logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 929 135
161 online
32 318 VIPy
Reklama

BIKINI BURN TiB
Twój bardzo skuteczny spalacz tłuszczu z jagodą acai, octem jabłkowym etc etc

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy można dostać raka jedząc zbyt mało bananów?

dream/ pepsieliot.com

Z powodu chwilowej bezsenności w michałowickim Seattle wypadłam z tapczana o 5:40, więc bez pośpiechu odpaliłam dynafity, czy też hoka (focia), i udałam się do lasu, co mocno zredukowało stopień ewentualnego martwienia się donoszonymi info. Maile odczytywane przez  grubą gazę i odfiltrowywanie jedynie wyrazów o pozytywnych konotacjach sprawiły, że zrobiła się ze mnie taka Scarlet O’Hara tylko bez talii, za to z posiwiałym włosem. And git, bowiem niczym niezmącone pozytywne rozmyślania o potasie ustawiają horyzonty.

Czy można dostać raka jedząc zbyt mało bananów?

Sorry za zgoła pudelkowy tytuł (co to jest pudelek?), ale zrównoważone, asekuracyjne tytuły nie przyciągają już prawie nikogo, a sprawa elektrolitów jest very istotna.

Generalnie ludzie, za wyjątkiem sportowców, boją się zarówno potasu, jak i sodu. Magnezu boją się zdecydowanie mniej, chociaż i tak mają braki, ale ostatnio znowu antymainstreamowcy zaczęli bać się wapnia.

W sumie dziwne dlaczego nie boją się furaginy branej co rusz przy zapaleniu pęcherza, nie drżą przed fluoksetyną popularnym prozac, a inhibitory pompy protonowej biorą sobie lewą nogą do lusterka pozbawiając się w większości przypadków nie nadmiaru, a resztek kwasów żołądkowych, absolutnie tracąc szansę na życie w zdrowiu, wstępują do ogromnego klubu z nietrawiącymi aminokwasów dobrze nigdy.

Jednak ludzie łatwo roztelepią się i popuszczą w gatki, na hasło witamina C, albo Dżizas elektrolity. Czy nie za dużo banana w diecie?

Potasu boją się ze względu na nerki, sodu ze względu na ciśnienie, a wapnia w związku z newsem (do niedawna nie bali się wcale, gdyż pili yyy … mleko) o skamieniałościach własnych awatarów.

Elektrolity są minerałami z ładunkiem elektrycznym, które w wodzie rozdzielają się na jony dodatnie i ujemne. Kluczowe elektrolity w ciele zawierają wapń, magnez, sód i potas. Znajdują się w płynach ustrojowych jak krew, pot i mocz. Jednak organizm tych minerałów nie wytwarza, są pozyskiwane z dostarczanych sobie pokarmów, napoi i suplementów.

dream/ pepsieliot.com

Owe minerały są niezwykle istotne  dla funkcjonowania układu nerwowego, gdyż komunikuje się on drogą wymiany elektrycznej i chemicznej. Ułatwiają krzepliwość krwi, budowanie kości, regularną, w sensie rytmiczną pracę serca oraz prawidłowe skurcze mięśni.

W szwajcarskich badaniach z 2015 dowiedziono coś, co było ogólnie wiadome, chociażby z tego powodu, że sód i potas to antagoniści, a więc dowiedziono, że dzienne spożycie potasu i utrzymanie jego równowagi, pomaga stabilizować ciśnienie krwi.

Prawdopodobnie słyszałaś o Maksie Gersonie, który w latach czterdziestych poprzedniego stulecia zwrócił uwagę na zależność pomiędzy sposobem odżywiania a możliwością zachorowania na nowotwór. Skoncentrował się na opcji uniknięcia czy zmniejszenia ryzyka zachorowania przez uzupełnienie braków pierwiastka zwanego potasem.

Gerson Max zwrócił uwagę, że duży procent chorych ma jednocześnie niedobór potasu. Padło pytanie, czy deficyt tego pierwiastka faktycznie ma wpływ na rozwój raka? Odpowiedzi szukano w zaburzeniach równowagi elektrolitowej i niskim poziomie potasu oraz ich wpływie na procesy komórkowe.

Jak to się łączy z rakiem? 

Wraz z początkiem 1970 odkryto, że komórki wystawione na działanie stresu robią te 3 rzeczy:

Tracą potas
Dostaje się wówczas do nich więcej sodu
Nabrzmiewają od nadmiaru wody

Obrzęknięte komórki tracą zdolność do generowania energii (ATP) w zdrowy sposób. Stają się wówczas podatne na mutacje, czyli też na raka.

Gdy pojawią się komórki rakowe, normalne funkcjonowanie w nich jest odwrócone do góry nogami. Te rakowe nie generują ATP, czyli energii w prawidłowy sposób (poprzez równoważne wejście minerałów i tlenu). Zamiast tego zaczynają działać na swój sposób, żywiąc się glukozą w środowisku beztlenowym.

dream/ pepsieliot.com

Jak rozpoznać, że masz zbyt mało potasu?

Pewne oznaki jego niedoboru to zmęczenie i osłabienie, zaparcia, skurcze mięśni, nieregularny rytm serca. A więc podobne objawy do niedoborów magnezu.

Dodatkowo osoby z chorobą nowotworową, mogą być dotknięte innymi zaburzeniami, spowodowanymi nierównowagą związaną z potasem. Jest spore prawdopodobieństwo wystąpienia podwyższonego poziomu wapnia we krwi i hiperkalcemii. Najczęściej obserwowanej u osób z rakiem piersi, płuc czy szpiczakiem mnogim.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na chemioterapię, może dojść do zespołu rozpadu guza. Komórki nowotworowe wydzielają wtedy swoją wewnątrzkomórkową zawartość, co może doprowadzić do ekstremalnej nierównowagi elektrolitowej.

Która sama w sobie jest niebezpieczna a nawet śmiertelna, zwłaszcza jeżeli elektrolity nadal nie będą kontrolowane, gdyż może dojść do uszkodzenia nerek i doprowadzić do napadów drgawkowych.

Ponieważ potas tracisz szybciej niż sód, a dodatkowo, gdy sód jest o wiele bardziej popularny w Twojej diecie niż potas, bardzo dużo ludzi ma obniżony poziom potasu. Dieta wysoko sodowa i niskopotasowa to współczesna norma. Mając w alternatywie sprzątanie apartamentu lub rowerową wycieczkę na nowo nabytym, ostrym siodełku, zwykle wybierzesz paczkę solonych paluszków, pled w Labradory, lub misie Koala i zasiądziesz przed HBO, czy Netflixem. No dobra, głupie żarty.

Jednak jeśli ufać amerykańskim raportom, dawki potasu który sobie dostarczasz dziennie, wynoszą zaledwie połowę zalecanych. Regularne badanie potasu i sodu ma jak widać wielki sens. Jeśli obawiasz się potasu w kontekście swoich nerek, badaj również kreatyninę, kwas moczowy i mocznik.

A gdy już podwinęłaś rękaw, dołóż jeszcze badanie homocysteiny, B12, kwasu foliowego, żelaza, ferrytyny, cukru na czczo i insuliny, oraz wiadomo, że metabolitu witaminy D, czyli 25(OH)D. Niech Ci jeszcze rzucą gałką na mocz.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO idealny do codziennej kuracji MISZCZ 4 SZKLANEK


Zalecana przeze mnie, codzienna kuracja 4 szklanek, ma za zadanie subtelnie i systematycznie oczyszczać Twoje ciało, w tym wątrobę, ale również zapewnia dobrą podaż potasu w szklance trzeciej z octem jabłkowym. Jeśli połączysz tę kurację ze śniadaniem zawierającym bananowego szejka z zielonymi liśćmi bio, dostarczysz sobie najlepszych izotoników na świecie.

Gdy uzupełnisz śniadanie witaminami B complex, a po śniadaniu zjesz D3 w protokole z K2 (zarządza wapniem w ciele), oraz kwasy tłuszczowe Omega 3, będzie naprawdę bardzo dobrze.

W uzasadnionych przypadkach, gdy obawiasz się jednak nadmiaru potasu, zamiast witaminy C w postaci kwasu askorbinowego, użyj askorbinianu sodu. Do drugiej szklanki z magnezem może iść dodatkowo trochę szarej soli morskiej.

Nie zapomnij też o jodzie.

Reklama

Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


Jeśli to wszystko zrobisz, i gdzieś jeszcze zmieścisz trening aerobowy, biegaczy, marszrutę podnoszącą puls, to jest szansa, że na 12 każdego dnia jesteś po prostu czysta i odnowiona.

Oprócz bananów, pomidorów i octu jabłkowego, popularne pokarmy bogate w potas to orzechy, kabaczek, fasola limeńska (nie obrażasz mnie?), brokuły i dziki łosoś.

Pozostawanie w równowadze elektrolitowej jest kluczowe dla zdrowia i działa antynowotworowo.

owocek

Przypominam mój zeszłoroczny występ akurat w temacie 5 kół ratunkowych.

(Visited 5 897 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Kalina 2 lutego 2019 o 17:50

  najgorzej jak czlowieka nawet na sam zapach bananów odrzuca o smaku juz nie wspomnę; czy jestem jedyną osobą na świecie, która nie znosi bananów??

  1. Pepsi Eliot 2 lutego 2019 o 23:26

   łi

  2. Niki 15 lutego 2019 o 20:15

   Masz alergię na lateks? rękawiczki gumowe i wszystko, co jest wykonane z kauczuku czyli też uszczelki, opony, inne użytkowe przedmioty domowe, przy tym może występować alergia krzyżowa – trawy, pylące rośliny, zboża – zespół lateksowo-owocowy, gdzie w interakcję wchodzą alergeny kauczuku i bananów, kiwi oraz awokado, kasztanów, arachidów, selera, pomidorów i surowych ziemniaków.

   1. Kalina 16 lutego 2019 o 00:34

    Nie mam alergii na lateks ani kauczuk, kiedyś miałam okrutną alergię na zboża i trawy ale po prostu przeszła, została niewielka alergia na topole – naprawde niewielka; a bananów nigdy nie lubiłam zresztą generalnie wogole nie lubię zadnych owoców, mogłabym je jeść 3 razy do roku; kocham warzywa chyba nie ma takich ktorych nie lubię, wracając do bananów nie znoszę weglowodanów, ani w smaku ani samopoczuciu, nie najadam się nimi a spadek energii mam taki ze powłoczę nogami zamiast biegać, ludzie przed połmaratonami zjsdają z reguły weglowodany na energię- ja jadłam jajka, nic mnie nie przymulało nie byłam ociężała mialam siłe biec; dodam tylko ze najlepiej na swiecie czuję się niestety na mięsie, zero zamulania, lekko, pełna energii nie mowiąc o tym ze mi smakuje a do zjexzenia kazdego owocu muszę się zmusić. Nie lubię slodkiego w zadnej postaci, tylko słone stąd warzywa. Juz wiem ze pp mi sluzy ale nie 1 posiłek tylko muszą być 2 małe w odstępie ok 4 godzin, najlepiej pierwszy z warzyw a drugi miesny. Wtedy kiedy xaczełam tak jeść przeszly mi wszelkie alergie na trawy i zboża. Wiec moze po prostu te owoce nie są dls mnie.

    1. Pepsi Eliot 16 lutego 2019 o 09:27

     warzywa to węglowodany przede wszystkim

     1. Kalina 16 lutego 2019 o 11:04

      ja wiem, zle sie wyraziłam – nie lubie węglowodanów w postaci owoców i zle mi jest po nich, moge zjeść brokula czy kalafiora czy cokolwiek innego i czuje sie świetnie, po owocach czuje się dokładnie tak jak po cieście lub czym ś niezdrowym, ociężała, zamulona, muszę „odchorować” i pozbyć sie tego z organizmu i wtedy jest ok

     2. Pepsi Eliot 16 lutego 2019 o 15:52

      no, masz zaburzoną gospodarkę cukru, bo przeszłaś na dietę keto

     3. Kalina 16 lutego 2019 o 17:44

      Pepsi, to jak sobie z tym poradzic teraz? W dużej mierze robie 4 szklanki – Jeszcze nie całkiem ale niedługo będą wszystkie 4, od prawie pól roku post przerywany, duzo piję – głównie wody z limonką, też wody kokosowej, supl: chlorella i spirulina, maca, wit c, magnez, miedziana bransoletka, msm, d3 z k2, ataksantyna; biegam i trenuję regularnie w tej chwili 4-5 razy w tygodniu. Co zrobic żeby to naprawić? Cale życie tylko mięso chciałam i nigdy nie lubilam owoców. Potem doszły warzywa, których nie lubiłam a teraz uwielbiam. Ale owoców nadal nie znoszę. Co z tym zrobić – proszę, pomóż.

     4. Pepsi Eliot 16 lutego 2019 o 22:08

      nie ma co się zmuszać, może właśnie Twoje ciało wie lepiej, że teraz fruktoza zupełnie nie dla Ciebie

 2. HM 2 lutego 2019 o 23:12

  Boskie od Boskiej

  1. Pepsi Eliot 2 lutego 2019 o 23:24

   🙂

 3. joasia 2 lutego 2019 o 23:45

  Pepsi a ile tych bananow zjadac? jeden dziennie bedzie ok? kazdego dnia? co polecasz? pozdrawiam 🙂

  1. Pepsi Eliot 3 lutego 2019 o 12:38

   ja jem dużo, ale jestem witarianką na diecie niskotłuszczowej 811, jak ktoś ma problemy z przerostem candidy, jest na „normalnej” diecie i je sporo ponad 10% tłuszczu w diecie, zwykle jest to 30 i więcej porocent (1 góra 2 banany), a na keto je się ponad 65 % tłuszczu, to wtedy banan jest wręcz zakazany.

 4. ALICJA 3 lutego 2019 o 07:26

  Czy Omega 3 TiB jest dla vegetarian? Bardzo prosze o odpowiedz. ;o) x

  1. Pepsi Eliot 3 lutego 2019 o 10:16

   absolutnie nie, ale Hemp protein This is BIO, jak najbardziej, nawet dla wegan

   1. Amelia 3 lutego 2019 o 11:12

    Pepsi czy niedobór potasu ma związek z cellulitem wodnym ,i jak można się go pozbyć ?

 5. lucjan 3 lutego 2019 o 10:57

  Dieta, dieta dieta fit fit fit i to wszystko czego chcę od życia?
  A gdzie potomek?

  1. Pepsi Eliot 3 lutego 2019 o 12:50

   nie ma przymusu rozmnażania, można ewoluować bez potomka

 6. Amelia 3 lutego 2019 o 14:50

  Pepsi masz jakieś zdanie na temat niedoboru potasu i celulitowi wodnemu ?I jak można się go pozbyć ?

  1. Pepsi Eliot 3 lutego 2019 o 16:17

   potasu nie może brakować bo to jest po prostu niebezpieczne, generalnie gospodarka wodna ciała, odwodnienie na wpływ na wszystko, zaraz skacze Ci gorączka, masz bóle głowy. Wpisz w szukałkę celluit

 7. Joanna 4 lutego 2019 o 08:37

  Pepsi co poradzić na ból pęcherza jeżeli tylko furaginum pomaga?

  1. Pepsi Eliot 4 lutego 2019 o 09:34

   Wynik badania moczu potrzebuję, przede wszystkim czy jest już białko w moczu, jakie pH, a jak są w przeroście bakterie, to jakie e-coli? Ile masz lat, co jesz?

 8. Sobiepanna 4 lutego 2019 o 11:19

  Dziękuję Peps, milego dnia 💚💛💙

 9. Nina 4 lutego 2019 o 13:10

  Świetnym źródłem potasu jest też woda kokosowa 🙂

 10. Keyt 4 lutego 2019 o 15:18

  Jak się ma dołączenie betainy HCL do grona Tib-owego asortymentu, skoro to ponoć ma mieć status leku? :> Chyba, że to kwestia dawki?
  I chciałam się dowiedzieć, co sądzisz o stosowaniu enzymów trawiennych między posiłkami jako wsparcie przy porządkowaniu organizmu?

  1. Pepsi Eliot 4 lutego 2019 o 18:04

   Nie, betaina jest znowu suplementem diety, tak jak kiedyś była, my mamy tylko legal. W zależności od rodzaju pokarmu, który jesz bierzesz enzymy przed posiłkiem, tak jak betainę HCL. Pepsynę, tuż przed posiłkiem białkowym, trypsynę też, jak masz enzymy w postaci złożonej to pokarm też powinien być złożony z tłuszczu, białka i węgli.

 11. Mauryc 15 lutego 2019 o 11:22

  Pepsi
  Czy Ty wcinasz ten izolat białkowy?
  Próbuję „skomponować” 8/1/1 i brakuje mi ok. 20-25 gram białka czyli taki shake jak znalazł. Ale to chyba niemądre włączać sobie na stałe do diety jakiś „ersatz” w dodatku z mleka …co zawiera głównie 25 gram białka i jest pochodzenia roślinnego??? yyy….tofu Blee

  1. Pepsi Eliot 15 lutego 2019 o 12:30

   to jest czyste białko, piłam go wielokrotnie, gdy czułam, że brakuje mi pełnego spektrum aminokwasów, jest bardzo słodki od stewi, mieszam z garścią mrożonych porzeczek, czy czegoś tak kwaśnego i wypijam porcję zmiksowaną na wodzie.

   1. Mauryc 15 lutego 2019 o 12:46

    „gdy czułam, że brakuje mi pełnego spektrum aminokwasów” – no to już chyba next level 🙂
    czyli nie codziennie i nie „na siłę”, generalnie nic na siłę 😉 Dzięki

    1. Pepsi Eliot 15 lutego 2019 o 15:21

     nic na siłę, gdy brakuje aminokwasów esencjonalnych, ciało nie umie ich zrobić, więc jak ich nie dostarczasz pociągnie je z mięśnia, i marniejesz w oczach, mięśnie stają się zabiedzone, suche, płaskie

 12. Mauryc 15 lutego 2019 o 11:28

  NO nawet tofu nie bo musiałbym zjeść AŻ 300 gram i wtedy mamy ekstra 15 gram tłuszczu….ponad normę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *