Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 423 340
82 online
32 681 VIPy

Czy czarna herbata może zapobiegać groźnej chorobie przenoszonej drogą płciową?

Badanie przeprowadzone w Departamencie Rolnictwa Stanów Zjednoczonych wykazało, że ekstrakt z czarnej herbaty może chronić przed rzęsistkowicą, która jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób przenoszonych drogą płciową na świecie. A wszystko to dzięki ochronnemu składnikowi, który chroni przed rozwojem choroby!

Rzęsistkowica

Rzęsistkowica jest schorzeniem pasożytniczym spowodowanym przez pierwotniaka, rzęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis). Powoduje on, że ludzie są bardziej narażeni na choroby układu płciowego i ludzki wirus niedoboru odporności (HIV).

Niektóre szczepy T. vagilanis są obecnie oporne na metronidazol, czyli pierwszy przepisywany na te schorzenie lek!

Naukowcy obecnie wciąż poszukują alternatywnych metod leczenia chorób przenoszonych drogą płciową. Inne badanie Departamentu Rolnictwa dowiodło na przykład, że tomatyna, czyli naturalna substancja z liści pomidora, może chronić przed rozwojem rzęsistka u ludzi, kotów i bydła. Ich raport wskazuje, że przy dalszych badaniach skutecznie można by korzystać z naturalnych metod radzenia sobie z chorobą.


Czarna herbata

Ekstrakt z czarnej herbaty wpłynął na zahamowanie trzech różnych szczepów rzęsistka. Naukowcy z Departamentu Rolnictwa badali 10 rozwiązań stworzonych na bazie naturalnych, jadalnych roślin: dwa rodzaje ekstraktów z zielonej herbaty, dwa rodzaje ekstraktów z czarnej herbaty, ekstrakt z granatu, pestki granatu, ekstrakt z czerwonych winogron, ekstrakt z pestek winogron, owoce głożyny i pestki głożyny. Roztwory zastosowano na hodowli trzech szczepów rzęsistka: T. vaginalis G3, Tritrichomonas fetus D1 i feline T fetus C1. Najskuteczniejsze z tych substancji zastosowano na odporne na metronidazol szczepy T. vaginalis i nieszkodliwe bakterie. Wszystkie teaflawiny w czarnej herbacie zostały zgłoszone jako odpowiedniki, ponieważ miały podobne właściwości absorpcyjne.

Badacze zaobserwowali, że ekstrakt z czarnej herbaty to jedyne rozwiązanie, które wpłynęło na wszystkie 3 szczepy rzęsistka

Co więcej ekstrakt z czarnej herbaty wykazał największy efekt hamujący. Odnotowano także, że mimo oddziaływania na patogeny, teaflawina nie wpłynęła niekorzystnie na bakterie lactobacillus, czyli naturalnie występujące, korzystne dla organizmu pałeczki kwasu mlekowego.

Działanie innych substancji na rzęsistkowicę

Ekstrakt z zielonej herbaty wykazał wpływ na szczepy G3 i D1, podczas gdy nie miał on wpływu na szczep C1. Ekstrakt z granatu był niemal trzy razy lepszy niż ekstrakt z jego pestek w hamowaniu szczepu G3, podczas gdy podobnie wpłynęły one na C1. Nie zadziałały one jednak w przypadku D1. Owoc głożyny i ekstrakt z jego pestek wykazały minimalne efekty i zadziałał tylko w przypadku szczepu G3. Ekstrakt z winogron zadziałał tylko na szczep G3, a ekstrakt z pestek na szczepy G3 i C1, przy czym na szczep C1 oddziaływał wyłącznie przy użyciu go w towarzystwie ekstraktu z czarnej herbaty, którego działanie wzmacniał.

na zawsze Twój, Horry Porttier

Źródła:  pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf2006547 science.news/2018-09-28-phytochemical-rich-foods-inhibit-the-growth-of-pathogenic-trichomonads.html

(Visited 1 927 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. NATi 29 października 2018 o 14:50

    proszę o poradę ostatnio pobolewaja mnie nerki, na początku miesiąca byłam na usg brzucha i stwierdzono torbiele na nerkach….o tym wiem już od kilku lat ale żyłam z tym w miarę normalnie….niestety ostatnio zaczęłam mieć problemy z oddawaniem moczu albo za często albo bardzo mało mimo picia. …do tego czuje tępy ból w okolicach krzyża rozchodzacy sie na boki….kluje mnie jak siedzę, stoję jak się nachylam to już wogole ból jest mocniejszy. …dzis jest najgorzej . od samego rana gdy sie pochylalam czułam ból z lewej nerki. …..pogorszylo się chyba gdy wypiłam zielona herbatę tak sądzę i jakis czas minął a mnie zaczęly boleć nerki bez względu na to co robiłam, do tego czuje takie jakby delikatne skurcze w tych bokach… no i pojawiły się nudności czuję się rozbita. …poszlam do łazienki oddać mocz ale ból i te skorcze nadal są.. aż straciłam apetyt. . mam ochotę znowu iść do lazienki ale już nie mogę oproznic pęcherza.. miewam też ostatnio nocne poty, osłabienie oraz bóle mięśni
    . .. . boję się że będzie gorzej czy mogę sobie jakoś pomóc. ? dodam że na jednej nerce jest 5 cm torbiel plus 2 mniejsze i na drugiej też są małe torbieliki. …juz się zaczęłam martwić bo objawy pasują do guza nerki….no chyba niemożliwe żeby ta torbiel utrudniala rozpoznanie na usg…..nie wiem co z tym zrobic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum