logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
91 377 232
283 online
31 929 VIPy
Reklama

BIAŁKO KONOPNE
HEMP PROTEIN This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Czy wiesz jakie właściwości zdrowotne ma Słońce?

słońce, pepsieliot, this is bio

Z pewnością wiesz, że słońce stanowi źródło witaminy D. Czy jednak wiesz, że słońce działa też przeciwbólowo, pomaga spalać tłuszcz i wiele, wiele więcej? Nie? To się zaraz dowiesz! Poznaj szczególne właściwości kąpieli słonecznych i tego lata czerp z nich pełnymi garściami… Tramwaj zwany opalaniem już nadjechał i tylko czeka aż do niego wsiądziesz.

Jakie właściwości zdrowotne niesie ekspozycja na słońce?

1. Słońce ma właściwości przeciwbólowe

Badanie z 2005 roku opublikowane w magazynie Medycyna Psychosomatyczna (Psychosomatic Medicine) dowodzi, że pacjenci, których sale szpitalne mają 46% większą ekspozycję na promienie słoneczne mniej się stresują, przyjmują 22% mniej leków przeciwbólowych na godzinę, a koszt środków przeciwbólowych jakie ogólnie zużywają jest o 21% niższy.

2. Słońce pomaga spalić boczki

Badanie z 2011 roku opublikowane w Magazynie Dermatologii (The Journal of Investigative Dermatology) zwróciło uwagę na istotny fakt. Ekspozycja ludzkiego ciała na promienie UV zwiększa metabolizm tłuszczu.

Istnieje sporo badań łączących niedobór witaminy D z otyłością, co tylko podkreśla ten fakt. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj ten artykuł i poznaj witaminy, bez których nie ma skutecznej diety.

Reklama

d3, d3+k2, słońce, this is bio, pepsieliot

Tu znajdziesz swoją WITAMINĘ D3+K2 TiB® (cholekalcyferol z mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych


3. Słońce i cykle słoneczne mogą bezpośrednio regulować długość życia człowieka

Badanie z 2010 roku zatytułowane „Efekt cyklu słonecznych na długość życia ludzi w 50 stanach USA: wariacja światła wpływa na ludzkie geny” pozytywnie odpowiedziało na tezę jakoby światło wpływało na ludzki genom przedłużając życie.

4. Ekspozycja na Słońce w ciągu dnia poprawia czujność w nocy

Powstało w 2012 roku badanie opublikowane w magazynie Behavioral Neuroscience, które sprawdzało efekt wcześniejszej ekspozycji na słońce na zachowanie i samopoczucie wczesnym wieczorem, jakość snu i wydzielanie hormonów. Według jego ustaleń osoby, które zażywały słońca w ciągu dnia przez co najmniej 6 godzin były bardziej skupione wieczorem i nie miały problemów z zaśnięciem późnym wieczorem.

5. Słońce może zmieniać się w energię

Jeśli hipoteza opublikowana w 2008 roku w magazynie Journal of Alternative and Complementary Medicine jest prawdą, nasza skóra może zawierać swojego rodzaju panele słoneczne, które jak rośliny „pobierają” energię ze słońca.

Ma to związek przede wszystkim z naturalnym pigmentem, melaniną. Ta pełni różne role w wielu organizmach: stanowi tusz ośmiornicy, zabarwienie ochronne bakterii i grzybów i wiele innych funkcji. Determinuje kolor skóry i wpływa na barwę oczu. Ma także odstraszać przed drapieżnikami i podobnymi zagrożeniami biochemicznymi. Chroni „gospodarza” przed inwazyjnymi organizmami, promieniowaniem UV i innymi czynnikami chemicznymi (tj. metalami ciężkimi i utleniaczami).

Okazuje się także, że może ona konwertować promieniowanie ultrafioletowe i promieniowanie gamma w energię metaboliczną.

uściski:)

Źródła: greenmedinfo.com/article/exposure-postoperatively-patients-who-have-undergone-spinal-surgery-increased-
greenmedinfo.com/article/effects-prior-light-exposure-early-evening-performance-subjective-sleepiness-a
greenmedinfo.com/article/solar-cycles-may-have-direct-effect-human-lifespan-and-epigenetic-expression-h
greenmedinfo.com/blog/5-amazing-properties-sunlight-youve-never-heard-about

(Visited 2 939 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Ola 10 czerwca 2019 o 22:03

  Proszę o posta o pokrzywce słonecznej!

  1. Pepsi Eliot 11 czerwca 2019 o 07:05

   Emcia, słyszysz? 🙂

   1. Emanuela Urtica 12 czerwca 2019 o 08:43

    Słyszę, prośba zaakceptowana. 🙂

 2. Marlena 11 czerwca 2019 o 00:08

  Niemal wszyscy wiedza o dobroczynnym działaniu slonca ale malo kto wie ze tak jak w moim przypadku slonce szkodzi( choruje na toczeń rumieniowy układowy) i musze go unikać bo pogarsza obiawy choroby. I co mam zrobic?

  1. tija1 11 czerwca 2019 o 22:11

   Czy potrafisz bronić swojego zdania, masz dużo gniewu, boisz się kary?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *