Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 243 355
online
35 507 VIPy

Czy odchudzi Cię jesienny napar z dzikiej róży?

Dzika róża to prawdziwa roślina mocy

Dzika róża występuje praktycznie na całym globie. Znajduje od wieków zastosowanie w tradycyjnym ziołolecznictwie, sztuce kulinarnej oraz kulturze. Owoce dzikiej róży najczęściej można znaleźć późnym latem i jesienią, po tym jak wszystkie kwiaty zostaną zapylone.

Są to jedne z najbogatszych odżywczo owoców spośród wszystkich kwiatów! Dzika róża charakteryzuje się dużą zawartością witaminy C, której ma do 40 razy więcej niż cytrusy. To oczywiście nie wszystko!

W jej owocach znajdują się także:

 • witaminy A, B1, B2, E i K
 • kwas foliowy,
 • kwasy organiczne
 • pektyny
 • karotenoidy,
 • flawonoidy,
 • polifenole
 • silne przeciwutleniacze, które chronią przed działaniem uszkadzających komórki ciała wolnych rodników. 1

This is BIO® ma w ofercie organiczną, certyfikowaną, sproszkowaną dziką różę. Dzika róża, jako element zróżnicowanej diety, może być wparciem dla diety odchudzającej, wybór jednak pozostawiam Tobie i Twojej dietetyczce/dietetykowi bądź lekarce/lekarzowi.

Okazuje się, że może ona także genialnie wspierać odchudzanie!

Jakim cudem dzika róża pomaga w odchudzaniu?

Istnieje badanie, które wskazuje na powiązanie pomiędzy spożywaniem dzikiej róży a spowolnionym tyciem oraz obniżeniem poziomu tłuszczu trzewnego. To typ tłuszczu, który może wpłynąć na takie problemy zdrowotne jak cukrzyca i choroba sercowo-naczyniowa.

Naukowcy z Japonii przyjrzeli się tej kwestii bliżej i przebadali 32 osoby ze wskaźnikiem BMI w przedziale 25-30 (oznaczającym nadwagę).

Przez 12 tygodni badane osoby, zależnie od grupy, otrzymywały tabletkę placebo lub 100 mg ekstraktu z dzikiej róży. Nie wprowadzono żadnych restrykcji dietetycznych ani zmian w ilości przyjmowanych kalorii. Do tego regularnie mierzono tłuszcz brzuszny (tłuszcz podskórny i trzewny), procent tkanki tłuszczowej, wagę i wskaźnik masy ciała podczas badania.

Zgodnie z rezultatem badania, u osób, które przyjmowały ekstrakt z dzikiej róży, odnotowano zmniejszenie całkowitej objętości tkanki tłuszczowej brzucha, trzewnej części brzucha, a także masy ciała i BMI, w porównaniu do wcześniejszych wyników i grupy kontrolnej. Spadł również u nich procent tkanki tłuszczowej. A co najważniejsze, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. To wszystko po zaledwie 3 miesiącach!2

Dlaczego dzika róża może mieć potencjał wspierania odchudzania?

Naukowcy uznali, że cudownym składnikiem odpowiadającym za potencjalne odchudzające działanie dzikiej róży jest zawarty w jej owocach przeciwutleniacz, tilirozyd. Związek ów pomaga przyspieszać metabolizm tłuszczów i poprawia wykorzystanie glukozy przez organizm, przez co zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i przyśpiesza jego spalanie.

Ponadto tilirozyd ma właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne!

Herbata z dzikiej róży

Baza

Herbatę z dzikiej róży można wykonać na bazie naparu ze sproszkowanych owoców tego kwiatu. Wystarcza zalać gorącą (nie wrzącą) wodą 2 do 4 łyżeczek sproszkowanej, organicznej dzikiej róży i zakryć kubek na 10-15 minut.

Dziką różę możesz zaparzyć z miętą lub sproszkowanym imbirem albo cynamonem. Możesz wypić napar albo potraktować go jako bazę odżywczego koktajlu.

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

 1. healthline.com/nutrition/rose-hips
 2. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4358417/

(Visited 715 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Justyna 4 listopada 2020 o 18:55

  A w jaki sposób zastosować świeże owoce róży?

  1. avatar Jarmush 4 listopada 2020 o 19:15

   wysuszyć, zrobić to co my mamy w naszym organicznym produkcie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum