logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 317 404
281 online
32 713 VIPy
Reklama

ORGANICZNY GORZKI MELON
BITTER MELON This is BIO
IDEALNY DLA TWOJEJ TRZUSTKI

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Cukrzyca, w tym o leczeniu cukrzycy typu 1, kontrowersyjny wpis o przekonaniach

Dlaczego tak bardzo trzymasz się swoich przekonań, i nie chcesz powiedzieć: sprawdzam?

Ziemia może być płaska, sprawdź.

Żeby nie było, w żaden sposób nie walczę z systemem lecznictwa, z matrixem farmaceutycznym, generalnie z nikim nie walczę i Tobie też walkę i barykady odradzam. Oczywiście w żartach nazywam lekarzy dochtore, a alternatywnych znachore, jednak akceptuje też dziwne postawy ludzkie, z powodu natrętnych programów tych ludzi ego.

Gdy wrzuciłam artykuł o dobrej żywności i dobrych prognozach dla ludzi z cukrzycą typu 1, zostałam zaszantażowana przez przewodnicząca jakiegoś zgrupowania rodziców dzieci z cukrzycą typu 1, oraz właśnie matkę dziecka chorego na cukrzycę typu 1, dwa w jednym. Machnęłam ręką i usunęłam artykuł, ponieważ jeszcze wtedy nie potrafiłam akceptować świata takim jaki jest i widzieć sens i pozytyw we wszystkim.

Czy mądrze jest sądzić, że Ziemia jest płaska? I podawać 200 dowodów na to, że tak jest? Nie ma co tego rozpatrywać w kategoriach mądrze, czy głupio, ale w kategoriach potrzebnego sceptycyzmu. Trzeba być sceptycznym do cudzej prawdy, bowiem wahadła mają inne cele niż poplecznicy, których aktywizują. Dobrze jest samemu porozkminiać, zrozumieć, dowiedzieć się.

przecież widać, że jest płaska jak stolnica

Dopuść istnienie czegoś, do czego kompletnie nie jesteś przekonana, gdyż przekonania to więzy, pęta, samoprzyduszanie.

Nasza rzeczywistość jest wirtualna, czyli jest to strumień danych z komputera w systemie jedynek i zer. Tak jesteśmy zapisani, Możesz zapisać bryłę, która będzie kulą, albo figurę płaską, która będzie kołem. W tej rzeczywistości mamy dokładnie sprecyzowany układ trójwymiarowy i dlatego na swojej drodze spotykamy struktury przestrzenne trójwymiarowe, takie jak kula, stożek i inne bryły. W systemie dwuwymiarowym wszystko działoby się na płaszczyźnie, a w systemie jednowymiarowym na prostej. Jednak ponieważ to wszystko co widzimy i tak jest strumieniem danych zapisanych przy pomocy jedynek i zer, w jakiś sposób wszystkie wymiary też są prawdą w naszej rzeczywistości.

Można się zastanawiać dlaczego samolot nie musi co pewien czas obniżać swojego dzioba, skoro Ziemia jest kulą, a on leci równolegle do jej, podobno zakrzywionej powierzchni? Owszem, pilot nie musi korygować i nachylać samolotu z bardzo prostego powodu, czyli praw fizyki mechanicznej, która działa w tej rzeczywistości, na planie tej gry. Tak działa grawitacja na tym planie.

I gdy przyjrzeć się pozostałym postulatom „Płaskoziemców”, jak to, że wciąż widzimy tę samą stronę Księżyca, to również pomimo pozornej logiki i oczywistości, postulaty te wynikają z nieznajomości fizyki, albo świadomej chęci zrobienia w bambuko innych awatarów.

Jednak zagłębienie się w temat płaskiej Ziemi jest właściwe, dlatego, że w poszukiwaniu prawdy trzeba podważać wszystko co wydaje się niepodważalne. Ludzie robią rzeczy, które inni uważali za niemożliwe, tylko dlatego, że o tym nie wiedzieli. gdyby wiedzieli, że to jest niemożliwe do zrobienia, ego nigdy by nie dopuściło, aby to zrobili.

Czy rodzice dzieci z cukrzycą typu 1, i generalnie ludzie z cukrzycą, nie chcą już niczego poszukiwać?

Są pewni, że Ziemia jest okrągła, skoro tak naprawdę jest bryłą opisaną językiem komputerowym 3D, jest iluzją więc. Może nawet wybitnie kontrowersyjne teorie sprawdzić by mogli rodzice chorych dzieci? Dlaczego z założenia nie?

Przecież powiedzenie, że Ziemia jest płaska nie oznacza odrazu, że ktoś z tego powodu ucierpi, natomiast wielkie pieniądze wydane na kosmiczne akcje i loty poza orbitę okołoziemską, mogłyby okazać się ściemą, chociaż zapewne nie są. Inne pytanie jest takie, na kijaż pana tam się lata?

Z drugiej strony wszystko i tak jest ściemą., bo to gra. Uczymy się grać jak najlepiej, obniżać entropię i w strumieniu danych rozumieć jeszcze więcej i wzrastać, ewoluować, kochać.

Wracając do cukrzycy typu 1.

Gdy cukrzyk typu 1 przechodzi na dietę ubogą w węglowodany i nie przyjmuje więcej insuliny, fruktoza w odpowiednich owocach może stać się dla niego dobrym węglowodanem, gdyż nie wymaga insuliny, by dostać się do komórek mięśniowych. Tuż po zjedzeniu, fruktoza żyłą wrotną pędzi do wątroby, omijając yyy … trzustkę. To jest dowiedzione klinicznie.

Należy więc jeść odpowiednią ilość owocowych cukrów oraz kwasów: cytrynowego i jabłkowego, w przeciwnym razie wątroba zaczyna wytwarzać za dużo glukozy, co skutkuje niekontrolowanym wzrostem poziomu cukru we krwi i postępującą ketozą (powstawaniem ketonów i ketokwasów z tłuszczu).

Z kolei dieta o dużej zawartości błonnika, bogata w warzywa zielonolistne i owoce, oraz rośliny strączkowe pomaga radzić sobie z cukrzycą typu 2 znacznie lepiej niż diety zalecane przez dochtore. Taka dieta przyczynia się do stabilizacji poziomu cukru równie skutecznie, co lekarstwa.

Unikaj robienia flaszek i darcia faj, bowiem alko pogarsza tolerancję glukozy u cukrzyków oraz zwiększa ryzyko uszkodzeń wzroku i nerwów, z kolei darcie faj grozi uszkodzeniem nerek i chorobą serca.

Wprawdzie ostatnio dr. Jaśkowski nawinął, że palenie nie wywołuje raka, ale zwiększona zachorowalność na raka płuc związana jest z ogromną ilością nuklearnych wybuchów, które są zatajane przed obywatelami świata, dopóki nie przyjmą postaci ekstremalnie widocznej (wybuchy), jak Czarnobyl, czy jeszcze większy kataklizm Fukushima. Nie muszę się jednak zgadzać z doktorem Jaśkowskim, chociaż bezwględnie akceptuję jego prawo do wyrażania swoich prawd (nie piszę przekonań celowo, bo świadomi ludzie nie posiadają przekonań, nie mają kiły po prostu).

Widziałam palacza, który rano wręcz wypluwał płuca i substancje smoliste. Gdy przestał drzeć faje, koszmarne ataki kaszlu też się skończyły, a takie rzeczy mogą wywołać raka palacza wręcz mechanicznie. Z kolei punktu widzenia marketingowego to świetny tytuł: Co tak naprawdę wywołuje raka płuc, w tym u nałogowego palacza? Nie, że palenie?

na początku jest seksownie

potem jednak mniej:)

Wracając do cukrzycy, prawie zawsze należy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Należy też włączyć szczególne składniki odżywcze i środki lecznicze kontrolujące poziom cukru we krwi. Najważniejsze z nich to aktywna witamina B6, nikotynamid (B3 w takiej formie), chrom, magnez, cynk i spirulina. Najlepiej jest wprowadzać nowe pokarmy i środki lecznicze pojedynczo zamiast kilku naraz, gdyż wówczas można podglądać działanie poszczególnych suplementów na bierząco.

Bierze się rozmaite suplementy ukierunkowane na poprawę określonych zmian zwyrodnieniowych. Oczyszczanie okresowe, trwające od 1 dnia do około 3 tygodni, jest najskuteczniejszym sposobem na regulowanie poziomu cukru we krwi, ponieważ usuwa podstawową przyczynę utraty zdrowia, a mianowicie nagromadzone toksyny, resztki białek i tłuszczów, które utrudniają normalne funkcjonowanie komórek i blokują ich oddychanie.

Oprócz usprawnienia metabolizmu i stabilizacji poziomu cukru we krwi innym głównym celem oczyszczania jest usunięcie wapnia, tłuszczu i cholesterolu z naczyń krwionośnych. A jednak film z tłuszczu nie jest dobrym rozwiązaniem dla cukrzyków nawet jakby wszyscy twierdzili, że cholesterol jest spoko.

O ile w przypadku cukrzycy typu 1 niezmiernie ważne jest oczyszczanie organizmu oraz dieta niewymagająca insuliny, to prawdziwym wyzwaniem jest jednak przywrócenie zdolności trzustki do wytwarzania insuliny.

Absolutnym priorytetem jest powstrzymanie reakcji autoimmunologicznych względem trzustki oraz oddziaływanie na nią odpowiednimi terapiami naturalnymi.

W tym celu należy:

Unikać żywności wzmagającej te reakcje, zwłaszcza zawierającej białko z krowiego mleka A1 (kazeinę) i gluten.

Zażywać duże dawki aktywnej witaminy B6, cynku i nikotynamidu (oprócz innych witamin z grupy B), aby zapobiec powstawaniu kwasu ksanturenowego i uniknąć skutków pyrolurii.

Stosować program oczyszczania jelit za pomocą środków przeciwbakteryjnych, utrzymując niski poziom glukozy we krwi.

Pobudzać trzustkę bezpośrednio przy pomocy refleksologii, okładów z olejku rycynowego, akupunktury, pulsatora magnetycznego lub wizualizacji. Widzisz już swoją trzustkę jako zdrową i masz mocny zamiar osiągnąć ten cel, będziesz więc zdrowa.

Używać substancji alkalizujących w celu utrzymywania zasadowego odczynu moczu.

Dr Carey Reams

Nieżyjący już dr Carey Reams zasłynął tym, że wyleczył tysiące cukrzyków przy pomocy trzytygodniowej kuracji sokiem z cytryny. Pacjenci pili dziesięć razy dziennie albo co godzinę szklankę zawierającą 1/10 soku z cytryny i 9/10 wody, a po 3 tygodniach przechodzili na nieuczulającą dietę bez kazeiny i glutenu. Głównym celem kuracji była poprawa działania wątroby.

Fragment wywiadu z dr. Reamsem (pełny tekst znajduje się pod tym adresem.

Ilekroć podaje się małym dzieciom insulinę, wyrządza się im wielką krzywdę. Insulina nigdy nie powinna być podawana dzieciom poza krytycznymi przypadkami. Dzieciom chorym na cukrzycę bardzo służy właściwa dieta. Pomogłem tysiącom z nich i żadne z nich nie potrzebowało insuliny.

Różnica między hipoglikemikami (hipoglikemia z wiki, to niedocukrzenie,stan, w którym ilość glukozy we krwi (poza żyłą wrotną) spada poniżej 3,9 mmol/l, inne jednostki 70 mg/dl) a diabetykami jest taka, że diabetycy muszą ograniczyć i w końcu wstrzymać przyjmowanie insuliny.

My, lekarze, nie możemy i nigdy nie będziemy mogli zrobić tego za nich. O dziwo, nie sprawia im to jednak większych trudności. Gdy tylko funkcjonowanie ich wątroby ulega poprawie, głód insulinowy drastycznie spada, nawet w ciągu kilku dni. 

Reklama

TU ZNAJDZIESZ PODSTAWOWY PAKIET IDEALNY DO OCZYSZCZAJĄCEJ KURACJI 4 SZKLANEK, a wszystko na bazie wody z sokiem z cytryny


Nie muszę chyba dodawać, że po takiej kuracji, wracasz do normalnej higieny ciała, czyli codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek, coś jak mycie kłów. Stale i stale.

Podsumowująca lista suplementów:

1. Aktywna witamina B6 (właśnie w aktywnej formie 5′-fosforan pirydoksalu)
2. Cynk
3. BIO Spirulina
4. B3 jako Nikotynamid
5. Inne witaminy z grupy B
6. Chrom
i
7. Magnez

Oraz do 5 dniowego oczyszczania jelit z Candidy metodą Waltera Lasta:

1.Psyllium Husk
i
2. na przeczyszczenie Sól Epsom
3. Jako środek bakteriobójczy Last poleca taki, który ma zdolność przenikania przez błony biologiczne na przykład posiekany czosnek, albo 5 do 10 kropli płynu Lugola (przy czym należy pamiętać, że sporo osób jest na taki jod uczulonych)
oraz opcjonalnie
4. saszetka z enzymami, w tym z bromelainą i papainą, oraz błonnikiem

Źródła: z książki Waltera Lasta „Jak wyleczyć się z cukrzycy?”

owocek

(Visited 6 947 times, 4 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Misza 6 października 2018 o 22:30

  Droga Pepsi nie o cukrzycy więc z górki sorki, moja córka ma drobne krostki na przedramionach….czyli co ?

  1. Piotr 7 października 2018 o 06:47

   Pewnie się szlajała z jakim chłopaczyskiem ………-:)

  2. In 7 października 2018 o 11:48

   Hej. U mnie zniknęły po odstawieniu nabiału. Ale nie wiem czy to reguła .

   1. Misza 7 października 2018 o 18:45

    Dzięki In, tak właśnie myślałam, bo wyszła nietolerancja, ale od miesiąca nie je nabiału i wciąż są, chyba, że za plecami pochłania, ma 12 lat więc silna wola jest słaba 🙂

    1. Pepsi Eliot 7 października 2018 o 18:49

     silna wola ludzi starszych też 🙂

 2. Martitka 7 października 2018 o 09:27

  Czy kolagen Tib przerwie autofagie przy poście przerywanym (2 lyzeczki)?

  1. Pepsi Eliot 7 października 2018 o 09:52

   Raczej tak, zacznij nim okno z jedzeniem, lub zamnknij

 3. Ilona 7 października 2018 o 11:43

  haha

 4. Mama cukiereczka typu 1 25 października 2018 o 15:50

  Czy w ogóle jest możliwe przywrócenie trzustki do wydzielania insuliny?

  1. Pepsi Eliot 25 października 2018 o 17:08

   wszystko się zdarza

 5. Emi 31 lipca 2019 o 00:21

  Czy oczyszczanie jelit, przyjmowanie wspomnianych wit. I odpowiednia dieta może być wprowadzona u 6letniego chłopca? Dodam że zachorował 6 miesięcy temu. No i co z odpowiednimi owocami zawierającymi fruktoze a mozliwe ze stanowiłyby weglowodany u chorego na cukrzycę 1??jakie to owoce odpowiednie??hmmm. Wszystko dobrze, ale brakuje szczegółów, a rażąco mnie te reklamy suplementów m.in gdy czytam to co Pani pisze…

  1. Pepsi Eliot 31 lipca 2019 o 07:22

   Przeszkadza Pani moja reklama, w moim tekście, na mojej prywatnej, opłacanej przeze mnie stronie? Reklama, którą może Pani po prostu pominąć, do tego chce Pani, abym pochyliła się nad Pani sprawą? Chce Pani coś ode mnie, jednocześnie jest Pani niemiła? Rozumiem to, gdyż choroba dziecka jest czymś bardzo przykrym.

   Artykuł należy traktować poglądowo, na stronie GreenMedInfo znajdzie Pani być może więcej informacji.

 6. Emi 31 lipca 2019 o 14:38

  Zapewniam, że nie miałam zamiaru Panią urazić, a jestem naprawdę wdzięczna,takim osobom jak Pani za to co Pani robi, bo w ten sposób pomaga Pani ludziom choć trochę myślącym O tym co się wokół nas dzieje… Porostu jakoś drażni mnie, gdy czytam coś mądrego, otwiera mi umysł artykuł, komentarze i mądre wskazówki załóżmy a tu nagle reklama suplementu o którym przed chwilą czytałam bądź jeszcze czytam. To powoduje, że robię się nieufna co do treści tekstu, ot co. Ale dziękuję w ogóle za Pani uwagę i pozdrawiam serdecznie…zawsze chętnie odwiedzam takie blogi jakie prowadzi Pani i jestem wdzięczna za to☺

  1. Pepsi Eliot 31 lipca 2019 o 17:25

   A więc z miłością do Emi i synka, dużo zdrowia

 7. Emi 31 lipca 2019 o 18:52

  Dziękuję☺

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *