Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 256 555
38 online
35 508 VIPy

Cytrynian magnezu przyczynia się do likwidacji refluksu w 3 krokach …

3 kroki do trwałego przezwyciężenia zgagi i refluksu żółciowego

Dość łatwo napisać, a nawet uwierzyć, 3 kroki do tego, 5 do tamtego, 11 stopek do wyleczenia się z boreliozy, z autoimmunologicznej przypadłości też, jak z RZS, czy z Hashimoto.

I robisz to niby i robisz, i to nie działa. Oczywiście, że nie robisz wszystkiego, bo nie masz kiedy, ale podobno co trzeci dzień wchodzą 4 szklanki, a na bank w weekendy. I sumuje się brak samodyscypliny z niedoskonałością metody, i powstaje kolejne rozczarowanie.

No i tak naprawdę 3 kroki nie oznaczają 3 kroków, ale trochę więcej, ale skoro kuszą Cię rozwiązania lapidarne, dostajesz to co chcesz. Pepsi podaj mi prosty sposób na sukces życiowy, ale tak najlepiej w dwóch słowach

Niby 1 krok

Jeśli stosujesz i lukrecję DGL i pijesz regularnie sok z selera, czy ziemniaka, robisz rzecz z gotowanej marchewki, a H.pylori wciąż Ci dokucza, to niestety być może trzeba wziąć potrójną antybiotykoterapię, czyli udać się do lekarza. Czasami to jest najlepsze wyjście, ale należy zrobić to świadomie, odrazu założyć jakie antybiotyk zrobi spustoszenie w Twoim układzie trawiennym niszcząc biomikrofilm w twoich jelitach.

Odrazu to załóż i zacznij działać. Biorąc dużo probiotyków w godzinach jak najbardziej oddalonych od dozy antybiotyku, a tuż po kuracji przystąp do zmasowanego działania.

Po kuracji jak najszybciej uodpornij swoje ciało złożonym preparatem minerałowo witaminowym, jak Greens & Fruits, oraz to co zwykle,D3 z K2 i antyzapalna Omega 3. Oczywiście antyoksydanty w diecie, w 4 szklance,

4 szklanki czynność medytacyjna

Jeszcze w trakcie kuracji zadbaj o swoją pochwę jeśli ją posiadasz, a dokładnie o wielką ilość pałeczek Doderleina, czyli pałeczek Lactobacillus, mówiąc jaśniej, kwasu mlekowego.

Zakwaszaj pochwę jogurtem bio, a jak to będzie za mało wprowadź jakiś czopek zapisany od ginekologa. Jeśli tego nie zrobisz, może jeszcze w trakcie kuracji antybiotykowej pojawić się grzybica pochwy, a ten stan zapalny sromu, może aktywować bakterie e-coli w Twoim pęcherzu i lawinowo pojawi się zapalenie pęcherza, a gdy pojawi się białko w moczu, dla bezpieczeństwa, aby uniknąć dializy w święta weźmiesz znowu antybiotyk i tak się wszystko zapętli, że w wieku 40 lat będziesz po prostu chora z powodu niezrozumienia, jak działa Twoje ciało.

Leczenie przerostu drożdży w tym czasie jest takim samym priorytetem jak H.pylori, dlatego gorzkie zioła, olejek oregano lub kwas kaparowy powinny być w użyciu.

Leczenie przerostu bakterii w jelicie cienkim będzie także Twoim obowiązkiem. Ważne są probiotyki potrafiące znormalizować funkcje jelit, dedykowane wręcz IBS i SIBO, jak właśnie S. Boulardii, które należy brać na początku jedzenia w ilości 2 kapsułek, 2 razy dziennie, przez 2 miesiące.

Jakby 2 krok

No i dieta, dieta, dieta. Brzmi nudnie, ale bez zmiany diety na antyzapalną nie zobaczysz zmian w swoim złym trawieniu. Masz już za sobą krok pierwszy, teraz mus, żebyś weszła na drugi level i zrobiła to:

 • Wyeliminowała nabiał i gluten
 • Wyeliminuj alko, kofeinę, cytrusy, pomidory i pikantności
 • 3 godziny przed snem nie dręcz ciała jedzeniem
 • Nie zbliżaj się do fast foodów
 • Unikaj przetworzonej żywności
 • Póki co, jedz gotowane potrawy, takie jak gotowane warzywa i ryż, a jak jesz mięso, to gotowana na parze dzika lub z organicznej hodowli ryba będzie dobrym pokarmem. Jeśli jesz kurczaki, to gotowany drób bio kurczaka także.
 • Na razie unikaj surowej żywności.
 • Jedz mniejsze, częstsze posiłki, co najmniej 4 do 5 razy dziennie.

To jest niestety wymóg przy refluksie żółciowym, gdyż ból żołądka i zgagę odczuwa się, gdy jest pusty, jak i trochę za bardzo wypełniony.

 • Jeśli cierpisz na refluks żółciowy póki co post przerywany nie jest dla Ciebie.

I wolne 3

W końcu dochodzisz do tak zwanego kroku trzeciego, ale widzisz, że to tak naprawdę dwudziesty, czy trzydziesty.

 • Podczas każdego posiłku bierz od 2 do 3 kapsułek enzymów trawiennych.
 • Ponownie zaszczep swoje jelita zdrowymi bakteriami za pomocą probiotyków.
 • Bierz cynk, w badaniach wykazano, że suplementacja cynku ma ochronny wpływ na barierę nabłonkową linii komórkowych dla modeli zwierzęcych i ludzkich w różnych patologiach, w tym przewlekłej ekspozycji na alkohol, stres cieplny, biegunki, zapalenie jelita grubego, inne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, a nawet niektóre schorzenia neurologiczne. (1)

Jednak optymalny poziom cynku i jego najlepsza forma dostarczania do różnych docelowych tkanek nadal wymagają dalszych badań, podobnie jak precyzyjne mechanizmy zaangażowane w jego regulację.

 • Na podstawie badania (2) okazuje się, Zinc-l-carnosine, czyli połączenie cynku z karnozyną, w ilościach w sumie (cynk z karnozyną) pomiędzy 75 a 150 mg, 2 razy dziennie między posiłkami, działa antygerdowo i było szeroko badane i jest często stosowane w Japonii.
 • Kuracja glutaminą również będzie działała prozdrowotnie na ochronę błony śluzowej żołądka i jelit.

 

Pomocny wpis:  Protokół testowania glutaminy przy nieszczelnym jelicie, a dr Mark Hyman, praktykujący lekarz, założyciel UltraWellness Center zaleca branie od 3 do 5 gramów glutaminy w proszku rozpuszczonej w wodzie, 2 razy dziennie, aby właśnie leczyć błonę śluzową jelit.

 • Dodatkowo na kwadrans przed posiłkiem bierz 2 lub 3 tabletki Lukrecji DGL.

cytrynian magnezu TiB

 • Należy też brać od 200 do 350 mg  cytrynianu magnezu, i w porcjach podzielonych.
 • Natomiast zalecenia większej ilości magnezu powinien monitorować lekarz.

Dr Mark Hyman w związku z chorobą refluksową zaleca taką porcję cytrynianu magnezu aż 2 razy dziennie.

Jak widzisz, nie są to sensu stricte 3 kroki, a z tuzin, czy 15, ale warto to zrobić, gdyż refluks to nie tylko nieprzyjemne odczucie, że piecze, ale dalsze antyzdrowotne konsekwencje i po co Ci one?

owocek


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Źródła

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4231515/
 • (2) clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03467438
 • huffpost.com/entry/3-simple-steps-to-elimina_b_649609?guce_referrer

(Visited 9 746 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar JarekDz 25 lutego 2020 o 13:12

  polecisz jakąś lukrecje dgl do ssania ?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2020 o 16:09

   nie widziałam w Polsce do ssania

   1. avatar JarekDz 25 lutego 2020 o 17:46

    nie musi być do ssania? może być w kapsułkach do połknięcia?

    1. avatar Jarmush 25 lutego 2020 o 18:23

     oczywiście

     1. avatar Stanisław Skubel 25 lutego 2020 o 18:42

      znalazłem dgl z aloe vera może być? …

     2. avatar Jarmush 25 lutego 2020 o 20:58

      może być

     3. avatar Stanisław Skubel 27 lutego 2020 o 12:53

      Tylko taka do połknięcia będzie działać tylko w żołądku a juz na przełyk nie

     4. avatar Jarmush 27 lutego 2020 o 14:47

      masz rację, że lepsza jest do ssania

   2. avatar Stanisław Skubel 25 lutego 2020 o 17:50

    ….

    1. avatar Jarmush 25 lutego 2020 o 18:39

     Nawet tego nie publikuję, bo jest to wybitna bzdura
     poszukaj w badaniach, jest dokładnie odwrotnie:
     https://www.drweil.com/health-wellness/body-mind-spirit/heart/heart-beating-too-fast/

  2. avatar Peperoni 3 stycznia 2021 o 21:37

   1. avatar Pepsi Eliot 3 stycznia 2021 o 22:50

    Proszę nie spamować, tym bardziej, że to bardzo słaba firma

 2. avatar Natka 25 lutego 2020 o 15:25

  Pepsi, piszę z pewnym kolegą (znamy się od dawna, zawsze się sobie podobaliśmy). Jest u niego zaangażowanie, sam pierwszy inicjuje kontakt. Mieliśmy się spotkać i zaproponował mi spotkanie powiedzmy o 16 na 19 tego samego dnia – odmówiłam, bo po prostu już miałam coś zaplanowane i wczoraj była powtórka z rozrywki, też zaproponował spotkanie na 2h przed potencjalnym spotkaniem i ja nie mogłam. Oczywiście ja też proponowałam spotkanie, ale on na to, że nie może się ze mną kilka dni wcześniej umówić, bo nie wie czy mu coś nie wypadnie. Jak interpretować takie zachowanie faceta, czy przez miesiąc sobie nic na wieczór nie planować, żeby wreszcie doszło do tej 1szej randki?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2020 o 16:07

   Jeszcze nie za bardzo mu na Tobie zależy, bardziej jest to chęć zabicia czasu. Przeczekaj to może. Może umów się z kimś innym?

   1. avatar Natka 25 lutego 2020 o 16:11

    wokół mnie jest bardzo mało facetów, nie planowałam z nim w głowie dzieci i ślubów (nawet mnie to nie kręci), ale w sumie bardzo dobrze się zawsze dogadywalismy, więc chciałam się z nim spotkać 🙁

 3. avatar Doriss 26 lutego 2020 o 07:29

  Hej Pepsi 🙂 Czy przed badaniem poziomu wit. D odstawić też Greens & Fruits?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2020 o 13:43

   Tak, bo tam też jest, niewiele ale jest

 4. avatar Przemko :-) 26 lutego 2020 o 20:03

  Wydaje się mało logicznym zażywanie probiotyków w trakcie antybiotykoterapii. Zapewne coś tam przetrwa. Ale czy w wystarczającej ilości. Nie bardzo da się to kontrolować. No i do tego, te wredoty złe bakterie, też się będą chować po kątach. Aby najszybciej jak tylko to możliwe zająć pustosan po armagedonie.

  Aby temu zaradzić jest pewien sposób i jest to …? … probiotyk właśnie!
  „Przemo co ty wypisujesz? Czy ty w ogóle czytasz, to co piszesz?”
  Otóż, to nie pomyłka. Bez żadnego problemu i obaw razem z antybiotykami koniecznie należy stosować SACCHAROMYCES BOULARDII – https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html
  Mimo, że jest to również probiotyk, to Sacharomyces nic sobie nie robi z antybiotyku. Gwiżdże na niego. I śmieje mu się w nos.
  Dlaczego? Ano dlatego, że to są drożdżaki. A drożdżaki nie boją się antybiotyków. Zasiedlają one pustoszejące jelita jeszcze w trakcie gdy złe bakterie nie są w stanie tego robić. Boulardii niejako „trzyma” miejsce dla prawidłowych, pożytecznych bakterii.

  Czytając drożdżaki zaraz przychodzi na myśl Candida. Ale i tutaj nie ma obawy. Saccharomyces, to jest zupełnie inny rodzaj grzyba. On nie kolonizuje jelit na stałe. Wspomaga nasz organizm, a następnie usuwa się w cień. Bardzo nie doceniany, a wielce dobroczynny probiotyk.

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2020 o 20:47

   z kolei czytałam opracowanie, żeby już w trakcie brać, tylko w czasie jak najbardziej oddalonym,

   1. avatar Przemko :-) 28 lutego 2020 o 19:44

    Jest to jak najbardziej logicznie uzasadnione.
    Natomiast są przypadki, w których można by nawet pominąć antybiotykoterapię. Istnieje mianowicie badanie na niemowlakach-wcześniakach, które udowodniło, że w infekcjach grzybiczych Saccharomyces boulardii były równie skuteczne co antybiotyk nystatyna.
    Podaję numer badania na PubMed, bo jak wklejam cały link, to informuje mnie, że to spam.
    Numer badania to: 23703468

 5. avatar Stanisław Skubel 26 lutego 2020 o 23:24

  Kiedy najlepiej brać ten cytrynian magnezu? Na noc przed snem ?

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2020 o 05:59

   magnez można brać w dowolnym czasie, okołotreningowo, rano na uzupełnienie, wieczorem uspokajająco na dobry sen. Z powodu refluksu raczej rano.

   1. avatar Stanisław Skubel 27 lutego 2020 o 12:29

    A nie jest tak, że cytrynian magnezu podawany z posiłkiem będzie odkwaszał żołądek i powodował złe trawienie? Czy lepiej brać w odstępie posiłków

    1. avatar Jarmush 27 lutego 2020 o 14:49

     ja biorę przed jedzeniem

   2. avatar Jarmush 27 lutego 2020 o 14:54

    wracając do magnezu, gdy się obawaisz nadmiernej alkalizacji, dodaj grudkę szarej soli morskiej okołoposiłkowo, jak zaleca Bołotow

 6. avatar pipilok 16 września 2020 o 10:57

  Podczas każdego posiłku bierz od 2 do 3 kapsułek enzymów trawiennych

  Jak to?? Nie za dużo?

  1. avatar Jarmush 16 września 2020 o 12:06

   należy bardzo szybko ułatwić trawienie białka i tłuszczu, natomiast wpis jest jak zwykle poglądowy, nie jestem lekarzem i zalecam konsultację moich sugestii z lekarzem.

   1. avatar pipilok 16 września 2020 o 18:21

    a jakie enzymy polecasz i czy masz może lukrecję dgl?

    1. avatar Jarmush 16 września 2020 o 20:04

     Na razie nie mamy enzymów, ziół też nie

     1. avatar pipilok 16 września 2020 o 20:13

      a macie listę życzeń? jestem chętna na zakup, szczególnie lukrecji.

     2. avatar Jarmush 17 września 2020 o 07:32

      <3

   2. avatar Zośka 18 września 2020 o 15:42

    Co to są te enzymy i Skąd je wziąć ?

 7. avatar beren 17 września 2020 o 20:54

  Pepsi. Co sadzisz o pepsynie +HCL ? Czytalam w kilku zrodlach ze pomaga.
  Dzieki

  1. avatar Jarmush 18 września 2020 o 04:47

   oczywiście, że pomaga w stosunku 1:4

   1. avatar Beren 18 września 2020 o 10:01

    Dzięki

 8. avatar Monika 18 września 2020 o 13:28

  Hej Pepsi!
  Mam problemy z trawieniem od ponad roku. Po gastroskopii błona śluzową nieznacznie zaczerwieniona, brak helico bacter, ale dość dużo żółci w żołądku. Po teście sody odbicie po ponad 10 min. Tarczyca, trzustka, wątroba ok. Celiakia wykluczona. Brak biegunek/zatwardzenia. Nie mam zgagi. Od ponad tygodnia czegokolwiek bym nie zjadła (nawet ryż + gotowane jabłko) czuję ból i ciężkość na żołądku + wieczorem wzdęcia i gazy. Czy wdrożyć 3 kroki które opisałaś czy coś byś jeszcze dodała/odjęła? Dzięki

 9. avatar Zośka 18 września 2020 o 15:41

  Pepsi , jest znaczna poprawa po tych wszystkich specyfikach o których piszesz typu lukrecja , glutamina itp oraz zmienie diety. Czy to znaczy ze helicobatera już nie mam? I mogę zostawić temat bez kontroli z czystym sumieniem ze się go pozbyłam? Nie mogę zrobić badania bo helikabaktera wykazała u mnie tylko gastroskopia zrobiona w marcu, mimo ze z badania kału i z krwi wyszło wtedy ze go nie mam. Więc nie chce powtarzać gastroskopii bo to bardzo inwazyjne badanie.

 10. avatar Gosia 3 lutego 2021 o 15:14

  Droga Pepsi, czy można zamiast cytrynianu brać jabłczan magnezu, czy też jabłczan działa gorzej/mniej? Love

  1. avatar Pepsi Eliot 3 lutego 2021 o 18:13

   Dobrze działa jabłczan, ale nie rozpuszcza się w wodzie, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html trzeba zamieszać i jak wiruje w szklance wypić <3

 11. avatar OlaKa 8 marca 2021 o 08:46

  Cześć.
  Od roku z różnym nasileniem mam problemy z jelitami i żołądkiem. Codzienne nudności, wzdęcia, kłucia pod prawym żebrem. Jestem szczupła, w TK mam lekko powiększona trzustkę (taka moja uroda) i małą torbiel w wątrobie, w żołądku hp+, po pół roku doszedł refluks (bez zgagi), całodniowy, ze stanami podgorączkowymi (żółciowy? Gazowy?) , przeszłam na sok z selera, potem z surowej kapusty aż w końcu zaczęłam brać antybiotyki na helicobacter. Dziś przestałam brać, refluks się bardzo nasilił, nie mogę funkcjonować, mam flegme i zaburzenia połykania, zjedzone migdałki. Nie wiem od czego zacząć. W kale widzę 3 mm kulki jakby twardego masła, ale badanie kału ok, kalprotektyna też. Lekarze twierdzą, że to nerwica i ibd, ale nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów, robiłam posiewy z kału, moczu i gardła na grzyby i bakterie, ujemne. Mam. Podejrzenie sm (choruję na borelioze 14 lat, leczyłam się naturalnie i było już całkiem ok).
  Proszę o jakiekolwiek wskazówki
  Ola

  1. avatar Pepsi Eliot 8 marca 2021 o 11:29

   Zacznijmy od badań, masz coś z tej listy: https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html
   z wynikami na mojego mesendżera na FB, wklej ten swój komentarz i moją odpowiedź. Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka?
   Przeczytaj ten artykuł https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/10331/domowe-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-nadzerek-wraz-z-helicobacter-pylori.html wprowadź kurację z marchewką zobaczymy, Zdiagnozowano refluks żółciowy?

 12. avatar Patrycja 31 lipca 2021 o 16:01

  Witaj Pepsi
  Studiuje Twój blog i próbuje znaleźć rozwiązanie na moje problemy ale nie wiem od czego zacząć. Od lat walcze z migrenowymi bólami głowy Rezonans wykazal obniżenie migdałków móżdżku okolo 3/4 mm do kanału rdzenia kregowego Lekarz wykluczył zespół Chiari. Za to dopatrzył sie zapalenia zatok dodam ze mam lekko skrzywiona przegrode nosową. Mam czasami wieczorami ataki ze sie trzęse tak jakby z zimna, dziwne dreszcze i mrowienie głowy, czuje ucisk w gardle szyi i uczucie guli w gardle, czasami mam wrażenie ściekania wydzieliny tylnej ścianie gardla. Do tego wszystkiego w październiku pp zapaleniu zatok straciłam wech. Jak po części wrócił to zmienił sie smak. Laryngolog twierdzi ze to refluks, neurolog i homeopata ze nerwica ale leczenie nie pomaga Może Ty coś doradzisz 🙁

  1. avatar Pepsi Eliot 31 lipca 2021 o 17:24

   Odporność

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniających i odżywiających 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki Cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 1 kapsułkę cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84. Ważne żeby brać ten wapń przy suplementacji magnezu.

   na marginesie

   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie

   Podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu candida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   do 4 szklanki dodatkowo pół płaskiej łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu bierz 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania (zanim nie zbadasz poziomu 25(OH)D
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Do tego zrób kurację cynkiem 1 kapsułka cynku TiB (jeśli się skończył na stanie, to i tak jest trochę w G&F TiB, a dostawa przybywa 7 lipca)

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Sprawdzaj pH moczu rano na czczo i o 12 w południe. (Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html)
   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić, ale Ty już masz badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Przeczytaj też ten artykuł https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/11409/infekcja-zatok-i-21-naturalnych-sposobow-leczenia.html i ten https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/4126/12-krokow-kontrowersyjnego-leczenia-kregoslupa-w-odcinku-szyjnym-i-nie-tylko.html, oraz ten https://www.pepsieliot.com/diety/13322/7-wyzwalaczy-twojej-migreny-mozesz-sie-tez-zdziwic.html

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 z K2
   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. avatar Patrycja 31 lipca 2021 o 18:37

    Nie robiłam testu na zakwaszenie żołądka Ale zrobię i dam znac jak wypadło

  2. avatar Beata 11 grudnia 2021 o 13:37

   Patrycjo,zbadaj poziom histaminy i enzymu diaminooksydazy,nieprawidłowe wyniki,to głowny problem migren,niestarwności,tzw.”trzęsiawki” i wiele innych dolegliwości.Warto poczytać o nietolerancji histaminy na tle niedoboru tego enzymu(w skrócie DAO).Ja to wszystko przerabiałam.Chodziłam od lekarza do lekarza.Sama zaczęłam zgłębiać wiedzę,zrobiłam te dwa badania i z wynikami udałam się do profesora alergologa…..i miałam rację,dobrze się zdiagnozowałam.Profesor potwierdził nietolerancję histaminy.Badania nie są tanie ok 500 zł za oba,ale naprawdę warto.
   Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 13. avatar Aleksandra 10 stycznia 2024 o 22:52

  Pepsi/Grzegorzadam/Przemko ile dokładnie gram sody (bo każda płaska łyżeczka jest inna :)) i ile ml wody by test wyszedł miarodajny? można mieć zgagę od cytrynianu wapnia i magnezu? biorę do dośc sytych posiłków-często ciężkostrawnych proporcję 2:1 czyli 1g cytrynianu mg i 2 g ca tak z 2 x dziennie, czasem jeszcze 1 gram mg na noc (tylko mg)

  1. avatar Pepsi Eliot 11 stycznia 2024 o 09:45

   nie,łyżeczzki mniej więcej są takie same, wystarczy mniej więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

 

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum