Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
99 online
30 215 VIPy

Czy Leśniowskiego -Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego można wyleczyć naturalnie?

Naturalnie, ale żarty na bok, gdyż pojawią się proste wytyczne ABCD co robić z chorobami dróg trawiennych.

Zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna są to bardzo poważne schorzenia, jednak każde dochtore odpowie profesjonalnie, że tak, one so uleczalne. Jednak tradycyjna filozofia naturopatii mówi zgoła coś innego. Żaden chory nie jest klasyfikowany do wyleczenia, czy niewyleczenia z konkretnej choroby.

Znachorstwo nie mówi, że leczy choroby, a jedynie wspiera dobre samopoczucie ciała, żeby mogło przystąpić do skutecznego samoleczenia. Tak naprawdę nie da się powiedzieć, że wyleczyliśmy kogoś z wrzodziejącego jelita grubego, gdy ta sama osoba ma cukrzycę, albo chorobę niedokrwienną serca. Nikt tu z niczego nie został wyleczony. Gdy zrozumieją alopaci te zależności, w końcu przestaną myśleć schematycznie, albo odwrotnie.

Dając ciału wszystko to, czego potrzebuje (nie chcę na Ciebie wpływać, ale niekoniecznie będą to farmaceutyki), wówczas ciało samo będzie dążyło do windowania poziomu zdrowia każdego podkopanego bastionu.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego zazwyczaj charakteryzuje się przewlekłym zapaleniem i owrzodzeniami błony śluzowej jelita grubego i odbytu. Choroba ta nie ma wpływu na jelito cienkie i spekulowano, że może być chorobą autoimmunologiczną.

Choroba Leśniewskiego – Crohna

Chorobę Crohna postrzega się jako chorobę zapalną jelit. Ciężką postać zapalenia okrężnicy, obejmującą przewlekłe zapalenie dowolnej części przewodu pokarmowego od jamy ustnej do odbytu. Chociaż zwykle umiejscawia się przy końcu odcinka jelita krętego, tam gdzie jelito cienkie przechodzi w jelito grube.

Choroby układu pokarmowego często mają podobne wytyczne dietetyczne ABCD

A

Przede wszystkim należy całkowicie odstawić na bocznicę czerwone mięso, które ma tendencję do spowalniania czasu przejścia przez jelita. Tym samym zwiększając zastój i stan zapalny w dolnym odcinku jelit.

B

Rozpocznij każdy dzień od 4 szklanek, jednak trochę zmodyfikowanych.

 • Raz, zwróć uwagę, aby woda nie była zimna, temperatura pokojowa, nie większa jednak niż 41 stopni (pokój w dżungli bez klimy) jest najbardziej wskazana.
 • Dwa, czarny pieprz poprawiający wchłanianie kurkumy w pierwszej szklance może podrażniać śluzówkę. Dlatego pierwsza szklanka niech będzie po prostu przyjemnie ciepłą wodą z sokiem z cytryny. Cytryna ma działanie oczyszczające wnętrzności i zwiększa również procesy detoksykacji wątroby. Sok z cytryny jest potężnym uzdrawiaczem systemu trawiennego.
 • Trzy, jeśli jednak chcesz korzystać ze zdrowotnych właściwości kurkumy, bierz porcję liposomalu kurkuminy.

Kurkuma

Kluczową częścią tej przyprawy jest kurkumina, która jest wybitnie antyzapalna. Jednak w większych ilościach i w dłuższym czasie może powodować problemy trawienne, dlatego liposomal kurkuminy jest rozwiązaniem.

 • I cztery, do czwartej szklanki nie wprowadzaj więcej błonnika niż łyżeczka alg z trawami, bowiem podrażnione chorobą jelita mogą źle znosić jakikolwiek nadmiar błonnika.

C

Generalnie pij co najmniej 2-3 litrów wody dziennie.

D

Unikaj żywności zawierającej pszenicę, ziarna, w tym makarony. Pszenica wiadomo gluten, z kolei ziarna i otręby stanowią materiał ekstremalnie ścierny dla wyściółki jelit, co prowadzi prostą drogą do zwiększenia stanu zapalnego.

Centralnie, czynniki stylu życia mają ogromny wpływ na zdrowie Twojego awatara. Dowiedz się więc na co jesteś uczulona, lub nadwrażliwa, strzelam w ciemno, że na gluten i kazeinę.

Wszystko, co teraz zrobisz dla własnej wątroby i jelit będzie miało na celu wzrost odporności organizmu, który pomoże walczyć z tymi chorobami

Balch napisał swego czasu arcydzieło (wciąż pojawiają się udoskonalone wznowienia), które weszło do historii, ale te 700 stron drobnego maczku można streścić jednym słowem”antyoksydanty”. Moja książka o Leczeniu dobrą dietą, te 400 stron drobnego maczku można streścić jednym słowem „przeciwutleniacze”.

Z drugiej strony trzeba mieć jasność, że wolne rodniki tlenowe są nam niezbędne do życia, chodzi tylko o tę przesadę.

Przeciwutleniacze takie jak:

 • Selen
 • Cynk
 • Kwas liponowy
 • Witamina C
 • Witamina E (E wraz z C to wypas antyoksydacyjny),
 • witamina A (najbezpieczniej, jeśli w formie wyizolowanej, to oprzeć się na Beta-carotenie, chyba, że jest niedoczynność tarczycy i wówczas ta prowitamina witaminy A może nie zostać wykorzystana)

I oczywiście superfoodsy ważne składniki odżywcze, które pomagają w redukcji zapalenia

 • Acai berry
 • Resveratrol
 • Zielona herbata (doskonała Matcha)
 • Zielona kawa
 • Fioletowa kukurydza
 • Aronia

Przeciwutleniacze przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego obecnego w błonach śluzowych i zmniejszają długoterminowe stany pro-zapalne powodujące rozregulowanie układu pokarmowego.

Niektóre zioła, czy owoce będące po prostu bombą przeciwutleniającą

 • Kurkuma
 • Zielona herbata
 • Ekstrakt z pestek z winogron
 • Resweratrol
 • Acai berry (ORAC po prostu ogromny)
 • Jagody
 • Fioletowa kukurydza (ORAC jeszcze wyżej niż borówki)
 • Aronia
 • Ekstrakt z liści oliwki
 • Granaty

Wiąz i młody jęczmień (trawa)

Wiąz ze względu na jego łagodzenie błon śluzowych przewodu pokarmowego. Możesz kupić ten z lokalnego sklepu ze zdrową żywnością w postaci proszku, następnie dodać 1 łyżeczkę do małej szklaneczki wody (100 ml) i pić na 15 minut przed jedzeniem

Młody jęczmień w proszku może pomóc alkalizować układ trawienny i jego wyściółkę, wspaniale, że ten najbardziej renomowany, zawiera się w 4 Greens idącym do 4 szklanki.

Probiotyki są niesłychanie ważne dla zdrowia jelit, szczególnie dobra flora jelitowa w dolnym odcinku jelita jest niezbędna.

Omega 3 and słońce

 1. Olej rybi zawiera kwas eikozapentaenowy EPA, działający przeciwzapalnie na błony śluzowe.
 2. Wiele osób uważa, że sok z aloesu łagodzi choroby jelit i ból występujący w stanach zapalnych.
 3. Słońce, czyli nie ma zmiłuj w naszej szerokości geograficznej trzeba przyjmować Witaminę D3 w protokole z K2

Zapewne przyjdzie Ci do głowy, że w sumie nic się nie zmieniło, że ciągle wszystko sprowadza się do tego, abyś zapewniała sobie nadmiar swobodnych elektronów. Ktoś może zapytać, a czy nie lepiej nie produkować tyle wolnych rodników tlenowych? Wtedy nie trzeba byłoby ich neutralizować elektronami. Zapomnij, nie da się. Zapomnij, one są niezbędne do życia.

Można więcej wypoczywać, nauczyć się odstresowawszy, jeść pożywienie, a nie złom, jednak wolne rodniki i tak będą się tworzyły. Sport, oddychanie, śmiech, uprawianie coitus, siedzenie na fejsie, estrogeny, łamigłówki, ego, to wszystko przysparza wolnych rodników tlenowych. Wszystko za wyjątkiem duszy.

Do pewnego momentu ciało będzie potrafiło je neutralizować, ale gdy z jakiegoś powodu przychodzi załamanie pogody, wtedy wolne rodniki tlenowe pojawiają się lawinowo. Powstają stany zapalne, zaczyna bidny chorować.

Wspomniany już Balch twierdzi, że każdy rak, to choroba wywołana stresem oksydacyjnym i tylko silne antyoksydanty są w stanie wyciągnąć chorego z choroby, ale też przed nią uchronić.

Owoce

Ludzie nie powinni źle myśleć o owocach, nie powinni nimi straszyć, gdyż owoce mają silne działanie antyoksydacyjne.

Być może pomocny wpis 5 kroków, jak leczyć się sokami przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.

Owoce, żeby mogły czerpać korzyści ze słońca, ale jednocześnie chronić się przed jego palącymi promieniami, stworzyły własny system ochronny, często związany z kolorem skórki. Im bardziej czerwono fioletowy, tym więcej możliwości antyoksydacyjnych.

Jedząc owoce, możesz je wykorzystać i zabrać im wolne elektrony, którymi są obdarzone obficie. Im więcej będziesz miała wolnych elektronów w ciele, tym bardziej staniesz się odporna. Mniej więcej tak to działa.

Znachorstwo nie powie Ci na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, że to jest choroba uleczalna, natomiast poprosi Cię, abyś zrobiła porządek ze swoim ciałem, czyli dostarczyła mu odpowiednie ilości wolnych elektronów i poprawiła swoje relacje z otaczającym światem na każdej płaszczyźnie.

Przede wszystkim koniec z jedzeniem złomu.

Dieta płynna

W stanach zaognienia choroby sprawdza się dieta płynna. Pełna wartości odżywczych, ale bardzo łatwo trawiona. To potrzebny jelitom odpoczynek, aby mogły się samo leczyć.

Ekstrakt z ananasa

Enzym bromelaina, który pochodzi z trzonu owocu, może być w stanie skutecznie zwalczać zapalenie.Naukowcy twierdzą, że może łagodzić objawy Crohna, ale rzecz nie doczekała się jeszcze badań klinicznych, są tylko laboratoryjne.

Probiotyki

Jelita jest naturalnie pełne bakterii, ale ich równowaga może być off u osób z Crohna.Probiotyki mają na celu przywrócenie tej równowagi, dodając pomocne zarazki. Można je dostać w żywności, jak „żywa kultura” jogurt, kapusta kiszona, i miso. Można również wziąć tabletki probiotyczne lub kapsułki. Czy działają? Naukowcy odkryli kilka szczepów, które wyglądają obiecująco, w tym jeden o nazwie bifidobacterium

Prebiotyki

Niektóre pokarmy mają te naturalne substancje, które dostarczają paliwa dla pomocne bakterie rosnące w przewodzie pokarmowym.Zdobądź je w bananach, cebuli, porach, karczochach jerozolimskich, szparagach i zieleni mniszka lekarskiego.

W mleko wielbłąda bym nie wchodziła, chociaż podobno komuś pomogło. Innym pomogła marihuana, jeszcze innym olej CBD.

Mówi się o bardzo wysokich dawkach witaminy D3, oczywiście w protokole z K2. Tom Bowles pisze o tym w swojej książce o leczeniu wysokimi dawkami witaminy D3.

Doodbytnicza kuracja kolagenem, 2 lewatywy, jedna po drugiej

Według zaleceń dr (chirurga) Siergieja Batieczko, działanie raczej jednorazowe (można po pewnym czasie w razie potrzeby powtórzyć)

 1. 3 łyżki stołowe sody zmieszaj w 800 ml letniej wody, temp pokojowa ok 25 stopni. Zrób sobie lewatywę i zatrzymaj płyn 15 do 30 minut. Im trudniej zatrzymać, tym stan jelit jest gorszy.
 2. Następnie 3 stołowe łyżki KolagenuPeptan F TiBzmieszaj z 500 ml też letniej wody i zrób lewatywę, tym razem wytrzymaj 10 minut.

owocek

Źródła:

www.webmd.com/ibd-crohns-disease/crohns-disease/ss/slideshow-crohns-natural-treatments

(Visited 47 720 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. martusiaar 23 czerwca 2015 o 16:56

  No właśnie, a co z witaminą E, przyjmować tokoferole i tokotrienole, razem, w odstępie czasowym? Czy tylko tokotrienole – bo z taką wersją spotykam się najczęściej.

 2. Aga 23 czerwca 2015 o 17:01

  Czyli każda choroba sprowadza się do tego aby dużo i często przyjmować owoców i warzyw +suplementy i unikanie śmieci i zdrowie samo wróci. łoooo jakie to proste a jakie trudne zarazem dla tych którzy nie wierzą w to…. Ludzie nie wierzą w takie rzeczy i się śmieją nawet z takich rewelacji niestety….

 3. anna 24 czerwca 2015 o 04:45

  A co z teorią Bołotowa? Więcej miesa, ryb, nabiału, enzymy, musztarda, ocet, sól itp. Pepsi, znasz to?

  1. pepsieliot 24 czerwca 2015 o 06:10

   pomyliłaś blogi

   1. Klara 26 stycznia 2020 o 10:47

    Hej Pepsi, czy wskazane jest picie Spiruliny przy WZJG i kiedy ją najlepiej pić?? a trawę pszenicy?? :)Bo mam różne odczucia:)

    1. Jarmush 26 stycznia 2020 o 12:58

     Nie pijesz niczego z błonnikiem narazie, tylko soki https://www.pepsieliot.com/5-krokow-leczyc-sie-sokami-przy-wrzodziejacym-zapaleniu-jelita-grubego/ nie jestem lekarzem i kuracja w dużych ilościach D3 TiB w protokole z K2 tib ,aby szybko osiągnąć poziom 100, podaję za Jeffem T. Bowles’em „Kuracja dużymi dawkami witaminy D3”

 4. Kama 4 października 2015 o 21:25

  Chciałam tylko dopytać, czy wpis dotyczy również zespołu jelita drażliwego? Generalnie zalecenia przy tego rodzaju schorzeniu sprowadzają się właśnie do unikania tego rodzaju owoców i warzyw, które w szczególności (mówiąc o owocach) zawierają fruktozę np. moich ulubionych jabłek.

  1. pepsieliot 5 października 2015 o 06:44

   Kama jeżeli chodzi o wrzodziejące jelito to Nison, i wiele osób wyleczyło sobie stan przedrakowy właśnie za pomocą świeżych soków owocowych, i dopiero później warzywnych, a jak wiadomo soki owocowe zawierają dużo fruktozy. Tematem fruktozy zajmowałam się bardzo dużo na tym blogu i uważam, że nie do końca jest to temat właściwie rozumiany. Jedno jest pewne nie wolno jeść więcej niż 10% tłuszczu na diecie wysoko węglowodanowej, no i rozumieć czym różni się fruktoza z syropu z kukurydzy GMO, a fruktoza zawarta w jabłku. Jednak jak postawi się przy leczeniu jelita na ryby, kwasy tłuszczowe omega 3 w większych ilościach, to faktycznie należy bardzo uważać z cukrem, w tym z owocami

 5. Kama 5 października 2015 o 21:18

  Merci, poczytam o fruktozie…

 6. mccartney 21 czerwca 2016 o 19:51

  Pepsi, ale lekarze wcale nie mówią, że wrzodziejące zapalenie jelita jest uleczalne, tylko że można zaleczyć. To jak to w końcu jest czy da się wyleczyć stosując się do zaleceń naturopaty czy nie da?

  1. pepsieliot 22 czerwca 2016 o 06:04

   Nie wiem co mówią lekarze, unikam kontaktów

 7. kkasia 13 lipca 2016 o 18:38

  Pepsi, piszesz kup wiąz, a jego w Polsce nie można dostac. Podobno nie jest dopuszczony, wiesz cos o tym ?

  1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 19:43

   no chyba trzeba go kupić za granicą

 8. Fiffi25 25 maja 2017 o 17:28

  Cześć ! Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mam takie pytanie co powinnam zażywać żeby jakoś to paskudztwo przepędzić na dłuugii czas? Obecnie jestem na standardowych lekach typu asamax. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi 🙂

  1. heidi 24 lutego 2019 o 21:57

   Jak czytam asamax, powraca krotko niefajne wspomnienie, skutki uboczne z ulotki, z zewnetrznych zolta skora i bialka gal.
   Kilka razy w ciezkim stanie wyladowalam w szpitalu z powodu wrzodziejacych jelit, zapalenia. Maratony do wc po 20 razy lekko, masakryczna anemia.
   Za kazdym razem wmawiano mi, ze choroba jest nieuleczalna, do konca zycia musze brac tabletki (dziennie z asamaxem bylo już 19). Ze nie moge jesc nic surowego, tylko gotowane.

   Jak zapytalam o jakies ziolka, dr ryknal, ze ale to sa gusla! No i wtedy powiedzialam basta. Przeszlam na wegetarianizm (od dziecka chcialam to zrobic), wyrzucilam gluten, laktoze. Poczulam sie lepiej. Bralam priobiotyki. Jadlam to, na co mialam ochote juz po 2 m-cach i tak jest do dzisiaj od lat 4.
   Mimo masy stresow i sytuacji ekstremalnych zyciowych jelita maja sie bardzo fajnie.
   Jelita to drugi mozg. Wyeliminuj z gry osoby/sytuacje, ktore zasialy stres, smutek, strach. Jesli ciezko, zacznij od ogladania codziennie komedii.

   1. lukasz 28 lutego 2019 o 22:07

    hej heidi 😉
    dobrze rozumiem, że po odrzuceniu mięsa, glutenu i laktozy sytuacja zaczęła się poprawiać? z asamaxu zrezygnowałaś nagle, czy odstawiałaś z czasem?
    pozdrawiam 😉

    1. heidi 1 marca 2019 o 22:39

     Tak, od poprawilo sie po tym szybko!
     Mieso wczesniej jadlam rzadko, jak juz najlepszej jakosci, choc i tak to pokarm niskowibracyjny, asamax bralam 3 razy dziennie x 3 plus tabsy na Hashimoto i jakies przeciwzapalne falk czy cos takiego. Wszystko od razu rzucilam i wszystko ok.
     Niestety wtedy nie znalazlam blogaska Pepsi i troche mi to zajelo, zanim przestalam trzepac gatkami ze strachu…
     Raz rzucilam sie zaraz po wyjsciu ze szpitala jak szczerbaty na suchary na pierniki z bakaliami i odczulam. ..potarly „ostre” orzeszki, migdaly jelito, pokrwawilo pare dni, ale potem ok.
     Pomagala mi bardzo gorzka czekolada, ale 80-85 % kakao.
     Kazdy organizm jest inny, trzymam kciuki, zdrowka!

 9. xMatheush 25 maja 2017 o 22:44

  Ja tak samo mam zapalenie jelita grubego. Doszedlem ze dieta ubogoresztkowa dziala + zero cukru tłuszczu pestek skórek. Ale niestety jestem ultra chudy i nie umiem zgrubnąć. Nie wiem co dalej robic. Przy tak niskiej wadze nie da sie zyc ani nie wstydzic samego siebie.

  1. Fiffi25 26 maja 2017 o 20:37

   czyli u mnie jest za dużo cukru na pewno i staram sie z tym walczyc bo to chyba mój nałóg :\ a jakieś probiotyki, suplementy itp coś co wspomoże jelita ( tak w skrócie).. mój lekarz niestety tylko polega na lekach a wszystko inne jest bee

   1. xMatheush 26 maja 2017 o 21:24

    za dużo? jakikolwiek tłuszcz cukier pestki skórki czy coś nie z diety ubogoresztkowej kończy sie wizytą w ubikacji 3 razy na dzień

  2. Ola 26 listopada 2017 o 21:13

   Ja sie wspomagam probiotykami oraz innymi suplementami typu siara z mleka owczego sheep colostrum). Ale te leki biore po konsultacji z pania dr. Lekarz z przychodni mowil, ze jest to choroba ktorej nie da sie wyleczyc. A ta moja Pani dr mowila, ze mnie wyleczy.

   1. Barbra 6 stycznia 2022 o 17:43

    Czy możesz pomóc i napisać jakimi suplementami się wspomagasz przy wzjg i czy colostrum Ci pomogło?Znalazłam w necie colostrum z mleka owiec szwajcarskie ale jest bardzo drogie.

 10. 69smerfeta69 29 czerwca 2017 o 17:07

  Pepsi potrzebuje pilnej porady dla mojego 5-miesięcznego chrześniaka. W badaniach wyszło mu stan zapalny 2000 jelita grubego. Został skierowany na badania bo miał pasma krwi w kale. Mama chłopca przed ciążą miała przez 2 lata bulimie, gdy tylko się dowiedziała o ciąży skończyła z tym. Gdy urodziła Mały był bardzo niespokojny, brał kropelki na odgazowywanie, na usg brzuszka wyszło zagazowana trzustka ( 3 razy). Od 3 miesiąca życia miał kupki ze śluzem, takie lekko zielonkowate. Wspominałam mamie chłopca o tym, że Mały może mieć problemy z trawieniem, gdyż ona na pewno ma po bulimii, nie bardzo do niej docierało.
  Właśnie się pakuje i jedzie do szpitala. Bardzo bym chciała znać Twoje zdanie odnośnie zapalenia jelitek u takiego Maluszka. Jak można mu pomóc?
  Już kilka razy Twoje porady mi pomogły, więc bardzo liczę na Twoje zdanie. Uściski <3

  1. xMatheush 29 czerwca 2017 o 18:43

   karmione mlekiem matki czy modyfikowanym?

  2. Jarmush 29 czerwca 2017 o 18:46

   pewnie u takiego małego dziecka nie można wykonać biorezonansu, ale być może dziecko ma pasożyty. Bulimia matki raczej nie ma z tym związku, ale jak miała pasożyty, to tak. Dziecko z takimi tendencjami trzeba trochę inaczej karmić, mam na myśli pozycję http://www.parents.com/baby/care/gas/best-remedies-for-gas-reflux/. Dziecko można wyprowadzić z tekj dolegliwości przede wszystkim dietą. W tym dietą matki, jeśli karmi.

 11. 69smerfeta69 29 czerwca 2017 o 19:26

  Tak karmi piersią, matka od kilku dni nie je glutenu, jajek i mleka.Powiem jej o biorezonansie, ale dobrze by było, żeby to było sprawdzone miejsce, bo ona średnio wierzy w takie rzeczy i jak trafi na złą placówkę to potem będzie ciężką ją przekonać. Czy ktoś z czytelników może polecić sprawdzone miejsce w Warszawie?
  Właśnie dotarli do szpitala, jestem ciekawa jak do tego problemu podejdą lekarze.
  Biorę się za tłumaczenie Twojego linka Pepsi, bo słaba jestem niestety z ang. Dzięki za szybki odzew! Uściski <3

 12. Wiktor 24 lutego 2018 o 00:27

  Pepsi, pomóż. Cierpię od kilku lat a nawet nie wiem do końca co mi jest. Miałem gastroskopię robiona z rok ( a może więcej) temu to wykazano mi zapalenie odcinka jelita. I ja głupi nic z tym nie robiłem. Jadłem źle, miałem dużo stresu. Mam zgagę, chociaż jakby już mnie, teraz główny problem to stany zapalne w chyba jelitach , może żołądku? Co mam zrobić, żeby w końcu odzyskać zdrowie? Zacząłem jeść dużo owoców i warzyw od kilku dni, oprócz tego zboża i strączki i nasiona. Rezygnować z czegoś? Robić jakieś posty? Suplementowac coś?

  1. Jarmush 24 lutego 2018 o 08:55
 13. Wiktor 24 lutego 2018 o 10:28

  Wiem, że to nie twój problem, ale jeśli naprawdę nie mam pieniędzy na takie badania, to co robić? Bo naprawdę jest coraz gorzej, a rodzice nie są nastawieni pozytywnie (19 lat mam, matura zaraz i to jest ważniejsze od zdrowia chyba dla nich)

  1. Jarmush 24 lutego 2018 o 10:46

   To też mój problem, bo jestem też Tobą. Możesz założyć, że masz braki 25(OH)D, zrób domowy test na zakwaszenie żołądka, soda oczyszczona jest bardzo tania, a może nawet macie w domu http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Czytaj uważnie bloga, wzrastaj, wszystko będzie dobrze.

   Masz 19 lat, już czas zacząć prowokować przepływy pieniężne, takim świetnym miejscem jest Internet. Mogę dla Ciebie zrobić 2 rzeczy, wysłać Ci mój e-book o zarabianiu w prezencie, oraz wysłać Ci witaminę D3+K2 TiB do ssania. Napisz swój adres na mojego mejla i powołaj się na tę rozmowę: pepsieliot31@gmail.com

 14. Wiktor 24 lutego 2018 o 12:08

  Dziękuję ci za wszystko co robisz dla mnie. Test na niedokwasote zrobiłem. Wynik to 132 sekundy czyli wychodzi że niedokwasota. W poniedziałek robię TSH. Rodzice się przejmują ale nie wierzą w takie metody, ufają tylko lekarzom. Suplementuje od jakiegoś czasu witaminę D3 i k2 ale nie wiem czy jest dobrej jakości. Zrobiłem dziś też taki test domowy na nietolerancję pokarmowe na podstawie pulsu. Gluten – podwyższony , mleko bez laktozy – podwyższony. I takie pytanie, czy jak kasza jaglana może zawierać gluten to czy osoba z nietolerancja powinna się martwić? Ogólnie to zarabiam, udzielam korków, ale nie są to jakieś duże sumy. Dziękuję ci, jesteś wspaniała osoba, to co robisz dla ludzi, aby wyzdrowieli i wybudzili się z matrixu to coś niesamowitego. Jeśli chodzi o te badania to gdzie je zrobić? Szpital? I czy myślisz że jak pójdę do rodzinnego lekarza i powiem że potrzebuje skierowania na te długa listę badań to coś może mi przepisze? I ogólnie to te badania w jakich kwotach oscylują? Aha no i moi rodzice wezmą mnie do lekarza jakiegoś, pewnie gastrolog. Nie wiem co ja mam tam mówić, nie chce jakichś leków od niego. Jakieś rady? Na maila wyśle ci zaraz adres. Dziękuję za wszystko i pozdrawiam cię 😉

  1. Jarmush 24 lutego 2018 o 16:33

   nie szpital, tylko prywatne laby. I to kosztuje sporo, ale lekarz na coś może dać Ci skierowanie jak go poprosisz. I wtedy za własną kasę robisz tylko to na co absolutnie nie będzie skłonny Cię skierować.

   1. Wiktor 30 marca 2018 o 17:57

    Hej Pepsi! To ja! Pisałem już o moich problemach jelitowo-żołądkowych. Witaminę D biorę i dziękuję 😉 Ale mam gorszy problem. Badania zrobiłem niektóre, pochwalę się wynikami:
    Leukocyty 6,67
    Erytrocyty 4,92
    Hemoglobina 14,3
    Hematokryt 41,4
    MCV 83,5
    MCH 29,1
    MCHC 34,8
    RDW-CV 13,6
    RDW-SD 40,9
    Płytki krwi 215
    MPV 10,9
    PDW 12,9
    PCT 0,23
    P-LCR 31,9

    Cholesterol calkowity 122,4
    Cholesterol HDL 40,7
    Cholesterol Nie-HDL 81,7
    Cholesterol LDL 69,0

    Trójglicerydy 63,6
    Glukoza 84,2
    Potas 4,40
    Żelazo 93

    Mocz:
    Klarowny, jasnożółty, nieobecna: glukoza, ketony, bilirubina,
    Ph 7,0
    Ciężar właściwy 1,016
    Białko nieobecne
    Urobilinogen <2,0
    Azotyny nieobecne
    Kwas askorbinowy nieobecny
    Osad ————-
    Leukocyty 0-1
    Nabłonki płaskie pojedyncze
    Ten mocz był niestety nie pierwszy ale drugi (nic nie piłem/ nie jadłem)

    Anty-TPO 0,5
    TSH 4,337

    Tyle mam. A jeśli chodzi o mnie to nie mówiłem o moich problemach psychicznych. Mam takie czasem ataki paniki, lęki, często czytam bardzo dużo w necie o chorobach, kiedyś czytałem b.dużo w tematyce religino-teorio-spiskowej. Takie czytanie po kilka godzin konczy sie czesto natlokiem mysli, smutkiem, czasem płaczem. I przeszakdza w funckjonowaniu. Stres miałem cale zycie praktycznie. W sensie stresowalo mnie wiele rzeczy, balem sie np. Wysmiana bo jestem slaby sportowo. Zawsze sie spozniam, czesto siebie obwinialem o rowne sprawy. Bylem rok z dziewczyna – tez pelno stresu. Dopiero niedawno zaczalem walczyc z nim. Mam zerowa motywacje do nauki, za miesiac matura, dodatkowy stres ze strony rodzicow. Masakra. Bylem u psychologa, teraz mam isc do psychiatry. Boje sie, nie chce psychotropow. Najabrdzije chcialbym zrobic glodowke Dabrowskiej ale rodzice… Nie wiem co robic. Moim zdaniem trzeba sprobowac sie oczyscic a potem uzuzpelnic witaminy/mineraly, a psycholog moze byc i mi pomoc z przeszloscia, ale nie chce psychotropow! Jak myslisz, robic na przekor ten post? Jakos tak rezonuje z nim. A jak wyniki? W miare? Pozdrawiam 😉

    1. Jarmush 30 marca 2018 o 20:58

     z niczym nie walcz, ze sobą też nie. Taka walka to surogat wojny, czegoś fatalnego. Zaakceptuj jak jest i rusz ze skrzyżowania. Jesteś hipochondrykiem i to sobie możesz jasno powiedzieć i zaakceptować. Nadwrażliwcem i to też zaakceptuj. Obserwuj siebie, ale nie identyfikuj się ze swoim smutkiem i strachem. Po prostu popatrz na tego chłopaka, ciekawe co będzie się teraz działo. Zrób sobie kurację Greeens & Fruits TiB, i koniecznie zapisz się do siłowni, takiej, gdzie nikt Cię nie zna i zacznij sobie ćwiczyć. Silne ciało wzmocnione, z mięśniami wesprze Twoją psychikę. Gdy się wzmocnisz, zacznij cały proces od nowa. pzdr.

 15. oona 3 marca 2018 o 11:17

  Witaj,

  Od jakiegoś czasu czytam Twego bloga i wielki szacun z mojej strony za to :). Mam pytanie… od jakichś 15 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego… generalnie kiedyś na początku kariery z tą chorobą dostałam 6 tyg kurs sterydów… krótki czas a jednak dentystka mnie spytała czy jestem na extremalnej diecie bo mi się zęby odwapniły ;/… od dobrych 7 lat nie przyjmuje żadnych leków. Generalnie ze zdrowiem przez wiele lat było ok… sporadyczne krótkie epizody biegunek… 4 lata temu urodziłam synka i około miesiąca po porodzie nasiliło się… karmiąc małego biegałam z nim na rękach do ubikacji… znajoma robiła mi w domu kroplówki z elektrolitami i jakoś przeżyłam. Po jakimś czasie się uspokoiło aż praktycznie do tej pory.Kolanoskopie miałam robioną 3 lata temu i generalnie ponoć po tylu katach choroby jelita wyglądają super (moje pocieszenie). Od ok. 2 tyg. mam silne biegunki i dużża ilością krwi… byłam już tak osłabiona, że gdyby nie domowa wczorajsza kroplówka to bym musiała jechać do szpitala (odwodnienie). Przyjmuję kurkumę z piperyną oraz ok 2 x po 10g l-glutaminy, Vit D3 oraz K2. Generalnie jestem alergikiem, kiedyś miałam robione testy metoda biorezonansu i odczulanie na kilka produktów.To taka moją w skrócie historia. Chciałabym się zapytać gdybym w razie czego musiała przyjmować sterydy aby mi się jelita uspokoiły (jeszcze przez tyle lat krwi mi tyle nie ubywało) jakie suplementy.. witaminy i minerały przyjmować oraz w jakich formach aby uniknąć przykrych skutków ubocznych (lekarz i tak nic nie powie… albo powie ze wapń i tyle). Proszę o odpowiedz… wybieram się do gastroenteorologa we czwartek najbliższy.

 16. Maud 25 maja 2018 o 14:39

  Witaj, 3 dni temu miałam robioną kolonoskopię. Powód? Od miesiąca biegunki+śluz+krew. Diagnoza: WZJG 🙁 podłamałam się tą informacją. Dodam że od 2009 mam zdiagnozowaną Hashi, w 2013 roku zrobiłam kolonoskopię i była idealna, zero zmian. Badania na nietolerancje pokarmowe: Food test 200 wskazał nietol. na gluten, nabiał, orzechy, kukurydzę. ODSTAWIŁAM i tak bardzo skrupulatnie przez 4 lata. Niemniej, jadłam sporo mięsa i straczków, bo coś jeść trzeba. Kawa+mleko sojowe. Na prawdę przykłądałam sie do diety, sama gotuję, do roboty zabieram własne jedzonko, w delegacje własne kanapeczki oczywiście na chlebie bezglutenowym (z Margity – która zresztą polecam pychota). Obecna diagnoza załamała mnie, bo jak mogę wyjaśnić takie nagłe zmiany, pojawienie się WZJG? Co dalej? Czy mogło zaszkodzić czerwone mięso? Soja?
  Dodam, że przez cały czas suplementowałam się probiotykami, Wit C, WitD…
  Jeśli masz jakieś sugestie, rekomendacje co dalej – bedę zobowiązana, bo przyznam że jestem całkowicie zdruzgotana informacją i nie wiem co dalej, skoro przez cały czas byłam na diecie.

  1. Jarmush 25 maja 2018 o 19:36

   https://www.pepsieliot.com/5-krokow-leczyc-sie-sokami-przy-wrzodziejacym-zapaleniu-jelita-grubego/

   https://youtu.be/Nd1ULSpRNfM

   Poniższą kurację zalecam przy Hashimoto, i oczywiście dieta, jednak przy wrzodziejącym jelicie trzeba dodatkowej ostrożności, szczególnie jeśli chodzi o błonnik, dlatego 4 szklanka w kuracji 4 szklanek mogłaby się okazać niewskazana.

   Ten art warto byłoby przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 tabletki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

   Nie jestem lekarzem

   1. Klara 28 stycznia 2020 o 20:20

    Pepsi, czy mogę przy wzjg jeść mango (np. gotowane przetarte) w remisji czy przy krwi we stolcu też??gdzieś czytałam o tym, że witaminą D3 żywią się jakieś formy bakterii wywołujące stan zapalny, co o tym sądzisz??a co ogólnie myślisz o teorii wywoływania wzjg przez bakterie coli?

    1. Jarmush 28 stycznia 2020 o 20:53

     ewentualnie sok z mango, bez błonnika, https://www.pepsieliot.com/5-krokow-leczyc-sie-sokami-przy-wrzodziejacym-zapaleniu-jelita-grubego/

     Bardzo dobre efekty dają wysokie dawki 7-8 kapsułek D3 TiB (śr 15 000 jednostek dziennie) 3 wraz z 200 mcg K2 TiB przez miesiąc i zbadać poziom metabolitu , żeby był w górnej normie i tak trzymać. Nie jetem lekarzem. Świadectwa takich działań znajdziesz w książce Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkac, Jeff T. Bowless,

 17. Monika 19 sierpnia 2018 o 20:32

  Dzieki za wpis. W jakich dawkach najlepiej podawac resweratrol przy zapaleniu jelita i czy sa jakies przeciwskazania?

 18. Xyz 25 lutego 2019 o 08:26

  Taka a’la instrukcja obsługi, bardzo lubie tego typu wpisy u ciebie. Mnie oczywiście zaintrygowało „Są wyjątki od tej zasady, ale nie o tym dziś mowa.” można poprosić coś więcej na ten temat?

 19. Kingakkr 24 października 2019 o 19:31

  Witam,z zaciekawieniem czytam twój blog.Od niedawna mam stwierdzone WZJG,lekarz zapisał Asamax i salofalk,od ponad roku pijałam świeże soki (marchew,jarmuż,burak,jabłko),też inne,piję wodę z solą kłodawską,teraz zrezygnowałam bo to przeszkadza w tej dolegliwości.Jestem na diecie bez glutenu,nabiału,bez warzyw i owoców.Jakie polecasz badania aby poszukać przyczyny choroby(oprócz mentalnych-utrzymana złość i żal),chcę zrobić sobie,testy pokarmowe,Wit.d 25 oh,witaminy i minerały.Chcę wprowadzać naturalne suplementy,dietę ,czytałam o 5 krokach w wzjg,czy coś jeszcze byś mi podpowiedziała? Dziękuję z góry za informację

 20. Józef 27 listopada 2019 o 15:55

  Witam wszystkich serdecznie bardzo proszę o pomoc .Jestem chory na crona mam stan zapalny w jelicie cienkim ,jestem już po jednej operacji resekcji jelita biorę stery i różne inne leki ale to poprawa tylko na moment i dalej to samo przetoki itd. mam 34 lata i bardzo chciałabym żyć normalnie proszę o dietę albo cokolwiek co by mi pomogło ):

  1. Jarmush 27 listopada 2019 o 18:35

   Napiszę Ci coś, do czego nie mogę Cię zachęcać, ani radzić gdyż nie jestem lekarzem, decyzja należy do Ciebie, każdy zresztą może kupić sobie tę książkę. Przeczytałam o tym na stronie 132, w rozdziale Świadectwa, w książce „Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach” Jeff.T. Bowles’a.
   Cytuję fragmenty
   Najnowsza recenzja: choroba leśniewskiego-crohna.

   Facet brał 15 000 jednostek D3 dziennie (dopisek ode mnie do tego trzeba by brać 200 mcg witaminy K2, o ile nie bierzesz leków typu warfaryna, bo wtedy nie można tyle K2). Stopniowo zauważał zmiany, a po 3-4 lat objawy całkowicie zniknęły.

   1. Hania 10 października 2020 o 07:42

    No właśnie ja biorę ok 15000wit d dziennie stanu zapalnego nie ma ale mam zwężenie jelita w dwóch miejscach i na to witamina niestety nie pomoże

  2. Alewan 4 grudnia 2020 o 11:43

   Nie jestem lekarzem, jestem naturopatą i do tego instruktorem jogi. Do tego jestem miłośniczką ajurwedy, według której odzyskanie równowagi jest możliwe na poziomie : ciało, umysł, dusza. Nie wystarczy leczyć samego ciała. Polecam książkę: „Potęga teraźniejszości”. Polecam co dziennie wykonywanie medytacji wdzięczności, uwalniania, przebaczania, miłości (zwłaszcza do siebie) i relaks. masaż wisceralny czasami też działa cuda. Zdrowia życzę. 🙂

 21. jozef.potaczek@onet.eu 27 listopada 2019 o 18:06

  Proszę o pomoc w chorobie crona jelito cienkie po resekcji i leki nie dają rady co robic

 22. Hania 7 października 2020 o 12:51

  Witajcie też mam crona od trzech lat nie biorę żadnych leków a ostatnio po kolonoskopi okazało się że mam postać zwężająca i zwężenie jelita w dwóch miejscach do 5mm czekam na wizytę u lekarza biorę witaminy ,piję kwas burakowy ,wodę z solą,kombuczke odżywiam się w miarę zdrowo .Już myślałam że wyzdrowiałam bo czułam się dobrze a niestety dziadostwo jest

  1. Jarmush 7 października 2020 o 20:07

   to niedobrze, ale jak mogłaś się czuć dobrze z taką entropią?

 23. mymy 8 października 2020 o 09:17

  Dlaczego przy niedoczynności tarczycy nie można beta karotenu? Z góry dziękuję

  Przy wrzodziejącym zapaleniu jeszcze DMSO świetnie działa.

  1. Jarmush 8 października 2020 o 13:09

   można, krzywdy żadnej nie zrobi, ale organizm z niedoczynnością ma problem aby prowitaminę witaminy A, czyli betacaroten właśnie zamienić w witaminę A. Analogicznie, jak przykładowo przy mutacji genu MTHFR ciało nie potrafi metylować witaminy B12 i trzeba mu podawać metylokobalaminę, a nie cyjanokobalaminę, którą zdrowy metyluje bez problemu.

   1. mymy 8 października 2020 o 22:12

    to jak przy niedoczynności najlepiej dostarczyć substraty do wytworzenia witaminy A?
    Ta mutacja MTHFR dotyczy tak samo witaminy B3?

    1. Jarmush 9 października 2020 o 06:14

     chodzi o B12 i foliany muszą być takie jak Foliany TiB (te zawsze nalezy przyjmować w takiej formie), a B12 metylokobalamina G&G np
     Greens & Fruits TiB ma też witaminę A i dlatego też go polecam przy niedoczynności. Foliany ma jak najbardziej wskazane i przy mutacji, ale B12 w formie cyjanokobalaminy, czyli dla zdrowego

     1. mymy 9 października 2020 o 22:38

      jak sprawdzić brak metylacji czy istnienie mutacji?

     2. Jarmush 10 października 2020 o 06:13

      poziom B12, kwasu foliowego, można zrobić B6 jak robią i poziom homocysteiny i będzie coś już wiadomo, ale robi się też badania na mutację genu MTHFR, ale nie ma po co robić, gdy wszystko jest ok. U małego dziecka może być widać na oko: https://noemidemi.com/niegrzeczne-dziecko-z-niebieska-zylka-na-nosku-czyli-jak-ograniczyc-negatywne-skutki-mutacji-genu-mthfr-u-dzieci/

 24. brzuszek 10 października 2020 o 14:15

  Dear Pepsi, a chleb żytni ok ? czy lepiej unikać ?

  1. Jarmush 11 października 2020 o 06:24

   to zależy, kiedyś ludzie jedli chleb, dieta śródziemnomorska zawiera w sobie również chleb, bagiety nawet. Jesli Ci nie szkodzi, nie ciąży, nie kaleczy jelit, jedz i ciesz się. Jednak ziarna nawet bez glutenu zawierają białko glutenopodobne i przy celiakii/chorobach autoimmunologicznych odradzam zdecydowanie.

 25. Zośka 7 grudnia 2020 o 13:11

  Cześć,
  Podbudowała mnie historia heidi z komentarzy poniżej. Niestety u mnie stało się inaczej. Rok temu zdiagnozowano u mnie WZJG. Dostałam asamax i salofalk. Wiedziałam, że to zło. Rzuciłam gluten, nabiał, cukry, żywność przetworzoną. Po trzech miesiącach również jajka. Dwa miesiące temu mięcho. Jestem na diecie wegańskiej i bezglutenowej. Po pół roku leczenia świetne wyniki. Lekarz zgodził się odstawić tabletki ale kazał jeszcze zostać na czopkach. Sama je jednak odstawiłam. Od sierpnia nie przyjmuję leków, było super. Dziś koszmarne rozczarowanie, krew w toalecie. Co mogło pójść nie tak. Mam przerwę w braniu glutaminy około 2 mcy, w związku z odstawieniem mięcha i nabiału zwiększyłam ilość strączków, zaczęłam jeść soję. Zaczęłam też w większych ilościach pałaszować orzechy ziemne. Jakieś pomysły? Wrócić czasowo do leków czy próbować dietą to wygasić? Co robić? (pije rano wodę z cytryną, szklanę z chlorellą i spiruliną oraz korzeniem maca, siemię lniane z cytryną. Biegam lub lecę na rower potem śniadanie- w 90 % przypadków jaglanka z owocami jagodowymi. Potem zielony szejk jakiś. Na obiad i kolację warzywka, grzyby , strączki, kasza gryczana, komosa, ryż (różne). Jem kiszoną kapustę, piję zakwas z buraków, jem potem te buraki w sałatce, miso. Podjadam owoce, warzywa, orzechy, tofurniki itd. Do słodzenia deserów, batonów własnej roboty trochę stewii. Piję tylko herbaty (głownie zieloną, białą), zioła. Kawa od święta i z mlekiem roślinnym, wino czerwone od święta. A no i jeszcze z powodu masakry na twarzy przez miesiąc łykałam tabletki drożdżowe – może to był błąd? Odstawić teraz orzechy wszystkie czy mielone można? Spirulinę i chlorellę też odpuścić ? Kawa, wino zero ? PROSZĘ o POMOC nie chcę chemii.

   1. Zośka 7 grudnia 2020 o 18:27

    Dziękuję. A co z tymi drożdżami mogły zaszkodzić? No i pestek, orzechów unikać? Poczytałam jeszcze u Ciebie i wchodzę w soki, zaczęłam dziś od marchwi z burakiem. Myślisz, że gotowana marchew z rana ( jak przy wrzodach) pomoże?

    1. Pepsi Eliot 7 grudnia 2020 o 19:25

     spróbuj, ma nic nie boleć

     1. Zośka 8 grudnia 2020 o 18:12

      Pepsi, inny temat ale piszę tu bo wszystkie dane już masz wyżej. Żelazo ponoć niechelatowe z roślin słabo się wchłania a ja mam po dwóch miesiącach niejedzenia żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego wyższe niż jak jeszcze jadłam ryby i jagnięcinę…Trzy wyniki z ostatnich miesięcy: 197(18 sierpień), 149 (1 październik) i 213 dziś. Mięcha nie jem od końca września. Druga sprawa wyniki CRP, OB i kalprotektyny perfekt nawet w zaostrzeniu silnym. Jest jeszcze jakieś inne nieinwazyjne badanie do sprawdzenia stanu jelit przy WZJG, które u mnie zadziała?

     2. Pepsi Eliot 8 grudnia 2020 o 18:25

      Nie widzę Twoich wyników, bo nie można załączać linków, przepisz

     3. Zośka 9 grudnia 2020 o 17:06

      Hej, badania z trzech terminów od sierpnia do dziś. Żelazo 197 , 149 i 213 ug/dla
      CRP 0,22 i 0,6 mg/l
      OB 5 i 3 mm/h
      Kalprotektyna ilościowo zawsze nawet w momencie diagnozowania była od 14-22ug/g czyli według norm perfekt. O co chodzi?

     4. Pepsi Eliot 9 grudnia 2020 o 18:48

      Jak ferrytyna?

     5. Zośka 9 grudnia 2020 o 21:32

      Ferrytyna robiona raz, przy żelazie 149ug/dl ferrytyna była 43,8 ng/ml

     6. Pepsi Eliot 10 grudnia 2020 o 07:24

      Gdy ferrytyna jest w normie, to z takim żelazem nic się nie robi, ale trzeba to kontrolować. LIposomal Curcuminy TiB, dobry dla jelit, a także kurkumina jest chelatorem żelaza.

  1. Zośka 10 grudnia 2020 o 17:13

   Dzięki Pepsi kochana, właśnie gadałam z moim lekarzem i nic mądrego nie mógł mi powiedzieć poza stwierdzeniem, że medycyna to skomplikowana sprawa…Ewentualnie skierowanie do hematologa, przy odrobinie szczęścia dostanę się już za rok :). W poście zalecasz dietę płynną w zaostrzeniu co konkretnie masz na myśli – gotowe preparaty medyczne czy po prostu soki i blendowane zupki ? A propos preparatów gotowych wszystkie, które znalazłam bazują bazują na białkach mleka i MALTODEKSTRYNIE, którą przy chorych jelitach się odradza. Męczy mnie ten temat bo próbuję rozkminić dietę na wędrówki po Tatrach, prowiant na cały tydzień muszę mieć na plecach, nie schodzimy na dół. W schronach raczej nie zjem pierogów ani schabowego….Najfajniej było by mieć odżywkę w proszku…

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2020 o 17:17

    Shape Shake TiB

    1. Zośka 10 grudnia 2020 o 19:37

     Super ?. A to się tyczy wypadów w góry czy diety płynnej w zaostrzeniu również? Czy jednak w zaostrzeniu domowe jakieś miksy?

    2. Zośka 11 grudnia 2020 o 17:26

     Pepsi ale to jest tylko białko na dodatek odzwierzęce. Nie ma nic na bazie białek wegańskich? No i chodziło mi raczej o coś kompletnego białko, tłuszcze, cukry (ale nie maltodekstryna). Może da się coś skomponować z różnych produktów np białko zwierzęce + skrobia + mleko kokosowe w proszku+ jakieś warzywa/owoce w proszku. Jaki tłuszcz? Taki plan pełnych posiłków w proszku na tydzień. Da się coś złożyć sensownego?

     1. Pepsi Eliot 11 grudnia 2020 o 18:32

      Mamy białka roślinne dobre, do tego Hemp protein dostarczy też Omega 3 w idealnej proporcji z omega 6. https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

      Tu masz jeszcze do tego świetny produkt Hyperfood This is BIO 11 doskonale zestawionych bio składników, https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html

      Do tego można jeszcze dodać inne białko roślinne z brązowego ryżu, mamy też zielony groszek organic https://thisisbio.pl/bialko-ryzu/3627-rice-protein-100-organic-210g-this-is-bio–5905344040659.html

     2. Zośka 11 grudnia 2020 o 19:30

      Super te produkty i na pewno wrzucę je w zestaw ale powiedz mi z czym to zmieszać żeby zwiększyć kaloryczność. Mamy białko, witaminy itd. super ale co dodać jeszcze żeby zrobić z tego pełnowartościowy posiłek do rozpuszczenia w wodzie.

     3. Pepsi Eliot 11 grudnia 2020 o 19:53

      zmiksuj z owocami, dojrzałymi bananami.

 26. Martita 11 stycznia 2021 o 10:55

  Pepsi a czy liposomal kurkumy w 4 szklankach przerywa post?

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2021 o 20:21

   raczej tak <3

   1. Martita 13 stycznia 2021 o 09:09

    Dzieki, lovciam

 27. p*OM*cia La Cam*OM*ille 12 marca 2021 o 09:24

  PEPŚI, a powiedz co sądzisz o hydrokolonoterapii? przy złogach kałowych, jako jeden ze sposobów ruszenia (owych) oraz ruszenia ze skrzyżowania?
  buzi

  1. Aniam 4 stycznia 2022 o 14:48

   przeprowadzałam 3 krotnie na przestrzeni 15 lat- polecam-trawienie się znacznie poprawia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum