąż jednak potrafi budzić ekscytację. Jak ma jej nie budzić, skoro jej jedna dawka, 5-10 gramów dziennie, to strzał magnezu, potasu, manganu, miedzi, witamin z grupy B i żelaza oraz cała kopa białka. Przeliczając na gramy, jest jednym z najbardziej odżywczych pokarmów na świecie! Ta niewielka, jednokomórkowa alga to odżywczy pocisk, który wykorzystywano już w czasach Azteków. I chociaż wiemy mnóstwo o jej właściwościach oczyszczających, regulujących trawienie i odżywczych, jest parę faktów, o których (prawdopodobnie) nie masz pojęcia.


Co najmniej 5 rzeczy, których nie wiesz o spirulinie

Wspomaga leczenie nowotworu piersi i działa prewencyjnie

10000 Polek rocznie choruje na raka piersi. Jest to drugi, po raku płuc, najczęściej diagnozowany typ nowotworu w Polsce. Odpowiedzią na problem może być tymczasem zawarta w spirulinie fikocyjanina. Badanie z 2013 roku wykazało, że spirulina zatrzymuje rozwój komórek nowotworowych. Naukowcy ze stanowego uniwersytetu w Luizjanie postanowili stworzyć z organicznych substancji – warzyw, owoców i ziół, super-koktajl, który wspomaga leczenie nowotworów. W napoju znalazły się fikocyjanina, kurkumina, flawonoidy, indolo-3-karbinol, resweratrol i kwercetyna – a wszystko to z owoców i warzyw (m.in. spiruliny, kurkumy, grejpfrutów i jabłek). Sprawdzano działanie specyfiku na podstawie badania zarówno nowotworowych, jak i zdrowych komórek. Naukowcy dowiedli, że w przypadku raka piersi ta kombinacja składników powstrzymuje rozwój ponad 80% komórek nowotworowych. Zakłóca ona również proces migracji i inwazji nowotworu, co ostatecznie doprowadza do śmierci większości komórek rakowych! Fikocyjanina, której przypisano w owym koktajlu specjalne zasługi, jest przeciwzapalna i działa antyoksydacyjnie, co czyni ją potężnym lekarstwem. To także dzięki niej spirulina ma swój zielono-niebieskawy kolor. W innym badaniu odnotowano, że chlorofil zawarty w spirulinie wiąże się z czynnikami rakotwórczymi sprzyjając tym samym ich eliminacji z organizmu. W kolejnym, niewielkim badaniu klinicznym przeprowadzonym przez Centrum Medyczne Uniwersytetu Maryland, stwierdzono natomiast, że uczestnicy otrzymujący spirulinę doświadczyli zmniejszenia zmian przednowotworowych.

Wspomaga odchudzanie

Badania udowadniają, że spirulina może w naturalny sposób tłumić apetyt i może być wykorzystywana jako przynoszący niezwykłe efekty dodatek do diety odchudzającej. Co więcej, spirulina jest naturalnym źródłem roślinnego białka o najwyższym wśród roślin stężeniu (w spirulinie This is BIO jest go ponad 60%). W połączeniu z ćwiczeniami łatwo przyswajalne białko pomaga budować beztłuszczową masę mięśniową i silnie wspomaga metabolizm. Dodatkowo zawarty w niej Kwas γ-linolenowy (GLA) pomaga regulować poziom cukru we krwi oraz poziom insuliny. Dla uzyskania najlepszych efektów stosuj ją rano i w południe.

Wspiera pracę szyszynki

Szyszynka to, jakby powiedział człowiek poważny, jeden z gruczołów wydzielania wewnętrznego, który wytwarza pochodną serotoniny, melatoninę. Melatonina to tak zwany hormon snu, wpływający między innymi na modulację rytmu dobowego. Szyszynka jest aktywowana przez światło i, ogólnie rzecz ujmując, wpływa na kontrolę bio-rytmu ciała. Działa w harmonii z gruczołem podwzgórza, który odpowiada za odczuwanie pragnienia, głodu i pożądania płciowego oraz za zegar biologiczny i proces starzenia się. Szysznka u wielu osób jest silnie zwapniona już w wieku 12-17 lat i to tak bardzo, że podczas rezonansu przypomina ona po prostu bryłę wapna. Gdyby ktoś miał wątpliwości, zwapnienie to nic innego jak nagromadzenie się kryształów fosforanu wapnia w różnych częściach ciała. Do zwapnienia szyszynki dochodzi pod wpływem szkodliwych substancji takich jak fluor i jego związki, które znajdują się często w wodzie z kranu i pastach do zębów, ale także w preparatach hormonalnych i dodatkach do żywności, w tym w sztucznych słodzikach. Spirulina zawiera całą masę dobroczynnych, oczyszczających substancji, nawet przyjmowana w małych dawkach. Dzięki temu odżywia ona szyszynkę przy jednoczesnym oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich, toksyn i odpadów przemiany materii. Jej zbawienny wpływ obejmuje także zwapnienia szyszynki.

Poprawia pamięć

Badania wykazały, że spirulina posiada zdolność wyostrzania pamięci. Dzieje się tak, ponieważ chroni ona mózg przed uszkodzeniami i chorobami zwyrodnieniowymi. Stres i inne czynniki, które tak często wpływają na mózg, mogą osłabić umiejętność zapamiętywania i szybkiego łączenia faktów. Spirulina jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, dzięki czemu może uchronić mózg przed stresem oksydacyjnym, który wpływa na mózg poprzez przerywanie sygnału komunikacyjnego impulsów nerwowych. Wpływa ona również bezpośrednio na fizjologię mózgu. Naukowcy uważają, że spirulina podnosi poziom l-tryptofanu. L-tryptofan jest aminokwasem odpowiedzialnym za syntezę w mózgu chemikaliów takich jak serotonina i melatonina, które są odpowiedzialne za zmiany w Twoim zachowaniu. Spirulina poprawia pamięć poznawczą i zdrowie psychiczne, a także polepsza funkcjonowanie mózgu. Stymuluje ona komórki mózgu do aktywnej pracy. To istotne – w końcu zdrowy umysł to zdrowe ciało.

Pomaga chronić się przed szkodliwym promieniowaniem

W 1995 Rosja zatwierdziła spirulinę jako lekarstwo w leczeniu choroby popromiennej. Algę stosowano u dotkniętych chorobą dzieci, które doświadczyły katastrofy w Czarnobylu i zmagały się z jej skutkami. W badaniach wykazano, że dzieci te miały znacząco obniżoną odporność, podwyższony poziom immunoglobuliny E (IgE) i wysoką wrażliwość alergiczną. Okazało się, że przyjmowanie 5 gramów spiruliny dziennie przez 45 dni pozwoliło przywrócić wszelkie poziomy do normy. Ale to nie wszystko! Warto zwrócić uwagę na raport z 1993 roku, dotyczący badań przeprowadzonych w latach 1990-91. Raport ten został opublikowany przez Instytut Badawczym Medycyny Radiacyjnej i Ekologii Człowieka na Białorusi. Udowadnia on, że spirulina efektywnie zmniejsza ładunek radioaktywny w ciele po konsumpcji żywności skażonej promieniowaniem. Po jedynie 20 dniach codziennego przyjmowania 5 gramów spiruliny przez dzieci, doszło do zmniejszenia poziomu radioaktywności moczu o 50%! Chińskie badanie z 1989 roku, przeprowadzone na Uniwersytecie Rolnictwa i Technologii Zhongkai, wykryło, że spirulina znacznie zmniejsza częstotliwości mikrojądrowego indukowanego promieniowania gamma w szpiku kostnym myszy. Dla przypomnienia, szpik kostny jest odpowiedzialny za produkcję nowych komórek krwi i utrzymanie zdrowia układu limfatycznego. Kolejne badanie z Chin, tym razem z roku 2001, przeprowadzone na Akademii Farmaceutyczno-medycznej Uniwersytetu Yangzhou, dowiodło, że ekstrakt ze spiruliny skutecznie chroni przed uszkodzeniami wywołanymi przez leki podawane przy chemioterapii oraz szkodliwymi efektami ekspozycji na promieniowanie gamma.

uściski:)

Źródła: naturalnewsblogs.com/compound-spirulina-found-kill-breast-cancer-cells/ ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21697639 ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15817266 onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1111/j.1755-5922.2010.00200.x

(Visited 4 986 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Irmina 16 lipca 2019 o 15:52

  Ostatnio po spirulinie miałam krwawienia z nosa, które nigdy wczesniej mi się nie zdarzały. przyznam, że mnie to zaniepokoiło… Jak się do tego ustosunkujecie?

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 21:10

   może masz skłonności, wszystkie zielonki, algi, kurkuma, ceyenne rozrzedzają krew. Ale tak naprawdę to są bardzo cenne włąściwości,

   1. avatar Irmina 17 lipca 2019 o 07:01

    Właśnie kurcze raczej nie mam skłonności. Algami suplementuję się od lat, i dopiero teraz coś takiego się wydarzyło.

    1. avatar Niki 17 lipca 2019 o 13:08

     Irmina, jeśli od lat, to nie da się w 100% stwierdzić, że to dokładnie ten czy ten produkt spowodował krwawienie. Z krwotokami wiążą się np. kruchutkie naczynka krwionośne w nosie niezbyt głęboko położone, wysokie ciśnienie (wysokie łączy się z kolei z niedoborami potasu), które je rozpycha, albo małopłytkowość krwi czyli brak składnika sklejającego lub anemia… przyczyn może być kilka

     1. avatar Irmina 18 lipca 2019 o 06:03

      Hej Niki, dzięki za odpowiedź. Jestem niskociśnieniowecem. Moja teza, że krwawienie po spirulinie stąd, że miałam przerwę, bo robię przerwy w suplementacjach, i właśnie jak wróciłam do spiruliny, to miałam poranne krwawienia. Ale tak myślę, że to może dlatego, że piłam je na wieczór, a widzę ,że Papsi napisała, że algi najlepiej na czczo, rano, i tak tez kiedyś robiłam i było okej. Tak czy siak, te poranki były mega niepokojące… i może powinnam poszukać przyczyny tego, bo tak nie powinno raczej być …?

    2. avatar Niki 18 lipca 2019 o 12:17

     Aaaa! A widzisz 😀 nie popłaca brak dyscypliny, nietrzymanie się zasad. Jeśli zasada mówi, że produkt jest pobudzający, to nie tylko dlatego że nie zaśniemy po nim, ale zachodzi to czego gołym okiem nie widzimy, czyli szybsze krążenie krwi, ciśnienie wzrasta, wymiatanie złogów, resztek, oczyszczanie (a więc rano, na czczo, przed zjedzeniem pierwszego posiłku, podobnie kwasy owocowe i enzymy owocowe oczyszczająco wpływają rano na czczo i do południa na pusty żołądek, a nie wieczorami, kiedy ludzie wylegują się i opychają stres delicjami owoców), przez to zostawiamy organizmowi do wykonania ogrom organicznej roboty z przeszkodami. Nie tylko dawka jak widać czyni truciznę. Warto trzymać się zaleceń, zrozumieć dlaczego przyjmujemy coś o wyznaczonej porze, w sąsiedztwie jakich innych substancji i uważnie zarządzamy dawkowaniem tychże substancji.

 2. avatar Kózka 16 lipca 2019 o 16:28

  „… nie jest dla niczyjej estetycznej przyjemności, jest dla Ciebie i Twoich potrzeb” – Emi, jak miło, że przypominasz o tym w toku naszej gry, gdyż tak łatwo dać się zmanipulować ego i zapomnieć o tym, do czego tak naprawdę służy NAM nasze Ciało ?
  Przeczytałam ostatnio, że – rak to miłość przejawiająca się na niewłaściwej płaszczyźnie ?
  A odnośnie spiru, to czadowe z tą radioaktywnością ?
  Pozdrowienia ?

  1. avatar Emanuela Urtica 17 lipca 2019 o 07:21

   To bardzo ważne i czuję, że często trzeba o tym przypominać, bo połączenie się ze swoim ciałem i bezwarunkowa miłość do niego to lekcja, którą mamy jeszcze globalnie do odrobienia. <3

 3. avatar waraszka 16 lipca 2019 o 16:35

  w jakich ilościach i przez jak długo można spożywać spirulinę, potrzeban jest jakaś przerwa w przyjmowaniu??

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 21:08

   Nie, to jest pokarm, ludzie całe życie jedzą pewne pokarmy codzienne. Jedynym przeciwskazaniem jest wysokie żelazo, bo spirulina działa „antyanemicznie”

 4. avatar Andzia 16 lipca 2019 o 16:59

  Pepsi biorę bale 1/3 łyżeczki, to za mało? Więcej nie dam rady bo jest, delikatne mówiąc, nie za dobra;))).

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 21:07

   spirulina 5 gram dziennie, łyżeczka od herbaty do 4 szklanki, gdy nie dajesz 4 Greensa

 5. avatar Marfig 16 lipca 2019 o 17:23

  Kiedy najlepiej brać spiruline? Rano na czczo czy razem że śniadaniem?

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 21:05

   algi najlepiej na czczo, idealnie z 4 szklanką.

   1. avatar Hania 6 września 2023 o 09:18

    a w tabletkach? chlorellę i spirulinę? (na razie takie mam). Brać przed 4 szklankami, po śniadaniu, w trakcie?
    Do 4 szklanki daję 4greens, Help Protein, Kale, Spinach, Kolagen (wsio od Ciebie).
    pozdrawiam

    1. avatar Pepsi Eliot 6 września 2023 o 12:48

     Możesz je zjadać (po kilka tabletek jednego i drugiego) na kwadrans przed lanczem, ale nie wieczorem. <3

     1. avatar Hania 6 września 2023 o 14:40

      dzięki

 6. avatar maniek879 16 lipca 2019 o 18:46

  Czy torbiel na szyszynce to może być zwapnienie?? Bo posiadam taką torbiel na szyszynce. Wyszło w rezonansie.

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 21:00

   torbiel to nie zwapnienie, dlaczego robiono Ci rezonans? jakie objawy?

   1. avatar maniek879 17 lipca 2019 o 14:56

    Rzadko występujące zawroty głowy, w których czuję, że zaraz mam omdleć, brak kontroli nad ciałem, ale nigdy nie dochodzi do omdlenia. Ostatnio się nasilają w innej formie – mam wrażenie jakbym wychodził z ciała (jakbym nie był sobą?). Badanie EEG stwierdziło, że mam obecne fale theta, których być nie powinno w czasie spoczynku.

    1. avatar Jarmush 17 lipca 2019 o 17:46

     To może być mocne budzenie się świadomości, albo atak paniki, też się tak objawiają. Jeśli to budzenie się to na początku możesz to odbierać jako coś przerażającego. To spróbuj wyjść z ciała, nie bój się, że nie wrócisz, wrócisz.

     A jeśli są to objawy jakiegoś schorzenia, to witarianizm, soki z marchwi, kuracja 4 szklanek. generalni oczyścić ciało, dieta roślinna, w przewadze surowa, zielone szejki i soki warzywne.

     1. avatar maniek879 17 lipca 2019 o 18:59

      Całe życie w strachu. Wydawało mi się że jestem obudzony, ale ciągle żyje w umyśle.
      Dziękuję Pepsi. <3 Jesteś wielka. Pozdrawiam z miłością i wdzięcznością.

     2. avatar Jarmush 17 lipca 2019 o 19:04

      oj tam oj tam 🙂 love2 <3

 7. avatar Zbych 16 lipca 2019 o 21:38

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2019 o 03:57

   Niczego nie muszę udowadniać, po pierwsze algi This is BIO to są produkty organiczne, kontrolowane, z certyfikatem BIO,kontrolowane przez Unię, oraz wyrywkowo przez nasze organy, mamy stałe sprawdziany, są zabierane produkty na badania, aby móc certyfikować bio algę trzeba ją wyizolować w hodowli, a jest to alga słodkowodna, podkreślam słodkowodna !! więc w przypadku naszej spiruliny to się kompletnie kupy nie trzyma. JK wielokrotnie korzystał z moich artykułów, wrzucał je do siebie w całości i budował swoją oglądalność, ale NIGDY nie było sytuacji odwrotnej, pomyśl trochę 🙂

 8. avatar Wiola Ż 17 lipca 2019 o 06:31

  Witaj Pepsi!!! Dwa miesiące po braniu regularnym G&F moje żelazo wynosi 150 przy normie górnej 151. Powiedz czy to możliwe że te witaminy podniosły mi tak żelazo??? Lekarz pytał co biorę a ja nic nie biorę 🙂 tylko czy przy takim żelazie mogę jeść nac pietruchy która uwielbiam albo chlorelle która też uwielbiam ??? 🙂 Plis powiedz 🙂

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2019 o 06:48

   chlorella podnosi żelazo

   1. avatar Wiola Ż 17 lipca 2019 o 07:09

    A pietruszka??? Uwielbiam dodawać do koktajli. Dziś pesto robiłam 🙂 zjadam pęczek bio od teściów 🙂 jestem uzależniona od twojego blogasa :*

 9. avatar Spectra 17 lipca 2019 o 07:19

  Biorę spiruline ponad pół roku i czuje się rewelacyjnie. Czy to możliwe, że poprawiła mi się kondycja skóry i włosów?

 10. avatar Aneta 17 lipca 2019 o 08:51

  Mam bardzo wysoką nietolerancję na algę potocznie zwaną agar agar. Jestem zainteresowana włączeniem spiruliny do mojej diety i zastanawiam się czy nie będzie ona tez podobnie na mnie działała. Za wszelkie informacje na temat alg i nietolerancji bede wdzięczna.

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2019 o 10:11

   nikt Ci tego nie powie, nasze algi mają bardzo mało feoforbidu, ale go mają, szczególnie każda chlorella. Trzeba podebrać komuś odrobinkę i assprawdzić , albo nie ryzykować i przejść na kale, brokuły, czy trawy This is BIO, to nie to samo, ale też świetne super foodsy.

 11. avatar Monika 18 lipca 2019 o 09:02

  Jest jeszce szansa na promocję na spiruline?

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2019 o 09:03

   Skończyła się <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum