Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 878 102
32 online
33 557 VIPy

Czy coś tak prostego jak seler naciowy może ustrzec Cię od raka piersi?

Trolle Tolle :* 

Ostatnio na blogu pojawiły się nowe Trolle powołujące się na yyy … Tolle. I dogódź tu wszystkim 🙂 Piszesz o lękach… szkoda tylko, że sama siejesz strach pisząc o „szkodliwym jedzeniu (które spożywa większa część populacji)… poleciłam Twojego bloga paru osobom, gdy Twoje posty były pełne Tolle i oświecenia… teraz mi głupio, droga Ziuto. Ziutka więc mówi, a mówi uczenie: Większa część populacji je szkodliwe jedzenie tylko z tego powodu, że ma wyrąbane na potrzeby ciała, a nie dlatego, że można ich jeszcze bardziej nastraszyć. Drżą jak osiki, jak wszyscy, karmiąc pasożyta energoinformacyjnego. Bowiem, to głęboko w ciele siedzi nasza prawdziwa istota, a nie stoi z boku, niby anioł stróż. Z ciałem należy się dogadać, ciała należy słuchać i zapewniam Cię, że oświecony Tolle dogadza swojemu ciału pokarmem. Niekiedy brakiem pokarmu, bo bywa, że nasze ciało potrzebuje odpocząć od trawienia.

4 GREENS 100% ORGANIC z selerem naciowym pełnym LUTEOLINY – Twój wypas zdrowotny

Dobry pokarm jest działaniem, czyli odpowiedzią na potrzebę ciała

Działanie jest najlepszą rzeczą, jaka może przydarzyć się człowiekowi. Bez działania nie będzie oświecenia. Można sobie przypomnieć szlachetny film Bertolucciego „Mały Budda”. Budda pojął, że nie chodzi tylko o to, aby wyłączać umysł, ale musiał też zacząć karmić swoje ciało, i dopiero wtedy przyszło oświecenie.

Luteolina

Luteolina jest flawonoidem występującym w ponad 300 gatunków roślin. Jest silnym przeciwutleniaczem. Oczywiście dowiedziono, że neutralizuje wolne rodniki i zmniejsza stany zapalne. Wspomaga także funkcje nerwów i mięśni. Poza tym, że luteolina chroni przed rakiem sutka, stwierdzono, że jest skuteczna anty-rakowo przeciwko białaczce, rakowi tarczycy, płuc i prostaty. Może stać się też potencjalnym lekiem w leczeniu raka jelita grubego i odbytu.

moje zielonki:)

Luteolina może również takie rzeczy:

Chroni przed zwłóknieniem wątroby Zapobiega utlenianiu się cholesterolu Hamuje rozpad tkanki kostnej przy osteoporozie Chroni przed chorobami neurodegeneracyjnymi, w tym przed Alzheimerem Poprawia funkcje poznawcze Zmniejsza lęk Daje metodę leczenia stwardnienia rozsianego 

Gdzie jeszcze siedzi luteolina?

Poza tym, że jesz seler naciowy, czyli najbogatsze źródło luteoliny, znajdziesz ją także w suszonym oregano, nasionach selera, jagodach jałowca, świeżym tymianku, radicchio i pietruszce.

Inne dobre źródła to karczochy, papryka, oliwa z oliwek i cytryny. Można również uzyskać luteolinę z szpinaku, brukwi, kalarepy, jarmużu, brokułów, brukselki i buraków …

Inne zioła zawierające luteolinę to rozmaryn, mięta pieprzowa, bazylia, szałwia i rumianek.

Kobiety po menopauzie i seler naciowy

Kobiety po menopauzie, które weszły na syntetyczną HTZ (hormonalną terapię zastępczą) mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi. Zła dieta (braki jodu, witaminy D3, szczególnie K2, za dużo tłuszczu w diecie), stress i mała aktywność fizyczna (zero skakania i poruszania limfy) również przyczyniają się do zachorowań. Naukowcy z Uniwersytetu w Missouri obecnie nie mają już wątpliwości, że luteolina, naturalny związek, który można znaleźć w selerze naciowym i innych produktach spożywczych może istotnie zmniejszyć to ryzyko.

Badania opublikowane w czasopiśmie Springer Plus wykazały, że luteolina chroni przed nowotworami piersi, które są nasilane przez progestagen, syntetyczną formę naturalnego hormonu progesteronu.

Progestagen jest zwykle podawany kobietom przyjmujących HTZ w celu zapobiegania raka endometrium. Jednak wykazano, że  kobiety na syntetycznych HTZ miały znacznie wyższe zachorowania na raka piersi, choroby serca, udar mózgu i zakrzepy krwi w żyłach i płucach. W końcu te badania doprowadziły do zmniejszenia użycia syntetycznych HTZ . Od tego czasu naukowcy stwierdzili o 7% mniej zachorowań na raka piersi, gdy stosowanie progesteronu wypadło z łask. Mimo to ogromna ilość kobiet na świecie wciąż bierze HTZ z syntetycznym progestagenem, aby złagodzić objawy menopauzy. Naukowcy odkryli, że luteolina zmniejsza angiogenezę (podobnie jak kurkumina), czyli zmniejsza się ilość naczyń krwionośnych, które karmią komórki guza piersi. Wzrósł też wskaźnik apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórek rakowych.. Jeden z autorów mówi, że większość starszych kobiet posiada zwykle łagodne zmiany w tkance piersi. I zmiany te nie tworzą guzów, dopóki nie otrzymają odpowiedniego bodźca np progestynowego, który zaczyna karmić owe zmiany. Badania wykazały i dowiodły, że luteolina ma potencjał, aby zakłócić angiogenezę, a tym samym zapobiec rozwojowi takich guzów.

Co mega ważne?

Luteolina hamowała również komórki raka piersi rozwijającego się z komórek macierzystych raka, które czynią rzecz bardziej śmiercionośną. Badania na ludziach i zwierzętach pokazują, że progestageny stymulują również przerzuty raka piersi do węzłów chłonnych. Być może zostaną w końcu wprowadzone luteolinowe iniekcje w leczeniu progestagenowo-zależnych nowotworów piersi. W międzyczasie należy zachęcać kobiety do zdrowej diety składającej się ze świeżych owoców i warzyw, które zawierają luteolinę. Źródło: tu 


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 6 080 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Krysia Sucha 7 lutego 2017 o 13:31

  Czyli jednym słowem – najlepiej jak najwięcej GRAĆ W ZIELONE…… 🙂

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 14:33

   par exelance

 2. avatar flo 7 lutego 2017 o 13:51

  hej, Pepsi, a może napisałabyś artykulik odnośnie menopauzy, tj. na temat Naturalnej Terapii Zastępczej zamiast tej Hormonalnej, hm??????????? całuję! <3

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 14:32

   pisałam kilka lat wcześniej, ale naturalne terapie też są hormonami, można śmiało obyć się też bez tego

 3. avatar Gtvgf 7 lutego 2017 o 14:11

  Jak nauczyć się właściwego podejścia do pieniędzy ? Co to znaczy ? Tzn wien ze pieniądze są dobre ze należą się wszystkim i dostatecznie by zaspokajać potrzeby itd jednak wyczytałam w którymś wpisie źr to źle gromadzić kasę na czarną godzinę ?dlaczego ?

  Dziękuję za wpisy o matrix !!!wszystkiego sue uczę uwielbiam !

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 14:30

   dobry temat na wpis, lovciam

 4. avatar fila 7 lutego 2017 o 14:42

  Dziękuję Pepsi za ten post!
  Akurat mnie mama poinformowała, że ma nowotwór w piersi. Więc coś na nasze potrzeby 🙂
  Ochoczo przystąpiłam do lektury Twojej książki, która czekała na wenę, więc mam imperatyw. Zwróciłam się do Twojego postu o mamie dr. Axe i Astaksantynie. Podsyłam mamie do czytania i liczę, że da się namówić.
  Teraz to pewnie da się namówić na porządki w diecie, bo mimo, że alergik, to nie pilnowała się. Nawet ostatnio coś zaczęła przebąkiwać, że z tymi pasożytami to może nie taka znów ściema.
  A tutaj jeszcze piszesz o HTZ, to akurat pasuje…

  Pewnie będzie miała jakieś badania robione, a co dodatkowo? Witaminę D, crp pewnie podniesiony, ale też? Wszystkie z tego posta: http://www.pepsieliot.com/jakie-zrobic-obowiazkowe-badania/ ?
  No i później na jakich suplach się skupić? Limonen to z cytrusów, a jak uczulona na cytrusy? Myślałam jeszcze o astaksantynie, d3+k2 wiadomo, dha, liposomal c, płyn lugola, MgCl2, jakieś probiotyki. Jak już zrobię zakupy, to pewnie mogę liczyć na rozpiskę, prawda 🙂

  Tyle moich pytań na dziś.

  A dodam jeszcze, że już w szpitalach się coś zmienia w sprawie naturalnego leczenia. Ostatnio mój mąż podawał wit c dożylnie pacjentom! Nie wiedział za bardzo w jakich dawkach, ale jest postęp!

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2017 o 17:53

   oczywiście, że będzie rozpiska,gdy się zgłosisz, ale jak najszybciej zrobiłabym vegatest Volla na pasożyty. Przy raku piersi odkwaszenie limfy jest mega ważne, dlatego dieta roślinna właściwie jest obowiązkiem. Ale jak wiesz nie jestem lekarzem.

   1. avatar fila 8 lutego 2017 o 10:22

    Dzięki!

  2. avatar grzegorzadam 7 lutego 2017 o 19:46
 5. avatar grzegorzadam 7 lutego 2017 o 15:51

  Nasiona selera mają również działanie prozdrowotne.
  Przy zakażeniach pasożytniczych (owsiki).
  pinworms and celery seeds”

  1. avatar fila 8 lutego 2017 o 10:25

   Lubię stosować nasiona, jak nie mam selera pod ręką albo na szybko chce podkręcić smak, to tym bardziej trza stosować

 6. avatar Izabella 7 lutego 2017 o 22:10

  Jak to jest z tym selerem….?
  Podobno jest w nim bardzo dużo pestycydow

  1. avatar Jarmush 8 lutego 2017 o 08:52

   jemy bio i tylko bio, jest w każdym Oszonie

 7. avatar fila 10 lutego 2017 o 11:21

  O, dr Pokrywka, dzięki za trop, zwłaszcza, że blisko 🙂
  A w artykuł się chętnie wczytam, bo przekopuję się przez anglojęzyczne, a tu widzę fajnie opracowane.

  Ostatnio koleżanka, młoda kobieta, zdecydowała się na różne holistyczne rozwiązania (co prawda w USA), na co mój mąż zareagował zdziwieniem, że żadnej chemii. Trochę próbowałam mu tłumaczyć. I nawet zaczął czytać o witaminie C! Sukces 🙂

  1. avatar grzegorzadam 10 lutego 2017 o 14:21

   2000 artykułów klinicznych o wit.C z USA:

   http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/

 8. avatar didiMa 10 lutego 2017 o 11:32

  Wszystko sprowadza się do owoców i warzyw , w których jest moc by nie zachorować i by walczyć z chorobą i ogólnie by w świetnej kondycji przezywać każdy dzionek.Pozdrawiam i po raz kolejny dziękuję za porcję motywacji.

 9. avatar Sabrina 31 sierpnia 2022 o 16:33

  Witam,
  To stary artykul, ale mam nadzieje, ze moj wpis dotrze. Probuje otworzyc „Czy Leśniowskiego – Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego można wyleczyć naturalnie?”. . Po wpisaniu w szukalke pokazuje sie na liscie ale jak bym nie probowala, to otwiera sie wlasnie ten artykul.
  Czy mozna cos z tym zrobic?

  1. avatar Pepsi Eliot 31 sierpnia 2022 o 22:36

   niestety przy przenoszeniu bloga kiedyś dawno wiele wpisów się poprzestawiało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum