logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 626 696
424 online
27 329 VIPy
Reklama

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Czy chorobę Crohna i zapalenie jelita grubego można wyleczyć naturalnie?

  rp_pasje.jpg

  Czy chorobę Crohna i zapalenie jelita grubego można wyleczyć naturalnie?

  Naturalnie.
  Ale żarty na bok.

  Zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna są to bardzo poważne schorzenia, jednak raczej każdy pracownik służby zdrowia, czy to lekarz rodzinny, czy specjalista odpowiedzą profesjonalnie, że tak, one są uleczalne.

  Jednak tradycyjna filozofia naturopatii mówi coś zgoła innego.

  TU KUPISZ Superantyoksydant FIOLETOWĄ KUKURYDZA
  PURPLE CORN 100% ORGANIC This is Bio 

  Żaden chory nie jest klasyfikowany do wyleczenia, czy niewyleczenia z konkretnej choroby.
  Nie można wyrwać choroby Leśniewskiego -Crohna, czy zapalenia jelita grubego z całego kontekstu, czyli wszystkich innych aspektów zdrowia, stylu życia, czy historii rodzinnej.

  Naturopaci nigdy nie powiedzą, że leczą choroby, oni jedynie wspierają dobre samopoczucie ciała, żeby mogło przystąpić do skutecznego samoleczenia. Tak naprawdę nie da się powiedzieć, że wyleczyliśmy kogoś z wrzodziejącego jelita grubego, gdy ta sama osoba ma cukrzycę, albo chorobę niedokrwienną serca.

  Nikt tu z niczego nie został wyleczony

  Gdy zrozumieją alopaci te zależności, w końcu przestaną myśleć schematycznie. Dając ciału wszystko to co potrzebuje (uwierz, że zwykle nie są to farmaceutyki), wówczas ciało będzie utrzymywało na wszystkich bastionach odpowiedni poziom zdrowia.

  Są wyjątki od tej zasady, bo jak wiadomo wyjątek potwierdza regułę, ale nie o tym dziś mowa.

  Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

  Wrzodziejące zapalenie jelita grubego zazwyczaj charakteryzuje się przewlekłym zapaleniem i owrzodzeniami błony śluzowej jelita grubego i odbytu. Choroba ta nie ma wpływu na jelito cienkie i spekulowano, że może być chorobą autoimmunologiczną.

  Choroba Leśniewskiego -Crohna

  Chorobę Crohna postrzega się jako chorobę zapalną jelit, ciężką postać zapalenia okrężnicy, obejmującą przewlekłe zapalenie dowolnej części przewodu pokarmowego od jamy ustnej do odbytu, chociaż zwykle umiejscawia się przy końcu odcinka jelita krętego, tam gdzie jelito cienkie przechodzi w jelito grube.

  Choroby układu pokarmowego często mają podobne wytyczne dietetyczne i w sumie na tym blogu nie są niczym nowym:

  Przede wszystkim odstawić należy czerwone mięso, które ma tendencję do spowalniania czasu przejścia przez jelita, tym samym zwiększając zastój i stan zapalny w dolnym odcinku jelit

  Pić co najmniej 2-3 litrów wody na dzień należy

  Unikania żywności zawierającej pszenicę, zboża i makarony. Pszenica (wiadomo gluten), ziarna i otręby stanowią materiał ekstremalnie ścierny dla trzewi co prowadzi prostą drogą do zwiększenia zapaleń. .

  Rozpocznijmy każdy dzień:
  wersja a: gdy masz ciągotki w kierunku tradycyjnej medycyny chińskiej, każdego ranka zaczynaj dzień od szklanki ciepłej wody z 1/2 cytryny.

  wersja b: gdy jesteś witarianinem, każdego ranka wypijaj litr, lub półtora litra wody w temperaturze pokojowej, lub trochę cieplejszej z sokiem z połówki organicznej cytryny.

  Cytryna ma działanie oczyszczające wnętrzności i zwiększa również procesy detoksykacji wątroby. Sok z cytryny jest potężnym uzdrawiaczem systemu trawiennego.

  Centralnie czynniki stylu życia mają ogromny wpływ na zdrowie

  Dowiedzmy się na co jesteśmy uczuleni, prawdopodobnie na gluten i produkty mleczne.

  Wszystko co teraz zrobimy dla własnej wątroby i jelit będzie miało na celu wzrost odporności organizmu, który pomoże walczyć z tymi chorobami.

  Balch napisał swego czasu arcydzieło (wciąż pojawiają się udoskonalone wznowienia), które weszło do historii, ale te siedemset stron drobnego maczku można streścić jednym słowem ”antyoksydanty”.

  Obecnie piszę książkę na zlecenie pewnego wydawnictwa, o leczeniu dietą tym razem blisko czterysta stron, które ukażą się mam nadzieję na początku przyszłego roku, a te czterysta stron drobnego maczku można streścić jednym słowem „przeciwutleniacze”

  Przeciwutleniacze, takie jak selen, cynk, kwas liponowy, witamina C, witamina E, witamina A, to ważne składniki odżywcze, które pomagają również w redukcji zapalenia

  Przeciwutleniacze przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego obecnego w błonach śluzowych i zmniejszają długoterminowe stany pro-zapalne, które przyczyniają się do rozregulowania układu pokarmowego.

  Niektóre zioła, czy owoce będące bombą przeciwutleniającą to pestki z winogron, resweratrol, kurkuma, zielona herbata, acai berry (dziesiątki razy mocniejsza niż zielona herbata), fioletowa kukurydza (jeszcze mocniejsza od borówki), ekstrakt z liści oliwki, granaty.

  Wiąz ze względu na jego wpływ łagodzący błony śluzowe przewodu pokarmowego. Możesz kupić ten z lokalnego sklepu ze zdrową żywnością w postaci proszku, dodać 1 łyżeczkę do małej szklanki wody (100 ml) i pić na 15 minut przed jedzeniem

  Jęczmień w proszku może pomóc alkalizować układ trawienny i jego wyściółkę.

  Probiotyki są niesłychanie ważne dla zdrowia jelit, szczególnie dobra flora jelitowa w dolnym odcinku jest niezbędna,

  Olej rybi zawiera kwas eikozapentaenowy EPA, działający przeciwzapalnie na błony śluzowe.

  Wiele osób uważa, że ​​sok z aloesu łagodzi choroby jelit i ból występujący w stanach zapalnych.

  Słońce (witamina D)

  Burżuazja stwierdzi zapewne, że w sumie nic się nie zmieniło, że ciągle wszystko sprowadza się do tego, abyśmy zapewnili sobie nadmiar swobodnych elektronów. Ktoś może zapytać, a czy nie lepiej nie produkować tyle wolnych rodników tlenowych? Wtedy nie trzeba byłoby ich neutralizować elektronami.

  Zapomnij, nie da się

  Można więcej wypoczywać, nauczyć się odstresowawszy, jeść pożywienie, a nie złom jednak wolne rodniki i tak będą się tworzyły. Sport, oddychanie, śmiech, uprawianie coitus, siedzenie na fejsie, estrogeny, to wszystko przysparza wolnych rodników tlenowych.

  Do pewnego momentu nasze odtrute ciała będą sobie potrafiły je neutralizować, ale gdy z jakiegoś powodu przychodzi załamanie pogody, wtedy wolne rodniki tlenowe pojawiają się lawinowo. Powstają stany zapalne, zaczynamy chorować.

  Balch twierdzi,że każdy rak to choroba wywołana stresem oksydacyjnym i tylko silne antyoksydanty są nas w stanie wyciągnąć z choroby, ale też przed nią uchronić.

  Owoce

  Ludzie, w tym lekarze nie mogą źle traktować owoców, nie mogą nimi straszyć, gdyż owoce mają silne działanie antyoksydacyjne.

  Owoce, żeby móc czerpać korzyści ze słońca, ale jednocześnie chronić się przed jego palącymi promieniami, stworzyły własny system ochronny, często związany z kolorem skórki. Im bardziej czerwono fioletowy, tym więcej możliwości antyoksydacyjnych.

  Jedząc owoce, możemy je wykorzystać i zabrać im wolne elektrony, którymi są obdarzone obficie Im więcej będziemy mieli wolnych elektronów w organizmie, tym bardziej staniemy się odporni. Mniej więcej tak to działa.

  Naturopata nie powie Ci na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, że to jest choroba uleczalna.

  Naturopata poprosi Cię, abyś zrobił porządek ze swoim ciałem, czyli dostarczył mu odpowiednie ilości wolnych elektronów i poprawił swoje relacje z otaczającym światem na każdej płaszczyźnie.

  Przede wszystkim koniec z jedzeniem złomu.


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  (Visited 29 603 times, 35 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. martusiaar 23 czerwca 2015 o 18:56

   No właśnie, a co z witaminą E, przyjmować tokoferole i tokotrienole, razem, w odstępie czasowym? Czy tylko tokotrienole – bo z taką wersją spotykam się najczęściej.

  2. Aga 23 czerwca 2015 o 19:01

   Czyli każda choroba sprowadza się do tego aby dużo i często przyjmować owoców i warzyw +suplementy i unikanie śmieci i zdrowie samo wróci. łoooo jakie to proste a jakie trudne zarazem dla tych którzy nie wierzą w to…. Ludzie nie wierzą w takie rzeczy i się śmieją nawet z takich rewelacji niestety….

  3. anna 24 czerwca 2015 o 06:45

   A co z teorią Bołotowa? Więcej miesa, ryb, nabiału, enzymy, musztarda, ocet, sól itp. Pepsi, znasz to?

   1. pepsieliot 24 czerwca 2015 o 08:10

    pomyliłaś blogi

  4. Kama 4 października 2015 o 23:25

   Chciałam tylko dopytać, czy wpis dotyczy również zespołu jelita drażliwego? Generalnie zalecenia przy tego rodzaju schorzeniu sprowadzają się właśnie do unikania tego rodzaju owoców i warzyw, które w szczególności (mówiąc o owocach) zawierają fruktozę np. moich ulubionych jabłek.

   1. pepsieliot 5 października 2015 o 08:44

    Kama jeżeli chodzi o wrzodziejące jelito to Nison, i wiele osób wyleczyło sobie stan przedrakowy właśnie za pomocą świeżych soków owocowych, i dopiero później warzywnych, a jak wiadomo soki owocowe zawierają dużo fruktozy. Tematem fruktozy zajmowałam się bardzo dużo na tym blogu i uważam, że nie do końca jest to temat właściwie rozumiany. Jedno jest pewne nie wolno jeść więcej niż 10% tłuszczu na diecie wysoko węglowodanowej, no i rozumieć czym różni się fruktoza z syropu z kukurydzy GMO, a fruktoza zawarta w jabłku. Jednak jak postawi się przy leczeniu jelita na ryby, kwasy tłuszczowe omega 3 w większych ilościach, to faktycznie należy bardzo uważać z cukrem, w tym z owocami

  5. Kama 5 października 2015 o 23:18

   Merci, poczytam o fruktozie…

  6. mccartney 21 czerwca 2016 o 21:51

   Pepsi, ale lekarze wcale nie mówią, że wrzodziejące zapalenie jelita jest uleczalne, tylko że można zaleczyć. To jak to w końcu jest czy da się wyleczyć stosując się do zaleceń naturopaty czy nie da?

   1. pepsieliot 22 czerwca 2016 o 08:04

    Nie wiem co mówią lekarze, unikam kontaktów

  7. kkasia 13 lipca 2016 o 20:38

   Pepsi, piszesz kup wiąz, a jego w Polsce nie można dostac. Podobno nie jest dopuszczony, wiesz cos o tym ?

   1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 21:43

    no chyba trzeba go kupić za granicą

  8. Fiffi25 25 maja 2017 o 19:28

   Cześć ! Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mam takie pytanie co powinnam zażywać żeby jakoś to paskudztwo przepędzić na dłuugii czas? Obecnie jestem na standardowych lekach typu asamax. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi 🙂

  9. xMatheush 26 maja 2017 o 00:44

   Ja tak samo mam zapalenie jelita grubego. Doszedlem ze dieta ubogoresztkowa dziala + zero cukru tłuszczu pestek skórek. Ale niestety jestem ultra chudy i nie umiem zgrubnąć. Nie wiem co dalej robic. Przy tak niskiej wadze nie da sie zyc ani nie wstydzic samego siebie.

   1. Fiffi25 26 maja 2017 o 22:37

    czyli u mnie jest za dużo cukru na pewno i staram sie z tym walczyc bo to chyba mój nałóg :\ a jakieś probiotyki, suplementy itp coś co wspomoże jelita ( tak w skrócie).. mój lekarz niestety tylko polega na lekach a wszystko inne jest bee

    1. xMatheush 26 maja 2017 o 23:24

     za dużo? jakikolwiek tłuszcz cukier pestki skórki czy coś nie z diety ubogoresztkowej kończy sie wizytą w ubikacji 3 razy na dzień

   2. Ola 26 listopada 2017 o 22:13

    Ja sie wspomagam probiotykami oraz innymi suplementami typu siara z mleka owczego sheep colostrum). Ale te leki biore po konsultacji z pania dr. Lekarz z przychodni mowil, ze jest to choroba ktorej nie da sie wyleczyc. A ta moja Pani dr mowila, ze mnie wyleczy.

  10. 69smerfeta69 29 czerwca 2017 o 19:07

   Pepsi potrzebuje pilnej porady dla mojego 5-miesięcznego chrześniaka. W badaniach wyszło mu stan zapalny 2000 jelita grubego. Został skierowany na badania bo miał pasma krwi w kale. Mama chłopca przed ciążą miała przez 2 lata bulimie, gdy tylko się dowiedziała o ciąży skończyła z tym. Gdy urodziła Mały był bardzo niespokojny, brał kropelki na odgazowywanie, na usg brzuszka wyszło zagazowana trzustka ( 3 razy). Od 3 miesiąca życia miał kupki ze śluzem, takie lekko zielonkowate. Wspominałam mamie chłopca o tym, że Mały może mieć problemy z trawieniem, gdyż ona na pewno ma po bulimii, nie bardzo do niej docierało.
   Właśnie się pakuje i jedzie do szpitala. Bardzo bym chciała znać Twoje zdanie odnośnie zapalenia jelitek u takiego Maluszka. Jak można mu pomóc?
   Już kilka razy Twoje porady mi pomogły, więc bardzo liczę na Twoje zdanie. Uściski <3

   1. xMatheush 29 czerwca 2017 o 20:43

    karmione mlekiem matki czy modyfikowanym?

   2. Pepsi Eliot 29 czerwca 2017 o 20:46

    pewnie u takiego małego dziecka nie można wykonać biorezonansu, ale być może dziecko ma pasożyty. Bulimia matki raczej nie ma z tym związku, ale jak miała pasożyty, to tak. Dziecko z takimi tendencjami trzeba trochę inaczej karmić, mam na myśli pozycję http://www.parents.com/baby/care/gas/best-remedies-for-gas-reflux/. Dziecko można wyprowadzić z tekj dolegliwości przede wszystkim dietą. W tym dietą matki, jeśli karmi.

  11. 69smerfeta69 29 czerwca 2017 o 21:26

   Tak karmi piersią, matka od kilku dni nie je glutenu, jajek i mleka.Powiem jej o biorezonansie, ale dobrze by było, żeby to było sprawdzone miejsce, bo ona średnio wierzy w takie rzeczy i jak trafi na złą placówkę to potem będzie ciężką ją przekonać. Czy ktoś z czytelników może polecić sprawdzone miejsce w Warszawie?
   Właśnie dotarli do szpitala, jestem ciekawa jak do tego problemu podejdą lekarze.
   Biorę się za tłumaczenie Twojego linka Pepsi, bo słaba jestem niestety z ang. Dzięki za szybki odzew! Uściski <3

  12. Wiktor 24 lutego 2018 o 01:27

   Pepsi, pomóż. Cierpię od kilku lat a nawet nie wiem do końca co mi jest. Miałem gastroskopię robiona z rok ( a może więcej) temu to wykazano mi zapalenie odcinka jelita. I ja głupi nic z tym nie robiłem. Jadłem źle, miałem dużo stresu. Mam zgagę, chociaż jakby już mnie, teraz główny problem to stany zapalne w chyba jelitach , może żołądku? Co mam zrobić, żeby w końcu odzyskać zdrowie? Zacząłem jeść dużo owoców i warzyw od kilku dni, oprócz tego zboża i strączki i nasiona. Rezygnować z czegoś? Robić jakieś posty? Suplementowac coś?

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 09:55
  13. Wiktor 24 lutego 2018 o 11:28

   Wiem, że to nie twój problem, ale jeśli naprawdę nie mam pieniędzy na takie badania, to co robić? Bo naprawdę jest coraz gorzej, a rodzice nie są nastawieni pozytywnie (19 lat mam, matura zaraz i to jest ważniejsze od zdrowia chyba dla nich)

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 11:46

    To też mój problem, bo jestem też Tobą. Możesz założyć, że masz braki 25(OH)D, zrób domowy test na zakwaszenie żołądka, soda oczyszczona jest bardzo tania, a może nawet macie w domu http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

    Czytaj uważnie bloga, wzrastaj, wszystko będzie dobrze.

    Masz 19 lat, już czas zacząć prowokować przepływy pieniężne, takim świetnym miejscem jest Internet. Mogę dla Ciebie zrobić 2 rzeczy, wysłać Ci mój e-book o zarabianiu w prezencie, oraz wysłać Ci witaminę D3+K2 TiB do ssania. Napisz swój adres na mojego mejla i powołaj się na tę rozmowę: pepsieliot31@gmail.com

  14. Wiktor 24 lutego 2018 o 13:08

   Dziękuję ci za wszystko co robisz dla mnie. Test na niedokwasote zrobiłem. Wynik to 132 sekundy czyli wychodzi że niedokwasota. W poniedziałek robię TSH. Rodzice się przejmują ale nie wierzą w takie metody, ufają tylko lekarzom. Suplementuje od jakiegoś czasu witaminę D3 i k2 ale nie wiem czy jest dobrej jakości. Zrobiłem dziś też taki test domowy na nietolerancję pokarmowe na podstawie pulsu. Gluten – podwyższony , mleko bez laktozy – podwyższony. I takie pytanie, czy jak kasza jaglana może zawierać gluten to czy osoba z nietolerancja powinna się martwić? Ogólnie to zarabiam, udzielam korków, ale nie są to jakieś duże sumy. Dziękuję ci, jesteś wspaniała osoba, to co robisz dla ludzi, aby wyzdrowieli i wybudzili się z matrixu to coś niesamowitego. Jeśli chodzi o te badania to gdzie je zrobić? Szpital? I czy myślisz że jak pójdę do rodzinnego lekarza i powiem że potrzebuje skierowania na te długa listę badań to coś może mi przepisze? I ogólnie to te badania w jakich kwotach oscylują? Aha no i moi rodzice wezmą mnie do lekarza jakiegoś, pewnie gastrolog. Nie wiem co ja mam tam mówić, nie chce jakichś leków od niego. Jakieś rady? Na maila wyśle ci zaraz adres. Dziękuję za wszystko i pozdrawiam cię 😉

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 17:33

    nie szpital, tylko prywatne laby. I to kosztuje sporo, ale lekarz na coś może dać Ci skierowanie jak go poprosisz. I wtedy za własną kasę robisz tylko to na co absolutnie nie będzie skłonny Cię skierować.

  15. oona 3 marca 2018 o 12:17

   Witaj,

   Od jakiegoś czasu czytam Twego bloga i wielki szacun z mojej strony za to :). Mam pytanie… od jakichś 15 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego… generalnie kiedyś na początku kariery z tą chorobą dostałam 6 tyg kurs sterydów… krótki czas a jednak dentystka mnie spytała czy jestem na extremalnej diecie bo mi się zęby odwapniły ;/… od dobrych 7 lat nie przyjmuje żadnych leków. Generalnie ze zdrowiem przez wiele lat było ok… sporadyczne krótkie epizody biegunek… 4 lata temu urodziłam synka i około miesiąca po porodzie nasiliło się… karmiąc małego biegałam z nim na rękach do ubikacji… znajoma robiła mi w domu kroplówki z elektrolitami i jakoś przeżyłam. Po jakimś czasie się uspokoiło aż praktycznie do tej pory.Kolanoskopie miałam robioną 3 lata temu i generalnie ponoć po tylu katach choroby jelita wyglądają super (moje pocieszenie). Od ok. 2 tyg. mam silne biegunki i dużża ilością krwi… byłam już tak osłabiona, że gdyby nie domowa wczorajsza kroplówka to bym musiała jechać do szpitala (odwodnienie). Przyjmuję kurkumę z piperyną oraz ok 2 x po 10g l-glutaminy, Vit D3 oraz K2. Generalnie jestem alergikiem, kiedyś miałam robione testy metoda biorezonansu i odczulanie na kilka produktów.To taka moją w skrócie historia. Chciałabym się zapytać gdybym w razie czego musiała przyjmować sterydy aby mi się jelita uspokoiły (jeszcze przez tyle lat krwi mi tyle nie ubywało) jakie suplementy.. witaminy i minerały przyjmować oraz w jakich formach aby uniknąć przykrych skutków ubocznych (lekarz i tak nic nie powie… albo powie ze wapń i tyle). Proszę o odpowiedz… wybieram się do gastroenteorologa we czwartek najbliższy.

  Dodaj komentarz

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama
 • PROMOCJA -10%

  -10% Na wybrane produkty

 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

  ebook
  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner
 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze