Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 839 847
11 online
42 351 VIPy

Czy coś tak prostego jak SELER NACIOWY może ustrzec Cię od poważnego niezdrowia?

(Wpis odświeżono i został uzupełniony o badania kliniczne.)

Większa część populacji je szkodliwe jedzenie tylko z tego powodu, że większą część populacji nie interesują potrzeby własnego ciała, a jedynie ich chory apetyt. Tymczasem z ciałem należy się dogadać, ciała należy słuchać i zapewniam Cię, że również każdy współcześnie oświecony, jak pan Tolle, afirmuje swoje ciało najlepszym pokarmem. Również brakiem pokarmu, bo bywa, że ciało potrzebuje na dłużej odpocząć od trawienia. Post przerywany właśnie do tego służy. Nie posiada wad postów długich, które skutkują niedożywieniem i spadkiem energii życiowej, co wyklucza bieganie. Za to posiada ich zalety, czyli ulgę dla układu trawiennego, autofagię, działanie antyzapalne, leczące.

Można sobie przypomnieć szlachetny film Bertolucciego „Mały Budda”. Budda pojął, że nie chodzi tylko o to, aby WYŁĄCZAĆ UMYSŁ, ale musiał też zacząć KARMIĆ SWOJE CIAŁO, i dopiero wtedy PRZYSZŁO OŚWIECENIE.

Dobry pokarm jest odpowiedzią na potrzebę ciała

Luteolina w selerze naciowym

Z linkowanego badania (1) dowiadujemy się, że:

Luteolina, 3′,4′,5,7-tetrahydroksyflawon, jest powszechnym flawonoidem występującym w wielu rodzajach roślin, w tym w owocach, warzywach i ziołach leczniczych. Rośliny bogate w luteolinę stosowano w tradycyjnej medycynie chińskiej w leczeniu różnych chorób, takich jak nadciśnienie, zaburzenia zapalne i nowotwory. Mając wiele efektów biologicznych, takich jak działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwnowotworowe, luteolina działa jako przeciwutleniacz lub prooksydant biochemicznie. Biologiczne działanie luteoliny może być ze sobą funkcjonalnie powiązane. Na przykład działanie przeciwzapalne można powiązać z jego właściwościami przeciwnowotworowymi. Właściwości przeciwnowotworowe luteoliny są związane z indukcją apoptozy oraz hamowaniem proliferacji komórek, przerzutów i angiogenezy. (..)

 • Luteolina jest flawonoidem występującym w ponad 300 gatunków roślin
 • Luteiliny jest dużo w selerze naciowym
 • Jest silnym przeciwutleniaczem
 • Dowiedziono, że neutralizuje wolne rodniki i zmniejsza stany zapalne
 • Wspomaga także funkcje nerwów i mięśni.
 • Poza tym, że luteolina MOŻE CHRONIĆ przed nowotworem sutka, tarczycy, płuc i prostaty, oraz białaczką.
 • MOŻE STAĆ SIĘ POTENCJALNYM LEKIEM w leczeniu nowotworu jelita grubego i odbytu (1)

Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzy.

Ani niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter CZYSTO INFORMACYJNY! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Luteolina w selerze naciowym

Luteolina może również takie rzeczy (badanie 2):

 • Chroni przed zwłóknieniem wątroby
 • Zapobiega utlenianiu się cholesterolu
 • Hamuje rozpad tkanki kostnej przy osteoporozie
 • Chroni przed chorobami neurodegeneracyjnymi, w tym przed Alzheimerem
 • Poprawia funkcje poznawcze
 • Zmniejsza lęk
 • Sprawdza się w metodach leczenia stwardnienia rozsianego
 • Sprawdza się przy zaćmie i przy cukrzycy

Gdzie jeszcze, oprócz w selerze naciowym, znajdziesz luteolinę?

 • Poza tym, że jesz seler naciowy, czyli NAJBOGATSZE źródło luteoliny, znajdziesz ją także w suszonym oregano, nasionach selera, jagodach jałowca, świeżym tymianku, radicchio i pietruszce.
 • Inne dobre źródła to KARCZOCHY, papryka, oliwa z oliwek i CYTRYNY. Nie przypadkowo sok z cytryny „idzie”do 4 szklanek.
 • Można również uzyskać luteolinę z SZPINAKU, brukwi, kalarepy, JARMUŻU, BROKUŁÓW, brukselki i BURAKÓW …
 • Inne zioła zawierające luteolinę to rozmaryn, mięta pieprzowa, bazylia, szałwia i rumianek.

Kobiety po menopauzie, luteolina i seler naciowy

i seler naciowy

Cytat z artykułu 3:

Naukowcy z Uniwersytetu Missouri odkryli , że luteolina, naturalny związek występujący w ziołach takich jak tymianek i pietruszka oraz w warzywach takich jak seler i brokuły, może zmniejszać ryzyko wystąpienia przerzutów pochodzących z potrójnie ujemnego raka piersi u kobiet.

„Potrójnie ujemny rak piersi to komórki nowotworowe pozbawione trzech receptorów, na które działają obecne schematy chemioterapii. Z powodu braku receptorów popularne leki przeciwnowotworowe nie mogą „znaleźć” komórek, a lekarze muszą leczyć raka za pomocą niezwykle agresywnych i wysoce toksycznych strategii leczenia” – powiedział Salman Hyder, profesor Zalk Endowed w dziedzinie angiogenezy nowotworów i profesor nauk biomedycznych nauk ścisłych.

Kobiety po menopauzie, które weszły na syntetyczną HTZ (hormonalną terapię zastępczą) mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi. Zła dieta (braki jodu, witaminy D3, szczególnie K2, za dużo tłuszczu i mięsa w diecie), stress i mała aktywność fizyczna (zero skakania i poruszania limfy) również przyczyniają się do zachorowań.

Naukowcy z Uniwersytetu w Missouri obecnie nie mają już wątpliwości, że luteolina, naturalny związek, który można znaleźć w selerze naciowym i innych produktach spożywczych może istotnie zmniejszyć to ryzyko. (3)

Badania opublikowane w czasopiśmie Springer Plus wykazały, że LUTEOLINA CHRONI PRZED NOWOTWORAMI PIERSI, KTÓRE SĄ NASILANE PRZEZ PROGESTAGEN, syntetyczną formę naturalnego hormonu progesteronu.

Progestagen jest zwykle podawany kobietom przyjmujących HTZ w celu zapobiegania raka endometrium. Jednak wykazano, że  kobiety na syntetycznych HTZ miały znacznie wyższe zachorowania na raka piersi, choroby serca, udar mózgu i zakrzepy krwi w żyłach i płucach. W końcu te badania doprowadziły do zmniejszenia użycia syntetycznych HTZ . Od tego czasu naukowcy stwierdzili o 7% mniej zachorowań na raka piersi, gdy stosowanie progesteronu wypadło z łask.

Mimo to ogromna ilość kobiet na świecie wciąż bierze HTZ z syntetycznym progestagenem, aby złagodzić objawy menopauzy.

Naukowcy odkryli, że luteolina zmniejsza angiogenezę (podobnie jak kurkumina), czyli zmniejsza się ilość naczyń krwionośnych, które karmią komórki guza piersi.

Wzrósł też wskaźnik apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci zmutowanych komórek.

Jeden z autorów mówi:

Większość starszych kobiet posiada zwykle łagodne zmiany w tkance piersi. I zmiany te nie tworzą guzów, dopóki nie otrzymają ODPOWIEDNIEGO BODŹCA np progestynowego, KTÓRY ZACZYNA KARMIĆ OWE ZMIANY.

Badania wykazały i dowiodły, że luteolina ma potencjał, aby zakłócić angiogenezę, a tym samym zapobiec rozwojowi takich guzów. (Artykuł 3)

Luteolina hamowała również nowotworowe komórki w piersi rozwijającego się z komórek macierzystych mutanta, które czynią rzecz bardziej śmiercionośną. Badania na ludziach i zwierzętach pokazują, że PROGESTAGENY STYMULUJĄ również przerzuty do węzłów chłonnych.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Pomocne wpisy:

Być może zostaną w końcu wprowadzone luteolinowe iniekcje w leczeniu progestagenowo-zależnych nowotworów piersi.

W międzyczasie należy zachęcać kobiety do zdrowej diety składającej się ze świeżych owoców i warzyw, które zawierają luteolinę.

Źródła/badania

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2615542/
 • (2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8470349/
 • (3) munewsarchives.missouri.edu/news-releases/2017/0120-natural-compound-found-in-herbs-vegetables-could-improve-treatment-of-triple-negative-breast-cancer-in-women/
 • Leczenie dobrą dietą Katarzyna Lewko

 


(Visited 28 283 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Krysia Sucha 7 lutego 2017 o 13:31

  Czyli jednym słowem – najlepiej jak najwięcej GRAĆ W ZIELONE…… 🙂

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 14:33

   par exelance

 2. avatar flo 7 lutego 2017 o 13:51

  hej, Pepsi, a może napisałabyś artykulik odnośnie menopauzy, tj. na temat Naturalnej Terapii Zastępczej zamiast tej Hormonalnej, hm??????????? całuję! <3

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 14:32

   pisałam kilka lat wcześniej, ale naturalne terapie też są hormonami, można śmiało obyć się też bez tego

 3. avatar Gtvgf 7 lutego 2017 o 14:11

  Jak nauczyć się właściwego podejścia do pieniędzy ? Co to znaczy ? Tzn wien ze pieniądze są dobre ze należą się wszystkim i dostatecznie by zaspokajać potrzeby itd jednak wyczytałam w którymś wpisie źr to źle gromadzić kasę na czarną godzinę ?dlaczego ?

  Dziękuję za wpisy o matrix !!!wszystkiego sue uczę uwielbiam !

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 14:30

   dobry temat na wpis, lovciam

 4. avatar fila 7 lutego 2017 o 14:42

  Dziękuję Pepsi za ten post!
  Akurat mnie mama poinformowała, że ma nowotwór w piersi. Więc coś na nasze potrzeby 🙂
  Ochoczo przystąpiłam do lektury Twojej książki, która czekała na wenę, więc mam imperatyw. Zwróciłam się do Twojego postu o mamie dr. Axe i Astaksantynie. Podsyłam mamie do czytania i liczę, że da się namówić.
  Teraz to pewnie da się namówić na porządki w diecie, bo mimo, że alergik, to nie pilnowała się. Nawet ostatnio coś zaczęła przebąkiwać, że z tymi pasożytami to może nie taka znów ściema.
  A tutaj jeszcze piszesz o HTZ, to akurat pasuje…

  Pewnie będzie miała jakieś badania robione, a co dodatkowo? Witaminę D, crp pewnie podniesiony, ale też? Wszystkie z tego posta: http://www.pepsieliot.com/jakie-zrobic-obowiazkowe-badania/ ?
  No i później na jakich suplach się skupić? Limonen to z cytrusów, a jak uczulona na cytrusy? Myślałam jeszcze o astaksantynie, d3+k2 wiadomo, dha, liposomal c, płyn lugola, MgCl2, jakieś probiotyki. Jak już zrobię zakupy, to pewnie mogę liczyć na rozpiskę, prawda 🙂

  Tyle moich pytań na dziś.

  A dodam jeszcze, że już w szpitalach się coś zmienia w sprawie naturalnego leczenia. Ostatnio mój mąż podawał wit c dożylnie pacjentom! Nie wiedział za bardzo w jakich dawkach, ale jest postęp!

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 17:53

   oczywiście, że będzie rozpiska,gdy się zgłosisz, ale jak najszybciej zrobiłabym vegatest Volla na pasożyty. Przy raku piersi odkwaszenie limfy jest mega ważne, dlatego dieta roślinna właściwie jest obowiązkiem. Ale jak wiesz nie jestem lekarzem.

   1. avatar fila 8 lutego 2017 o 10:22

    Dzięki!

  2. avatar grzegorzadam 7 lutego 2017 o 19:46
 5. avatar grzegorzadam 7 lutego 2017 o 15:51

  Nasiona selera mają również działanie prozdrowotne.
  Przy zakażeniach pasożytniczych (owsiki).
  pinworms and celery seeds”

  1. avatar fila 8 lutego 2017 o 10:25

   Lubię stosować nasiona, jak nie mam selera pod ręką albo na szybko chce podkręcić smak, to tym bardziej trza stosować

 6. avatar Izabella 7 lutego 2017 o 22:10

  Jak to jest z tym selerem….?
  Podobno jest w nim bardzo dużo pestycydow

  1. avatar Jarmush 8 lutego 2017 o 08:52

   jemy bio i tylko bio, jest w każdym Oszonie

 7. avatar fila 10 lutego 2017 o 11:21

  O, dr Pokrywka, dzięki za trop, zwłaszcza, że blisko 🙂
  A w artykuł się chętnie wczytam, bo przekopuję się przez anglojęzyczne, a tu widzę fajnie opracowane.

  Ostatnio koleżanka, młoda kobieta, zdecydowała się na różne holistyczne rozwiązania (co prawda w USA), na co mój mąż zareagował zdziwieniem, że żadnej chemii. Trochę próbowałam mu tłumaczyć. I nawet zaczął czytać o witaminie C! Sukces 🙂

  1. avatar grzegorzadam 10 lutego 2017 o 14:21

   2000 artykułów klinicznych o wit.C z USA:

   http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/

 8. avatar didiMa 10 lutego 2017 o 11:32

  Wszystko sprowadza się do owoców i warzyw , w których jest moc by nie zachorować i by walczyć z chorobą i ogólnie by w świetnej kondycji przezywać każdy dzionek.Pozdrawiam i po raz kolejny dziękuję za porcję motywacji.

 9. avatar Sabrina 31 sierpnia 2022 o 16:33

  Witam,
  To stary artykul, ale mam nadzieje, ze moj wpis dotrze. Probuje otworzyc „Czy Leśniowskiego – Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego można wyleczyć naturalnie?”. . Po wpisaniu w szukalke pokazuje sie na liscie ale jak bym nie probowala, to otwiera sie wlasnie ten artykul.
  Czy mozna cos z tym zrobic?

  1. avatar Pepsi Eliot 31 sierpnia 2022 o 22:36

   niestety przy przenoszeniu bloga kiedyś dawno wiele wpisów się poprzestawiało

 10. avatar Carrie 7 grudnia 2023 o 23:22

  Peps piłam 4 miesiące nic nie zauwązyłam w sensie nic mi się nie poprawił/wyzdrowiało/uleczylo. Natomiast cała reszta diety Anthonyego jak najbardziej tak. I sie właśnie zastanawiam why?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 grudnia 2023 o 19:52

   Nie ma jednego warzywa dla wszystkich, poza tym ile lat się psuło?

 11. avatar Hanka 7 grudnia 2023 o 23:23

  A co na torbiele na wątrobie? Największa ma obecnie ponad 6 cm i powiększyła się dwukrotnie od badania rok temu i ten szybki progres najbardziej niepokoi. „W TK jamy brzusznej wątroba normodensyjna, niepowiększona, torbiele w obu płatach, największe skupisko torbieli z cienkimi przegrodami w segmencie 8 o łącznych wymiarach 63x38x50, zmiany te nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu i nie zawierają zwapnień.” Trzy tygodnie temu wykluczono bąblowicę poprzez badania serologiczne w tym kierunku (serologia potrójnie ujemna). Teraz czekam na wizytę u chirurga od guzów wątroby. Próby wątrobowe w normie. Inne badania też. Właściwie nie boli, czasem czuję dyskomfort. Co z tym robić, aby się zmniejszyło/zniknęło. Nie jem śmieci, żyję zdrowo, nawadniam się odpowiednio. Nie wiem czy to ma związek, ale jakieś pół roku temu biorezonans wykazał dorosłą postać przywry jelitowej, która została ubita przez ten biorezonans. Póki co oczyszczam wątrobę ziołami, bo drenażu podobno nie wolno robić przy torbielach. Robię okłady z oleju rycynowego. Czy mogę zrobić coś jeszcze?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 grudnia 2023 o 21:04

   Poszukam dla Ciebie jakichś badań klinicznych <3

 12. avatar Agyyy 8 grudnia 2023 o 08:42

  Pepsi a jak jeść Twoja mace? Czy całe opakowanie i przerwa jest właściwe?
  Love

  1. avatar Pepsi Eliot 8 grudnia 2023 o 19:53

   Z jakiego powodu jesz Macę?

   1. avatar Agyy 8 grudnia 2023 o 20:25

    Nie robiłam badań, spróbowałam kiedyś zamawiając inne Twoje produkty i zauważyłam ze swietnie na mnie działa. Podejrzewam, ze mam spowolniona tarczyce. Dodatkowo bez Twojej macy libido moje i chłopaka piszczy w trawie 🙂 czyli nie ma

    1. avatar Pepsi Eliot 8 grudnia 2023 o 20:45

     Badania przy okazji, zbadaj sobie testosteron i TSH. Możesz zrobić przerwę po 1, czy 2 opakowaniach. Albo w przerwie brać sobie doraźnie, bo to szybko zwiększa libido 🙂 <3

     1. avatar Agyy 10 grudnia 2023 o 09:11

      Dziękuje
      Ps Pepsi wiesz, ze jesteś ze mną / ja z Tobą od dobrych 10 lat? <3

     2. avatar Pepsi Eliot 10 grudnia 2023 o 11:12

      Ojejku,cudownie <3 <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

Badanie

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum