logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 294 066
149 online
32 641 VIPy
Reklama

WITAMINA C PROSTO Z NATURY
ROSEHIP This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Często masz nowe siniaki? Przekonaj się co to znaczy!

Zdarzyło Ci się obudzić o poranku i znaleźć na ciele siniaki, których nie było tam jeszcze wieczorem? Jeśli tak, witaj w świecie ludzi, którym siniaki zdarzają się co najmniej tak często jak mycie zębów. W dotykającym problemu badaniu uznano, że na 500 zdrowych dorosłych 18% z nich będzie miało problem z nadmierną podatnością na siniaki. Koniecznie przeczytaj poniższy tekst jeśli jesteś jedną z nich.

Skąd biorą się częste i niespodziewane siniaki?

Istnieje cała gama powodów, które przyczyniają się do częstego pojawiania się siniaków. Może to być niedobór konkretnych witamin, nieprawidłowości, które wpływają na naczynia krwionośne, zaburzenia krzepnięcia krwi, leki które zażywasz lub po prostu cienka skóra.

Siniak to nic innego jak krew zgromadzona pod skórą. Są rezultatem wycieku krwi z otaczających naczyń krwionośnych i znikają gdy ciało pochłania krew. Zazwyczaj siniaki nie pojawiają się same z siebie, tylko stanowią wynik drobnych (i mniej drobnych) urazów, jak uderzenie łokciem o framugę drzwi, co nie zawsze zapada nam w pamięci. A przynajmniej tak dzieje się u zdrowych osób.

Nie wszystkie siniaki muszą być powodem do obaw, szczególnie jeśli nie występują w towarzystwie innych objawów (chociażby krwawiący nos czy dziąsła). Zastanów się z jaką częstotliwością się pojawiają i czym mogą być spowodowane.

Co może powodować częste siniaki?

Niedobór witaminy C

Ludzkie ciało nie przechowuje dużych ilości witaminy C. Symptomami jej niedoboru może być łatwe siniaczenie, krwawienie dziąseł i niski poziom żelaza. Jeśli zdaje Ci się, że nie przyjmujesz wystarczających dawek witaminy C, zwróć uwagę na swoją dietę. Wzbogać ją o cytrusy, kiwi, dziką różę, camu-camu, ananasa, maliny czy paprykę. Zacznij korzystać z dobrodziejstw kwasu askorbinowego lub dobrej jakości witaminy C w dużej dozie aby uzupełnić niedobory.

Leki

Niektóre syntetyczne leki, szczególnie te przeciwzapalne, rozrzedzające krew i steroidowe, mogą podnieść prawdopodobieństwo występowania siniaków, ponieważ zakłócają one naturalną zdolność krzepnięcia krwi. Zwróć także uwagę na częstotliwość spożycia aspiryny i ibuprofenu.

Uszkodzenia skóry

Częścią roboty, jaką wykonuje skóra i tkanki pod nią, jest utrzymanie integralności naczyń krwionośnych i tkanek, które utrzymują wszystko na swoim miejscu. Czynniki, które szkodzą skórze, jak chociażby palenie papierosów, mogą spowodować, że tkanki będą bardziej kruche i w ostateczności nie uchronią naczyń krwionośnych, co może przyczynić się do częstszego powstawania siniaków.

Wiek

Z wiekiem skóra staje się cieńsza i traci część ochronnej tłuszczowej powłoki, która pomaga w ochronie naczyń krwionośnych przed uszkodzeniami. Z tego powodu o skórę należy dbać jak najwcześniej. Zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Ekspozycja na słońce

Oczywiście najpierw witamina D3, później cała reszta. Jeśli jednak bez odpowiedniego przygotowania i zdecydowanie za często eksponujesz swoją skórę na działanie promieni słonecznych, może to prowadzić do osłabienia naczyń krwionośnych i tkanek skóry, co z kolei może prowadzić do plamicy naczyniowej, najczęściej występującej u osób starszych. Do plamicy naczyniowej przyczynia się kruchość naczyń włosowatych, wynikającą z degeneracji tkanki łącznej podporowej. W jej wyniku siniakopodobne plamy pojawiają się na przedramionach.

Reklama

Tu znajdziesz swoją WITAMINĘ D3+K2 TiB® z holekalcyferolem z mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis, do ssania, która wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych


Niedobór witaminy K

Ostatni, ale nie najmniej istotny, jest niedobór witaminy K. Jest ona niezbędna do procesów krzepnięcia krwi, a także dla zdrowia układu nerwowego, kostnego i sercowo-naczyniowego. Do najczęstszych objawów niedoborów witaminy K należą krwawienia dziąseł, krwawienie z nosa, częste pojawianie się siniaków, łamliwość kości i pękające naczynka. U kobiet mogą występować obfite miesiączki. Czasem już miesiąc suplementacji tej witaminy przynosi ogromną ulgę i zmniejsza częstotliwość występowania siniaków.

Jak leczyć siniaki?

Zadbaj o występowanie w diecie witamin C, K i D3. Pomocna może być także arnika, czy to w formie maści czy homeopatu. Nie zapominaj także o przeciwdziałających stresowi oksydacyjnemu, chroniących skórę przeciwutleniaczach.

uściski:)

Źródła: uptodate.com/contents/easy-bruising

dermnetnz.org/topics/senile-purpura/

(Visited 2 963 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *