Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 532
41 online
42 351 VIPy

Czy ludzie niscy będą żyli dłużej, a cukrzycy biorący metforminę też?

Ludzie którzy szastają czasem są albo bardzo młodzi, albo bezrefleksyjni, żeby nie powiedzieć, że są głupkami.

Każda zmiana dzieje się w czasie, każdy cel wymaga drogi realizacji, która odbywa się w czasie.

Z tego powodu świadome dzielenie tortu, którym jest czas Twojego życia  jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu, w tym ewolucyjnego.

Oczywiście na długość życia mają wpływ czynniki epigenetyczne (dziedziczenie genów) i stan zatrucia środowiska, w którym żyjesz, to jasne.

Linia życia na którą wskoczysz, jako jedna z niezliczonych ilość linii Twojego życia w bazie danych, wiadomo, że też.

Skręcisz w prawo, czy skręcisz w lewo?

I dopóki życie się nie zadzieje nie wiesz ostatecznie jak przebiegnie, bo tak działa mechanika kwantowa życia.

Jednak można pewne rzeczy założyć probabilistycznie, czyli co ma większe prawdopodobieństwo zadziania się?

Masz dwie probabilistyczne opcje :

Za pomocą stylu życia, dieta antyzapalna, nawadnianie (4 szklanki), tlen, sport (bieganie, aeroby), słońce, anty stress (wszelkie formy medytacji), woda morska –  powiększyć i dosmaczyć (mniej chorowania) swój tort

Za pomocą świadomych wyborów odpowiednio ustalać priorytety. Jaki kawałek tortu chcesz przeznaczyć na jakie konkretne cele? Co pozwoli wycisnąć więcej nawet z tej samej objętości tortu. Na tym polega produktywność, czyli osiągać więcej w krótszym czasie.

Jak widzisz, te opcje nie wykluczają się, a wręcz przeciwnie. Możesz więc sfokusować się na odmładzający, czyli zdrowy styl życia, jednocześnie dokonując przemyślanych wyborów działań, co skróci czas realizacji kolejnych celów.

Życie to maraton, ale niektóre cele wymagają sprintu i trzeba mieć tego świadomość jeszcze przed linią startu. Po prostu inaczej się te dystanse biega.

No i jaka dieta odmładza witalnie łamane przez wizualnie?

Poszukiwanie wiecznej młodości i ekstremalnej długowieczności świadczy o głębokim uśpieniu społeczeństw. Długie życie przez sen w jednym wcieleniu ani trochę nie przybliża Cię do prawdy przebudzenia. Natomiast gdy zaczynasz się budzić, rzeczywiście czas liniowy działa na Twoją korzyść, dostajesz rezerwy na świadome wzrastanie. Ruszenie ze skrzyżowania. Dzielenie się. Są też tacy, którzy całkowicie budzą się w ostatniej minucie życia i dobrze, że się przydarzyła. Zainteresowanie i inwestycje w terapie odmładzające rosną. Bowiem ostatecznym celem jest nie tylko wydłużenie życia, ale bycie tak młodym i zdrowym, jak to tylko możliwe przez dłuższy czas. Inni ostrzegają, że wydłużanie telomerów przez nadekspresję telomerazy zwiększa ryzyko raka. Naukowcy odkryli, że niektóre hormony wpływają nie tylko na długość życia, ale także na wielkość ciała. W badaniach na zwierzętach, poprzez tłumienie układu hormonalnego w wieku dorosłym, starzenie się jest spowolnione, zwierzę żyje i pozostaje dłużej wolne od chorób. Inne badania nad długowiecznością koncentrują się na usuwaniu starzejących się lub niedziałających komórek oraz na stosowaniu yyy… metforminy przeciwcukrzycowej.

Telomery zostały odkryte w latach trzydziestych XX wieku. Każda komórka w Twoim ciele zawiera jądro, a wewnątrz jądra są chromosomy, które zawierają Twoje geny. Chromosom składa się z dwóch „ramion”, a każde ramię zawiera DNA o pojedynczej cząsteczce, które wygląda jak sznur paciorków złożony z jednostek zwanych zasadami. Typowa cząsteczka DNA ma około 100 milionów zasad. Jest zwinięta skrętnie, rozciągając się od jednego końca chromosomu do drugiego. Na samym końcu każdego ramienia chromosomu znajduje się telomer. W 1973 roku Aleksiej Ołownikow odkrył, że telomery skracają się z czasem, ponieważ nie powielają się całkowicie za każdym razem, gdy dzieli się komórka. Dlatego wraz z wiekiem Twoje telomery stają się coraz krótsze. W momencie poczęcia w macicy, telomer ma długość około 15 000 zasad. Natychmiast po poczęciu komórki zaczynają się dzielić, a telomery skracają się za każdym razem, gdy komórka się rozdziela. Gdy telomery zostaną zredukowane do około 5 000 zasad, w gruncie rzeczy umierasz ze starości.

W 1984 r. Dr Elizabeth Blackburn, profesor biochemii i biofizyki na University of California w San Francisco odkryła, że enzym telomeraza ma zdolność wydłużania telomeru przez syntezę DNA z primera RNA.

Ona, razem z Carol Greider i Jackiem Szostakiem, otrzymali w 2009 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za odkrycie, w jaki sposób chromosomy są chronione przez telomery i enzym telomerazy. Wydłużenie telomera jest obecnie uważane za główny klucz, który wyjaśnia proces starzenia się i zawiera obietnicę nie tylko spowolnienia starzenia się, ale także jego odwrócenia.

Starzenie się jako choroba?

Biolog molekularny Maria Blasco, dyrektor Hiszpańskiego Narodowego Centrum Badań nad Rakiem i szef Telomery i Telomerase Group, to kolejny naukowiec, któremu przypisuje się idee, że starzenie się jest podstawową chorobą, którą należy się zająć, jeśli chcemy zapobiegać chorobom zwyrodnieniowym i przewlekłym, takim jak rak. W 2008 roku Blasco postanowiła ustalić, czy wydłużanie telomerów spowalnia proces starzenia się. Aby to zrobić, wstrzyknęła enzym wydłużający telomery myszy. Wynik? Leczone myszy żyły średnio o 40 % dłużej niż normalnie. „Oczywiście było to niesamowite uczucie,” mówi Blasco, „ponieważ zdałam sobie sprawę, że zmanipulowałam jeden z podstawowych mechanizmów, przez które starzejemy się, a to może prowadzić do ważnych zastosowań w przyszłości.”

Był jednak haczyk

Terapia „prawie na pewno zwiększyłaby częstotliwość występowania raka u myszy, gdyby nie zostały genetycznie zmodyfikowane, aby były odporne na raka” – zauważa autorka. A ludzie nie mogą obecnie (hi hi) być genetycznie modyfikowani. Aby rozwiązać ten problem, Blasco i jej zespół udoskonalili proces, a w 2012 roku przeprowadzili kolejny eksperyment. Tym razem leczone myszy żyły o około 20 % dłużej, a rak pojawił się z opóźnieniem. Nie oznacza to jednak, że telomeraza może lub będzie powodować identyczne efekty u ludzi.

Zegar epigenetyczny

Dr Steve Horvath, profesor genetyki ludzkiej i biostatystyki na UCLA David Geffen School of Medicine w Los Angeles, uważa, że nauka jest wciąż w powijakach, jeśli chodzi o zrozumienie procesu starzenia się. „Wierzę, że istnieje pasywny zegar, który mierzy stan Twoich komórek” – mówi. „Nie powoduje to pogorszenia stanu rzeczy, po prostu śledzi mechanizm, który faktycznie to powoduje.” Ten pasywny mechanizm zegarowy, czyli zegar epigenetyczny, jest czymś, o czym wciąż prawie nic nie wiemy, ale Horvath uważa, że jest ów zegar ważnym graczem. Aby w przyszłości móc zapobiec starzeniu, musimy zrozumieć, w jaki sposób zmiany epigenetyczne w obrębie cząsteczki DNA wpływają na jej biologię i wiek. Jest przekonany, że te zmiany epigenetyczne są podstawową przyczyną starzenia się, a dobrą nowiną (jeśli to prawda), jest to, że są one odwracalne. Tak więc, w zasadzie, można opracować metody leczenia odwracające zmiany epigenetyczne, które stymulują starzenie się biologiczne w DNA.

Według Horvatha telomerowa teoria starzenia się „jest rozczarowująca”.

Podczas gdy wielu badaczy zanurzonych w dziedzinie przeciw starzeniowej jest zakochanych w idei, że dekspresyjna telomeraza doprowadzi do odwrócenia starzenia, to jednak wady są znaczne, ponieważ jeśli nadeksprymujesz telomerazę w rzeczywistości zwiększasz ryzyko zachorowania na raka. Tak więc, podczas gdy długość telomerów jest częścią równania, Horvath nie wierzy, że jest to odpowiedź, której szukamy.

Proces przeciwstarzeniowy jest wart w samych Stanach 8 miliardów dolarów, a jednak nie działa

Taka Dominika Kulczyk i jej brat odziedziczyli po zmarłym ojcu, o którym teorie spiskowe mówią, że nie zmarł, ale zdaje się zmarł bezsprzecznie, tyle że w dobrym momencie, a więc rodzeństwo Kulczyków odziedziczyło wspólnie połowę tej ogromnej kwoty, tym samym lądując natychmiast na pierwszym miejscu listy 100 najbogatszych Polaków, ale też jeszcze nie pokazali co taka ogromna fortuna może zdziałać dobrego. Ów plotkarski wtręt pojawił się tylko po to, aby zobrazować z czym mamy do czynienia, gdy mówimy 8 miliardów dolarów. Zdaniem naukowca i przedsiębiorcy Joe Betts-Lacroix, biznes przeciw starzeniowy to „przemysł warty 8 miliardów dolarów, który nie działa”. Uważa on, że kluczem do długowieczności jest zapobieganie chorobie zwyrodnieniowej.

Czy znaleźliście coś, co pomaga zapobiegać wielu chorobom zwyrodnieniowym?

Dopiero wtedy możecie przenieść miliardy dolarów z każdego z tych pól chorobowych na pole przeciwstarzeniowe. Jako założyciel Health Extension, Betts-Lacroix pozyskał ponad 30 milionów dolarów od inwestorów venture capital w poszukiwaniu leku na starzenie. Łącznie naukowcy i firmy objęte ochroną zdrowia powiększyły kapitał o ponad 200 milionów dolarów. Większość tego finansowania pochodzi z branży technologicznej, która coraz bardziej interesuje się biologią i łamaniem kodu biologicznego. Betts-Lacroix zauważa, że w ostatnich latach naukowcy dokonali niezwykłych odkryć, jak znalezienie wielu sposobów przedłużenia życia ssaków. Teraz tylko trzeba przepuścić owe sposoby w królestwo ludzi, co jest najtrudniejszym przedsięwzięciem ze wszystkich, bo przedtem dobrze byłoby ludzi yyy… zmutować.

Tymczasem podaję obiecujące ustalenia dotyczące zwierząt.

Jednym z wyników badań na zwierzętach jest to, że mniejsze ssaki żyją dłużej niż większe.

Na przykład, im mniejszy koń, tym dłuższa jego żywotność. Stwierdzono, że jest to spowodowane hormonami, które nie tylko wpływają na długość życia osobnika, ale także na jego wielkość. Gdy te hormony są stłumione przez całe życie, zwierzę będzie małe, ale za to długo żywe. Gdy hormony zostaną stłumione w wieku dorosłym, ciało zachowa swój regularny rozmiar, ale będzie żyć dłużej niż normalnie.

„Jak nam wiadomo, dla każdego testowanego przez nas gatunku, odrzucenie hormonalnego systemu przedłuża żywotność” – mówi dr Cynthia Kenyon, wiceprezes ds. Starzenia się w Calico Life Sciences, firmie biotechnologicznej należącej do Google. Na początku lat 90-tych, Kenyon zaznaczyła swą pozycję na tej niwie badając glisty jelonogonki (caenorhabditis elegans). Poprzez częściowe wyłączenie pojedynczego genu DAF-2, długość życia tego drobnego nicienia została podwojona. „Odrazu zwierzę żyło dwa razy dłużej” – mówi Cynthia –„To było naprawdę oszałamiające.” Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że inni naukowcy powielili te wyniki badając inne zwierzęta, od muszek owocowych po myszy. Kenyon zauważa również, że badania wskazują, że gdy przedłuża się okres życia, zazwyczaj również opóźnia się choroby zwyrodnieniowe, a gdy jednak wystąpią, są łagodniejsze. Wyobraża sobie więc taką terapię, być może w formie leku, gdzie za pomocą jednej pigułki można będzie opóźnić lub zapobiec wystąpieniu wielu chorób naraz. Już widzę, jak wielka farmacja popędzi za taką możliwością, chyba, że pojawi się znienacka setka jeszcze innych fajniejszych dla niej choróbsk. Dodał peps.

Badania ukierunkowane na senesujące komórki.

W Unity Biotechnology koncentrują się z kolei na innym aspekcie, tym razem starzejących się komórek.


Komórkowe starzenie ma miejsce wtedy, gdy komórka przestaje się dzielić

W hodowli komórkowej, komórka fibroblastyczna może dzielić się maksimum 50 razy, po czym staje się starzejącą się lub niepodzielną. Komórki selenocelowe lub niepodzielne również odgrywają istotną rolę w procesie starzenia. W Unity, naukowcy byli w stanie usunąć starzejące się komórki myszy, aby obserwować, co się stanie. „Kiedy to zrobiliśmy, zdarzyło się coś zadziwiającego” – mówi współzałożyciel, Nathaniel David. Myszy miały „znacznie wydłużony okres zdrowia”, co oznacza okres, w którym zwierzęta pozostają zdrowe i są wolne od choroby. Poprawiono zdrowie i funkcję wielu ważnych narządów, w tym serca i kości, przy mniejszej liczbie chorób serca, zapalenia stawów, zaćmy i innych „normalnych” problemów związanych ze starzeniem. Wkrótce Unity przeprowadzi pierwsze badanie na ludziach z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Czy lek na cukrzycę może zwiększyć długowieczność?

Podczas gdy większość badaczy koncentruje się na tworzeniu nowych leków zwalczających proces starzenia się, niektórzy koncentrują swoją uwagę na starej metforminie, powszechnie przepisywanej na cukrzycę typu 2. Zauważono, że chorzy na cukrzycę przyjmujący metforminę mają tendencję do dłuższego życia niż osoby z cukrzycą przyjmujące inne leki przeciwcukrzycowe. Mają także mniejszą częstotliwość występowania innych chorób związanych z wiekiem, w tym raka i choroby Alzheimera. Niektórzy ludzie niechorujący na cukrzycę, przyjmują metforminę tylko po to, by uzyskać korzyści w procesie starzenia się.

Podczas gdy metformina jest jednym z najmniej niebezpiecznych leków, ma poważne wady, takie jak upośledzenie wchłaniania mega ważnej witaminy B12.

Uważa się, że metformina działa poprzez aktywowanie AMP kinazy białkowej (AMPK), która odgrywa istotną rolę w hamowaniu produkcji glukozy w wątrobie (glukoneogeneza). AMPK jest konserwowanym czujnikiem i regulatorem bilansu energii w organizmie, który jest aktywowany, gdy stosunek komórkowej AMP do ATP wykazuje duży wzrost z powodu warunków, takich jak niedobór substancji odżywczych lub stres patologiczny.

Berberyna

Istnieją znacznie bezpieczniejsze alternatywy, takie jak berberyna, która ma wiele takich samych efektów, a nie prowadzi do niedoboru B12. Berberyna ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, antyproliferacyjne, przeciwbiegunkowe, przeciwnowotworowe, przeciwcukrzycowe i wzmacniające układ odpornościowy i ma długą historię stosowania w medycynie tradycyjnej, w tym tradycyjnej medycynie chińskiej (TMC). Berberyna pomaga nawet w zwalczaniu przerzutowych komórek macierzystych i niewydolności serca. Wielu pracowników służby zdrowia o skłonnościach do poznawania prawdy, przyznaje, że stosuje berberynę, jako ogólny suplement zdrowotny ze względu na jej zdolność do radzenia sobie z tak wieloma różnorodnymi chorobami. W rzeczywistości działa tak samo lub lepiej niż niektóre leki na pewne dolegliwości. Na przykład, wykazano, że poprawia stężenie lipidów we krwi lepiej niż statyny, a także obniża ciśnienie krwi lepiej niż leki hipotensyjne. Podobnie jak metformina, wiele korzyści zdrowotnych berberyny zostało powiązanych z jej zdolnością do aktywacji AMPK. AMPK jest enzymem wewnątrz komórek Twojego organizmu. Czasami określa się go mianem „głównego przełącznika metabolicznego”, ponieważ odgrywa on ważną rolę w regulowaniu metabolizmu. Niski poziom AMPK jest związany z opornością na insulinę, dysfunkcją mitochondrialną, otyłością, neurodegeneracją i przewlekłym stanem zapalnym. A wszystko to stanowi podstawę dla szerokiego zakresu badań na temat poważnych chorób przewlekłych. AMPK jest także ważnym neuroprotektorem. Jak wyjaśniono w Journal of Neurochemistry, „AMPK wyczuwa stres metaboliczny i integruje różnorodne sygnały fizjologiczne, aby przywrócić równowagę energetyczną. Wiele funkcji w ośrodkowym układzie nerwowym łączy się z AMPK” Berberyna ma również korzystny wpływ na zdrowie mózgu i dobre samopoczucie psychiczne dzięki zwiększaniu kluczowych neuroprzekaźników.


Tak naprawdę:

Twój styl życia jest Twoim przełącznikiem długowieczności!

Jeśli kiedykolwiek pojawi się pigułka, która zapewni przedłużenie młodości, prawie wszyscy będą jej pragnęli. Pytanie brzmi, czy taka rzecz jest możliwa? Faktem jest, że Twój styl życia i wybory, których dokonujesz każdego dnia, odgrywają niesamowitą rolę w tym, jak się zestarzejesz, i wątpię, żeby kiedykolwiek opracowano jakiś lek, który pozwoli ci pożerać niezdrową kanapkę leżąc na kanapie i nadal młodo wyglądać. Kluczowe znaczenie ma utrzymywanie zdrowych mitochondriów, a strategie dotyczące stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia, mają bardzo duże znaczenie. Mercola w tym momencie poleca swoją cykliczną dietę ketogenną bogatą w zdrowe tłuszcze i niską zawartość węglowodanów, która promuje zdrowe funkcje mitochondrialne. Jest aktywny fizycznie, codziennie uprawiając sport. Tutaj więcej o Mercoli: Chicagowski szarlatan z bidnego domu, czyli kontrowersje Z kolei ja promuję coś przeciwnego, czyli cykliczną dietę wysoko węglowodanową i niskotłuszczową, praktycznie w 100% roślinną i organiczną i w ponad 85% surową. Mówiąc cykliczną mam na myśli to samo co Mercola, gdyż on również jest zwolennikiem postu przerywanego.

Tak naprawdę nie ma jednej, najlepszej diety dla wszystkich. Wyjaśniam te paradoksy we wpisie w obronie diety o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej węglowodanów

Badania pokazują również, że można spowolnić skracanie telomerów dzięki ćwiczeniom, które w zasadzie buforują działanie chronicznego stresu na długości telomerów, co pomaga wyjaśnić niektóre z dobrze udokumentowanych skutków dla zdrowia i długowieczności.


Inne badania wykazały, że istnieje bezpośredni związek między długością telomeru w późniejszych latach a ćwiczeniami o wysokiej intensywności. Jak zauważono w badaniu opublikowanym w Mechanism of Aging and Development:

Wyniki niniejszego badania dowodzą, że długość telomerów leukocytów (LTL) jest związana z regularnym intensywnym ćwiczeniem aerobowym i maksymalną wydolnością tlenową podczas starzenia.

Z kolei na LTL nie mają wpływu aeroby ćwiczone przez młode osoby, prawdopodobnie z powodu długości telomerów praktycznie nietkniętych. U stale siedzących młodych, zdrowych osób dorosłych aeroby już mają wpływ. Wyniki badań wskazują, że LTL jest zachowywany u zdrowych osób starszych, wykonujących intensywne ćwiczenia aerobowe i jest pozytywnie powiązane z maksymalną wydolnością aerobową. Co może stanowić nowy mechanizm molekularny leżący u podstaw „anti-aging” skutków utrzymania wysokiej wydolności aerobowej.

Źródła:

  1. articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/10/17/mikki-willis-plandemic-book.aspx

Oczywiście brzmi to dość bełkotliwie, ale można podsumować owe wyniki bardziej lapidarnie:

biegajmyż

(Visited 6 348 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Aneta D Falkiewicz 9 maja 2018 o 13:29

    Senesujące.. Ty to Pepsi się profesorsko czasem wyrażasz :)) mnie tam szczęście daje slow-jogging, chętniej tym stylem biegam niż interwałami, od tego miałam squasha i boks swego czasu, ale już się odzwidziało ciału. Do jednego się sprowadza – tlen, natlenianie, nawadnianie, dotlenianie, jeszcze trochę a będziemy się molekularnie tlenować, jak w Kosmosie <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum