logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 723 709
159 online
30 830 VIPy
Reklama

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Czy chorobę Crohna i zapalenie jelita grubego można wyleczyć naturalnie?

  rp_pasje.jpg

  Czy chorobę Crohna i zapalenie jelita grubego można wyleczyć naturalnie?

  Naturalnie.
  Ale żarty na bok.

  Zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna są to bardzo poważne schorzenia, jednak raczej każdy pracownik służby zdrowia, czy to lekarz rodzinny, czy specjalista odpowiedzą profesjonalnie, że tak, one są uleczalne.

  Jednak tradycyjna filozofia naturopatii mówi coś zgoła innego.

  TU KUPISZ Superantyoksydant FIOLETOWĄ KUKURYDZA
  PURPLE CORN 100% ORGANIC This is Bio 

  Żaden chory nie jest klasyfikowany do wyleczenia, czy niewyleczenia z konkretnej choroby.
  Nie można wyrwać choroby Leśniewskiego -Crohna, czy zapalenia jelita grubego z całego kontekstu, czyli wszystkich innych aspektów zdrowia, stylu życia, czy historii rodzinnej.

  Naturopaci nigdy nie powiedzą, że leczą choroby, oni jedynie wspierają dobre samopoczucie ciała, żeby mogło przystąpić do skutecznego samoleczenia. Tak naprawdę nie da się powiedzieć, że wyleczyliśmy kogoś z wrzodziejącego jelita grubego, gdy ta sama osoba ma cukrzycę, albo chorobę niedokrwienną serca.

  Nikt tu z niczego nie został wyleczony

  Gdy zrozumieją alopaci te zależności, w końcu przestaną myśleć schematycznie. Dając ciału wszystko to co potrzebuje (uwierz, że zwykle nie są to farmaceutyki), wówczas ciało będzie utrzymywało na wszystkich bastionach odpowiedni poziom zdrowia.

  Są wyjątki od tej zasady, bo jak wiadomo wyjątek potwierdza regułę, ale nie o tym dziś mowa.

  Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

  Wrzodziejące zapalenie jelita grubego zazwyczaj charakteryzuje się przewlekłym zapaleniem i owrzodzeniami błony śluzowej jelita grubego i odbytu. Choroba ta nie ma wpływu na jelito cienkie i spekulowano, że może być chorobą autoimmunologiczną.

  Choroba Leśniewskiego -Crohna

  Chorobę Crohna postrzega się jako chorobę zapalną jelit, ciężką postać zapalenia okrężnicy, obejmującą przewlekłe zapalenie dowolnej części przewodu pokarmowego od jamy ustnej do odbytu, chociaż zwykle umiejscawia się przy końcu odcinka jelita krętego, tam gdzie jelito cienkie przechodzi w jelito grube.

  Choroby układu pokarmowego często mają podobne wytyczne dietetyczne i w sumie na tym blogu nie są niczym nowym:

  Przede wszystkim odstawić należy czerwone mięso, które ma tendencję do spowalniania czasu przejścia przez jelita, tym samym zwiększając zastój i stan zapalny w dolnym odcinku jelit

  Pić co najmniej 2-3 litrów wody na dzień należy

  Unikania żywności zawierającej pszenicę, zboża i makarony. Pszenica (wiadomo gluten), ziarna i otręby stanowią materiał ekstremalnie ścierny dla trzewi co prowadzi prostą drogą do zwiększenia zapaleń. .

  Rozpocznijmy każdy dzień:
  wersja a: gdy masz ciągotki w kierunku tradycyjnej medycyny chińskiej, każdego ranka zaczynaj dzień od szklanki ciepłej wody z 1/2 cytryny.

  wersja b: gdy jesteś witarianinem, każdego ranka wypijaj litr, lub półtora litra wody w temperaturze pokojowej, lub trochę cieplejszej z sokiem z połówki organicznej cytryny.

  Cytryna ma działanie oczyszczające wnętrzności i zwiększa również procesy detoksykacji wątroby. Sok z cytryny jest potężnym uzdrawiaczem systemu trawiennego.

  Centralnie czynniki stylu życia mają ogromny wpływ na zdrowie

  Dowiedzmy się na co jesteśmy uczuleni, prawdopodobnie na gluten i produkty mleczne.

  Wszystko co teraz zrobimy dla własnej wątroby i jelit będzie miało na celu wzrost odporności organizmu, który pomoże walczyć z tymi chorobami.

  Balch napisał swego czasu arcydzieło (wciąż pojawiają się udoskonalone wznowienia), które weszło do historii, ale te siedemset stron drobnego maczku można streścić jednym słowem ”antyoksydanty”.

  Obecnie piszę książkę na zlecenie pewnego wydawnictwa, o leczeniu dietą tym razem blisko czterysta stron, które ukażą się mam nadzieję na początku przyszłego roku, a te czterysta stron drobnego maczku można streścić jednym słowem „przeciwutleniacze”

  Przeciwutleniacze, takie jak selen, cynk, kwas liponowy, witamina C, witamina E, witamina A, to ważne składniki odżywcze, które pomagają również w redukcji zapalenia

  Przeciwutleniacze przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego obecnego w błonach śluzowych i zmniejszają długoterminowe stany pro-zapalne, które przyczyniają się do rozregulowania układu pokarmowego.

  Niektóre zioła, czy owoce będące bombą przeciwutleniającą to pestki z winogron, resweratrol, kurkuma, zielona herbata, acai berry (dziesiątki razy mocniejsza niż zielona herbata), fioletowa kukurydza (jeszcze mocniejsza od borówki), ekstrakt z liści oliwki, granaty.

  Wiąz ze względu na jego wpływ łagodzący błony śluzowe przewodu pokarmowego. Możesz kupić ten z lokalnego sklepu ze zdrową żywnością w postaci proszku, dodać 1 łyżeczkę do małej szklanki wody (100 ml) i pić na 15 minut przed jedzeniem

  Jęczmień w proszku może pomóc alkalizować układ trawienny i jego wyściółkę.

  Probiotyki są niesłychanie ważne dla zdrowia jelit, szczególnie dobra flora jelitowa w dolnym odcinku jest niezbędna,

  Olej rybi zawiera kwas eikozapentaenowy EPA, działający przeciwzapalnie na błony śluzowe.

  Wiele osób uważa, że ​​sok z aloesu łagodzi choroby jelit i ból występujący w stanach zapalnych.

  Słońce (witamina D)

  Burżuazja stwierdzi zapewne, że w sumie nic się nie zmieniło, że ciągle wszystko sprowadza się do tego, abyśmy zapewnili sobie nadmiar swobodnych elektronów. Ktoś może zapytać, a czy nie lepiej nie produkować tyle wolnych rodników tlenowych? Wtedy nie trzeba byłoby ich neutralizować elektronami.

  Zapomnij, nie da się

  Można więcej wypoczywać, nauczyć się odstresowawszy, jeść pożywienie, a nie złom jednak wolne rodniki i tak będą się tworzyły. Sport, oddychanie, śmiech, uprawianie coitus, siedzenie na fejsie, estrogeny, to wszystko przysparza wolnych rodników tlenowych.

  Do pewnego momentu nasze odtrute ciała będą sobie potrafiły je neutralizować, ale gdy z jakiegoś powodu przychodzi załamanie pogody, wtedy wolne rodniki tlenowe pojawiają się lawinowo. Powstają stany zapalne, zaczynamy chorować.

  Balch twierdzi,że każdy rak to choroba wywołana stresem oksydacyjnym i tylko silne antyoksydanty są nas w stanie wyciągnąć z choroby, ale też przed nią uchronić.

  Owoce

  Ludzie, w tym lekarze nie mogą źle traktować owoców, nie mogą nimi straszyć, gdyż owoce mają silne działanie antyoksydacyjne.

  Owoce, żeby móc czerpać korzyści ze słońca, ale jednocześnie chronić się przed jego palącymi promieniami, stworzyły własny system ochronny, często związany z kolorem skórki. Im bardziej czerwono fioletowy, tym więcej możliwości antyoksydacyjnych.

  Jedząc owoce, możemy je wykorzystać i zabrać im wolne elektrony, którymi są obdarzone obficie Im więcej będziemy mieli wolnych elektronów w organizmie, tym bardziej staniemy się odporni. Mniej więcej tak to działa.

  Naturopata nie powie Ci na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, że to jest choroba uleczalna.

  Naturopata poprosi Cię, abyś zrobił porządek ze swoim ciałem, czyli dostarczył mu odpowiednie ilości wolnych elektronów i poprawił swoje relacje z otaczającym światem na każdej płaszczyźnie.

  Przede wszystkim koniec z jedzeniem złomu.


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  (Visited 36 056 times, 1 visits today)

  Komentarze

  1. martusiaar 23 czerwca 2015 o 18:56

   No właśnie, a co z witaminą E, przyjmować tokoferole i tokotrienole, razem, w odstępie czasowym? Czy tylko tokotrienole – bo z taką wersją spotykam się najczęściej.

  2. Aga 23 czerwca 2015 o 19:01

   Czyli każda choroba sprowadza się do tego aby dużo i często przyjmować owoców i warzyw +suplementy i unikanie śmieci i zdrowie samo wróci. łoooo jakie to proste a jakie trudne zarazem dla tych którzy nie wierzą w to…. Ludzie nie wierzą w takie rzeczy i się śmieją nawet z takich rewelacji niestety….

  3. anna 24 czerwca 2015 o 06:45

   A co z teorią Bołotowa? Więcej miesa, ryb, nabiału, enzymy, musztarda, ocet, sól itp. Pepsi, znasz to?

   1. pepsieliot 24 czerwca 2015 o 08:10

    pomyliłaś blogi

  4. Kama 4 października 2015 o 23:25

   Chciałam tylko dopytać, czy wpis dotyczy również zespołu jelita drażliwego? Generalnie zalecenia przy tego rodzaju schorzeniu sprowadzają się właśnie do unikania tego rodzaju owoców i warzyw, które w szczególności (mówiąc o owocach) zawierają fruktozę np. moich ulubionych jabłek.

   1. pepsieliot 5 października 2015 o 08:44

    Kama jeżeli chodzi o wrzodziejące jelito to Nison, i wiele osób wyleczyło sobie stan przedrakowy właśnie za pomocą świeżych soków owocowych, i dopiero później warzywnych, a jak wiadomo soki owocowe zawierają dużo fruktozy. Tematem fruktozy zajmowałam się bardzo dużo na tym blogu i uważam, że nie do końca jest to temat właściwie rozumiany. Jedno jest pewne nie wolno jeść więcej niż 10% tłuszczu na diecie wysoko węglowodanowej, no i rozumieć czym różni się fruktoza z syropu z kukurydzy GMO, a fruktoza zawarta w jabłku. Jednak jak postawi się przy leczeniu jelita na ryby, kwasy tłuszczowe omega 3 w większych ilościach, to faktycznie należy bardzo uważać z cukrem, w tym z owocami

  5. Kama 5 października 2015 o 23:18

   Merci, poczytam o fruktozie…

  6. mccartney 21 czerwca 2016 o 21:51

   Pepsi, ale lekarze wcale nie mówią, że wrzodziejące zapalenie jelita jest uleczalne, tylko że można zaleczyć. To jak to w końcu jest czy da się wyleczyć stosując się do zaleceń naturopaty czy nie da?

   1. pepsieliot 22 czerwca 2016 o 08:04

    Nie wiem co mówią lekarze, unikam kontaktów

  7. kkasia 13 lipca 2016 o 20:38

   Pepsi, piszesz kup wiąz, a jego w Polsce nie można dostac. Podobno nie jest dopuszczony, wiesz cos o tym ?

   1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 21:43

    no chyba trzeba go kupić za granicą

  8. Fiffi25 25 maja 2017 o 19:28

   Cześć ! Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mam takie pytanie co powinnam zażywać żeby jakoś to paskudztwo przepędzić na dłuugii czas? Obecnie jestem na standardowych lekach typu asamax. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi 🙂

  9. xMatheush 26 maja 2017 o 00:44

   Ja tak samo mam zapalenie jelita grubego. Doszedlem ze dieta ubogoresztkowa dziala + zero cukru tłuszczu pestek skórek. Ale niestety jestem ultra chudy i nie umiem zgrubnąć. Nie wiem co dalej robic. Przy tak niskiej wadze nie da sie zyc ani nie wstydzic samego siebie.

   1. Fiffi25 26 maja 2017 o 22:37

    czyli u mnie jest za dużo cukru na pewno i staram sie z tym walczyc bo to chyba mój nałóg :\ a jakieś probiotyki, suplementy itp coś co wspomoże jelita ( tak w skrócie).. mój lekarz niestety tylko polega na lekach a wszystko inne jest bee

    1. xMatheush 26 maja 2017 o 23:24

     za dużo? jakikolwiek tłuszcz cukier pestki skórki czy coś nie z diety ubogoresztkowej kończy sie wizytą w ubikacji 3 razy na dzień

   2. Ola 26 listopada 2017 o 22:13

    Ja sie wspomagam probiotykami oraz innymi suplementami typu siara z mleka owczego sheep colostrum). Ale te leki biore po konsultacji z pania dr. Lekarz z przychodni mowil, ze jest to choroba ktorej nie da sie wyleczyc. A ta moja Pani dr mowila, ze mnie wyleczy.

  10. 69smerfeta69 29 czerwca 2017 o 19:07

   Pepsi potrzebuje pilnej porady dla mojego 5-miesięcznego chrześniaka. W badaniach wyszło mu stan zapalny 2000 jelita grubego. Został skierowany na badania bo miał pasma krwi w kale. Mama chłopca przed ciążą miała przez 2 lata bulimie, gdy tylko się dowiedziała o ciąży skończyła z tym. Gdy urodziła Mały był bardzo niespokojny, brał kropelki na odgazowywanie, na usg brzuszka wyszło zagazowana trzustka ( 3 razy). Od 3 miesiąca życia miał kupki ze śluzem, takie lekko zielonkowate. Wspominałam mamie chłopca o tym, że Mały może mieć problemy z trawieniem, gdyż ona na pewno ma po bulimii, nie bardzo do niej docierało.
   Właśnie się pakuje i jedzie do szpitala. Bardzo bym chciała znać Twoje zdanie odnośnie zapalenia jelitek u takiego Maluszka. Jak można mu pomóc?
   Już kilka razy Twoje porady mi pomogły, więc bardzo liczę na Twoje zdanie. Uściski <3

   1. xMatheush 29 czerwca 2017 o 20:43

    karmione mlekiem matki czy modyfikowanym?

   2. Pepsi Eliot 29 czerwca 2017 o 20:46

    pewnie u takiego małego dziecka nie można wykonać biorezonansu, ale być może dziecko ma pasożyty. Bulimia matki raczej nie ma z tym związku, ale jak miała pasożyty, to tak. Dziecko z takimi tendencjami trzeba trochę inaczej karmić, mam na myśli pozycję http://www.parents.com/baby/care/gas/best-remedies-for-gas-reflux/. Dziecko można wyprowadzić z tekj dolegliwości przede wszystkim dietą. W tym dietą matki, jeśli karmi.

  11. 69smerfeta69 29 czerwca 2017 o 21:26

   Tak karmi piersią, matka od kilku dni nie je glutenu, jajek i mleka.Powiem jej o biorezonansie, ale dobrze by było, żeby to było sprawdzone miejsce, bo ona średnio wierzy w takie rzeczy i jak trafi na złą placówkę to potem będzie ciężką ją przekonać. Czy ktoś z czytelników może polecić sprawdzone miejsce w Warszawie?
   Właśnie dotarli do szpitala, jestem ciekawa jak do tego problemu podejdą lekarze.
   Biorę się za tłumaczenie Twojego linka Pepsi, bo słaba jestem niestety z ang. Dzięki za szybki odzew! Uściski <3

  12. Wiktor 24 lutego 2018 o 01:27

   Pepsi, pomóż. Cierpię od kilku lat a nawet nie wiem do końca co mi jest. Miałem gastroskopię robiona z rok ( a może więcej) temu to wykazano mi zapalenie odcinka jelita. I ja głupi nic z tym nie robiłem. Jadłem źle, miałem dużo stresu. Mam zgagę, chociaż jakby już mnie, teraz główny problem to stany zapalne w chyba jelitach , może żołądku? Co mam zrobić, żeby w końcu odzyskać zdrowie? Zacząłem jeść dużo owoców i warzyw od kilku dni, oprócz tego zboża i strączki i nasiona. Rezygnować z czegoś? Robić jakieś posty? Suplementowac coś?

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 09:55
  13. Wiktor 24 lutego 2018 o 11:28

   Wiem, że to nie twój problem, ale jeśli naprawdę nie mam pieniędzy na takie badania, to co robić? Bo naprawdę jest coraz gorzej, a rodzice nie są nastawieni pozytywnie (19 lat mam, matura zaraz i to jest ważniejsze od zdrowia chyba dla nich)

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 11:46

    To też mój problem, bo jestem też Tobą. Możesz założyć, że masz braki 25(OH)D, zrób domowy test na zakwaszenie żołądka, soda oczyszczona jest bardzo tania, a może nawet macie w domu http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

    Czytaj uważnie bloga, wzrastaj, wszystko będzie dobrze.

    Masz 19 lat, już czas zacząć prowokować przepływy pieniężne, takim świetnym miejscem jest Internet. Mogę dla Ciebie zrobić 2 rzeczy, wysłać Ci mój e-book o zarabianiu w prezencie, oraz wysłać Ci witaminę D3+K2 TiB do ssania. Napisz swój adres na mojego mejla i powołaj się na tę rozmowę: pepsieliot31@gmail.com

  14. Wiktor 24 lutego 2018 o 13:08

   Dziękuję ci za wszystko co robisz dla mnie. Test na niedokwasote zrobiłem. Wynik to 132 sekundy czyli wychodzi że niedokwasota. W poniedziałek robię TSH. Rodzice się przejmują ale nie wierzą w takie metody, ufają tylko lekarzom. Suplementuje od jakiegoś czasu witaminę D3 i k2 ale nie wiem czy jest dobrej jakości. Zrobiłem dziś też taki test domowy na nietolerancję pokarmowe na podstawie pulsu. Gluten – podwyższony , mleko bez laktozy – podwyższony. I takie pytanie, czy jak kasza jaglana może zawierać gluten to czy osoba z nietolerancja powinna się martwić? Ogólnie to zarabiam, udzielam korków, ale nie są to jakieś duże sumy. Dziękuję ci, jesteś wspaniała osoba, to co robisz dla ludzi, aby wyzdrowieli i wybudzili się z matrixu to coś niesamowitego. Jeśli chodzi o te badania to gdzie je zrobić? Szpital? I czy myślisz że jak pójdę do rodzinnego lekarza i powiem że potrzebuje skierowania na te długa listę badań to coś może mi przepisze? I ogólnie to te badania w jakich kwotach oscylują? Aha no i moi rodzice wezmą mnie do lekarza jakiegoś, pewnie gastrolog. Nie wiem co ja mam tam mówić, nie chce jakichś leków od niego. Jakieś rady? Na maila wyśle ci zaraz adres. Dziękuję za wszystko i pozdrawiam cię 😉

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 17:33

    nie szpital, tylko prywatne laby. I to kosztuje sporo, ale lekarz na coś może dać Ci skierowanie jak go poprosisz. I wtedy za własną kasę robisz tylko to na co absolutnie nie będzie skłonny Cię skierować.

    1. Wiktor 30 marca 2018 o 19:57

     Hej Pepsi! To ja! Pisałem już o moich problemach jelitowo-żołądkowych. Witaminę D biorę i dziękuję 😉 Ale mam gorszy problem. Badania zrobiłem niektóre, pochwalę się wynikami:
     Leukocyty 6,67
     Erytrocyty 4,92
     Hemoglobina 14,3
     Hematokryt 41,4
     MCV 83,5
     MCH 29,1
     MCHC 34,8
     RDW-CV 13,6
     RDW-SD 40,9
     Płytki krwi 215
     MPV 10,9
     PDW 12,9
     PCT 0,23
     P-LCR 31,9

     Cholesterol calkowity 122,4
     Cholesterol HDL 40,7
     Cholesterol Nie-HDL 81,7
     Cholesterol LDL 69,0

     Trójglicerydy 63,6
     Glukoza 84,2
     Potas 4,40
     Żelazo 93

     Mocz:
     Klarowny, jasnożółty, nieobecna: glukoza, ketony, bilirubina,
     Ph 7,0
     Ciężar właściwy 1,016
     Białko nieobecne
     Urobilinogen <2,0
     Azotyny nieobecne
     Kwas askorbinowy nieobecny
     Osad ————-
     Leukocyty 0-1
     Nabłonki płaskie pojedyncze
     Ten mocz był niestety nie pierwszy ale drugi (nic nie piłem/ nie jadłem)

     Anty-TPO 0,5
     TSH 4,337

     Tyle mam. A jeśli chodzi o mnie to nie mówiłem o moich problemach psychicznych. Mam takie czasem ataki paniki, lęki, często czytam bardzo dużo w necie o chorobach, kiedyś czytałem b.dużo w tematyce religino-teorio-spiskowej. Takie czytanie po kilka godzin konczy sie czesto natlokiem mysli, smutkiem, czasem płaczem. I przeszakdza w funckjonowaniu. Stres miałem cale zycie praktycznie. W sensie stresowalo mnie wiele rzeczy, balem sie np. Wysmiana bo jestem slaby sportowo. Zawsze sie spozniam, czesto siebie obwinialem o rowne sprawy. Bylem rok z dziewczyna – tez pelno stresu. Dopiero niedawno zaczalem walczyc z nim. Mam zerowa motywacje do nauki, za miesiac matura, dodatkowy stres ze strony rodzicow. Masakra. Bylem u psychologa, teraz mam isc do psychiatry. Boje sie, nie chce psychotropow. Najabrdzije chcialbym zrobic glodowke Dabrowskiej ale rodzice… Nie wiem co robic. Moim zdaniem trzeba sprobowac sie oczyscic a potem uzuzpelnic witaminy/mineraly, a psycholog moze byc i mi pomoc z przeszloscia, ale nie chce psychotropow! Jak myslisz, robic na przekor ten post? Jakos tak rezonuje z nim. A jak wyniki? W miare? Pozdrawiam 😉

     1. Pepsi Eliot 30 marca 2018 o 22:58

      z niczym nie walcz, ze sobą też nie. Taka walka to surogat wojny, czegoś fatalnego. Zaakceptuj jak jest i rusz ze skrzyżowania. Jesteś hipochondrykiem i to sobie możesz jasno powiedzieć i zaakceptować. Nadwrażliwcem i to też zaakceptuj. Obserwuj siebie, ale nie identyfikuj się ze swoim smutkiem i strachem. Po prostu popatrz na tego chłopaka, ciekawe co będzie się teraz działo. Zrób sobie kurację Greeens & Fruits TiB, i koniecznie zapisz się do siłowni, takiej, gdzie nikt Cię nie zna i zacznij sobie ćwiczyć. Silne ciało wzmocnione, z mięśniami wesprze Twoją psychikę. Gdy się wzmocnisz, zacznij cały proces od nowa. pzdr.

  15. oona 3 marca 2018 o 12:17

   Witaj,

   Od jakiegoś czasu czytam Twego bloga i wielki szacun z mojej strony za to :). Mam pytanie… od jakichś 15 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego… generalnie kiedyś na początku kariery z tą chorobą dostałam 6 tyg kurs sterydów… krótki czas a jednak dentystka mnie spytała czy jestem na extremalnej diecie bo mi się zęby odwapniły ;/… od dobrych 7 lat nie przyjmuje żadnych leków. Generalnie ze zdrowiem przez wiele lat było ok… sporadyczne krótkie epizody biegunek… 4 lata temu urodziłam synka i około miesiąca po porodzie nasiliło się… karmiąc małego biegałam z nim na rękach do ubikacji… znajoma robiła mi w domu kroplówki z elektrolitami i jakoś przeżyłam. Po jakimś czasie się uspokoiło aż praktycznie do tej pory.Kolanoskopie miałam robioną 3 lata temu i generalnie ponoć po tylu katach choroby jelita wyglądają super (moje pocieszenie). Od ok. 2 tyg. mam silne biegunki i dużża ilością krwi… byłam już tak osłabiona, że gdyby nie domowa wczorajsza kroplówka to bym musiała jechać do szpitala (odwodnienie). Przyjmuję kurkumę z piperyną oraz ok 2 x po 10g l-glutaminy, Vit D3 oraz K2. Generalnie jestem alergikiem, kiedyś miałam robione testy metoda biorezonansu i odczulanie na kilka produktów.To taka moją w skrócie historia. Chciałabym się zapytać gdybym w razie czego musiała przyjmować sterydy aby mi się jelita uspokoiły (jeszcze przez tyle lat krwi mi tyle nie ubywało) jakie suplementy.. witaminy i minerały przyjmować oraz w jakich formach aby uniknąć przykrych skutków ubocznych (lekarz i tak nic nie powie… albo powie ze wapń i tyle). Proszę o odpowiedz… wybieram się do gastroenteorologa we czwartek najbliższy.

  16. Maud 25 maja 2018 o 16:39

   Witaj, 3 dni temu miałam robioną kolonoskopię. Powód? Od miesiąca biegunki+śluz+krew. Diagnoza: WZJG 🙁 podłamałam się tą informacją. Dodam że od 2009 mam zdiagnozowaną Hashi, w 2013 roku zrobiłam kolonoskopię i była idealna, zero zmian. Badania na nietolerancje pokarmowe: Food test 200 wskazał nietol. na gluten, nabiał, orzechy, kukurydzę. ODSTAWIŁAM i tak bardzo skrupulatnie przez 4 lata. Niemniej, jadłam sporo mięsa i straczków, bo coś jeść trzeba. Kawa+mleko sojowe. Na prawdę przykłądałam sie do diety, sama gotuję, do roboty zabieram własne jedzonko, w delegacje własne kanapeczki oczywiście na chlebie bezglutenowym (z Margity – która zresztą polecam pychota). Obecna diagnoza załamała mnie, bo jak mogę wyjaśnić takie nagłe zmiany, pojawienie się WZJG? Co dalej? Czy mogło zaszkodzić czerwone mięso? Soja?
   Dodam, że przez cały czas suplementowałam się probiotykami, Wit C, WitD…
   Jeśli masz jakieś sugestie, rekomendacje co dalej – bedę zobowiązana, bo przyznam że jestem całkowicie zdruzgotana informacją i nie wiem co dalej, skoro przez cały czas byłam na diecie.

   1. Pepsi Eliot 25 maja 2018 o 21:36

    https://www.pepsieliot.com/5-krokow-leczyc-sie-sokami-przy-wrzodziejacym-zapaleniu-jelita-grubego/

    https://youtu.be/Nd1ULSpRNfM

    Poniższą kurację zalecam przy Hashimoto, i oczywiście dieta, jednak przy wrzodziejącym jelicie trzeba dodatkowej ostrożności, szczególnie jeśli chodzi o błonnik, dlatego 4 szklanka w kuracji 4 szklanek mogłaby się okazać niewskazana.

    Ten art warto byłoby przeczytać:
    http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/

    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
    Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
    Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
    Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Cynk
    2 tabletki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
    a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
    albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę

    Nie jestem lekarzem

  17. Monika 19 sierpnia 2018 o 22:32

   Dzieki za wpis. W jakich dawkach najlepiej podawac resweratrol przy zapaleniu jelita i czy sa jakies przeciwskazania?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *