logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 166 561
192 online
32 706 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
GREENS & FRUIT TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy mogę pić kawę podczas „jem i chudnę” z przerywanym postem?

I generalnie, czy mogę pić kawę? Bo kawa przyspiesza odchudzanie.

 Jeśli chodzi o dbanie o swoje ciało, jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić jest jedzenie odpowiedniej ilości pokarmu, aby można się było nim odżywić (czyli nie małych, głodowych porcji), ale te pokarmy powinny być zjedzone w znacznie krótszym okresie czasu. Co jednocześnie oznacza, że jesteś dobrze odżywiona, a tymczasem przez wiele godzin Twój awatar się regeneruje, a w pewnym momencie włącza się autofagia.

Tylko jest pytanie, czy podczas okna bez jedzenia możesz pić kawę? Czy to jakoś idzie ze sobą w parze?

Post przerywany może dla laika brzmieć dość skomplikowanie, ale dla Ciebie na tym blogasku już z pewnością nie. Jednak nikomu nie radzę wchodzić z buta na bardzo krótkie okno jedzeniowe, gdyż ciało musi się przyzwyczaić do rytualnych, codziennych, godzin postu. Tak naprawdę zbawienia dla ciała. Bo chociaż wszystkim się wydaje, że sęk tkwi w pokarmie, to okazuje się, że istota zdrowia tkwi w czasie, gdy ciało ten pokarm zagospodarowuje, a następnie odpady upłynnia, po czym ma absolutną chwilę spokoju dla siebie. To jest to przyjemne, mimowolne westchnięcie, które wydajesz z siebie, gdy po długiej orce, kładziesz się wygodnie na tapczanie i wyciągasz gicz.

Reklama

Tu znajdziesz SKUTECZNY SPALACZ TŁUSZCZU BIKINI BURN TiB z ekstraktem z zielonej herbaty, jagodą acai, HCA, octem jabłkowym, kelpem, wyciągiem z grapefruita i bezwodną kofeiną


Ale godziny postu mogą się dłużyć, i w pewnej chwili chcesz wypić kawoszona, to czy możesz to zrobić? Odpowiedź jest krótka, yyy … może możesz. Czysta woda, zielona organiczna herbata, niesłodkie zioła, kawa organiczna bardzo bardzo bezkofeinowa są całkowicie dopuszczalne. Jednak dzisiaj skupmy się na kawie.

Niektórzy ludzie uwielbiają rano uraczyć się kawą. Uszanujmy to z pewnymi wyjątkami.

Niektórym ludziom, na szczęście nie wszystkim, po wypiciu kawy z kofeiną skacze do góry poziom kortyzolu, co z kolei ma wpływ na poziom glukozy.

Innym nic nie skacze.

Możesz więc zbadać poziom cukru przed i pół godziny po wypiciu kawy i będziesz miała czarno na białym, czy Tobie akurat skacze.

Jeśli glukoza pozostaje na tym samym poziomie, albo trochę nawet spada, wówczas dostajesz zielone światło na kawę z kofeiną. W innym przypadku (jak musisz) stosuj organiczną kawę bezkofeinową, jednak miej też na uwadze, że zawsze odrobina kofeiny będzie przemycona i może się zsumować z kolejną filiżanką.

Gdy jesteś na diecie ketogenicznej, czyli wysoko tłuszczowej (mniej niż 10% węglowodanów w diecie, i około 70% tłuszczu) dodanie łyżeczki surowego oleju kokosowego bio, czy łyżkę kwaśnej, wysokotłuszczowej śmietany do filiżanki kawy bio wpłynie pozytywnie na metabolizm, do tego łatwiej Ci będzie, czyli stabilniej jeśli chodzi o cukier w krwi, przeczekać do Twojego okna jedzeniowego.

Natomiast na diecie w miarę normalnie tłuszczowej, czyli obiadach domowych Twojej babci, nie mówiąc już o niskotłuszczowej, prawie surowej, roślinnej 811 (gdzie ilość tłuszczu nie powinna przekraczać 10% w diecie, a węglowodanów w przewadze surowych ma być aż 80%) nawet ssanie oleju z rana zalicza się już do okna żywieniowego. A na 811 ssanie powinno się odbywać dopiero na koniec okna z jedzeniem. Czyli żadnych śmietan i olejów kokosowych w kawie w oknie zaliczanym do postu.

A teraz Cię zaskoczę:

Jakie są korzyści zdrowotne wynikają z picia kawy podczas okna postu?

Kawa jest kontrowersyjnym tematem. Niektórzy pod włos zachwalają jej korzyści zdrowotne, podczas gdy inni z włosem, nie są fanami, żeby ją kiedykolwiek pić. Ja szczerze myślę, że kawa kwalifikuje się jako zdrowa żywność w związku  z czym w mojej rzeczywistości jest wporzo. No dobra, ale mowa jest teraz o prawdzie absolutnej połączonej z kawą i zdrowiem naszych awatarów.

Obecnie jest już ponad 19 000 badań w temacie kawy, zaświadczających, że jest to klasa sama w sobie. I nie tylko jeśli chodzi o rytuały zapachowe, ale też jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie.

I nawet jeśli połowa z tych badań została sfinansowana przez firmy, które ją produkują, to i tak jest to ogromna ilość treści optujących za kawcią z rana.

Parę statystyk dla 3-5 filiżanek kawy dziennie

40% zmniejszenie ryzyka choroby wątroby

30% mniejsze ryzyko niewydolności serca

24-40% zmniejszone ryzyko cukrzycy typu 2

30% mniejsze ryzyko choroby Parkinsona

22-25% mniejsze ryzyko udaru mózgu

15% zmniejszenie ryzyka raka prostaty

65% zmniejszone ryzyko choroby Alzheimera

Jedno z badań dowiodło, że wysokie spożycie kawy bezkofeinowej okazało się być związane z niższym ryzykiem odłożenia widelca z jakiegokolwiek powodu.

Na tym korzyści zdrowotne chłeptania kawy się oczywiście nie kończą, o czym przekonuje ultramaratonista Zach Bitter

Picie kawy podczas okna postu może mieć pozytywny wpływ na sprawność umysłową i fizyczną. Wiele osób waha się, czy można zrobić sobie kawcię w oknie postu?

Zach Bitter  biegacz ultramaratonów i trener biorący udział w ponad 40 wyścigach baaardzo długodystansowców, a w tym z wybitnym wynikiem przebiegnięcia 100 mil (ok 161 kilometrów)  w 11 godzin, 40 minut i 55 sekund. Dla porównania podam, że Wasza słonioga Pepsi Eliot potrzebuje na przebiegnięcie 42 kilometrów i 195 metrów (maraton) aż blisko 4 i pół godziny. No to można sobie wyobrazić, jak gościu śmiga.

Zach przyznaje, że nie lubi jeść podczas treningu, że woli ćwiczyć w godzinach porannych, a zamiast jedzenia przed, pije szybką kawcię z dodatkiem mleka kokosowego lub migdałowego i odrobiną surowego miodu.

Mówi:

Trenuję kilka godzin, wcześniej spałem 8 do 10 godzin, a ostatni posiłek dnia poprzedniego skończyłem w porze wczesno obiadowej, co oznacza, że miałem siły i mogłem metabolizować kalorie 24 godziny po ostatnim posiłku. Myślę, że właśnie ten styl życia daje największe korzyści energetyczne.

Kawa kawie nierówna, czyli nie wszystko różowo

Kawa byłaby tak naprawdę dla wielu z nas idealnym rytualnym napojem, gdyby nie to, że firmy, które ją produkujące to często potężne wahadła destrukcji, jednym słowem toksyczne firmy.

Kawy produkowane masowo, w tym tych naprawdę fantazyjnych i podniecających marek, mogą zawierać fatalne mykotoksyny. Jak Ochratoksyny A3 , które po zbadaniu okazały się toksyczne i rakotwórcze u zwierząt.

Szokującego odkrycia doświadczysz, gdy dowiesz się, że 95% produkowanej masowo kawy jest silnie traktowane pestycydami. Wiadomo, że to niestety kiła.

Sposób prażenia kawy również produkuje negatywne dla zdrowia związki. Akryloamid jest często występującym związkiem chemicznym znajdującym się w kawie (z powodu nieprawidłowych praktyk prażenia), a wykazano, że jest przyczyną wielu rodzajów nowotworów u zwierząt.

Policykliczne węglowodory aromatyczne (PAH) też powstają podczas prażenia i parzenia w zbyt wysokiej temperaturze. i są podejrzane o działanie rakotwórcze i mutagenne.

Szkodliwe też będą lipidy zawarte w kawie, które ulegną zjełczeniu

I jeszcze jedno: kobiety w ciąży nie piją kawy

latte w Krakówku, odradzam (nie, że w Krakówku:)

Słuchaj swojego ciała. Gdy jesteś roztrzęsiona po filiżance kawy, oznacza to, że już wypiłaś za dużo (jak dla siebie) kofeiny.

Jeśli Twój poziom glukozy wzrasta po filiżance kawy na czczo, oznacza to, że kawa z kofeiną nie będzie dla Ciebie najlepszym napojem.

Reklama

Jak już, polecamy bezkofeinową, organiczną kawę (do Nespresso, a więc trzeba posiadać to urządzonko), w biodegradowalnych kapsułkach. Wielka rzadkość na rynku kaw. Tutaj sprawdź jej dostępność.


Pamiętaj,  że będąc w programie „jem i chudnę” z postem przerywanym nie należy jeść mniej, ale rzadziej i to jest jego istotą.

Jeśli Twoje ciało reaguje pozytywnie na kawę, ciesz się nią podczas okresu postu. Bowiem kawa przyspiesza odchudzanie.

owocek

(Visited 6 662 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Angelika 9 grudnia 2018 o 14:57

  Czyli ssanie oleju z rana jest przerwaniem postu 🙁 ?? To jak to zrobić najlepiej??

  1. Pepsi Eliot 9 grudnia 2018 o 19:17

   na koniec okna żywieniowego ssać.

   1. Sańka 9 grudnia 2018 o 19:28

    Podłączam się! Mam okno 12-18, miewam się świetnie, ale olej ssę tuż po przebudzeniu. Wiele czytałam o tej metodzie i jej sens polega glownie na tym, aby po przebudzeniu nawet nie pic wody tylko od razu ssać, bo przez noc zbiera się w ustach całe zbędne ustrojstwo.

    Przyznam, że mam teraz klina ?

    1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 07:01

     żaden klin, po prostu rano oczyść język łyżeczką, przepłucz i zacznij się nawadaniać pierwszymi 3 szklankami.

     1. Sańka 10 grudnia 2018 o 13:01

      Dzięki, Pepsi!?

      Mam tylko pytanie fizjologiczne: czy to chodzi o to, że ssanie oleju pobudza insulinę???

     2. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 13:19

      to tłuszcz, a tylko na ketogenicznej można rozpoczynać tak dzień

 2. Jasia 9 grudnia 2018 o 20:26

  Wiedziałam to jakoś wewnętrznie, że bio kawa jest spoko ?

 3. Olla 10 grudnia 2018 o 03:00

  Pepsi, od wczoraj nie dostaję na maila nowych wpisów. Jest jakiś problem informatyczny?
  Pozdrowionka

  1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 06:32

   dzięki za i info i sorki, ale tworzy się nowy newsletter, będzie tylko jeden w ciągu dnia prawie ze wszystkimi wpisami, teoretycznie, bo zawsze moze jeszcze coś wpaść 🙂

 4. leainthesea 10 grudnia 2018 o 12:50

  Pepsi ważne info.
  Na edycji profilu nie ma opcji „aktualizuj dane”
  Zatem edytując informacje w swoim profilu nie ma przycisku „zapisz zmiany”.
  Pozdrówki:)

  1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 13:21

   jestesmy w trakcie prac na blogu

 5. ivyt 10 grudnia 2018 o 19:12

  czy zeby sprawdzic czy kofeina wplywa na poziom kortyzolu i w efekcie glukozy nalezy wypic gorzka kawe?

  1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 20:06

   pijemy tylko gorzką kawę

 6. Renata 11 grudnia 2018 o 15:53

  Ssanie oleju z rana nie teges, a mycie zębów olejem kokosowym z glinką?

  1. Pepsi Eliot 11 grudnia 2018 o 16:40

   ssać można, ale zaczyna Ci się okno żywieniowe, mycie zębów olejem to też połkniesz tłuszcz być może 🙂

 7. EWELA 12 grudnia 2018 o 21:16

  Pepsi kochana ratuj. Jestem na poście przerywanym. Czuję się w porządku. Okno12-17 lub 12-18 czasami 15-20 po to żeby zdążyć wrócić do domu i zrobić obiad a nie jeść złom. Czuję się przy tym Ok. ale w ogóle nie chudne. Mało tego wydaje mi się że ostatnio słuchałam:-( po ponad miesiącu powinno być widać cokolwiek a u mnie nic

  1. EWELA 12 grudnia 2018 o 22:39

   Spuchłam a nie słuchałam:-( przepraszam pisze z telefonu

 8. AnnnaZuzanna 21 grudnia 2018 o 23:17

  Ja bardzo lubie kawe, ale niestety wypije jedna i już cała chodze w środku, czuje ze cos jest nie jakie, wiec pije tylko bezkofeinowa bio. Myśle ze jest to powiązane z moim wysokim kortyzolem, dlatego rozważam zakup tego urządzenia Nespresso zgodnie z Twoimi radami.

  Z pozdrowieniami

  1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2018 o 23:54

   pzdr2

 9. pasia 2 stycznia 2019 o 16:11

  Pepsi, czy podczas pięciodniowego oczyszczania jelit z Candidy za pomocą psyllium można pić coś poza woda i zielonymi sokami? Tzn napary, zieloną herbatę czy inne ziółka?

  1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2019 o 16:36

   można

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *