logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 513 631
159 online
32 727 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy naprawdę macie pojęcie co może Witamina C?

DSC03782

Witamina C może Cię odtłuścić, odstresować, obniżyć ryzyko choroby serca, a nawet poprawić wyniki cukrzycy. Ożeż w jeża! 

To czym jest Witamina C dla naszych ciał i łepetyn, wiemy mniej więcej od dawna.

Robi się wlewy do żył zamiast chemii i leczy się w ten sposób nowotwory. Robi się liposomalną postać witaminy C i podaje się ją doustnie z podobnym skutkiem, ale w znacznie mniejszych ilościach. Przeczytasz o niej na przykład tutaj.

Ludzie zaczęli również samodzielnie preparować liposomalną witaminę C za pomocą lewoskrętnego kwasu askorbinowego i lecytyny słonecznikowej czy sojowej.

Jest oczywiście obawa, że wychodzi im z tego emulsja, a nie liposomalna witamina C. Ale to tak w didaskaliach tylko napomykam. 

Pamiętacie Linusa Paulinga?

Pierwszy raz usłyszałam o nim oglądając z wypiekami na twarzy film Jedzenie ma znaczenie, pramatkę i praojca genialnego Widelce ponad noże.

Byłam wtedy totalną neofitką z ramienia witarianizmu. Dowiedziałam się o niesamowitej biologicznej roli Witaminy C i o badaniach jakie przeprowadzał światły Linus, aby tego dowieść.

No a cóż czytamy w Wikipedii?

Linus Pauling w roku 1973 założył prywatny instytut Linus Pauling Institute of Science and Medicine w Menlo Park, w którym między innymi prowadził badania nad biologiczną rolą witaminy C.

Entuzjazm Paulinga dla witaminy C, yyy… nie znalazł potwierdzenia w faktach i po jego śmierci Instytut w Kalifornii został zamknięty, a w jego miejsce otwarto wydział o podobnej nazwie na Oregońskim Uniwersytecie Stanowym w Corvallis, który zajmuje się badaniami rozmaitych mikroskładników (witamin i minerałów) w pożywieniu.

Yyy… Łi.

Wprawdzie mąż Avy Pauling i ojciec czwórki dzieci, lubię dodać aspektowi cech ludzkich, dostał dwie nagrody Nobla, ale to betka. A szczególnie istotny dla nas Nobel, to ten za badania fundamentalnych właściwości wiązań chemicznych i ich zastosowanie do poznania struktur chemicznych skomplikowanych substancji.

Gość dostaje Nobla w takiej dziedzinie, a tak infantylnie pomylił się co do witaminy C?

Wprawdzie publikował dziesiątki, jeśli nie setki, wyników skutecznych terapii witaminą C w wielu przypadkach chorobowych. A tu ups, wszystko na nic!

Zastanówmy się, czy przypadkiem nie może mieć miejsce zjawisko podobne, a nawet znacznie silniejsze niż w przypadku gravioli?

Wprawdzie wiadomo, że ten owoc posiada niesamowite właściwości w leczeniu raka, ale pomimo usilnych prób Wielkiej Farmacji nie udało się zrobić adekwatnego syntetyku, więc rzeczy nie da się opatentować.

Trzeba było ją zniszczyć moralnie

Mówią więc, że graviola to, delikatnie powiedziawszy, gówno. I że witamina C to takie samo gówno. Nie da się na tym zrobić prawdziwego, czytaj nieprawdopodobnego, hajsu.

Bo witamina C jest własnością ludzkości i nie można jej opatentować

To są wielkie sprawy, to mogłoby dać szansę milionom ludzi na świecie, którzy dostaną swoją porcję chemii, która owszem wytłucze w nich młotkiem wszystko jak leci, a wszystko po to, żeby przeżyli 5 lat i żeby można było ogłosić, że zostali uleczeni.

Tylko w żyłę takiego człowieka nie będzie się można potem wkłuć, bo wszystko się rozlatuje.

Wiem, wiem są wyjątki. Ale nie ma pewności, że i bez chemii by się obyło, bo przecież zawsze wcześniej jest operacja. Może nawet operacja nie byłaby potrzebna. Nie wierzę im.

Witamina C, witaminka C wiadomo: przeciwutleniacz, odtruwacz, odkwaszacz, uodparniacz, anty-przeziębiacz, antycancer i temu podobne.

No, ale dzisiaj parę słów o witaminie C w kontekście tego, o czym może jeszcze nie wiesz

Info być może ciekawe dla grubszych, sercowców, czy cukrzyków.

Gdy masz niepożądany tłuszcz wokół tułowia i dalej, gdybyś zechciała wesprzeć zdrowie swojego układu sercowo-naczyniowego lub zmniejszyć objawy cukrzycy, okazuje się, że witamina C może być niesamowicie pomocna.

Nie tylko poprawi wytrzymałość, doładuje odporność, zmniejszy reakcję stresową i ograniczy stan zapalny, ale również wzmocni wrażliwość na insulinę i obniży stężenie białka C-reaktywnego (CRP), które jest silnym bio-markerem, również ryzyka choroby serca.

Potwierdzeniem ostatniego są wyniki badań na University of California w Berkeley, gdzie uczestnikom podawano przez dwa miesiące około 500 miligramów Witaminy C dziennie, a następnie stwierdzono, że nastąpił u nich 24 procentowy spadek poziomu CRP.

Według informacji prasowej:

Białko C-reaktywne jest markerem zapaleń i istnieje coraz więcej dowodów, że przewlekłe zapalenie jest związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, cukrzycy, a nawet choroby Alzheimera

– tak twierdzi profesor Gladys, specjalista w dziedzinie epidemiologii i publicznego odżywiania, z UC w Berkeley i główny autor badań.

Konkluzja prof. Gladysa:

Witamina C jest bardzo ważnym elementem w budowaniu zdrowia publicznego.

Więc git.

W obronie przed infekcją lub urazem, ciało wyzwala cytokiny zapalne, które następnie monitują produkcję CRP w wątrobie. Naukowcy są pewni, że witamina C jest w stanie obniżyć stężenie CRP, ale podejrzewają też, że faktycznym mechanizmem może być zahamowanie przez witaminę C produkcji cytokin. Ponadto, witamina C wpływa także na wrażliwość na insulinę.

Badanie opublikowane w Dzienniku Indyjskich Badań Medycznych dowodzi, że witamina C obniża poziom glukozy i lipidów we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2. Ogółem 84 diabetykom wybranym losowo podawano dzień po dniu, przez 6 tygodni, albo 500 mg, albo 1000 mg witaminy C.

Po zakończeniu badania, zespół badaczy odkrył, że ci, którzy otrzymali dawki 1000 mg doświadczyli znaczącego spadku poziomu glukozy we krwi i insuliny w surowicy krwi, podczas gdy grupa, która przyjmowała 500 mg nie miała żadnych zauważalnych zmian.

No i jest jeszcze to info dla gromadzących tłuszcz w pasie

Okazuje się, że łatwo można połączyć w całość: stres, przyrost masy ciała i niedobór witaminy C!

Kiedy jesteśmy narażeni na uporczywy stres, czy to od codziennej frustracji, czy bardziej skrajnych przykładów, takich jak utrata pracy, domu lub bliskiej osoby, nasze nadnercza stają się niebezpiecznie uszczuplane z powodu niemal stałego naporu stresujących hormonów takich jak kortyzol i adrenalina.

Ostatecznie możemy doprowadzić do zmęczenia nadnerczy, choroby, której nie ma?, charakteryzującego się wyczerpaniem, wypadaniem włosów, trądzikiem, bólami mięśni, podatnością na choroby, lękami i depresją. 

W tym czasie przyrost masy ciała właśnie w okolicy przepony, staje się szczególnie problematyczny, ponieważ wiąże się z podwyższonym poziomem kortyzolu krążącym w organizmie. Gdy nadnercza zostają wybite z równowagi, ma to również wpływ na pracę tarczycy, co jeszcze bardziej pogłębia problem z niechcianym przyrostem masy ciała. 

Jednakże badanie wykazało, że witamina C powoduje zmniejszenie odpowiedzi na stres i przez to chroni nadnercza. A następnie cały ciąg przyczynowo skutkowy przebiega już inaczej. Czyli możemy szybko pozbyć się tej opony wywołanej stresem.

Science Daily donosi, że zespół naukowców z University of Alabama w Huntsville odkrył, że szczury, które były karmione 200 mg na dzień witaminą C doświadczały obniżenia poziomu hormonów stresu w osoczu, jak również obniżały się u nich wskaźniki stresu fizycznego i emocjonalnego.

Główny badacz profesor P. Samuel Campbell, jest przekonany, że nasi prehistoryczni przodkowie najprawdopodobniej spożywali spore ilości witaminy C, poprzez dietę bogatą w owoce tropikalne.

Jeśli tak, to odziedziczona po praprzodkach konstytucja fizjologiczna może wymagać dawek znacznie większych niż obecnie przyjęte zapotrzebowanie, aby zaspokoić nasze potrzeby utrzymania równowagi hormonalnej wynikłej ze stresów.

Źródła: 1 , 2 , 34, przede wszystkim jednak skorzystałam z opracowania dietetyczki i trenerki odnowy biologicznej Carolanne Wright czerpiąc nie raz wieści z jej strony Thrive-Living.net

 

owocek:)

(Visited 48 821 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. viktia 19 czerwca 2019 o 19:14

  Pepsi, czy kwasem L-askorbinowym można pozbyć się metali ciężkich z mózgu?

  1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2019 o 23:28

   nie sądzę, ale z pewnością ma właściwości prozdrowotne

 2. Ann 23 października 2019 o 07:35

  Pepsi…ratuj
  Moja mama 58 lat, jest przeziębiona ile tabletek 1000mg witaminy C w trakcie przeziębienia może przyjmować ? Czy wysoka dawka jest ryzykowna ?

  1. Pepsi Eliot 23 października 2019 o 09:21

   najpierw kalibracja kwasem askorbinowy TiB, potem 1 raz dziennie po 1 C 1000+ TiB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *