logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
89 636 761
259 online
31 820 VIPy
Reklama

REWOLUCYJNE KOMPENDIUM
LECZENIE DOBRĄ DIETĄ
AUTORSTWA PEPSI ELIOT

leczenie dobrą dietą, pepsi eliot, this is bio

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy Mona Lisa była Horra? Rzecz o sekrecie damy z tajemniczym uśmiechem

Jakie sekrety skrywa uśmiech Mona Lisy? Wiele osób na przestrzeni wieków interpretowało wyraz twarzy najpopularniejszej bohaterki obrazu. Tymczasem może być tak, że jej uśmiech to nie wyraz tajemnicy, a złego samopoczucia!

Nietypowa diagnoza

Na portrecie prawdopodobnie występuje Lisa di Antonmaria Gherardini, córka florenckiego kupca Antonmarii di Noldo Gherardiniego. Modelka słynnego malarza zdaje się mieć widoczne zmiany skórne i obrzęk na dłoniach. W przeszłości reumatolodzy i endokrynolodzy teoretyzowali, że może to być wynik nieprawidłowości dermatologicznych, które były prawdopodobnie oznaką zaburzeń lipidowych i chorób serca.

Chora Mona Lisa?

Mandeep R. Mehra, dyrektor medyczny Centrum Zdrowia Serca i Układu Krwionośnego w Brigham, zdiagnozował damulkę z obrazu w zupełnie inny sposób!

Nasz lekarz uważa, że do fizjonomii Mony przyczynia się coś zupełnie innego: niedoczynność tarczycy.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SZKOCKI KELP This is BIO, ŚWIETNE ŹRÓDŁO JODU, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę


W liście opublikowanym w magazynie Mayo Clinic Proceedings, dr Mehra wskazuje, że choroby sercowo-naczyniowe, ze względu na ograniczoną opiekę medyczną w XVI-wiecznej Italii, zabiłyby ją w wieku znacznie niższym niż 63 lata, których dożyła. Tymczasem tarczyca może być przyczyną przerzedzonych włosów i odbarwionej skóry.

Gherdani zdaje się także mieć mały guzek na szyi, co według dr. Mehra może być dowodem na powiększenie tarczycy. Historycznie włoska dieta była uboga w jod, a brak tego pierwiastka to niedobór, który może prowadzić do obrzęku, widocznego zresztą na postaciach z wielu renesansowych obrazów i rzeźb.

Historycy określają, że córka kupca pozowała dla da Vinciego niewiele po porodzie, więc możliwe, że cierpiała ona na okołoporodowe zapalenie tarczycy.

Co z enigmatycznym uśmiechem?

Dr Mehra sugeruje, że niedoczynność tarczycy może przyczynić się do osłabienia mięśni twarzy i jej opuchlizny.

Czyżby to choroba była tym, co nadaje temu dziełu uroku i poświaty tajemniczości?

Nie bądź jak Mona Lisa. Poznaj 65 objawów, że jednak cierpisz na niedoczynność tarczycy i zadbaj o swoje zdrowie.

na zawsze Twój,
Horry Porttier

Źródła: mayoclinicproceedings.org/article/S0025-6196(18)30579-2/fulltext

(Visited 2 848 times, 1 visits today)
Horry-Porttier Horry Porttier - Nius pojawił się niespodziewanie na stronie i nie wiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Dudek 10 listopada 2018 o 22:48

    Szacun Horry. Ile ty biedaku musisz się natrudzić, ile szkwałom i nawałnicom stawić czoła aby odkryć kolejną Amerykę. Twoje poświęcenie dla zdrowia człowieka..Wypisz, wymaluj – dr Judym, a może nawet prorok, czy cóś. A ja durny wieki całe żył żem w ciemnocie. Gioconda, nb. malowana bez mała 14 lat, toż przecież anatomiczny przykład Hashimoto. Że też te biedne ludzie, żyjące w tamtych czasach nie skumały o co kaman. ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *