Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 960
196 online
41 802 VIPy

Czy soja jest najbardziej niebezpieczną żywnością dla mężczyzny?

Czy Twoje ciało może mieć ponadprzeciętną wrażliwość na fitoestrogeny sojowe?

Uwaga, historia z dreszczykiem! Biust James’a Price był bolesny i spuchnięty. Wyglądało to tak, jakby kulki gumy wszczepiły mu się pod każdą brodawkę. Najmniejszy dotyk wywoływał pulsujący ból. W przypadku Price’a, emerytowanego oficera Wywiadu armii Stanów Zjednoczonych, który niegdyś pilotował helikoptery w Wietnamie, zmiany te były czymś więcej niż tylko fizyczną niedogodnością. „Mężczyźni nie powinni mieć piersi” – jak sam stwierdził, czując że jego ciało zaczęło nadawać na bardziej kobiecych falach. Niezbyt ciekawa perspektywa do życia w Teksasie. Od zawsze szczupły i żylasty facet, u którego rozwój piersi stanął w kompletnym przeciwieństwie do reszty ciała. Ale to nie był jedyny podejrzany symptom u Price’a. Broda przestała rosnąć, stracił włosy z ramion, klaty i nóg, i pojawiły się problemy z erekcją.

Pierwsi trzej lekarze zdiagnozowali u niego ginekomastię, czyli nieprawidłowe powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn

Badania wykazały ponadto, że poziom estrogenów w jego krwiobiegu był ośmiokrotnie wyższy niż normalnie przewidziane granice dla faceta, wyższy niż poziomy zwykle występujące u zdrowych kobiet. Jeden ze sfrustrowanych lekarzy stwierdził że Price musiał potajemnie przyjmować estrogen. Dr Lewi początkowo sprawdzał czynniki stylu życia, które powodują ginekomastię, od alkoholizmu do niektórych składników ziołowych, takich jak oleje z drzewa herbacianego i lawenda. Gdy te zostały wykluczone, dr Lewi podejrzewał coś dużo groźniejszego: guza wydzielającego estrogeny. Jednak dociekał, pytając Price’a po raz kolejny o styl życia i nawyki żywieniowe, zadając coraz bardziej szczegółowe pytania. Na marginesie, gdzie spotkam takiego lekarza? A więc śniadanie? – „płatki zbożowe”, co do nich? – „mleko sojowe”.


Hmmm. Price wyjaśnił, że z biegiem lat wykształcił nietolerancję laktozy i przeszedł wyłącznie na mleko sojowe. W rzeczywistości stało się jednym z jego ulubionych napojów, którym mógł do woli gasić pragnienie w teksańskim upale wypijając około 3 litrów dziennie. U dr Lewi zapaliła się lampka. W ostatniej dekadzie pojawiły się badania, sugerujące, że spożywanie soi może odgrywać aktywną rolę w przedłużeniu naszego żywota. W 1999 r. białko sojowe otrzymywało wysoce pożądane oświadczenie zdrowotne, że diety, które zawierają w sobie 25 gramów tofu dziennie mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca! Do tego liczne badania wskazujące, że białko sojowe może również pomóc w ochronie przed rakiem prostaty.

Jaka jest prawda? Czyli mroczna strona soi

Jednak soja ma też swoją mroczną stronę. Kiedy spożywasz białko sojowe, łaczysz w sobie kombo genisteiny & daidzeiny. Obydwa działają podobnie do estrogenu, i są znane jako fitoestrogeny (estrogeny produkowane przez rośliny). W momencie gdy ludzie spożyją te związki w wystarczająco dużych ilościach, mogą doświadczyć koszmarów gender, takich jak w przypadku James’a Price’a. Co więcej, badania tych fitoestrogenów w czasopismach medycznych sugerują, że nawet niższe dawki, takie jak ilość zawarta w 25-gramowym białku sojowym, mają potencjalny wpływ na hormonalne spustoszenie.

W 2005 r. Ministerstwo zdrowia w Izraelu zaleciło, aby produkty sojowe były ograniczone dla małych dzieci i w miarę możliwości unikało się ich w przypadku niemowląt. Wkrótce do Izraela przyłączyły się Francja, Nowa Zelandia i Australia, oficjalnie zajmując stanowisko przezornego podejścia niż robienia przykrości następnemu pokoleniu. Większość aktywnych fizycznie osób, niezależnie od tego, czy są ciężarowcami czy okazjonalnymi gośćmi w siłowni, rozumie znaczenie białka w budowaniu i naprawie mięśni. Sam ten fakt stworzył rynek łatwych do spożycia suplementów białkowych. Ponieważ trudno wrzucić steka, lub rybę tuż przed lub zaraz po treningu siłowym, suplementy białkowe pozwalają na zrzut łyżeczki proszku z preferowanym płynem, który daje Ci to czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz. 100% izolat serwatki CFM jest rzadkim rarytasem, bowiem proces otrzymywania takiej odżywki jest drogi i niewiele firm na świecie ma białko tej klasy w ofercie. Jak już poprzestają na drugiej w kolejności metodzie pozyskiwania izolatu, wymianie jonowej, jednak jakość białka nie jest tak spektakularna, jak w przypadku CFM.

Trenerzy i naukowcy zadają pytanie: czy tańsza soja jest faktycznie lepsza dla Twoich mięśni , a przy okazji zdrowia?

W badaniu z 2005 roku w Journal of Nutrition naukowcy porównując soję z kazeiną stwierdzili, że „biologiczna wartość białka (BV) sojowego musi być uznana za niższą niż białka kazeiny”. mała dygresja  Pepsi o kazeinie Cokolwiek nie powiedzieć o kazeinie, rzeczona jest … klejem. Krowa jest dużym zwierzęciem, w jej mleku znajduje się dużo białka zwanego kazeiną, i to białko spełnia rolę budulca rogów, kopyt, etc. Kazeina jest kleistym budulcem, mało przydatnym przy budowie mięśnia, wręcz przeciwnie, może Ci poważnie zaszkodzić. Jest kancerogenna. Wśród innych wad badacze wskazali, że znacznie większa porcja soi jest rozkładana na odpadowy mocznik. Ponadto przyczynia się do mniejszej syntezy białek w organizmie. Białko takie jak serwatka ma znacznie silniejsze efekty biologiczne niż soja. Shape Shake TiB jest 100% izolatem serwatki CFM o najwyższej wartości biologicznej (BV – Biological Value 159).


Wracając do Price’a, który przeżywał koszmar i zaprzestał noszenia podkoszulków w upalnym Teksasie.

Nikt nawet przy kolejnej próbie testów medycznych nie wpadł na pomysł, że przyczyną ginekomastii może być mleko sojowe!

Dr Lewi zalecił odstawienie mleka sojowego i  czytanie etykiet produktów spożywczych. Jeśli dr Lewi miał rację, to zimny wafel na soję powinien uruchomić proces odwracania objawów. W ciągu następnych kilku miesięcy testy krwi wykazały, że stężenie estrogenów u Price’a zaczęło stabilnie spadać w kierunku normy. Ponadto, skrajna czułość sutka zaczęła się zmniejszać. W końcu jego piersi przestały boleć całkowicie, a on stopniowo poczuł się bardziej dawnym sobą.

W raporcie Harvardu, opublikowanym w czasopiśmie Human Reproduction, stwierdzono silne powiązanie między konsumpcją soi przez mężczyzn i zmniejszeniem liczby plemników

U mężczyzn którzy zgłosili spożycie 15 różnych produktów na bazie soi, poddano analizie nasienia. Ci w najwyższej kategorii codziennego spożycia soi zanotowali średnio 32% mniej plemników na mililitr ejakulatu niż ci, którzy ją odstawili. Ponadto rezultat innych przeprowadzonych badań wykazał o 10% wyższą częstotliwość występowania zaburzeń erekcji u chińskich mężczyzn, którzy spożywali duże ilości soi w porównaniu z Amerykanami, którzy nie jedli soi. Autorzy badań zalecają, aby unikać soi u pacjentów z dysfunkcją erekcji. A ponieważ dysfunkcja ta wzrasta wraz z wiekiem, sugerują również, aby mężczyźni w wieku 40 lat i powyżej ograniczyli spożycie soi, i najlepiej fermentowanej.

To samo tyczy się związku pomiędzy spożywaniem produktów sojowych i otępieniem

Badacze skoncentrowali swoją uwagę na starszych Indonezjanach, członkach kultury, w której tofu od dawna jest dietetyczną żywnością. Badania nad wpływem związków estrogenu miało wykazać w jaki sposób ich działanie chroni mózg. U starszych mężczyzn i kobiet okazało się coś wprost przeciwnego: Uczestnicy powyżej 68 roku życia, którzy regularnie jedli najwięcej tofu, zwiększyli ryzyko otępienia i upośledzenia pamięci dwukrotnie bardziej niż osoby przyjmujące mniejszą ilość.

Obecnie zaczyna się kształtować nowy konsensus, że hormony i produkty hormonopodobne nie są dobre dla osób powyżej 65 roku życia

Sam dr Lewi uważa jednak, że produkty sojowe szczególnie, gdy są fermentowane wprowadzane z umiarem mogą nadal stanowić element składowy zdrowej diety człowieka. Problem pojawia się wtedy, gdy takie rzeczy jak soja uważane są za wspaniałe panaceum na zdrowie.

Co do Price’a, powrócił do niskich zakresów poziomu estrogenu właściwych dla zdrowych mężczyzn. Pozostały jednakże fizyczne zmiany jego penisa, utrata pożądania seksualnego i stany wachania emocji. Ból związany z jego nabrzmiałymi piersiami zniknął, jednak zmiany które zaszły w tkance włóknistej, w konsekwencji długotrwałej ginekomastii były nieodwracalne. Objawy wykryte i leczone wcześniej są często odwracalne. Miej na uwadze, że w dzisiejszych supermarketach ciężko o produkty niezawierające choć odrobiny soi.

cześć

Źródło: www.menshealth.com/nutrition/a19539170/soys-negative-effects/

(Visited 6 276 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Tatuszka 12 czerwca 2017 o 12:08

  Znów mega wpis 🙂 masz bardzo dużą wiedzę <3
  Pepsi znajomej córka ma Mononukleozę ,dziewczynka leży w szpitalu ma powiększoną wątrobę i śledzionę .Jak rodzice mogą pomóc małej ? podawać witaminę c ?
  Pozdrawiam i ściskam mocno

  1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 08:42

   Po wyjściu ze szpitala na cito wizyta w gabinecie z Bicom i usuwanie, kilka sesji powinno wystarczyć.
   To nie jest choroba, to wirus!

 2. avatar Ala 12 czerwca 2017 o 14:35

  Ciekawe czy u kobiet zwiększenie podaży fito- i estrogenów spowodowałoby wzrost piersi? ;). Aha i btw, Indonezyjczycy :).

  1. avatar Niki 12 czerwca 2017 o 18:06

   Masz na myśli HTZ? uhh… Kuracje fitoestrogenowe niestety również rozleniwiają ludzkie estrogeny do pracy.
   Działając mieszankami ziołowymi antyandrogenowymi naturalnie stymuluje się wzrost estrogenów i takie działanie lekko powiększające biust wykazuje m.in. lukrecja, o tym już było na tym blogu i na innych też, tylko że silnie wpływa na hormony więc nie mozna z nią przesadzać, trzeba robić przerwy

 3. avatar Paulinaify 12 czerwca 2017 o 19:09

  Czyli zakupiona sojowa odżywka białkowa moze iść w odstawkę

 4. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 08:40

  Mononukleoza
  –> wywołuje ją wirus Epsteina-Barra ( EBV). (!)
  http://www.pepsieliot.com/pocalunki-moga-powodowac-hashimoto-wirus-epsteina-barra-takiego/

  Początek infekcji daje kontakt ze śliną chorego. U większości osób dorosłych (96-99 proc.) stwierdza się przeciwciała świadczące o kontakcie z EBV. Wirus EBV jest sprawcą jednego z nowotworów układu krwionośnego – chłoniaka Burkitta.
  —> Nie ma specjalnych leków przeciwko mononukleozie.
  ale:
  Podobno mononukleozę można wyleczyć w ciągu kilku dni podając choremu: 150 do 200 gram askorbinianu sodu na dobę, w podzielonych 12 – 25 dawkach.)”

  Dodałbym MSM:
  http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

  Inhalacje:
  http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

  Nie musi być tak prosto, jak mówi Zięba, mamy jeszcze metody biorezonansowe, niezwykle skuteczne!
  Wlewy dożylne mogą pozamiatać EBV w krótkim czasie, tylko nie ma procedur 🙁

 5. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 08:43

  100% soi GMO.
  z ”mleczkiem sojowym” zastosowano totalne pranie mózgu 🙂
  Wegetariańskie cudo..

 6. avatar Zyraffa 13 czerwca 2017 o 09:17

  I dlatego soi nawet kijem z daleka nie tykam

 7. avatar Piotrdivine 13 czerwca 2017 o 17:01

  Już dawno to mówiłem – żeby rzadziej jeść.

  1. avatar Jarmush 13 czerwca 2017 o 17:39

   Od 6 lat na tym blogu propaguję post przerywany, 1, 2, duże posiłki, jest świetny program jem i chudnę z przerywanym postem https://www.pepsieliot.com/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-rewolucyjnej-diecie-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem/, jest o tym obszerna mowa w mojej rewolucyjnej książce „Leczenie dobrą dietą”, naprawdę nie musisz spamować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum