Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
56 online
30 215 VIPy

Cukrzyca. Łza powinna być słona, uważaj na słodką łzę!

Wiadomo, że dzikie gęsi, w odróżnieniu od domowych, nie chorują na cukrzycę.

Ciekawe dlaczego?

Przyczyna cukrzycy leży w niezdolności trzustki do wytwarzania insuliny

Dlatego cukier namnaża się w krwi w nadmiernej ilości. Jednak ponieważ węglowodany szybko się rozkładają i ich zapasy w organizmie są niewielkie dzikie gęsi nie mogłyby przylecieć nawet kilku kilometrów. Okazuje się, że gęsi przed lotem „żerują”, gromadząc tłuszcz pod paskiem. Coś jak starzec siedzący na furtce. Tłuszcz rozkładając się do produktu końcowego… yyy cukru, nie wymaga insuliny.

Teorię tę sprawdzono, jak zwykle, w okrutny sposób. Dzikiej gęsi usunięto trzustkę, a ona nadal żyła. Natomiast gęś domowa po takiej operacji, zaraz zmarła.

U chorych na cukrzycę obserwuje się przewagę przemiany węglowodanowej podczas gdy u takich CZUKCZÓW, co godzinami mogą biegać na nartach i mają silnie wyrażoną przemianę tłuszczową, CUKRZYCA NIE WYSTĘPUJE

Wbij sobie jednak do głowy, że cukrzyca to nie jest choroba dziedziczna

Jeszcze kawałek torciku? Cioci będzie miło:)

Owszem, rodzice mogą przekazać jakieś predyspozycje do niej, przede wszystkim styl życia, a już resztę załatwiasz sam, czy sama. Często z pomocą tych „litościwych” krewnych, którzy nagminnie podżegają do konsumpcji cukru z tłuszczem. Wiadomo, że nie ma gorszej kombinacji dla cukrzycy i w jej profilaktyce.

Trzeba pamiętać o jednym z podstawowych praw Natury, że spożycie pokarmów powinno być odpowiednie do zużycia energii

Kurde flaczek, okazuje się, że to zużycie energii może nawet trochę przekraczać dostawy. Jeśli będziesz wciąż jadła więcej niż użytkujesz, pojawi się insulinozależna cukrzyca typu 2. Insulino zależna, czyli tak naprawdę DIETOZALEŻNA.

Przy tym typie cukrzycy komórki Beta funkcjonują normalnie, ale krew otrzymuje więcej insuliny, ponieważ organizm „myśli”, że będzie ona zużyta. Ale nic z tego, chociaż poziom insuliny w krwi jest wysoki, ale nie może się ona dostać do komórek, które nie pracują i przestają być na nią wrażliwe.

TO JEST JUŻ INSULINOOPORNOŚĆ. I żadne leki nie zmuszą komórek do wykorzystywania glukozy. Nie i już. W końcu pojawiają się różnorakie właściwe dla cukrzycy powikłania, przez co przechodzi ona w cukrzycę numer 1. Co jak się domyślasz jeszcze bardziej pogarsza stan chorego.

Nie ufaj zbyt lekkim informacjom z neta

Jak udowodnili fizjolodzy sportowi, aktywizacja mięśni szkieletowych pociąga za sobą normalizację wszystkich procesów metabolicznych, energetycznych, biochemicznych, układu immunologicznego, wydzielania wewnętrznego, sercowo-naczyniowego, oddechowego i szkieletowego.

Koniecznie należy zauważyć jednak że ćwiczenia fizyczne nie mogą zastąpić insuliny, przynajmniej na początku, ale mogą pomóc zmniejszyć dawki stopniowo wraz ze zwiększeniem obciążenia fizycznego u ludzi cierpiących na cukrzycę (zwłaszcza typu 2). Ale WYKLUCZY SIĘ WSZYSTKIE czynniki dla naszego rozwoju cukrzycy, oraz jej POWIKŁANIA. A to nie jest bagatelka!!!

Czyli RUCHY, RUCHY, to raz.

Ogólnie przyjęty jest pogląd że straty energetyczne mózgu uzupełnia się tylko przy pomocy cukru. Ale jak twierdzą niektórzy naukowcy (jak profesor Batman, sorki, F. Batmanghelidż) jest to prawdziwe tylko dla tych przypadków kiedy w organizmie znajduje się MAŁO WODY I SOLI (elektrolitów), co prowadzi do osłabionego wytwarzania energii.

Rozpatrując problem cukrzycy, raczej żaden z uczonych nie zwraca uwagi na pracę mózgu. A twój mózg zaprogramowany jest na to, aby automatycznie podwyższać poziom zawartości glukozy w ciele, ponieważ jest ona zużywania przez mózg bezpośrednio, czyli BEZ UDZIAŁU INSULINY.

Jaki z tego możesz wyciągnąć morał?

Woda to podstawa procesów energetycznych w komórce i w takich przypadkach (gdy jesteś odwodniona, a większość z ludzi nie słyszała nawet o 4 szklankach, chodzą odwodnieni, jak śnięte ryby) mózg zdaje się tylko na cukier którego stężenie podwyższa się we krwi.

NIEWYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ WODY W ORGANIZMIE SPOWALNIA procesy metaboliczne wody i soli (elektrolitów), która odpowiada za regulowanie objętości wody na zewnątrz komórek.

CZYLI 4 SZKLANKI, to dwa

Ważne!

Razem z oczyszczaniem wątroby odbywa się oczyszczanie trzustki, ponieważ faktycznie pracują one w parze i zakłócenie funkcji jednego narządu odbija się na drugim.

Dlatego moje 4 szklanki z rana, które łagodnie, dzień po dniu wspierają wątrobę w jej oczyszczaniu z toksyn, które dotleniają komórki chlorofilem, które chelatują nadmiar żelaza kurkuminą, które NAWADNIAJĄ CIAŁO, równoważą gospodarkę elektrolitową, a nawet w wersji z lekka hardcorowej (jeśli chodzi o smak), czyli do drugiej szklanki dorzuconą szczyptą soli szarej, będą także WSPIERAŁY CIAŁO W PROBLEMACH Z GOSPODARKĄ CUKRU.

No i wiadomo trzy, że DIETA DIETA DIETA

Nie będę cię przekonywać do surowej niskotłuszczówki, a właściwie BARDZO niskotłuszczówki (10% kalorii z tłuszczu), i surowej wysokowęglowodanówki (80%) bowiem jest to dieta niezwykle wymagająca, dla ludzi chętnych do sportów wytrzymałościwych, biegajżesz, biegajżesz.

Nie będę cię też przekonywać do zaniechania keto diety. Jesteś duża i śliczna i sama musisz zadecydować.

Jednak będę cię zawsze zniechęcać do jedzenia złomu ze złomowiska, oraz u cioci na imieninach. Cukier z tłuszczem to powolne zabójstwo dla trzustki. Jak już, to zawsze najpierw słodycz, na koniec tłuszcz.

I 3 prastare, a więc naturalne:), przepisy pomocne przy cukrzycy

1.

 1. Po wakacjach pojawią się orzechy włoskie, wyjmij przegródki z 15 do 20 orzechów
 2. Zalej 1 szklanką wody
 3. Gotuj przez 10 minut
 4. Dawkę podziel na 3 części, które należy wypić w ciągu dnia

2.

 1. Liść laurowy (15 sztuk) zmielić
 2. Zalać 3 szklankami wrzątku
 3. Zaparzać w TERMOSIE przez 3 godziny
 4. Jeśli poziom cukru wynosi do 12 mol/l (czyli nieco ponad 200 mg/dl), to pić po 100 ml (jeśli więcej to po 200 ml) na 30-40 minut przed jedzeniem 3 razy dziennie w ciągu 2-3 miesięcy.
 5. Po czym przerwa 1 miesiąc

3.

 1. Korzeń mniszka i łopianu po 3 części
 2. Pokrzywa zwyczajna, owoce dzikiej róży i górna część kwitnącego owsa po 4 części
 3. Rozdrobnić i wymieszać
 4. Brać 2 łyżki stołowe mieszanki na pół litra wrzątku
 5. Parzyć przez 30 minut pod przykryciem, NIE gotując
 6. Następnie przetrzymać jeszcze na małym ogniu przez 10 minut
 7. Przecedzić
 8. I przyjmować po 1/2 szklanki po jedzeniu 2-3 razy dziennie
 9. Zauważono, że jeśli pokrzywę przyjmuje się po 1 łyżce dziennie, to nie ma żadnych powikłań (pokrzywa to diuretyk, wzmaga krzepnięcie krwi)

(Przepisy z książki, Endoekologia zdrowia, Iwan Nieumywakin, wyd Hartigramma /Warszawa 2010, str 303)

Wiadomo, że mężczyznom, nawet maleńkim odradza się płacz. A szkoda, raz, że płacz, to nie jest oznaka słabości, a stan emocjonalny, podczas którego tracisz nadmiar pary.

w didaskaliach

Oczywiście nie mówimy o nerwicach i depresjach, gdy wszystko jest przesadzone, mocno wybite z równowagi.

A więc ten stan, skoro już się pojawił, wyrzucony na zewnątrz wyrządzi ci mniej krzywdy niż stłumiony w środku. GDYŻ ŁZY TO JEDEN Z ASPEKTÓW ZDROWIA. No chyba, że wyczujesz słodycz, wówczas jak najszybciej się tym zajmij.

owocek


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.


(Visited 304 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Paulina87 24 lipca 2021 o 09:49

  dzisiaj oglądałam rano jakieś zapisane story pewnej Pani Doktor – i tam gdzieś było polecenie Ciebie – ale to było miłe dla mnie !!! później była wklejona wiadomość od jakiejś obserwatorki reagującej na to polecenie – że Kocha Ciebie . Merytoryka, ale podana jak najlepsza rozrywka 🙂 – to było o Tobie tak milusio napisane. fajnie, że są osoby mające styczność z medycyną a jednocześnie tak otwarte i znające Ciebie !

  1. Pepsi Eliot 24 lipca 2021 o 19:16

   Bardzo miła wiadomość, love <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum