logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 126 664
151 online
32 331 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy naprawdę macie pojęcie co może Witamina C?

DSC03782

Witamina C może Cię odtłuścić, odstresować, obniżyć ryzyko choroby serca, a nawet poprawić wyniki cukrzycy. Ożeż w jeża! 

To czym jest Witamina C dla naszych ciał i łepetyn, wiemy mniej więcej od dawna.

Robi się wlewy do żył zamiast chemii i leczy się w ten sposób nowotwory. Robi się liposomalną postać witaminy C i podaje się ją doustnie z podobnym skutkiem, ale w znacznie mniejszych ilościach. Przeczytasz o niej na przykład tutaj.

Ludzie zaczęli również samodzielnie preparować liposomalną witaminę C za pomocą lewoskrętnego kwasu askorbinowego i lecytyny słonecznikowej czy sojowej.

Jest oczywiście obawa, że wychodzi im z tego emulsja, a nie liposomalna witamina C. Ale to tak w didaskaliach tylko napomykam. 

Pamiętacie Linusa Paulinga?

Pierwszy raz usłyszałam o nim oglądając z wypiekami na twarzy film Jedzenie ma znaczenie, pramatkę i praojca genialnego Widelce ponad noże.

Byłam wtedy totalną neofitką z ramienia witarianizmu. Dowiedziałam się o niesamowitej biologicznej roli Witaminy C i o badaniach jakie przeprowadzał światły Linus, aby tego dowieść.

No a cóż czytamy w Wikipedii?

Linus Pauling w roku 1973 założył prywatny instytut Linus Pauling Institute of Science and Medicine w Menlo Park, w którym między innymi prowadził badania nad biologiczną rolą witaminy C.

Entuzjazm Paulinga dla witaminy C, yyy… nie znalazł potwierdzenia w faktach i po jego śmierci Instytut w Kalifornii został zamknięty, a w jego miejsce otwarto wydział o podobnej nazwie na Oregońskim Uniwersytecie Stanowym w Corvallis, który zajmuje się badaniami rozmaitych mikroskładników (witamin i minerałów) w pożywieniu.

Yyy… Łi.

Wprawdzie mąż Avy Pauling i ojciec czwórki dzieci, lubię dodać aspektowi cech ludzkich, dostał dwie nagrody Nobla, ale to betka. A szczególnie istotny dla nas Nobel, to ten za badania fundamentalnych właściwości wiązań chemicznych i ich zastosowanie do poznania struktur chemicznych skomplikowanych substancji.

Gość dostaje Nobla w takiej dziedzinie, a tak infantylnie pomylił się co do witaminy C?

Wprawdzie publikował dziesiątki, jeśli nie setki, wyników skutecznych terapii witaminą C w wielu przypadkach chorobowych. A tu ups, wszystko na nic!

Zastanówmy się, czy przypadkiem nie może mieć miejsce zjawisko podobne, a nawet znacznie silniejsze niż w przypadku gravioli?

Wprawdzie wiadomo, że ten owoc posiada niesamowite właściwości w leczeniu raka, ale pomimo usilnych prób Wielkiej Farmacji nie udało się zrobić adekwatnego syntetyku, więc rzeczy nie da się opatentować.

Trzeba było ją zniszczyć moralnie

Mówią więc, że graviola to, delikatnie powiedziawszy, gówno. I że witamina C to takie samo gówno. Nie da się na tym zrobić prawdziwego, czytaj nieprawdopodobnego, hajsu.

Bo witamina C jest własnością ludzkości i nie można jej opatentować

To są wielkie sprawy, to mogłoby dać szansę milionom ludzi na świecie, którzy dostaną swoją porcję chemii, która owszem wytłucze w nich młotkiem wszystko jak leci, a wszystko po to, żeby przeżyli 5 lat i żeby można było ogłosić, że zostali uleczeni.

Tylko w żyłę takiego człowieka nie będzie się można potem wkłuć, bo wszystko się rozlatuje.

Wiem, wiem są wyjątki. Ale nie ma pewności, że i bez chemii by się obyło, bo przecież zawsze wcześniej jest operacja. Może nawet operacja nie byłaby potrzebna. Nie wierzę im.

Witamina C, witaminka C wiadomo: przeciwutleniacz, odtruwacz, odkwaszacz, uodparniacz, anty-przeziębiacz, antycancer i temu podobne.

No, ale dzisiaj parę słów o witaminie C w kontekście tego, o czym może jeszcze nie wiesz

Info być może ciekawe dla grubszych, sercowców, czy cukrzyków.

Gdy masz niepożądany tłuszcz wokół tułowia i dalej, gdybyś zechciała wesprzeć zdrowie swojego układu sercowo-naczyniowego lub zmniejszyć objawy cukrzycy, okazuje się, że witamina C może być niesamowicie pomocna.

Nie tylko poprawi wytrzymałość, doładuje odporność, zmniejszy reakcję stresową i ograniczy stan zapalny, ale również wzmocni wrażliwość na insulinę i obniży stężenie białka C-reaktywnego (CRP), które jest silnym bio-markerem, również ryzyka choroby serca.

Potwierdzeniem ostatniego są wyniki badań na University of California w Berkeley, gdzie uczestnikom podawano przez dwa miesiące około 500 miligramów Witaminy C dziennie, a następnie stwierdzono, że nastąpił u nich 24 procentowy spadek poziomu CRP.

Według informacji prasowej:

Białko C-reaktywne jest markerem zapaleń i istnieje coraz więcej dowodów, że przewlekłe zapalenie jest związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, cukrzycy, a nawet choroby Alzheimera

– tak twierdzi profesor Gladys, specjalista w dziedzinie epidemiologii i publicznego odżywiania, z UC w Berkeley i główny autor badań.

Konkluzja prof. Gladysa:

Witamina C jest bardzo ważnym elementem w budowaniu zdrowia publicznego.

Więc git.

W obronie przed infekcją lub urazem, ciało wyzwala cytokiny zapalne, które następnie monitują produkcję CRP w wątrobie. Naukowcy są pewni, że witamina C jest w stanie obniżyć stężenie CRP, ale podejrzewają też, że faktycznym mechanizmem może być zahamowanie przez witaminę C produkcji cytokin. Ponadto, witamina C wpływa także na wrażliwość na insulinę.

Badanie opublikowane w Dzienniku Indyjskich Badań Medycznych dowodzi, że witamina C obniża poziom glukozy i lipidów we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2. Ogółem 84 diabetykom wybranym losowo podawano dzień po dniu, przez 6 tygodni, albo 500 mg, albo 1000 mg witaminy C.

Po zakończeniu badania, zespół badaczy odkrył, że ci, którzy otrzymali dawki 1000 mg doświadczyli znaczącego spadku poziomu glukozy we krwi i insuliny w surowicy krwi, podczas gdy grupa, która przyjmowała 500 mg nie miała żadnych zauważalnych zmian.

No i jest jeszcze to info dla gromadzących tłuszcz w pasie

Okazuje się, że łatwo można połączyć w całość: stres, przyrost masy ciała i niedobór witaminy C!

Kiedy jesteśmy narażeni na uporczywy stres, czy to od codziennej frustracji, czy bardziej skrajnych przykładów, takich jak utrata pracy, domu lub bliskiej osoby, nasze nadnercza stają się niebezpiecznie uszczuplane z powodu niemal stałego naporu stresujących hormonów takich jak kortyzol i adrenalina.

Ostatecznie możemy doprowadzić do zmęczenia nadnerczy, choroby, której nie ma?, charakteryzującego się wyczerpaniem, wypadaniem włosów, trądzikiem, bólami mięśni, podatnością na choroby, lękami i depresją. 

W tym czasie przyrost masy ciała właśnie w okolicy przepony, staje się szczególnie problematyczny, ponieważ wiąże się z podwyższonym poziomem kortyzolu krążącym w organizmie. Gdy nadnercza zostają wybite z równowagi, ma to również wpływ na pracę tarczycy, co jeszcze bardziej pogłębia problem z niechcianym przyrostem masy ciała. 

Jednakże badanie wykazało, że witamina C powoduje zmniejszenie odpowiedzi na stres i przez to chroni nadnercza. A następnie cały ciąg przyczynowo skutkowy przebiega już inaczej. Czyli możemy szybko pozbyć się tej opony wywołanej stresem.

Science Daily donosi, że zespół naukowców z University of Alabama w Huntsville odkrył, że szczury, które były karmione 200 mg na dzień witaminą C doświadczały obniżenia poziomu hormonów stresu w osoczu, jak również obniżały się u nich wskaźniki stresu fizycznego i emocjonalnego.

Główny badacz profesor P. Samuel Campbell, jest przekonany, że nasi prehistoryczni przodkowie najprawdopodobniej spożywali spore ilości witaminy C, poprzez dietę bogatą w owoce tropikalne.

Jeśli tak, to odziedziczona po praprzodkach konstytucja fizjologiczna może wymagać dawek znacznie większych niż obecnie przyjęte zapotrzebowanie, aby zaspokoić nasze potrzeby utrzymania równowagi hormonalnej wynikłej ze stresów.

Źródła: 1 , 2 , 34, przede wszystkim jednak skorzystałam z opracowania dietetyczki i trenerki odnowy biologicznej Carolanne Wright czerpiąc nie raz wieści z jej strony Thrive-Living.net

 

owocek:)

(Visited 48 447 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. JJ 13 października 2014 o 22:05

  Wciąż nie można kupić liposomalnej C w PRL-u.

  1. pepsieliot 13 października 2014 o 22:13

   JJ można

   1. Władysław 13 października 2014 o 22:39

    Witaj Pepsieliot.
    Gdzie można nabyć liposomalną postać wit. C w Polsce?
    Jakoś trudno na nią trafić…

    1. pepsieliot 13 października 2014 o 22:55

     Władysław, napiszę Ci w mailu

     1. Mylène Lariche 14 października 2014 o 00:43

      Pepsi i mnie napisz, proszę 🙂

    2. Kubarlov 14 października 2014 o 01:30

     można sobie zrobić, to żadna filozofia 🙂

     1. pepsieliot 14 października 2014 o 06:48

      Kuballov właśnie że jest to filozofia, podałam 2 filmy jak się to robi, ale właśnie w domowych warunkach wychodzi emulsja, która nie ma takiego działania jak liposomalna

     2. Kubarlov 14 października 2014 o 11:19

      a gdzież są te filmy? 🙂 przejrzałem ponownie Twoje wpisy o wit C, podane linki i nic… 🙁
      Ciekawi mnie na czym miałaby polegać ta różnica pomiędzy liposomem a emulsją???
      Nie będę ukrywał, że to trochę brzmi jak kolejna ściema rodem z BigFarmy, a konieczność zdrowotna zmusza najbliższą mi osobę do zażywania dużych dawek wit. C, co jednocześnie nie idzie w parze z zasobami finansowymi na „fabryczną” postać liposomalnej…
      A w powyższym wpisie linki opatrzone jako „1, 2, 3, 4” odnoszą do głównych stron serwisów, nie do konkretnych artykułów 🙁 tak miało być?
      pro zdro pozdro! 🙂

     3. pepsieliot 14 października 2014 o 12:23

      linki niekiedy przestają działać,a może prywatnie je ludziom wysyłałam, a wkleiłam przy innej okazji gdzieś sorki, 650 wpisów, ale już Ci wklejam:
      http://youtu.be/SeU–wadrMY
      http://youtu.be/1cBp879mfgI

     4. Kubarlov 14 października 2014 o 12:49

      Dzięki! 🙂 ja skorzystałem z tej instrukcji:
      http://www.akademiawitalnosci.pl/liposomalna-witamina-c-jak-zrobic-w-domu-i-do-czego-sluzy/
      jest dokładniejsza, bo w filmie np. nie ma ani słowem informacji o tym, że witamina C w temperaturze powyżej 50 st.C zaczyna się utleniać, a koleś miesza sobie ją z gorącą wodą…
      Poza tym wanienka ultradźwiękowa działa tak, że płyn też zaczyna się grzać (tarcie cząsteczek), więc owszem, to nie jest taka prosta filozofia, że raz-ciach i zrobione 🙂 ale bardziej mi chodziło o fakt, że w domu też można zachowując pewne zasady pracy – podobnie jak z pieczeniem chleba 🙂
      A jak jest z tą różnicą pomiędzy domowym wyrobem, a fabrycznym?
      Nie sądzę, żeby posługiwali się inną technologią – po prostu przerabiają większe ilości, a cały proces jest zautomatyzowany i tyle 🙂
      Chyba że mają nanorobociki otaczające każdą cząsteczkę wit.C cząsteczkami lecytyny… 😉

  2. Kinga Piątkowska 14 października 2014 o 11:00

   ja też poproszę na maila 🙂

   1. pepsieliot 14 października 2014 o 11:20

    Już nie będę robiła z tego tajemnicy, w tym miesiącu będzie w sklepie thisisbio, oryginalna.

    1. Magdalena 29 stycznia 2015 o 20:40

     nie mogę znaleźć 🙂

 2. ewig 13 października 2014 o 22:19

  Pepsi sweterek się popruł, na rękawku ….ha…ha… (wiem, wiem nowy trend)
  Jesteś SUPER, taka nasza Witaminka C 🙂
  Naprawdę, tak samo wiele możesz i dużo dajesz (przystępnej wiedzy).
  Dziękuję pięknie 🙂

  1. pepsieliot 13 października 2014 o 22:55

   Ewig owocki 🙂

 3. Agata 13 października 2014 o 23:21

  Pepsi, ja też baaaardzo poproszę o info gdzie można kupić w PRLu taką formę wit C, nigdzie jej nie mogę znaleźć

  pozdrawiam,
  Agata

  1. pepsieliot 14 października 2014 o 06:46

   Agato wkrótce będzie na stronie TiB

   1. Agata 14 października 2014 o 12:50

    Super! Ale kiedy?

 4. Agata 13 października 2014 o 23:22

  Pepsi, ja też baaaardzo poproszę o info gdzie można kupić w PRLu liposomalną formę wit C, gdzie nikt nawet nie słyszał o formie ester C.
  Znalazlam na amerykanskim e-bayu ale wolałabym kupić tu na miejscu.

 5. Agata 13 października 2014 o 23:25

  Najmocniej przepraszam za powtórzenie, ale to wina Wind 8

  pozdrawiam,
  Agata

 6. Basia 14 października 2014 o 09:20

  Pepsi ja na temat wit D, a nie C akurat: otoż przypomniało mi się, że pisałaś że Ty i twój luby pomimo suplementacji macie nsiki poziom w badaniu. Otóż dziś skończyła się moja d2 800IU i otworzyłam Twoją D3 – patrzę na opakowanie, a tu 500IU:((( nic dziwnego że mieliście braki. Normy są już dla dzieci malutkich 800IU, a dla dorosłych 1000-2000IU. Rekomednacje 400IU są przestarzałe i nawet alopaci już nikogo przedawkowaniem nie straszą. Więc chyba stąd był problem, zastanawiam się czy moge Tę D3 brać 2 tabletki, co myślisz?

  Pozdrowionka

  1. pepsieliot 14 października 2014 o 11:18

   Basiu no co Ty, zaszło nieporozumienie, mieliśmy braki przed suplementowaniem, a TiB jest 1500 uu, to Sciteca jest 500, kisss

  2. pepsieliot 14 października 2014 o 11:18

   bierz 4

 7. Basia 14 października 2014 o 11:23

  Dziekuje za odpowiedz,kupowałam w tamtym roku i z automatu mi sie wydawało że wszystko na stronie jest TIB:) ciesze sie że już sprawa Waszego niedoboru załatwiona, na razie,musze sie na Twoje ebooki załapać, zaraz subskrybuje, a ten finansowy to gdzie kupić moge?

  1. pepsieliot 14 października 2014 o 12:29

   Basiu poszedł do korekty 🙂 będzie w tym miesiącu

 8. JO 14 października 2014 o 11:40

  Pepsi jakiej farby używasz do farbowania włosów? Jeżeli wcześniej o tym już pisałaś to przegapiłam.
  Owocek

  1. pepsieliot 14 października 2014 o 12:25

   JO kiedyś używałam bezamoniakowej, ale dowiedziałam się, ze te związki jeszcze dłużej siedzą, bo się nie ulatniają jak amoniak, więc farbuję u fryzjera klasyką,tyle, ze bardzo rzadko

   1. JO 14 października 2014 o 12:40

    Też tak słyszałam

 9. oregano 14 października 2014 o 21:17

  Ładny pokój, choć jeśli kiedyś miałabym urządzać, to wybiorę chyba minimalizm, bo od dziecka mieszkam we wnętrzach pełnych bibelotów, dywanów, pierdołków, obrazów, starych wazonów, lamp, lampek, koców, poduszek, walizek z pourywanymi kółkami albo rączkami, filiżanek których nikt nie używa, pożółkłych zdjęć prababci, babci, ciotek, kuzynek ciotek i wujków, książek z żółtymi już kartkami i już mi się sprzykrzyło, a poza tym posprzątanie tego to wyzwanie.

 10. Władysław 15 października 2014 o 00:51

  Witaj Pepsieliot
  Gdzie w Polsce kupię postać liposomalną wit. C? W ogółe w jaki sposób? Moja cukrzyca się pilnie dopomina się o nią…
  Pozdrawiam Władysław..

  1. pepsieliot 15 października 2014 o 07:17

   Władysławie hej, będzie w sklepie Thisisbio jeszcze w tym miesiącu

 11. dorota 15 października 2014 o 12:14

  A na pudełku pisze, że 250% dziennego zapotrzebowania… No to zwiększę dzienna dawkę od dziś…

 12. Władysław 16 października 2014 o 00:33

  Witaj ponownie Pepsieliot. Dzięki za info…Mam prośbę czy mogłabyś podać dokładne namiary na ten sklep ‚Thisisbio’? Gdzie on konkretnie się znajduje…I czy orientujesz się jakie są w nim ceny owej witaminy C? Np. jaki jest jej dokładny skład,,, Z CZEGO POZYSKIWANA itd.., Możliwości przesyłki… Jaka jest jej wiarygodność w uzyskiwaniu leczniczych efektów?
  Z uprzejmą prośbą, serdecznie pozdrawiam i przepraszam za natarczywość-Władysław

  1. pepsieliot 16 października 2014 o 09:46

   Włądysławie wejście do sklepu jest na mojej stronie, prawy górny róg, produktu jeszcze nie ma,dopiero w przyszłym tygodniu się pojawi. Będzie to Liposomal certyfikowany, w formie saszetek do rozrobienia z wodą i wypicia. Certyfikowany i od jedynej firmy na świecie, która opatentowała idealny sposób pozyskiwania liposomalu. Firma informuje, ze już wkrótce zakończy się kilkuletni proces badań i zostaną opublikowane może nawet w tym roku. Te informacje, które już są pewne, będą podane na stronie, oraz oczywiście dokładny skład, certyfikat o nie zawartości GMO i wszystko w temacie. Przesyłka standardowa kurier, albo poczta.
   Koszt jednej paczki 30 saszetek (po 1000mg C+1000mg fosfolipidów w jednej saszetce) to kwota prawdopodobnie (tak na 99%) 175 złotych, przy większej ilości – 3 opakowania po 155 za sztukę, a 6 – po 145 za sztukę.
   Ja mogę tylko potwierdzić wiarygodność produktu, że jest w najwyższym standardzie, zatwierdzony w UE. Będą też badania, o których mówiłam. Można się też odwoływać do innych badań i do porównań z wlewami z witaminy C.
   Natomiast żadnych zapewnień nie uzyskasz, raz, ze dopóki nie ma oficjalnych badań są niedozwolone. Zarówno co do wlewów z C (IV), jak i liposomalnej C.
   To jest zwykły suplement diety.
   A decyzja należy tylko do Ciebie.
   Pozdrawiam

 13. Olifka 16 października 2014 o 22:16

  W filmie jedzenie ma znaczenie mowi ze o leczeniu depresji witamina b3, pisałaś juz o tym ? Jesli nie to mogłabyś sie nad tym pochylić, dociekliwa pepsinko 😀

  Ps. Jesteś niezastąpiona 🙂

  1. pepsieliot 16 października 2014 o 22:35

   Olifka pochylę się , owocek

 14. oregano 2 listopada 2014 o 18:17

  A czy jeśli chodzi o Liposomal, można brać po 1/3 saszetki dziennie, w przypadku braku raka? 😉 Zamiast witaminy C takiej z owoców? 🙂 Czy to głupie?

  1. kubarlov 2 listopada 2014 o 18:55

   a bierz nawet po całej, na pewno nie zaszkodzi 🙂 Twój organizm będzie miał w końcu odpowiednią nadwyżkę i na pewno z tego skorzysta oczyszczając się z zaległych toksyn przechowywanych na taką okazję w tkance międzykomórkowej (składającej się głównie z kolagenu, do produkcji którego niezbędna jest wit C) – poznasz to po zapachu porannego moczu, z mojego na początku jechało jak po „terapii” antybiotykowej

 15. mARTA 11 stycznia 2015 o 02:34

  Witam! Można zrobić w warunkach domowych liposomalną postać witaminy C jakości jeszcze lepszej niż LivOn! Tak! To jest prawda! Opatentowal ten sposob Yuanpeng Zhang, oto patent: http://www.google.com/patents/US20120171280 i aby było śmieszniej to właśnie LivOn wykupiło od niego owy patent. Cały proces produkcji opisany jest świetnie tu: http://qualityliposomalc.com/styled-3/index.html
  Po wykonaniu procedury w ten sposób otrzymacie liposomalną w czystej postaci!

  1. Monika 6 grudnia 2015 o 23:01

   Marta czy ty ją zrobiłaś? Jeżeli tak to poczym uznajesz ,że zrobiona w warunkach domowych jest lepsza? i co ci stwarzało największe trudności w procesie produkcyjnym?

 16. januszholandia 29 stycznia 2015 o 20:29

  biorę Liposomalną witC i B complex firmy LivOn.Jak do tej pory najlepszy suplement diety na jaki trafiłem.Przeziębienie przeszło mi szybciej niż się zaczęło .Wróciłem po pracy zmarnowany,przeziębiony ,z wyrażnymi objawami grypy.Wziąłem saszetkę Lip.C po powrocie z pracy i następną przed snem .Obudzilem się zdrowy jak rybka:) .Dodatkowo mam cukrzycę i jak zacząłem brać Lip.C to poziom cukru we krwi utrzymuje się w normie.Widać dzialanie również na skórze.Oczy nie są podkrążone,nabrała ona elastyczności i poprawił się koloryt.Żona rówież zadowolona z efektów.Na pewno będzie to podstawowy nasz suplement diety.Z naszej strony mogę uczciwie ten produkt polecić.Pozdrawiam

 17. Kasia 12 listopada 2015 o 02:01

  Witaj czy przyjmowanie 500mg witaminy C liposomanej, na przykład 3 razy dziennie, odniesie tez tak samo dobry skutek co liposomalna 1000mg? a chociaż podobny?

 18. mandalina987 27 kwietnia 2016 o 15:36

  Pepsi ,podaj mi prosze co i w jakich dawkach moge podawać dzieciom w wieku 7,4 i pół roku? Mam w domu wit C lewiskretną z wyciągiem z dzikiej róży,czy jest ona dobra ? Dzieciaki stałe chorują …a i jutro idę z nimi na pobranie krwi podpowiedz prosze jakie parametry im sprawdzić? Najstarszy ma astmę oskrzelowa,średnia ma stałe infekcje bakteryjne a mała zapalenie płuc pneumokokowe… Prosze o pomoc

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2016 o 21:59

   zrób im kalibrację witaminą C, kwasem askorbinowym TiB wraz ze świeżym sokiem pomarańczowym, zgodnie z protokołem o którym pisałam wielokrotnie. Dzieciom nie może brakować witaminy D, sprawdź 25(OH)D,żelazo, B12, CRP, kwas foliowy

   1. mandalina987 28 kwietnia 2016 o 10:52

    Ok:) nie odczytałam odpowiedzi jak rano byłam na pobraniu krwi ale zrobiłam im morfologię,d3 i D całkowita,b12 ,przeciwciała lamblii,glistyludzkiej i psiej i żelazo . Starszym zrobię tak jak piszesz ale co z małą? Karmie ja piersią ,rozrabiałam jej 100mg na miesiąc życia czyli 600mg wit C w wodzie i podawałam strzykawka ale sama pewnie podejrzewasz jak chętnie ja pije:/ czy jezeli ja biorę duże dawki 6g/dobę to przez pierś cos jej skapnie dodatkowo?

    1. pepsieliot 28 kwietnia 2016 o 13:17

     oczywiście, że skapnie, ale jest specjalna witamina C wtrysk do buzi

     1. mandalina987 28 kwietnia 2016 o 13:32

      Jest w thisisbio? Jezeli tak to zapodaj o ile uzupełniać jej pierś ta witamina wtryskiwana.z góry dziekuje:) ostatnie pytanie brzmi: zakupiłam u Was wit c w proszku -kwas l-askorbinowy do kolibracji,małe pytanko czy nic nie będzie błona sluzowym dzieci,czy po kuracji dawać juz normalnie w tabletkach?dzienx

     2. pepsieliot 28 kwietnia 2016 o 15:39

      to zależy od dziecka, ja bym dawała w tabletkach, ale znam dzieci, które piją gram z soczkiem

 19. bogda 15 maja 2016 o 23:26

  Droga moja czytam i czytam o tej liposomalnej wit c. Mąż ma raka gruczolaka płuc z przerzutami do wątroby, węzłów i nadnerczy, jest po 3 ciej chemii coraz gorzej z nim, lekarze mówią, że to chemia paliatywna i nie dają żadnej nadziei. Ma 58 lat nigdy nie chorował, organizm ma silny i tak czytając o tej witaminie myślę o zastosowaniu jej a nuż pomoże chociaż przedłużyć życie. Pomóż proszę, powiedz czy nie zaszkodzi przy chemioterapii i jakie dawki tej liposomalnej stosować.

  1. pepsieliot 16 maja 2016 o 09:33

   Skoro to chemioterapia paliatywna, to straszne, że dają coś takiego, ale wracając ja bym się zdecydowała na jego miejscu na wlewy dożylne z askorbinianu sodu i to zaraz. Robią je już w Polsce, będą robione w Krakowie w klinice, ale ona się dopiero rodzi. Jeżeli nie wlewy, to 6 saszetek dziennie Liposomalu C i Glutation Liposomalny. Niestety jest to droga kuracja. Może coś doradzi Grzegorzadam. Ale trzeba się spieszyć.

 20. bogda 16 maja 2016 o 22:07

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Gdzie kupić tą witaminę i glutation?.

  1. pepsieliot 16 maja 2016 o 22:48
 21. bogda 5 czerwca 2016 o 23:40

  Droga Pepsi mąż powinien być jutro na 4 chemii ale zrezygnował. Kupiliśmy tę witaminę i glutation, zażywał po 6 dziennie saszetek wit c i 1 glutation przez tydzień a teraz po 4 dziennie. Kończy 3 opakowanie. Ma duży apetyt, poprawił się kolor skóry i ogólnie czuje się dobrze. Uwierzył bardzo w wyleczenie witaminą a ja myślę, że to za mało, że powinien zażywać więcej witamin ale jakie i ile? Podpowiedz nam proszę. Jak długo powinna trwać kuracja witaminą c?. Rodzina nie zostawia na nas suchej nitki- jak można zrezygnować z lekarzy i leczyć się samemu jeszcze witaminą? Co my robimy? itd. itp. Szaleństwo i głupota? Nawet nie wiesz jakie wątpliwości mną targają….

  1. pepsieliot 6 czerwca 2016 o 06:32

   Bogda rozumiem Twoje wątpliwości i ja niestety nie zamierzam/ni mogę ich rozwiewać. Wzięcie odpowiedzialności za swoje zdrowie leży tylko w rękach Waszych. Mój blog ma charakter informacyjny, natomiast czytelnicy muszą sami dodać dwa do dwóch, gdyż jak wiesz nie jestem lekarzem. Witamina C w dużych dozach nie leczy raka, ale pozwala dostarczyć dużej ilości tlenu do komórek, co sprawia, że rak nie czuje się komfortowo. Rozważyłabym wzmożoną akcję związaną z pełnym odżywieniem organizmu męża, czyli witaminy i minerały, do tego Omega 3, do tego kurkuma, być może dodatkowo kuracja nadtlenkiem wodoru. Jednak nie jestem naturopatą, konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny holistycznej. Wspaniałe efekty daje dodatkowa kuracja sokami z bio marchewki. W terapii Gersona jest podana dokładna lista suplementów, w tym wyciąg z wątroby cielęcej, Koenzym Q10. Trzeba się na jakąś terapię zdecydować, dla każdego rodzaju raka działa coś lepiej, a coś gorzej. Organizm męża dostał już 3 chemie, dlatego kuracja odtruwająca jest niezbędna.To co robisz z pewnością już działa pozytywnie.

 22. bogda 19 czerwca 2016 o 02:18

  Dziękuję Pepsi, bardzo dziękuję za podpowiedzi Kupiliśmy koenzymQ10, omega3, witD3, K2MK7, ciągle zażywa liposomalnąC i glutation. Mamy swój ogród i tunel, własne, zdrowe warzywa, robię soki z buraków, jarmużu, cytrusów i jabłek. Mało mięsa dużo warzyw i owoców, zero słodyczy. Kurkuma dodawana do wszystkich prawie potraw. Nie mamy lekarza medycyny holistycznej i kompletnie nie wiemy gdzie takiego szukać bo w naszym regionie nic mi się nie udaje wynaleźć. Mamy koncentrator tlenu i czy można dodać do wody destylowanej nadtlenku wodoru do wdychania? Co sądzisz Pepsi o CBD? Sorry !!! Dużo mam pytań ale nie waham się zadawać ich Tobie, podziwiam Twoją wiedzę i wiem, że nie pozostawisz mnie bez odpowiedzi.

  1. pepsieliot 19 czerwca 2016 o 09:23

   wdług mnie można 0,5 roztwór WU aplikując sobie kilka razy dziennie po kilkanaście psiknięć. Jednak tylko przez kilka dni. Potem przerwa. może Grzegorzadam się wypowie, bo on bardziej siedzi w WU, życzę zdrowia

 23. Sławomir MIsztela 3 lutego 2017 o 08:54

  Witam. Potrzebuję szybkiej podpowiedzi.
  Mój ojciec ma niestety zdiagnozowanego raka żołądka (IV stadium) z przerzutami na wątrobę, okoliczne węzły, i jest też coś na płucach. Ma trudności z jedzeniem- głównie papki.
  Proszę o poradę jak mu pomóc, wzmocnić, jedyne na co jest szansa z punktu widzenia leczenia standardowego to operacja – obejście (omijka) żołądka ale to raka i problemu nie załatwi.

  Co byście zrobili gdyby to był Wasz ojciec?
  1. Dieta- jaka?
  2. Witamina C ta Liposomalna 3*2 opakowania dziennie a wcześniej kalibracja Witaminą C? Czy może od razu Witamina C liposomalna 3*2 opakowania.
  3. Jakie inne suplementy? WIt. D+K? (ile)
  4. Co z tą woda utlenioną- jak podać? Doustnie, Inhalacja? Ile i jak. Już kupiłem do celów spożywczych Perchydrol 35% w zakrapiaczu.

  Wiem że pewnie te odpowiedzi są gdzieś tu na blogu ale czas nas nagli- pomóżcie proszę.

  1. Pepsi Eliot 3 lutego 2017 o 13:22

   A pasożyty? Był vegatest Volla?

   1. Sławek 3 lutego 2017 o 16:05

    Nie nic takiego nie było sprawdzane.

   2. grzegorzadam 3 lutego 2017 o 16:28

    Pewno nie był, wszyscy poważnie chorzy powinni to robić.

    1. Jola 9 lutego 2017 o 05:54

     kilka miesiecy temu zaczelam przyjmowac 2 g wit C dziennie, zaczely mnie bolec stawy i miesnie..odstawilam wit C…zaczelam kuracje na pasozyty i na metale ciezkie- duzo lepiej sie czuje, bol mija!!! Dzis wypilam wode z 2 g wit C i znow bole wracaja.
     Jaki to moze miec zwiazek z wit C ? Chyba mi szkodzi… ?? czy ktos moze mi dac jakies wskazowki ??

     1. Pepsi Eliot 9 lutego 2017 o 09:21

      witamina C zakwasza, więc prawdopodobnie będzie ta przyczyna, bierz E, selen, MSM, kolagen, i sporo magnezu, D3+K2 i jod przez skórę, i wtedy dodaj C razem z bioflawonoidami

   3. Sławek 5 lutego 2017 o 09:16

    Pepsi Eliot / Grzegorzadam czy możecie coś podpowedzieć? Grzegorzadam w jakiej postaci sode i piołun i ile ewentualnie tej witaminy D3?

    1. Pepsi Eliot 5 lutego 2017 o 10:01

     badanie 25(OH)D

    2. Jola 9 lutego 2017 o 15:56

     Droga Pepsi, sek w tym, ze caly czas suplementowalam te wszystkie witaminy, i duzo magnezu…:(
     moja cera byla nieskazitelna, mikro zylki na nogach zniknely, ale pojawil sie bol stawow….:(

     1. Pepsi Eliot 9 lutego 2017 o 16:01

      trzeba zbadać CRP, ASO wskaźnik na stawy

  2. grzegorzadam 3 lutego 2017 o 15:45

   Natychmiast na zatrzymanie przerzutów trzeba podawać sodę i piołun (Sircus, Lebiedieew.)
   To jest poważne stadium.

   Jak jest możliwość zrobiłbym OH25, na zawartość witD3, choć pewno jest krytyczna.
   Trzeba podawać.

   Zamów dzisiaj te pozycję, albo znajdź w sklepie w okolicy, podaje kilku-kilkunastodniowe recepty na zatrzymanie procesu.
   Pewności nie ma, ale trzeba próbować, jest mało czasu, była chemia?
   PROFILAKTYKA I LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB NOWOTWOROWYCH
   Hulda Clark

   1. Sławek 3 lutego 2017 o 22:57

    Chemii nie było, jedno konsylium lekarskie nie zaleca chemii (mają nawet wątpliwości czy cokolwiek operacyjnie można zrobić). Po niedzieli będziemy jeszcze konsultować z innymi lekarzami.
    Nie znam zasad jak podawać i w jakiej postaci sode i piołun i ile ewentualnie tej witaminy D3? Proszę grzegorzadam o szczegółowa podpowiedź.

 24. LilithBlack 18 marca 2017 o 20:12

  A ja proszę o jakąś poradę – co gdy ktoś nie może sobie pozwolić na wydanie około 200zł na te liposomalną wit C ? Jakiś zamiennik? albo mniejsze porcje? Co uważasz Pepsi?

  1. Pepsi Eliot 18 marca 2017 o 21:19

   a te mniejsze opakowania nie są tańsze? Plus jak wpiszesz rabat ze strony?

   1. LilithBlack 18 marca 2017 o 22:04

    Na TIB z LivOn najtansze opakowanie jest za 194zl i nie mozna uzywac kodow rabatowych, natomiast liposomal jest za 149zł i ma brak w magazynie … (Ogółem uważam, że ta cena nie jest zła, tylko za dużo wydatków teraz, zaciskam pasa i szukam alternatywy :))

    1. Pepsi Eliot 18 marca 2017 o 22:45

     zaraz będzie, po prostu rozszedł się w mig

 25. Lukas 9 czerwca 2017 o 16:39

  Pepsi czy możesz napisać jak to jest dokładnie z tą witaminą c, bo tu jest napisane ze to jest przeciwutleniacz i wszędzie jest podane że to przeciwutleniacz, ale w jednym z Twoich artów przeczytałem że wit c np. akrobinian sodu doskonale dotlenia. Więć jak to dokładnie jest dotlenia komórkę czy jest przeciwutleniaczem? Ja walczę np. z candydozą i staram się dotlenić organizm, to czy wic c pomoże mi dotlenić? Czy przez to że jest przeciutleniaczem to wlaśnie nie będzie pomocna w dotelenieniu organizmu, szczerze to nie rozumiem przeciwutleniaczy, mówi że komórki powinny być dotlenione a jednocześnie że przeciwutleniacze są zdrowe i przeciwdzialaniu starzeniu, możesz mi to wytłumaczyć? Bo wiem że Ty zawsze na bieżąco w tego typu sprawach 🙂

  1. Pepsi Eliot 9 czerwca 2017 o 17:39

   Wiele wpisów na ten temat,w tym najstarszy sprzed 6 lat. Piszę o tym w mojej książce „Leczenie dobrą dietą”, są 3 formy tlenu w ciele,
   http://www.pepsieliot.com/odkwaszanie-to-zrozumienie-istoty-zdrowia-licealisty/
   http://www.pepsieliot.com/3-rzeczy-o-tlenie-atomowym-wodzie-utlenionej-o-ktorych-koniecznie-musisz-wiedziec-2/
   w tym wpisie przy końcu masz wyjaśnione co to są wolne rodniki tlenowe http://www.pepsieliot.com/acai-berry-jagoda-acai-super-zywnosc-wszechczasow/
   tak na szybko coś znalazłam, ale tych wpisów jest dużo

 26. Dominika 7 lipca 2017 o 21:20

  Pepsi pomocy 🙁 Kupiłam wit C 500mg z firmy Solgar do ssania (L-askorbinian sodu, kwas L-askorbinowy, L-askorbinian wapnia, acerola 10mg dzika róża 4mg) i teraz nie wiem czy ona coś zadziała ? Mogę brać więcej niż zaleca producent (1 tabletka dziennie)? Próbuje pozbyć się zapalenia krtani ale chyba ten Solgar to był zły wybór.
  Jeszcze jedno pytanie czy w Twoim sklepie w Krakowie dostanę liposomalną?

  1. Pepsi Eliot 8 lipca 2017 o 06:42

   Solgar jest dobrym wyborem,ale oczywiście w następnej kolejności kup naszą witaminę C 1000+ TiB, też z dodatkami bioflawonoidów, kwercytyny, rutyny, hesperydyny, ale oprócz tego powinnaś mieć w domu taki zwykły tani proszek, czyli C w postaci kwasu askorbinowego TiB, on jest wydajny, i słuzy do kalibracji, używam go też do posypki (niby sól z solniczki) na wszystkie sałaty, orzechy, jarmuże, bo zabija ewentualne pleśnie.

   Na zapalenie krtani zrób najpierw kalibrację http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/. W M1 mamy pełną ofertę, liposomali też.

   1. Martitka 17 lipca 2017 o 14:16

    a czy askorbinian sodu również będzie zabijał pleśnie?

 27. aga-nurka 17 lipca 2017 o 13:07

  Dzięki Pepsi za wszystko, dzięki twoim przekazom i dzieleniem się wiedzą po prostu ozdrowiałam. Borykałam się z hashimoto, nietolerancją glutenu, chronicznym zmęczeniem, nieznanego pochodzenia bólami stawów i kości.
  Czytając dzień po dniu to o czym piszesz, zaczęam inaczej jeść, inaczej patrzeć i słuchać lekarzy, suplementować się i robić badania na własne skierowanie. To wszystko razem z czasem przyniosło niesamowite efekty, między innymi dzięki Tobie.
  Dziękuję :-***

  1. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 16:49
 28. MartaPe 17 lipca 2017 o 14:45

  Cześć Pepsi. Na pewno jesteś w stanie mi pomóc, może zechcesz. Ja dopiero od niedawna staję się świadoma. Zaczęlam interesować się holistycznym podejściem do zdrowia, totalną biologią, suplementacją. Do niedawna myslałam, że na chorobę pomaga lekarz i apteka. Chodzi o to, że nie potrafię zdecydować się, którą witaminę C kupić i ile podawać jej rodzinie, w tym dwuletniemu dziecku. Naturalna, np z gorzkiej pomarańczy, jest droga bardzo, z drugiej strony, w internetach można nabyć Wit C z oznaczeniem CZDA za 40parę zł 1000g. Nie chcę dać się zrobić w bambuko w tej kwestii, chciałabym wybrać dobry produkt, który nie zje mi portfela. No i ilość. Zupełnie nie wiem jakie dawki mielibyśmy przyjmować? Jest taka tabelka (Nie pamiętam czyja), która mówi ze zdrowy człowiek powinien przyjac 4-15g w 4-6
  dawkach na dobę. To się zgadza? Jak to sie ma do 12to kilogramowego dziecka? Nie umiem sama tego ogarnąć, mam spięcie tyłka, potrzebuje kogoś, kto mnie za rękę przeprowadzi 🙂 będę bardzo wdzięczna za odzew

 29. Beata 9 września 2017 o 11:37

  Hej Pepsi. Dopiero trafiłam na Twój blog i jestem pod wrażeniem wiedzy i porad, których nie szczędzisz ludziom. Chcę zakupić LIPOSOMAL VITAMIN C – 250ml [TiB]. Czy jest jakiś protokół dawkowania? Na stronie nic na ten temat nie ma, tylko jak wygląda pojedyncza dawka. Pomożesz? 🙂

  1. Pepsi Eliot 9 września 2017 o 16:25

   oczywiście, że pomogę, na stronie musi być zgodnie z obowiązującymi wymogami. Do jakich celów będzie brany?

 30. Beata 10 września 2017 o 19:15

  Mam torbiel w piersi i coś zaczyna się z nią dziać. Już od dłuższego czasu jem zdrowo, jednak miałam swoje grzeszki. Jednak od lipca kategorycznie narzuciłam sobie reżim jedzeniowy. Wyczytałam, że powinnam wyrzucić z jadłospisu strączki i tłuszcz. Co uczyniłam. Zostały warzywka i owoce. Robię okłady z olejku rycynowego, wit. E łykam i chlorellę no i chcę dołączyć wit. c liposomalną. Tylko nie wiem jak powinnam ją zażywać:)

  1. Pepsi Eliot 10 września 2017 o 20:35

   Jod pierwiastkowy przez skórę, konieczność, witamina E G&G, witamina C Liposomal TiB, poziom 25(OH)D 80-90, należy brać D3+K2 TiB,Omega 3 Ti, magnez TiB http://www.pepsieliot.com/co-laczy-miesniaki-i-torbiele-z-rojnikiem-z-przydomowych-skalniakow/

 31. Beata 10 września 2017 o 21:25

  Dzięki:)
  Choć muszę jeszcze dopytać. Właśnie z tą wit, c mam problem, nie wiem ile powinnam jej przyjmować? Jedna dawka (10 ml) dziennie wystarczy?

  1. Pepsi Eliot 10 września 2017 o 22:47

   3 razy dziennie po takiej dawce. Potem 1 dawka dziennie.

 32. giwonka 21 października 2017 o 18:10

  Pepsi, piszesz 3 razy dziennie po takiej dawce. Potem 1 dawka dziennie. Chyba jednak zdecyduję się na liposomal, chociaż koszty mnie załamują.
  Czyli ja po mastektomi obu (rak przedinwazyjny z mikroinwazją), to do końca życia taką dawkę??? 3×10 ml?

  1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 19:46

   Nie, robi się tylko taką kurację przez miesiąc.

 33. giwonka 21 października 2017 o 19:57

  <3 super! dam radę!

 34. Ruda 21 października 2017 o 22:47

  Pepsi.. jaka dawka liposomalnej dla chorej mamy z rakiem piersi ?
  Dziękuję:*

  1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 23:35

   6 gramów dziennie, po 2 gramy przed głównymi posiłkami (to mniej więcej odpowiada iniekcji dożylnej askorbinianu sodu 1 gram na kilogram masy ciała). Kuracja miesięczna. Nie jestem lekarzem.

   1. Ruda 22 października 2017 o 08:19

    Dziękuję Pepsi.. a jak to przeliczyć na ml, bo jest u Ciebie w sklepie 250ml?

    1. Pepsi Eliot 22 października 2017 o 09:16

     jest napisane cytuję; Suplement diety LIPOSOMAL VITAMIN C dostarcza w każdej porcji 1000mg Witaminy C w formie kwasu L-askorbinowego, czyli 2 porcje to będzie 2 gramy, dołączamy miarkę/pipetkę

     1. Ruda 22 października 2017 o 22:05

      Czyli na 40 dawek/40dni, a spożycie w ciągu 4 tygodni.. czy można spożyć po terminie?

     2. Pepsi Eliot 22 października 2017 o 23:55

      Po otwarciu zawsze jest 4 tygodnie, tam nie ma konserwantów, tylko troszkę alko.

   2. Ruda 25 października 2017 o 21:52

    Czyli 20mlx 3 dziennie, co daje 60ml. Czyli na prawie 5 dni. To kuracja miesięczna ok.8 buteleczek? To chyba za mało zamówiłam:/

    1. Pepsi Eliot 25 października 2017 o 22:05

     to domówisz, a na razie rób z tego co masz

     1. Ruda 7 grudnia 2017 o 12:15

      Pepsi, mama jest już miesiąc po kuracji liposomalu c.. czy mamy zrobić przerwę, czy nadal stosować?

 35. Magda 23 października 2017 o 08:51

  Witam serdecznie
  Stosuje liposomalna wit C u mojej 15 tygodniowej corki. Od 6ciu tyg ma krztusiec, wykryty dopiero po badaniach na przeciwciala, tydzien temu. Od tygodnia stosuje dawke 750 mg/ dziennie liposomalnej wit c, podzielona na male dawki w ciagu dnia. Czy to duzo czy malo dla takiego dziecka? Nie moge jej zrobic kalibracji bo za chiny nie przyjmie nic kwasnego do buzi, poza tym jej kupy juz wygladaja jak rozwolnienie poprzez karmienie piersia. Wedlug Suzanne Humphries http://drsuzanne.net/2017/10/sodium-ascorbate-treatment-of-whooping-cough-suzanne-humphries-md/ liposomalna jest 3x mocniejsza niz askorbinian sodu, Wy tez macie podobne dane? Martwie sie o to dawkowanie bo wedlug jej protokolu powinnam podawac malej wit C przez nastepne 60 dni a nie chcialabym przegiac. Pozdrawiam

 36. giwonka 16 listopada 2017 o 19:59

  Proszę kochani o poradę. Biorę liposomal C od dwóch tyg 3×10 ml. I dopadło mnie takie przeziębienie, że wstać z wyrka nie mam siły. Boli mnie każdy mięsień, krtań, uszy. Buuuuuuu, niech mnie ktoś przytuli!!!!

  1. Pepsi Eliot 17 listopada 2017 o 00:48

   bidoku, zrób jeszcze kalibrację kwasem askorbinowym, zobaczysz czy masz jakieś braki, inhalacje z wu, magnez TiB, cynk G&G, kuracja Greens & Fruits, D3+K2 TiB

 37. giwonka 19 listopada 2017 o 18:48

  Oki, kalibracja zrobiona przedwczoraj, doszłam do 35g. Od 1,5 miesiąca terapia 4 szklanek, d3+k2, complex na przemian z b6 i kwasem foliowym, cynk, selen, E, jod na skórę plus kelp, ofkors omega 3. No i liposomal C 3×10 ml, inhalacje wu, oranżadka z msm. Dalej leżę jak z diabła skóra, podnieść się nie mogę. Kiedy znowu zrobić kalibrację?

 38. giwonka 20 listopada 2017 o 12:23

  Pliss o odp. Jak często kalibracja? Ostatnio 4 dni temu, dalej leżę rozłożona

  1. Pepsi Eliot 20 listopada 2017 o 15:57

   codziennie się robi

   1. giwonka 20 listopada 2017 o 16:03

    Dzięki, w życiu bym na to nie wpadła, myślałam, że raz na jakiś czas.

 39. Evinette 22 grudnia 2017 o 18:22

  Kochani dawno mnie tu nie było ale się cieszę że tyle wspaniałych ludzi nadal zagląda na stronę Pepsi. Mogę Wam powiedzieć że jestem po drugim eksperymencie z liposomalna C bo jestem juz drugi raz chora w niedługim czasie. I tym razem stosowałam 8 – 10 g liposomalnej w ciągu dnia (choć w nocy też) po 1 g co dwie godziny i chorowanie zajęło mi tydzień czasu – juz jestem na końcówce. I trochę czuje się zawiedziona bo spotkałam sie z artykułami gdzie ludzie leczyli się w ciągu paru godzin. Do tego oczywiście stosuje płukanie zatok wodą utlenioną i płynem lugola. Skończyłam na 15 wlewach i ropa schodziła za każdym razem. Dziś jest juz całkiem dobrze. Może macie jakieś inne doświadczenia z liposomami?. Czy można ryzykować jeszcze większe ilości?. Podobno 5g liposomalnej odpowiada 25-50 g askorbinianu a nie chciałabym coś przegiąć bo faktycznie po liposomach nie ma aż takiej reakcji jelitowej.

  1. Pepsi Eliot 22 grudnia 2017 o 21:33

   liposomalna C nie służy do kalibracji

 40. Kamil 7 stycznia 2018 o 16:50

  ojj mi coś wit C nie pomogła
  Od soboty walczę z przeziębieniem. do południa nebulizacja WU a po południu 30g wit C i katar dalej po pas 🙁

 41. Marysia 8 stycznia 2018 o 10:41

  A mi właśnie lekarka powiedziała ze nebulizacja WU jest bez sensu bo po 30 s traci swoje właściwośći a i na rany to min bo nie ma żadnego działania byłam zdziwiona ale córka chora nie miałam czasu ani chęci dyskutować a jeszcze przed chwilą dzwoni tata ze przeczytał na wp jak szkodliwa jest Wit c i ze mam koniecznie przestać dawać dzieciom jak chce się truc to mogę ale wnuczki mam oszczędzić to samo powiedział dr Pleskot jak powiedziałm ze daje rocznej córce 3 Ra y po 12 kropli podczas infekcji to stwierdził że skończy się to w szpitalu i tak przestraszył męża ze schował mi te kropelki Pepsi co robić ???? Bo zwariować można po wizytach u konowalow

 42. Krzysztof 24 stycznia 2018 o 10:44

  Witam serdecznie,
  Mam zzsk. Zacznę brać chlorek magnezu, msm, boraks, kolagen, biore d3+k2, omega3, probiotyk ale najwiekszy problem mam z witaminą c. Która forma bedzie najmniej szkodliwa? Kwas l askorbinowy ktory wywa negatywnie na szkliwo i żołądek czy askorbinian sodu-zwiekszona ilosc sodu biorac pod uwagę ze na każde 200ml wody dodaje szczypte soli kłodawskiej? A jesli liposomalna to w jakich ilosciach ją przyjmować? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ?

 43. Aga1977 25 lutego 2018 o 14:30

  Pepsi i Grzegorzadam co myślicie o suplementacji kwasem askorbinowym dla 2,5 letniego i 5 letniego dziecka. Czy mogę im bezpiecznie podawać 1 g codziennie? Czy nie uszkodzę im żołądków? Czy lepiej zamienić na askorbinian sodu? Proszę doradźcie?
  Grzegorz dziękuję, mój synek miał jakieś uczulenie na nogach. Pół roku walczyliśmy z tym, dermatolog wypisywał sterydy,których nie dawałam. Dzięki kąpielom w sodzie, siarczanie magnezu i soli – nie ma juz żadnych zmian. Wasze rady są bezcenne. Dziękuję Pepsi za tego bloga

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 17:22

   no ale dodaj też Acerolę This is BIO, podawaj ze świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy

 44. Aga1977 25 lutego 2018 o 18:54

  Pepsi, dziękuję za odp. Daję im Twoją wit c- Kwas askorbinowy, 1 g własnie ze świeżym wyciśniętym sokiem z pomarańczy,nic im nie jest, tylko zaczęłam się zastanawiać czy im nie uszkodzę żoładków? Czyli dalej będę dawać i dokupię jeszcze u Ciebie Acerolę i będę dawać razem z kwasem i tak miałam zamówić jeszcze witaminy:) Ściskam Cię mocno

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 19:56

   oznaką przedawkowania, jest próg jelitowy, czyli kręcenie w brzuszkach, albo rozwolnienie. Ja jestem zwolenniczką, żeby podzielić ten gram i podawać 3 razy dziennie z soczkiem. Wystarczy taka malutka szklaneczka.

 45. kasia 26 marca 2018 o 19:06

  prosze o rade jak stosuje sie ta liposomalna wit c przy raku. bierze sie ja tylko przez jakis czas czy juz na stale? podejrzenie raka trzustki (potwierdzwnia pewnie nienbedzie bo raczej biopsji sji pozwoli zrobic). czy taka suplementacja nie zaszkodzi przy chorovie wiencowej, leki m.in acard i po zawale serca kilka miesiecy wstecz? bardzo prosze o odp. mysle jeszcze o tej herbacie essiac ale nie moge znalezc szczawiu nigdzie a gotowa jest mega droga 🙁

 46. OlaS 21 kwietnia 2018 o 07:38

  czy wiesz ktos ile to jest 1g czy 2g? lyzeczka do herbaty czy wiecej?

  1. Pepsi Eliot 21 kwietnia 2018 o 11:11

   płaska łyżeczka od herbaty to około 3,5-5 gram. Zwykle jest to taki czubek łyżeczki.

 47. Nika 7 czerwca 2018 o 19:36

  Ile gram dziennie liposomalnej witaminy C mogę przyjąć przy przeziębieniu ?

  1. Pepsi Eliot 7 czerwca 2018 o 19:59

   najpierw robisz kalibrację kwasem askorbinowym TiB, a następnie bierzesz dawkę Liposomalu C TiB

 48. Olak 13 marca 2019 o 18:40

  Droga Pepsi, jaką naturalną wit C stosować u rocznych dzieci? acerola, dzika róża, baobab?? co mogę rozpuścić w wodzie by pił jak soczek? bo brakuje mi do zamówienia w TIB

  1. Pepsi Eliot 13 marca 2019 o 20:50

   każda dobra, możesz dodać jeszcze odrobinkę kwasu askorbinowego TiB. Baobab dzieci bardzo lubią, sypiesz na talerzyk i wyjadają palcem 🙂

 49. Olak 13 marca 2019 o 21:54

  tak zamówię, dzięki

 50. Johny 31 maja 2019 o 09:11

  Lepiej brać na raz 1g czy 500 mg witaminy C ze sproszkowanej aceroli? Chodzi o to, czy wchłonie się cały 1g

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2019 o 11:03

   ze sproszkowanej aceroli trzeba brać więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *