logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
73 971 247
178 online
30 067 VIPy
Reklama

100% ORGANIC
ZIELONA KAWA
GREEN COFFEE
This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Czy pierwiastki śladowe są ważne skoro są „śladowe”? Bezbolesny przewodnik po pierwiastkach śladowych

  Czym w ogóle są pierwiastki śladowe?

  Pierwiastki to pierwiastki, pomyślisz pewnie. Otóż niekoniecznie. Istnieją takie pierwiastki – makroelementy – których organizm potrzebuje w dużej ilości. Są to na przykład magnez, wapń, sód i potas.

  Inną kategorią są mikroelementy, czyli właśnie pierwiastki śladowe, czyli takie, których organizm potrzebuje do funkcjonowania bardzo niewiele, jednak są one niezbędne do zachowania całego mnóstwa biochemicznych funkcji organizmu. Pierwiastkami śladowymi są między innymi selen, miedź, krzem, żelazo, czy cynk.

  „Współczesna” dieta nie jest bogata w te pierwiastki, nie jest to jednak jedyny powód ku temu by niektóre z pierwiastków śladowych suplementować.

  Wiele mieszanek „multiwitaminowych” na rynku zawiera profil odżywczy bogaty w makroelementy przy jednocześnie niewielkiej ilości mikroelementów.

  Gleba jest uboga w pierwiastki śladowe

  Przez lata rośliny wspomagały roślinę w dystrybucji minerałów w glebie. Rośliny pomagały wydobyć z niej pierwiastki, a dalej działała natura: deszcze, rzeki, czy erozja. To jednak nic – każdego roku ziemia regeneruje się samoistnie i odbudowuje zaplecze minerałów. A raczej regenerowała się i odbudowywała…

  Agresywne, niezgodne z rytmem natury uprawy zaburzyły cykl odradzania się ziemi, a pestycydy wpłynęły na zatrucie gleb.

  Według ostatnich raportów, zawartość minerałów w ziemi w ostatnim dziesięcioleciu zmniejszyła się o 72% w Europie, 76% w Azji i 85% w Ameryce Północnej.

  Jeśli nie ma pierwiastków w glebie, nie ma ich w żywności.

  Dlatego tak ważna jest ekologiczna żywność uprawiana z miłością, w warunkach jak najbardziej zgodnych z rytmem natury. Jednak nawet taka żywność wciąż nie jest wystarczająca. Co prawda ilości mikroelementów, których potrzebujesz nie są duże, ale to nie wpływa na zaniżenie ich wartości dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania.

  Przemysłowe uprawy doprowadziły gleby do okropnego stanu, przez co do użyźniania używa się środków, które zawierają pierwiastki i minerały, nie więcej jednak niż 3 do 6, bo tylko tylu trzeba by roślina urosła.

  A jeśli nie ma wystarczającej ilości pierwiastków w glebie, nie ma ich także w pożywieniu. Skąd więc je czerpać?

  Reklama

  IDEALNA KURACJA UODPORNIAJĄCA I SILNE ODŻYWIANIE GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


  Woda

  Od początku istnienia ludzie pili zdrową, bogatą w minerały wodę, bezpośrednio ze źródeł. Owa woda zapewniała im odpowiednią ilość zdrowych, zbalansowanych minerałów.

  Kiedy przeskoczymy z tych czasów do XXI wieku, wiemy, że naturalnych źródeł wody pitnej na naszej szerokości geograficznej niemal nie ma.

  Rocznie natomiast sprzedaje się około 30 miliardów butelek wody, większość o zdecydowanie niskiej wartości odżywczej. Choć woda zapewnia odpowiednie nawodnienie organizmu – i bardzo dobrze – wciąż nie jest ona źródłem pierwiastków śladowych. Wysoko zmineralizowane wody natomiast mają różne składy i należy stosować je naprzemiennie by sobie nie zaszkodzić.

  Przetworzona żywność jest pozbawiona minerałów

  Współczesny tryb życia sprzyja szybkiej diecie. Nawet jeśli nie je się fast-foodów, wiele osób jada żywność z pudełek, posiłkuje się rzeczami, które można szybko przyrządzić/odgrzać, ludzie pozwalają sobie na niezdrowe przyjemności, bo „wszystko jest dla ludzi”. Nadmierne przetworzenie żywności ogołaca ją natomiast z jakichkolwiek substancji odżywczych.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ SELEN G&G o dobrej wchłanialności, odpowiedni dla wegan


  Mikroelementy i makroelementy to źródło naturalnej energii

  Twoje ciało jest zawiłym systemem impulsów elektrycznych. Minerały są tym, co owe impulsy wywołuje pozwalając na działanie serca, mięśni, układu pokarmowego i mózgu, a właściwie całego Twojego wewnętrznego pakunku.

  Bez minerałów nie ma życia

  Aby to zobrazować, odpowiedz sobie na pytanie co dzieje się z żarówką, której zaczyna brakować prądu. Żarówka miga, aż w końcu wypala się i gaśnie. Tym prądem dla Twojego ciała są mikro i makrominerały.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 2 079 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. grzegorzadam 2 sierpnia 2018 o 00:40

   „Istnieje tendencja do pozyskiwania energii witalnej przez spożywanie witamin. Pamiętaj jednak, że jakkolwiek dbamy o wiele kombinacji to są tylko cztery pierwotne elementy, w twoim ciele:

   woda, sól, węglan wapniowy i jod.

   To są podstawowe składniki, które tworzą całą resztę! Każda witamina jest częściowym elementem tych składników.”

   Edgar Cayce.

  2. Kasia 2 sierpnia 2018 o 07:28

   Nie na temat, ale dręczy mnie jedno pytanie- codziennie rano, od kilku tygodni, budzę się z lekką gorączką i biegunką…co robić?

  3. zibi 2 sierpnia 2018 o 19:55

   GrzegorzAdamie,co sadzisz o asd frakcja 2 ?

  Dodaj komentarz