logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 724 627
180 online
32 739 VIPy
Reklama

WITAMINA D3 + K2 TiB
DO SSANIA !

NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO
I DO ODCHUDZANIA!!

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy dieta ketogeniczna może skrócić życie mężczyzny o 4 lata? Kontrowersje

Podobno post przerywany najlepiej działa z dietą ketogeniczną, ale to nie jest moja prawda, a więc to raczej projekcja życzeniowa tego akurat wahadła destrukcji, czy jakoś tam. Buźka.

Tak czy siak będzie FAQ, czyli 5 odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań w związku z dietą ketogeniczną.

Chociaż dieta ketogeniczna może wydawać się czymś nowym, modnym  i cudownym, to faktycznie już od 1920 roku stosowano ją jako lek dla dzieci chorych na padaczkę, a cudownym nigdy nie była. Taką dietę wprowadza się w określonym celu i w określonym czasie, a serce musi być monitorowane pod kątem dostarczania selenu, gdyż na takiej diecie mogą wystąpić groźne w skutkach braki.

W dzisiejszych internetowych czasach, jest reklamowana jako remedium na wszystko, od niepłodności, poprzez cukrzycę typu 2, no i wiadomo, że odchudzanie. Wszyscy chcą się odchudzić, a na keto w pierwszej fazie diety chudnie się sporo, bo do 5 kilo w ciągu kilku pierwszych tygodni, chociaż w tej kilogramaturze jest sporo wody.

Na tej diecie nie przekracza się 50 gramów z węglowodanów, a procentowo wygląda to tak, że 70 do 80 procent kalorii z tłuszczu, około 20 procent z białka i jak najmniej, nie więcej niż 5% z węglowodanów

Dieta wysokotłuszczowa to potężny biznes i spoczko, nic nam do tego, że w pewnym momencie życia Atkinsa, 10% Amerykanów (sic!) było na diecie ketogenicznej, czytało jego książki i zajadało się suchym bekonem zapakowanym w szeleszczącą smakowicie cynfolię zamiast krakersików na glucie Neptun, czy innych planet.

W tym samym czasie problemy zdrowotne i otyłość tego łatwowiernego od nadmiaru dobrobytu narodu wzrosła o 9%, co nie znaczy, że dieta ta miała aż tak negatywny wpływ, ale oznacza, że raczej dobrego też nie miała.  

Nawet Josh Axe, często cytowany tutaj, słynny ewangelista diety keto, powiedział, że nie jest to dieta, która powinna być stosowana dłużej niż kilka miesięcy. W Polsce najwięksi guru diety ketogenicznej już nie żyją, w tym jeden zmarł śmiercią wybitnie przedwczesną w pieleszach domowych, podobno oglądając telewizor.

Generalnie, gdybym nie cieszyła się z akceptacji wszystkiego, telewizor odradzałabym nawet bardziej niż dietę ketogeniczną.

keto/pepsieliot.com

FAQ, czyli 5 najczęstszych pytań oraz 5 odpowiedzi co do diety ketogenicznej

1. Mówi się sporo o szkodliwej kazeinie, dlaczego więc ser jest dozwolony na diecie ketogenicznej?

Okazuje się, że ser jest zarówno pożywny, jak i smaczny, co zalicza go do pożądanych na stole pokarmów. Dobrze byłoby jednak zaznaczyć, że ser serowi nierówny, i że deska serów na diecie śródziemnomorskiej w okolicznościach tamtejszej przyrody, to trochę co innego, niż podsmażany oszczypek na Krupówkach zjedzony z konfiturą z żurawiny w gęstym zakopiańskim smogu.

Jednak sery rzeczywiście mają mało węgli, w stosunku 1 do 7 dla białka, sporo wapnia, i bardzo dużo tłuszczu, a więc dobrze wpasowują się w dietę ketogeniczną.

Żeby nie być tendencyjną, ser zawiera ponadto skoniugowany kwas linolowy , który jest tłuszczem i poprawia spalać tłuszcz. Do tego podobno te 7 gramów dobrego białka na 100 gramów sera dobrze wbija się w mięsień nawet osoby starszej, która jak wiemy często boryka się z atrofią. Bo na co starszej mięsień podtrzymujący tyłek, czy policzki, jak już to serce owszem.

2. Czy to bezpieczne mieć wysokie ketony?

Jeśli stężenie glukozy we krwi zawiera się w bezpiecznym zakresie, a ktoś próbuje schudnąć, obecność niewielkich ilości ciał ketonowych w moczu może być zupełnie normalna.

Diabetic KetoAcidosis w skrócie DKA (czyli cukrzycowa kwasica ketonowa) zwykle wówczas nie występuje, chyba że ilość ketonów w moczu i we krwi jest bardzo duża.  I wówczas mogłyby zatruwać, niedotleniać, czyli zakwaszać ciało, co podobno przy diecie ketogenicznej i prawidłowym cukrze nie ma miejsca.

Czyli trochę na dwoje babka wróżyła, ale się nie wcinam i nie chcę żadnego filoketonistę (nazwa własna człowieka miłującego dietę ketogeniczną, nie mylić z fiilozofem, który kocha mądrość Zofii) zdenerwować.

3. Czy ketoza może wywołać skutek śmiertelny?

Podobno są przypadki wcześniejszych zgonów szczególnie u mężczyzn, o czym tu, tu, i tu, chociaż w tym ostatnim z przekąsem, ale tu podważa się te badania i zaprzecza, jakoby życie na keto statystycznie było krótsze o 4 lata. Więc wnioski należą do Ciebie.

Choć ketoza jest częścią prawidłowej przemiany materii, to już DKA, czyli wspomniana kwasica ketonowa jest niebezpiecznym stanem metabolicznym, który może zakończyć się śmiercią, jeśli nie będzie leczona.

Kwasica ketonowa najczęściej łączy się z niekontrolowaną cukrzycą typu 1.

4. Dlaczego akurat nie dieta wysoko-węglowodanowa jest niebezpieczna, tylko wysokotłuszczowa?

Dieta wysoko-węglowodanowa i niskotłuszczowa nie jest tak szkodliwa, bo wszystkie błękitne strefy, czyli najdłużej żyjący ludzie na świecie i biedni i bogaci jednym cięgiem właśnie tak się odżywiają. Natomiast poważna wyrocznia Seidelmann niedawno opublikował ogromne badanie wzorców żywieniowych ponad 447 000 osób na całym świecie.

Odkryto mrożącą krew w żyłach informację, że zakazywanie jedzenia węgli może owszem oszukać ego na drodze poszukiwań ścieżki do zdrowia, ale to co na krótką metę działa, na dłuższy dystans, może przedwcześnie sprowokować do odłożenia widelca.

A tutaj art informujący o dwóch dużych badaniach, że diety niskowęglowodanowe mają związek z krótszym życiem, do tego nie w zdrowiu.

5. Jak mogę obniżyć mój zły cholesterol i co to jest homocysteina?

Poziom homocysteiny jest znacznie bardziej istotnym wskaźnikiem wystąpienia problemów miażdżycowych, niż cholesterol.

Jeżeli przyjmiemy za punkt odniesienia poziom czy stężenie cholesterolu we krwi, jako możliwy wskaźnik wystąpienia choroby miażdżycowej, to palenie papierosów jest czynnikiem ryzyka 6 krotnie większym, niż poziom cholesterolu, a podwyższony poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka 40 razy wyższym niż poziom cholesterolu.

Mało kto bada poziom homocysteiny, wszyscy uczepili się jak rzepy poziomu cholesterolu, który nigdy nie był przyczyną miażdżycy, natomiast wysoki poziom homocysteiny jak najbardziej tak.

Dlaczego homocysteina jest tak istotna w przypadku miażdżycy tętnic wieńcowych? Dlatego, że doprowadza do powstania stanów zapalnych tętnic, a zasada jest prosta, że gdy nie ma stanu zapalnego w tętnicach, to nie ma też miażdżycy innych chorób przewlekłych.

Reklama

Tu znajdziesz białko roślinne i Omega 3, oraz Omega 6 w idealnych proporcjach 100% Organic HEMP PROTEIN This is Bio, doskonały dodatek do 4 szklanki


Czyli rzuć darcie faj i zajmij się swoją homocysteiną w pierwszej kolejności, której prawidłowy poziom powinien wynosić 6-8 milimoli/litr, a gdy jest wyżej, stan wymaga interwencji w postaci odpowiedniej suplementacji.

Zaś obniżenie poziomu homocysteiny jest banalnie proste, gdyż potrzebujesz w najlepszych dla siebie formach 3 witamin, B12, B6 i kwasu foliowego.

Spotyka się określenie, że poziom homocysteiny jest markerem braku jednej z tych 3 witamin, a poziom homocysteiny po i w trakcie takiej suplementacji mniej więcej po 2 miesiącach powinien zacząć spadać. Oczywiście jest sprawa mutacji genu MTHFR, i zaburzonego cyklu metylacji.

Jeśli chodzi o cholesterol, a szczególnie mamy tu na myśli niebezpieczny cholesterol utleniony, oraz ważny marker w postaci trójglicerydów, to trzeba przyznać, że działaniu kwasów tłuszczowych Omega 3 będzie niezastąpione.

Reklama

Tu znajdziesz przeciwzapalne kwasy tłuszczowe OMEGA 3 TiB w dużych dozach, bez transów i metali ciężkich


Natomiast te wszystkie kawcie z olejem kokosowym, te fitt gierki, troszkę odchudzające, troszkę niezdrowe, troszkę śmieszne, a tak naprawdę jest spadek masy mięśniowej na diecie wysokotłuszczowej pomimo sporej podaży białka, prawdopodobnie dlatego, że tłuszcz bardzo spowalnia wchłanianie białka.

Dlatego łyżeczka oleju kokosowego, lub bio oliwy dodane do czystego szybkiego jak struś pędziwiatr białka izolatu CFM serwatki Shape Shake sprawia, że zamienia się ono celowo w białko wolne, i jest od teraz antykatabolikiem bardziej, niż budulcem.

Natomiast do wbudowania się białka w mięsień potrzebna jest szybka i łatwa energia, jaką niosą ze sobą yyy … łot? Zgadłaś, tylko węglowodany proste.

owocek

(Visited 2 345 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Ale 20 czerwca 2019 o 12:26

  Szkoda ze moj komentarz sie nie pojawil 🙁

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 12:41

   spamowałaś? bo jak są linki, firmy, to program antyspamowy sam usuwa 99 % spamu

 2. Ale 20 czerwca 2019 o 13:04

  Nie, nie spamowalam

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 14:49

   To wrzuć jeszcze raz Twój komentarz, bo ja niczego nie usuwałam, ale zawsze czeka na moderacje, nie tylko ze względu na dobro bloga, ale przede wszystkim dla dobra czytelników, pomijając spam, hejty niektóre są naprawdę niefajne

 3. gosia 20 czerwca 2019 o 14:52

  Pepsi swędzenie kończyn dolnych do kolan czym może byc to spowodowane ?

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 15:55

   nosisz jakieś nylony?

 4. gosia 20 czerwca 2019 o 16:12

  pepsi nylonów nie noszę a badanie TSH dopiero odbiorę?

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 20:30

   to zaraz napus jakie, nawet jak będzie w normie, żartowałam z nylonami, ale czasami spodnie rurki też mają taki wpływ, na tle nerwowym mogą swędzieć, od niedoczynności tarczycy skóra wysycha,

 5. gosia 20 czerwca 2019 o 17:59

  pepsi co jest powodem ze moją mamę ogarniają słabości i telepie sie jej ciało ?

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 20:16

   braki magnezu, potasu, tężyczka utajona, atak paniki

 6. gosia 20 czerwca 2019 o 21:22

  pepsi a co jest tężyczka utajona ?Jak ja zbadać?

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 23:17

   objawy, i wywiad lekarski

 7. Godandguns 22 czerwca 2019 o 10:35

  Witaj. Którzy to najwięksi guru diety ketogenicznej w Polsce?

  1. Pepsi Eliot 22 czerwca 2019 o 14:20

   Wpisz w google

 8. elwis90 22 czerwca 2019 o 17:45

  Cześć, stosuje keto cyklicznie tzn w okresie zimowym i spadków masy mięśniowej nie zauważyłem więc nie do końca moje obserwacje pokrywają się z tym artykułem 🙂 spadają obwody, ale to raczej wynika z uszczuplenia glikogenu mięśniowego i wody która trzyma, masę mięśniową jest zrobić ciężko, ale nie jest to niemożliwe przy odpowiedniej podaży białka i dobrym treningu, siła spada owszem przez pierwszy miesiąc, ale później wraca do normy 🙂

 9. Godandguns 23 czerwca 2019 o 11:04

  Dzięki za odpowiedź. Może jednak podasz Pepsi jakieś nazwisko/ artykuł , bo nie bardzo ufam google:). Przy okazji: czy dietę w której spożywa się dziennie ok 70-80 g węlgowodanów też można nazwać ketogeniczną? Czy dieta paleo też jest ketogeniczną? Pomóż proszę, bo nie do końca czaję.

 10. Godandguns 24 czerwca 2019 o 15:48

  Nie żyją to fakt, ale mieli chyba jakieś nazwiska… Podaj proszę jedno, dwa.
  Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2019 o 22:27

   Nie ma mowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *