Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 479 813
127 online
35 542 VIPy

Cukrzyca, w tym o leczeniu cukrzycy typu 1, kontrowersyjny wpis o przekonaniach

Żeby nie było, w żaden sposób nie walczę z systemem lecznictwa, z matriksem farmaceutycznym, generalnie z nikim nie walczę. Oczywiście w żartach nazywam lekarzy dochtore, a alternatywnych znachore, a jego eminencję wirusa, śfirusem, jednak akceptuję popularne i dziwne postawy ludzkie, z powodu natrętnych programów tych ludzi ego.

Wrzuciwszy artykuł o funkcjonalnej żywności, a co za tym idzie lepszych prognozach dla ludzi z cukrzycą typu 1, zostałam zaszantażowana przez przewodniczącą pewnego zgrupowania rodziców dzieci z cukrzycą typu 1. Zastraszyła mię ta pani, dwa w jednym, będąca jednocześnie matką dziecka chorego na cukrzycę typu 1.

Cóż, usunęłam artykuł, ponieważ perfidne coelhizmy, jak to, że w życiu istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca („Na brzegu rzeki Pierdy, ups, Piedry, usiadłam i płakałam…”) przestały na mnie działać, a wręcz przeciwnie.

Swoisty bestiariusz ludzki, co potrafi rozhisteryzować człowieka (w tym Polaka, rosyjską kochankę, i każdego z nas) zawsze wypływa z lęku i programów, nigdy z miłości.

Czy mądrze jest sądzić, że Ziemia jest płaska? I podawać 200 quasi dowodów na to, że tak jest? Nie ma po co kategoryzować, mądrze, czy głupio, jednak dobrze jest dodać garść sceptycyzmu do dogmatów cudzej prawdy, bowiem wahadła mają inne cele niż poplecznicy, których aktywizują.

Dopuść istnienie czegoś, do czego nie jesteś przekonana, gdyż przekonania to więzy, pęta, lęki i opór ego.

Trudno, żeby Budda nazwał rzeczywistość wirtualną, czyli strumieniem danych z komputera w systemie jedynek i zer, gdyż tak jesteśmy zapisani. Budda nazwał to wszystko iluzją, dzięki czemu mógł być lepiej zrozumiany. Tymczasem możesz zapisać bryłę, która będzie kulą, albo figurę płaską, która będzie kołem.

W tej rzeczywistości mamy dokładnie sprecyzowany układ trójwymiarowy i dlatego na swojej drodze spotykamy struktury przestrzenne trójwymiarowe, takie jak kula, stożek i inne bryły. W systemie dwuwymiarowym wszystko działoby się na płaszczyźnie, a w systemie jednowymiarowym na linii prostej. Jednak ponieważ to wszystko co widzimy i tak jest strumieniem danych zapisanych przy pomocy jedynek i zer, w jakiś sposób wszystkie wymiary też są prawdą w naszej rzeczywistości.

Zagłębienie się w temat płaskiej Ziemi jest właściwe, dlatego, że w poszukiwaniu prawdy trzeba podważać wszystko, co wydaje się niepodważalne. Ludzie robią rzeczy, które inni uważali za niemożliwe, tylko dlatego, że o tym nie wiedzieli. gdyby wiedzieli, ego nie pozwoliłoby, aby to zrobili.

Czy rodzice dzieci z cukrzycą typu 1, i generalnie ludzie z cukrzycą, nie chcą już niczego poszukiwać?

Są pewni, że Ziemia jest kulą, skoro tak naprawdę jest bryłą opisaną językiem komputerowym 3D, jest iluzją więc. Może nawet wybitnie kontrowersyjne teorie sprawdzić by mogli rodzice chorych dzieci? Dlaczego z założenia nie?

Z drugiej strony wszystko i tak jest spojrzeniem niskobudżetowym, gdyż jesteśmy w grze. Uczymy się grać jak najlepiej, obniżać entropię i w strumieniu danych rozumieć jeszcze więcej i wzrastać, ewoluować, kochać.

Do cukrzycy typu 1

Gdy cukrzyk typu 1 przechodzi na dietę ubogą w węglowodany i nie przyjmuje więcej insuliny, fruktoza w odpowiednich owocach może stać się dla niego dobrym węglowodanem, gdyż nie wymaga insuliny, by dostać się do komórek mięśniowych. Tuż po zjedzeniu, fruktoza żyłą wrotną pędzi do wątroby, omijając yyy… trzustkę. To jest dowiedzione klinicznie.

Należy więc jeść odpowiednią ilość owocowych cukrów oraz kwasów: cytrynowego i jabłkowego, w przeciwnym razie wątroba zaczyna wytwarzać za dużo glukozy, co skutkuje niekontrolowanym wzrostem poziomu cukru we krwi i postępującą ketozą (powstawaniem ketonów i ketokwasów z tłuszczu).

Z kolei dieta o dużej zawartości błonnika, bogata w warzywa zielonolistne i owoce, oraz rośliny strączkowe pomaga radzić sobie z cukrzycą typu 2 znacznie lepiej niż diety zalecane przez dochtore. Taka dieta przyczynia się do stabilizacji poziomu cukru równie skutecznie, co lekarstwa.

Unikaj robienia flaszek i darcia faj, bowiem alko pogarsza tolerancję glukozy u cukrzyków oraz zwiększa ryzyko uszkodzeń wzroku i nerwów, z kolei fajki grożą uszkodzeniem nerek i chorobą serca.

Wracając do cukrzycy

Prawie zawsze należy zmienić swoje nawyki żywieniowe!

Należy też włączyć szczególne składniki odżywcze i środki lecznicze kontrolujące poziom cukru we krwi. Najważniejsze z nich to aktywna witamina B6, Nikotynamid, Chrom, Magnez, Cynk i Spirulina (znajdziesz w końcowym podsumowaniu).

Najlepiej jest wprowadzać nowe pokarmy i środki lecznicze pojedynczo zamiast kilku naraz, gdyż wówczas można podglądać działanie poszczególnych suplementów na bieżąco.

Bierze się rozmaite suplementy ukierunkowane na poprawę określonych zmian zwyrodnieniowych.

Oczyszczanie okresowe, trwające od 1 dnia do około 3 tygodni, jest najskuteczniejszym sposobem na regulowanie poziomu cukru we krwi, ponieważ usuwa podstawową przyczynę utraty zdrowia, a mianowicie nagromadzone toksyny, resztki białek i tłuszczów, które utrudniają normalne funkcjonowanie komórek i blokują ich oddychanie.

Oprócz usprawnienia metabolizmu i stabilizacji poziomu cukru we krwi innym głównym celem oczyszczania jest usunięcie wapnia, tłuszczu i cholesterolu z naczyń krwionośnych. A jednak film z tłuszczu nie jest dobrym rozwiązaniem dla cukrzyków nawet jakby wszyscy twierdzili, że cholesterol jest luz.

Subtelne oczyszczanie codzienne, tak zwana bieżączka 4 szklankami to działanie prozdrowotne na wielu frontach.

O ile w przypadku cukrzycy typu 1 niezmiernie ważne jest oczyszczanie organizmu oraz dieta niewymagająca insuliny, to prawdziwym wyzwaniem jest jednak przywrócenie zdolności trzustki do wytwarzania insuliny

Absolutnym priorytetem jest powstrzymanie reakcji autoimmunologicznych względem trzustki oraz oddziaływanie na nią odpowiednimi terapiami naturalnymi.

Należy:

 1. Unikać żywności wzmagającej te reakcje, zwłaszcza zawierającej białko z krowiego mleka A1, czyli kazeinę, oraz gluten.
 2. Zażywać duże dawki aktywnej witaminy B6, cynku i nikotynamidu (oprócz innych witamin z grupy B), aby zapobiec powstawaniu kwasu ksanturenowego i uniknąć skutków pyrolurii.
 3. Stosować program oczyszczania jelit za pomocą środków przeciwbakteryjnych, utrzymując niski poziom glukozy we krwi.
 4. Pobudzać trzustkę bezpośrednio przy pomocy refleksologii, okładów z olejku rycynowego, akupunktury, pulsatora magnetycznego lub wizualizacji. Widzisz już swoją trzustkę zdrową i masz mocny zamiar osiągnąć ten cel, będziesz więc zdrowa.
 5. Używać substancji alkalizujących w celu utrzymywania zasadowego odczynu moczu.

Dr Carey Reams

Nieżyjący już dr Carey Reams zasłynął tym, że wyleczył tysiące cukrzyków przy pomocy trzytygodniowej kuracji sokiem z cytryny. Pacjenci pili dziesięć razy dziennie albo co godzinę szklankę zawierającą 1/10 soku z cytryny i 9/10 wody, a po 3 tygodniach przechodzili na nieuczulającą dietę bez kazeiny i glutenu. Głównym celem kuracji była poprawa działania wątroby.

Fragment wywiadu z dr. Reamsem (2)

Ilekroć podaje się małym dzieciom insulinę, wyrządza się im wielką krzywdę. Insulina nigdy nie powinna być podawana dzieciom poza krytycznymi przypadkami. Dzieciom chorym na cukrzycę bardzo służy właściwa dieta. Pomogłem tysiącom z nich i żadne z nich nie potrzebowało insuliny.

Różnica między hipoglikemikami (hipoglikemia z wiki, to niedocukrzenie, stan, w którym ilość glukozy we krwi (poza żyłą wrotną) spada poniżej 3,9 mmol/l, inne jednostki 70 mg/dl) a diabetykami jest taka, że diabetycy muszą ograniczyć i w końcu wstrzymać przyjmowanie insuliny.

My, lekarze, nie możemy i nigdy nie będziemy mogli zrobić tego za nich. O dziwo, nie sprawia im to jednak większych trudności. Gdy tylko funkcjonowanie ich wątroby ulega poprawie, głód insulinowy drastycznie spada, nawet w ciągu kilku dni.

Nie muszę chyba dodawać, że po takiej kuracji, wracasz do normalnej higieny ciała, czyli codziennej oczyszczających 4 szklanek, coś jak mycie kłów. Stale i stale.

Podsumowująca lista suplementów

 1. Aktywna witamina B6 (właśnie w aktywnej formie 5′-fosforan pirydoksalu)
 2. Cynk
 3. BIO Spirulina
 4. B3 jako Nikotynamid
 5. Inne witaminy z grupy B
 6. Chrom
 7. Magnez

Oraz do 5 dniowego oczyszczania jelit z Candidy metodą Waltera Lasta:

 1. Psyllium Husk
 2. Na przeczyszczenie Sól Epsom
 3. Jako środek bakteriobójczy Last poleca taki, który ma zdolność przenikania przez błony biologiczne na przykład posiekany czosnek, albo 5 do 10 kropli płynu Lugola (przy czym należy pamiętać, że sporo osób jest na taki jod uczulonych)
 4. Oraz opcjonalnie saszetka z enzymami, w tym z bromelainą i papainą, oraz błonnikiem

owocek

Źródła:

 1. Artykuł źródłowy tego usuniętego (1) greenmedinfo.com/blog/10-natural-substances-may-help-cure-type-1-diabetes
 2. (2) brixman.com/hypoglycemia.html
 3. Walter Last „Jak wyleczyć się z cukrzycy?”
 4. Katarzyna Lewko „Leczenie dobrą dietą”

(Visited 3 124 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Faszerniak 10 września 2020 o 16:56

  Czesc Pepsi, ogarniam wlasnie jelita metoda Lasta, cukrzyca typ 1, na jakich produktach bazowac diete tluszczowa/niskoweglowodanowa nie jedzac miesa i nabialu? Obecnie jestem na diecie wysokoweglowodanowej/niskotluszczowej i wrazliwosc na inse jest duuuzo wieksza niz jak mialem wiecej tluszczu w diecie, ale mimo wszystko dalej musze wbijac inse.
  Na ile gram weglowodanow dziennie moge sobie pozwolic (rozumiem ze tylko z owocow)?
  Czy glodowka np 10 dniowa byla by korzystna przed przejsciem na inna diete?

  1. avatar Jarmush 10 września 2020 o 16:59

   otwarłaś już ten wpis z green med info, (1) tam jest lista badań i pewnych pokarmów/substancji, koniecznie się z tym zapoznaj. To własnie na tej podstawie napisałam artykuł, który ta pani kazała mi usunąć szantażem.
   Zobacz ten film:

   youtube
 2. avatar Wiktoria 10 września 2020 o 21:18

  ???Odzywam się, bo … właśnie jestem jedną z tych co się wyleczyła z cukrzycy typu 1 !! Trafiłam do szpitala z cukrem prawie 900 mając 15 lat i dwa tygodnie po wyjściu ze szpitala odstawiłam całkiem insulinę. Nie było łatwo, ale minęły juz 3 lata i ja nadal jestem zdrowa!! Od tamtej pory nie musiałam myśleć o wstrzykiwaniu sobie insuliny i nie miałam w buzi żadnych leków, nawet przeciwbólowych, nie mówiąc już o rozwalającej organizm insulinie!! Zmieniłam styl życia i jestem zdrowa!! Będę stawała murem za naturą i możliwością wyleczenia każdej choroby!!

  1. avatar Jarmush 11 września 2020 o 05:29

   cieszę się <3

  2. avatar Alicja 14 września 2020 o 09:53

   Witaj
   Mam córkę chorą od 3 lat na ct1. Do czerwca tego roku bez insuliny. A teraz dopiero okres dojrzewania i bez insuliny nie da rady. Może jesteś w stanie coś podpowiedzieć.? Proszę o kontakt mailowy 🙂 alicjawsze@gmail.com

  3. avatar Maja8 23 października 2020 o 09:01

   Wiktoria, czy mogę prosić o więcej szczegółów? Trzy tygodnie temu przypadkiem wykryliśmy u syna (11lat) cukrzycę, cukier 430!!! W szpitalu wiadomo insulina lała się litrami, najpierw przez pompę żeby zbić cukier, potem do każdego posiłku, gdzie były to czasami kanapki 5 razy dziennie. Tyle dobrego, ze było do nich zawsze dużo warzyw. Po wyjściu ze szpitala od razu zmiana na takie posiłki żeby jak najmniej insuliny podawać, tzn, jest tak, że podaje raz dziennie insulinę posiłkową jak już czuje potrzebę zjedzenia np tych nieszczęsnych kanapek, plus insulina nocna długodziałająca. W ciagu dnia tak komponujemy posiłki żeby nie wywoływały skoku cukru. Tak jak napisala w komentarzu Alicja – okres dojrzewania może być trudny do utrzymania dłużej takiego stanu. Proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuję. Proszę napisać tutaj albo na maila: mayakor@wp.pl

   1. avatar Jarmush 23 października 2020 o 10:15
  4. avatar a.n.n.a 12 maja 2021 o 11:38

   Prosze tez o wskazowki
   Syn 12
   7 miesiacy bez Insuliny tylko suple do tego wysokie dawki witaminy D
   Napisz prosze co jeszcze robic
   Dziekuje
   emiundmax@t-online.de

   1. avatar a.n.n.a 12 maja 2021 o 11:40

    Od tygodnia bez Insuliny nie dajemy rady choc po niej tez nie ma oczekiwanych efektow
    Napisz co jesz
    Czego unikasz

    1. avatar Wiktoria 17 października 2021 o 23:08

     Zaczęłam od diety zasadowej (po przeczytaniu książki dr. Young’a Cud Ph) . Jem tylko niskowęglowodanowo i wszystko ekologiczne, prawie wszystko co jem ma ze swojego ogródka. Nie jem nic z pszenicy, absolutnie żadnego nabiału, cukru, nic paczkowanego, ze sklepu ogólnie jest nie wiele rzeczy, które jadam, mięso tylko ze wsi 🙂

     1. avatar Pepsi Eliot 18 października 2021 o 05:28

      dieta zasadowa niskowęglowodanowa? i jesz mięso? to raczej antylogia
      co jesz?

  5. avatar Renata 17 października 2021 o 00:01

   Viktoria jak to zrobilas? Pelen szacunyk

 3. avatar barbie 11 września 2020 o 13:15

  Pepsi, zaleciłas ostatnio ashwagandhe na rózne dolegliwości – jako ze je spełniam kupiłam i wczoraj zaczęłam używać, we wpisie jest zeby wieczorna herbatkę zrobic, tak zrobiłam i miałam wyjętą noc – do 9 rano nastepnego dnia nie bylo mowy o spaniu. Czy to jest pomyłka? Czy ma prawo tak działać??

  1. avatar Jarmush 11 września 2020 o 14:25

   różne rzeczy się zdarzają, niedawno koleżanka mi napisała, że maca ją wycisza i bierze na noc. Rozumiem, że Ashwa zadziałała jak energetyzer?

   1. avatar barbie 11 września 2020 o 17:43

    Jak mega mega energetyzer, ale co dziwne gdzies 2 godz po wypiciu zaczelo mi byc koszmarnie, poprostu przejmująco zimno – i to trwalo 1.5 do 2 godzin, a potem wrocilo do normy, oprócz snu

 4. avatar Słodka 16 września 2020 o 07:18

  Cześć Pepsi, jak wyjść z uzależnienia od cukru? Od dwóch lat zmieniam powoli moją dietę, w zasadzie zmiany były dla mnie łatwe, odstawienie glutenu i laktozy to pikuś, po prostu wymyśliłam sobie inne posiłki, i już przyzwyczaiłam się do nich. Czyli dużo owoców, suplementy, spirulina i inne, post przerywany (mam 2 okna jedzeniowe trwające po godzinie). Umiem gotować i przyrządzam sobie pyszne posiłki z warzyw i ryżu, i oliwy, czasem ryby. Czasem bakalie. 4 szklanki różnie, bo w pracy. ALE jakoś nie odpadają te paskudne słodycze. Nie kupuję, tylko co chwilę ktoś mnie obdarowuje czekoladą, albo mojego synka, albo mąż sobie kupi, ale też dla nas, teściowa pilnuje żeby zawsze w szafce było coś dla niespodziewanych gości. Nie mam smaka na ser, ani na mięso, ani na pizzę, tylko ta czekolada. Ostatnio Babcia mi dała moja ulubioną tą z okienkiem, i chciałam tylko jedną kostkę tak na smak sobie ugryźć i resztę dać mężowi, ale za chwilę już nie miałam co dać mężowi. To jest straszne, jak się z tego uwolnić? Co jak w niedzielę w domu wszyscy jedzą lody? Co jak szwagierka upiecze malinową chmurkę i stoi na stole? I siedzisz przy stole i patrzysz na wszystkich jak to jedzą. Masakra. Gdy wszyscy przy stole jedzą pizzę i pachnie, to tez ciężko jest się oprzeć, ale to się zdarza może raz na 2 miesiące, i w między czasie nie myślę o pizzy, a o czekoladzie tak, i to prawie codziennie. Piję koktajle z surowym kakao, i bakalie jem, ale to nie to samo. Chciałabym móc patrzeć na słodycze obojętnie, bez natychmiastowego ssania i ślinotoku. Co robić?

  1. avatar Jarmush 16 września 2020 o 12:22

   Zastanów się, skąd to życie, ta gra, podsuwa Ci takie próby, czego możesz się nauczyć, gdy sobie odmówisz, a czego gdy pofolgujesz. Na to jest tylko jedna metoda. Zjedz, ale w bardzo krótkim oknie. Im więcej takich rzeczy na stole, tym, bardziej skróć okno jedzeniowe, a wydłuż okno postu. jedz tylko 3 godziny dziennie i 21 pość. O wiele łatwiej jest nie zjeść ciasta, niż zjeść go mało. Więc w oknie tak, poza oknem zero 😀

  2. avatar Przemko :-) 17 września 2020 o 16:54

   https://www.pepsieliot.com/diety/9588/jak-jesc-intuicyjnie-kiedy-twoja-intuicja-chce-tylko-paczke-chipsow.html
   Co jakiś czas pada takie samo właśnie pytanie. Zapoznaj się z doświadczeniami czytelniczek opisanych w komentarzach. No i oczywiście cały artykuł Emy polecam 🙂

 5. avatar Marzena 14 marca 2021 o 10:16

  Witam. U mojej córeczki 4 lata właśnie zdiagnozowano CT1- i do tego pompa, bo tak ja usłyszałam w szpitalu „teraz są takie trendy”.
  Proszę pomóżcie, gdzie iść, może polecicie kogoś kto pomoże wejść w ta dietę i poprowadzić.Bo wiem że ona nie ma cukrzycy, a u tak małego dziecka nie wierzę że trzustka albo wątroba jest już tak zniszczona że nie da rady się zregenerować…..
  Proszę poradzicie coś.
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 14 marca 2021 o 15:34

   Niestety to są poważne rzeczy! Powinnaś znaleźć jakiegoś dobrego lekarza, czy lekarza naturopatę i to jak najszybciej. Cukrzyca może pojawić się u dziecka w każdym wieku. Jeszcze kilkanaście lat temu cukrzyca u najmłodszych dzieci rozwijała się wyjątkowo rzadko. Ostatnio jednak zapadalność na tę chorobę u dzieci do 5 roku życia bardzo szybko wzrasta. Najczęstszą postacią cukrzycy u dzieci w wieku powyżej 6 miesiąca życia jest cukrzyca typu 1, spowodowana znacznym niedoborem insuliny, który jest następstwem autodestrukcji (samozniszczenia) wysp trzustkowych produkujących ten hormon. To choroba autoimmunologiczna. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4219937/

   1. avatar Iga B 21 kwietnia 2021 o 16:14

    Hej, ja też poszukuję kogoś kto poprowadzi 4 latka do zdrowia, bez skazywania go na insulinę. Poradzicie gdzie się udać!

    1. avatar Pepsi Eliot 21 kwietnia 2021 o 16:43

     Nie znamy niestety <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum