Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 473 789
104 online
32 707 VIPy

Czy bio-identyczne hormony to dobry marketing?

Czy bio-identyczne hormony to dobry marketing?

FAQ, czyli znachor odpowiada

Hejka Ciekawskim, czyli kolejny wpis z serii – jest pytanie, jest odpowiedź

Jestem czterdziestoczteroletnią weganką i mam już objawy menopauzy? Wiem, że nie zalecasz Pepsi farmaceutycznej HTZ, ale tyle się teraz mówi o bio-identycznych hormonach? Może to?

Yyy … niestety, albo, tak jak dr. Campbell pisze w swoim China Study, stety, kobiety na dietach roślinnych mają krótszy życiowy cykl rozrodczy. W rzeczywistości im mniej periodów występuje w życiu kobiety, zwykle mniejszą ma zawartość tłuszczu w masie ciała i niższy jest poziom estrogenów, tym mniej jest narażona kobieta na kilka bardzo nieprzyjemnych chorób. Estrogeny zakwaszają wszystkie ciała. Jednak kobiety wcale nie chcą cieszyć się z tego, że mogą umawiać się do aquaparku na dwa miesiące do przodu, tylko zamartwiają się utraconą raz na zawsze płodnością. Złe samopoczucie potęguje rozchwiana gospodarka hormonalna, z którą współczesne kobiety nie umieją sobie radzić. Nie rozumieją czym jest surowa dieta organiczna, systematyczny, jak trzeba to ostry wysiłek sportowy, odpowiednie natlenianie ciała, sprawianie, aby roiło się w nim od wolnych elektronów, no i nawadnianie. Chodzą przesuszone kobiety, bo nienawodnione, z małą, zgrabną buteleczką evianki w grabkach i udają, że są nawodnione.

Ale rozumiem, zgadzam się, kobieta może nie chcieć sobie w ten sposób pomagać, rozumiem, że chce jednak skorzystać z hormonalnej terapii zastępczej i należy się do tego odnieść z pełnym szacunkiem. Niektóre kobiety zostały uświadomione, że HTZ niesie ze sobą również wiele niepożądanych skutków ubocznych, w tym w postaci nieprzyjemnych/poważnych chorób, jednak każdy lekarz bardzo chętnie proponuje kurację hormonalną, a kobiety grzecznie starają się nie odmawiać lekarzowi. Tak czy siak poszła fama z inicjatywy „Zdrowie Kobiety”, że hormony farmaceutyczne to niekoniecznie dobry wybór. Jednak w marketingu nie może być mowy o pustce, dlatego na to miejsce musiał pojawić się jakiś substytut. Najpierw Europa, a następnie Stany, zaczęły promować podobno bardzo bezpieczne, gdyż bio -identyczne hormony.

Zadam teraz dwa pytania: Czy istnieją powody, aby pogodzić się i zdecydować na terapię hormonalną? Odpowiedź brzmi: -Tak Czy bio-identyczne hormony możemy przyjmować bez ryzyka? Odpowiedź brzmi: -Nie

Ale dlaczego nie?

Owszem bio-identyczne hormony syntetyzowane są z naturalnego materiału wyjściowego, takiego jak meksykański yam, czyli słodkie ziemniaki bataty, albo z soi. Związki wyjściowe faktycznie są sterolami roślinnymi zwanymi diosgenina i stigmasterol. I w tym momencie właśnie kończy się pojęcie naturalne, czy też bio. Bowiem od tego momentu związki te zostają poddawane reakcjom chemicznym w laboratoriach prowadzących do syntezy hormonów takich jak progesteron, estrogeny i testosteron. Niestety końcowe produkty tych procesów są już hormonami syntetycznymi, które nie są chemicznie identyczne z hormonami, które produkują nasze ciała. To nie są bio-identyczne hormony, chociaż się tak ładnie nazywają. Mają inne proporcje węgla, niż w ludzkich hormonach, a także zawierają mieszaninę stereoizomerów, których działanie w naszym organizmie jest tak naprawdę trudne do przewidzenia.

Dlatego, gdy ktoś mnie pyta o bio-identyczne hormony, to powiem szczerze, bierz tylko wtedy jak naprawdę musisz. Gdy nie potrafisz tego skorygować środkami mniej inwazyjnymi. Nierównowaga hormonalna wynika ze słabego życia, słabego jedzenia, nieruchawości, lenistwa, ospałości, ale też z powodu toksyn środowiskowych, o czym, pisałam nieraz. Gdy lekarz zaczyna przemawiać do Możnej, że bio-identyczne hormony są pozbawione skutków ubocznych, naturalne całkowicie pozbawione ryzyka, owszem może Można rozważać ich przyjęcie, bo niekiedy jest mus, ale dla zasady, doktora należy uszczypnąć w genitalia. Niech się opamięta.

♣ tyle w temacie kuracji hormonalnej bio-identycznej auwiderzeń pepsik

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Może rzuć też gałką na to: Jak odmłodzić się trawą pszeniczną, czyli o niesiwieniu Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 5 478 times, 3 visits today)

Komentarze

 1. Beatka 20 czerwca 2015 o 18:38

  Świetny temat i dla mnie właśnie aktualny.Jestem tuż przed wizytą u mojego gin tyle, że przed muszę zrobić badania hormonów. Od kiedy zaczęłam biegać codziennie i zmodyfikowałam żywienie , chociaż 100 % witarianką nie jestem, miesiączkuję co 3, 4 miesiące. Chcę się przygotować do rozmowy z moim dohtore. Proszę napisz jakie to powody, dla których kobieta powinna być skłonna do HTZ czyliż do brania hormonów nawet tych niby bioidentycznych? Pozdrawiam .

 2. hebe 1 lipca 2015 o 10:30

  „kobiety na dietach roślinnych mają krótszy życiowy cykl rozrodczy” – co to znaczy?

  1. pepsieliot 1 lipca 2015 o 11:44

   dokładnie to co napisałam, często mają wcześniejszą menopauzę

   1. pepsieliot 31 stycznia 2016 o 17:08

    tak naprawdę nie ma wiarygodnych badań, za mało ludzi jest na takich dietach

 3. Beata 22 kwietnia 2016 o 06:41

  Chcialam tylko zauważyć że wild yam (Dioscorea villosa) to nie to samo co sweet yam. Czyli dziki ignam (zwany też dzikim pochrzynem) to nie to samo co słodkie ziemniaki. Bioidentycznych hormonow nie pozyskuje sie ze slodkich ziemniaków.

 4. EmCa 6 września 2016 o 20:16

  Widzę małe zainteresowanie tematem. Mogę robić za króliczka doświadczalnego. Jestem na pierwszym cyklu z bioidentycznymi hormonami. Moja ostatnia deska ratunku po 6 latach szukania czegoś, co uwolni mnie od wściekłego pmsa…
  Hormony zlecone przez lekarza.

  1. Agah 22 stycznia 2020 o 18:04

   Gdzie w Polsce jest lekarz, który przepisuje bioidentyczne hormony?

   1. Jarmush 22 stycznia 2020 o 18:42

    każdy dobry ginekolog, w Polsce to jest popularne, w USA o wiele gorzej

    1. Agah 22 stycznia 2020 o 19:25

     hmm, chyba raczej w Polsce nie jest to popularne, a w USA jest bardzo popularne.

     1. Jarmush 22 stycznia 2020 o 20:52

      nie, w Europie nie ma problemu, można kupić bioidentyczne kremy etc, w Stanach mają jakieś oboszczenia

   2. EmCa 23 stycznia 2020 o 20:26

    Nie mam pojęcia. Mój był w Niemczech.
    W Polsce nie znalazłam takiego. Nie sądzę, żeby byli. Taki progesteron to można sobie samemu kupić, ale o innych hormonach nie słyszałam.

    1. Jarmush 24 stycznia 2020 o 05:33

     Progesteron to przecież hormon! i on zwykle wyrównuje nadmiar estrogenów, to dlatego zmęczenie nanerczy jest tak istotne w profilaktyce raka hormonozależnego, bo właśnie nanercza go produkują. Byłaś u dobrego ginekologa? Bez problemów zapisuje to o czym mówimy.

     1. EmCa 25 stycznia 2020 o 10:24

      A możesz podać nazwisko chociaż jednego? Mój nawet nie wie co to są bioidentyczne hormony 😉 Zwłaszcza, że lekarze są zwolennikami medycyny konwencjonalnej. Chyba w innej Polsce zyjemy, a ja mieszkam w Warszawie, więc wydawać by się mogło, że gdzie jak nie tu. Wszyscy robili wielkie oczy albo się uśmiechali lekceważąco.
      Dają luteinę albo duphaston.
      Byłam również u autora polskiej książki o progesteronie i byłam mega rozczarowana. On uważa, że nie ważne co ci jest progesteron pomoże! Nawet nie spojrzał na wyniki.
      No i nie wmówisz mi, że sam progesteron pomoże na wszystko. Samym progesteronem sobie nie pomogłam. Dopiero dokładne badania u niemieckiego lekarza i inne hormony również wyrównały poziom i pozwoliły zajść w ciążę.

 5. Miciński Piotr 24 listopada 2016 o 12:05

  Podziwiam kompetencje o naturalnych hormonach. Progesteron z diosogeniny jest biodentyczny. Inne pochodne to progestageny. Istotą terapii jest indywidualne uzupełnienie progesteronu i czasem estradiolu na podstawie bad. w/w we krwi !!!. ( W menopauzie poziom estradiolu obniża sie o połowe a progesteronu az 12 krotnie.) Objawy uboczne występują tylko po hormonach syntetycznych !!! ( inna budowa chemiczna)Leczenie naturalnymi hormonami jest bezpieczne ! Jestem lekarzem endokrynologiem i stosuję leczenie od kilku lat.

  1. Jarmush 24 listopada 2016 o 13:54

   wiem, że pan spamuje Panie doktorze, ale jak to może komuś pomóc …

 6. EmCa 26 listopada 2016 o 12:19

  A gdzie mój komentarz do p. doktora??

 7. Agnieszka 15 grudnia 2016 o 15:44

  Witaj Droga Pepsi. Jak można naturalnie obniżyć poziom hormonu 17-OH-progesteronu? Mam wynik lekko powyżej normy i nie wiem czy coś powinnam z tym robić.

  1. Jarmush 15 grudnia 2016 o 16:41

   Podwyższone poziomy 17-OH progesteronu we krwi mogą wskazywać na wrodzony stan zwany przerostem nadnerczy, lub guzy nadnerczy. Nie wiem jak się to ma do PCOS, ale z pewnością jest powiązane. Jest to test, który wykonuje się właśnie gdy podejrzewa się pewne zmiany, w tym PCOS u kobiet. Możesz spróbować brać Maca 100% Organic This is Bio na wyrównanie hormonów naturalne, ale nie znalazłam konkretnych wskazań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum