Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 801 071
19 online
42 343 VIPy

Czy ból w krzyżu to rwa lumbago, czy może kamienie nerkowe?

Człowiek zdrowy, to naczynia połączone, człowiek chory, jeszcze bardziej. Bóle lędźwiowe bywają rzeczywiście paskudne, mówi się o nich ischias, rwa kulszowa, lumbago, po prostu bóle korzonkowe. Praktycznie każdego z nas i nawet w wieku pacholęcym strzyknęło znienacka w krzyżu. Rzeczywiście wiele z tych dolegliwości pochodzi od kręgosłupa z powodu zdegenerowanej tkanki, czy mechanicznego przemieszczenia się kręgów, krzywej postawy, unikania ćwiczenia mięśni brzucha, które są podporą dla kręgosłupa.

Jednak dzisiaj nie rozwiązuję wyzwania rwy kulszowej, którą Małachow leczy podobno z dobrym skutkiem naftą. Bierzesz odciśnięty z soku miąższ startego buraka i mieszasz z 1 łyżką stołową yyy… nafty, następnie przekładasz do lnianego woreczka i w charakterze kompresu przykładasz na noc do bolącego miejsca. Do całkowietego wyleczenia wystarcza zwykle 1 do 5 takich zabiegów. Ludzie, którzy zdecydowali się na tę prościznę, choć śmierdziznę na długie lata ponoć zapominali co to jest korzonek.

Świetnie jest też dołączyć smarowanie oliwą magnezową (mieszasz po prostu trochę chlorku magnezu z wodą i luz), olejem rycynowym, oraz łykasz przez parę dni naprawdę duże dawki witaminy D3 w protokole z K2. Po 20 000 jednostek dziennie i 200 mcg K2, aby jak najszybciej wywindować poziom metabolitu D, czyli 25(OH)D. Oczywiście nie jestem lekarzem, ale podaję informacje za Jeffem T. Bowlesem i jego książeczką „Kuracja Witaminą D3 w wysokich dawkach”.

Ale to wszystko dygresje, gdyż chcę wyjaśnić inny problem, dlaczego można zareagować intensywnym bólem lędźwiowym na zwiększoną podaż witaminy K2. Jeśli masz kryształy szczawianów może pojawić się taki właśnie ból. Bowiem witamina K2 zarządzająca gospodarką wapnia w Twoim ciele, zechce zacząć usuwać złogi wapniowe i szczawiany.

Pewna mumia odkryta na pustyni w Chile miała kamień szczawianowy w nerce o wielkości piłki golfowej, co ujawnił pan Rentgen. My tu nie jesteśmy jeszcze tacy ęą, ale piłeczkę pingpongową każdy widział, to taka troszkę większa kulka niż do pingponga. To odkrycie rodzi w nas wiele empatii, że starożytny człowiek, dawo dawno temu, cierpiał tak samo z powodu toksyczności szczawianowej jak my, współcześni gracze.

Szczawiany ulokowane w ciele, a będące postacią soli kwasu szczawiowego są niezwykle bolesne. Około 80% kamieni nerkowych spowodowanych jest właśnie szczawianami, czyli jest to nagminny sprawca. Do tego 20% ludzi ma pewną wariancję (nie przesłyszałaś się:) genetyczną, która zwiększa powstawanie szczawianów w ciele, nawet bez żadnej diety wysokoszczawianowej. Szczawiany lubią gromadzić się w nerce, ale też w drogach moczowych, jak moczowód i pęcherz. Te krystaliczne kamienie w kształcie gwiazdy powodują ból w miarę wzrostu ciśnienia w filtracie moczowym, a możliwe, że nawet z powodu rozerwania ścianek dróg moczowych. Trochę mi słabo, jak to piszę.

Niektóre kamienie wyglądają jak rogi jelenia, a inne jak koralowce i są w różnych kolorach, na przykład czarne połyskujące jak indiańskie groty z oksydianu. A typowym objawem kamieni szczawianowych, to ból z boku pleców i poniżej żeber. Promieniuje z boku i do tyłu, oraz do pachwiny co często mylnie kojarzone jest z bólem niby od korzonków. Stosunkowo szybko wyjaśnia sprawę mętny mocz, cuchnący i może pojawić się krwiomocz.


w didaskaliach

Wiele dzieci z autyzmem często oddaje skąpomocz, nawet po 50 razy dziennie. Należy to szybko zbadać, gdyż okazuje się, że wiele z nich miało wysokie stężenie szczawianów i kamicę. Co do połączeń szczawianów z autyzmem, fibromialgią i chronicznym zmęczeniem napiszę osobno. (1)

Wracając do naszej witaminy K2, po prostu w takiej sytuacji natychmiast zabrała się do pracy i zaczęła usuwać złogi wapniowe i szczawiany. Oczywiście różnimy się i nie są to częste przypadki, raczej rzadkie, i dziaję się wtedy, gdy bierzemy za dużo witaminy K2. Witamina K2 może wtedy spowodować tak silne wypłukiwanie wapnia z krwi i tkanek miękkich, że pojawiają się objawy niedoboru wapnia. Jest to jednak rzadka przypadłość i łatwa do uregulowania.

Oczywiście dr Sircus zapewnia, że wapnia mamy tak dużo w diecie, że jeszcze dostarczanie go w suplementach może być ryzykowne, jednak przyznaje, żeby w przypadku suplemntacji magnezu, zwracać uwagę na ilość wapnia w diecie i w razie ograniczania nabiału, zieleniny, starać się dostarczyć go w suplemencie, np cytrynian wapnia.

Objawy niedoboru wapnia, (znacznie obniżony poziom zwany jest hipokalcemią) u kobiet to psujące się zęby i palpitacje, oraz osteoporoza. Nie można brać za dużo wapnia, bo kości zbyt twarde, czy gromadzenie się wapnia w tkankach miękkich jest niebezpieczne, ale w sumie w diecie plus suplementacja powinno się przyjmować 1000-1200 mg na dobę. Z drugiej strony nadmiar wapnia, i braki witaminy K2, to kamień nazębny, ostrogi piętowe i zwapnienia w piersiach i arteriach krwionośnych.

I znowu czarne na białym, białe pod czarnym, że równowaga to podstawa wszystkiego. Obserwuj swoje ciało, nie wściekaj się, że czasami reaguje inaczej niż inne ciała. Jesteś niepowtarzalna, wyjątkowa, jesteś cudem.

owocek

(1) westonaprice.org/health-topics/vegetarianism-and-plant-foods/the-role-of-oxalates-in-autism-and-chronic-disorders/

(Visited 4 174 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Dudek 19 lutego 2020 o 20:20

  Oczywiście po całej kuracji koniecznie (!), na trzy zdrowaśki do piekarnika. Kocham Cię Peps ,☯️

  1. avatar Jarmush 20 lutego 2020 o 07:07

   ma się rozumieć, no i z wzajemnością

 2. avatar Agnieszka 12 lipca 2020 o 14:27

  Pisałam jakiś czas temu. Może będzie odzew.juz w marcu czułam kłucie i dyskomfort w lewej pachwinie. Raz był, raz nie. Potem bolał pośladek, biodro. Ale przechodziło. Ginekolog sprawdzony dwukrotnie. Wszystko ok. Raz była krew w kale podczas zaparcia. Był chirurg, badanie per rectum – hemoroidy. Nie było nigdy biegunek itp. skierowanie na kolonoskopię ale na koniec lipca. Tydzień temu ból podbrzusza, taki owulacyjny. Parcie na pęcherz, na odbyt, kłucie w pachwinie. Podejrzenie kamienia nerkowego. Szybkie USG i czysto. Na szybko w piątek rezonans odcinka lędźwiowego. Wyszły trzy przepukliny. Nie mam jeszcze opisu. Czy one mogą dawać takie objawy? Pachwina i to parcie na odbyt? Pomocy!!

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2020 o 15:05

   Oczywiście, już Ci to wtedy napisałam, rwa kulszowa, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, klasyczny przykład

   1. avatar Agnieszka 12 lipca 2020 o 15:37

    Wiem Pepsi. Lecz dziś jedna fizjo mi powiedziała że parcie na odbyt nie jest klasycznym objawem przepukliny. Dlatego zwątpiłam. Biorę witaminę d, leki przeciwzapalne, smaruje oliwa magnezowa, czekam na masaż. Co jeszcze mogę zrobić?

    1. avatar Jarmush 12 lipca 2020 o 18:51

     mężczyzna może odczuwać ból i ucisk jąder

  2. avatar Jarmush 12 lipca 2020 o 15:05

   Oczywiście, już Ci to wtedy napisałam, rwa kulszowa, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, klasyczny przykład

 3. avatar gosiaochman 25 kwietnia 2021 o 12:45

  Pepsi czy mogłabyś mi pomóc cierpię na bezsenność od kilku lat, w sierpniu 2020 usunięta macica z jajowodami z powodu mięśniaków i krwotocznych miesiączek.Ostatnio odczuwam ból w dole plecówtak jakby pieczenie do połowy pleców odczuwam spięcie pleców czasami promieniuje do pośladka i do stopy.Robilam ostatnio badania morfologię z rozmazem,OB 7,crp 6,TSH 1,09,FT4 było 1,31,homocysteina 7,5,LDL 92 mg/dl , trójglicerydy 153,80mg/dl ,nie HDL 122,3mg/dl ,HDL 41,10mg/dl , cholesterol całkowity 163,40mg/dl ,magnez 2,08,potas 3,97, sód 140,mocz barwa żółta,przejrzysta odczyn 6, ciężar właściwy 1,009 zaniżony,glukoza nieobecna,Wit B12 wyszła 339,kwas foliowy 18, glukoza92.Doktorka powiedziała że ciężar właściwy jest za niski przepisała magnez z chlorkiem potasu rano i wieczorem ,byłam też u kardiologa z powodu kłucia w klatce i zrobiłam echo serca -echo w porządku natomiast ciśnienie tam miałam 140/100 więc stwierdził nadciśnienie kazał brać jakiś bloker i magnez i potas.Pepsi od ciebie biorę 1d3+K2,omegę 3,Wit e, koenzym,teraz zaczęłam brać kwas foliowy, i B12 doradz Pepsi proszę

  1. avatar gosiaochman 29 kwietnia 2021 o 05:02

   Pepsi czy mogłabym prosić o rozpiskę suplementów będę wdzięczna

   1. avatar Pepsi Eliot 29 kwietnia 2021 o 07:38

    Za wysokie CRP rzeczywiście jest jakiś problem z elektrolitami, ile pijesz w ciągu dnia? W jakim wieku usunięto macicę?

    1. avatar gosiaochman 29 kwietnia 2021 o 13:15

     Pepsi wypijam około 1,5 litra rano twoje 3,4szklanki która polecasz Wit B12 inna niż sublingual bo ta mam ale chyba mi nie służy nie wiem czy to wina shatavari

     1. avatar Pepsi Eliot 29 kwietnia 2021 o 18:38

      W Greens & Fruits TiB jest dużo

    2. avatar gosiaochman 29 kwietnia 2021 o 13:16

     Pepsi macica wycięta w wieku 46 lat

     1. avatar Pepsi Eliot 29 kwietnia 2021 o 18:38

      Robiłaś mój 10 dniowy detoks hormonalny?

     2. avatar gosiaochman 29 kwietnia 2021 o 20:28

      Pepsi nie robiłam tego dektoksu ale zakupię i co bym jeszcze mogła zastosować bardzo liczę na twoją pomoc gdyż korzystam z twoich suplementów długo ?

     3. avatar Pepsi Eliot 30 kwietnia 2021 o 03:54

      Bierzesz jakieś HTZ?

     4. avatar gosiaochman 30 kwietnia 2021 o 06:04

      Pepsi nie biorę żadnego HTZ

     5. avatar Pepsi Eliot 30 kwietnia 2021 o 06:36

      napiszę Ci później

     6. avatar gosiaochman 1 maja 2021 o 07:36

      Pepsi przepraszam cię bardzo ale zapomniałaś o mnie ?

   2. avatar Jarmuż 5 maja 2021 o 19:38

    Hej Gosiu nie zapomniałam o Tobie, tylko nie mogłam znaleźć Twojego komentarza. B12 trzeba jeszcze podnieść, chociaż homocysteina dobra, POTAS NISKI, bierzesz już ten chlorek potasu zapisany przez lekarza? To ważne. Tutaj masz wpis https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/9320/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie.html Zrób sobie jeszcze kurację Greens & Fruits TiB, Wapń cytrynian G&G, cytrynian magnezu TiB, nie napisałaś jaki masz poziom 25(OH)D. Bezsenność może mieć też przyczynę w brakach odżywczych. Brałaś cynk?

    1. avatar gosiaochman 6 maja 2021 o 18:25

     Pepsi biorę ten chlorek potasu z cytrynianem magnezu przepisany przez lekarza dostałam jeszcze proszek zasadowy skład ;dwuwęglan sodu, dwuwęglan potasu, cytrynian sodu; który pije się przez 50 dni po 3g się rozpuszcza i pije to.Badanie 25(OH)D robiłam ale w 2019 to miałam 42,cynk brałam pod koniec roku 2020 gdy mnie dopadł coronavirus teraz biorę go znowu wieczorem od 4dni.Powiedz Pepsi chodzę też na akupunkturę do Pani doktor neurolog pochodzenia chińskiego stwierdziła nerwicę.Czy branie niacyny wieczorem albo nikotynamid wieczorem ma sens oraz Wit B6. ponieważ biorę Greens & Fruits TiB

     1. avatar Pepsi Eliot 6 maja 2021 o 20:33

      Kuracja niacyną która ma pomagać wychodzić z nerwicy, a nawet psychozy, to kuracja dużymi dawkami (bardzo stary wpis https://www.pepsieliot.com/leki-depresja-stres/3526/dlaczego-szpitale-psychiatryczne-milcza-na-temat-niacyny-czyli-witaminy-b3.html) w przypadku, gdy bierzesz zwykle dawki odżywcze, całkowicie wystarczy G&F. Nie wszyscy zresztą znoszą dobrze flesza po niacynie, nawet jak nie są uczuleni.

 4. avatar Anna Szadkowska 17 lutego 2023 o 07:37

  Cześć. Pepsi znalazłam Cię chyba z 10 lat temu, już nawet nie pamietam😊 chciałam.Ci podziękować że jesteś bo jak tylko mam jakiś problem to zawsze wpisuje Ciebie i jest odpowiedź, nie muszę przeszukiwać sterty książek 😁 bardzo się cieszę że stworzyłas bloga z takim ogromem wiedzy A przy okazji dowiaduje się jeszcze wielu innych rzeczy czytając o swojej przypadłości.

  1. avatar Pepsi Eliot 17 lutego 2023 o 12:18

   dziękuję Ci Aniu za te słowa i jestem Ci wdzięczna, że jesteś tu ze mną praktycznie od początku, wysyłam dużo miłości i życzę masę zdrowia <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum